همه‌ی خبرهای امروز
 • ساخت بیمارستان ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۱۶:۴۹

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌وگو با قدس خبر داد

  کمبود ۲۷۰۰ تخت بیمارستانی در خراسان رضوی

  مشهد- اجرای «سیاست‌های سلامت» که از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده و خدمت رسانی در حوزه سلامت به مناطق محروم از اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد است و برنامه تحول نظام سلامت با این هدف در همه حوزه‌ها باید با قوت ادامه پیدا کند. این مطلب را رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار ما و در راستای معرفی برنامه‌های کاری خود عنوان می کند.

 • واژگونی پراید ۱۳۹۶-۰۸-۲۷ ۱۶:۵۸

  2دانش آموز جوینی در مسیر زیارت امام رضا(ع) جان باختند

  جوین- رئیس آموزش وپرورش جوین گفت: 2 دانش آموز جوینی بر اثر واژگونی خودرو در محور نیشابور-مشهد در مسیر زیارت حضرت رضا(ع) جان خود را از دست دادند.

 • رشتخوار ۱۳۹۶-۰۸-۲۷ ۱۲:۴۸

  کتابخانه فتح‌آباد شهرستان رشتخوار بعد از گذشت 5 سال هنوز نیمه کاره است

  رشتخوار -رییس شورای اسلامی فتح آباد رشتخوار گفت: فتح آباد یکی از روستاهای بزرگ بخش مرکزی رشتخواربا جمعیتی بالغ بر ۴ هزار نفر علیرغم داشتن یک کتابخانه مشارکتی، ۵ سال از کلنگ احداث کتابخانه عمومی این روستا می گذرد ولی نبود اعتبار این پروژه را نیمه کاره گذاشته است.

 • آیت الله علم‌ الهدی ۱۳۹۶-۰۸-۲۶ ۱۳:۰۱

  جدایی رهبری مرامی و سیاسی نظام اسلامی را در دامن دشمنان می گذارد

  مشهد- امام‌جمعه مشهد مقدس امام جمعه مشهد بابیان اینکه خطر تفکیک رهبری سیاسی و رهبری مرامی امروز هم امت اسلام را تهدید می‌کند، گفت: اگر این اندیشه باطل در جامعه ما وارد شود که رهبران مرامی اعمال دینی را برای ما بیان کنند و رهبران سیاسی به دنبال امنیت و اقتصاد بروند، تمام شما مردم و آب‌وخاک شمارا در کیسه می‌ریزند و در دامن آمریکا و انگلیس می‌گذارند.

 • اوقاف خراسان رضوی ۱۳۹۶-۰۸-۲۶ ۱۰:۴۴

  در گفت و گوی قدس با مدیر کل اوقاف خراسان رضوی تشریح شد

  واکاوی وقف‌های قرآنی تا نظارت بر دخل و خرج‌های موقوفات

  مشهد- برای واکاوی آنچه درخصوص «وقف» در استان خراسان رضوی اتفاق افتاده است گفت‌وگویی با حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی داشتیم تا زوایای پنهان این سنت حسنه و نحوه اداره موقوفات را برایمان تشریح کند.

 • کاروان زائرین پیاده مهاجر افغان و اتباع خارجی ۱۳۹۶-۰۸-۲۶ ۱۰:۴۳

  توصیه‌های بهداشتی برای زائران پیاده امام رضا(ع)

  مشهد- با نزدیک شدن به ایام دهه آخر صفر، دهها هزار نفر به قصد زیارت بارگاه علی بن موسی الرضا(ع) با پای پیاده به سمت مشهدالرضا حرکت می‎کنند. اگر شما هم عازم این سفر هستید، حتماً توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرید تا بتوانید، زیارتی در نهایت سلامت داشته باشید.

 • امام رضا (ع) ۱۳۹۶-۰۸-۲۶ ۱۰:۴۲

  هنرمندان تئاتر در گفت‌وگو با قدس:

  زندگی در مجاورت امام رضا(ع) برای هنرمند فرصت است

  مشهد- عشق معنا می شود در هوایی که عاشقان بسیار، از دور و نزدیک برای دیدارش همه تمنا می‌شوند، اما آن‌هایی هم که مجاورند، سراپا شوق و نیازند و لذا هنرمندان تئاتر مشهد از حس و حال خوب مجاورت با امام مهربانی‌ها و تأثیرش برآثارشان چنین روایت می‌کنند.

