همه‌ی خبرهای امروز
 • راهپیمایی 22 بهمن در اهواز امروز ۰۹:۱۲

  حرکت به سوی جبهه مردمی نبرد با ارتجاع

  سعید شعریاف

  نباید بگذاریم ســخنان رهبــر انقلاب درباره عدالت و خطر ارتجــاع در انقلاب، در تلاطم فراموش شود.

 • رضا رسولی ۱۳۹۶-۱۱-۲۸ ۰۹:۰۵

  اتفاق‌های امنیتی و ضرورت تحقق رسانه عدالت

  رضا رسولی

  خودکشــی یکی از افــراد متهم به جاسوســی در روزهــای اخیر، موجی از اخبــار، گزارش ها و تحلیل های رسانه ای را درباره این فرد و عملکرد سازمان های مســئول، بخصوص دستگاه قضایی درباره دستگیری و ملاحظات نگهداری متهمان .امنیتی به راه انداخته است

 • محمد صادق کوشکی ۱۳۹۶-۱۱-۲۶ ۰۹:۱۰

  چشم اروپا به دهان کدخدا!

  محمد صادق کوشکی

  برجــام» نماد مشــخص و واضحی از غیر» قابل اعتماد بودن اروپایی ها در قبال ایران است. در طول چهار دهه که از عمر انقلاب اســلامی می گذرد، انواع کینــه ورزی ها و فتنــه انگیزی ها علیه ملت ایران از ســوی اروپا انجام شــد و همیشه هدف آن ها این بود که در بدنه کشــور و بویژه بین مردم و .مسئولان تفرقه ایجاد کنند

 • راهپیمایی 22 بهمن ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۰۹:۱۱

  مسئولان مقام مردم را بشناسند

  قائم شریعتی

  مردم جشــن ۳۹ ســالگی انقلاب را با حماسه حضورشان با شکوه هرچه تمام تر برگزار کردند و ۲۲ بهمنی تماشایی را خلق کردند.

 • محمد صادق دهنادی ۱۳۹۶-۱۱-۲۳ ۰۹:۰۱

  چرا قدردان حضور مردم نیستیم؟

  محمد صادق دهنادی

  قدرشناسی از این همه مجاهدت جز با وحدت عملی و زمان شناسی به وجود نمی آید و برای این هدف، نیاز است مسئولان کشور به صورت .عملی وارد مرحله وحدت و همدلی شوند

 • هانی زاده ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۱۰:۳۲

  یادداشت

  ایران قطب بزرگ پایداری در منطقه

  حسن هانی زاده

  ایران نه تنها در حفظ امنیت داخلی کاملا موفق بوده بلکه در حفظ موازنه محور مقاومت و توازن قدرت در منطقه نقش اساسی دارد. اگر ایران نبود اکنون سوریه وعراق شرایط دیگری داشتند به نحوی که حضورایران موجب مطلوب شدن شرایط سوریه بعد از حمله چند ساله تروریست ها شد.

 • حسین شیخ‌ الاسلام ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۰۸:۵۶

  حماسه حضور

  حسین شیخ الاسلام

  پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بهمن ۵۷ یکی از عمیق ترین و دامنه دارترین تحولات سیاسی قرن بیستم اســت که از زوایای گوناگون قابل بررسی است.

 • رضا رسولی ۱۳۹۶-۱۱-۱۹ ۰۹:۲۳

  تداوم انقلاب اسلامی و ضرورت انقلاب فرهنگی

  رضا رسولی

  فرا رســیدن ســال چهلم انقلاب اسلامی، با وجود همه چالش هایش، یک بلوغ تازه برای حکمرانی دینی است،

 • مالک شریعتی ۱۳۹۶-۱۱-۱۸ ۰۹:۳۰

  راهبردهای اقتصادی - معیشتی انقلاب اسلامی

  مالک شریعتی

  با توجه به شاخص های پنج گانه انقلابی گری از نگاه رهبر معظم انقلاب، می توان ابعاد مختلف گفتمان انقلابی گــری را در حوزه اقتصادی و معیشتی جامعه جداگانه برشمرد و در آن تأمل و دقت کرد

 • محمد صادق دهنادی ۱۳۹۶-۱۱-۱۶ ۰۹:۲۷

  سخنی مشفقانه با مخالفان نظام

  محمدصادق دهنادی

  گرچه همواره مصلحت جامعه در آرامش عمومی است و به مدد برجسته سازی رسانه‌ای برخی مخالفت‌ها و معضلات را به نحوی جلوه‌گر شده که این حس خود اکثریت پنداری پررنگ‌تر شده، اما این‌ها نشانه نبود هوادار و جانفدا برای نظام و انقلاب نیست. نظام اسلامی رویارویی اجتماعی را نمی‌پسندد و نشان داده که مایل به برخورد سخت با مخالفت‌ها نیست و به همین دلیل عظمت حرکت متعهدانه مردم ایران، هرگاه هویدا شده، آبروی نداشته مدعیانِ پایان نظام، بارها رفته است.

