همه‌ی خبرهای امروز
 • دیدار نماینده ولی فقیه ۱۳۹۶-۱۰-۲۶ ۱۶:۰۶

  درجلسه دیدار نماینده ولی فقیه با کارکنان شرکت برق منطقه ای استان مطرح شد:

  تولید سالانه ۳۵۰۰ مگاوات برق در استان کرمان

  کرمان - امام جمعه کرمان گفت: باید در صرفه جویی برق به رتبه دیگر کشورها برسیم وجلوی تلفات برق در فاصله بین تولید تا مصرف نیز گرفته شود.

 • دانشگاه هایتک ماهان ۱۳۹۶-۱۰-۲۶ ۱۵:۵۹

  در دانشگاه هایتک تولید شد

  نخستین سامانه بومی آزمون گیرنده عملکرد تجهیزات شبکه

  کرمان - رئیس مرکز آگاهی‌رسانی، پشتیبانی و امداد رایانه‌ای دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته ماهان کرمان اعلام کرد: سامانه آزمون گیرنده عملکرد تجهیزات شبکه تنها نمونه بومی داخل کشور است و این سامانه گام مهمی در تولید بومی و کاهش هزینه‌های آزمون بر می دارد.

 • صنعت استان ۱۳۹۶-۱۰-۲۳ ۱۶:۰۸

  اوضاع صنعت استان کرمان خوب نیست

  کرمان - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه اوضاع صنعت استان خوب نیست و هر روز با بحران هایی در این حوزه روبرو هستیم بیان کرد: تسلط به مشکلات تولیدکنندگان و شجاعت دادستان مایه امید و قوت قلب فعالان اقتصادی است.

 • فرماندار کرمان وشورای اداری ۱۳۹۶-۱۰-۲۳ ۱۵:۵۰

  حل مشکل تامین پروژه انتقال آب از خلیج فارس به کرمان

  کرمان - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از حل مشکل تامین پروژه انتقال آب از خلیج فارس به کرمان خبر داد و خاطر نشان کرد: دو هزار میلیارد تومان از اعتبار بزرگترین خط انتقال آب محدوده سه استان یزد و هرمزگان و کرمان با تشکیل سندیکای بانکی تامین اعتبار شد.

 • فرماندار کرمان وشورای اداری ۱۳۹۶-۱۰-۲۳ ۱۵:۴۶

  سرپرست فرمانداری کرمان خبر داد:

  شناسایی بیش از ۲۰۰ فرصت سرمایه گذاری در استان

  کرمان - سرپرست فرمانداری کرمان گفت: از چند ماه گذشته کارِ شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در کرمان را شروع کردیم و تاکنون ۲۲۰ مورد از این فرصت ها را که بخش خصوصی نیز علاقه مند به سرمایه گذاری است شناسایی کرده ایم.

 • کنگره ۶۵۰۰ شهید استان کرمان ۱۳۹۶-۱۰-۲۳ ۱۵:۱۲

  در نخستین جلسه کنگره بزرگداشت ۶۵۰۰ شهید استان کرمان انتخاب شد

  سردار سلیمانی به عنوان رئیس شورای سیاستگذاری

  کرمان - در نشست شورای سیاست گذاری کنگره ۶۵۰۰ شهید استان کرمان، استاندار کرمان درخواست کرد که سردار سلیمانی به عنوان رئیس این شورا انتخاب شود که این امر به تصویب اعضای برگزاری این کنگره رسید.

 • شهر بابک ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۰:۰۷

  نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:

  شهر بابک چشم‌انتظار مساعدت مسئولان

  کرمان- شهر بابک یکی از شهرهای مهم استان کرمان است که وجود معادن عظیم مس و فیروزه و قرار داشتن این شهر در مسیر تهران- بندرعباس اهمیتان را دوچندان کرده‌ و از طرفی به‌عنوان یکی از قطب‌های گردشگری ایران محسوب می‌شود.

 • تخلیه مدارس ۱۳۹۶-۰۹-۱۹ ۱۳:۴۹

  در پی تداوم زلزله ها؛

  ۱۳ مدرسه دراستان کرمان تخلیه شد

  کرمان - مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: در پی تداوم زلزله ها و پس لرزه ها در استان ۱۳ باب مدرسه در نقاط مختلف استان به دلیل فرسوده بودن تخلیه شدند.