 • رئیس بازرسی شورای های حل واختلاف خوزستان ۱۳۹۶-۰۸-۲۶ ۱۰:۴۰

  کشمکش به اوج خود رسید

  مجتمع فرهنگی بیمارستان شهید هاشمی نژاد یک ساختمان با ۳ مستأجر

  مشهد- مجتمع فرهنگی بیمارستان شهید هاشمی نژاد طبق توافقی که بین مسئولان وقت دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل ارشاد اسلامی استان انجام شد به صورت مشارکتی ساخته شد. مشارکتی که زمین آن را دانشگاهی‌ها دادند و ساختش به ارشادی‌ها محول شد اما حالا این توافق به زمین مناقشه بین این دو دستگاه تبدیل شده است.

 • زائران پیاده امام رضا(ع) ۱۳۹۶-۰۸-۲۶ ۱۰:۴۰

  همپای زائران پیاده در جاده‌های منتهی به مشهدالرضا(ع)

  مشهد-با نزدیک شدن به ایام پایانی ماه صفر، زائران امام هشتم پای پیاده خود را در مسیرهای منتهی به مشهد می‌رسانند و یکی از مسیرهای پر تردد در این روزها، ورودی مشهد از سمت شمال کشور است، مسیری ۱۲۰ کیلومتری که شاهد حضور عاشقان امام هشتم(ع) است.

 • کتابخانه مرکزی مشهد ۱۳۹۶-۰۸-۲۶ ۱۰:۳۹

  ۲۲ سال گذشت

  اولتیماتوم به مسئولان برای تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی مشهد

  مشهد- نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ، اولتیماتوم دو ماهه‌ای را به مسئولان فرهنگی استانی و ملی برای تکمیل پروژه نیمه تمام کتابخانه مرکزی مشهد اعلام کرد و گفت: اگرچه می‌دانیم دولت شرایط خوبی در حوزه اعتبارات ندارد، اما این پروژه به انتها رسیده و باید بودجه لازم برای تکمیل آن در اختیار پیمانکار قرار گیرد.

 • اعزام کاروان زائران پیاده از مشهد به کربلا/ عکس خبری ۱۳۹۶-۰۸-۲۶ ۱۰:۳۹

  ساعتی با زائران پیاده امام رضا(ع) در مسیر جاده عشق

  این ارادت پایانی ندارد

  مشهد- از کودک و جوان گرفته تا پیرمرد و پیرزن همه قدم در مسیرعشق گذاشته‌اند تا با پای پیاده خودشان را به محضر امام مهربانی‌ها برسانند.جاده عشق اگرچه ناملایمات و کاستی هایی به ظاهر دارد، اما هدف آن قدر مقدس و والاست که ماه صفر به دهه پایانی‌اش نرسیده، خود به خود عاشقان آقا امام رضا(ع) را رو به مشهد و حرمش راهی می‌کند.

 • زینب حطیطه ۱۳۹۶-۰۸-۱۷ ۱۲:۱۴

  قدس آنلاین گزارش می دهد

  چشم انتظاری هفت روستای "زور زمند" جغتای برای جاده آسفالت

  جغتای - هفت روستای "زور زمند" جغتای، چشم انتظار نگاه مسوولان برای آسفالت جاده است که با حضور نماینده مردم جغتای وبرخی از مسؤولان جغتای، بار دیگر مشکلات این روستاها گوشزد شد.

 • رشتخوار ۱۳۹۶-۰۸-۱۷ ۱۰:۴۶

  تولید زعفران در رشتخوارکاهش یافت

  رشتخوار -مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار گفت:علیرغم برداشت زعفران از سطح ۶ هزارو۳۰۰ هکتاراز مزارع شهرستان رشتخوار بر اثر خشکسالی ها میانگین برداشت این محصول از ۳/۲ کیلو گرم در هکتاردر سال گذشته به ۱/۵کیلو گرم در سال جاری در هر هکتار کاهش یافته است.

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۸-۱۷ ۰۹:۵۶

  عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با قدس:

  شهرداری‌ها برای منافع زودرس به فکر هوا فروشی نباشند

  مشهد- شورای عالی شهرسازی می‌گوید، ساختمان‌ها در کلانشهرها نباید بیشتر از ۶ طبقه ساخته شود، اما شهرداری‌ها مخالفند، به خاطر اینکه بر درآمد آن‌ها اثر منفی دارد و لذا عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامیدر این رابطه معتقد است شهرداری‌ها نباید برای منافع زودرس به فکر هوا فروشی باشند.

 • دادسرا ۱۳۹۶-۰۸-۱۷ ۰۹:۵۵

  ماجرای احضار فرماندار کلات به دادسرا چیست؟

  مشهد- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای مرکز خراسان رضوی درباره علت احضار فرماندار کلات به دادستانی مرکز استان گفت: چند روز پس از وقوع سیل در بازدیدی که از مناطق سیل زده شد، آقای دادستان در جریان موارد مختلف ناشی از وقوع سیل در منطقه کلات قرار گرفت که همانجا مذاکراتی با فرماندار و مسئولان شهرستان کلات انجام شد و قرار به پیگیری از سوی مسئولان اجرایی شد.