 • آرش خلیل خانه ۱۳۹۶-۱۱-۱۵ ۱۶:۳۱

  اثبات بلوغ سیاسی مردم در آستانه چهل سالگی انقلاب

  آرش خلیل خانه

  اولین نظرسنجی مؤسسه iranpoll که به سفارش دانشگاه مریلند آمریکا برگزار شد نتایج قابل توجهی داشت که نشان می‌دهد مردم ایران نه تنها با ایجاد تغییر در ساختار سیاسی کشور مخالفند و از نظام جمهوری اسلامی حمایت قاطع دارند، که بر فهرست بلند و بالایی که کشورهای غربی و اپوزسیون‌های خارج نشین مورد حمایت آنها به عنوان مطالبات عمده مردم ایران ارائه می‌دهند هم خط بطلان کشید.

 • محمد صادق کوشکی ۱۳۹۶-۱۱-۱۱ ۰۹:۰۰

  اهداف آمریکا از انتقال داعش به افغانستان

  محمد صادق کوشکی

  آمریکا برای خود در منطقه غرب آسیا منافع گسترده ای تعریف کرده است و به منظور دستیابی به این هدف، توطئه های جدیدی را در این منطقه طراحی و اجرا می کند.

 • محمد صادق دهنادی ۱۳۹۶-۱۱-۰۹ ۰۱:۱۱

  دورخیز ضد انقلاب برای ۴۰ سالگی انقلاب

  محمد صادق دهنادی

  کلید واژه این «۴۰ سال» در این ۱۸ ماه، خط اتصال تمامی محصولات فرهنگی و رسانه‌ای این شوآف است که در آن ذهن نسل سوم و چهارم انقلاب به عنوان هدف اصلی مورد سمپاشی قرار می‌گیرند. طبق آمار موجود در مراکز رسمی اطلاعاتی کشور، از نظر تحلیل جمعیتی بیش از ۶۵ درصد مردم ایران یا انقلاب را ندیده‌اند و یا به واسطه سن کم تصویر واضحی از آن ندارند و به همین دلیل می‌توان با تبلیغات به ایشان القا کرد که به هر دلیل نهضت امام خمینی(ره) و ملت ایران، بهترین تصمیم در زمان خودش نبوده است.

 • ایمان شمسایی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۱۱-۰۷ ۱۰:۳۷

  باز هم امامان جمعه پیش قدم شدند

  ایمان شمسایی

   یک دیروز نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد مقدس در خطبه های نماز جمعه از مسئولان امنیتی استان خواستند تا نرده های میان مردم و مســئولان را بردارند. آیــت االله علم الهدی متذکر شدند که حتماً جوانب امنیتی مسئله بررسی شود و شایســته نیست بین مردم و مسئولان فاصله باشد.

 • حسین شیخ‌ الاسلام ۱۳۹۶-۱۱-۰۷ ۱۰:۰۴

  یک ساله شدن رئیس جمهوری ترامپ و افتضاحات او

  حسین شیخ الاسلام

  تلاش دونالد ترامپ برای کسب منافع حداکثری سبب شده تا مورد سرزنش های بین المللی و داخلی نیز قرار گیرد که درمواردی نظیر برجام، کره شمالی، جنگ یمن، شکست در عراق و سوریه، خروج از پیمان ترانس پاسیفیک، خروج از پیمان پاریس، تهدیدهای اقتصادی چین، تلاش برای وادار کردن عربستان به پرداخت پول برای تأمین امنیت خود، نمونه هایی از این شکست است.

 • مالک شریعتی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۱۱-۰۵ ۰۹:۱۴

  منشور فرمانده برای مستندسازان آتش به اختیار

  مالک شریعتی

  محتوای دیدار هفته گذشته رهبر معظم انقلاب با مستندسازان انقلابی از جمله نقاط عطف مهم در حیات فرهنگی ۴۰ ساله انقلاب اسلامی است.

