همه‌ی خبرهای امروز
 • هند ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۱۴:۵۷

  دهلی نو: «کاتسا»، قانون داخلی آمریکا است و قانون سازمان ملل نیست

  وزیر دفاع هند ضمن رد فشارهای آمریکا به منظور لغو خرید سامانه اس ۴۰۰ روسیه گفت که از نظر دهلی نو، «کاتسا» قانونی داخلی است و ربطی به قوانین بین‌المللی و سازمان ملل ندارد.

 • حزب الله ۱۳۹۷/۰۴/۲۲

  «نصرت خدا» پس از «وعده صادق» 

  جنگ ۳۳ روزه تابوی شکست ناپذیری اسرائیل را شکست

  مجید تربت زاده

  در نگاه اول همان طور که خیلی از سایت‌ها و خبرگزاری‌ها نوشتند، به نظر می‌رسد «حزب الله» با انجام یک عملیات نظامی در عمق مناطق اشغالی، آغازگر جنگ ۳۳ روزه در سال ۲۰۰۶ بود. با این نگاه، عملیات «وعده صادق» که در آن، رزمندگان مقاومت موفق به اسیر کردن نظامیان صهیونیست شدند، آتش جنگ را روشن کرده و اسرائیلی‌ها را وادار به تلافی کرده بود.

 • پوتین ۱۳۹۷-۰۴-۱۹ ۰۹:۴۵

  اسرائیل، عربستان و امارات، ترامپ را به امتیازدهی به پوتین در ازای اقدام علیه ایران تحریک کردند

  یک رسانه آمریکایی در گزارشی جدید روز سه‌شنبه از تحرکات جدید رژیم صهیونیستی، عربستان و امارات در کاخ سفید علیه ایران پرده برداشته است.

 • فؤاد ایزدی ۱۳۹۷-۰۴-۱۱ ۱۲:۵۲

  کره شمالی برنده سناریوی مذاکره با آمریکا

  فواد ایزدی

  درحالی که اوایل ماه گذشته میلادی رهبران ایالات متحده و کره شمالی در سنگاپور با یکدیگر ملاقات و توافق کردند که به سمت «خلع سلاح اتمی» حرکت کنند، اما دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بلافاصله تحریم‌های کره شمالی را به مدت یک سال تمدید کرد و این پرسش به وجود آمد که آیا واقعاً کره شمالی قرار است خلع سلاح شود؟

 • کوشکی ۱۳۹۷-۰۴-۰۹ ۱۳:۰۶

  انقلاب بحرین متوقف نمی‌شود

  صادق کوشکی

  در چند روز گذشته خبرهایی منتشر شد مبنی بر وخامت حال آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر معنوی انقلاب مردم بحرین؛ و خانواده ایشان همه مسئولیت پیامدهای بیماری ایشان را متوجه حکومت آل خلیفه کردند. با این حال برای اینکه بدانیم چرا وضعیت کنونی قیام مردم بحرین به فضای کنونی رسیده و نقش آیت الله عیسی قاسم در این مسیر چه بوده، نیازمند توجه به چند نکته است.

 • سید حسام رضوی ۱۳۹۷-۰۴-۰۸ ۱۳:۰۱

  پشت پرده حملات هوایی آمریکا به طالبان

  سیدحسام رضوی

  قدس آنلاین: با انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده، وی توجه ویژه و بیشتری به منطقه آسیای مرکزی به ویژه افغانستان را در راهبرد امنیت ملی آمریکا خواستار شد زیرا از این طریق می‌خواهد رقبای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای خود شامل ایران، روسیه و چین را که منافع اقتصادی، سیاسی و نظامی در این ناحیه دارند، آزار دهد.

 • حسن هانی‌زاده ۱۳۹۷-۰۳-۲۳ ۰۲:۳۳

  فلسطین پس از ابومازن

  حسن هانی زاده

  قدس آنلاین: تشدید بیماری محمود عباس " ابومازن" رئیس تشکیلات خود گردان فلسطین "۸۳ ساله" این سوال را در سطح افکار عمومی عربی مطرح کرده که چه شخصیتی جانشین وی خواهد شد و شرایط فلسطین به کدام سمت و سو حرکت خواهد کرد.