 • آلودگی هوا ۱۳۹۶-۰۸-۱۷ ۰۹:۵۵

  خط و نشان معاون دادستان مشهد

  مدیران مقصر در آلودگی هوای مشهد برکنار می‌شوند

  مشهد- داستان این روزها در بحث آلودگی هوا داستانی بشدت غم انگیز و قابل تأمل است. هر روز شرایط بحرانی‌تر از روز قبل می‌شود و بدون اینکه فکری به حال این وضع بشود تیترها از قول مسئولان در رسانه‌ها منعکس می‌شود و بس!

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۸-۱۷ ۰۹:۵۴

  «حرم داران» تعزیه‌ در تربت حیدریه بر روی صحنه رفتند

  تربت حیدریه- نمایش «حرم داران»، نوشته آرش خیرآبادی وبه کارگردانی محمدحسن زاده از امروز هرروز ساعت ۱۸ درتالار اندیشه تربت حیدریه اجرا می‌شود.

 • راهرو خوابی بیماران دربیمارستان قائم مشهد ۱۳۹۶-۰۸-۱۶ ۱۳:۴۴

  با پیگیری های قدس محقق شد

  پایان راهرو خوابی بیماران در بیمارستان قائم

  مشهد- حتماً خوانندگان گرامی به خاطر دارند که سال گذشته، بیمارستان قائم(عج) با توجه به قدمت ۵۰ ساله و فرسودگی بخش‌ها و تجهیزات و... با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کرد و طبعاً بیماران نیز از آسیب‌های آن بی‌نصیب نماندند.

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۸-۱۶ ۱۳:۴۳

  رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در گفت و گو با قدس:

  گره ترافیک مشهد ناشی از فرهنگ رانندگی ضعیف است

  مشهد-رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به عزم این کمیسیون برای تصویب طرح فرهنگ شهروندی در صحن شورا، از آماده سازی این طرح ظرف دو تا سه ماه آینده خبر داد و گفت: قطعاً با تصویب این طرح مشکلات ۱۵ ساله مشهد در حوزه فرهنگ شهری اطلاح خواهد شد و شاهد برطرف شدن بخش عمده‌ای از معضلات اجتماعی و شهری مشهد خواهیم بود.

 • مسمومیت غذایی ۱۳۹۶-۰۸-۱۶ ۱۳:۴۱

  قدس پیگیری کرد، مسئولان پاسخ ندادند

  تداوم اعتراض دانشجویان به کیفیت نامطلوب غذای دانشگاه فردوسی

  مشهد- طی روزهای اخیر در پی تماس‌های مکرر دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد با تحریریه روزنامه قدس در خصوص کیفیت پایین غذای دانشجویان این دانشگاه، خبرنگار ما پیگیر این موضوع شد.

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۸-۱۶ ۱۳:۴۱

  گفت وگو با «حمیده بهارلو»هنرمند نقاش

  حضور در دنیای هنر؛ هیچ گاه دیر نیست

  مشهد- هنرآبستره به هنری اطلاق می‌شود که هیچ صورت یا شکل طبیعی در جهان در آن قابل شناسایی نیست و فقط از رنگ و فرم‌های تمثیلی و غیرطبیعی برای بیان مفاهیم خود بهره می‌گیرد. معمولاً در مقابل هنر فیگوراتیو استفاده می‌شود و شاید در معنای وسیعش می‌توان به هر نوع هنری اطلاق شود که اشیا و رخدادهای قابل شناخت را بازنمایی نمی‌کنند و به نوعی به هنرمدرن اطلاق می‌شود. هنری که هنرمندان در آن با اندیشه‌ای نو مخاطبش را به فکر و تعامل وادار می‌کند.

 • شهید مزرجی ۱۳۹۶-۰۸-۱۵ ۲۲:۲۲

  شهادت مأمور نیروی انتظامی در درگیری مسلحانه با قاچاقچی مواد مخدر

  قوچان- فرمانده انتظامی قوچان از شهادت یکی از مأموران نیروی انتظامی اهل قوچان در درگیری مسلحانه با یک قاچاقچی مواد مخدر در شیروان خبر داد.

 • طرح افزایش بهره وری دام سبک در تربت جام ۱۳۹۶-۰۸-۱۵ ۱۷:۵۸

  مدیر جهاد کشاورزی تربت جام:

  طرح افزایش بهره وری دام سبک در تربت جام اجرایی می شود

  تربت جام ـ مدیر جهاد کشاورزی تربت جام از ((طرح افزایش بهره وری در دام سبک)) در زمینه های آمیخته گری تجاری، افزایش دو قلو زایی، ۳بار زایش در سال و تغذیه تکمیلی بره شیر خوار در این شهرستان خبر داد.

