همه‌ی خبرهای امروز
 • علی اکبر روح نواز امروز ۱۲:۰۷

  طرح هدفمند دولت و مجلس برای انتخابات مجلس

  علی اکبر روح نواز

  مرور ادوار مختلف مجلس و تحرک عطش‌وار نمایندگان در سال پایانی هر دوره برای تغییر در قانون انتخابات، به گواه مستندات نه تنها نتیجه‌بخش نبوده بلکه موجب تنزل کیفی و ضعف محسوس آن شده است.

 • مسعود بصیری امروز ۰۹:۳۹

  پاس گل سلبریتی‌ها به سیاستمداران

  مسعود بصیری

  به نظر می‌رسد روند تئوریزه کردن آنچه تا کنون با مخالفت های جدی مواجه شده توسط سلبریتی‌ها و پشتوانه رسانه‌های اصلاح طلب آغاز شده است. آنها دریافته‌اند که بخشی از جامعه به دلیل همذات‌پنداری با هنرمندان و دنبال کردن زندگی هنری و شخصی آنها، اعتماد یا ارتباط بیشتری با این قشر از جامعه برقرار می‌کنند.

 • مسعود بصیری - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۱۰-۲۶ ۱۶:۰۷

  آرزو مشکلات را حل نمی‌کند

  مسعود بصیری

  همه ما مرتکب اشتباه می‌شویم اما کسی برنده است که جرات اعتراف به اشتباه و بازگشت را داشته باشد. برای جبران یک راه نادرست باید آن را بازگردی نه این که فقط آرزو کنی. باید کسانی را هم که با تو در این راه اشتباه قدم گذاشته‌اند ترقیب به بازگشت و جبران کنی.

 • مسعود بصیری ۱۳۹۷-۱۰-۲۲ ۱۸:۵۷

  دانش آموزان گرسنه و غازهای همسایه

  مسعود بصیری

  برخی از نمایندگان مجلس انگلستان خواستار راه اندازی وزرات گرسنگی شده اند چرا که از هر 500 کودک، 100 کودک دچار سوتغذیه هستند.

 • زینب ۱۳۹۷-۱۰-۲۲ ۱۱:۲۷

  جایگاه رفیع حضرت زینب(س) از منظر دانشمندان بزرگ

  حجت الاسلام امیر علی حسنلو

  علمای شیعه نه فقط در هر کتاب واثری که درباره امیرمومنان (ع) وحضرت زهرا (س) وحسنین (ع) نوشته اند درباره حضرت زینب(س) نیز مطالبی نوشته واظهار محبت وتعظیم دربرابر رتبه معنوی زینب نموده اند؛ بلکه کتابهای اختصاصی زیادی نیز درباره این بانوی بزرگ نوشته اند بویژه درباره نهضت عاشورا وامام حسین (ع) بدون یاد ونام زینب نمی توان کتابی نوشت.

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۱۱ ۱۴:۰۴

  چرا کردها از گذشته عبرت نمی‌گیرند؟

  علیرضا رضاخواه

  یکی از بزرگ‌ترین نسل کشی‌های دنیا بر علیه کردهای عراق و زیر نظارت دولت بوش پدر صورت گرفت، ولی باز هم این امر برای سیاستمداران کرد درس عبرت نشد. این روزها و بعد از خروج سریع نیروهای نظامی آمریکایی از سوریه، سیاستمداران در اربیل باز بر دیواری سست تکیه کرده و سراب داشتن یک کردستان مستقل به کمک آمریکایی‌ها آن‌ها را کر و کور ساخته است.

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۱۰ ۱۱:۴۴

  حزب دموکرات رقیبی برای مقابله ترامپ ندارد

  علیرضا رضاخواه

  ترامپ به خوبی ورشکستگی این نظام سیاسی را درک کرده و تلاش می کند علی رغم حضور در کاخ سفید خود را بعنوان یک ساختار شکن و مخالف نظام سیاسی آمریکا نشان دهد؛ تصمیم های سیاسی عجیب و قریب او و در افتادنش با سناتورهای حزب جمهوری خواه در همین چارچوب قابل تفسیر است.

