همه‌ی خبرهای امروز
 • امیرابراهیم رسولی دیروز ۰۹:۰۱

  تشنج اقتصادی و ضعف مدیریت

  امیرابراهیم رسولی

  بی‌ مبالاتی و ضعف مدیریت دولت مشهود است. کمتر کسی است که از آثار این بی‌ثباتی آگاه نبوده و نگران آیندۀ اقتصاد کشور نشده باشد. به این بی‌ثباتی اقتصادی که برخی نشانه‌های آن بتدریج در حال آشکار شدن است، باید تعیین نرخ غیرواقعی دلار در لایحه بودجه را هم اضافه کرد. این نرخ برای دولت تولید درآمدی خواهد کرد که دولت و تیم اقتصادی آن ـ بویژه رئیس‌کل بانک مرکزی ـ باید نسبت به پیامدهای آن برای ارزش پول کشور پاسخگو باشند.

 • محمد صادق دهنادی ۱۳۹۶-۰۹-۲۰ ۰۹:۲۷

  با ترامپ چه باید کرد؟

  محمد صادق دهنادی

  حدود یک سال از استقرار دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده می‌گذرد و آمریکا به عنوان یکی از مهم‌ترین داعیه داران فرهنگی جهانی سازی و رهبری دنیا (استعمارنو) به دلیل سیاست‌های ملی گرایانه و کاسبکارانه رئیس تاجر این کشور در بی سابقه‌ترین وضعیت نازل مشروعیت قرار دارد.

 • محمد جواد جمالی نوبندانی ۱۳۹۶-۰۹-۱۹ ۰۸:۴۲

  آنچه باید به وزیرخارجه انگلیس گفته شود

  محمد جواد جمالی

  حضور وزیرخارجه انگلیس در ایران بدان معناست که آن‌ها نقش ایران را به عنوان یک قدرت تأثیرگذار درحل و فصل مسائل منطقه باور کرده‌اند

 • حسین شیخ‌ الاسلام ۱۳۹۶-۰۹-۱۸ ۰۱:۱۴

  خط مقاومت فتنه آمریکایی- صهیونیستی را خنثی می‌کند

  حسین شیخ الاسلام

  در سال ۱۹۹۵ کنگره آمریکا مصوبه‌ای را با این عنوان که قدس پایتخت رژیم صهیونیستی است، تصویب می‌کند. در طول سال هایی که از این مصوبه می‌گذرد رئیسان جمهور آمریکا با اینکه تحت فشار -گروه‌های تندرو آمریکا که اسرائیل را پسر خوانده آمریکا و دشمن مسلمانان و فلسطینی‌ها می‌دانند- هستند،  اما جرئت عملی کردن این مصوبه را نداشتند.

 • دکتر سید یاسر جبرائیلی ۱۳۹۶-۰۹-۱۶ ۰۹:۲۵

  این لایحه فاجعه است

  سید یاسر جبرائیلی

  ۱۵ آبان ۹۶ بر اساس تعهدی که آقای طیب نیا وزیر سابق اقتصاد در چارچوب برنامه اقدام(Action Plan) به کارگروه اقدام مالی(FATF) داده بود، لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم(TF) با امضای آقای حسن روحانی تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.

 • محمد صادق دهنادی ۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ۰۹:۳۵

  هفته وحدت و دروغ رسانه‌ای به نام برائت!

  محمد صادق دهنادی

  یکی از بنیان‌های رفتاری اسلام، مبحث بسیار مهم شعائر است. در بررسی و تطبیق متون و آموزه‌های دینی و علوم روز، به تطبیق کارکردهای شعائر دینی و تأثیر آن در رفتار و اخلاق عمومی به مثابه یک رسانه،

 • حسین شیخ‌ الاسلام ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۰۹:۵۵

  عطش قدرت ترامپ در سیستم فاسد آمریکا

  حسین شیخ الاسلام

  آمریکا به لحاظ بحران‌های اقتصادی، فرهنگی و طبقات اجتماعی شرایط بسیار سختی را پشت سر می‌گذراند و همین بحران‌ها سبب شد که فردی مانند ترامپ رئیس جمهور انتخاب شود.

 • محمد مهدی رحیمی ۱۳۹۶-۰۹-۱۱ ۰۸:۳۸

  راز تشدید سنگ اندازی صهیونیست‌ها

  محمدمهدی رحیمی

  در این شرایط، حامیان صهیونیست‌ها چاره را در انحراف موج بیداری و درگیرکردن کشورهای نوک پیکان مبارزه با اشغالگری به بحران‌های داخلی دیدند. از همین رو بود که سوریه به ناگاه درگیر جنگی بین‌المللی شد و در یکی دو سال بخش عمده‌ای از خاک آن به اشغال تروریست‌های تکفیری مورد حمایت محور غربی- عربی- عبری درآمد.

