همه‌ی خبرهای امروز
 • مهران  اربعین ۱۳۹۶-۰۴-۱۰ ۲۳:۱۹

  بایسته‌های اربعین در بودجه ۹۶

  ۴ ماه تا اربعین؛ مهران فراموش نشود

  ایلام- امروز۱۰ تیر ماه ۱۳۶۵ سالروز آزاد سازی مهران بود و اکنون ۳۱سال از آزادسازی این شهر گذشته است، از روزی که رهبر فقید انقلاب حضرت امام خمینی(ره) فرمودند: «مهران را هم خدا آزاد کرد»، اما حالا پس از بیش از سه دهه، این شهر هنوز هم محرومیت‌های زیادی دارد.

 • سیستان و بلوچستان ۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۱۵:۵۸

  قدس آنلاین گزارش می دهد

  نرخ بیکاری ۴۵ درصدی در سیستان

  زاهدان- در حالی که بنا بر اعلام سازمان آمار و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار سیستان و بلوچستان نرخ بیکاری این استان ۱۱ و نیم درصد عنوان می شود اما نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارند که این نرخ افزون بر ۴۵ درصد است.

 • کرج ۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۱۵:۵۶

  سرانه تولید زباله شهروندان کرج ۳ برابر شاخص جهانی است

  دفن سالانه ۱۰۰۰ میلیارد ریال سرمایه

  کرج- در استان البرز بنا بر آمار منتشره روزانه ۱۷۰۰ تن زباله عادی، مقدار۵ هزار تن نخاله ساختمانی و ۸ تن زباله بیمارستانی تولید می‌شود که دفن این زباله در طول سال رقمی بالغ‌بر یک هزار میلیارد ریال هزینه در بردارد.

 • ثبت نام مدارس ۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۱۵:۴۵

  گروه کشی مدارس برای اعطای کارنامه

  داستان دریافت اجباری شهریه تمامی ندارد

  مشهد- سوژه نخ نمای دریافت وجوه غیر متعارف و اجباری توسط آموزش و پرورش در ابتدا و انتهای سال تحصیلی ادامه داشته و بسیاری از خانواده ها بر این باورند که حتما چراغ سبزی برای این اقدام وجود دارد که مدارس بدون هیچ ابایی بابت صدور کارنامه گرو کشی می کنند!

 • توفان ۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۱۵:۲۰

  طی ۴۸ساعت گذشته

  تنور حوادث بر اثر گرمای بی سابقه روشن شد/توفان در سیستان کولاک کرد

  قدس آنلاین: گرمای بی سابقه هوا در استان های جنوبی کشور علاوه بر اینکه برخی از شهروندان را راهی بیمارستان کرد جان یک کودک ۲ و نیم ساله را نیز گرفت و در منطقه سیستان با همدستی ریزگرد ها تعداد ۱۲۰ سیستانی را بر تخت بستری نشاند.

 • سیستان و بلوچستان ۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۱۱:۴۴

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  «دام قاچاق» در مرز های شرقی جولان می دهد

  زاهدان_استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران و در همسایگی کشورهای پاکستان و افغانستان واقع شده است،این استان با توجه به مرزی بودن مسلمأ دارای موقعیت راهبردی و ترانزیتی قابل توجهی می‌باشد که بعضا نیز سبب قاچاق کالا به این استان و برخی نقاط کشور می‌شود.

 • تکذیب ۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۱۴:۳۳

  تاملی پیرامون یک خبر/«تکذیب» آتش شایعه پالایشگاه اصفهان را خاموش نکرد

  اصفهان- پنجم تیرماه خبری در فضای مجازی مبنی بر آتش سوزی پالایشگاه اصفهان و مصدومیت ده ها کارگر منتشر شد که هر چند بیش از یک خط نبود اما یک دنیا شایعه و تکذیب به همراه داشت.

 • به صورت سيار آب رسانی ۱۳۹۶-۰۴-۰۶ ۱۱:۲۰

  قدس آنلاین از نبود آب در چند قدمی بیرجند گزارش می‌دهد؛

  مشکل آب در شهرک‌های اقماری/«چهکند» در تب بی آبی می‌سوزد

  بیرجند- شهرک های اقماری بیرجند، گرم ترین روزهای تابستان را در بی آبی به سر می برند و این در حالی است که اقدام و عمل مسئولان تنها بر روی کاغذ و مصاحبه ها جولان می دهد.

