همه‌ی خبرهای امروز
 • شمخاني دیروز ۱۷:۵۲

  تکذیب اظهارات منتسب به شمخانی

  هیچ گونه تصمیمی مبنی بر پیوستن ایران به FATF اتخاذ نشده است

  مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی با صدور اطلاعیه‌ای اظهارات منتسب به دریابان شمخانی در جلسه غیر علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی را تکذیب کرد.

 • ظهوریان ۱۳۹۷-۰۲-۲۹ ۱۲:۳۰

  رؤیای برجام اروپایی

  میثم ظهوریان

  حتی اگر با خوش بینی مفرط و نادیده گرفتن انگیزه‌های سیاسی این کشورها در همراهی با آمریکا فرض را در علاقه این کشورها به ادامه اجرای تعهدات خود در قالب برجام در نظر بگیریم، تحریم‌های ثانویه آمریکا در عمل موجب خواهد شد، هیچ کدام از دولت‌ها و شرکت‌های این کشورها از لحاظ اقتصادی امکان مراوده اقتصادی با ایران را نداشته باشند.

 • رهبر ۱۳۹۷-۰۲-۲۹ ۱۲:۲۸

  رهبر انقلاب اسلامی درگذشت حجت الاسلام طباطبائی را تسلیت گفتند

  قدس آنلاین: رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت خطیب و معلّم اخلاقی حجت الاسلام حاج سیدمهدی طباطبائی را تسلیت گفتند.

 • مذاکرات هسته ای ۱۳۹۷-۰۲-۲۷ ۱۹:۱۲

  مذاکره واقعی چگونه رقم می‌خورد؟

  روح الله ایزدخواه

  اینکه تصور شود که سیاست خارجی ما تعیین کننده پیشرفت در هسته‌ای بود، درست نیست. برعکس، پیشرفت هسته‌ای موجب شد مذاکره هم در آن مرحله موفق باشد.

 • دکتر سعید شعرباف تبریزی ۱۳۹۷-۰۲-۲۶ ۱۳:۴۸

  خودآگاهی ناشی از تجربه برجام؛  تفسیر عملی نظریه ولایت فقیه

  سعید شعرباف تبریزی

  ولی فقیه ملتزم است که ظرفیت فکری مردم را به صورت مستمر رصد کند و با هر فراز و فرودی در این ظرفیت اجتماعی، تصمیمات خود را نیز با هدف حفط و تقویت این سرمایه اجتماعی بروز کند.

 • آئین جشن نوروزگاه در آرامگاه فردوسی ۱۳۹۷-۰۲-۲۵ ۱۷:۱۸

  دیپلماسی شاهنامه

  محمدحسین جعفریان

  برخی اصولاً باور نداشتند که فرهیختگانی هستند با عشق بی‌پایان به فردوسی و شاهنامه از یکسو و عشق به آرمان‌های سرخ شیعی و کربلا و زیارت عاشورا از سوی دیگر. اصولاً تصور می‌کردند این دو با یکدیگر قابل جمع نیست.

 • انتخابات عراق ۱۳۹۷-۰۲-۲۵ ۱۰:۰۳

  انتخابات عراق و چالش‌های دولت آینده

  حسن هانی‌زاده

   انتخابات پارلمانی عراق در حالی برگزار شد که مردم این کشور نسبت به دورنمای تشکیل یک دولت فراگیر ملی برای برون رفت عراق از بحران‌های داخلی بشدت ابراز تردید می‌کنند.

 • فلاحت پیشه ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۶:۳۸

  سناریوهای پیش روی اروپایی‌ها در برابر ایران و برجام

  حشمت الله فلاحت پیشه

  قدس آنلاین: در موضوع اقدام اروپا در برابر برجام سه سناریو وجود دارد. اینکه کدام سناریو توسط اروپایی‌ها انتخاب شود پس از مذاکرات وزیر امور خارجه با اروپایی‌ها مشخص می‌شود و بعد از آن جمهوری اسلامی تصمیمات خاص خود را می‌گیرد.

 • محمد حسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۵:۰۰

  این «افق» باید هماره «نو»  باقی بماند

  محمدحسین جعفریان

  امروز تقریباً تمام  دوستان و دشمنان انقلاب اسلامی متفق القولند که مخل شعارها و اهداف انقلابی ما، نه نیروی نظامی که هجوم نرم و نبرد فرهنگی مخالفان این حرکت عظیم بود.

