همه‌ی خبرهای امروز
 • شیخ الاسلام - کراپ‌شده امروز ۱۱:۲۵

  سرنوشت شاه ایران و صدام در انتظار آل سعود

  حسین شیخ الاسلام

  در شرایط کنونی آل سعود باید به این نکته پی ببرد که نقش او برای جبهه اســتکبار به مثابه یک گاو شــیرده است و بدون تردید سرنوشت شاه ایران و صدام در آینده ای نه چندان دور در انتظارش خواهد بود.

 • محمد مهدی رحیمی ۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۱:۳۷

  یادداشت:

  حزب الله؛ حماسه ساز و سازش ناپذیر

  چندی قبل رهبر معظم انقلاب در دانشگاه امام حسین(ع)  فرمودند: «خرمشهرها در پیش است» شرایط منطقه‌ای نشان می‌دهد که گروه‌های محور مقاومت روزهای تعیین کننده‌ای را در پیش دارند که همچون گذشته با سازش ناپذیری و حماسه سازی باید سربلند آنها را پشت سر بگذارند.

 • رجب طیب اردوغان ۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۱:۲۳

  یادداشت:

  همه پرسی 16 آوریل آنکارا را به کدامین سو می برد؟

  عضویت در اتحادیه اروپا، تعامل با رژیم صهیونیستی و بحران سوریه مهم‌ترین پرونده‌های آنکارا در سیاست خارجی به شمار می­‌آیند.

 • العوامية ۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۱:۱۲

  یادداشت:

  سرکوب شیعیان «العوامیه»؛ آل سعود و صهیونیسم دو روی یک سکّه

  امروز دیگر هیچ تردیدی وجود ندارد که رژیم‌های سعودی و صهیونیستی دو روی یک سکّه هستند و تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. سعودی‌ها نسخه کپی برابر اصل صهیونیست‌ها محسوب می‌شوند که برای تحقق اهداف شوم خود ـ چه در داخل و چه در خارج از مرزهای عربستان ـ دست به هرکاری می‌زنند.

 • محمد مهدی رحیمی ۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۴:۳۶

  یادداشت:

  نصرالله و تعیین تکلیف نبرد نهایی با محور عبری-عربی

  دوران نکبت برای ملت های ما به پایان رسیده است. احداث دیوار در مرزهای ما توسط صهیونیست‌ها در حقیقت اعتراف به پیروزی لبنان و شکست اسرائیل و نقشه بزرگش است.

 • استانة ۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۳:۴۵

  یادداشت:

  توافق «مناطق کاهش تنش» در سوریه؛ از نقش مؤثر ایران تا راستی‌آزمایی ترکیه

  با امضای توافق مناطق کاهش تنش در سوریه مسأله ایجاد مناطق «پرواز ممنوع» در این کشور که پیشتر توسط «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا مطرح شده بود، به حاشیه رانده شد.

 • سیدمصطفی بدرالدین ۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۳:۳۶

  روایتی از فرمانده جهادی حزب‌الله لبنان؛

  شهید مصطفی بدرالدین؛ بدرِ منیرِ مقاومت

  بدرالدین از سوی مقامات حزب‌الله، به عنوان کسی که با روش‌های جمع‌آوری به خوبی آشنایی داشت، مسئول شناسایی و انهدام شبکه‌های جاسوسی در مقاومت شد و هجوم دشمنان علیه خود را به عملیات‌های معکوس تبدیل کرد که دستاوردهای انکارناشدنی برای محور مقاومت داشت.

 • العراق ۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۳:۲۰

  نگاهی به انتفاضه شعبانیه؛

  چگونه آمریکا ظرف چند روز، راهبرد خود را در قبال صدام تغییر داد؟

  اصلی‌ترین میراثی که از انتفاضه شعبانیه در خاطره جمعی مردم عراق و تمامی ملت‌های منطقه به جا مانده آن است که ظهور اسلامی سیاسی در صحنه عمل، مهم‌ترین تهدید برای غرب و منافع نیروهای وابسته به آن به حساب می‌آید، به طوری که با گذشت تنها چند روز، حاضر است جنگ را با دشمن خود متوقف کرده و به حمایت از آن بپردازد.

