همه‌ی خبرهای امروز
 • محسن مهدیان دیروز ۱۲:۱۲

  امضای چه کسی پای بلند مرتبه سازی است

  محسن مهدیان

  مدل سیاســت ورزی تکنوکرات ها در شفاف نبودن اســت. تا وقتی شــفافیت نباشــد در قدرت حضور دارنــد و به محض تنویر فضای اجتماعی به شــدت متضرر می شــوند، برای همین مهم ترین دغدغه این جریان حفظ وضع موجود و تداوم جهل عمومی از طریق مبارزه با شفافیت و رسانه ها- که مأموریت اصلی آن ها شفاف سازی است- می باشد.

 • رهبری ۱۳۹۶-۰۲-۰۵ ۱۱:۳۷

  امروز به مناسبت عید مبعث

  جمعی از مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند

  جمعی از مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی صبح امروز با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

 • علی نادری ۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۱۳:۱۵

  یادداشت روزنامه قدس

  باید جوان های عاشق خدمت به مردم را وارد کار کرد

  علی نادری

  اید فکری کرد، باید جوان های عاشق خدمت به مردم را وارد کار کرد، شاید جبران این نگاه ریاستی وملوکانه را زودتر و سریع تر برای کشور انجام دهند.

 • پژمانفر ۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۰:۱۲

  یادداشت روزنامه قدس

  دولت در مسیر گفتمان انقلابی کشور انحراف ایجاد کرد

  نصرالله پژمانفر

  دولت مسئله اساسی مردم را که معیشت و اشتغال است، رها کرده و زمان خود را درگیر افتتاح پروژه های نیمه تمام کرده اســت تا برای خود امتیازهای انتخاباتی جمع کند و آرای از دست رفته را به سبد برگرداند.

 • محمدخانی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۰:۱۲

  یادداشت روزنامه قدس

  عملکرد دولت دلیل حضور گسترده مردم در ثبت نام ها

  عبدالمطهر محمدخانی

  این نوع از حضور یک نوع رفتار اعتراضی است زیرا می خواهند با این حرکت نشان دهند که ما با دولتی مواجه هســتیم که نه تنها عزم جدی بر حل مشــکلات مردم نــدارد بلکه حتی توانایــی آن را نیز نــدارد و اصلاً اهمیتی به مشکلات کشــور نمی دهد.

 • اردوغان ۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۸:۱۰

  چرخ‌های دموکراسی ترکیه 16 آوریل به چاله می‌­افتد

  گرچه اقدامات کنونی آک پارتی و اردوغان وجهه او را در بین افکار عمومی دنیا خدشه‌دار کرده است؛ اما به نظر می‌رسد آنچه در وهله نخست برای اردوغان مهم است، حفظ قدرت در ریاست جمهوری است. در حقیقت اردوغان رئیس بودن را ولو با وجهه خدشه‌دار می‌پسندد.

 • محمد مهدی رحیمی ۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۷:۳۷

  یادداشت:

  دیوانه‌ها باز هم سنگ‌پرانی کردند

  پس از شنیدن خبر حمله موشکی نیروهای تحت امر ترامپ آنهم به یک فرودگاه اولین مطلبی که به ذهن نگارنده خطور کرد کلام شجاعانه امام خمینی(ره) پس از حمله صدام به فرودگاه های ایران در ابتدای جنگ تحمیلی بود:این یک دزدی آمده است یک سنگی انداخته و فرار کرده، رفته است سرجایش. دیگر قدرت اینکه تکرار بکند انشاالله ندارد.

 • آمریکا داعش ۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۶:۵۳

  یادداشت:

  ائتلاف نمایشی آمریکا ضد داعش؛ بزرگترین مانع در مسیر تحقق ثبات در منطقه

  ائتلاف بین‌المللی ضد داعش نه تنها کوچکترین نقشی در تضعیف گروه تروریستی ـ تکفیری داعش و هم‌پیاله‌های آن ایفا نکرده است، بلکه در بسیاری از موارد از نابودی حتمی آن‌ها نیز جلوگیری کرده و روح تازه‌ای را در کالبد نیمه‌جان آنها دمیده است.

