همه‌ی خبرهای امروز
 • سیستان و بلوچستان ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۵:۱۳

  ۹۰۴ کودک کار در سیستان و بلوچستان بار زندگی را به دوش می کشند

  زاهدان-سرما و گرما بر حضورشان در خیابان های شهر پشت چراغ قرمز،پیاده روها، پارک ها و غیره تاثیر ندارد.

 • مهندس رخشانی مهر ۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۱۳:۱۱

  تعرفه جدید برق در سیستان و بلوچستان اعمال شد

  زاهدان- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان گفت:با امضای وزیر نیرو، تعرفه جدید برق در استان سیستان و بلوچستان از امروز اعمال می شود.

 • سیستان و بلوچستان ۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۱۱:۴۴

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  «دام قاچاق» در مرز های شرقی جولان می دهد

  زاهدان_استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران و در همسایگی کشورهای پاکستان و افغانستان واقع شده است،این استان با توجه به مرزی بودن مسلمأ دارای موقعیت راهبردی و ترانزیتی قابل توجهی می‌باشد که بعضا نیز سبب قاچاق کالا به این استان و برخی نقاط کشور می‌شود.

 • میرجاوه ۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۱۱:۱۰

  قدس آنلاین گزارش می دهد

  قدیمی ترین شهر مرزی ایران در زیر غبار فراموشی/«میرجاوه» و دیگر هیچ!

  زاهدان- از زاهدان که به سمت شهرستان مرزی میرجاوه رخت سفر ببندیم به فاصله ۷۵ کیلومتر و پس از گذشت یک ساعت به شهری می رسیم که تنها واژه شهر را یدک می کشد و از کمترین امکانات برخوردار است.

 • سیستان ۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۱:۱۶

  بهشت باستان شناسان؛ برزخ امکانات/زیر ساخت های گردشگری سیستان و بلوچستان پوچ است

  زاهدان- سیستان و بلوچستان مقصد به عنوان مقصد گردشگری در سال ۹۶ منتخب شده است هر چند خبر خوب و مسرت بخشی است اما باید دید طبق ضرب المثل «خانه جاروب کن سپس مهمان طلب» چقدر آمادگی پذیرایی میمان را دارد؟

 • سیستان ۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۲:۱۵

  کانون سل ایران از امکانات تخصصی درمانی محروم است

  زاهدان- بر اساس آمارها هر ساله ۵۰۰ نفر در شهرهای شمالی سیستان و بلوچستان به عنوان کانون سل ایران به بیماری سل مبتلا می شوند که بی توجهی به این موضوع بسیاری از مردم کشور را درگیر خواهد کرد.

 • صنایع دستی ۱۳۹۶-۰۳-۲۶ ۲۳:۴۷

  صنایع دستی کم ارزش چینی، پاکستانی و ترکیه‌ای در بازارها جولان می دهد

  سایه فراموشی بر سر صنایع دستی سیستان و بلوچستان

  زاهدان- صنایع دستی خطه آفتاب از سوزن دوزی و سفالگری تا سکه دوزی و... با پنجه‌های طلایی و هنرمندانه اهالی این سرزمین خلق می‌شود و بسیاری از کارشناسان معتقدند که فعالیت در این صنعت هم ارزآوری دارد و هم عاری از آلودگی صنایع پرخطر است.

 • گاز ۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۱:۰۰

  قدس آنلاین گزارش می دهد

  «قصه» پر«غصه» گازرسانی به سیستان و بلوچستان/مردم ۵ سال دیگر منتظر باشند

  زاهدان –از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون استان سیستان و بلوچستان جزو معدود استان هایی است که از نعمت گاز محروم بوده است تا اینکه به گفته خبرگزاری دولت این استان در دولت یازدهم گاز دار شد اما این خبر تنها نیمی از واقعیت است.

 • ملوانان چابهاری ۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۵:۲۳

  خانواده های صیادان کنارکی دست به نامه شدند

  اسارت ۲۵ ماهه صیادان چابهاری در چنگال دزدان دریایی/اقدام و عمل دولتمردان خبری نیست

  زاهدان- خانواده های صیادان کنارکی که بیش از ۲ سال همسران و فرزندانشان در بند دزدان سومالی هستند خطاب به رئیس جمهوری نوشتند:«همسران ما برای یک لقمه نان حلال به دریا رفتند که اسیر دزدان دریایی شدند و لذا امروز از شما طلب تدبیر و حمایت داریم.»

 • بلوچ ۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۱:۴۹

  آشنایی با آداب و رسوم مردم بلوچستان

  کاشت نخل عیدی بلوچ ها به طبیعت/«کشک» و «حلوا» خوراکی هایی که کدورت ها را رفع می کند

  زاهدان - بلوچ ها نیز همچون سایر اقوام ایرانی بهار طبیعت و شکوفایی غنچه های بهاری را گرامی می دارند و دراین ایام علاوه بر جشن و سرور و شادی و برپایی مراسم عید نوروز آداب و رسوم ویژه و خاصی را در این ایام برگزار می کنند.

 • لنج - کراپ‌شده ۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۹:۱۳

  خانواده‌های صیادان چابهار چشم به تدبیر دولت دوختند

  ملوانان چابهاری در تور دزدان دریایی/سیاست لبخند جواب نمی دهد

  زاهدان- ششم فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ روز تلخی در تقویم صیادان چابهاری است زیرا یکی از لنج های صیادی به همراه ۲۰ صیاد درحالی‌که عازم صید در آب‌های عمان بود موردحمله دزدان دریایی قرار گرفت و جمال‌الدین دهواری ناخدای ٤١ ساله به همراه٢٠ نفر از خدمه این لنج به اسارت دزدان سومالیایی درآمدند و تاکنون در چنگال آدم ربایان گرفتار هستند.

 • سیستان ۱۳۹۵-۱۲-۱۶ ۱۸:۱۶

  سیستان؛ آمیزه ای از تاریخ ، اسطوره و مذهب

  ورود آقایان به این زیارتگاه ممنوع است

  قدس آنلاین- زابل: سیستان گرچه از وجود امامزادگان بلافصل با معصومین(ع) محروم است، اما بقعه ها و اماکن متبرکه بی شماری را در خود جای داده است که نشان از ارادت قلبی و علاقه شدید مردم این خطه به نبی مکرم اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) است. از همین رو زیارتگاهی در این استان وجود دارد که می توان آن را متفاوت ترین زیارتگاه سیستان و شاید ایران بر شمرد.

 • سوخت ۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۹:۱۲

  قاچاقچیانی که از سوخت کره می گیرند

  حکایت نفت کش های چهار پا/سوخت قاچاق در جاده های سیستان و بلوچستان می گریزد

  قدس آنلاین- زاهدان: منظره آشنای جاده های جنوبی سیستان و بلوچستان گریز وانت هایی است که سوخت قاچاق بار زده اند و در حالی که پلاک خودروها را با کارتن و پارچه پوشانده اند با افساری لجام گسیخته در جاده های استان می تازند تا سوخت های مازاد بر مصرف سایر ساکنان کشور را به مرز رسانده و به نان تبدیل کنند.