 • سیستان و بلوچستان ۱۳۹۶-۰۴-۰۵ ۱۱:۲۴

  آیین های عید فطر در سیستان و بلوچستان/ ازدوختن کیسه برکت تا مراسم حلالیت و حنابندان

  زاهدان – عید فطر با آیین ها و آداب و رسوم زیبایش بار دیگر سفره خود را بر سرزمین سیستان و بلوچستان پهن کرد تا هر نفر به اندازه نیازش از این ضیافت الهی بهره مند و برخوردار شود.

 • عید فطر ۱۳۹۶-۰۴-۰۵ ۱۱:۲۰

  مروری بر آداب و رسوم ایرانیان در عید سعید فطر

  عید فطر جشن رضایت خداوند از بندگان/«جشن مهربانی» بر چهره مسلمانان نشاط پاشید

  قدس آنلاین- عید سعید فطر درحقیقت عید روزه داران واقعی و مومنانی است که پس از یک ماه امساک و دوری ازگناه و محرمات، به منظور کسب رضایت خداوند، موفقیت و پیروزی خود را در برابر شیطان و هواهای نفسانی جشن می گیرند و این مراسم در سراسر بلاد اسلامی از جمله کشور ما از آداب و رسوم متنوع و ریشه داری برخوردار است.

 • عشایر قزوین ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۷:۱۸

  ییلاق مشکلات در قشلاق عشایر /نظام برنامه ریزی در تضاد با زندگی عشایری است

  حل مشکلات جامعه عشایری به عنوان یکی از جوامع سه گانه کشور در کنار جوامع شهری و روستایی به دلیل پراکندگی در سراسر کشور و نگاههای بیرونی و نیز مولد بودن آنها از اهمیت زیادی برخوردار است.اما جامعه عشایری به همان نسبت سهمی که در تولید ملی دارند آیا از سرانه درآمدهای ملی و بودجه عمومی کشور نیز سهمی دارند یا به فراموشی سپرده شده اند؟

 • دریا ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۶:۱۷

  خط قرمز زندگی در دریا

  کام خلیج فارس تلخ می شود

  بندر عباس- پدیده کشند قرمز یا شکوفایی جلبکی بر اثر رشد و تکثیر زیاد نوعی پلانکتون به وجود می آید که بر اثر آن رنگ آب دریا قرمز و یا قهوه ای می شود و لذا بر اثر مرگ این جلبک ها توده های ژله ای تشکیل و با رسوب در آبشش آبزیان باعث مرگ آنها می شود.

 • تاکسی ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۵:۲۹

  انتقاد مردم مشهد از سفرهای درون شهری با تاکسی/قهر تاکسی‌ها با کولر

  مشهد- مردم برای تردد در سطح شهر و انجام کارهای جاری خود به جای استفاده از خودروی شخصی و تک سرنشین از تاکسی، اتوبوس و قطار شهری استفاده می کنند و لذا نخستین و کمترین حق مردم برخورداری از سیستم سرمایشی و گرمایشی است که ضعف زیادی در این رابطه بویژه در بخش تاکسی وجود دارد.

 • جالق ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۵:۲۷

  جای خالی صنایع پشتیبان در قطب تولید خرما؛

  خرمای جالق؛ محصول جهانی که شناسنامه ندارد!

  شهر «جالق» با وجود برخورداری از ظرفیت مناسبی در بخش کشاورزی نیازمند برنامه‌ریزی و حمایت بیشتر است.

 • سیستان ۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۱۴:۴۴

  منطقه آزاد سیستان مرهم زخم های اقتصادی جنوب شرق کشور

  زاهدان- خشکیدگی هامون و از بین رفتن ساز و کار کشاورزی و صیادی سال های متمادی است که دست نان آوران سیستانی را از سفره معیشت کوتاه کرده است و لذا بسیاری در این منطقه معتقدند تنها راه اندازی و ایجاد منطقه ازاد تجاری می تواند به معیشت این مردم صبور کمک کند.