 • فلسطین  ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۳:۲۵

  از کلیشه‌ها در موضوع فلسطین خارج شویم

  سید سرباز روح‌الله رضوی

  با وجود مخالفت‌های بسیار، ایالات متحده امروز به دنبال برپایی مراسم جشن انتقال سفارت خود از تل آویو به قدس اشغالی است. اقدامی که می‌تواند پیامدها و تأثیرات منفی بسیاری به دنبال داشته باشد. حال در این شرایط حساس نکته مهمی که در حال آشکار شدن است دوری ما از فضای اقدام‌محور در موضوع فلسطین می‌باشد.  

 • رویوران ۱۳۹۷-۰۲-۲۲ ۱۶:۱۴

  اروپا شراکت خود با آمریکا را فدای ایران نمی کند

  حسین رویوران

  اکنون بسیاری همانند رهبری در مورد تداوم برجام با حضور کشورهای اروپایی تشکیک داشته و در واقع بدبینی در این مسئله از خوشبینی‌ها بیشتر است.

 • ترامپ ۱۳۹۷-۰۲-۲۰ ۱۴:۲۹

  عدو شود سبب خیر  اگر خدا خواهد!

  محمد جعفری نژاد

  خروج از برجام توسط آمریکا جز ایجاد یک شوک اقتصادی که بیشتر خودش را در تغییر نرخ ارز نشان خواهد داد، پیامد مؤثر دیگری روی اقتصاد ایران نخواهد داشت در مقابل آن نکته‌ای که سال‌ها رهبر معظم انقلاب در مورد «نبود اعتماد به آمریکا» بیان می‌کردند امروز برای آن‌هایی که هنوز به آمریکا امیدوار بودند نیز اثبات شد.

 • تیم مذاکرات هسته ای ۱۳۹۷-۰۲-۲۰ ۱۱:۳۲

  روحیه حاکم بر تیم مذاکره‌کننده باید عوض شود

  ابوالفضل ظهره‌وند

  تیمی که به‌فکر عکس مشترک و موضع مشترک است، تا الان موفق نبوده و نمی‌تواند مذاکرات را ادامه دهد. عملی کردن آن چیزی که حضرت آقا مورد نظرشان هست افرادی حرفه‌ای را طلب می‌کند.

 • دکتر سعید شعرباف تبریزی ۱۳۹۷-۰۲-۱۹ ۱۰:۴۸

  برجام برای کشور مفید است اگر...

  سعید شعرباف تبریزی

  «خانه ها را در دامنه آتشفشــان بنــا کنید» و من این جمله نیچه را این گونه تفسیر می کنم که همواره در رو به رو شدن با واقعیت ها باید شجاعت ورزید و حتی در بدترین شــرایط ظاهری هم به دنبال استفاده از فرصت ها و نبرد رودررو با مشکل بود.

 • برجام ۱۳۹۷-۰۲-۱۹ ۱۰:۲۸

  خروج آمریکا از برجام به ضرر اروپاست، نه ایران

  غلامرضا مصباحی مقدم

  با هجوم به بازارهای مختلف مشکلی از کشور حل نمی‌شود، بلکه تنها به تقاضاهای کاذب وافزایش کاذب قیمت‌ها دامن زده می‌شود.

 • لبنان ۱۳۹۷-۰۲-۱۸ ۱۲:۵۱

  انتخابات لبنان و پیروزی محور مقاومت

  حسن هانی‌زاده

  صرف نظر از پیروزی مقاومت، پیام انتخابات لبنان، این بود که ملت این کشور به این نتیجه رسید که حزب الله به عنوان یک نهاد نظامی سیاسی توانست لبنان را در برابر تهدید گروهک‌های تروریستی بیمه کند.

 • ابوالفضل ظهره‌وند ۱۳۹۷-۰۲-۱۷ ۱۱:۴۴

  محرم و نامحرم دولت کیست؟

  ابوالفضل ظهره‌وند

  سکاندار دولت بیان می‌کند برای ما مسئله محرمانه وجود ندارد نیز جای سؤال دارد. مگر می‌شود ما مسائل محرمانه نداشته باشیم.

