همه‌ی خبرهای امروز
 • چشم امروز ۱۳:۵۶

  جراحان مشهدی «چشم و چراغ» روستائیان محروم شدند

  مشهد- اگر چراغ دیدگانمان رو به خاموشی رود و تنها راه روشن نگه داشتن آن عمل جراحی باشد اما توانایی تأمین هزینه آن را نداشته باشیم به کجا و چه شخصی پناه خواهیم برد؟با ما به انجمن چشم پزشکان خیر خراسان بزرگ بیایید تا با انسان‌های شریفی آشنا شوید که نور و روشنایی را به زندگی محرومان برده و بیماران نیازمند را با هزینه خود درمان می‌کنند.

 • مشهد امروز ۱۳:۵۴

  قاصدک‌های قصه گو هم بالین کودکان بیمار شدند

  مشهد- در حالی که بسیاری از کودکان این شهر بر روی تخت های بیمارستان رنج و درد بیماری را بر دوش می کشند اما دیگر عضو ها را قرار نمانده و تعدادی از همنوعان ما در قالب گروه داستان سرایی قاصد و حامل پیام شادی برای این کودکان شدند.

 • تخم مرغ امروز ۱۳:۵۴

  قیمت تخم مرغ از دلار سبقت گرفت

  مشهد- قرعه گران شدن اقلام مصرفی مردم، این بار به نام تخم مرغ افتاده تا هر چند تابستان است و انتظار می‌رفت، تخم مرغ ارزان‌تر شود و یا حداقل قیمت آن ثابت بماند، اما چند روزی است که نرخ این ماده پروتئینی بر مدار گرانی قرار گرفته و دسترسی مردم برای خرید آن سخت‌تر شده است.

 • تمساح دیروز ۱۴:۴۹

  کروکودیل های خراسانی در دام بروکراسی اداری

  مشهد- راه اندازی اولین مزرعه و نمایشگاه کروکودیل ایران در محیط بسته تمام مضمون خبری است که از سال ۹۳ فقط بر روی کاغذ جا خوش کرده است مزرعه‌ای که قرار بود برای نخستین بار در شمال شرق کشور و در خراسان رضوی راه اندازی شود.

 • روستای گردشگری ۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۱۶:۵۴

  پرواز مشکلات بر فراز روستای «لک لک»

  مشهد- هنوز به آرامگاه خواجه ربیع نرسیده در سمت چپ بولواری پهن خودنمایی می‌کند، بلواری شلوغ که اکنون یکی از خروجی‌های اصلی شهر مشهد شده است، خروجی که به سمت شهرهای کلات و روستاهای حوالی کارده ختم می‌شود.اما این بلوار و مناطق متصل به آن خود حکایتی جداگانه دارد، حکایتی از تشکیل یک حاشیه پرحاشیه در شرق مشهد.

 • آتش سوزی لنچ ۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۱۴:۱۴

  آخرین جزئیات آتش سوزی لنچ های بندر کنگان

  بوشهر-مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: در جریان حادثه آتش‌سوزی در بندر کنگان که ۱۳ فروند لنج در آتش‌ سوخت ۱۰ نفر از آتش‌نشانان و ملوانان مصدوم شدند.

 • کرج ۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۲:۴۳

  «بیلقان» تابلوی زیبای طبیعت با قاب تاریخی در استان البرز

  کرج-دهستان بیلقان درواقع آخرین حد محدوده شهری کرج محسوب می‌شود و بعدازآن روستاهای کناره جاده چالوس و در حاشیه رودخانه کرج واقع‌شده‌اند.

 • شهربازی ۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۲:۴۲

  کمبود اعتبارات «شهربازی» ارومیه را به بازی گرفته است

  ارومیه- دی ماه سال گذشته معاون فنی و عمرانی شهردار ارومیه از احداث و افتتاح شهربازی بزرگ ارومیه در اردیبهشت ماه سال ۹۶ خبر داد اما با فرا رسیدن سه ماهه دوم و گذشت یک ماه از تابستان امسال به نظر می رسد امیدی به بهره برداری این شهربازی نیست.

 • مستند نگاری از وضعیت دو بیمارستان امام رضاو قائم مشهد ۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۲:۳۹

  بیمارستان های یاسوج فرسوده است

  یاسوج- احداث بیمارستان ۲۸۳ تختخوابی شهید جلیل شهر یاسوج در کهگیلویه و بویراحمد پس از گذشت ۱۱ سال همچنان به اتمام نرسیده و بیماران کهگیلویه و بویراحمدی برای معالجه و دریافت خدمات درمانی در استان های همجوار سرگردان و آواره اند.

 • تمبر هندی ۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۲:۳۷

  درخت مقدس ماداگاسگار «قاتل» مادربزرگان چابهاری!

