همه‌ی خبرهای امروز
 • محمد جواد جمالی نوبندگانی دیروز ۱۲:۱۴

  آمریکا روح و جسم برجام را نقض کرده است

  محمد جواد جمالی

  از زمانی که ترامپ بر مسند ریاست جمهوری آمریکا تکیه زده اســت از هر ابزاری استفاده می کند تا شرایطی را به وجود آورد که برجام را نقض کند و تاکنون در اجرای برجام عهد شکنی های فراوانی داشته است.

 • ميانمار ۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۲:۱۹

  از سکوت جهانی تا نقش‌آفرینی صهیونیسم در کشتار مسلمانان میانمار

  «مینگ اونگ هلینگ» فرمانده ارتش میانمار که مسئول اصلی کشتار مسلمانان روهینگیا است، روابط بسیار نزدیکی با نهاد امنیتی رژیم اسرائیل دارد تا جایی که در سال 2015 در سفری رسمی و محرمانه عازم تل‌آویو شد.

 • محمد مهدی رحیمی ۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۲:۰۹

   نعمتی به نام «حزب‌الله لبنان»

  محمد مهدی رحیمی

  اقدامات متنوع مقاومت اسلامی لبنان ( حزب‌الله) است که اکنون دامنه توفیقاتش نه محدود به جنوب لبنانِ شیعه نشین، که در مناطق مسیحی نشین( معلولا)، سنی نشین ( حلب، موصل، عرسال و ...) و در سطح کشورهای محور مقاومت گسترده شده بهترین مصداق برای نمایاندن نگاه فرامذهبی انقلاب اسلامی است.

 • سید رضا اکرمی ۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۱:۵۳

  فلسطین خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است

  سیدرضا اکرمی

  درگیری و کشتار فلسطینیان که به طور روزمره انجام می شود، نشان می دهد دولت های اروپایی و آمریکا با تأسیس این رژیم جعلی و غاصب، یک غده ســرطانی در منطقه به وجود آوردند

 • حسین شیخ‌ الاسلام ۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۱۰:۰۵

  نقطه اصلی در اسلام، مسئله فلسطین است

  حسین شیخ الاسلام

  درســت است که پشتیبانی از فلسطینیان در مقابــل ظلــم صهیونیســت ها یکی از دستورات مهم قرآنی مسلمانان است

 • انفجار القطيف ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۴:۵۳

  تداوم کشتار شیعیان شرق عربستان در سکوت خبری مطلق

  «العوامیه» زیر آتش آل سعود

  رامین حسین آبادیان

  یکی از عوامل اصلی تداوم وحشی‌گری‌های آل‌سعود علیه شیعیان العوامیه نشأت‌گرفته از اطمینان کامل مسئولان سعودی از عدم موضع‌گیری جامعه جهانی، سازمان ملل و همچنین نهادهای بین‌المللی است.

 • تجزیه عراق ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۴:۴۶

  گزارش«قدس» از کلید خوردن تجزیه منطقه از  اقلیم کردستان عراق

  داستان تجزیه غرب آسیا؛ نقشه‌های برنارد لوئیس

  ​مسعود صدر محمدی

  نخستین اطلاعات موثق مبنی بر چگونگی باز ترسیم مرزهای خاورمیانه در نشست دانشگاه پرینستون از اسرائیل بیرون آمد. بعدها لوییس با روی کار آمدن دولت جورج بوش توانست قدرت اقدام بیشتری برای خود کسب کند و گام‌هایی عملی برای تجزیه عراق برداشته شود.

 • عربستان و اسرائیل ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۴:۲۳

  دبیر کل تجمع عربی و اسلامی  برای حمایت از گزینه مقاومت در گفت و گو با «قدس»:

   ‌آل سعود خادم صهیونیست‌هاست/ هدف اصلی وهابیت ضربه زدن به اسلام با نام اسلام است

  محمد فاطمی زاده

  «یحیی غدار» دبیر کل تجمع عربی و اسلامی برای حمایت از گزینه مقاومت، گفت‌: برخی از خاخام‌ها وهابیت را یکی از مذاهب یهود می دانند. وهابیت با اسلام به هیچ وجه ارتباط ندارد و آن‌ها مدعی ارتباط آن با اسلام هستند تا بدین وسیله با اسلام مبارزه کنند و آن را بد نشان دهند.