 • ناآرامی در اردن ۱۳۹۷-۰۳-۱۹ ۱۴:۴۸

  عربستان و امارات برای اردن تله اقتصادی گذاشته‌اند

  قدس آنلاین: پایگاه خبری مصری 'عربی ۲۱ ' نوشت: عربستان و امارات با قطع کمک های مالی سالانه خود اردن برایش تله گذاشته، و این کشور را برای پذیرش طرح امریکایی سازش فلسطینیان و'اسرائیل' موسوم به 'معامله قرن' تحت فشار قرار داده اند.

 • هانی زاده ۱۳۹۷-۰۳-۱۶ ۱۳:۵۰

  در اردن چه می گذرد؟.

  حسن هانی زاده

  قدس آنلاین:تظاهرات گسترده مردم اردن در اعتراض به افزایش مالیاتها و قیمت نفت وگاز ابعاد سیاسی به خود گرفت تا جائی که کابینه اردن به ریاست "هانی الملقی " استعفای خود را تقدیم ملک عبدالله دوم پادشاه اردن کرد.

 • بهرام قاسمی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۳-۱۳ ۰۰:۴۸

  یادداشت اختصاصی قدس آنلاین

  در ستایش قدس شریف، کانون توحید

  بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه

  قدس آنلاین: قدس شریف، مسجدالاقصی و بیت المقدس جملگی نام های باعظمت و پرطنین در جهان اسلام اند که در مدح و منقبت آن ها و در ستایش مرتبه و شان والایشان سخن بسیار بر زبان رانده شده و همچنان پس از قرن ها بلکه هزاره ها در اذهان و قلوب مسلمین و مومنین و موحدین عالم زنده و جاودان هستند.

 • حسن هانی‌زاده ۱۳۹۷-۰۳-۰۶ ۱۸:۳۴

  مأموریت پنهان ایجاد شکاف میان شیعیان عراق

  حسن هانی زاده

  دیدار اخیر حیدر العبادی نخست وزیر عراق و رهبر ائتلاف النصر با مقتدی صدر رهبر جریان السائرون در نجف اشرف با بن بست مواجه شد.

 • قدس - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۳-۰۵ ۱۷:۱۸

  مسئله فلسطین؛ از نفوذ صهیونیسم تا خیانت رژیم های عربی

  جواد ماستری فراهانی

  مسئله فلسطین این روزها در کنار درگیری های نظامی، شاهد ترور ایدئولوژیک و فکری نیز می باشد که سیاست و رسانه منبع تغذیه و قوام آن است.

 • هانی زاده ۱۳۹۷-۰۲-۲۸ ۱۴:۲۱

  عراق و فتنه بزرگ

  حسن هانی‌زاده

  پیروزی جریان السائرون وابسته به مقتدی صدر روحانی جنجالی و پر Hوازه عراق در انتخابات پارلمانی این کشور نگرانیهائی در سطح جامعه عراق نسبت به پی Hمدهای این پیروزی ایجاد کرد.

 • سیف ۱۳۹۷-۰۲-۲۵ ۲۰:۰۴

  در ادامه اقدامات خصمانه

  آمریکا «ولی ا.. سیف» را تحریم کرد

  وزارت خزانه‌داری آمریکا «ولی ا.. سیف» رئیس کل بانک مرکزی ایران را به اتهام حمایت مالی از مقاومت اسلامی لبنان و سپاه قدس تحریم کرد.

 • انتخابات عراق ۱۳۹۷-۰۲-۲۵ ۱۰:۰۳

  انتخابات عراق و چالش‌های دولت آینده

  حسن هانی‌زاده

   انتخابات پارلمانی عراق در حالی برگزار شد که مردم این کشور نسبت به دورنمای تشکیل یک دولت فراگیر ملی برای برون رفت عراق از بحران‌های داخلی بشدت ابراز تردید می‌کنند.

