همه‌ی خبرهای امروز
 • تب کریمه دیروز ۱۱:۱۴

  آماده باش نظام مراقبت از بیماری های غیر واگیر؛

  تب کریمه کنگو در کمین شهروندان/ کنه ها جان می گیرند

  زاهدان- با شروع روزهای گرم تب کریمه کنگو هم خود را نشان می دهد و از طریق تماس با دام آلوده وهمچنین لاشه و ترشحات خونی دام و گزش کنه عامل این بیماری به انسان منتقل می شود.

 • شادگان ۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۱۱:۰۰

  نبرد انسان و طبیعت در تالاب شادگان/ کارون پا درمیانی می کند

  اهواز- اگر به شادگان سفر کنید اولین چیزی که به ذهن تان خطور می کند شهر «ونیز» است که مردمانش با قایق جابجا می شوند چرا که سه شهر بزرگ شادگان، آبادان و ماهشهر در حاشیه این تالاب بوده و تعدادی روستا نیز در داخل و مجاورت آن قرار دارند که از نظر تاریخی برای تامین معاش وابسته به تالاب هستند.

 • سیل ۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۱:۳۰

  جاده آسفالته در بستر سیل ساخته شده بود!

  نبود زیرساخت‌های استاندارد دلیل اصلی تلفات سیل آذربایجان شرقی

  تبریز-حادثه سیل روز جمعه گذشته در آذربایجان شرقی خسارات سنگین جانی و مالی بر جای گذاشت گرچه همه سازمان‌ها و نهادهای مردمی و دولتی و نظامی برای کمک به مردم پای کار آمدند و تا آخر ایستادند، اما در عین حال این حادثه بار دیگر کوتاهی برخی از مسئولان و نبود مدیریت بحران فعال واقعی را به رخ کشید.

 • درمانگاه ۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۱:۲۵

  ۲۵ تخت برای بیماران چند شهر!

  درمانگاه بیمارستان دزفول مرهم می‌خواهد

  دزفول-درمانگاه بیمارستان دزفول همه روزه پذیرای تعداد بی‌شماری از بیماران از شوش، اندیمشک و حتی استان‌های همجوار است که این استقبال از یکسو و کمبود امکانات از سوی دیگر، موجی از نارضایتی را در بین مردم ایجاد کرده است.

 • کمبود پارکینگ ۱۳۹۶-۰۱-۲۵ ۲۰:۲۱

  زائران سرگردان پارک خودرو

  پارکینگ های قم از پذیرش خودرو های زائران و شهروندان سر باز می زند

  قم- اگر افتخار تشرف به حرم مطهر را پیدا کردید و تصمیم گرفتید با خودروی شخصی خانواده را به زیارت ببرید، باید بناچار خودروی خود را در فلکه جهاد یا خیابان عماریاسر پارک کرده و خود را برای پیاده روی طولانی تا تشرف به حرم آماده کنید.

 • آلودگی هوا صنایع ۱۳۹۶-۰۱-۲۵ ۲۰:۱۴

  این مشکل که منشأ خارجی ندارد!

  دود صنایع خوزستان در چشم مردم/سالانه ۳ هزار تحصیلکرده رخت سفر می بندند

  اهواز- قطعی آب و برق، آسمان تیره و تار، تعطیلی مدارس و نفس هایی که بسختی از پشت ماسک‌های کاغذی بیرون می‌آید، صحنه‌های ناآشنا و غریبی برای مردم خوزستان نیست، اما همه این وقایع تنها بخشی از مکافات ناشی از گرد و غبار بوده و بخشی از آلودگی‌های این استان از صنعتی نشأت می‌گیرد که دودش فقط به چشم مردم این استان می‌رود.

 • دریاچه ارومیه ۱۳۹۶-۰۱-۲۵ ۰۹:۴۷

  به دلیل تخصیص نیافتن به موقع اعتبارات

  حال دریاچه ارومیه خوب نیست/اعتباری که تصویب شد ولی اعطا نشد!

  حوضه آبریز دریاچه ارومیه سال‌هاست که با چالش بزرگی به نام خشک شدن روبه‌روست. هرچند که کارشناسان تلاش‌هایی برای جلوگیری از این مشکل و احیای آن دریاچه صورت داده‌اند، اما با این حال دریاچه برای زنده ماندن نیاز به توجه بیشتری دارد.