 • محمدرضا پورابراهیمی ۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۲:۳۷

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:

  اصلاح نظام بانکی یکی از راهکارهای تقویت تولید است

  محمدرضا پور ابراهیمی طی نشستی خبری با اعلام اینکه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق اولویت کاری کمیسیون اقتصادی مجلس در سال جاری است، تاکید کرد:اصلاح نظام بانکی یکی از راهکارهای تقویت تولید است.

 • شمسایی ۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۹:۳۱

  سرمقاله روزنامه قدس

  مخاطب سخنان رهبری که بود؟

  ایمان شمسایی

  سخنرانی مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی همه ســاله تکلیف و حجت را برای مسئولان و کارگزاران نظام روشن می کند که چه باید بکنند و اولویت های ســال چیست. هر ساله رهبر معظم انقلاب در اول فروردین با تشریح مســائل جاری کشور، مشکلات و آســیب های پیش روی نظام را برمی شمرند و خاطرنشــان می کنند که چرا این نام برای سال انتخاب شــده است.

 • مسعود پزشکیان ۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۵:۰۱

  نایب رئیس مجلس:

  مردم و احزاب از روحانی شاکی هستند/ پیروزی روحانی ساده نیست

  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی معتقد است که مردم و احزاب می‌توانند مشتری روحانی باشند که از او شاکی هستند؛ آن کسی که به من رأی داده، مشتری من است و از من انتظار دارد، بنابراین اگر بعد از رأی دادن به او توجه نکنم و دنبال کار و زندگی‌ام بروم آنها مجدد از من حمایت نخواهند کرد.

 • کاخ گلستان ۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۴:۰۳

  با حضور معاون اول رئیس جمهور؛

  مراسم جشن جهانی نوروز در کاخ گلستان برگزار شد

  مراسم جشن جهانی نوروز در کاخ گلستان در حالی آغاز شده است که در این مراسم وزیر امور خارجه، رئیس سازمان میراث فرهنگی و معاون اول رئیس جمهور حضور دارند.

 • رئیس جمهور در کردستان ۱۳۹۶-۰۱-۰۶ ۱۰:۴۳

  با دستور رئیس‌جمهور

  بهره‌برداری همزمان از ۲۳ پروژه اقتصادی و زیربنایی در استان کردستان آغاز شد/ اشتغالزایی برای ۶۴۸۱ نفر

  با حضور رئیس‌جمهور در استان کردستان و به صورت ویدئو کنفرانس، حدود ۲۳ طرح و پروژه اقتصادی و زیربنایی در سطح استان با قابلیت ایجاد اشتغال برای ۶۴۸۱ نفر افتتاح شد.

 • راه آهن رشت-قزوین-نوبخت ۱۳۹۶-۰۱-۰۳ ۲۱:۴۵

  سخنگوی دولت:

  در سال 95 کسری بودجه نداشتیم

  محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت گفت: سال گذشته دولت با کسری بودجه مواجه نشد و منابع بودجه از طریق درآمدهای نفتی، مالیاتی، حقوق گمرگی و واگذاری دارایی های مالی و اوراق محقق شد.

 • وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ۱۳۹۶-۰۱-۰۳ ۲۰:۴۰

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

  اقدامات لازم برای تامین ارتباطات مورد نیاز ثبت نام انتخابات شوراها انجام شده/فعالیت سه شیفت همکاران وزارت ارتباطات در ایام نوروز

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ازتامین کامل زیرساخت های مورد نیاز در جریان فرایند انتخابات پیش رو درکشور خبر داد و گفت:خوشبختانه با وجود اینکه قبل از آغاز سال نو پیش ثبت نام انتخابات شورای شهر و روستا شروع شده بود،تاکنون هیچگونه قطعی و اختلال در تامین زیرساخت های ارتباطی این حوزه درهیچ نقطه ای از کشور نداشتیم.