 • بانک‌ ۱۳۹۶-۰۹-۰۹ ۰۹:۴۶

  ریشه واقعی همکاری نکردن بانک‌های خارجی با ایران

  محمد علی مسعودی

  آقای رئیس جمهور در گفت‌وگوی ویژه با مردم درباره مشکلات بانکی که در ارتباط با بانک‌های خارجی وجود دارد، نکاتی را مطرح کردند که به نظر می‌رسد نکات دقیقی نباشد.

 • امیرابراهیم رسولی ۱۳۹۶-۰۹-۰۸ ۰۹:۴۷

  راه مدرس ازشعار تا عمل

  امیرابراهیم رسولی

  مجلس اگرچه در دوره‌های مختلف شاهد بروز و ظهور جریان‌های مختلف سیاسی بوده ‌است، اما باید این نهاد مردمی را فراتر از گروه‌ها و جریان‌ها دانست و اهمیت آن را مرتب گوشزد کرد.قوه مقننه که به قول امام خمینی(ره) در رأس امور است، خود می‌تواند در تقویت این جایگاه قدم بردارد و یا آن را تضعیف کند.

 • مالک شریعتی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۰۱:۱۲

  انقلاب اصلاح ناپذیرها را سرجایشان می‌نشاند

  مالک شریعتی

  به تدریج بخصوص در سال‌های آخر دولت دهم، احمدی نژاد دچار انحراف از مبانی اولیه و شعارهای مورد ادعای خود شد و از عدالتخواهی به خط قرمز بودن کابینه و از آرمانخواهی به قدرت طلبی به هر قیمت رسید تا جایی که سال ۹۲ تلاش کرد مشایی را جایگزین خود کند و سال ۹۶ هم پس از نهی صریح رهبر انقلاب، ابتدا بقایی و سپس در کمال تعجب با پشت پا زدن به آن نصیحت ولایی، خود در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

 • محمد مهدی رحیمی ۱۳۹۶-۰۹-۰۴ ۱۲:۴۸

  معرکه ابوکمال؛ اوج هم افزایی محور مقاومت

  محمد مهدی رحیمی

  روز سی ام شهریور ماه بود که، سردار قاسم سلیمانی در مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم، مرتضی حسین پور شلمانی، وعده داد که «نابودی داعش نزدیک است و تا دو ماه دیگر نابودی این شجره خبیثه را جشن می‌گیریم و ایران، روسیه، سوریه و عراق باید این جشن را برپا کنند»، البته فرمانده دلاور نیروی قدس سپاه قبل‌تر از آن هم و در پیامی که به مناسبت شهادت شهید محسن حججی صادر کرد، از رو به زوال بودن دولت اسلامی عراق و شام، در ماه‌های پیش رو خبر داده بود.

 • حجت گنابادى نژاد - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۹-۰۲ ۰۹:۲۶

  حاج قاسم و نابودی داعش

  حجت الاسلام والمسلمین گنابادی نژاد

  این روزها نامه حاج قاسم و پاسخ رهبر معظم انقلاب در داخل و خارج کشور توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. هم خبر نابودی داعش مهم و شنیدنی است و هم پاسخ دقیق و جامع با فرازهای قابل‌توجهی که در نامه رهبر عزیز آمده است.

 • امیرابراهیم رسولی ۱۳۹۶-۰۹-۰۱ ۱۰:۰۸

  الگویی برای مردمی بودن خادمان

  امیر ابراهیم رسولی

  روزها زلزله کرمانشاه نشانه هایی از فرهنگ مردم ایران زمین را بیش ازپیش به رخ کشیده است. فرهنگ دلسوزی برای هموطن، فارغ از قوم و اختلافات رایج درمیان مردم موضوع تازه‌ای نیست

 • زلزله کرمانشاه ۱۳۹۶-۰۸-۳۰ ۰۹:۳۷

  فرصت بی نظیر تقویت سرمایه‌های اجتماعی و ملی

  قائم شریعتی

  حضور رهبر معظم انقلاب به عنوان عالی‌رتبه‌ترین مقام کشور حاوی پیام دیگری نیز بود که در فرمایشاتشان خطاب به مسئولان امر نیز تجلی یافت، «هماهنگی هر چه بیشتر و مدیریت متمرکز و یکپارچه» نکته‌ای که حلقه مفقوده بسیاری از کارها و فعالیت‌ها در سطح کشور است و سبب می‌شود نه تنها کارایی و اثربخشی آن‌ها آن گونه که باید و شاید احساس نشود، حتی در مواقعی از تأثیر آن نیز بکاهد و برخی کارها برخی دیگر را خنثی کند.