 • 0 ۱۳۹۷-۱۰-۰۹ ۱۲:۱۲

  مدعیان وقیح تقلب و ناکارآمدان امروز

  امیرحسین ثابتی

  افرادی که سال ۸۸ به نمایندگی از میرحسین موسوی در ستاد انتخابات کشور یا جلسه با رهبری حضور داشتند و مدعی تقلب و معترض نتایج انتخابات بودند چه کسانی بودند و الان کجا هستند؟

 • صادق شهبازی ۱۳۹۷-۱۰-۰۹ ۱۲:۱۱

  ۹ دی، نَه به اشرافیت منفعت‌طلب

   محمدصادق شهبازی

  واقعیت ۹ دی خروش خودجوش مردم برای دفاع از انقلاب اسلامی در مقابله با اشرافیت فتنه‌گران بود که بیش از همه در شعارهای مردمی آن روز مردم خود را نمایان می‌کرد.  

 • دکتر حامد حاجی‌حیدری ۱۳۹۷-۱۰-۰۸ ۱۴:۵۹

  رمزگشایی از گفتمان "پوپولیسم" اصلاح‌طلبان

  آنچه امروز در فرانسه می‌گذرد و به طور خستگی‌ناپذیری از ماه می‌تا کنون ادامه داشته، از این قرار است: رابطه میان اراده عمومی و مشارکت مدنی، مخدوش شده است و توان بالقوه مردم‌سالاری به سبک غربی به حداقل رسیده است. در عمل، جهان،

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۰۵ ۱۲:۱۶

  غلام خانه‌زاد ترامپ

  علیرضا رضاخواه

  محمد بن سلمان، ولیعهد ناشی و بی تجربه سعودی همچون اسلاف خود بر این باور است که بدون حمایت آمریکا تاج و تختش بی دوام خواهد بود، بنابراین هیچ گونه هویت مستقلی از واشنگتن برای خود تعریف نکرده است و همچون غلامی خانه زاد توهین‌ها و تحقیرهای ارباب خود را به جان می‌خرد.

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۰۴ ۱۵:۳۶

  اردوغان با داعش نخواهد جنگید

  علیرضا رضاخواه

  پس از کودتا بر علیه دولت اردوغان نیز روند تضعیف ارتش بویژه نیروهای هوایی ترکیه تقویت شده است؛ بنابراین بعید است در صورت یک حمله گسترده توسط جریان تروریستی تکفیری، آنکارا بتواند به تنهایی از عهده تروریست‌ها برآید.

 • علی محمد مودب ۱۳۹۷-۱۰-۰۴ ۱۲:۲۱

  خودآموز فوری خودشناسی؛ گام اول زبان      

  علی‌محمد مؤدب

  گام اول خودشناسی دقت بر زبانی است که به کار می‌بریم و مفردات و کلماتی که دوستشان می‌داریم یا حساسیت و نفرت ما را بر می‌انگیزند و در مجموع در هر اتفاقی در تعامل ما، کلمات و جملات می‌تواند دستگیره ما برای رفتن به هزارتوهای نهان خودمان باشد. 

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۰۳ ۱۵:۱۷

  بحرانی فراتر از داعش

  علیرضا رضاخواه

  می‌توان گفت با چرخش غیرمنتظره در مواضع مکرر دولت دونالد ترامپ، مبنی بر ماندن نیروهای این کشور در سوریه تا زمان خروج نیروهای ایرانی از خاک سوریه، قواعد درگیری نیز در این کشور تغییر کرده و موجب بازنگری در موضعگیری همه طرف‌ها شده است.

 • مدرسه ۱۳۹۷-۱۰-۰۳ ۱۳:۱۵

  چراغ نفتی‌ها باسواد نمی‌کنند

  رقیه توسلی

  بعد از واقعه دختران شین آباد فکر نمی کنم دیگر کسی خبرِ گدازنده دختران زاهدان را تاب بیاورد!

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۰۲ ۱۵:۰۳

  بحران‌های دوقلوی ترامپ در سال جدید میلادی

  علیرضا رضاخواه

  این روزها گویا ترامپ تلاش دارد تا کنترل و هدایت تحولات سیاسی را خود به دست بگیرد. یکی از دلایل اصلی چنین رفتاری را می‌توان بحران‌های دو قلوی پیش روی ترامپ در سال 2019 دانست. این بحران‌ها که یکی سیاسی و دیگر اقتصادی است، می‌تواند آینده ترامپ را در کاخ سفید به چالش بکشد.

