همه‌ی خبرهای امروز
 • عربخانه ۱۳۹۶-۰۸-۲۵ ۱۶:۰۴

  گوی سبقت می‌برند این خاکیان

  حالا درست سه سالی می‌شود که چند دوست جوان از منطقه محروم عربخانه در خراسان جنوبی پس از دیدن تصاویر زائران پیاده کربلا به رفع نیازهایی که کمتر به آن توجه شده است، می‌پردازند و بعدها این راه به اتفاقات خوب تری هم ختم می‌شود.

 • کتاب سبک زندگی ..... ۱۳۹۶-۰۸-۰۳ ۱۳:۳۸

  معرفی کتاب

  بیرجند- کتاب «سبک زندگی از منظر امام سجاد(ع) در صحیفه به بحث سبک زندگی سجادی می پردازد.

 • حرف مردم ۱۳۹۶-۰۸-۰۳ ۱۳:۳۶

  حرف مردم

  بیرجند- تعدادی از مخاطبان روزنامه قدس با بیان مشکلات خود از مسئولان استانی و کشوری خواستند وضعیت آبرسانی به روستاهای دچار کمبود آب را در اولویت اول کاری خود قرار دهند .

 • بوم گردی- روستای چنشت ۱۳۹۶-۰۸-۰۳ ۱۳:۳۴

  روستای چِنِشت سرزمین رنگ‌های ایران

  بیرجند- روستای چِنِشت ، یکی از روستاهای شهر مود ازتوابع شهرستان سربیشه ودر۶۰ کیلومتری بیرجند مرکز خراسان جنوبی واقع شده است.

 • فرهاد فلاحتی نماینده مردم قائن در مجلس ۱۳۹۶-۰۸-۰۳ ۱۳:۰۰

  قطار توسعه خراسان جنوبی ریل ندارد

  بیرجند- خراسان جنوبی طی چندین سال گذشته به لحاظ طبیعی و انسانی مورد بی رحمی هایی قرار گرفته است. خشکسالی ها و کاهش نزولات باران از یک سو بر تن نیمه جان طبیعت این استان تازیانه می زند و وعده های بی حاصل مسئولان برای اجرای برخی پروژه های حیاطی از سویی دیگر مردمان این خطه کویری را رنجور ساخته است.

 • راه روستایی ۱۳۹۶-۰۸-۰۲ ۰۹:۵۷

  زخم آسفالت جاده های روستایی دل می خراشند

  بیرجند- خراسان جنوبی دارای بیش از ۱۱ هزار کیلومتر راه روستایی بوده که خطرات زیادی را برای رانندگان و مسافران دارد. بنا به آمار مسئولان ذیربط بیش از ۴۵ درصد حوادث جاده ای در راه های روستایی خراسان جنوبی رخ می دهد.

 • بناهای خشت و گِلی ۱۳۹۶-۰۸-۰۱ ۱۰:۱۲

  «خشت و کاهگِل» از معماری های خراسان جنوبی رخت بست

  بیرجند- وجود الگوهای غربی در معماری خانه ها باعث شده که بسیاری از بافت های ارزشی و سنتی در خراسان جنوبی از جمله بیرجند به فراموشی سپرده شود.