همه‌ی خبرهای امروز
 • انبارلویی ۱۳۹۷-۱۲-۲۷ ۰۸:۳۷

  سال تودیع و معارفه

  محمدکاظم انبارلویی

  سال آینده قرار است نسل اول و دوم انقلاب، هنر خود را در واگذاری «قدرت»،‌ «مسئولیت» و «تکلیف» اداره کشور به نسل دوم وسوم، مؤمنانه نشان دهد.

 • آرش خلیل خانه ۱۳۹۷-۱۲-۲۶ ۱۶:۰۲

  نامه ۴۷ سناتور جمهوریخواه یادتان رفت!؟

  آرش خلیل‌خانه

  استعفا و قهر ظریف هم نتوانست سبب شود تا محمود واعظی از اظهار نظر و دخالت در حوزه سیاست خارجی و دیپلماسی دست بردارد....

 • داود عامری ۱۳۹۷-۱۲-۲۶ ۱۱:۱۸

  گام دوم انقلاب؛ عبرت‌های گذشته و آرمان‌ها

  داود عامری

  انقلاب اسلامی، تحولی بر اساس خواست ملت ایران برای براندازی نظام دیکتاتوری و احیای ارزشها و فرهنگ اسلامی- ایرانی در جامعه خود بوده است. بنابراین، این خواسته یک ارزش نهادینه شده در بین ملت ایران بوده و هیچ گاه اعتبار و جایگاه خود را از دست نخواهد داد.

 • محمد حسین جعفریان ۱۳۹۷-۱۲-۲۲ ۱۵:۰۷

  آرایش دفاعی در جنگ اقتصادی

  محمدحسین جعفریان

  اینجا خوب است یک تذکر هم به آن‌هایی داد که هر شب دم از جنگ اقتصادی می‌زنند و اما معنای آن را نمی‌دانند و رزمنده آن نیستند. جنگ اقتصادی یعنی آمادگی داشته باشی و بتوانی تمام این مسیرها را مین‌گذاری کنی.

 • رسایی ۱۳۹۷-۱۲-۲۰ ۰۹:۲۶

  ۹ نکته درباره انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه

  حمید رسایی

  در آخرین روزهای سال ۹۷ یکی از خبرهای خوبی که با استقبال گسترده‌ای در جامعه همراه شد، تغییر و تحول در مدیریت قوه قضائیه و جاری شدن خون تازه در آن با انتصاب آیت الله ابراهیم رئیسی است.

 • شریعتمداری ۱۳۹۷-۱۲-۱۹ ۰۹:۳۲

  جای نگرانی داشت نه افتخار!

  حسین شریعتمداری

  این تلقی در برخی از اذهان شکل گرفته است که جناب روحانی برای دور کردن افکار عمومی از وعده‌های فراوانی که داده‌اند و تقریبا همه آنها بر زمین مانده است، بار دیگر به داستان خیالی سایه جنگ! روی آورده‌اند.

 • بصیری ۱۳۹۷-۱۲-۱۸ ۱۱:۱۰

  سرنوشت برجام را به سخنرانی گره نزنید

  مسعود بصیری

  مسعود بصیری در یادداشتی در روزنامه قدس به بررسی تلاش تازه آمریکا برای بازگرداندن پرونده ایران به شورای امنیت پرداخته است.

 • عباسی ۱۳۹۷-۱۲-۱۵ ۱۳:۳۲

  عباسی:

  با تصویب پالرمو و CFT روزنه‌های دور زدن تحریم‌ها را نبندیم

  عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه مجمع تشخیص مصلحت نظام به عنوان آخرین سنگر باید با هوشیاری ضمن حفظ استقلال ایران اسلامی، راه‌های نفوذ دشمن را در لوایح غربی ببندد گفت: باید برای دور زدن تحریم‌ها فکری اساسی کرده و نباید با تصویب پالرمو و CFT دست خود را ببندیم.