 • عقرب ۱۳۹۶-۰۱-۲۵ ۰۹:۴۳

  جزییات حادثه تلخ مرگ یک کودک بر اثر نیش عقرب

  غفلت مراکز تحقیقاتی از وجود نوعی عقرب خطرناک در کرمان

  کرمان- مرگ کودک کهنوجی بر اثر عقرب زدگی در ۸ فروردین ماه با وجود تزریق پادزهر در مرکز درمانی و انعکاس گسترده آن در فضای مجازی ما را بر آن داشت به جزییات بیشتری از این حادثه و دلایل و راهکارهای پیشگیرانه در این خصوص بپردازیم.

 • مصاحبه ۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۷:۴۶

  در گفت و گو با قدس آنلاین مطرح شد

  عمر دولت به پایان رسید وعده های دولتمردان به مقصد نرسید

  ارومیه-ﭼﻨﺪ ﻣﺎﻫﻰ ﺑﻪ ﭘﺎﻳﺎﻥ ﻛﺎﺭ ﺩﻭﻟــﺖ ﻳﺎﺯﺩﻫﻢ باقی ﻧﻤﺎﻧﺪﻩ ﻭ ﺑﻪ ﺍﺫﻋﺎﻥ ﺑﺴــﻴﺎﺭﻯ ﺍﺯ ﻧﻤﺎﻳﻨﺪﮔﺎﻥ ﻣﺮﺩﻡ ﺩﺭ ﻣﺠﻠﺲ ﻛﺎﺭﻫﺎی بسیاری ﻫﻤﭽﻨﺎﻥ ﺑﺮ روی ﺯﻣﻴﻦ ﻣﺎنده ﻭ ﻭﻋﺪه های دولتمردان به مقصد نرسیده است.

 • مشکلات کشتی باچوخه روستای ریواده جغتای ۱۳۹۶-۰۱-۲۳ ۱۲:۱۵

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  کشتی با چوخه«ریواده» در گود بی توجهی/خبری از وعده های رئیس فدراسیون نیست

  جغتای- کشتی با چوخه روستای ریواده بخش هلالی جغتای ۲۵ دوره است که با همت کشاورزان این روستا و در سایه غفلت مسؤولان برگزار می شود و بدون سر و سامان پیگیری می شود.

 • اعتراض کارگران شرکت پارسیلون ۱۳۹۶-۰۱-۲۲ ۱۷:۵۹

  کارگران کارخانه قند ممسنی استان فارس مدعی شدند

  خصوصی سازی کارخانه به قیمت سفره خالی کارگران

  شیراز- کارگران کارخانه قند ممسنی روز های متمادی است که دست به تجمع صنفی زده اند و می گویند؛ ۳۶ ماه است که حقوق نگرفته ایم و تا زمانی که به مطالبات خود نرسیم این تحصن هر روز در ساعت اداری ادامه خواهد داشت.

 • چتر حمایتی ۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۲:۴۷

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  چتر حمایت از حقوق مصرف کنندگان بسته مانده است

  استان ها:با وجود تصویب آئین نامه قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان و الزام تولیدکنندگان و فروشندگان به ارایه خدمات پس از فروش اما پس از گذشت ۷ سال از این قانون مصرف کنندگان از حقوق قانونی خود محروم هستند.

 • شهر بي گدا ۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۳:۱۰

  آیا تبریز شهر بدون متکدی باقی می ماند!

  هجوم گدایان وارداتی به شهر بدون گدا

  تبریز- تبریز نه تنها در صنعت کفش و چرم از شهرت جهانی برخوردار بوده بلکه از دیرباز به عنوان شهر بدون گدا در کشور هم شناخته می شده است؛ اما این روزها با هجوم گدایان مهاجر و وارداتی دست و پنجه نرم می کند.

 • زلزله ؛ مشهدیها امشب در خیابانها و سوله های بُحران میخوابند/تصاویر ۱۳۹۶-۰۱-۱۷ ۰۹:۰۲

  دلهره ۷.۵ ریشتری در مشهد خانه تکانی کرد/شهر از وضعیت عادی خارج شد

  مشهد- شایعه وقوع زلزله ۷ و نیم ریشتری در مشهد مقدس موجب ایجاد دلهره در بسیاری از شهروندان شد تا آنجا که بسیاری از ساکنان این شهر خانه ها و واحد های مسکونی را بامداد پنجشنبه به مقصد خیابان ها و بیابان های اطراف شهر ترک کردند.