 • محمد صادق دهنادی ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۱۰:۱۱

  زمین لرزه کرمانشاه و رونمایی از حکمرانی رسانه‌ای

  محمد صادق دهنادی

  زوایای گوناگون زلزله غرب کشور، علاوه بر عبرت‌ها و تلخی‌هایی که به خاطر محنت مردمان کرد ایران زمین به کشور نشان داده است، دارای نشانه‌های جدیدی از ریخت شناسی اجتماع و درنتیجه آن سیاست، فرهنگ و حتی اقتصاد جامعه است.

 • امیرابراهیم رسولی ۱۳۹۶-۰۸-۲۴ ۰۹:۵۶

  آقای روحانی! اقدام خوبتان ابتر نماند

  امیر ابراهیم رسولی

  بلایای طبیعی در هر کجای جهان که اتفاق بیفتد سختی، درد و ناراحتی مردم یک شکل است؛ هیچ کس خوشحال نمی‌شود و همدردی برای تمام انسان‌ها یکی است. فطرت آدمی، دلسوز همنوع بوده و از آن گریزی نیست. حادثه زلزله در کشور ما نیز مستثنا نمی‌شود و ناراحتی مردم دیگر شهرها نیز امری طبیعی و کمک به مردم زلزله زده امری واجب است.

 • محمد صادق دهنادی ۱۳۹۶-۰۸-۲۲ ۰۹:۳۷

  همه مدیران کشور به نمایشگاه «صنایع خلاق» بیایند!

  محمد صادق دهنادی

  یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه‌های دیجیتال در حالی آغاز به کار کرده که مروری در غرفه‌های فعال آن نشان دهنده یک جهش قابل ملاحظه در کسب و کارهایی است که به دلایلی آن را در حیطه رسانه‌های دیجیتال دسته بندی کرده‌اند.

 • حسین شیخ‌ الاسلام ۱۳۹۶-۰۸-۲۱ ۰۹:۵۵

  بازی سعودی ها در فتنه جدید آمریکایی - صهیونیستی

  حسین شیخ الاسلام

  ایجاد فتنه در منطقه، برنامه آمریکا و اسرائیل است که سعودی‌ها نیزدر آن بازی می‌کنند، زیرا آمریکایی‌ها همواره تمایل دارند خاورمیانه‌ای یک‌دست و یکپارچه را که در مسیر  همراهی با آمریکا و دوستی اسرائیل باشد در منطقه ایجاد کنند.

 • جواد کریمی قدوسی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۸-۲۰ ۰۹:۱۹

  دفتر یا حیاط خلوت اتحادیه اروپا در تهران!

  جواد کریمی قدوسی

  دولت سعی دارد همچنان چشم امید مردم را به دروازه‌های غرب و غربی‌های خسیس و عنود نسبت به پیشرفت ملت ایران بدوزد و در این مسیر قطعاً رسانه‌هایی که در گذشته تلاش کردند چنین مفاهیمی را در اذهان ملت تثبیت کنند تیترهای برجسته و مقالاتی را درج خواهند کرد. اما این سفرها همچون سفرهای بعد از برجام به داخل کشور، عایدی برای مردم ایران در پی نخواهد داشت.

 • امیرابراهیم رسولی ۱۳۹۶-۰۸-۱۹ ۱۸:۳۶

  پیاده روی اربعین سیاسی یامذهبی

  امیرابراهیم رسولی

  در ماه های اخیر برخی اعضای شورای شهر یا برخی مسئولان دولتی با اظهاراتی درباره این رویداد مهم، فضای مساعدت ها به زائران را جناحی کردند تا ازآب گل آلود ماهی بگیرند. اگرچه مساعدت به شکل گیری چنین حماسه ای باید تکلیف باشد، اما برخی مسیر را براساس آنچه نظر شخصی خود می پندارند، تحلیل کرده و از صف مردم فاصله گرفتند. دراین باره دو نکته مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

 • حسین شیخ‌ الاسلام ۱۳۹۶-۰۸-۱۵ ۰۹:۳۹

  آمریکا پشت پرده بازداشت سریالی شاهزادگان سعودی

  حسین شیخ الاسلام

  بازداشت های ســریالی مقام های سعودی، ایجاد جنگ قدرت و نوعی تصفیه حســاب سیاسی برای کســب قدرت در این کشور و بدون تردید یک طرح آمریکایی اســت که توســط آن ها طراحی و به صــورت گام به گام در حال اجراســت

 • تسخیر لانه جاسوسی ۱۳۹۶-۰۸-۱۳ ۱۵:۵۳

  حقارت آمریکا در جریان تسخیر سفارت آمریکا

  تسخیر سفارت امریکا در تهران، یکی از وقایعی است که به شدت بر هژمونی امریکا در جهان تاثیر گذاشت و به اعتراف بسیاری از مقامات امریکایی، باعث تحقیر امریکا شد.