 • زلزله ۱۳۹۶-۰۹-۱۱ ۰۹:۵۰

  کرمان هفته‌ای سه بار می‌لرزد

  لرزش گسل اضطراب در کرمان

  کرمان- زلزله بم و همچنین در طی ماه گذشته وقوع زمین‌لرزه در کرمانشاه یادآور انبوهی از خاطرات تلخ و غم‌انگیز برای بسیاری از هم‌وطنان بود و شاید از همین رو با لرزش زمین‌ در «هجدک» کرمان و باقدرت ‌۶.۱ ریشتری شاهد رعب و وحشت بسیاری از مردم بودیم.

 • کمک رسانی از کرمان ۱۳۹۶-۰۸-۲۳ ۱۲:۲۱

  ارسال محموله امدادی وپزشکی از کرمان به کرمانشاه

  کرمان - اولین محموله کمک رسانی شامل ۵ هزارگالن آب و نفت و هزار تخته موکت و تیم مجهز پزشکی درمانی بیمارستان حضرت فاطمه (ع)، از کرمان به مناطق زلزله زده کرمانشاه اعزام شد.

 • مراسم ترحیم پدر سردار ۱۳۹۶-۰۸-۱۱ ۱۵:۵۴

  کرمانی ها در عراق برای ابوی سردار سلیمانی مراسم ترحیم گرفتند

  کرمان - شماری از زائران کرمانی با حضور دریکی ازرواقهای صحن مطهر حضرت زهرا(س) درجوار حرم مطهر حضرت علی(ع) برای در گذشت پدر سردار سلیمانی مراسم بزرگداشتی برپا کردند.

 • بیمارستان ۱۳۹۶-۰۸-۰۶ ۱۰:۰۷

  به دلیل کمبود نیروی تخصصی

  مراکز درمانی جنوب کرمان نیازمند پرستاری است

  کرمان- استان پهناور کرمان دارای چهار دانشگاه علوم پزشکی است و دانشگاه علوم پزشکی جیرفت هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبار جنوب، کهنوج، قلعه گنج و منو جان را تحت پوشش دارد.

 • رتبه چهارم رقابتهای بین المللی آهنگسازی کرال ایتالیا ۱۳۹۶-۰۸-۰۱ ۱۵:۴۱

  آهنگساز کرمانی رتبه چهارم رقابتهای بین المللی آهنگسازی کرال ایتالیا را بدست آورد

  کرمان - مسعود نکویی آهنگساز کرمانی ، در چهارمین دوره رقابتهای بین المللی آهنگسازی کرال مردان komos ایتالیا عنوان چهارمی را به خود اختصتص داد.

 • عشایر ۱۳۹۶-۰۷-۲۴ ۱۵:۳۳

  مناطق محروم مشق فقر می نویسند؛

  دانش آموزان عشایر در ییلاق مشکلات

  کرمان- هرچقدر از بالای شهر به پائین و یا از شهرها به سمت روستاها پیش برویم امکانات رفاهی و آموزشی به همان نسبت کاهش می‌یابد تا آنجا که سهمی برای عشایر به‌ویژه دانش آموزان باقی نمی‌ماند.

 • سونامی خشک در کرمان ۱۳۹۶-۰۷-۲۲ ۱۰:۱۳

  «سونامی خشک» درکرمان می تازد، همت مسئولین کجاست

  کرمان- هم اکنون تامین آب آشامیدنی کرمان در حالی در مرحله قرمز و هشدار قرار گرفته که درکنار غفلت تعجب انگیز و تاریخی که برای جلوگیری از کم آبی در این استان رخ داده ، همچنان برداشت بی رویه از منابع آبی ادامه دارد و بخش عمده محصولات کشاورزی کشور در استانی تولید می شود که چالش تامین آب دارد.

 • اتباع بیگانه ۱۳۹۶-۰۷-۱۸ ۱۰:۳۶

  قدس گزارش می دهد؛

  جلوگیری از تحصیل دانش آموزان اتباع بیگانه شایعه یا واقعیت؟

  کرمان- هفته گذشته خبری در فضای مجازی منتشر و دست‌به‌دست شد که حکایت از اخراج دانش آموزان دختر تبعه کشور افغانستان در استان کرمان داشت.

