همه‌ی خبرهای امروز
 • زباله امروز ۰۹:۳۹

  سفر به زباله... !

  رودربایستی و آموزش، بس است...! روی سخن با زباله ریزهاست... با آنان که دست به پرتاب شان مَلَس است... در خیابان، ساحل، کوه، جنگل، بیابان...

 • هیمالیا امروز ۰۹:۳۹

  هیمالیا دست از سرم برنمی دارد

  بحث شِکوه و گلایه نیست اما دلم برای بعضی از روایت ها خیلی بیشتر می سوزد. مثل روایت فتحی که دوباره این روزها خواندمش و باز بی اندازه خوشحال و متفکرم کرد.

 • اسفند امروز ۰۹:۳۸

  یادداشت قدس آنلاین؛

  دل تکانی در تَه مانده اسفند

  این روزها، مابین این همه شلوغی و ازدحام چه خوب است اندکی درنگ کنیم... مابین پنجره های در حال برق اُفتادن، کابینت های هاج و واج و فرش هایی که تازه از قالیشویی برگشته اند...

 • زلیکانی دیروز ۱۱:۰۶

  نایب رئیس شورای اسلامی شهر ساری:

  اراده ای برای اتمام نیروگاه زباله سوز ساری وجود ندارد

  ساری- نایب رئیس شورای اسلامی شهر ساری گفت: پروژه احداث نیروگاه زباله سوز براساس برنامه پیش نمی رود و ایراد اساسی کار از پیمانکار پروژه بوده و هیچ عزم و اراده ای برای پایان کار وجود ندارد.

 • خبرنگار ۱۳۹۶-۱۲-۲۴ ۱۳:۲۳

  وقتی خبرنگار گدا می شود...

  در میان هجوم اخبارِ آخرِ سالی، یکی شان را با لذت جدا می کنم و یکنفس تا تَه اش را می خوانم.

 • بیمارستان امام ساری ۱۳۹۶-۱۲-۲۴ ۱۳:۲۱

  رییس بیمارستان را سرچ می کنم

  بیماری که زمان سرش نمی شود... با خبر می شوم که عزیزی سر و کارش به دوا و درمان افتاده... مرخصی آخر سال می گیرم و خیز برمی دارم بیمارستان.

 • چهارشنبه سوری ۱۳۹۶-۱۲-۲۳ ۱۹:۳۰

  جشنی که سالهاست باندپیچی می شود!

  چند ساعتی از ظهر گذشته است و غرق نوشتن ام که چهارمتر از جایم می پرم... گم می کنم کجایم و چه شوکی به قلب و مغز و لحظه ام وارد شده...!

 • ابراهیمی ۱۳۹۶-۱۲-۲۲ ۱۲:۲۰

  مدیرکل محیط زیست مازندران:

  حال محیط زیست خوب نیست / اراده جدی برای ساماندهی زباله وجود ندارد

  ساری- مدیرکل محیط زیست مازندران با اعلام اینکه محیط زیست حالش خوب نیست، گفت: بیماری محیط زیست قابل درمان است و در این راستا باید همه مردم فعال شوند.

 • روحانی زاده ۱۳۹۶-۱۲-۲۱ ۱۱:۵۶

  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

  افزایش مصدومان چهارشنبه آخر سال در مازندران / آمادگی مراکز درمانی استان در ایام نوروز

  ساری- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران از افزایش مصدومان چهارشنبه آخر سال در استان خبر داد.

 • نوزاد ۱۳۹۶-۱۲-۱۹ ۲۱:۳۴

  حالمان ورق می خورد

  پشت کانتر ایستگاه پرستاری ایستاده است... نه جواب سلامی، نه تَه لبخندی... اما حالمان زود ورق می خورد با دیدن خوشروترین اسفندماهی دنیا...!

 • درخت ۱۳۹۶-۱۲-۱۹ ۲۱:۱۶

  قتل عام درختان!

  دورِ درخت های سرزمین مان نمی گردیم و خودمان را حتی مسئول یک وجب از اکوسیستمی که محتاج شان هستیم، نمی دانیم!

 • دست های مهربان ۱۳۹۶-۱۲-۱۴ ۲۰:۳۴

  گاهی باید سربه هوا بود

  این روزها، کاش بنرها و تابلوهای تبلیغاتی را حواس جمع تر بخوانیم... این ساعت های آخر سال که بیشتر می توان همدل بود و دستگیری کرد...