  زاهدان- تمر هندی گیاهی از خانواده‌ نخودها است و میوه‌هایی شبیه باقلا دارد که در«ماداگاسکار» به عنوان درختی مقدس و پادشاه درختان تلقی می‌شود اما در ایران و بندر چابهار بسیاری از مردم اعتقاد دارند که کاشت این درخت موجب کوتاهی عمر مادربزرگ ها می شود!

 • سرازیری پساب به زاینده رود ۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۶:۳۰

  صادرات آب شرب و واردات پساب به البرز

  کرج-مدیر آب و منطقه‌ای البرز هفدهم مهرماه سال گذشته در ستاد مقاومتی استان از انتقال ۳۰ میلیون مترمکعب پساب غرب استان تهران به البرز خبر داد.

 • فرار ریل ۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۶:۱۷

  ریل‌هایی که از گرما فرار می‌کنند!

  هفته گذشته خبری منتشر شد که قطار مسافربری خرمشهر - تهران بین ایستگاه «هفت تپه» و «میان آب» از ریل خارج و سبب مسدود شدن مسیر شد.

 • انتقال خون ۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۶:۰۱

  خراسان رضوی با بحران خون روبه‌روست

  مشهد- مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی از کمبود خون و همچنین فرسودگی ساختمان های این سازمان در استان خراسان رضوی خبر داد.

 • مرغ ۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۵:۳۳

  قیمت مرغ به آسمان پر کشید

  مشهد- گران شدن قیمت گوشت قرمز و رسیدن آن به نرخ ۵۰ هزار تومان اقبال برای خرید مصرف گوشت سفید مانند ماهی و بویژه مرغ را افزایش داده است با این حال نوسانات قیمتی این ماده پروتئینی، خرید و مصرف آن را در بین اکثر مردم در حالت سینوسی و تحت تأثیر قرار داده است.

 • قاچاق انسان ۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۳:۰۳

  «قاچاق انسان» پدیده ای ناهنجار در مرز های شرقی

  زاهدان- اگر سفری به مرز های شرقی کشور داشته باشید به طور حتم شب هنگام خودرو هایی را در محور های جنوب این استان مشاهده می کنید که با سرعت های سرسام آور و هم چراغ خاموش و به مثابه یک شبح از کنار شما می گریزند.

 • خورنج ۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۳:۰۲

  «خورنج» تاریخی ناپیدا در هاله‌ای از رمز و راز

  قدس آنلاین- پیرانشهر شهری تاریخی است که تعداد ۱۱۳ تپه باستانی دارد که این امر حاکی از تاریخی بودن منطقه و وجود تمدن های نیرومند و درخشان قبل از اسلام مانند تمدن ماننا، پارسوا، اورارتو، مادها، زاموا و تمدن اسلامی است.

 • پرستار ۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۲:۵۸

  کارانه پرستاران سمنانی یک ساله شد

  سمنان- مطالبات ۱۱ ماهه پرستاران بیمارستان کوثر سمنان و عدم تحقق وعده های مسئولان در پرداخت معوقات موجب تجمع بسیاری از پرستاران در آخرین روز های تیرماه و در مقابل استانداری سمنان شده است تا شاید گامی برای وصول مطالبات آن ها برداشته شود.

 • زیتون ۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۳:۱۴

  طارم زنجان قطب زیتون کشور؛

  زیتون کاران زنجانی در انتظار «برند سازی»

  زنجان- امروزه زیتون تولیدی در زنجان علیرغم نداشتن برند مخصوص به دلیل شرایط اقلیمی خاص و استفاده نکردن از سموم شیمیایی برای آفت زدایی طرفداران زیادی را در بازارهای داخل و خارجی برای خود دست و پا کرده است.

 • کرمان ۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۳:۱۳

  «ریگان» در کانون بی توجهی

  کرمان- ریگان یکی از شهر های جنوب استان کرمان است که این روز ها بلایای طبیعی و نبود امکانات مشکلات مضاعفی برای ساکنانش فراهم ساخته است و تابستان امسال برای ساکنان آن با خاطرات بسیار تلخی همراه بود و به گونهای که احساس می شود در کانون بی توجهی قرار گرفته است.

 • درگیری خونین ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۸:۴۷

  در خراسان رضوی

  حفر چاه منجر به درگیری مردم با نیروی انتظامی شد

  مشهد- حفر چاه به منظور حل مشکل آب شرب در برخی از روستاهای شهرستان جغتای منجر به درگیری ساکنان یکی از روستاها با ماموران نیروی انتظامی و کشته شدن یک نفر و مصدوم شدن ۱۲ نفر شد.

 • اقتصاد مقاومتی ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۵:۲۲

  واردات غیرضروری ساز مخالف در اقتصاد مقاومتی

  کرج- واردات عمده و بیش از نیاز داخل و همچنین وجود کالاهای قاچاق در کشور باروح اقتصاد مقاومتی در تضاد است مشکلی که این روزها در استان البرز به گونه‌های مختلف خودنمایی کرده و موجب ابراز نارضایتی بسیاری از مسوولان و تولیدکنندگان شده است.

