همه‌ی خبرهای امروز
 • محمد مهدی رحیمی ۱۳۹۶-۰۶-۲۸ ۱۳:۰۵

  درنگی بر جنایات علیه مسلمانان روهینگیا

  حران میانمار و کشتار مسلمانان دو پیامد مهم دارد؛ نخست آنکه بر چالش‌های امنیتی منطقه می‌افزاید و از سوی دیگر با توجه به جایگاه بودائیان در چین، به تنش میان پکن و جهان اسلام منجر می‌شود.

 • فتحی شقاقی ۱۳۹۶-۰۶-۲۸ ۱۳:۰۱

  «شهید فتحی شقاقی»؛ احیاشده خمینی

  دکتر فتحی شقاقی پزشکی است فلسطینی که در بیمارستان ویکتوریا در بیت‌المقدس مشغول طبابت است؛ اما این صرفاً ظاهر ماجراست و در نهان، او در کنار دوستانش رهبری سازمان تازه تأسیس جهاد اسلامی را برعهده دارد.

 • پروژه اصلاحات خطرناک عربستان سعودی ۱۳۹۶-۰۶-۲۸ ۱۲:۵۳

  سازمان‌های عربی ـ اسلامی مجری سیاست‌های سعودی در منطقه

  عربستان سعودی با اعمال نفوذ و قدرت خود بر سازمان‌ها و نهادهای عربی و اسلامی مختلف، آن‌ها را به یکی از شعبه‌های وزارت خارجه خود مبدل ساخته است.

 • السعودية و اسرائيل ۱۳۹۶-۰۶-۲۸ ۱۲:۴۱

  تداوم تجاوزگری صهیونیسم در سوریه و تکرار مجدد ناکامی‌ها

  اقدامات خصمانه صهیونیست‌ها علیه نیروهای مقاومت در سوریه با نقض حریم هوایی لبنان صورت گرفته است؛ مسئله‌ای که صدای مقامات لبنانی را نیز درآورده است و آن‌ها اکنون قصد دارند از تل‌آویو در شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت کنند.

 • امام موسی صدر ۱۳۹۶-۰۶-۲۸ ۱۲:۳۷

  امام موسی صدر؛خورشیدی پشت ابرهای تیره مدعیان حقوق بشر

  سازمان ملل متحد با تصویب مدارک بین­المللی متعددی ناپدید شدن اجباری را تقبیح کرده است که از آن جمله می‌توان به اعلامیه مجمع عمومی این سازمان در 18 دسامبر 1992 اشاره کرد. این اعلامیه طی قطعنامه­ای تحت عنوان «اعلامیه حمایت از همه اشـخاص در قـبال‌ نـاپدیدشدگی اجباری» صادر شده است.

 • پیر محمد ملازهی ۱۳۹۶-۰۶-۲۸ ۰۹:۱۱

  ﺍﮔﺮ ﻣﺎ ﻛﻮتاه ﺑﻴﺎﻳﻴﻢ ﺩﺷﻤﻦ ﺟﻠﻮ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺁﻣﺪ

  پیرمحمد ملازهی

  ﺩﻭ ﺳــﺎﻝ ﺍﺯ ﻧﻬﺎﻳﻰ ﺷﺪﻥ ﺑﺮﺟﺎﻡ ﻭ ﺣﺪﻭﺩ ﻳﻚ ﺳــﺎﻝ ﻭ ﻧﻴﻢ ﺍﺯ ﺍﺟﺮﺍﻳﻰ ﺷﺪﻥ ﺁﻥ میﮔﺬﺭﺩ. ﺗﺎ ﭘﻴﺶ ﺍﺯ ﺍﺟﺮﺍﻳﻰ ﺷﺪﻥ ﺑﺮﺟﺎﻡ ﺗﺼﻮﺭ ﻭ ﺗﻠﻘﻰ ﺍﻳﻦ ﺑﻮﺩ ﻛﻪ ﺑﺮﺟﺎﻡ ﺗﻤﺎﻡ ﺗﺤﺮﻳ ﻢﻫﺎﻯ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩﻯ ﻛﻪ ﻋﻠﻴﻪ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺩﺭ سالﻫﺎﻯ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﻭﺿﻊ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﺭﺍ ﺑﺮﻃﺮﻑ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﻛﺮﺩ ﻭ ﺑﻪ ﺍﺯ ﺑﻴﻦ ﺭﻓﺘﻦ ﻧﻈﺎﻡ ﻭ ﺳﺎﺧﺘﺎﺭ ﺗﺤﺮیمﻫﺎ ﻣﻨﺠﺮ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ.