 • بی بی سی فارسی ۱۳۹۷-۰۲-۱۵ ۱۴:۱۷

  مستند بی بی سی و ادای تکلیف به عموزاده های اسراییلی

  بهروز فرهمند

  شبکه بی بی سی به مستندهای خوش ساخت، مبتنی بر پژوهش های دقیق و توجه به جزییات، شهرت دارد و از این بابت، از سوی اهل فن، همواره ستوده می‌شود. 

 • هانی زاده ۱۳۹۷-۰۲-۱۲ ۲۱:۰۴

  شوی مضحک نتانیاهو و رقص شمشیر سعودی ها

  حسن هانی‌زاده

  بنیامین نتانیاهو اخیراً مانند شومن‌های حرفه‌ای در برابر دوربین‌های تلویزیونی از جمله چندین شبکه سعودی و عربی ظاهر شد و با ارائه چند عکس هوائی از تأسیسات هسته‌ای ایران مدعی شد که این کشور فعالیت‌های کاملاً سرّی برای دست یابی به بمب اتمی دارد.

 • هانی زاده ۱۳۹۷-۰۲-۰۹ ۱۴:۵۳

  نگاهی به سفر منطقه‌ای مایک پمپئو

  پروژه آمریکا برای بومی سازی جنگ‌های منطقه‌ای

  حسن هانی‌زاده

  دونالد ترامپ که در مورد سوریه دچار نوعی پارادوکس و سردرگمی شده، اخیراً از کشورهای مصر، عربستان، قطر و امارات خواسته است تا برای اجرائی کردن سیاستهای آمریکا، نیروی نظامی به سوریه اعزام کنند.

 • دادستان کل کشور: ۱۳۹۷-۰۲-۰۷ ۱۴:۴۲

  دستور دادستان کل کشور به دادستان تهران

  اهانت به امام رضا(ع) را از بُعد امنیتی هم پیگیری کنید

  دادستان کل کشور گفت: مردم هرجا دیدند از طریق پیام رسانهای داخلی ورودی به حریم خصوصی آنها صورت گرفته است سریعا مراجعه کنند تا ببیند که قوه قضاییه در دفاع از حق آنها ورود پیدا می کند و متخلفین و مجرمین را به اشد مجازات می رساند.

 • جواد میری ۱۳۹۷-۰۲-۰۵ ۱۰:۴۶

  به بهانه سفر تولیت آستان قدس رضوی به تاتارستان

  اسلام ناب، هدیه پایتخت معنوی ایران برای پایتخت اسلامی روسیه

  محمدجواد میری

  جایی در سرزمین های شمالی که شاید خیلی از ایرانیان درباره مسلمانان آن چیزی نشنیده باشند، تاتارستان یکی از جمهوری های فدراسیون روســیه اســت که مراودات خوبی با ایران بویژه مشهد دارد و این روزها هم میزبان تولیت آستان قدس رضوی اســت.

 • دکتر سعید شعرباف تبریزی ۱۳۹۷-۰۲-۰۳ ۱۱:۱۱

  بازداشت مرتضوی و سرمایه مردمی نظام

  سعید شعرباف تبریزی

  اغراق نیست اگر بگوییم تنها راه غلبه بر تهدیدها و استفاده از فرصت ها در جمهوری اســلامی، «نهضت فراگیر مردمی سازی» است، مردمی سازی چه چیزی؟ همه چیز! مردمی سازی جنگ!، مردمی سازی دیپلماسی و صلح، مردمی سازی اقتصاد، مردمی ســازی فناوری، مردمی سازی تولید صنعتی، مردمی سازی موسیقی، مردمی سازی سینما و فرهنگ و خلاصه مردمی سازی هر سیاست و برنامه ای که در نهایت بناست به نحوی بر سفره زندگی مخاطبان نظام اسلامی اثرش را بگذارد.

 • ظهوریان ۱۳۹۷-۰۲-۰۲ ۱۰:۴۹

  شبکه های اجتماعی خارجی و راهبری تغییرات اجتماعی

  میثم ظهوریان

  «اســپانیا پخش شبکه اسپانیایی زبان صداوســیمای ایــران را ممنوع اعلام کــرد»،«دو فرستنده ماهواره ای یوروســت و هاتبرد به دستور اتحادیه اروپا پخش شبکه های پرس و هیسپان را متوقف کردند».

 • دکتر سعید شعرباف تبریزی ۱۳۹۷-۰۱-۳۰ ۰۹:۴۷

  نفوذ در «دستگاه مختصات» مدیران!