 • نقشه عثمانی ۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۲:۱۶

  یادداشت:

  «عید شهدا»؛ یادواره‌ای از میراث خونین سلاطین عثمانی در شام شریف

  بخش قابل توجهی از این اعدام‌ها در سوریه، در میدان المرجه رخ داد و در این میان، به علت حجم گسترده اعدام‌هایی که در تاریخ 6 می 1916 در این محل به وقوع پیوست، این تاریخ به عنوان یادبود عید شهدا در سوریه و لبنان به حساب آمده و تکریم می‌شود.

 • ترامب ۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۱:۵۸

  بررسی حضور صد روزه رئیس جمهور جدید آمریکا در کاخ سفید؛

  تشدید دخالت نظامی؛ نتیجه سیاست خارجی ترامپ در غرب آسیا

  حمله به مواضع داعش در افغانستان، اقدام نظامی در پایگاه الشعیرات سوریه، حملات هوایی به مواضع القاعده در یمن و تلاش برای حضور نظامیان آمریکا در عراق پس از نابودی داعش از جمله آماره‌های آشکار از جنگ‌طلبی کابینه دونالد ترامپ است.

 • کوشکی ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۲:۲۶

  آیت الله شیخ عیسی قاسم متعلق به همه جهان اسلام است

  محمد صادق کوشکی

  آیت الله عیسی قاســم که از او به عنوان پدر معنوی بحرین نیز یاد می شود، جایگاه ای ویژه در میان مراجع و حوزه های دینی جهان اسلام دارد. آیت االله شیخ عیسی متعلق به مردم بحرین نیست، بلکه وی عالم بزرگ دینی و متعلق به همه مسلمانان و جهان اسلام است.

 • صلاح غندور ۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۱۲:۴۱

  روایتی از زندگی شهید استشهادی «صلاح غندور»

  خنده خورشید بر مرد عملیات‌های سختی

  از وقتی با اصرار فراوان به واحد رزمی _ عملیاتی پیوسته بود، تلاشش هم دوچندان شده بود. می خواست یک تنه جای خالی دوستانش به خصوص غسّان را پُر کند. برگه مرخصیِ سه ماهه ایی برایش تنظیم کردند تا شاید به گُمانشان عشق به همسر و فرزندان منصرفش سازد!. حزب الله واقعا به او نیاز داشت. امّا دل غندور جای دیگری بود.

 • محمد مهدی رحیمی ۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۱۲:۱۴

  یادداشت:

  تنور داغ انتخابات و کباب شدن موضوعات منطقه‌ای

  این روزها در حالی تب انتخابات هر روز در ایران فراگیرتر می شود که کمی آن‌سوتر در همسایه جنوبی ایران، جزیره بحرین، یکشنبه 17 اردیبهشت ماه قرار است دادگاه نهایی «آیت الله عیسی قاسم» برگزار شود. دادگاهی که حکومت مستبد بحرین اعلام کرده که حتما تشکیل شده و حکم شیخ در آن اعلام می‌شود.

 • فلسفه اسلامی ۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۱۱:۵۴

  یادداشت

  رشیدرضا و وهابیت؛ رابطه‌ای لرزان

  وهابیت در ظاهر خیلی از حرف‌هایی که مصلحان مسلمان می‌زدند را تکرار می‌کرد. می‌گفت اجتهاد باید دوباره احیا شود، باید برای فهم دین مستقیما به قرآن و سنت رجوع کرد و فهم فقها، متکلمین و فلاسفه را ملاک قرار نداد، خرافات را باید از اسلام زدود.

 • صادرات نفت عربستان ۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۱۱:۲۶

  بررسی ناکامی‌های عربستان در منطقه؛

  دلارهای نفتی هم برای آل سعود کارساز نشد

  با وجود تلاش‌های نادرست و شبانه‌روزی خاندان سعودی در مقابله با جمهوری اسلامی ایران، امروز تمامی‌ قدرت‌های بزرگ به این مسأله اذعان دارند که به دلیل نفوذ گسترده تهران، بحران‌های کنونی منطقه بدون حضور ایران حل‌ و فصل نخواهد شد.

 • حمله آمریکا به سوریه ۱۳۹۶-۰۲-۰۶ ۱۸:۳۵

  یادداشت:

  چرا حمله موشکی آمریکا به «الشعیرات» موفقیت آمیز نبود؟

  نحوه مدیریت استحکامات و اجرای اصول پدافند غیرعامل در سطح تاسیسات پایگاه هوایی الشعیرات باعث شد تا علاوه بر دقت کم موشکهای شلیک شده از ناوهای آمریکایی، موشکهای اصابت کرده به پایگاه نیز نتوانند خسارتی به سطوح پروازی و عملیاتی این پایگاه وارد آورند.