 • شریعتمداری ۱۳۹۷-۱۲-۱۵ ۰۸:۳۴

  توصیه سرکار مرادی!

  حسین شریعتمداری

  امروز آشغال‌های انسان‌نما مثل «خوره» به جان ملت افتاده‌اند و عرصه را بر مردم این مرز و بوم، تنگ کرده‌اند. چاره کار اما، نه پیچیده است و نه دشوار، دستی به اقتدار می‌خواهد که از آستین همت مسئولان بیرون بیاید و آشغال‌ها را از جای جای عرصه اقتصادی کشور جمع کند و دور بریزد!

 • فرزانه ۱۳۹۷-۱۲-۱۴ ۱۵:۰۹

  زندگی آیت الله واعظ طبسی به عنوان یک الگو باید به جامعه معرفی شود

  حجت‌الاسلام محمدباقر فرزانه- امام جمعه موقت مشهد

  مرحوم طبسی همچنین نگاه ویژه به جوانان و اشتغال زایی برای آنها داشتند به طوری که پس از تاسیس یک مجموعه در آستان قدس رضوی ، وقتی از تعداد اندکی که در آن مشغول به کار شده اند آگاهی پیدا کردند اعلام داشتند که احساس شرمندگی و خجالت دارم.

 • مهدی فضائلی ۱۳۹۷-۱۲-۱۱ ۰۸:۴۰

  تازه های بیانیه گام دوم انقلاب

  مهدی فضائلی

  اولین نکته تازه در بیانیه «گام دوم انقلاب» جمع شدن یکجای مجموعه ای شامل نگاه تاریخی، توصیف وضع موجود، نشان دادن چشم انداز، راه نیل به چشم انداز و موتور محرک و پیشران حرکت به سمت چشم انداز است.

 • ایمان شمسایی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۱۲-۰۸ ۰۹:۱۸

  آقای وزیر؛ نگفتیم آمریکا برای ما همسایه نمی‌شود؟

  ایمان شمسایی مدیرمسئول روزنامه قدس

  ظریف، مرد اول سیاست خارجی و به قول معروف یک دیپلمات تراز اول، ترجیح داد نزدیک به نیمه های شب و در اینستاگرام این خبر را منتشر کند. دلیلش را هم نه در اینستا بلکه در گفتگو با یک پایگاه خبری اصلاح طلب بیان کرد؛ وی گفت چون غایب بزرگ دیدار بشار با سران نظام بوده، ترجیح داده دیگر بر مسند وزارت خارجه نباشد.

 • عبداللهی ۱۳۹۷-۱۲-۰۷ ۱۳:۱۷

  استعفای معمار برجام!

  محمّد عبداللهی

  استعفای ظریف، نوعی فرار به جلوست. او بارها برای بدست آوردن منافع جناحی از جایگاه خود سوء استفاده کرد و برجامی را به ملت تحمیل کرد که امروز کاملا روشن شده چیزی بیش از یک تعهد یکجانبه خسارت بار نبوده است.

 • ابراهیم کارخانه ای ۱۳۹۷-۱۲-۰۶ ۱۲:۴۶

  تصویب شرایط FATF، مصلحت کشور یا صلاح دشمن؟

  ابراهیم کارخانه‌ای

  FATF به بهانه نظارت بر شفاف‌سازی اقتصادی کشورها، نقش جاسوس مالی را در راستای سیاست‌های سلطه‌گرایانه آمریکا و غرب ایفا می‌نماید و اطلاعات ارائه شده به این نهاد مورد سوء استفاده دشمن قرار می‌گیرد.

 • شریعتمداری ۱۳۹۷-۱۲-۰۴ ۰۸:۲۳

  از این دیوانه نترسید!

  حسین شریعتمداری

  طی ۵ سال و چند ماه گذشته در مقابل آنهمه امتیاز نقدی که به آمریکا داده‌ایم غیر از افزایش تحریم‌ها و ده‌ها پرونده خصمانه دیگری که علیه ایران اسلامی گشوده‌اند چه امتیازی گرفته‌ایم؟!

