همه‌ی خبرهای امروز
 • علی محمد مودب ۱۳۹۷-۰۸-۲۳ ۱۲:۱۲

  ایفل‌های ناشناخته ما! 

  علی‌محمد مؤدب

  چند روز پیش در لایو اینستای نویسنده‌ای، خیابان شانزه لیزه را دیدم و آن بنده خدا با بهت می‌گفت که شانزه لیزه شانزه لیزه که می‌گویند همین بود!؟ تکرار و تکرار و تکرار معجزه می‌کند.

 • پژمانفر ۱۳۹۷-۰۸-۲۳ ۱۱:۴۴

  دریافتی‌های چند گانه مدیران شرکت‌های زیان‌ده دولتی 

  نصرالله پژمانفر

  لازم است مدیریت‌های دولتی به بخش خصوصی واگذار و کاهش تصدی گری دولتی به طور جدی در دستور کار دولت قرار گیرد که اگر به معنای واقعی محقق شود تحول بزرگی در کاهش هزینه‌های دولت رخ خواهد داد.

 • بهروز فرهمند ۱۳۹۷-۰۸-۲۳ ۱۱:۴۲

  چراغ سبز ترامپ به سعودی، آتش بازی در منطقه

  بهروز فرهمند

  آن چه روزنامه نیویورک‌ تایمز درباره توطئه 2 میلیارد دلاریِ ریاض در ایران منتشر کرده، به نظر می‌رسد، تنها نوکِ قله یخ است که از زیرِ اقیانوس بیرون زده است.

 • آرش شفاعی ۱۳۹۷-۰۸-۲۲ ۱۵:۳۳

   کتاب به مثابه یک کالای فانتزی

  آرش شفاعی

  رویکرد صدا و سیما و برنامه‌هایی مانند «کتاب باز» به موضوع کتاب، در جای خود خوب است و قابل تقدیر، اما در این حوزه آنقدر غفلت و کار نکرده داریم که شیوه‌های فعلی تبلیغ کتاب و بهره مندی از جاذبه‌های چهره‌های مشهور نمی‌تواند این غفلت‌های انباشته شده را جبران کند.

 • مهدی خالدی ۱۳۹۷-۰۸-۲۲ ۱۵:۱۱

  اما و اگرهای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان

  مهدی خالدی

  در کشور ما هر وقت به جوانان اعتماد و میدان داده شده است، آن‌ها امتحان خود را به خوبی پس داده و توانسته‌اند با مدیریت درست بر مشکلات فائق آمده و سربلند باشند. نمونه آن جنگ تحمیلی است که اعتماد به جوانان صحنه‌های شگرفی را رقم زده و صحنه نبرد را دگرگون کرد.

 • مرتضی روشنی ۱۳۹۷-۰۸-۲۰ ۱۴:۵۸

  خیمه شب بازی جدید آمریکا در یمن

  مرتضی روشنی

  حملات هوایی ادامه دار نیروهای ائتلاف به مواضع یمنی‌ها که همچنان در تلاش برای شکستن مقاومت الحدیده هستند و تجربه شکست آن‌ها در ماه رمضانی که گذشت موجب شده تا دولت ترامپ نگران آن باشد که شکست مجدد ائتلاف در اشغال الحدیده به پای واشنگتن هم نوشته شود.

 • رحلت پیامبر(ص) ۱۳۹۷-۰۸-۱۵ ۱۲:۴۳

  رحلت پیامبر(ص) روز اندوه بزرگ

  ملک محمدعلیزاده

  خراسان شمالی- رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) ضایعه جبران ناپذیری است که آیین پاک محمدی(ص) را در آغاز راه و در مراحل شکوفایی و رشد تسلیم تندبادهای سهمگین حوادث و ناملایمات نمود و ضربات سخت و هولناکی را متوجه اسلام عزیز کرد.