 • صالحی ۱۳۹۶-۰۶-۲۷ ۰۹:۳۲

  آمریکای قلدر و هیئت کم‌فروغ نظارت بر برجام

  احسان صالحی طالقانی

  برجام و مذاکرات هسته‌ای، راهی بود که جمهوری اسلامی انتخاب کرد تا بار تحریم‌ها از دوش مردم برداشته شود؛ در واقع، دولت‌ها در سال‌های پس از انقلاب و بویژه پس از دفاع مقدس موظف بودند که اقتصاد کشور را به‌گونه‌ای از درون مقاوم کنند

 • سوریه ۱۳۹۶-۰۶-۲۲ ۱۱:۵۹

  شکست محاصره «مروارید فرات» با حماسه‌آفرینی رزمندگان مقاومت

  رامین حسین آبادیان

  یکی از عوامل مؤثر در تداوم محاصره دیرالزور، اقدامات خصمانه ایالات متحده آمریکا بوده است. آمریکایی‌ها که تحت پوشش ائتلاف نمایشی ضد داعش در سوریه فعال هستند، در طول سال‌های گذشته بارها مواضع ارتش سوریه را به ادعای خود به صورت اشتباهی! در اطراف دیرالزور هدف قرار داده‌اند.

 • ارتش ترکیه ۱۳۹۶-۰۶-۲۲ ۱۱:۵۰

  تحولات سیاست خارجی ترکیه در پرتو کودتای نظامی

  درحالی‌که ترکیه تلاش می‌کرد تا سیاست خارجی خود را بر اساس روابط حسنه با سایر کشورها شکل دهد، کودتای جولای 2016 سبب شد تا در مقابل نیروهای حامی کودتا موضع خود را تغییر دهد و به سمت دولت‌هایی حرکت کند که کودتا را محکوم کردند.

 • رژیم صهیونیستی ۱۳۹۶-۰۶-۲۲ ۱۱:۲۵

  تحلیلی بر رزمایش کم سابقه «نورداگان» در سرزمین‌های اشغالی

  رژیم صهیونیستی نگران چیست؟

  صهیونیست‌ها می‌بینند ایران کم کم دارد مرز زمینی با آنها پیدا می‌کند. در واقع نه تنها محاسبات اندیشکده‌ها و اتاق های فکر کشورهای غربی پیرامون شکست جبهه مقاومت و مشغول کردن جهان اسلام به جنگ داخلی محقق نشد بلکه نیروهای جبهه مقاومت با تجارب ذی قیمتی که در صحنه نبرد سوریه و عراق علیه تکفیری‌ها به دست آوردند توان عملیاتی و رزمی خود را افزایش داده‌اند.

 • محمد مهدی رحیمی ۱۳۹۶-۰۶-۲۲ ۱۱:۱۹

  دستاوردهای «زودهنگام» عملیات «دیرالزور»

  آمریکایی‌ها می‌خواستند دیرالزور سوریه را دو دستی به داعش بدهند، اما مقاومت جانانه نزدیک به 10هزار مدافع شهر، این آرزوی کاخ سفید را بر باد داد.

 • میانمار ۱۳۹۶-۰۶-۲۱ ۰۹:۳۰

  «ﺩﻳﭙﻠﻤﺎﺳﻰ ﺧﻂ ﺩﻭ» ﻋﺮﺻﻪ نوینﺣﻀﻮﺭ «ﺁﺗﺶ ﺑﻪ ﺍﺧﺘﻴﺎﺭﻫﺎ»

  محمدحسین علم الهدی

  ﺑﺎﻻ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﺟﻨﺎﻳﺎﺕ ﻋﻠﻴﻪ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎﻥ ﺭﻭﻫﻴﻨﮕﻴﺎ در میانمار سابقه ای 50 ﺳــﺎﻟﻪ ﺩﺍﺭﺩ ﻛﻪ ﺍﻃﻼع رسانی ﻭﺳﻴﻊ ﺍﺗﻔﺎﻗﺎﺕ ﺗﻠﺦ ﻭ ﻧﺎﮔﻮﺍﺭ ﭼﻨﺪ ﻫﻔﺘﻪ ﮔﺬﺷﺘﻪ، ﺍﻓﻜﺎﺭ ﻋﻤﻮﻣﻰ ﺩﺭ ﺳﻄﺢ ﺟﻬﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﺸﺪﺕ ﺟﺮﻳﺤﻪ ﺩﺍﺭ ﻛﺮﺩﻩﺍﺳﺖ.