 • تامین اجتماعی ۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۹:۴۲

  قدس آنلاین گزارش می‌دهد

  چتر حمایتی تأمین اجتماعی برای شهروندان«دیر» کوچک است

  بوشهر- در شهرستان «دیر» از توابع استان بوشهر تعداد ٢٨ هزار نفر معادل ٥٠ درصد جمعیت آن تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند که متأسفانه به دلیل نبود برخورداری بیمارستان و به دلیل کمبود امکانات درمانی تعداد کمی از این جمعیت در زیر چتر حمایتی و خدمات بهداشتی این سازمان جا می‌گیرند.

 • کشاورزی ۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۹:۴۱

  روند اجرای طرح آبیاری نوین کند پیش می‌رود

  بار کم‌کاری مسوولان جهاد کشاورزی بر دوش کشاورزان قزوینی

  قزوین- استان قزوین دارای ۴۸۹ هزار هکتار زمین کشاورزی اعم از زراعی و باغ است که در سفر رئیس‌جمهور به استان قزوین در مهرماه سال گذشته اجرای روش‌های نوین آبیاری در ۲۰ هزار هکتار از اراضی استان به تصویب و جهاد کشاورزی به‌عنوان مجری طرح وارد این میدان شد.

 • فرودگاه قم ۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۹:۳۵

  پس از گذشت ۶ سال بلاتکلیفی

  احداث فرودگاه قم همچنان تأخیر دارد

  قم- تفاهم‌نامه ساخت فرودگاه و دهکده گردشگری طرلاب در منطقه سلفچگان قم آذرماه ۸۹ بین شرکت ارم کیش و استانداری قم منعقد و عملیات اجرایی این فرودگاه نیز در بهمن‌ماه همان سال آغاز شد اما باگذشت ۶ سال از آغاز این پروژه همچنان شاهد تأخیر این پروژه هستیم.

 • گلستان ۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۹:۳۴

  انتخاب مناطق نمونه با چه معیاری؟

  روستاهای هدف گردشگری طرحی که به هدف نخورد

  گرگان- استان مرزی گلستان بین دو قطب گردشگری شمال و زیارتی مشهد واقع است و سالانه ۱۸ میلیون زائر و گردشگر از این خطه گذر می‌کنند و یکی از پتانسیل‌های مهم در حوزه بوم گردی است

 • خشکسالی ۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۹:۳۳

  ۱۶۵۰ روستا خالی از سکنه

  آفت بیکاری و خشکسالی ریشه زندگی در روستاهای سمنان را خشک می‌کند

  سمنان- بنا بر اعلام مقامات استانداری سمنان تعداد یک هزار و ۶۵۰ روستا در این استان خالی از سکنه است و اکنون آفت خشکسالی و بیکاری در حال خشک‌کردن ریشه زندگی در تعداد ۴۰۰ روستای باقی‌مانده در این استان است.

 • توفان ۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۹:۳۲

  به دلیل قرار گرفتن در کانون تولید ریز گردهای کشور

  حسرت نفس کشیدن در دل مردم ریگان/«توفان شن» قامت نخل های کرمان را خم کرد

  کرمان- تعطیلی مستمر مدارس، انسداد محورهای مواصلاتی و مدفون شدن بسیاری از روستاها در زیر تلی از خاک و ماسه و قطعی آب و برق تنها بخشی از مشکلات مردم شرق استان کرمان به‌واسطه وجود ریز گردها و توفان‌های شن است که ضرب‌آهنگ زندگی در این منطقه را کند و بسیاری از روستائیان را کوچ داده است.

 • تاکسی ۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۷:۵۵

  قدس از مشکلات ناوگان شهری انلاین گزارش می دهد

  چوب رانندگان سنتی میان چرخ تاکسی‌های آنلاین

  قدس-گسترده شدن خدمات تاکسی‌های موبایلی در حمل و نقل شهری در زمانی اندک، این روزها واکنش هایی را از سوی مسئولان شهری و کشوری همراه داشته وتداوم این خدمت ارزان قیمت را با چالش مواجه کرده است.

 • دماوند ۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۷:۴۸

  مطالعات آتش فشان در انتظار اعتبار

  دیو خفته دماوند ناآرام شده است

  ساری: خروج گازهای آتشفشانی و دود و بخار غلیظ از دهانه دماوند زنگ خطری جدی را به صدا درآورده و مسئولان امر از جمله نمایندگان مجلس را به واکنش واداشته است.