 • هنية - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۱۱-۰۴ ۲۰:۵۲

  ۵ لایه از نامه رئیس دفتر سیاسی حماس به رهبر جمهوری اسلامی

  چرا نامه اسماعیل هنیه به رهبری در چهل سال اخیر بی نظیر بود؟

  مهدی جهان تیغی

  دیپلماسی مقاومت نشان داد که توانایی عجیبی برای حفظ محتدین خود در پیچیده ترین شرایط سیاسی و منطقه ای دارد. به تعبیر دیگر، این نامه دارای ابعاد بزرگتری است و آن، گزاره ای است که می گوید:"خط مقاومت خط اصیلی در منطقه است که حتی پرونده های پیچیده منطقه ای که ظاهرا تضاد منافع در آن شدید است، نیز نمی تواند بر روی آن اثر عمیق بگذارد."

 • محمدصادق کوشکی ۱۳۹۶-۱۱-۰۴ ۰۹:۲۶

  سخنانی که حرف دل مردم نبود

  محمدصادق کوشکی

  روحانی عادت کرده است فعالیت‌ها و اقداماتی که نهادها یا سازمان‌های دیگر انجام داده‌اند را به نام دولت‌های یازدهم و دوازدهم به مردم معرفی ‌کند، به گونه‌ای که اگرچه سپاه و قرارگاه خاتم در خوزستان اقدام به کاشت نهال کرده‌اند یا به مردم زلزله زده کرمانشاه کمک رسانی کرده‌اند، ایشان تمام این اقدامات را به نام دولت‌های یازدهم و دوازدهم قلمداد می‌کند.

 • سید مصطفی حسینی راد ۱۳۹۶-۱۱-۰۱ ۱۰:۲۷

  در حاشیه درس ورزشی روحانیت

  سید مصطفی حسینی راد

  نماینده ولی فقیه در تبریز با هوشیاری و بینش انقلابی خود تصمیم می‌گیرد برای تماشای این مسابقه بزرگ و حساس فوتبال، در جایگاه تماشاگران قرار گیرد و با حضور خود در ورزشگاه، سهمی در آرام کردن فضا و التهابِ برنامه‌ریزی شده فتنه‌گران داشته باشد.

 • صادق کوشکی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۱۰-۳۰ ۰۹:۳۱

  نمایش آمریکا و اروپا در پایبندی به برجام

  محمدصادق کوشکی

  سیاست آمریکا، اعمال فشار بر ایران است و سعی دارد تمام توانمندی‌های ایران را محدود کند و از قدرت ایران در نظام بین الملل و بخصوص منطقه خاورمیانه بکاهد. در مقابل، اروپایی‌ها نیز در این ماجرا، نقش پلیس خوب را ایفا می‌کنند و درصدد هستند با تظاهر به پایبندی به برجام هسته‌ای و ادامه آن، برجام موشکی را پیش بکشند و با برجام موشکی که بصراحت از سوی ترامپ اعلام شد و تمدید تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران را به آغاز مذاکرات درباره برنامه موشکی و دسترسی به مراکز نظامی ایران منوط دانست، سعی دارند در این زمینه نیز همچون توانمندی هسته‌ای، ایران را محدود کنند.

 • کشورهای اسلامی ۱۳۹۶-۱۰-۲۸ ۰۹:۰۸

  توطئه سکوت در جهان اسلام

  قائم شریعتی

  رهبر معظم انقلاب در فرمایشــات اخیر خود در دیدار با نمایندگان مجالس کشورهای اسلامی به موضوع مهم توطئه سکوت در جهان اسلام اشاره کردند.

 • پیرمحمد ملازهی ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۰۹:۲۳

  آمریکا عامل اصلی حضور داعش در افغانستان

  پیر محمد ملازهی

  اولین کشوری که از افزایش بحران امنیتی در افغانستان سود می‌برد، آمریکاست؛ زیرا افزایش بحران در این کشور باعث می‌شود که افزایش نیروهای آمریکا در افغانستان توسط دونالد ترامپ و هدر دادن میلیاردها دلار هزینه را که برخلاف وعده‌های انتخاباتی خود که از باراک اوباما انتقاد شدیدی مبنی بر نگه داشتن نیروهای امنیتی آمریکا در افغانستان کرده بود، قابل توضیح می‌کند.

 • مالک شریعتی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۱۰-۲۶ ۱۰:۳۶

  ابهامات سیاسی و برجامی حادثه نفتکش سانچی

  مالک شریعتی

  چرا اطلاع رسانی از حادثه از همان ساعات اول محدود شد؟ کدام دستور محرمانه محدودیت خبر رسانی را سامان داده بود؟ در سالگرد حادثه پلاسکو قرار داریم و فراموش نکرده ایم که گزارش لحظه به لحظه آن حادثه دردناک از تلویزیون پخش می شد و همه رسانه ها با جزئیات کامل به ابعاد مختلف حادثه می پرداختند؛ می توان قبول کرد که اندکی از تفاوت در کسب جزئیات حادثه به فاصله زیاد محل حادثه مرتبط باشد اما تقریباً تا روز آخر، پیگیری رسانه ای ماجرا در حداقل ممکن بود.