 • کرج ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۵:۱۶

  سفر به دوران قاجار و اطراق در کاخ سلیمانیه

  جاذبه‌های تاریخی کرج چشم گردشگران را می‌نوازد

  کرج- در شهرستان کرج بیش از صدها باارزش فرهنگی- تاریخی- باستانی و هنری شناسایی‌شده که بناهای به یادگار مانده از ادوار تاریخی مختلف مجموعه جاذبه‌های گردشگری فراوانی را برای میزبانی فراهم کرده است

 • سیستان و بلوچستان ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۵:۱۳

  ۹۰۴ کودک کار در سیستان و بلوچستان بار زندگی را به دوش می کشند

  زاهدان-سرما و گرما بر حضورشان در خیابان های شهر پشت چراغ قرمز،پیاده روها، پارک ها و غیره تاثیر ندارد.

 • توفان شن سیستان ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۱:۳۴

  با شدت گرفتن توفان

  باد های ۱۲۰ روزه زندگی مردم سیستان را بر باد می دهد

  زابل- بسیاری از ما این ماجرا را که صبح برای بیرون رفتن از خانه مجبور باشی توده انبوهــی از برف را کنار بزنی و راهی محل کار شــوی شنیده و یا دیده ایم، اما اینکه کوهی از شــن های روان با شلاق باد و توفان خودت و خانه ات را مدفون کنند، ندیده ایم! این روزها اما شنیده ایم که ده ها خانواده و هموطن زابلی مان با شدت گرفتن بادهای ۱۲۰روزه سیستان همه زندگی شــان زیر آوار شن دفن شده و زمینگیرشده اند و زندگی برایشان دشوار شده است.

 • اسکان مسافران ۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۴:۰۳

  فعالیت ۶۰۰ زائرسرای دولتی و ۱۲۰ هزار تخت غیررسمی در مشهد

  مشهد- در حالی که وجود مراکز اقامتی آن هم در شهری با ورود سالانه بیش از ۲۷ میلیون زائر داخلی و خارجی از جمله مشاغل پردرآمد و با توجیه اقتصادی متصور است و به اصطلاح نان فردی که در این حوزه کار می‌کند و دارای مرکز اقامتی مانند هتل،مسافر خانه و سوئیت آپارتمان است در روغن است، اما برخی فعالان این حوزه نظری خلاف آن دارند.

 • البرز ۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۳:۱۵

  توریسم البرز در انتظار وعده‌های مسوولان

  طرح‌های گردشگری از گردش کار بازمانده است

  کرج- استان البرز دارای ظرفیت‌های بسیاری در حوزه گردشگری است که به‌رغم برخورداری از زیبایی‌های طبیعی و آثار باستانی فاخر اما تاکنون اقدام لازمی برای استفاده از این پتانسیل‌ها در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی انجام نپذیرفته است.

 • خلیج گرگان ۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۱:۱۸

  اقتصاد محلی در یک قدمی خشکسالی

  خلیج گرگان پس می رود

  گرگان- مهم ترین مشکل خلیج گرگان پسروی آب به سمت دریا و کاهش شدید عمق آن است که اگر چه از سال‌ها پیش شروع شده اما طی دو تا سه سال اخیر این پسروی کاملا محسوس و بسرعت در حال پیشروی است.

 • هامون ۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۱:۰۵

  صیادان در تکاپو برای نجات صید

  «تالاب هامون» در سوگ ماهی ها نشست

  زاهدان- کاهش حجم آب هامون، نفس ماهیان را نیز در هامون به شماره انداخته است و از آنجا که به دلیل کاهش آب بسیاری از ماهیان در حال مرگ در پهنه هامون هستند لذا این بار صیادان تور خود را برای کمک به صید بر آخرین قطرات هامون گسترانیدند تا رزق و روزی خود را نجات دهند.

 • آتش سوزی مانشت ۱۳۹۶-۰۴-۲۴ ۱۵:۴۴

  زاگرس در غفلت می سوزد

  جنگل های کهگیلویه و بویراحمد طعمه آتش سودجویان

  یاسوج-کیفیت و کمیت پوشش گیاهی را شاخص توسعه‌یافتگی و تعادل آب و هوا می دانند اما این شاخص در استان کهگیلویه و بویراحمد جای خود را به آتش و پس رفت داده است.

 • صید ۱۳۹۶-۰۴-۲۴ ۱۱:۰۷

  صیادان ایرانی در تور چینی ها

  بندرعباس- از ورشکستگی بازار کفش و لوازم خانگی و البسه که به واسطه ورود بی رویه کالای چینی بگذریم حالا خبر ها حاکی از تور اندازی چینی ها در خلیج فارس و آب های ساحلی ایران می رسد که صیادان ایرانی را گرفتار کرده است.