همه‌ی خبرهای امروز
 • دکتر سعید شعرباف تبریزی امروز ۱۳:۲۸

  تکنوکرات‌ها و مأیوس‌ها پست‌ها را رها کنند

   دکتر سعید شعرباف

  مدیریت را هنر انجام کار به وسیله دیگران تعریف کرده‌اند، اما مدیریت، در واقع هنر حل تعارض‌ها و چگونگی مصالحه بین اهداف خوب است، اهداف خوبی که اغلب تعارض‌های ذاتی با هم دارند و بهبود یکی به عقبگرد در دیگری منجر می‌شود.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۱۲:۴۳

  گناه قاچاق کالاهای اساسی بر عهده کیست؟

  محمدحسین جعفریان

  با این تصمیم بعید نیست (بویژه اگر طولانی شود) تمام تولیدکنندگان کالاهای اساسی در داخل، ورشکسته و محو شوند. چطور وقتی چنین تصمیمی می‌گرفتید، به عواقب آن فکر نکردید؟

 • حسن سبحانی ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۱۲:۴۲

  مالیات بر ارزش افزوده اصلاح شود

  دکتر حسن سبحانی

  خرج بیش از درآمد (مالیات) به هر دلیلی در واقع هزینه تأمین امکانات برای نسل فعلی را بر دوش نسل آینده می‌گذارد و از این حیث قطعاً می‌توان گفت که منصفانه نیست.

 • شکارسری ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۱۲:۰۹

  خوانش شعری از بهروز رزمجویی

  حرکت موازی دو روایت شعر

  حمیدرضا شکارسری

  «سکانس آخر/ صدا؟؟؟/ رفت نور؟؟؟/ رفت او؟؟؟/رفت!!!»*

 • شعرباف ۱۳۹۷-۰۴-۲۲ ۱۳:۱۴

  حزب‌الله «بی‌مرز»؛ برنامه‌ریز، یادآور، مردمی، رو به آینده و زبردست

  دکتر سعید شعرباف

  حزب‌الله بیش از هر کس این حقیقت عبرت‌آموز را درک کرده که خداوند با هیچ نظام و حکومتی عقد اخوت برقرار نکرده و اتفاق سهمگینی که برای انقلاب پیامبر در عاشورا رخ داد، به طریق اولی می‌تواند برای هر انقلاب و حرکت الهی دیگر نیز تکرار شود.

 • حزب الله ۱۳۹۷/۰۴/۲۲

  «نصرت خدا» پس از «وعده صادق» 

  جنگ ۳۳ روزه تابوی شکست ناپذیری اسرائیل را شکست

  مجید تربت زاده

  در نگاه اول همان طور که خیلی از سایت‌ها و خبرگزاری‌ها نوشتند، به نظر می‌رسد «حزب الله» با انجام یک عملیات نظامی در عمق مناطق اشغالی، آغازگر جنگ ۳۳ روزه در سال ۲۰۰۶ بود. با این نگاه، عملیات «وعده صادق» که در آن، رزمندگان مقاومت موفق به اسیر کردن نظامیان صهیونیست شدند، آتش جنگ را روشن کرده و اسرائیلی‌ها را وادار به تلافی کرده بود.

 • آیت الله صافی گلپایگانی ۱۳۹۷-۰۴-۲۱ ۰۰:۵۶

  نوشتاری از آیت الله العظمی صافی گلپایگانی به مناسبت روز حجاب و عفاف

  وظیفه زن مسلمان در برابر تهاجم به حجاب اسلامی

  ۲۱ تیرماه سالروز قیام مردم مشهد در مسجد گوهرشاد علیه کشف حجاب رضاخانی است. آیت الله العظمی صافی گلپایگانی نوشتار زیر را با بیان سوابقی از توطئه‌های استعمار علیه حجاب و وظیفه بانوان مسلمان درباره حجاب نگاشته‌اند:

 • صادق کوشکی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۴-۲۰ ۱۱:۴۳

  حرکت آخر برای آزادسازی سوریه از دست گروه‌های تروریستی

  صادق کوشکی

  معارضان مسلح سوری اعلام کردند که توانسته‌اند به توافقی با نیروهای روسیه دست یابند که به موجب آن سلاح‌هایشان را به صورت مرحله‌ای تحویل می‌دهند و نیروهای پلیس نظامی روسیه هم در مناطق مرزی سوریه با اردن مستقر می‌شوند.