 • روحانی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۷:۴۵

  افکار عمومی البرز در انتظار پاسخ سازمان بازرسی است

  هزینه «سفر نجومی» هیئت دولت در هاله‌ای از ابهام

  کرج- هزینه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی شهرداری کرج برای سفر یک‌روزه هیات دولت به البرز در آخرین ماه سال گذشته در زمره اخباری بود که با واکنش‌ها و اعتراضات بسیاری از طرف مردم، امام‌جمعه کرج و برخی از مسوولان همراه شد.

 • ماهی ۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۸:۲۰

  قدس آنلاین گزارش می دهد

  تولیدکنندگان ماهیان زینتی درقلاب بروکراسی اداری/تولید و اشتغال در گرو حمایت

  اراک- شهرستان محلات با ۵۵ هزار نفر جمعیت قطب تولید ماهی زینتی ، سنگ نما و گل و گیاهان زینتی کشور محسوب می شود که تولید و صادرات ۱۱ میلیون قطعه ماهی زینتی تنها بخشی از پتانسیل این شهرستان برای تحقق اقتصادی اشتغال و تولید در گرو حمایت است.

 • کفش ۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۸:۱۴

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  پای چینی ها در کفش ایرانی ها/ پویش مردمی حمایت از کالای ایرانی نتیجه ای نداشت

  تبریز: چندی پیش پویش مردمی «با افتخار فقط کفش ایرانی می‌فروشیم» در تبریز برپا شد و همگی اعم از مردم و مسئولین شهر از این پویش مردمی حمایت کردند، اما متأسفانه این حمایت ها فقط در حد حرف و شعار باقی ماند.

 • راهیان نور ۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۰:۱۵

  هم‌سفر با راهیان نور

  کربلای ایران خواب از چشم دشمن ربوده است

  خیلی‌ها دوست دارند آخر سال در فضایی معنوی و متبرک، با خودشان خلوت و حساب‌وکتاب کنند و لحظه تحویل سال را باحال و هوایی معنوی، تجربه کنندبعضی‌ها عتبات را انتخاب می‌کنند و گروه زیادی مشهدالرضا(ع)؛ خیلی‌ها به امامزاده‌ها پناه می آوردند و در این میان، سال‌هاست که انتخابِ عده‌ای‌ هم‌سفر به کربلای ایران است.

 • مازدران/رصد خانه آلاشت ۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۰:۱۳

  رصد نقاط گردشگری مازندران

  رصد خانه«آلاشت»شما را تا کهکشان همراهی می کند

  ساری- مجموعه رصدخانه و آسمان‌نمای آلاشت به عنوان تنها رصدخانه استان‌های شمالی ایران و نخستین رصدخانه استان مازندران با هدف ایجاد طرحی آموزشی و افزایش جاذبه‌های تفریحی و توریستی در سال ۸۶ از سوی شهرداری آلاشت بر روی یکی از تپه‌های این شهر ساخته شد.

 • مازندران ۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۰:۱۱

  آشنایی با هنر ۱۱ هزار ساله

  «لاک تراشی» ریشه در ذوق و هنر پیشه وران مازندران دارد

  ساری- به دلیل سکونت مردم مازندران در دل مناطق جنگلی و پردرخت و شناختی که جنگل نشینان از انواع درختان داشتند، ساخت لوازم زندگی روزانه از چوب مورد اقبال و توجه ویژه ای قرار داشت.

 • سوزن دوزی ۱۳۹۶-۰۱-۱۱ ۱۱:۰۱

  آشنایی با صنایع دستی سیستان و بلوچستان

  «سوزن دوزی» تلفیقی صمیمانه از صبر و هنر زنان بلوچ

  زاهدان- سوزن دوزی یا «سوچن دوزی» و یا همان بلوچ دوزی در میان اقوام بلوچ هنری اصیل و ریشه دار است که با طبیعت لطیف و صمیمی زن بلوچ آمیخته شده است و تلفیقی از رنگ های خالص و طبیعی و نقش آرام طبیعت است.

 • مازندران/اقیانوس ابر - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۱-۱۰ ۱۰:۳۹

  سفر به بام شرقی مازندران

  «اقیانوس ابر»تنها مکانی که بدون پرواز می توان پا بر روی ابر ها گذاشت

  ساری- یکی از این مناطق ییلاقی استان مازندران روستای دیدنی«فیلبند» است که به بام شرقی استان مازندران معروف است و در فصل بهار و پاییز، در یک نیم روز ممکن است همه پدیده های جوی از قبیل ابر، مه، باران، برف، تگرگ و رگبار و ناگهان رنگین کمان و هوای صاف و آفتابی را بدون حتی یک لکه ابر در این روستا تجربه کنید.