 • حسن هانی‌زاده ۱۳۹۷-۰۲-۲۳ ۱۷:۱۷

  انتخابات عراق وچالش‌های  دولت آینده

  حسن هانی‌زاده

  قدس آنلاین: انتخابات پارلمانی عراق در حالی برگزار شد که مردم این کشور نسبت به دورنمای تشکیل یک دولت فراگیر ملی برای برون رفت عراق از بحران های داخلی بشدت ابراز تردید می‌کنند.

 • درگیری‌های کشمیر ۱۳۹۷-۰۲-۱۹ ۱۶:۴۳

  جبهه تکفیر در طمع کشمیر

  سید سرباز روح‌الله رضوی

  این موضوع که نخبگان کشمیر هم به صف مبارزان مسلح پیوسته‌اند نشان از عمق بیشتر تنش میان هند و پاکستان است و فضای این منطقه بیش از آنکه عاقلانه باشد سوار بر موج احساس است.

 • انتخابات لبنان ۱۳۹۷-۰۲-۱۹ ۱۰:۱۳

  انتخابات لبنان پیروزی عقل بر زر و زور

  حسین شیخ‌الاسلام

  لبنانی‌ها همان حزب اللهی را انتخاب کرده‌اند که به گفته آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و برخی دول غربی «تروریست» هستند اما مردم این کشور نشان دادند که به چنین یاوه گویی هایی باور ندارند.

 • لبنان ۱۳۹۷-۰۲-۱۸ ۱۲:۵۱

  انتخابات لبنان و پیروزی محور مقاومت

  حسن هانی‌زاده

  صرف نظر از پیروزی مقاومت، پیام انتخابات لبنان، این بود که ملت این کشور به این نتیجه رسید که حزب الله به عنوان یک نهاد نظامی سیاسی توانست لبنان را در برابر تهدید گروهک‌های تروریستی بیمه کند.

 • بهروز فرهمند ۱۳۹۷-۰۲-۱۷ ۱۸:۲۷

  ۲ درس انتخابات لبنان برای پسر سلمان

  بهروز فرهمند

  پسر سلمان- شاهزاده سعودی-  شاید سر سوزنی فکرش را هم نمی کرد، آن روز که سعد حریری- نخست وزیر لبنان- را سرآسیمه به ریاض فرا خواند و – به گزارش مجله آمریکایی نیویورکر-  مردان سعودی به جای استقبال گرم، بر چهره سعد حریری سیلی داغ نواختند و بیانیه ضدایرانی را به دستش دادند تا آن را روبروی دوربین تلوزیون دولتی بخواند، در کمتر از چند ماه بعد، مردم لبنان پاسخ این «تحقیر ملی» را به حاکمان ریاض در پای صندوق های رأی بدهند.

 • بی بی سی فارسی ۱۳۹۷-۰۲-۱۵ ۱۴:۱۷

  مستند بی بی سی و ادای تکلیف به عموزاده های اسراییلی

  بهروز فرهمند

  شبکه بی بی سی به مستندهای خوش ساخت، مبتنی بر پژوهش های دقیق و توجه به جزییات، شهرت دارد و از این بابت، از سوی اهل فن، همواره ستوده می‌شود. 

 • هانی زاده ۱۳۹۷-۰۲-۱۲ ۲۱:۰۴

  شوی مضحک نتانیاهو و رقص شمشیر سعودی ها

  حسن هانی‌زاده

  بنیامین نتانیاهو اخیراً مانند شومن‌های حرفه‌ای در برابر دوربین‌های تلویزیونی از جمله چندین شبکه سعودی و عربی ظاهر شد و با ارائه چند عکس هوائی از تأسیسات هسته‌ای ایران مدعی شد که این کشور فعالیت‌های کاملاً سرّی برای دست یابی به بمب اتمی دارد.

 • هانی زاده ۱۳۹۷-۰۲-۰۹ ۱۴:۵۳

  نگاهی به سفر منطقه‌ای مایک پمپئو

  پروژه آمریکا برای بومی سازی جنگ‌های منطقه‌ای

  حسن هانی‌زاده

  دونالد ترامپ که در مورد سوریه دچار نوعی پارادوکس و سردرگمی شده، اخیراً از کشورهای مصر، عربستان، قطر و امارات خواسته است تا برای اجرائی کردن سیاستهای آمریکا، نیروی نظامی به سوریه اعزام کنند.