 • کتاب ۱۳۹۶-۱۲-۱۴ ۱۹:۲۸

  ردّپاهای جاودانه

  وقتی به کتاب، ارادت قلبی داشته باشی یک پرسش مختصر هم درباره اش، می تواند زیر و رویت کند... چنان زیرو رو کردنی که روزها پسِ روزها، درگیرش باشی...

 • کالای ایرانی ۱۳۹۶-۱۲-۱۴ ۱۹:۲۶

  بادیگاردِ تولید باشیم

  هیچ توجه کرده ایم این سال ها، چقدر خارجی شده ایم و زبانِ رفتارمان - در حجمی گسترده- چقدر فرنگی مآب شده است...! در حوزه موادغذایی، صنعت، البسه، خودرو، الکترونیک، دارو... و در خرید اتو، تلویزیون، جارو برقی، لباسشویی، سشوار، کیف و کفش، مبلمان و ظرف و ظروف...!

 • ساعت ۱۳۹۶-۱۲-۱۳ ۱۹:۲۰

  عقربه ها، «اوسین بولت» شده اند

  گلی می گوید: اصلا ما عید نمی خوایم با این مامانِ بداخلاق... آفرینش می گوید: هزارتا کار نکرده دارم خیر سرم. نه خریدی، نه خونه تکونی، نه نظمی؛ فقط بدو بدو... بهار می گوید: همه از دستم شاکی اند که بشور و بساب های تو تمامی ندارد وسواس...

 • فرهنگ ۱۳۹۶-۱۲-۱۳ ۱۹:۱۹

  فرهنگ؛ هست، نیست...

  از فرهنگ دریغ نکنیم که جامعه را، حرف و حدیث نجات نمی دهد... دانایی به زیر و بم اصولِ انسانی ست که معجزه می کند... و همه ی تلاش تحلیلگران این است که بگویند روانشناسی رفتار داشته باشید...

 • لباس ۱۳۹۶-۱۲-۱۳ ۱۸:۴۵

  رگال های غربی

  قصه آدم های موقرپوش، این روزها شده است همان حکایت تکراری هرسال... که پوشاک رگال ها را ورق می زنند و باز ورق می زنند و کمتر پیدا می کنند... لباسی را که به هویت و فرهنگ شان نزدیک باشد، به باورها و سبک دینی - اسلامی شان...

 • روزنامه نگاری ۱۳۹۶-۱۲-۱۲ ۱۸:۱۸

  تا اطلاع ثانوی، دور و بر قلم نپلکید!

  «به فکر شغل دیگری باشید»... شغل... چندبار این کلمه عجیب را مزه مزه می کنم... و خواندن را از سر می گیرم!

 • چهارشنبه سوری ۱۳۹۶-۱۲-۱۲ ۱۸:۱۸

  این سورهای من درآوردی!

  یاد قدیم الایام، بخیر... یاد آنوقت ها که از روی بوته های خار و چوب در چهارشنبه ی آخرینِ سال، می پریدیم... از روی آتشی که سرخی و شگون اش را باور داشتیم...

 • بابایی ۱۳۹۶-۱۲-۱۲ ۱۲:۵۱

  مدیرکل منابع طبیعی مازندران – ساری در پاسخ به سوال قدس آنلاین:

  امسال درختی را قطع نکردیم/ مخالف اجرای طرح متروی تهران به شمال هستم

  ساری- مدیرکل منابع طبیعی مازندران – ساری در پاسخ به سوال قدس آنلاین گفت: در راستای طرح صیانت از جنگل ها، از ابتدای امسال حتی یک درخت نشانه گذاری نشد ولی طرح های عمرانی دارای مجوز استثنا هستند.

 • سلیم بهرامی ۱۳۹۶-۱۲-۱۲ ۰۹:۵۰

  رئیس هیأت انجمن‌های ورزشی مازندران:

  اداره کل گردشگری مازندران برای توسعه گردشگری ورزشی همکاری نمی کند

  ساری- رئیس هیأت انجمن ورزشی مازندران از عدم همکاری اداره کل گردشگری مازندران در راستای توسعه گردشگری ورزشی انتقاد کرد و گفت: چندین مکاتبات با این اداره کل در راستای تقویت رشته های ورزشی که توسعه گردشگری را بدنبال دارند صورت گرفت که متاسفانه تاکنون ترتیب اثر داده نشد.