 • حجت الاسلام سیدمحمدسیدحسینی ۱۳۹۷-۰۸-۱۴ ۱۴:۴۲

  افول لیبرال دموکراسی و شروع عصر هجرت

  سید محمد سیدحسینی

  اکنون آن چه به عنوان یک سؤال مهم در پیش روی متفکران غرب و شرق قرار دارد آن است که اگر لیبرال دموکراسی به عنوان راه خوشبختی،امنیت و پیشرفت جوامع بشری در حال اضمحلال است پس جایگزین آن چیست؟

 • پیاده روی زائران اربعین حسینی در مسیر نجف ۱۳۹۷-۰۸-۱۱ ۱۱:۴۸

  "زیارت اربعین" سرنوشت‌ساز ملت‌های منطقه و آزادگان جهان است

  از جمله اهداف امام حسین (ع) آزادی و عدالت است که همه مظلومان جهان این شعار را سر می‌دهند تا حقوق بشری واقعی در جهان محقق شود، پس یکی از مهمترین مسائلی که باید در راهپیمایی اربعین مطرح باشد مسئله فلسطین است چراکه فلسطین مسئله اول مسلمانان جهان است.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۸-۰۷ ۱۵:۳۳

  مراجعی که اصلاح‌طلبان دفاع از آنان را لازم ندیدند

  نخبگان اصلاح‌طلب ابتدائاً باید تکلیف خود را با یک مسئله روشن کنند، آن گاه بهتر می‌توانند افکار عمومی را درباره حساسیت خود به حفظ حریم مرجعیت قانع کنند.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۸-۰۷ ۱۰:۲۶

  اربعین و راه قدس

  اربعین خودش حماسه ای شده است در تداوم حماسه عاشورا و دارد به نقطه عطفی برای نشان دادن عظمت قیام حسین بن علی علیه السلام بدل می شود.

 • جازموریان ۱۳۹۷-۰۸-۰۵ ۱۴:۵۱

  جازموریان،تالاب بدون حق آبه کانون بحران زیست محیطی دهه آتی سیستان و بلوچستان

  سیستان و بلوچستان_ زنگ‌خطر حرکت شنهای روان به سمت غرب استان سیستان و بلوچستان، نقاط شهری و روستایی مجاور ؛ بعد از نواخته شدن زنگ نابودی تدریجی تالاب به صدا در آمده و این تهدید مستقیما حیات ، اقتصاد و فرهنگ مردم منطقه را نشانه رفته است.

 • بهروز فرهمند ۱۳۹۷-۰۸-۰۲ ۰۹:۴۳

  رقصنده با پترودلارهای سعودی

   بهروز فرهمند

  اگر من تا امروز به قتلِ جمال خاشقجی و پیامدهایش می‌اندیشیدم اگر صبح فردا و پیش از سر زدنِ آفتاب، دستور کارِ رسانه‌های جریان اصلی بر این باشد که «تأثیرِ گلابی بر روح و روانِ آدمیزاد» به صدرِ خبرها برود، ناگهان گلابی «تیتر یک» می‌شود و دیر یا زود، ماجرای جنجالیِ «خاشقجی گیت» را به محاق می‌برد

 • میثم مهدیار ۱۳۹۷-۰۷-۳۰ ۱۵:۴۰

  سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت فاقد استفاده از تجربه‌های توسعه‌ای 

  میثم مهدیار

  در مسیر دستیابی به الگوی توسعه بومی با مسئله «انباشت تجربیات» در کشور مواجهیم. متأسفانه شکست‌ها و توفیقات ما در حوزه‌های گوناگون که با هزینه‌های زیاد انسانی و مالی و زمانی برای ما حاصل آمده‌اند انباشت نمی‌شوند و هر بار دوباره از صفر تجربه می‌کنیم.

 • بهروز فرهمند ۱۳۹۷-۰۷-۳۰ ۱۱:۰۷

  پایانِ شیک و مجلسیِ پرونده "خاشقچی" و ادامه اصلاحاتِ اره‌ای "پسرِ سلمان"

  بهروز فرهمند

  اگر از منظرِ لیبرال دموکراسیِ خودشان نیز به ماجرا نگاه کنیم، می‌توانیم گواهی بدهیم؛ جانِ یک انسان که هیچ، بلکه جانِ هزاران و میلیون‌ها انسان هم نتوانسته و نمی‌تواند، از پیوند و زد و بندِ کانون‌های قدرت و ثروت جلوگیری کند. 