 • محمد حسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۴-۲۰ ۱۱:۳۶

  خبری از بی خبری این روزها!

  محمدحسین جعفریان

  خبر مرگ مفاجا نیست که، خبر را هم خودمان می‌سازیم دیگر. پس می‌توان یک مدت، لااقل برای یادداشت نخست آن هم پس از چند روز ناپدید شدن از هیچ خبری حرف نزد...

 • دکتر«ابراهیم رزاقی» ۱۳۹۷-۰۴-۲۰ ۱۱:۳۵

  تهاجم به اقتصاد ازدرون مرزها

  دکتر ابراهیم رزاقی

  در کنار نگرش سود جویی برخی از فعالان اقتصادی، متأسفانه‌ اعتقادبرخی مدیران و مسئولان به اجرای نظام سرمایه داری لیبرال ازیک طرف و رشد طبقه ثروتمند درطول سه دهه اخیر، سود پرستی تبدیل به فرهنگ شده است...

 • ظهوریان ۱۳۹۷-۰۴-۱۹ ۱۲:۰۰

  مسئله بحران اقتصادی و اختراع مجدد چرخ

  دکتر میثم ظهوریان

  کمیاب شدن برخی کالاهایی که به آن‌ها ارز دولتی تخصیص یافته بود و همچنین سو استفاده برخی آژانس‌های مسافرتی در گرفتن ارز یارانه‌ای مسافران در ازای رایگان کردن سفر خارجی برای آن ها، تنها نمونه‌ای از آثار مخرب این سیاست در فضای اقتصادی کشور است.

 • حسنلو ۱۳۹۷-۰۴-۱۸ ۱۳:۴۷

  امام صادق (ع) و تمدن اسلامی

  *حجت الاسلام دکتر امیر علی حسنلو

  شهرت علمی ‌امام(ع) در بلاد اسلامی ‌آن چنان چشم‌گیر و زبانزد خاص و عام بود که از نقاط  دور قلمرو وسیع  اسلامی ‌برای کسب فیض به مدینه هجرت و در حوزه درس اوحاضر می شدند  و از دریای بی کران علوم الهی او بهره می‌ بردند؛ این شهرت علمی به حدی گسترش یافت که  دانشمندان پیرو اندیشه وادیان دیگر وغیرمسلمان نیز برای  درک این واقعیت ومشاهده  این شهرت به مدینه آمده و به خدمتش رسیدند.

 • سید مصطفی حسینی راد ۱۳۹۷-۰۴-۱۷ ۰۹:۱۰

  یادداشت روز

  امام صادق(ع)؛ جان تازه در کالبد مرده اسلام

  سید مصطفی حسینی راد

  چرا ما شیعیان را نه شیعه علوی بلکه شیعه جعفری و مکتب و مذهب ما را مکتب جعفری می‌نامند؟ این پرسشی است که گاه به عنوان یک شبهه از سوی معاندان مطرح می‌شود و شیعه را مذهبی برساخته به دست امام جعفر صادق(ع) معرفی می‌کنند و آن را نه اسلام راستین محمدی، بلکه فرقه‌ای می‌خوانند که در اوایل قرن دوم هجری به دست جعفربن محمدٍ الصادق(ع) ساخته شده است.

 • شکارسری ۱۳۹۷-۰۴-۱۶ ۱۱:۱۳

  خوانش شعری از پوریا پلیکان

  کاش این شعر عنوان نداشت!