 • رجب طیب اردوغان ۱۳۹۶-۰۲-۰۶ ۱۷:۲۶

  یادداشت:

  دیکتاتوری به سبک رجب طیب اردوغان

  همه‌پرسی 16 آوریل برگزار شد تا اردوغان تنها فرد قدرتمند ترکیه باقی بماند. به نظر می‌رسد اتفاق 16 آوریل 2017 علاوه بر تأثیرات کوتاه‌مدت و میان‌مدت، دارای تأثیرات بلندمدتی هم خواهد بود. بسیاری از پرونده‌های موجود در سیاست خارجی ترکیه با اصلاح قانون اساسی تحت تأثیر آرای اردوغان خواهد بود.

 • حمله تروریستی به اتوبوس اهالی کفریا و فوعه ۱۳۹۶-۰۲-۰۶ ۱۷:۲۰

  یادداشت:

  جنایت خونین علیه شیعیان «فوعه و کفریا»؛ رسوایی آشکار برای مدعیان دروغین حقوق بشر

  از نقض عهد مجدد دولت ترکیه نیز نباید غافل شد. مقامات دولت ترکیه درجریان مذاکرات صلح سوریه در «آستانه» متعهد شده بودند که از نفوذ خود بر گروه‌های مسلح سوری ـ که اغلب آنها تروریستی هستند ـ برای کنترل اقدامات خشونت‌آمیز آنها استفاده می‌کنند؛ وعده‌ای که هیچگاه عملیاتی نشد.

 • آتاسوی مفتی اوغلو ۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۴۷

  نگاهی بر آرا «آتاسوی مفتی‌اوغلو» درباره انقلاب اسلامی

  «مانیفست بهشت زهرا» تنها راه نجات اسلام!

  «آتاسوی مفتی‌اوغلو» اندیشمند ترکیه‌ای انقلاب اسلامی را رخ نمایی هویت اسلامی در برابر استثمار آمریکا از ملل مسلمان منطقه می‌داند و معتقد است: انقلاب اسلامی توانست ضرباتی تاریخی را به جریان کفر و نفاق در جهان وارد کرده و تاریخ حرکت امپریالیزم در جهان را دچار سکته کند.

 • فلسفه اسلامی ۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۳۷

  یادداشت:

  نگاهی به پروژه تمدنی «محمد عبده»

  مصلحان اولیه بیش از آن‌که با لایه‌های بنیادین تمدن غرب مشکل داشته باشند با لایه سیاسی آن که به استعمار انجامیده بود و احیانا لایه اخلاقی آن مشکل داشتند. در چنین فضایی بود که تلاش برای یکسان‌سازی بعضی از وجوه فرهنگ اسلامی و محصولات تمدن غرب انجام می‌گرفت.

 • کوشکی ۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۲:۵۵

  یادداشت روزنامه

  تنش های آمریکا و کره شمالی جنبه تبلیغاتی دارد

  محمد صادق کوشکی

  در شرایط کنونی از مسئولان کشور نیز انتظار می رود تمرکز کامل بر عملکرد دشمن نداشته باشند، بلکه با موضع قوی ترو با اقتــدار و اعتقاد به نگاه درونی بیشتر سعی کنند از طرف های مقابل امتیازات بیشتری بگیرند.

 • محمدصادق کوشکی ۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۰:۴۷

  یادداشت روزنامه قدس

  ژست ضد روسی ترامپ

  دکتر محمدصادق کوشکی*

  با توجه به اینکه ترامپ در جریان انتخابات آمریکا متهم به روابط دوستانه عمیق با روس ها شده بود، بعید نیست که ژست جدید ترامپ علیه روسیه و دولت پوتین بیشتر اقدامی مقطعی است که از آن تهمت خودش را مبرا کند و حمله اخیر آمریکا به پایگاه هوایی ارتش سوریه نیز با همین کارکرد انجام شده است.