 • منوچهری ۱۳۹۶-۱۲-۱۲ ۰۹:۳۸

  معاون اداره کل ورزش و جوانان مازندران:

  مبلمان شهری مازندران برای توسعه ورزش همگانی مناسب نیست

  ساری- معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان مازندران از مناسب نبودن زیرساخت‌های مبلمان شهری استان برای توسعه ورزش همگانی خبر داد و گفت: برای ورزش هایی همچون دوچرخه سواری، پیاده روی و اسکیت در سطح شهرها باید اقدامات مناسبی در مبلمان شهری صورت گیرد.

 • میترا حجار ۱۳۹۶-۱۲-۰۹ ۱۸:۴۲

  هشدار سلبریتی در مترو

  وقتی سلبریتی ها و بازیگران مشهور از بیلبوردها و پرده نقره ای فاصله می گیرند و میان مردم حاضر می شوند، خودش اتفاقی دیدنی ست. حالا حسابش را بکنید که آن آدم شناخته شده، بخواهد تبلیغات خاصی هم به راه بیندازد!

 • لیلا حاتمی ۱۳۹۶-۱۲-۰۹ ۱۸:۴۲

  جاهلانه در برلین

  همین چند وقت قبل، موضع تهاجمی و غیرحرفه ای در برابر خبرنگاران و پیش تَرَش، حواشی کن ۲۰۱۴ و این روزها هم که اظهارات سیاسی با ادبیات مغشوش در جشنواره برلین، بشدت نام حاتمیِ بازیگر را سر زبان ها انداخته... نامی با علامت تعجب های فراوان...!

 • طلاق ۱۳۹۶-۱۲-۰۹ ۱۸:۴۱

  رفیقی که غیب شد!

  حال و احوال یکسال پیش که آمدند همسایه مان شدند کجا، اوضاع قمردرعقرب این روزها کجا؟

 • موادمخدر مازندران ۱۳۹۶-۱۲-۰۷ ۲۰:۵۹

  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران:

  مازندران معتاد کارتن خواب ندارد

  ساری- دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر مازندران گفت: معتاد کارتن خواب در استان نداریم.

 • دناه کوه ۱۳۹۶-۱۲-۰۷ ۲۰:۵۶

  یادداشت قدس/

  زمستانِ بی پایانِ دِنا

  وقتی یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس فاش می کند سازمان هواشناسی از بدی وضعیت آب وهوایی منطقه دنا اطلاع داده بود اما شرکت آسمان دستور لغو پرواز را صادر نکرد. و افزون اینکه شکایت های بسیاری از سوی خلبانان هواپیمایی به کمیسیون عمران ارسال شده و تعدادی از آنان در ماه های گذشته بدلیل سوء مدیریت و جَبر به پرواز، استعفا داده اند، به قعر چراهای بی پاسخ می افتی...! چراهای بغرنج و جانکاه..!

 • آشوب ۱۳۹۶-۱۲-۰۷ ۲۰:۵۲

  سکانس های تاریک تهران

  پرده اول: فیلم ها به سرعت در کانال های اجتماعی دست به دست می شود و اخبار یورش می پیچد... تصاویر تجمع خشنونت بار دراویش در خیابان پاسداران که این روزها مردم و کاربران فضای مجازی را به شدت برآشفته...

 • جشنواره فیلم فجر ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۷:۵۳

  کلوزآپ های مردانه!

  شما راست می گویید خانوم مهناز افشار... از تصویر شما و بانوهای بیشمار بازیگر در قاب رسانه ملی در مهمترین جشن سالانه هنر هفتم، خبری نبود!؟ تا حافظه مان یاری می کند دوربین ها از روی آقایی می رفت روی نمای آقای دیگر... روی کت و شلوارپوشان رسمی این حرفه... و کلوزآپ های مردانه، قاب جشنواره فجر را پُر کرده بود!

 • قاچاق ۱۳۹۶-۱۱-۲۳ ۲۰:۴۴

  پرزیدنت؛ تن به تن با قاچاق

  پرزیدنت « رودریگو دوترته » را این روزها در فیلمی می بینیم که روبروی قاچاقِ قُلدر فیلیپین، قد علم می کند و لکسوس و بی ام دبلیو و مرسدس و جگوار و آئودی را به خورد لودرهای قاتل می دهد!