 • تاکسی پیکان ۱۳۹۶-۰۷-۱۵ ۱۵:۲۳

  تاکسی های فرسوده پیکان ۹۰ هزارتومان جریمه می شوند

  کرمان - مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری کرمان گفت:تاکسی های فرسوده پیکان که از ابتدای مهرماه در شهر تردد کنند،علاوه بر نمره منفی، ۹۰ هزارتومان جریمه نقدی می شوند.

 • هامون جازموریان ۱۳۹۶-۰۷-۱۲ ۱۰:۰۰

  شاهرگ جازموریان زیر تیغ

  هلیل رود تحلیل می‌رود

  کرمان- بر اساس مستدات ۸۰ درصد آب تالاب جازموریان از طریق رودخانه هلیل‌رود تأمین می‌شود و ۲۰ درصد بقیه نیز توسط رودخانه بم پور سیستان و بلوچستان به این تالاب منتقل می‌شود حال مسئولان کرمان تصمیم دارند تا باهدف تأمین آب شرب مردم کرمان، در سرشاخه‌های هلیل‌رود در منطقه راور، سد احداث کرده و آب آن را به کرمان منتقل کنند موضوعی که به محل مناقشات بسیاری در این روزها تبدیل‌شده است.

 • برداشت خرما ۱۳۹۶-۰۷-۰۴ ۰۹:۱۶

  ۳۰ درصد خرمای بم در جعبه‌های خارجی صادر می‌شود

  دست کشاورزان از صادرات کوتاه و خرما بر نخیل

  کرمان- شرق استان کرمان شامل شهرستان‌های بم، ریگان، فهرج و نرماشیر و یکی از قطب‌های اصلی تولید خرما استان و کشور به شمار می‌رود و خرمای مضافتی بم شهرت جهانی دارد.

 • پیام مشترک ۱۳۹۶-۰۶-۳۰ ۲۰:۰۳

  به مناسبت هفته دفاع مقدس منتشر شد؛

  پیام مشترک نماینده ولی فقیه و استاندار کرمان

  کرمان - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه و استاندار کرمان طی پیامی مشترک، هفته دفاع مقدس را گرامی داشته و تاکید کردند: مردانه ایستادن اجری بی پایان دارد که نوشتن از آن در قالب کلمات نمی گنجد.

 • کرمان ۱۳۹۶-۰۶-۲۶ ۱۳:۱۲

  نخستین سکونتگاه شهر کرمان در معرض تخریب

  سایه پروژه بام کرمان بر روی آثار باستانی سنگینی می‌کند

  کرمان- برخلاف نظر استاندار که از پروژه بام کرمان به عنوان چاه نفت یاد می کند اما بسیاری از دوستداران میراث فرهنگی نظری مخالف داشته و می‌گویند: پروژه‌هایی که یکی پس از دیگری کلید می‌خورند تا لرزه بر اندام تاریخ چند هزارساله ایران بیفکنند. این بار اما نوبت به نخستین سکونتگاه شهر کرمان رسیده است.

 • درخت میوه ۱۳۹۶-۰۶-۲۵ ۱۰:۲۳

  سفر به هند ایران؛

  جیرفت سرزمین همزیستی میوه های گرمسیری و سردسیری

  کرمان- جیرفت یا سرزمین هزار گوهر که تمدن آن ریشه در دل تاریخ دارد از دو واژه«جیر» به معنای پست و پایین و «افت» به معنی افتاده تشکیل شده که خود گواه اقلیم متفاوت این منطقه است

 • خیرالله خادمی ۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۲۲:۱۳

  معاون وزیر راه:

  زیرساخت‌های کشور متناسب با ناوگان جاده‌ای رشد نداشته است

  کرمان- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: زیرساخت‌های کشور متناسب و همراه با ناوگان جاده‌ای رشد نداشته است و تعداد خودروها و ناوگان جاده‌ای بیشتر از زیرساخت‌ها پیشرفت داشته که این یک مشکل و خسارت است.