 • هانی زاده ۱۳۹۶-۰۶-۲۰ ۰۹:۴۰

  کشتار مسلمانان میانمار و سکوت جهانی

  حسن هانی زاده

  سران کشــورهای عضو ســازمان همکاری های اسلامی در نشستی در آستانه پایتخت قزاقستان با صدور بیانیه ای با محکوم کردن کشتار مسلمانان روهینگیا، خواستار ارســال کمک های فوری به مسلمانان میانمار شدند.

 • رحیمی ۱۳۹۶-۰۶-۱۹ ۱۱:۵۴

  سناریوهای عقیم آل‌سعود برای خروج از مرداب یمن

  محمد مهدی رحیمی

  از نکات قابل توجه در بحران شبه جریزه عربستان آن است که سعودی در ادعای خود مبنی بر حضور ایران در یمن و استفاده از ابزار ایران هراسی برای توجیه افکار عمومی داخلی و مردم منطقه کاملا ناکام بوده است و اکنون متهم ردیف اول در وضعیت بحرانی اجتماعی، بهداشتی و امنیتی یمن، حکومت ریاض است.

 • شهدای حزب الله لبنان ۱۳۹۶-۰۶-۱۹ ۱۱:۵۱

  درس‌های جنایت «صبرا و شتیلا»

  رامین ولی زاده میدانی

  جنایت صهیونیست­ ها در اردوگاه­های فلسطینی به‌ اندازه‌ای وحشتناک بود که آن‌ها نتوانستند این موضوع را در پشت پرده نگه‌دارند. بر این اساس رژیم صهیونیستی ناچار شد کمیته­ای در این خصوص تشکیل دهد

 • السيد حسن نصرالله ۱۳۹۶-۰۶-۱۹ ۱۱:۳۱

  عرق‌هایم را پاک نکردم تا دشمن سو استفاده نکند

  با همه علاقه‌ای که به فرزندم دارم، اعلام می کنم که آخرین تبادلی که ما با صهیونیست‌ها انجام خواهیم داد، پیکر سید هادی خواهد بود. یعنی پیکر فرزند من تفاوتی با پیکر سایر شهدای مقاومت ندارد؛ نه تنها فرزند من که من هم تفاوتی با بقیه پدران شهدا ندارم و این، برای لبنانی‌ها چیز تازه ای بود.

 • داعش ۱۳۹۶-۰۶-۱۹ ۱۱:۱۶

  تکرار تاریخ برای مقاومت با راندن تکفیری‌ها از «القلمون غربی»

  پس از راندن اشغالگران صهیونیست از سال 2000 از جنوب لبنان، تاریخ دوباره تکرار شد و این‌بار عوامل این رژیم یعنی تکفیری‌های داعش و جبهه‌النصره در یک دستاورد تاریخی و ماندگار، از مرزهای سوریه و لبنان بیرون رانده شدند.