 • میثم مهرپور - کراپ‌شده - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۷-۲۹ ۱۵:۰۵

  تناقضات یک وزیر سابق

  میثم مهرپور

  آخوندی به عنوان بیکارترین وزیر در طول ۲۰۰۰ روز گذشته سرانجام رفتنی شد. رفتنی شد در حالی که هیچ کدام از طرح‌هایش - نه مسکن قسطی و نه مسکن اجتماعی - به فرجام نرسید.

 • آخوندی ۱۳۹۷-۰۷-۲۹ ۱۵:۰۳

  نتایج اعتماد به بازار آزاد

  افشین پروین پور

  جای سؤال است که آقای آخوندی با چنین کارنامه کاری در دولت یازدهم و دوازدهم از مجلس رأی اعتماد می‌گیرد درحالی که تجربه تلخ عملکرد وی پیش روی نمایندگان قرار داشت.

 • صادرات ۱۳۹۷-۰۷-۲۹ ۱۴:۵۵

  آفت صادرات؛ تعامل قلابی به جای "برون گرایی"

  دکتر رضا تنهایی مقدم 

  در ادبیات اقتصادی، کاهش ارزش پول ملی سبب افزایش صادرات می‌شود؛ اما واقعیت نشان می‌دهد که کاهش مداوم ارزش پول ملی ایران طی سالیان متمادی، کمک چندانی به صادرات، بخصوص صادرات کالاهای نهایی، نکرده است.

 • سازمان بین‌المللی شفافیت ۱۳۹۷-۰۷-۲۸ ۱۵:۴۵

  شفافیت؛ پادزهر فساد

  عباس هشی 

  اصل ۴۴ قانون اساسی نیز ازسوی رهبر انقلاب در سال ۸۲ برای اجرا ابلاغ شد که در سال ۸۴ تبدیل به قانون شد و دولت باید آن را اجرا می‌کرد که برای هر دو مورد صرفاً شاهد سمینار و همایش بوده‌ایم و اعتراض مقامات به همدیگر.

 • جواهری ۱۳۹۷-۰۷-۲۸ ۱۵:۴۳

  7 صفت زیبای عمار یاسر در بیان پیامبر اعظم(ص)

  حجت الاسلام دکتر محمدرضا جواهری

  او در پایان زندگی دنیوی هیچ ثروت انباشته‌ای نداشت. جمله «و آخر زادک من الدنیا صاع من اللبن» تابلوی واضح سلامت اقتصادی عمار یاسر است. آخرین توشه عمار یاسر پیمانه‌ای از شیر بوده است.

 • رهبری ۱۳۹۷-۰۷-۲۸ ۱۵:۴۱

  راهبرد مورد تاکید رهبر انقلاب، ضرورت پیشرفت عزتمندانه کشور است

  نگاه به شرق؛ استراتژی، نه تاکتیک

  آنچه اهمیت ویژه‌تری دارد، اینکه چرخش به سمت شرق صرفاً یک تاکتیک نیست! این چرخش باید در سطح راهبردی برای سیاست‌گذاران علمی و سیاسی کشور معنا پیدا کند و این مستلزم تغییر نگاه آن هاست.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۷-۲۵ ۱۴:۲۴

   کشتی بی‌ناخدای اقتصاد را دریابید

  محمدحسین جعفریان

  تردید نکنید مشی دلالی در اقتصاد و بازار ما شوربختانه نهادینه شده است. در این حالت وقتی شما مقابل دلالان بازار ارز دیوار بکشید، آن‌ها موقتاً به بازارهای دیگر هجوم می‌برند.