 • حزب الله ۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۲:۳۴

  روایتی از بازوی مقاومت در منطقه؛

  قدرت نظامی منحصربه فرد حزب‌الله لبنان؛ کابوس آشفته‌کننده صهیونیسم

  تقویت بنیه نظامی حزب‌الله طی بیش از 10 سال گذشته تمامی معادلات نظامی را دگرگون کرده و موازنه قدرت را به نفع این گروه مقاومت مردمی تغییر داده است. در حال حاضر حزب‌الله به موشک پیشرفته موسوم به «یاخونت» دست پیدا کرده است.

 • محمد مهدی رحیمی ۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۲:۰۵

  یادداشت؛

  صدر خوبان عراق

  نبرد طولانی مدت با حزب بعث، انتشار مقاله در نشریات مختلف و راه اندازی مجله الاضواء گوشه‌ای از فعالیت‌های شهید صدر است که باید به آنها تاسیس «حزب الدعوه الاسلامیه» عراق را هم اضافه کرد؛ حزبی که هنوز هم در عراق جایگاه ویژه و اثرگذاری دارد.

 • رویوران.jpg ۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۰:۳۰

  یادداشت روزنامه قدس

  آمریکا جرئت ورود به جنگ با سوریه را ندارد

  حسین رویوران

  اینکه آمریکا با ۵۹ موشــک به پایگاه هوایی شعیرات که دومین پایگاه هوایی ســوریه است، حمله کرده است نمی تواند نشان دهنده آغاز یک جنگ از سوی آمریکا علیه دولت ســوریه باشــد، زیرا آمریکا جرئــت ورود به یک جنگ را ندارد و در داخل این کشور بسیاری از مردم نسبت به این موضوع به صورت جدی معترض هستند.

 • سوریه ۱۳۹۶-۰۱-۱۸ ۱۱:۳۶

  لحظه به لحظه با تحولات سوریه؛

  حمله موشکی آمریکا به سوریه/حمایت هم‎پیمانان از یاغی گری ترامپ

  ارتش ایالات متحده آمریکا به بهانه حمله خان شیخون با ۵۹ موشک «تام هاوک» به پایگاه هوایی الشعیرات سوریه حمله کرد.

 • البحرين ۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۸:۳۱

  یادداشت:

  «قیام و شهادت»؛ مسیر انقلابیون مظلوم بحرینی برای عبور از آل‌خلیفه

  اقدام سران آل‌خلیفه در ممانعت از بازدید کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد از وضعیت زندان‌های این رژیم، خود به تنهایی گواه بر نقض گسترده حقوق بشر در بحرین است. با این حال، آل‌خلیفه به این واقعیت آشکار واقف است که امروز، شعله‌های انقلاب مردمی در بحرین بیش از پیش زبانه‌ می‌کشد.

 • آذربایجان باکو اسلام ۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۸:۲۳

  گزارشی از تلاش صهیونیست‌ها برای تسلط بر جمهوری آذربایجان

  قهر دولت باکو با اسلام گرایان در آذربایجان

  با توجه به سیاست‌های جمهوری آذربایجان در قبال دینداران آذری چنین می‌توان گفت که دینداران آذری در یک مثلث شوم قدرت طلبان بومی، رژیم اسرائیل و شیوخ عربی محاصره شده‌اند و این حلقه هر روز در حال تنگ‌تر شدن است.

 • اربکان ۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۴:۱۸

  یادداشت:

  «اربکان»؛ مجاهد واقعی و معمار اسلام‌گرایی حقیقی در ترکیه

  اربکان معتقد بود که اروپا جهان اسلام را تنها در سطح یک تولید کننده محصولات کشاورزی و میوه می داند و حاضر به قبول کشورهای اسلامی به عنوان یک توان فنی و علمی در جهان نیست. او منافع ترکیه را نیز که سالهاست در برابر در اتحادیه اروپا به انتظار نشسته است را نه در عضویت اتحادیه اروپا که ایجاد اتحادیه ای اسلامی با مشارکت کشورهای توانمند جهان اسلام می‌دانست.

 • محمد مهدی رحیمی ۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۳:۴۴

  یادداشت:

  سال 96 و نوید روزهای بهتر برای محور مقاومت

  نوروز امسال آغاز سومین سال جنگ تحمیلی آل‌سعود به ملت یمن است، نبرد نابرابری که در آن انقلابیون یمنی به رهبری انصارالله در برابر عربستان و ائتلاف نامیمون همراهان این رژیم صف‌آرایی کردند و با مقاومت وصف ناپذیرشان در 2 سال گذشته سعودی‌ها را کاملا ناکام گذاشتند.