 • حسن هانی زاده ۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۱۰:۰۳

  دیرالزور و آخرین گام پیروزی

  حسن هانی زاده

  ﺷــﻬﺮ ﺩﻳﺮﺍﻟﺰﻭﺭ ﺩﺭ ﺷﺮﻕ ﺳــﻮﺭﻳﻪ ﻭ ﺩﺭ ﻧﺰﺩﻳﻜﻰ ﻣﺮﺯ ﻣﺸﺘﺮﻙ ﺍﻳﻦ ﻛﺸــﻮﺭ ﺑﺎ ﻋﺮﺍﻕ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺭﺩ ﻭ ﺩﺭ ﺳﻪ ﺳﺎﻝ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﻣﺮﻛﺰ ﺍﻋﺰﺍﻡ ﻧﻴﺮﻭﻫﺎﻯ ﺩﺍﻋﺶ ﺑﻪ ﻣﻨﺎﻃﻖ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺍﻳﻦ ﻛﺸﻮﺭ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﻪ ﺭﻗﻪ، ﺍﺩﻟﺐ ﻭ ﺣﻤﺺ ﺗﻠﻘﻰ میﺷﺪ. ﻧﻴﺮﻭﻫﺎﻯ ﺁﻣﺮﻳﻜﺎﻳﻰ ﻭ ﺑﺎﺯﻳﮕــﺮﺍﻥ ﺑﺤﺮﺍﻥ ﺩﺍﺧﻠﻰ ﺳﻮﺭﻳﻪ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﻪ ﺗﺮﻛﻴﻪ، ﻋﺮﺑﺴﺘﺎﻥ ﻭ ﺍﺭﺩﻥ ﻫﻤﻮﺍﺭﻩ ﺗﻤﺎﻡ ﺗﻮﺍﻥ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﻯ ﺗﻘﻮﻳﺖ ﺩﺍﻋﺶ ﺩﺭ ﺷــﻬﺮ ﺩﻳﺮﺍﻟﺰﻭﺭ ﺑﻪ ﻛﺎﺭ ﮔﺮﻓﺘﻨﺪ؛ ﺯﻳﺮﺍ ﺗﻤﺎﻡ ﭼﺎ ﻩﻫﺎﻯ ﻧﻔﺖ ﺳﻮﺭﻳﻪ ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺭﺩ.

 • سیامک باقری ۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۰۹:۳۰

  گفتمان مقاومت بحران سوریه را پایان داد

  سیامک باقری

  ﺷــﻮﺍﻫﺪ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﻬﻰ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ ﻛﻪ ﺣﺎﻣﻴﺎﻥ ﺍﻳﻦ ﺑﺤﺮﺍﻥ ﻭ ﺧﺸــﻮﻧﺖ ﺩﺭ ﺳﻮﺭﻳﻪ، ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺣﺎﺿﺮ ﺩﻳﺪﮔﺎﻩ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻋﻮﺽ ﻛﺮﺩﻩ ﻭ ﺩﻟﻴﻞ ﺍﻳﻦ ﭼﺮﺧﺶ ﻧﻴﺰ ﻋﻮﺍﻣﻞ ﻣﻴﺪﺍﻧﻰ ﺍﺳﺖ. ﺑﺮ ﻫﻤﻴﻦ ﻣﺒﻨﺎ ﻣ ﻰﺗﻮﺍﻥ ﭘﻴﺶ ﺑﻴﻨﻰ ﻛﺮﺩ ﺑﺰﻭﺩﻯ ﺳــﻮﺭﻳﻪ ﺷﺎﻫﺪ ﺗﻐﻴﻴﺮﺍﺕ ﺑﺰﺭﮔﻰ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ. ﻋﻮﺍﻣﻞ ﻣﺆﺛﺮﻯ ﻛﻪ ﭘﺎﻳﺎﻥ ﻋﻤﺮ ﺩﺍﻋﺶ ﺩﺭ ﺳﻮﺭﻳﻪ ﺭﺍ ﺭﻗﻢ ﺯﺩ.

 • پیر محمد ملازهی ۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۰۹:۳۳

  مدارا و آرامش اجباری ترامپ در قبال کره شمالی

  پیرمحمد ملازهی

  برخــی اعتقــاد دارند رویکــردی که کره شمالی درباره فناوری هسته ای و آزمایشات موشکی در پیش گرفته است اگر ایران نیز درباره فناوری هسته ای در پیش می گرفت به نتیجه بهتری نسبت به برجام و مذاکرات هسته ای دست پیدا می کرد.