  حمیدرضا شکارسری

  «کمک کن آن سر این جنازه را بگیر باید زودتر آن را به خاک تبدیل کنیم مرده ای دیگر در انتظار جایگاه اوست»*

 • علیرضا فغانی ۱۳۹۷-۰۴-۱۵ ۰۱:۰۰

  درخشش خراسانی ها در داوری؛ از ترکی و کامرانی فر تا فغانی و سخندان

  قوه قضائیه فوتبال 

  جواد رستم زاده

  تیم داوری ایران به فینال برسد یا نرسد فرقی ندارد. مهم ردپای تاریخی این کوبل از داوری است که تا سال‌ها در حافظه تاریخی ما خواهد ماند.

 • صادق کوشکی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۴-۱۲ ۱۸:۴۲

  متجاوزان از نیمه راه الحدیده

  صادق کوشکی

  باید گفت تلاشی که از سوی ائتلاف سعودی با همکاری جدی غربی‌ها و رژیم صهیونیستی برای کامل کردن حلقه محاصره مردم یمن در شمال این کشور و به زانو درآوردن جنبش انصارالله و همپیمانانش شکل گرفت به شکست انجامیده است.

 • ارز ۱۳۹۷-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۶

  لزوم تجدید نظر در ساختار سامانه ثبت سفارش کالا

  میر هادی رهگشای

  حالا که دولت ارز دولتی به بخش خصوصی داده است باید فرایند واردات و عرضه کالا را رصد کند تا ببیند این ارز منجر به کاهش قیمت در بازار شده یا به جیب برخی سودجویان واریز شده است.

 • فؤاد ایزدی ۱۳۹۷-۰۴-۱۱ ۱۲:۵۲

  کره شمالی برنده سناریوی مذاکره با آمریکا

  فواد ایزدی

  درحالی که اوایل ماه گذشته میلادی رهبران ایالات متحده و کره شمالی در سنگاپور با یکدیگر ملاقات و توافق کردند که به سمت «خلع سلاح اتمی» حرکت کنند، اما دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بلافاصله تحریم‌های کره شمالی را به مدت یک سال تمدید کرد و این پرسش به وجود آمد که آیا واقعاً کره شمالی قرار است خلع سلاح شود؟

 • شعرباف ۱۳۹۷-۰۴-۱۰ ۱۰:۳۸

  بهبود اقتصادی، با وجود گل به خودی ها!

  سعید شعرباف

  خواص، رسانه‌ها و مجامع مؤثر در ساخت تصویر اقتصاد ایران، به‌هیچ‌وجه نتوانسته‌اند نقش خود را در بازنمایی بخش قابل دفاع حرکت اقتصادی نظام به‌درستی انجام دهند.

 • اسفندقه ۱۳۹۷-۰۴-۰۴ ۱۲:۳۶

  شعر مرتضی امیری اسفندقه برای تیم ملی فوتبال

  ای جهان! جام تو باید به دلیران برسد

  مرتضی امیری اسفندقه

  مرتضی امیری اسفندقه از شاعران کشور، در آستانه سومین دیدار تیم ملی ایران در مسابقات جام جهانی روسیه، سروده‌ای را به تیم ملی ایران تقدیم کرده که به این شرح است:

 • سبحانی ۱۳۹۷-۰۴-۰۳ ۱۴:۲۶

  دردی به نام   «نقدینگی  گل آفتابگردانی»  

  دکتر سبحانی

  باید مردم را هوشیارکرد که نمی‌شود نسبت به درآمدهای غیرمتناسب با کارمولد بی تفاوت باشند و انتظار اصلاح در زندگی اجتماعی خود را هم داشته باشند.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۴-۰۲ ۱۴:۳۲

  از فوتبال‌ بیاموزند!

  محمدحسین جعفریان

  فوتبال آیینه زندگی است. فوتبال ما نشان داد تمام این به اصطلاح کارشناسان که زبان خارجی را خوب بلدند و اما زبان وطنی را نه.

 • وحید ارشدی ۱۳۹۷-۰۳-۳۱ ۲۰:۰۵

  چه کسی مقصر بازار پر نوسان امروز است؟

  وحید ارشدی

  در آخرین اظهارات منتشر شده از طرف رئیس محترم دولت، عملکرد دولت نهم و دهم، رسانه‌ها و فضای روانی عامل وضع موجود بازار شناخته شده و هنوز هم بر سیاست‌های خود اصرار می‌ورزند.