 • میرجاوه ۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۱۱:۱۰

  قدس آنلاین گزارش می دهد

  قدیمی ترین شهر مرزی ایران در زیر غبار فراموشی/«میرجاوه» و دیگر هیچ!

  زاهدان- از زاهدان که به سمت شهرستان مرزی میرجاوه رخت سفر ببندیم به فاصله ۷۵ کیلومتر و پس از گذشت یک ساعت به شهری می رسیم که تنها واژه شهر را یدک می کشد و از کمترین امکانات برخوردار است.

 • قم ۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۰:۴۶

  زیر ساخت های نگین گردشگری مذهبی ایران کمرنگ است

  قم- سالانه ۲۰میلیون مسافر در ایام تعطیل سال به ویژه تعطیلات نوروز به استان قم سفر می‌کنند تا به زیارت حرم مطهر حضرت معصومه(س) و همچنین مسجد جمکران مشرف شوند اما این موضوع در حالی است که این استان بنا بر گفته صاحبنظران فاقد بسیاری از زیر ساخت های لازم از جمله فرودگاه است.

 • حرم رضوی ۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۶:۱۱

  بازخوانی حادثه بمب گذاری حرم مطهر رضوی/در عاشورای خونین مشهد چه گذشت؟

  مشهد- بعدازظهر سی ام خرداد ۱۳۷۲ ش برابر با عاشورای سال ۱۴۱۵ ق، در حالی که مردم عزادار در اوج برگزاری مراسم بزرگداشتِ قیام تاریخی امام حسین(ع) بودند، توسط منافقین کوردل بمبی داخل حرم مطهر و در نزدیکی ضریح منور امام رضا(ع) در مشهد منفجر شد.

 • مسکن محرومین ۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۴:۲۲

  خیرین مسکن ساز دست بکار شدند؛

  چند خشت مهربانی در «بالا آبدنگ»

  ساری- این روزها اگر سری به محلات فقیرنشین بزنیم، می بینیم خانه هایی نوساز آنجا خودنمایی می کنند. خانه هایی کوچک اما نونوار.

 • مراسم دوست ، دوست علی ۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۲:۳۵

  در شب بیست وهفتم ماه مبارک رمضان:

  کودکان یزدی با آئین «دوست علی خوانی» به درب منازل می کوبند

  یزد – دیار کهن و دارالعباده یزد از قدیم الایام مهد فرهنگ وتمدن بوده واین شهر کهن آئین ها وآداب رسوم بسیاری را در دل خود جای داده که باگذشت هزاران سال هنوز در جریان می باشد و بسیاری از مراسم های ماه مبارک رمضان در استان یزد ریشه در آئین های کهن این دیار دارد.

 • شهر بازی ۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۱:۲۶

  بی‌رغبتی سرمایه‌گذاران برای ایجاد اماکن تفریحی

  «شهربازی» در البرز به بازی گرفته نمی‌شود

  کرج- یکی از محیط‌هایی که مردم و به‌ویژه‌ خانواده‌ها و کودکان برای رهایی از دغدغه‌های روزمره مورداستفاده قرار می‌دهند، شهربازی است که این واژه برای کودکان البرزی کمی غریب به نظر می‌رسد.

 • توفان ۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۱:۲۳

  «مالچ پاشی» اقدامی که در کرمان به خاطره تبدیل شد

  کرمان- استان کرمان پس از خوزستان به عنوان دومین استان تولید کننده ریزگرد در ایران اسلامی محسوب می شود و متاسفانه این شرایط نامساعد موجب شده است تا بسیاری از خانواده به اجبار از این استان کوچ کنند.

 • سیستان ۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۱:۱۶

  بهشت باستان شناسان؛ برزخ امکانات/زیر ساخت های گردشگری سیستان و بلوچستان پوچ است

  زاهدان- سیستان و بلوچستان مقصد به عنوان مقصد گردشگری در سال ۹۶ منتخب شده است هر چند خبر خوب و مسرت بخشی است اما باید دید طبق ضرب المثل «خانه جاروب کن سپس مهمان طلب» چقدر آمادگی پذیرایی میمان را دارد؟

 • ساخت موزه اسفراین ۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۱:۱۲

  قدس آنلاین گزارش می دهد

  ساخت موزه اسفراین ۹ ساله شد/مصوبه دولت نهم در دولت یازدهم نیز محقق نشد

  بجنورد- نقش حیاتی موزه ها در جوامع بشری نقشی بدیع، ماندگار و مروج ناب ترین پدیده های فرهنگی است. موزه ها از معدود مراکز حافظ یادگاران نسل گذشته و در حقیقت فرزندان هنر و تاریخ هستند، هر یک از این اشیاء در عین بی زبانی به هزار زبان سخن می گویند زیرا اسناد معتبری از هنر، فرهنگ و تاریخ را ارایه می دهند.