 • محمد صادق دهنادی ۱۳۹۶-۱۰-۲۵ ۰۹:۲۲

  باز این سوز سرما

  محمد صادق دهنادی

  در ایامی که در اولین ماه فصل سرما، آماده سالیاد شهدای قهرمان آتش نشان ساختمان پلاسکو تهران می‌شدیم، سانحه تکان دهنده کشتی نفتکش سانچی، جامعه را در بهت و غمی مضاعف فرو برده است.

 • محمد صادق کوشکی ۱۳۹۶-۱۰-۲۴ ۰۹:۵۶

  مسئولان از فرصت سازی برای مثلث دشمن پرهیز کنند

  محمد صادق کوشکی

  مثلث دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران که رهبر معظم انقلاب در سخنان ۱۹ دی امسال به آن اشاره کردند، یک مکانیزم دائمی از اوایل انقلاب اسلامی از سوی دشمن است که همواره با انگیزه ایجاد تفرقه و القای شرایط نامناسب زندگی، در ایران سعی دارند به اهداف از پیش تعیین شده خود دست پیدا کنند که البته همیشه ناکام مانده‌اند.

 • حسین شیخ‌ الاسلام ۱۳۹۶-۱۰-۲۰ ۰۹:۵۲

  منزوی شدن آمریکا دستپخت ترامپ

  حسین شیخ الاسلام

  آمریکا به لحاظ بحران های داخلی شرایط بسیار سختی را پشت سر می گذراند، اگرچه همین بحران ها موجب شد که فردی مانند ترامپ به رئیس جمهوری آمریکا برسد.

 • حجت گنابادى نژاد ۱۳۹۶-۱۰-۱۶ ۰۹:۳۵

  دی ماه افتخارآفرین مردم مشهد الرضا

  حجت الاسلام گنابادی نژاد

  در یک هفته دو راهپیمایی بزرگ در مشهد برگزار شد و این تجربه در کشور و سایر کشورها شاید کمتر اتفاق افتاده باشد که البته حکایت از ظرفیت بالای مردم انقلابی و متدینی است که در این شهر وجود دارد و لازم است بیش از گذشته به این ظرفیت توجه و اهتمام لازم صورت پذیرد.

 • حسین شیخ‌ الاسلام ۱۳۹۶-۱۰-۱۴ ۰۹:۲۲

  مشکلات معیشتی تأثیری بر ولایت پذیری مردم ندارد

  حسین شیخ الاسلام

  مردم ایران با بصیرت ترین و فهمیده ترین مردم سیاسی جهان هستند و تاریخ کهن این کشور و مهم تر از همه انقلاب اسلامی این امر را برای  مردم جهان آشکار ساخته است.

 • مالک شریعتی ۱۳۹۶-۱۰-۱۳ ۰۹:۴۲

  درباره ناآرامی‌های چند روز اخیر

  مالک شریعتی

  وقتی در زمان انتخابات ریاست جمهوری یک نامزد انتخاباتی، هراسان از شکست احتمالی احساس خطر کرده، چاره کار را در تندتر کردن فضا و بیان ساختارشکنانه‌ترین جملات علیه کلیت نظام و ارکان انقلاب تصور نموده و حتی به واسطه آن ظاهراً موفق هم می‌شود تا بخشی از آرای خاموش را به نفع خود به میدان رقابت بکشاند، باید به سرانجام کاشتن باد اندیشه می‌کرد تا این روزها مجبور نباشد توفان درو کند.

 • محمد صادق دهنادی ۱۳۹۶-۱۰-۱۲ ۰۹:۱۶

  مرزهای امنیت ملی را روشن کنیم

  محمد صادق دهنادی

  سخنرانی اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره حیطه بندی موافق و مخالف در جناح بندی‌های سیاسی و موج سواری منافقین بر اعتراضات مردمی که با تبدیل کردن انتقادات صریح جامعه از بخش‌های مختلف حاکمیت به یک اغتشاش سیاسی وابسته به آن سوی مرزها، بزرگ‌ترین ضربه را به آن زد؛ در سلسله اتفاقات مبارزات انتخاباتی و تحرکات فرقه رئیس جمهور سابق در برابر قوه قضائیه، تقارن تلخی از عبرت‌های بزرگی است که بر اساس آن ضرورت فهم یکپارچه از موضوع امنیت ملی احساس می‌شود.