 • میزگرد اقتصادی 1 ۱۳۹۷-۰۳-۲۹ ۰۹:۵۹

  دولت اعتقادی به کنترل بازار ندارد

  ابراهیم رزاقی 

  هفته‌های اخیر گرانی کالاها ومحصولات مختلف مانند موادغذایی، مسکن، خودرو، پوشاک، لوازم خانگی و... کاملاً مشهود است، اما برخلاف نص قانون اساسی، به نظر می‌رسد، دولت اعتقادی به کنترل بازار ندارد و بیشتر تمرکز خود را بر تعیین و کنترل حقوق و دستمزد قرار داده است.

 • شفاعی ۱۳۹۷-۰۳-۲۸ ۱۴:۲۳

  یادداشت فرهنگی

  آیا باید از تعطیلی کتاب‌فروشی‌ها نگران بود؟

  آرش شفاعی

  کتاب فروشی‌های سطح شهر یکی یکی تعطیل می‌شوند، در آخرین نمونه کتاب فروشی «رود» در خیابان کریمخان اعلام کرده است نمی‌تواند از پس هزینه‌های سنگین کار فرهنگی برآید و تعطیلی خود را اعلام کرده است.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۳-۲۳ ۱۴:۵۵

  بانک مرکزی و سارقان ایمان مردم

  محمدحسین جعفریان

  آیا در این سرزمین که خون ده‌ها هزار نفر برای اعتلای شعار عدالت بر زمین ریخته است، چنین هزار توهای فسادی وجود دارد؟ چرا اسامی آن 90 نماینده مجلس اعلام نمی‌شود؟

 • سبحانی ۱۳۹۷-۰۳-۲۳ ۱۲:۱۹

  مردم را در جریان تحریم‌ها بگذاریم

  دکتر حسن سبحانی 

  وقوف نداشتن مردم بر چگونگی شرایطی که در حال رقم خوردن است نمی‌تواند آن‌ها را در این حال برای مقاومت بایسته و اقدامات شایسته، آماده کند.

 • حسن هانی‌زاده ۱۳۹۷-۰۳-۲۳ ۰۲:۳۳

  فلسطین پس از ابومازن

  حسن هانی زاده

  قدس آنلاین: تشدید بیماری محمود عباس " ابومازن" رئیس تشکیلات خود گردان فلسطین "۸۳ ساله" این سوال را در سطح افکار عمومی عربی مطرح کرده که چه شخصیتی جانشین وی خواهد شد و شرایط فلسطین به کدام سمت و سو حرکت خواهد کرد.

 • بهرام قاسمی ۱۳۹۷-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۰

   قدس شریف، کانون توحید

  بهرام قاسمی

  ‌قدس شریف، مسجدالاقصی و بیت المقدس جملگی نام های باعظمت و پرطنین در جهان اسلام اند که در مدح و منقبت آن ها و در ستایش مرتبه و شان والایشان سخن بسیار بر زبان رانده شده و همچنان پس از قرن ها بلکه هزاره ها در اذهان و قلوب مسلمین و مومنین و موحدین عالم زنده و جاودان هستند.

 • میثم ظهوریان ۱۳۹۷-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۴

  نقش دستگاه محاسباتی در رفتار جریان‌های آرمان باخته

  میثم ظهوریان

  یکی از محورهای ثابتی که در نامه‌ها و کنش‌های جریان‌های آرمان باخته در طول تاریخ چهار دهه جمهوری اسلامی (از نامه سال ۶۷ نهضت آزادی گرفته تا نامه جام زهر در مجلس ششم و نامه فرقه بهاری) وجود داشته است، ادعای قرار داشتن کشور در شرایط بحرانی و آستانه فروپاشی یا در آستانه جنگ بودن در کنار بریدن مردم از انقلاب است.