 • علی محمد مودب ۱۳۹۷-۱۰-۰۲ ۱۵:۰۳

  الاکلنگ مشهورها و مشهورات  

  علی‌محمد مؤدب

  انسان در هر بحرانی میل عجیبی به خود تخریبی دارد که باید این میل را بشناسد و اجازه ندهد این میل بحران را تشدید کند؛ اما سلبریتی‌های ما خودشان را با رصد و بازی با همین امیال و اهوا ساخته‌اند.

 • صادق کوشکی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۱۰-۰۲ ۱۵:۰۲

  اقدام طبیعی سپاه در حفاظت از مرزهای آبی

  صادق کوشکی

  خلیج‌فارس گلوگاه تنفسی ماست، وقتی یک شناور نظامی آمریکایی قصد دارد وارد مرزهای دریایی ما بشود، با آن چه باید کرد؟ آیا باید لبخند بزنیم؟ آیا مثل گذشته باید اجازه بدهیم برای ایرانیان که در خلیج‌فارس فعالیت اقتصادی می‌کنند، ایجاد مزاحمت کنند؟

 • بالسینی ۱۳۹۷-۱۰-۰۲ ۱۳:۴۷

  چهره خطرناک بودجه ۹۸؛ بخش‌هایی که بودجه‌های دولت را میبلعند

  اصغر بالسینی

  یادمان نرفته که در ۳ سال اخیر دولت حتی پرداخت بدهی به کشاورزان بابت خرید تضمینی را هم با انتشار اوراق و الزام بانکها به خرید آن جبران کرده است.

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۰-۰۱ ۱۶:۱۲

  چرا آمریکا از سوریه عقب نشست؟

  علیرضا رضاخواه

  واقعیت این است که برای دستیابی به یک تحلیل علمی‌تر برای چرایی رفتار ترامپ فهم سنت‌های سیاسی حاکم بر سیاست خارجی آمریکا مهم است.

 • 0 ۱۳۹۷/۰۹/۲۷

  گزارشی از خروج سرمایه‌های ملی توسط خاندان پهلوی

  مأموریت برای جیبم!

  حامد کمالی

  فرح پهلوی و فرزندان او در حالی با آه و ناله می‌گویند اموال شاه تنها 60 میلیون دلار بوده و الآن کفگیرشان ته دیگ خورده که اسناد بانک مرکزی و دادستان تهران در زمان شریف امامی، نشان می‌دهد در سال 1357 تنها مقامات دولتی 13 میلیارد دلار ارز طی دو ماه خارج کردند و شاه و اطرافیانش ‌مسلماً مبلغی بیش از این به تاراج برده‌اند.

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۰۹-۲۷ ۱۴:۰۲

  تنهایی سعودی

  علیرضا رضاخواه

  همان گونه که برای فرار از بحران داخلی ماجراجویی خارجی یک راه حل کوتاه مدت محسوب می‌شود. ناکامی در سیاست خارجی هم می‌تواند همچون یک قوس نزولی تبدیل به یک بحران در سیاست داخلی شود؛ امری که بن سلمان ظاهراً از آن غافل است.

 • وحدت حوزه و دانشگاه ۱۳۹۷-۰۹-۲۷ ۱۰:۴۶

  به بهانه ۲۷ آذر

  شهید مفتح تجلی وحدت حوزه و دانشگاه

  ملک محمد علیزاده

  خراسان شمالی- مقابله با حضور روحانیت و مذهب در صحنه اجتماع و سیاست گسستن پیوندهای میان روحانیت و مردم و خصوصاً نسل جوان، ترویج اندیشه و تفکر شرک آلود جدایی دین از سیاست در تاریخ معاصر ما، همواره بخش مهمی از تدابیر و تلاشهای قدرتهای استکباری را به خود اختصاص داده است.