 • شورای شهر ۱۳۹۶-۰۱-۰۳ ۱۸:۴۴

  فرهادی در جمع خبرنگاران:

  حدود هزار نفر تاکنون برای انتخابات شوراهای شهرروستا ثبت نام کردند

  فرماندار تهران گفت: تا قبل از اتمام کار ثبت نام قطعی ۹۱۷ نفر ثبت نام کردند که با پایان ثبت نام قطعی این رقم به هزار نفر می رسد.

 • طلایی ۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۵:۲۷

  ضرورت وحدت در این برهه از زمان در میان جریان ارزشی

  اگر تعبیر اصولگرایی را به معنای واقعی کلمه در نظر بگیریم، کسانی که از چارچوب اصول انقلابی، ارزشی، مردمی و ولایی خارج نشده‌اند را نباید جریان واگرا در نظر بگیریم، ولی اگر از این چارچوب خارج شده‌اند و مسیرشان را جدا کرده‌اند با این تعریف دیگر اصولگرا به حساب نمی‌آیند. معمولاً جریاناتی که در گروه اول قرار می‌گیرند شاید در ظاهر تشتت و عدم یکپارچگی را در نظر بیاورند، ولی به استحکام و ریشه زدن بنیانی جریان اصولگرایی کمک می‌کنند.

 • آیت الله رییسی ۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۳:۱۲

  تولیت آستان قدس رضوی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما:

  تنها راه فقرزدایی و رفع محرومیت ها تحقق اقتصاد مقاومتی است/افتتاح رواق اختصاصی بانوان در حرم رضوی همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا(س)

  حجت الاسلام والمسلمین رییسی تنها راه فقر زدایی و محرومیت زدایی را اهتمام همه دستگاه ها و نهادها برای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست.

 • محسن مهدیان ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۰:۲۵

  یادداشت روز «روزنامه قدس»

  آشتی ملی به زبان ساده

  محسن مهدیان

  در انگاره «آشتی ملی» نباید متوقف شد. آشتی ملی یک صورت بندی ساده دارد که رجوع به آن مانع برخی بدفهمی ها می شــود. مخالفت با آشــتی ملی به چه دلیل است؟ آیا مخالفت با آشــتی ملی یعنــی بن بســت در فعالیت سیاســی اصلاح طلبان؟ مرحله بعد از آشتی ملی چیست؟ مسأله آشتی ملی خیلی پیچیده نیست، اگر ساده سازی و اجزای آن بررسی شود.

 • علی نادری ۱۳۹۵-۱۱-۲۸ ۱۱:۰۶

  یادداشت روز «روزنامه قدس»

  گلایه مندی نجیبانه

  علی نادری*

  مردم «اقدام و عمل» را می بینند؛ نیازی به گزارش ندارد. هشــدار رهبر انقلاب را جــدی بگیریم. مردم نجیبنــد، امــا گلایه منــد! باید بــرای رفع گلایه مندی کاری کــرد، کاری فراتر از امضای یک توافق با چند کشور خارجی.

 • شریعتی ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۱:۴۹

  یادداشت روز «روزنامه قدس»

  ولایت فقیه، عامل اصلی پیشبرد اهداف انقلاب

  مالک شریعتی

  کار اصلی امام خمینی(ره) به عنوان معمار اصلی انقلاب اســلامی ایران، بنیانگــذاری یک نظام مدنی ـ سیاسی جدید و نوین در جهان براساس عقلانیت اسلامی بود.

 • محمدرضا جمالی ۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۰۹:۳۵

  یادداشت روز «روزنامه قدس»

  انقلاب ادامه دارد...

  دکتر محمدرضا جمالی

  انقلاب ادامــه دارد، چون تفکر انقلابی ادامه دارد. انقلاب ادامه دارد، چون بهترین گزینه برای اداره کشور راه و رسم انقلابی گری است. انقلاب ادامــه دارد، چون مردم همچنان بر این عقیده هســتند که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. انقلاب ادامه دارد ...