 • ایمانی ۱۳۹۷-۱۱-۲۹ ۱۶:۴۳

  افق ۱۴۳۷ چرا از نان شب واجب‌تر است؟

  محمد ایمانی

  چرا باید انقلابی ماند و همچنان بعد از چهل سال، انقلابی عمل کرد؟ چون همان دشمنان زورگو و طغیانگری که انقلاب علیه استیلای آنها شکل گرفت، سرگرم معارضه هستند و دشمنی‌های آنها به عنوان «خطر جاری»، نوبه‌نو در جریان است.

 • عبدالهی ۱۳۹۷-۱۱-۲۸ ۱۲:۰۵

  گام دوم بر پایه مکتب انقلاب

  محمد عبداللهی

  «بیانیه‌ گام دوم انقلاب» رهبر معظم انقلاب، به منزله "منشور دوران دوم انقلاب اسلامی" است که جایگاه فعلی انقلاب اسلامی ایران را نشان داده و خط مشی‌های اصلی آینده کشور را در قالب فصل جدید انقلاب اسلامی و بر مبنای بازتولید ارزش ها و آرمان های مکتب امام راحل ترسیم می کند.

 • گنجی ۱۳۹۷-۱۱-۲۸ ۱۰:۲۶

  آقای مطهری از قرائن استفاده کنید

  عبدالله گنجی

  بعید است جناب مطهری بگوید عبارت «سخت معتقدم که آنان به چیزی کمتر از انحراف انقلاب از تمامی اصولش و حرکت به‌سوی امریکای جهانخوار قناعت نمی‌کنند» از امام نیست.

 • شریعتمداری ۱۳۹۷-۱۱-۲۷ ۰۸:۵۶

  که با ما هر چه کرد آن "آشنا" کرد

  حسین شریعتمداری

  همین وادادگی‌ها و خودباختگی‌های برخی از دولتمردان است که گستاخی امروز دشمنان را درپی داشته و باعث شده که هر روز مشکل جدیدی به ملت تحمیل شود.

 • کدخدایی ۱۳۹۷-۱۱-۲۴ ۰۹:۴۷

  در واکنش به سخنان ترامپ مطرح شد

  کدخدایی: ما را به خیر تو امید نیست، شر مَرِسان

  سخنگوی شورای نگهبان به ادعاهای اخیر رئیس جمهوری آمریکا ومشاور امنیت او درباره ایران واکنش نشان داد.

 • شریعتمداری ۱۳۹۷-۱۱-۲۴ ۰۹:۴۰

  حسین شریعتمداری:گرچه نمرود هیزم آورده‌ است

  مردم با هوشیاری دریافته بودند که باطل‌السحر مشکلات موجود در عرصه اقتصادی کشور، تاکید آنان بر اساس و مبانی انقلاب اسلامی است و چنین بود که با حضور چند ده میلیونی و پرشمارتر از همیشه خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن، بر اصول بنیادین انقلاب اسلامی تاکید ورزیدند.

 • عبداللهی ۱۳۹۷-۱۱-۲۱ ۱۴:۵۰

  حاصل چهل سال

  محمد عبدالهی

  محمد عبدالهی در یادداشتی با عنوان «حاصل چهل سال» انقلاب نوشت:این روزها مردم می پرسند حاصل چهل سال ایستادن پای انقلاب چه بوده؟! به مناسبت چهل سالگی انقلاب، چهل دستاورد انقلاب خصوصا در مقیاس های جهانی قابل تامل است.

 • زارعی ۱۳۹۷-۱۱-۱۷ ۰۹:۲۰

  ترامپ، بن‌بست تهدید ایران

  سعدالله زارعی

  برخلاف ظاهر قضیه، آمریکا اراده‌ای برای مهار نظامی ایران ندارد چرا که براساس تجربه حضور در «تنف» و «شمال رقه»، ایران در دفاع قاطع از خود تردیدی ندارد و به سرعت عمل می‌کند.