 • تعرفه برق ۱۳۹۶-۰۳-۳۰ ۱۱:۰۱

  شهروندان جنوب کرمان:

  زور برق به روستاها نمی رسد؛ زور ما به قبض برق/ همه را به یک چشم نگاه کنید

  کرمان- افزایش دمای هوا در مناطق جنوبی و کویری کشور با خبر ناخوشایندی از جمله جان باختن ۲ جوان در سیستان و بلوچستان و البته خبر های خوشایندی از جمله قانون تعدیل تعرفه قبوض بود اما در این بین برخی از هموطنان کرمانی که گرمای بیش از ۵۰ درجه را تحمل می کنند مدعی هستند که ازحمایت دولت جامانده اند.

 • هرمز ۱۳۹۶-۰۳-۲۹ ۱۲:۲۹

  خاک هرمز «سرمه»چشمان سودجویان

  غبار این جزیره بوی دلار می دهد

  بندر عباس- با وجود اینکه دو سال پیش بخشدار جزیره هرمز مهر تایید بر خاک فروشی و صادرات خاک زد اما برخی از مسئولان سعی در پنهان سازی این تجارت و قانونی جلوه دادن خاک فروشان دارند.

 • سیستان ۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۲:۱۵

  کانون سل ایران از امکانات تخصصی درمانی محروم است

  زاهدان- بر اساس آمارها هر ساله ۵۰۰ نفر در شهرهای شمالی سیستان و بلوچستان به عنوان کانون سل ایران به بیماری سل مبتلا می شوند که بی توجهی به این موضوع بسیاری از مردم کشور را درگیر خواهد کرد.

 • گلستان ۱۳۹۶-۰۳-۲۷ ۱۷:۲۳

  با باز شدن پای دستگاه قضایی به مزارع

  آتش افروزی ممنوع/دود آتش کشاورزان گلستانی به چشم طبیعت می رود

  گنبد کاووس-همه ساله همزمان با فرا رسیدن فصل برداشت غلات در خرداد ماه به دلیل بی توجهی کشاورزان و آتش زدن بقایای غلات شاهد آتش سوزی های گسترده ای هستیم که رنگ سیاه بر طبیعت «گالیکش» خود گواه این ظلم به طبیعت است.

 • افطار ۱۳۹۶-۰۳-۲۶ ۱۱:۵۴

  آذربایجان غربی در آئینه رمضان/«کیسه دوزی» و «اوباشدان»رسومی که می مانند

  ارومیه–مردم استان آذربایجان غربی با آیینی تحت آیین«قابخالما» یعنی با روزه داری ۱۰ الی سه روز مانده به ماه مبارک رمضان به پیشواز ماه میهمانی خداوند می روند و نگاه کردن به‌ آیینه و فرستادن صلوات بر محمد (ص) و آل محمد بعد از رویت هلال ماه هنوز هم به عنوان یک رسم در بین پیرمردان مناطق روستایی استان، مرسوم است.

 • قم ۱۳۹۶-۰۳-۲۶ ۱۱:۵۳

  با وجود بهره مندی از ۲۰ میلیون زائر در سال

  ۱۶ سال انتظار برای تحقق وعده مسئولان/صنایع دستی قم خاک می خورد

  قم- استان قم به دلیل بهره مندی بارگاه حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران و ویژگی های طبیعی و کویری دارای ظرفیت‌ های خوبی در زمینه گردشگری است که میلیون ها زائر و گردشگر از سراسر نقاط ایران و جهان را به خود جذب می کند اما با وجود این مزیت صنعتگران آن در رشته صنایع دستی از گمنامی خود در این بازار گلایه دارند.