 • مصطفی خوش چشم ۱۳۹۷-۰۷-۲۴ ۱۶:۰۹

  سرپوش گذاری بر مشکلات  "FATF " به خاطر اغراض جناحی

  مصطفی خوش چشم 

  نکته قابل تأمل آن است که متأسفانه وزن کشی های سیاسی بین جناحی در داخل کشور بر سر لوایح FATF  باعث شد که برخی از نکات کارشناسی که نقطه تهدید و خطر برای کشور است به صورت شفاف و واضح برای سیاست گذاران و حتی جامعه تبیین نشده و نکات مبهم همچنان باقی بماند.

 • حضرت رقیه ۱۳۹۷-۰۷-۲۳ ۱۵:۳۷

  سه روایت از زندگی بنت الحسین(ع)

  سه‌ساله‌ای که طومار بنی‌امیه را در هم پیچید

  به گواه تاریخ‌نگاران و مقتل‌نویسان رحلتِ شهادت‌گونه رقیه(س) اندکی پس از واقعه خونین کربلا در سال شصت و یکم هجری رخ داده است. رقیه سه ساله با وجود عمر کوتاه خود، از مرزهای تاریخ عبور کرد و به جاودانگی رسید.

 • زارعی ۱۳۹۷-۰۷-۲۲ ۱۶:۰۳

  "خاشقچی" بهانه جدید ترامپ برای سر کیسه‌کردن آل سعود 

  سعدالله زارعی

  رئیس جمهور آمریکا در آخرین اظهارنظر خود تهدید کرد که اگر عربستان در پس ماجرای مفقود شدن جمال خاشقچی باشد، «تنبیهی سخت» در انتظار ریاض خواهد بود.

 •  عادل پیغامی ۱۳۹۷-۰۷-۱۸ ۱۶:۰۷

  رسانه و تنگه احد اقتصادی

  دکتر عادل پیغامی

  در شرایط موجود اگر چه هنوز تهدیدها علیه اقتصاد ایران پا برجاست، اما می‌توان با استفاده از شرایط این تهدیدات را به فرصت تبدیل کرده و اقتصادی مردمی‌تر ایجاد کنیم.

 • مهدی غلامی ۱۳۹۷-۰۷-۱۸ ۱۴:۱۷

  تهدید نقدینگی چگونه به فرصت رونق مسکن بدل می‌شود؟

  مهدی غلامی

  همین قدر که نقدینگی می‌تواند تهدیدی برای بخش مسکن باشد، با هدایت و استفاده صحیح از آن می‌تواند کمک شایانی در خروج این بخش اقتصاد از رکود کند. برای این کار لازم است دو اقدام به صورت همزمان رخ دهد.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۷-۱۷ ۱۶:۰۲

  افزایش ۲۰ درصدی قیمت در هر سال قاچاق بنزین را مهار می‌کند 

  حسن مرادی

  باید توجه داشت که تغییر قیمت عامل بازدارنده‌ای برای قاچاق سوخت است که تدابیری در نظر گرفته شود تا فشارکمتری متوجه مردم بخصوص اقشار کم درآمد شود.

 • بانک مرکزی ۱۳۹۷-۰۷-۱۶ ۱۲:۵۴

  بانک مرکزی و تلاطمات ارزی

  کسرا آصفی

  دولت با مکانیزم های اقتصادی عرضه و عدم عرضه دلار در بازار، در حال بالا و پایین کردن قیمت دلار است، ولی از سوی دیگر همزمان رسانه های حامی دولت و حامی اجرای تعهدات FATF این تغییرات را به FATF نسبت می دهند.

 • هادی وکیلی ۱۳۹۷-۰۷-۱۵ ۱۳:۲۸

  الگوی استعماری علیه اقتدار ایرانی

  هادی وکیلی

  برخی از دولتمردان تصور داشتند که اگر به کشورهای غربی و شرقی وابسته باشند حکومت آنها تضمین شده و در صورت جنگ احتمالی، این کشورها از ایران حمایت خواهند کرد اما در عمل هنگامی که کشورمان با مشکلی مواجه می شد، هیچ حمایتی از ایران صورت نمی گرفت.