 • محمد صادق دهنادی ۱۳۹۶-۰۸-۱۳ ۱۰:۰۴

  نمایشگاهی فراتر از دورهمی مطبوعات؟

  دکتر محمد صادق دهنادی

  نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در حالی به گام پایانی رســید که بــا وجود تحولات فراوان رسانه ها و ارتباطات در چند سال اخیر ســاختار و محتوای ارائه شده در این رویداد فرهنگی- ارتباطی تغییر چندانی نداشــته است تا حدی که کمی بدبینانه از نظر برخی افراد، بود و نبود آن یکسان است.

 • پارلمان اروپا تحریم ۱۳۹۶-۰۸-۱۰ ۱۰:۰۰

  می توان تأثیرات قانون کاتسا را از بین برد

  محمد علی مسعودی

  قانون کاتســا افراد ایرانی در فهرست تحریم آمریــکا را افزایش می دهــد و به بهانه های تروریســتی افراد و نهاد های ایرانی را در این فهرســت تحریم که معروف به «اســتی ان لیست» است قرار می دهد و از همین جا آثار اقتصادی این قانون خودش را نشان می دهد.

 • عبدالمطهر محمدخانی ۱۳۹۶-۰۸-۰۹ ۱۰:۰۱

  مهم ترین وظیفه رسانه های جبهه انقلاب در حوزه اقتصاد

  عبدالمطهر محمدخانی

  نگرش عمومی جامعه پس از مواجهه با این مشکلات اقتصادی وقتی اصلاح خواهد شد درستی از آن داشته باشند. « روایت » که روایت صحیح، واقع بینانه و علمی از علل و ریش ههای مشکلات اقتصادی کشور خود به خوبی راه حل و مسیر اصلاح را به مردم نشان خواهد داد. اگر افکار عمومی بداند کدام نگاه و شیوه اداره امور، کشور را به این روز انداخته است، مقصر کیست و حتی راه را اشتباه رفته ایم؛ آن وقت مسیر درست را خود در انتخاباتهای آینده برای کشور مشخص خواهد کرد.

 • امیرابراهیم رسولی ۱۳۹۶-۰۸-۰۸ ۰۹:۴۲

  اصلاح طلبان و بحران ناکارآمدی درمجلس

  امیر ابراهیم رسولی

  جلسه رأی اعتماد به دو وزیر باقی مانده دولت دوازدهم روز گذشته در مجلس برگزار شد. وزارت علوم که مدتی با سرپرست اداره می‌شد، اما با حاشیه‌های انتخاب گزینه رو به رو بود.

 • مالک شریعتی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۸-۰۷ ۰۹:۲۹

  جایگاه پیوست اجتماعی در تصمیمات سیاسی

  مالک شریعتی

  پیشتر از ضرورت دیده شدن پیوست فرهنگی در همه تصمیم گیری‌ها در نهادهای مختلف تصمیم ساز و تصمیم گیر نظام جمهوری اسلامی سخن گفته شده تا جایی‌که رهبرانقلاب نیز بارها از فقدان پیوست فرهنگی در برخی تصمیم گیری‌ها بشدت گلایه کرده‌اند.

 • برجام ۱۳۹۶-۰۸-۰۶ ۱۰:۵۵

  آمریکا به دنبال برجام موشکی

  محمدعلی مسعودی

  تا زمانی که وابستگی اقتصاد ایران به نفت از بین نرود، ضعف اقتصادی کشــور از بیــن نخواهد رفت که باید به طور جدی مورد بررســی قرار بگیرد تا این وابســتگی و ضعف ســاختاری اقتصاد ایران مذاکرات جدیدی را رقم نزند.

 • امیرابراهیم رسولی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۸-۰۴ ۰۹:۳۱

  حرف اول و آخر درباره یک مذاکره

  امیر ابراهیم رسولی

  داستان خوش آب و رنگ برجام این روزها به قسمت تلخش رسیده و وعده های پوشالی نخ نما شده است. چهره واقعی غرب بویژه ایالات متحده آمریکا با رفتار غیرطبیعی ترامپ بیش ازپیش آشکار شده و کمتر کسی است که بتواند به سخنان آن ها وقعی نهد.