 • حنیف غفاری ۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۱۱:۰۳

  یک بام و دو هوای آمانو

  دکتر حنیف غفاری

  ﺑﺪﻳﻬﻰ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺑﺎﺯﺭﺳﻰ ﺁژﺍﻧﺲ ﺍﺯ ﺍﻣﺎﻛﻦ ﻧﻈﺎﻣﻰ ﺍﻳﺮﺍﻥ، ﻣﻐﺎﻳﺮ ﺑﺎ ﺍﻗﺘﻀﺎﺋﺎﺕ ﻋﻘﻼﻧﻰ، ﻧﻈﺎﻣــﻰ ﻭ ﺍﻣﻨﻴﺘﻰ ﺑﻮﺩﻩ ﻭ ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﺭﻭ ﻫﺮﮔﺰ ﺑﻪ ﺑﺎﺯﺭﺳﺎﻥ ﺁژﺍﻧﺲ ﺍﺟﺎﺯﻩ ﺍﻳﻦ ﺍﻗﺪﺍﻡ ﺩﺍﺩﻩ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﺷــﺪ. ﺑﺎ ﺍﻳﻦ ﺣﺎﻝ، ﺍﻇﻬﺎﺭﺍﺕ ﺁﻣﺎﻧﻮ ﻧﺸﺎﻥ میﺩﻫﺪ ﻛﻪ ﻭﻯ ﺍﺯ ﻳﻚ ﺳﻮ ﺩﺭﺻﺪﺩ ﺍﻋﻼﻡ ﭘﺎﻳﺒﻨﺪﻯ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺑﻪ ﺑﺮﺟﺎﻡ ﻭ ﺍﺯ ﺳﻮﻯ ﺩﻳﮕﺮ، ﺩﺭﺻﺪﺩ ﻛﺴﺐ ﺭﺿﺎﻳﺖ ﻣﻘﺎ ﻡﻫﺎﻯ ﺁﻣﺮﻳﻜﺎﻳﻰ(ﺑﺨﺼﻮﺹ ﭘﺲ ﺍﺯ ﺳــﻔﺮ ﻧﻴﻜﻰ ﻫﻴﻠﻰ ﺑﻪ ﻭﻳﻦ) ﺑﻮﺩ ﻩﺍﺳﺖ.

 • بهشتي پور ۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۰۹:۱۸

  ﺁﻣﺮﻳﻜﺎییﻫﺎ ﺁﺏ ﺩﺭ ﻫﺎﻭﻥ میﻛﻮﺑﻨﺪ

  حسن بهشتی پور

  ﭘﺮﻭﻧﺪﻩ ﻣﻄﺎﻟﻌﺎﺕ ﺍﺩﻋﺎﻳﻰ ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ فعالیتﻫﺎﻯ ﻧﻈﺎﻣﻰ هسته اﻯ ﺍﻳﺮﺍﻥ(پیﺍﻡ ﺩﻯ)، ﭘﺲ ﺍﺯ ﺑﺎﺯﺩﻳــﺪ ﺍﺯ ﻳﻚ ﻣﺮﻛﺰ ﻧﻈﺎﻣﻰ، ﺁﺫﺭ سال ۹۴ ﺩﺭ ﺟﻠﺴﻪ ﻓﻮ ﻕﺍﻟﻌﺎﺩﻩ ﺷﻮﺭﺍﻯ ﺣﻜﺎﻡ ﺑﻪ ﺍﺗﻔﺎﻕ ﺁﺭﺍ، ﺑﺴــﺘﻪ ﺷﺪ ﻭ ﺗﻼﺵ ﺑﻴﻬﻮﺩﻩ ﺁﻣﺮﻳﻜﺎ ﺑﻪ ﺟﺎﻳﻰ ﻧﺮﺳﻴﺪ.

 • یاسر عرفات ۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۳:۰۹

  پیمان اسلو؛ خودزنی سازش­کاران فلسطینی

  زمانی که مذاکره‌کنندگان فلسطینی پای مذاکره با صهیونیست­‌ها نشستند، این موضوع بدین معنا بود که آن‌ها اولاً مشروعیت این رژیم را پذیرفتند، ثانیاً حقوق فلسطینی‌­ها را زیر پای خود گذاشتند.

 • قادمون يا تلعفر ۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۲:۳۹

  ناقوس مرگ داعش در شهر «تلعفر» به صدا درآمد

   یکی از مهمترین چالش‌هایی که درجریان عملیات آزادسازی شهر تلعفر، در پیش روی نیروهای عراقی قرار دارد،  متوسل شدن داعشی‌ها به استفاده از غیرنظامیان تلعفر به عنوان «سپر انسانی» است؛ حربه‌ای که تکفیری‌ها تقریبا در تمامی نبردهایی که پشت سرگذاشتند، بدان متوسل شده‌اند.

 • محمد مهدی رحیمی ۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۲:۲۶

  سرنوشت عجیب پرچمداران ایرانی در لبنان

  امام موسی صدر که افق‌های بلندی را برای فعالیت‌های خود ترسیم کرده بود در مرزهای محدود لبنان متوقف نشد و سفر به کشورهای دیگر و ارتباط با سران آنها را در دستور کار خود قرار داد و در همین سفرها بود که سرنوشتی عجیب پیدا کرد. چند ماه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، درحالیکه از لیبی قرار بود به ایتالیا برود ناپدید شد و این ابهام در وضعیت ایشان تا به امروز پابرجاست.