  سعید شعرباف تبریزی

  اینکه می گویند «النــاس علی دین ملوکهم» و «الناس بامرائهم اشــبه منهم بابائهم» (مردم به فرمانروایانشان شبیه ترند تا به پدرانشان)، لزوماً به معنای پادشــاهان یا ســردمداران حکومت نیست.

 • مسعود بصیری ۱۳۹۷-۰۱-۲۵ ۲۳:۴۸

  دستاورد یک عملیات شکست خورده

  مسعود بصیری

  واقعیت این است که ترامپ برخی از دنباله‌روهای همیشگی خود مثل فرانسه و انگلیس را که آن‌ها هم وضعیت اقتصادی بدی را پشت سر می‌گذارند مجبور کرد برای نشان دادن قدرت آمریکا با واشنگتن همراه شوند، اما این همراهی را باید جزو آخرین همراهی‌های جنگی بدانیم؛ زیرا ساعت‌ به سود واشنگتن پیش نمی‌رود و آخرین تجربه همراهی نه تنها چیزی به غرب نیفزود، بلکه آن‌ها را حتی مضحکه رسانه‌های خودشان کرد و عملکرد روسیه را به دوران قدرت این کشور پیوند زد و قدرت ایران و مقاومت را یک بار دیگر به مردم جهان یادآوری کرد.

 • کاظمی قمی ۱۳۹۷-۰۱-۲۳ ۱۲:۴۹

  چرا روسیه کوتاه نخواهد آمد؟

  حسن کاظمی قمی

  بهانه حمله شیمیایی هم درشرایطی است که ارتش سوریه در منطقه بحرانی و مهم غوطه شرقی در حال به سرانجام رساندن مسئله تروریسم بود و با این اقدام و بازپس گیری غوطه شرقی، طرح آمریکایی ها در حال به هم خوردن بود. بر این اساس آن چیزی که از رفتار آمریکا در قبال روسیه دیده می شود، یک دشمنی آشکار است و روسیه در چارچوب منافع و امنیت ملی خودش به این دشمنی پاسخ می دهد

 • مصیب نعیمی ۱۳۹۷-۰۱-۲۰ ۱۱:۵۸

  حمله شیمیایی برای بحران  نمایشی

  مصیب نعیمی

  گروه‌های تروریستی در حالی اتهام استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی در دوما را مطرح می‌کنند که در گذشته بارها خودشان از این سلاح استفاده کرده‌اند؛ نسبت دادن چنین اتهامی به دولت سوریه، در حالی که موفقیت‌های این دولت به شکل چشمگیری در حال افزایش است، نشان دهنده یک سناریو تکراری است.

 • حمله سایبری ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۰۹:۱۹

  پیل در گل مانده را شه پیل باید تا کشد

  سعید شعرباف تبریزی

  حمله سایبری به بخش وسیعی از زیرساخت‌های مخابراتی ایران در روزهای گذشته و توقف فعالیت بسیاری از مسیریاب‌های اصلی شبکه تبادل اطلاعات، قاعدتاً چند روزی واکنش رسانه‌ای متولیان امر را موجب شده و به احتمال زیاد با برگزاری یکی دو همایش کشوری در باب ضرورت توجه به امنیت اطلاعات (در جایی مثل سالن همایش‌های برج میلاد) مشابه با بسیاری قضایای مهم دیگر به سرعت ختم به خیر خواهد شد!

 • کوشکی ۱۳۹۷-۰۱-۱۴ ۰۹:۵۳

  بحران سفارتخانه ها نسخه تازه از یک نبرد قدیمی

  محمد صادق کوشکی

  روسیه میرا ث دار قدرت و جایگاه اتحادجماهیر شوروی سابق است و هرروز درتلاش برای احیای همان قدرت و جایگاه است. بعد از فروپاشی شوروی، غرب و بویژه آمریکا که به تنها قطب قدرت در جهان تبدیل شده بود، حتی فکرش را هم نمی کرد که روسیه با حجم مشکلات عدیده ای که دارد، بتواند در چنین زمان اندکی دوباره سرپا شود. اما با شروع چرخه پوتین-مدودف در ریاست جمهوری روسیه و متمرکز شدن قدرت در این کشور به نظر می رسد این پیش بینی غرب یک خیال واهی بوده و امروز امپریالیسم، مرزهای هژمونی خود را از سوی روسیه در خطر می بیند.