 • صربستان مسلمانان ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۴:۰۶

  به مناسبت بیست و دومین سالگرد کشتار مسلمانان در سربرنیتسا

  جنایت و مکافات

  وحید پرست تاش

  بیش از ده هزار نفر از اردوگاه متواری شدند، اما فرار بی نتیجه بود؛ چون چتنیکها در تمامی مسیرها در کمین بودند و کمتر کسی از سربنیتسا جان سالم بدر برد و عموماً در مسیر و در داخل جنگل به قتل رسیدند و در گورهای دسته جمعی دفن شدند.

 • محمد مهدی رحیمی ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۳:۵۱

  برادران فلسطینی؛ این است مسیر پیروزی!

  محمد مهدی رحیمی

  روزهای اخیر سرزمین‌های اشغالی شاهد اتفاق بی سابقه‌ای بود که بلافاصله در صدر اخبار رسانه‌های منطقه‌ای و بین المللی قرار گرفت؛ حمله شهادت طلبانه ۳ جوان فلسطینی به نیروهای اشغالگر حاضر در مسجد الاقصی و به رگبار بستن آنها.

 • انفجار در پایگاه نظامی ترکیه ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۱:۰۴

  ماهواره‌ها نشان دادند

  سر بر آوردن پایگاه هوایی آمریکا از دل بیایان سوریه

  امیرمحمد سلطان‌پور

  از سال ۲۰۱۳ زمانی که آمریکا برای اولین بار تصمیم به مداخله در جنگ سوریه گرفت، کماندوهای دیده‌بانی نیروی هوایی این کشور، ۳۰۰ نقطه مناسب در خاورمیانه را برای بنای پایگاهی در راه کمک به این هدف آمریکا در سوریه شناسایی کردند.

 • مسجد الاقصى ۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۲:۱۳

  تصاحب مسجد الاقصی، خون فلسطینیان را به جوش آورده ست

  دکتر وحید حسین زاده

  اقدامات سلطه جویانه رژیم صهیونیستی در قبال قدس در حالی است که سازمان یونسکو حدود یک سال پیش با مصوبه ای هرگونه رابطه تاریخی و دینی و یا فرهنگی یهودیان با اماکن مقدس در قدس به ویژه مسجد الاقصی را رد کرد و مسجد الاقصی را مکانی مقدس برای مسلمانان دانست.

 • وهابیت ۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۵:۱۷

  زیر پوست تحولات جهان عرب چه خبر است؟

  کسانی که با بدنه اجتماعی جهان عرب سر و کار دارند می‌دانند که بخشی از ذهنیت افکار عمومی جهان عرب تحت تاثیر دستگاه‌های تبلیغاتی حکومت‌های خود هستند، بخشی تحت تاثیر افکار سلفی در جدال شیعه و سنی تقابل با جمهوری اسلامی را فریضه دینی تلقی می‌کنند.

 • تجزیه عراق ۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۵:۰۵

  کلید خوردن تجزیه منطقه اقلیم کردستان عراق/ بخش اول

  داستان تجزیه غرب آسیا؛ ریشه‌ها و ایده‌ها

  پس از حمله آمریکا در سال 2003 به عراق مرحله جدیدی از تحولات در این کشور آغاز شد. به نظر می‌رسد آغاز فرآیند تجزیه عراق با حضور آمریکا در این کشور نه یک اتفاق و حادثه که یک سیاست و برنامه ریزی از پیش تعیین شده بوده است. در پنتاگون سخن از اشغال و تجزیه عراق و متعاقب آن سوریه، لیبی، لبنان، ایران، سومالی و سودان به میان آمده است.