 • مصیب نعیمی ۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۰۹:۱۹

  حمله شیمیایی برای بحرانِ نمایشی

  مصیب نعیمی

  گروه‌های تروریستی در حالی اتهام استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی در دوما را مطرح می‌کنند که در گذشته بارها خودشان از این سلاح استفاده کرده‌اند، نسبت دادن چنین اتهامی به دولت سوریه، در حالی که موفقیت های این دولت به شکل چشمگیری در حال افزایش است، نشان دهنده یک سناریو تکراری است.

 • ترامپ ۱۳۹۷-۰۱-۱۶ ۰۹:۱۱

  بازی سیاسی و عملیات روانی ترامپ

  سیدرضا صدرالحسینی

  یکی از مســائل مهم دربــاره اظهارات اخیر ترامپ درباره خروج احتمالی از ســوریه این اســت که او در زمان انتخابات قول هایی با محوریت «آمریکا برای آمریکایی ها» به مردم .آمریکا و رأی دهندگان خودش داده است

 • محمد بن سلمان ۱۳۹۷-۰۱-۱۵ ۰۸:۵۶

  پشت پرده اظهارات وقیحانه ولیعهد سعودی

  سید هادی افقهی

  اظهــارات محمدبن ســلمان، ولیعهد عربســتان در گفت و گــو با مجلــه آتلانتیک و تــلاش برای عادی سازی روابط بین اسرائیل و عربستان و حمله به محور مقاومت، رویداد جدیدی نیســت.

 • محمد مهدی رحیمی ۱۳۹۶-۱۲-۱۳ ۱۴:۰۵

  غوغای «غوطه»

  محمد مهدی رحیمی

  اگرچه غوطه شرقی دمشق یکی از مناطق کاهش تنش در سوریه بر اساس توافق آستانه است که مناطقی که داعش و جبهه النصره در آن قرار دارند از این توافق مستثنی است اما مقامات سوری، گروههای مسلح را به نقض توافق و هدف قرار دادن محله های دمشق و حومه آن با موشک و خمپاره متهم می‎کنند و این عدم پایبندی به تعهدات و داشتن معیارهای دوگانه، سیاست دائمی غربی‎ها به عنوان حامیان پیدا و پنهان تروریست‎های تکفیری است

 • احمد یوسفی صراف ۱۳۹۶-۱۲-۱۰ ۰۹:۵۹

  بازگشت یک سیاستمدار کارکشته درآینده تاریک خاندان سعودی

  احمد یوسفی صراف

  کاخ پادشاهی عربستان همچنان بر مدار اتفاقات عجیب و شتابزاده پیش می‌رود. پس از خبر برکناری یکباره فرماندهان عالی رتبه ارتش این کشور توسط ملک سلمان، کاخ پادشاهی آل سعود شاهد بازگشت دوباره «بندر بن سلطان» به جلسات محرمانه پادشاهی است.

 • محمد ابراهیم رضایی ۱۳۹۶-۱۲-۱۰ ۰۹:۵۴

  بازیگری دوگانه «بن سلمان» در منطقه

  محمد ابراهیم رضایی

  شایعه سفر یک مسئول ارشد سعودی در رأس ۱۹۸۹ هیئتی بزرگ به عراق در حالی که از سال تاکنون هیچ مســئول سعودی در این سطح به .عراق سفر نکرده است، قابل تأمل و بررسی است

 • محمد مهدی رحیمی ۱۳۹۶-۱۲-۰۳ ۱۲:۴۰

  پیام‎های رازگشایی «سردار» از اسرار «عماد»

  محمد مهدی رحیمی

  از آن روزی که حاج قاسم درخواست ما را نپذیرفت تا از عماد بگوید تا روزی که گوشه‎ای از کتاب خاطراتش با عماد را ورق زد، ۷ سال و ۷ روز فاصله است