 • الودگی هوای مشهد ۱۳۹۶-۰۸-۱۵ ۱۲:۳۹

  در گفت‌وگو با قدس

  متهمان آلودگی هوای مشهد معرفی شدند

  مشهد-بحران آلودگی هوا بحرانی‌تر از آن است که بشود با یک خبر، مصاحبه و گزارش از کنار آن گذشت. شرایط تا آنجا سخت و هشدار دهنده شده است که دیگر باید لابه‌لای روزهای آلوده به دنبال یک روز پاک یا حتی چند ساعت داشتن آسمانی آبی باشیم! برای اینکه شرایط از اینکه هست خراب‌تر نشود، باید چاره اندیشی کنیم. البته خیلی خیلی زود.نکته‌ای که در بین صحبت‌های حمید صالحی، مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ملموس است.

 • فرودگاه مشهد ۱۳۹۶-۰۸-۱۵ ۱۲:۳۸

  استقرار بازرسان و جریمه گرانفروشان در فرودگاه مشهد

  مشهد- به دنبال انعکاس گلایه زائران و مجاوران مبنی بر گرانفروشی در فرودگاه مشهد در روزنامه قدس، بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی به همراه خبرنگاران قدس به محل مراجعه و با احراز تخلف، متخلفان را جریمه کردند.

 • فرودگاه مشهد ۱۳۹۶-۰۸-۱۴ ۱۲:۵۷

  بازپرس ویژه جرایم فرودگاه مشهد در گفت و گو با قدس خبر داد

  الزام شرکت‌های هواپیمایی آسمان و تابان به پرداخت خسارت به مسافران

  مشهد- بازپرس ویژه جرایم فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد در خصوص احضار مدیر کل فرودگاه مشهد و مدیران پایانه‌ها و رئیسان ایستگاه‌های پروازهایی که اخیراً با تأخیر مواجه بودند، اظهار داشت:در پی این احضار دیروز به جزء مدیر کل فرودگاه‌های استان،مدیر کل شرکت هواپیمایی آسمان در شرق کشور و رئیس ایستگاه هواپیمایی تابان به شعبه ویژه رسیدگی به جرایم فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد مراجعه کردند.

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۸-۱۴ ۱۲:۵۷

  گزارش قدس از ترافیک در خیابان‌های عدالت تا پرستار مشهد

  خیابان پرستار نیازمند مراقبت ترافیکی است

  مشهد- سال‌هاست که درد خیابان هایی که نبض درمان کلانشهر مشهد در آن‌ها می‌زند، بی درمان مانده است انگار تحمل این درد کهنه باعث شده تا همه عادت کنند، بسوزند و بسازند تا بیماری، دستش به دکتر برسد.

 • استعفا ۱۳۹۶-۰۸-۱۴ ۱۲:۴۳

  ۴۰ روز بعد از استعفای جنجالی صورت گرفت

  رئیس سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی استعفایش را پس گرفت

  مشهد- بعد از حدود ۴۰ روز از استعفا و کناره گیری مهندس کامران از ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی، دیروز بعدازظهر در حرکتی غیرقابل پیش بینی و در مراسمی با حضور مدیرکل راه و شهرسازی استان رئیس این سازمان به محل کار خود برگشت.

 • کویر یونسی ۱۳۹۶-۰۸-۱۳ ۱۱:۵۴

  مسئول اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بجستان:

  صدها نفر از گردشگران و کویر نوردان مشهد از کویر یونسی بازدید کردند

  بجستان- مسئول اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بجستان گفت: روز گذشته صدها نفر از گردشگران و کویر نوردان شهر مشهد از کویر بکر و بسیار زیبای شهر یونسی بازدید کردند.

 • تشکیل۱۱ کارگروه درشورای اسلامی شهرتربت جام ۱۳۹۶-۰۸-۱۲ ۱۶:۲۳

  سخنگوی شورای اسلامی شهر تربت جام:

  تشکیل۱۱ کارگروه درشورای اسلامی شهرتربت جام

  تربت جام ـ سخنگوی شورای اسلامی شهر تربت جام ازتشکیل کارگروه در شورای اسلامی شهر تربت جام خبر داد و گفت: اعضا شورای اسلامی شهر تربت جام به منظور استفاده از خرد جمعی و پتانسیل فرهیختگان ۱۱ کارگروه در کمیسیون های سه گانه شورا تشکیل دادند.