 • عربستان و اسرائیل ۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۴:۴۰

  «ناتوی عربی»؛ رؤیای بی‌تعبیر آل‌سعود علیه ایران

  نیم‌نگاهی به عملکرد ناتوی غربی‌ها طی سال‌های گذشته نشان می‌دهد که این سازمان نه تنها هیچ نقش مثبت و سازنده‌ای در حل‌وفصل بحران‌های نظامی ایفا نکرده، بلکه سرمنشأ ایجاد بسیاری از مشکلات برای کشورهای مختلف نیز بوده است.

 • محمد مهدی رحیمی ۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۴:۲۵

  ضرورت شکل گیری جبهه رسانه‌های مجازی محور مقاومت

  امروز شدت بیشتری در خصوص تشکیل «اتحادیه رسانه‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی مقاومت اسلامی»، احساس می‌شود. اکنون فراگیری، اثرگذاری، سهل الوصول بودن و جذابیت رسانه‌ها و ابزارهای تحت وب به حدی رسیده است که هر بازیگری که بدنبال کسب توفیق و تداوم در آوردگاه‌های سیاسی و نظامی است، برای به کار گرفتن حداکثری توان آنها برنامه ریزی می‌کند.

 • شیخ الاسلام - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۱۲:۴۴

  آمریکا نماد بی اعتمادی در جهان

  حسین شیخ الاسلام

  بدعهدی و بد قولی آمریکا امروز برهمه ثابت شده اســت و نکته بارز آن برخورد آمریکا با موضوع برجام بود.

 • محمد مهدی رحیمی ۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۷:۰۸

  یادداشت:

  پیام های آزادی موصل

  آزادی موصل پس از 37 ماه اشغال، در پی عملیات طولانی مدت و گسترده نیروهای عراقی اعم از ارتش و حشدالشعبی، مهمترین خبر یک هفته اخیر در فضای منطقه و بین‌الملل بود. این اتفاق تنها آزادی یک شهر نبود، بلکه به معنای سقوط کامل امارت خود خوانده دولت اسلامی در عراق بود.

 • آمریکا و سوریه ۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۶:۵۶

  کردهای سوریه برنده نزاع واشنگتن- آنکارا

  مواضع آنکارا در قبال قطر به دنبال قطع روابط برخی از کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس با این کشور نیز نشان می‌دهد که زاویه معناداری بین متحدان آمریکا و ترکیه ایجاد شده است.

 • کمک تسلیحاتی کردستان عراق به داعش ۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۶:۳۸

  فریادهای تجزیه‌طلبانه «مسعود بارزانی» و بازی خطرناک در زمین آمریکا

  واقعیت این است که در صورت تحقق استقلال اقلیم کردستان از دولت مرکزی بغداد، این جداسازی را نباید آخرین اتفاق از این جنس تلقی نمود و محتمل است که زمینه را برای تجزیه عراق به دولت‌های کوچک دیگر فراهم ‌کند.

 • فلسفه اسلامی ۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۶:۳۲

  سلفیه جهادی؛ ذبح نیت‌‍‍‍‌های پاک پای نگرش‌های سطحی

  محصور کردن اسلام در فریضه جهاد در کنار تنگ‌نظری و خشک‌مغزی سبب شده تا دشمنان به راحتی بتوانند از سلفی‌های جهادی در جهت منافع ضداسلامی خود بهره برداری کنند.

 • فلسطین ۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۶:۲۶

  با اشاره بر سخنان رهبر انقلاب در عید فطر

  اتحاد مسلمانان؛ باطل السحر توطئه‌های دشمنان

  از خطرهای بزرگی که امروز دنیای اسلام را تهدید می‌کند، کم‌رنگ کردن و به‌فراموشی سپردن مسئله‌ مهمّ فلسطین‌است؛ متأسّفانه این کاری است که دارد انجام می‌گیرد. بعضی از کشورهای مسلمان، جوری عمل می‌کنند که موضوع فلسطین نادیده گرفته بشود، مسئله‌ فلسطین به فراموشی سپرده بشود. فلسطین مسئله‌ اوّل دنیای اسلام است.