 • دکتر حسین رویوران ۱۳۹۶-۰۶-۰۲ ۱۱:۴۶

  ﻫﻤﻪ ﭘﺮﺳﻰ ﻛﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﻋﺮﺍﻕ ﻋﺎﻣﻞ ﺟﻨﮓ میﺷﻮﺩ

  حسین رویوران

  ﺗﻘﺮﻳﺒﺎً ﺗﻤﺎﻣﻰ ﻛﺸــﻮﺭﻫﺎ ﺣﺘﻰ ﺁﻣﺮﻳﻜﺎ ﺑﺎ ﺍﺳــﺘﻘﻼﻝ ﻳﺎﻓﺘﻦ ﻛﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﻣﺨﺎﻟﻒ ﻫﺴــﺘﻨﺪ ﻭ ﺍﻳﻦ ﺣﻤﺎﻳــﺖ ﺗﻚ ﻧﻔــﺮﻩ ﺭژﻳﻢ ﺻﻬﻴﻮﻧﻴﺴﺘﻰ ﺍﺯ ﺍﺳــﺘﻘﻼﻝ ﻛﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﻧﺸﺎﻥ ﺩﻫﻨده ﻣﻨﻔﻌﺖ ﺍﻭ ﺍﺯ ﺍﻳﻦ ﻣﺎﺟﺮﺍ ﺍﺳــﺖ. ﻗﻄﻌﺎً ﺍﺳــﺮﺍﺋﻴﻞ ﺍﺯ ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ ﻭﺍﮔﺮﺍﻳﻰ ﺩﺭ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﻧﻔﻊ می برد و ﺑــﻪ ﻫﻤﻴﻦ ﺧﺎﻃﺮ ﻧﻴﺰ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺣﻤﺎﻳﺖ میﻛﻨﺪ.

 • مصیب نعیمی ۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۴:۱۶

  تلاش آمریکا برای حفظ مهره های سوخته

  مصیب نعیمی

  آمریکا تلاش می کند همچنان از مهره های سوخته و بدنام در نزد مردم ایران سود جسته و به همین منظور از آنان پیوســته حمایت میکند. کنگره آمریکا بتازگی از دولت عراق خواسته اســت تا برای جبران خســارت هایی که به ۲۷۰۰ عضو گروهگ تروریســتی منافقین در دو اردوگاه پیشــین اشــرف و لیبرتی در داخل عراق، وارد شــده است

 • ساخت دیوار مرزی ۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۳:۴۱

  دیواری که ‌ناتوانی ترکیه را در قبال پ.ک.ک به تصویرکشید

  ساخت دیوار مرزی بین ایران و ترکیه مشخص می­‌کند که واحدهای سیاسی در حال جدایی از یکدیگر هستند. گرچه ممکن است این موضوع در عالم نظر به معنای دیگری تأویل شود؛ اما در عالم عمل مشاهده می‌­شود که آنکارا حصاری در مرز ایران ایجاد می­ک‌ند که این موضوع در نظامی که به سمت جهانی‌شدن پیش می­‌رود، دور از انتظار است.

 • اقلیم کردستان عراق ۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۲:۵۸

  زمینه سازی داعش برای شکل گیری کردستان

  وقتی ظهور داعش را در بستر مسئله کُردی مورد مطالعه قرار دهیم متوجه خواهیم شد که یکی از اصلی‌ترین علل ایجاد داعش زمینه سازی برای دولت کردستان است.

 • بزرگداشت اقبال لاهوری در کنسولگری پاکستان/گزارش تصویری ۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۲:۴۳

  جهان اسلام تشنه «جامعیت» اقبال لاهوری

  «جامعیت» فکر اقبال مسئله‌ای باارزش است که او را به تفکر انقلاب اسلامی نزدیک می‌کند. گفتمان امام خمینی «ره» گفتمانی به تمام معنا جامع است. امام هم عقل‌گرا بود، هم عارف، هم انقلابی، هم استکبارستیز، هم بنیادگرا و هم ضدطائفی گری. وقتی این‌ها «همه با هم» جمع شود می‌تواند خمینی‌ای بسازد که با انقلابش خواب را بر چشم جهانخواران حرام می کند.