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۰۹-۲۶ ۱۶:۳۱

  "قوی سیاه" سال ۲۰۱۹

  علیرضا رضاخواه

  قوی سیاه ۲۰۱۹ احتمالاً نه اقتصادی خواهد بود و نه سیاسی، بلکه از جنس امنیتی- نظامی است.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۹-۲۵ ۱۵:۰۱

  بازار مسکن کشش افزایش قیمت ندارد

  افشین پروین‌پور

  شاخص دیگر در اقتصاد این است که قیمت‌ها در بازار مسکن وقتی منطقی است که ۲۰ درصد درآمد خانوارها در بخش مسکن، چه در قالب پرداخت اجاره بها و چه به صورت پس انداز و یا وام برای خرید خانه هزینه شود.اکنون در ایران فاصله زیادی با این شاخص وجود دارد؛ لذا این شاخص احتمال کاهش قیمت‌ها در بازار مسکن و اجاره را قوت می‌بخشد.

 • مهدی غلامی ۱۳۹۷-۰۹-۲۵ ۱۴:۵۸

  آیا بازار مسکن برای خریداران آینده‌دار است؟ 

  مهدی غلامی 

  یکی از علل کاهش معاملات را باید در وجود فاصله توان خریداران با قیمت بازار و همچنین خودداری از عرضه توسط فروشندگان که دنبال کسب سود بیشتر در آینده هستند، جست‌وجو کرد.بر این اساس در چند ماه آینده اگر بازار ارز ثبات چندماهه اخیر خود را حفظ کند، دیگر نباید در شهرهای بزرگ منتظر افزایش شدید قیمت‌ها در بازار مسکن باشیم.

 • علی محمد مودب ۱۳۹۷-۰۹-۲۵ ۱۴:۵۰

  لذات تمدن‌ساز     

  علی‌محمد مؤدب

  اگر می‌خواهیم همه چیزمان درست بشود باید اول از همه یاد بگیریم هر کاری را چطور با لذت یاد بگیریم و با لذت یاد بدهیم. مدارس و آزمایشگاه‌ها و آموزشگاه‌های آزاد باید شادترین مراکز تمدنی ما باشند. هر فرایندی باید برای همه نیروهای درگیر در آن فرایند فرح بخش باشد.

 • جواهری ۱۳۹۷-۰۹-۲۵ ۱۴:۴۹

  پیوند "تقوای الهی" و "تقوای مردمی" در بیان امام حسن عسکری (ع)

   حجت‌الاسلام محمدرضا جواهری  

  افراد بی‌ادب و نزاکت و متخلف در روابط اجتماعی که حلم و عقلانیت ندارند و رفتار و گفتار عمومی‌شان زشت و بد است و بی‌پروا در جامعه خلاف می‌کنند، افرادی بی‌تقوا و بی‌ایمان‌اند. به حکم این حدیث هر کس تقوا از مردم ندارد تقوای الهی در او نیست.

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۰۹-۲۵ ۱۴:۴۰

  دردسرهای مرکل صغیر

  علیرضا رضاخواه

  براساس نتایج نظرسنجی اخیر تنها ۳۸ درصد از مردم آلمان بر این باورند که آنِگرِت کرامپ‌ کارن‌باوئر، رهبر جدید حزب دموکرات مسیحی قابلیت پیروزی برای صدراعظمی آلمان را دارد و در مقابل ۴۱ درصد بر این باور هستند که وی برای صدراعظمی مناسب نیست.

 • دکتر حامد حاجی‌حیدری ۱۳۹۷-۰۹-۲۴ ۱۳:۱۹

  مکتب توحیدی سیاست و چالش کوته نظری

  حامد حاجی‌حیدری

  پس از دفاع مقدس که رقابت‌های انتخاباتی از حالت برادرانه دوران جنگ خارج شد، عده‌ای ضمن ایمان به هدف متعالی حفظ ام‌القرای اسلامی، از شجاعت مدیران و کارگزاران سازندگی حمایت کردند، ولی پس از مدتی، نفس کارگزاری و سازندگی به هدف فی‌نفسه تبدیل شد، و آن‌ها آماده شدند تا اصول «مکتب توحیدی سیاست» را برای منظور توسعه، موقتاً یا دائماً، از باب «مصلحت» تعطیل کنند.