همه‌ی خبرهای امروز
 • 0 ۱۳۹۷-۰۵-۲۴ ۱۱:۵۷

  مشهدی‌ها و زائران در این فصل لذت پیاده‌روی در یک رودخانه زیبا را از دست ندهند

  شمخال، دره بهشتی

  عباسعلی سپاهی یونسی

  دره شمخال از مناطقی است که اگر نمی‌توانید چند بار آن را ببینید، لااقل یک بار هم که شده، حتماً شال و کلاه کنید و به دیدن این دره بسیار زیبا و پر از چشم‌انداز بروید تا برای یکی دو روز هم که شده، همه چیز را فراموش کنید و تنها و تنها از آن همه زیبایی لذت ببرید.

 • دارو ۱۳۹۷-۰۵-۲۲ ۱۳:۰۵

  چالش‌های پیش روی صنعت دارویی کشور

  از ادعای تعطیلی کارخانه به دلیل کمبود پوکه آمپول تا احتکار دارو

  جواد صبوحی

  جامعه:وقتی بحران و کمبودهای بیش از ۳۰۰ قلم دارو در سال‌های ۹۰ و ۹۱ جان مردم و بیماران را به لب رساند و زمینه را برای کاسبی دلالان حوزه دارو و تجهیزات پزشکی فراهم ساخت، کار به استعفا و به تعبیری دیگر «برکناری» دکتر وحید دستجردی از وزارت بهداشت کشیده شد، اما باز هم تب بحران مدیریت در بازار دارو براحتی پایین نیامد.

 • دارو ۱۳۹۷-۰۵-۰۷ ۱۰:۳۶

  بررسی کیفیت داروهای داخلی و خارجی در گفت‌وگو با کارشناسان:

  فرهنگ بیمار و توهم برتری داروهای خارجی

  جامعه:در ماه‌های اخیر وضعیت دارو نیز مانند سایر اقلام ضروری، نابسامان و تهیه بعضی داروهای وارداتی بخصوص داروهای بیماری‌های خاص، برای بیماران دشوار شده است.

 • خرید حج ۱۳۹۷-۰۴-۲۴ ۱۱:۲۴

  کارشناسان در گفت و گو با قدس

  خرید سوغات از بازارهای عربستان ریختن آب در آسیاب دشمن است

  جامعه:بسیاری از مسئولان ایرانی دست اندرکار حج بارها در گفت‌وگوهایشان با خبرنگاران از خرید بالای کالا توسط زائران ایرانی گلایه و انتقاد کرده‌اند. آمارها نشان می‌دهد توصیه‌ها و تمهیدات اندیشیده شده از جمله ایجاد فروشگاه در فرودگاه ها، چندان نتوانسته زائران را برای کاهش خرید در عربستان متقاعد کند.

 • خانه رهبری در مشهد ۱۳۹۷-۰۴-۱۹ ۱۷:۵۶

  خیابان خاکی و خسروی‌نو مشهد با کوچه‌ای به هم متصل می‌شوند که به نام آیت‌الله سید جواد خامنه‌ای می‌شناسندش

  پس از 32 سال، خانه «کربلایی آقا»

  بنده رئیس جمهور بودم و امکانات این کشور تا حدودی که در اختیار رئیس جمهور بود، در اختیار بنده بود؛ - اما این پیرمرد و پیرزن کوچک‌ترین توقعی نداشتند که این خانه را تبدیل به احسن کنند یا دستی به سروصورتش بکشند. پدرم تاسال ۶۵ و مادرم تا انتهای دوران ریاست جمهوری در همین خانه زندگی می‌کردند؛ اما این خانه کمترین تغییری در جهت کامل شدن پیدانکرد.

 • kachiran ۱۳۹۷/۰۴/۱۲

  روایتی ناشنیده از زندگی سید صادق سبزواری، پدر صنعت چرخ خیاطی ایران که در سکوت خبری درگذشت

  ژاپنی‌ها می‌گفتند: شما را چه به تولید چرخ خیاطی؟! 

  حامد کمالی

  در روزهایی که آینده کشور هنوز روشن نبود و سرمایه‌دارها به سرعت درحال خارج کردن پولشان از مملکت بودند، او رفت تا مجوزهای احداث کارخانه‌اش را بگیرد. موضوعی که همه را متعجب کرده بود و واقعاً هم جای تعجب داشت. آخر چه کسی صبح روز بعد از پیروزی انقلاب راه می‌افتد تا موافقت اصولی برای احداث کارخانه بگیرد؟

 • کمال قربانیش ۱۳۹۷-۰۳-۲۶ ۱۳:۳۴

  ماجرای ناجی روستای پسوه پیرانشهر از سیل به روایت اولین خبرنگاری که خودش را به روستا رساند

  چوپان فداکار

  حامد کمالی

  خبرش به قول معروف مثل بمب صدا کرد. حتی خود کسانی هم که برای اولین بار سراغ او رفتند و با او گفت وگو گرفتند فکر نمی‌کردند که این حرکت هوشمندانه یک چوپان ساده پیرانشهری این قدر مهم و بزرگ شود که تا چند روز بعد همه خبرگزاری‌ها و بخش‌های خبری تلویزیون درباره آن صحبت کنند و گزارش بروند، چه برسد به اینکه استاندار و فرماندار و رئیس هلال‌احمر کلی راه طی کنند تا او را از نزدیک ببینند و از او قدردانی کنند.

 • قوه ۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۱۴:۵۵

  دیدگاه اعضای کمیسیون قضایی درباره دائمی‌شدن قوانین مجازات اسلامی‌ و آئین دادرسی کیفری

  نقاط ضعف قوانین را می‌دانیم/۴۵ ایراد را شناسایی کرده‌ایم/متهمان در بدو دستگیری می‌توانند تقاضای وکیل کنند

  قدس آنلاین- محمود مصدق: طرح دائمی‌شدن قوانین آیین دادرسی کیفری و مجازات اسلامی ‌به تصویب مجلس شورای اسلامی‌رسیده است. به گزارش خبرنگار ما ، طرح دائمی ‌شدن قوانین آیین دادرسی کیفری و مجازات اسلامی در حالی به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی ‌رسیده است که ابتدای تیرماه آینده مهلت اجرای آزمایشی آن‌ها به پس از نزدیک به ۴ دهه پایان می‌یابد.

 • مجتبی همتی فر ۱۳۹۷-۰۳-۰۴ ۱۴:۴۵

  ضرورت وجود طرح جامع برای تعطیلات

  جامعه:این روزها، بحث تعطیلات زمستانه از سوی مسئولان وزارت آموزش و پرورش مطرح شد؛ طرحی که چند سالی است در میانه آلودگی هوای کلان‌شهرها در نیمه دوم سال به رو می‌آید و دوباره فراموش می‌شود.

 • گیشا ۱۳۹۷-۰۲-۱۶ ۱۲:۱۸

  شهرداری پول نداد، دردسر مردم ادامه دارد

  طرح احداث زیر گذر «گیشا» در خواب زمستانی

  قدس آنلاین- محمود مصدق: پروژه احداث زیر گذر غیر همسطح بزرگراه‌های جلال آل‌احمد و شهید چمران، یا همان زیر گذر گیشا هنوز از خواب زمستانی بیدار نشده است.