 • اخوان المسلمین ۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۶:۰۵

  تفاوت‌های عمده سلفی‌گری واخوان‌المسلمین

  اگرچه ممکن است اخوان‌السملمین در برخی مواقع، بر اساس مصلحت‌گرایی ذاتی خود، به استفاده ابزاری از تروریسم در جهت نیل به منافع حزبی خود اقدام کرده باشد، اما جریان وهابیت، پیش از هر چیز،در حوزه نظری،موید و خالق ترور و ناامنی است.

 • فلسطين ۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۱۴:۱۷

  «صلح»؛ اسم رمز آمریکا و غرب برای مشروعیت‌بخشی به اشغالگری صهیونیست‌ها

  سران محور غربی ـ عربی تمام تلاش خود را برای مشروعیت بخشیدن به رژیم صهیونیستی به کار بسته‌اند. آن‌ها برای جامه عمل پوشاندن به این هدف، بارها و در مناسبت‌های مختلف طرح‌های گوناگونی را برای تحقق آنچه که از آن به عنوان صلح میان اسرائیل و فلسطین یاد می‌کنند، ارائه کرده‌اند.

 • عربستان و اسراییل ۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۱۴:۰۸

  رهبر جریان النهضه لبنان عنوان کرد:

  برخی حکام عرب بدنبال عادی سازی روابط نظامی با صهیونیست‌ها هستند

  شیخ غازی حنینه، از علمای برجسته اهل سنت لبنان، گفت: علی رغم تمام مشکلات و بحران‌های موجود در منطقه که توسط آمریکا و صهیونیست‌ها با استفاده از برخی از اعراب منافق ایجاد شده‌اند تا شهروند عرب و مسلمان از فلسطین غافل شود، اما فلسطین از محوریت و ذهن مسلمانان پاک نشده و از بین نرفته است.

 • قطر و عربستان ۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۱۳:۵۳

  بحران قطر و خماری بامدادی آل سعود

  عربستان و همپیمانانش در ابتدا تصور می‌کردند حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی در جنگ علیه قطر برای پیروزی کافی است اما فراموش کردند که آمریکا و اسرائیل در جنگ یمن از عربستان حمایت کردند اما اکنون دو سال و نیم است این جنگ به باتلاقی برای حکام سعودی تبدیل شده است.

 • فتح موصل ۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۱۳:۳۲

  پایان داعش در موصل، تداوم ناامنی در عراق

  موصل و دشت نینوا تنها یک شهر و منطقه نیست بلکه شاهراه تحولات داخلی و منطقه‌ای عراق است و علاوه بر بازیگران داخلی عراقی، موجب طمع قدرت‌های منطقه‌ای نیز شده و ترکیه و عربستان به دنبال منافع خود هستند.

 • پارلمان فلسطین ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۴:۴۵

  یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین مطرح کرد :

  چندپارگی گروه‌های فلسطینی و اختلافات داخلی جهان عرب به اسرائیل فرصت تنفس داده است

  «خضر حبیب»از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین، گفت:خطری که از سوی رژیم صهیونیستی وجود دارد تنها ملت فلسطین را تهدید نمی‌کند بلکه تهدیدی است برای تمام منطقه عربی و اسلامی و ما فلسطینی‌ها در خط مقدم و قربانیان این پروژه شوم هستیم.

 • مردم استان در روز قدس ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۴:۳۱

  «روز جهانی قدس» و سطل آبی که هر مسلمان باید بریزد

  چند سال قبل به دیدار سید حسن نصرالله رفتیم. ایشان در آن دیدار گفتند در درگیری‌های با رژیم صهیونیستی زمانی که به شدت خسته می‌شویم گاهی تلویزیون تصاویری نشان می‌دهد که در یک شهرستان کوچک مردم آن منطقه در حمایت از قدس راهپیمایی کرده‌اند. با دیدن این تصاویر، خستگی از تن ما درمی‌رود.

 • آذربایجان باکو اسلام ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۴:۱۵

  گذری بر روابط رژیم صهیونیستی و جمهوری آذربایجان؛

  یهود در سرزمین آتش

  آنچه که نگران کننده است و علامت های سوال بسیاری را در مورد فرجام روابط باکو و تل آویو ایجاد می‌کند وارد شدن این روابط به فاز نظامی در سطوح عالی است.