 • مرتضی طلایی  ۱۳۹۵-۱۱-۲۲ ۱۲:۴۸

  یادداشت

  عصر بالندگی انقلاب 

  مرتضی طلایی

  درست است که غربی ها همواره تلاش دارند که مشکلات و گرفتاری هایی در کشور ایجاد کنند ولی عمده آسیبی که ما دیده ایم مربوط به ضربه هایی است که از درون خود خورده ایم.

 • ایمان شمسایی ۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۰۹:۲۰

  سرمقاله روزنامه قدس

  چرا ۲۲ بهمن را جشن بگیریم؟ 

  ایمان شمسایی

  حفظ اســلام، توجه بــه محرومان، عدم اعتماد به اســتکبار، توجه به توان داخلی و چشم پوشی از امدادهای شرقی و غربی و اطاعت از ولی امر، مؤلفه هایی است که نسخه شفابخش همسایگان و متاع صادر شــده از انقلاب ایران به شــمار می آید و خاورمیانــه تا آفریقــا را به تصرف خود درآورده است.  

 • حسین رویوران ۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۰۹:۲۹

  یادداشت

  چهره واقعی آمریکا در مواضع اخیر ترامپ

  حسین رویوران

  آمریکا در هر دو دوره ریاست جمهوری ترامپ و اوباما با مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی تضاد دارد؛ این واقعیتی است که مقام معظم رهبری نیز در فرمایشات روز گذشته بر آن تاکید کردند؛ اینکه آقای ترامپ حقیقت مواضع آمریکا را روشن کرده است.

 • زهره الهیان ۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۰۹:۱۴

  یادداشت

  انقلاب با مسئولینی که خود را جدا از مردم می دانند، بیگانه است

  زهره الهیان

  متاسفانه بعضا مشاهده می کنیم برخی مسئولین با رفاه طلبی و تجملگرایی به تدریج به سمتی روی آورده اند که نسبت به درد و مشکلات مردم بیگانه باشند و منش و مشی زندگی آنها به سمتی رفته که نسبت به مشکلات توده مردم بی توجه شوند؛ قاعدتا این رویه با مشی امام خمینی(ره) و دغدغه های مقام معظم رهبری بسیار فاصله دارد.

 • قاسمی ۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۰۹:۴۴

  قاسمی در جمع خبرنگاران:

  وزارت خارجه میانجیگری کویت را در رابطه میان ایران و عربستان تایید نمی کند

  سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه میانجیگری کویت در رابطه میان ایران و عربستان را نمی تواند تایید کند ادامه داد: ما در ارتباط با سایر کشورهای منطقه ای نیازی به میانجی نداریم.

 • زاهدی ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۵:۵۰

  زاهدی

  چتر جبهه مردمی برای نخبگان/نیازمند دولت قدرتمند و یکپارچه هستیم

  رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: شرایط منطقه، خاور دور و مباحث بین المللی ناشی از انتخابات آمریکا مسائلی است که ایجاب می کند یک دولت قدرتمند، یکپارچه و متحد با یک تیم کاری قوی حضور داشته باشند.

 • باهنر ۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۲:۴۰

  باهنر خبر داد

  ۲۱ نامزد جبهه پیروان به ائتلاف وحدت نیروهای انقلاب معرفی شدند

  رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری از معرفی ۲۱ نامزد این جبهه برای انتخابات شوراها به ائتلاف وحدت نیروهای انقلابی خبر داد.

 • لاریحانی ۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۲:۲۵

  لاریجانی:

  پرداخت خسارت به کشاورزان گلستانی را پیگیری خواهیم کرد

  گرگان- رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به خسارت‌های سرمای اخیر به محصولات کشاورزی در استان گلستان، گفت: شخصا پیگیر پرداخت خسارت‌ها به کشاورزان خواهم بود.