 • سنایی راد ۱۳۹۷-۱۱-۱۶ ۱۳:۲۵

  دستاوردهای انقلاب در عرصه نظامی

  رسول سنایی‌راد

  روزنامه «جوان» در یادداشتی به موضوع توانمندی‌های نظامی ایران بعد از انقلاب پرداخته است.

 • انبارلویی ۱۳۹۷-۱۱-۱۵ ۱۰:۱۸

  نسبت ما با امام(ره) و انقلاب

  محمدکاظم انبارلویی

  متاسفانه با فاصله گرفتن برخی از گفتمان امام(ره) و غفلت از سفارشات امام(ره) به‌ویژه در وصیتنامه ایشان، دشمن توانست دو جنگ نرم تمام‌عیار را یکی در سال ۷۸ و یکی هم در سال ۸۸ به انقلاب تحمیل کند.

 • مسعود بصیری - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۱۱-۱۴ ۱۴:۳۱

  رویای فراموش شده ترومن

  مسعود بصیری

  اکنون پس از حدود ۱۸ سال حضور نظامی آمریکا در افغانستان، آنها می‌خواهند بدون هیچ دستاوردی این کشور را ترک کرده و به سرزمین خود بازگردند چرا که هم پول و هم نیروی انسانی زیادی را در کوه‌ها و دشت‌های افغانستان ازدست داده و دیگر توان پرداخت هزینه‌های نظامی در دوردست‌ها را ندارند.

 • باقری ۱۳۹۷-۱۱-۱۴ ۱۰:۰۷

  درخشش معنادار ارتش در ۴۰ سال اخیر

  سردار سرلشکر محمد باقری

  امروز ارتش انقلابی هم راستا و هم افزا با دیگر نیروهای مسلح، به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با رصد و پایش اردوگاه خصم و تحرکات منطقه ای و اقدامات پیرامونی دشمنان قسم خورده ایران و ایرانی و نیل به قله های حیرت آور و تحسین برانگیز پیشرفت در حوزه های سخت افزاری و نرم افزاری دفاعی و بهره مندی از نیروی انسانی مقتضای شرایط انقلاب اسلامی در نیروهای زمینی، پدافند، هوایی و دریایی موجبات آرامش، اعتماد، اطمینان خاطر و افتخار ایرانیان غیور و انقلابی را فراهم ساخته است.

 • شریعتمداری ۱۳۹۷-۱۱-۱۳ ۰۹:۳۹

  چرا این جسد متعفن را دفن نمی‌کنید؟

  حسین شریعتمداری

  اکنون سؤال این است که وقتی هیچیک از آنچه حریف در برجام، متعهد شده بود تحقق نیافته است، از برجام غیر از یک «جسد متعفن»! چه باقی مانده است؟

 • حنیف غفاری ۱۳۹۷-۱۱-۱۰ ۰۹:۰۶

  مراقب آدرس غلط فرانسوی ها باشیم!

  حنیف غفاری

  مقامات دولت ماکرون علی رغم سخنان ظاهرا زیبایی که در خصوص استقلال از آمریکا و صیانت از برجام به میان می آورد، بازی مشترک و طولانی مدتی را با دولت ترامپ در تقابل با کشورمان طراحی و اجرا کرده اند.

 • حجت الاسلام آزادیخواه ۱۳۹۷-۱۱-۰۹ ۱۶:۲۸

  سیاسیونی که درکی از عمق دشمنی غرب با ایران ندارند

  احد آزادی‌خواه

  متاسفانه گاهی برخی اظهار نظرها کماکان نشان از ناپختگی و عدم درک درست عده‌ای از سیاسیون از عمق دشمنی غرب با جمهوری اسلامی ایران دارد.