همه‌ی خبرهای امروز
 • بلوچ ۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۱۱:۴۹

  آشنایی با آداب و رسوم مردم بلوچستان

  کاشت نخل عیدی بلوچ ها به طبیعت/«کشک» و «حلوا» خوراکی هایی که کدورت ها را رفع می کند

  زاهدان - بلوچ ها نیز همچون سایر اقوام ایرانی بهار طبیعت و شکوفایی غنچه های بهاری را گرامی می دارند و دراین ایام علاوه بر جشن و سرور و شادی و برپایی مراسم عید نوروز آداب و رسوم ویژه و خاصی را در این ایام برگزار می کنند.

 • معلولان ۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۹:۰۱

  وعده عاشقی

  خانه فرشته ها در نوروز منتظر شماست/خانه دوست اینجاست

  مشهد- آسایشگاه معلولان فیاض بخش مشهد از جمله مکان‌هایی است که معنای سروده حکیم سعدی را با مضمون بنی آدم اعضای یکدیگرند متجلی کرده و به هر بازدید کننده‌ای فرصت فرشته شدن می‌دهد.

 • قم ۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۷:۴۲

  نمک هایی که به اشتغال طعم می دهد

  «دریاچه نمک» قم ثروتی بلااستفاده در دل کویر

  قدس آنلاین-قم: استان قم ام القرای جهان تشیع است و وجود حرم کریمه اهل بیت(ع) حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران، بقاع متبرکه و حوزه‌های علمیه و همچنین اشتراکات مذهبی با کشورهای همسایه در بخش‌های مختلف موجب حضور ملیت‌های مختلف در این شهر همه ساله افزون بر ۲۰ میلیون گردشگر را به این شهر سوق می دهد.

 • سیستان و بلوچستان - کراپ‌شده ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۷:۳۷

  «هوتک»ها سراب حقوق شهروندی در سیستان و بلوچستان

  گودال‌های طبیعی آبشخور دام ها و روستائیان شده است

  ایرانشهر- هوتک در استان سیستان و بلوچستان به گودال‌های طبیعی می‌گویند که محل نگهداری آب‌های راکد و باران‌های فصلی است و در بخش‌های جنوبی این استان تنها آبشخور حیوانات و حتی انسان‌ها را تشکیل می‌دهد و درواقع سراب حقوق شهروندان روستایی در این استان است.

 • روستای جاورتن - کراپ‌شده ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۷:۴۹

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  یک مویز و چهل قلندر حکایت روستای ۵۰ خانواری «جاورتن» با یک قنات است

  جغتای- روستای جاورتن با بیش از ۵۰خانوار در ۳۳کیلومتری شهرستان جغتای قرار دارد که بانوان ساکنان در این روستا هر روز در مقابل تنها قنات موجود در روستا برای برداشت آب و شست و شوی ظروف صف می کشند.

 • لنج - کراپ‌شده ۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۹:۱۳

  خانواده‌های صیادان چابهار چشم به تدبیر دولت دوختند

  ملوانان چابهاری در تور دزدان دریایی/سیاست لبخند جواب نمی دهد

  زاهدان- ششم فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ روز تلخی در تقویم صیادان چابهاری است زیرا یکی از لنج های صیادی به همراه ۲۰ صیاد درحالی‌که عازم صید در آب‌های عمان بود موردحمله دزدان دریایی قرار گرفت و جمال‌الدین دهواری ناخدای ٤١ ساله به همراه٢٠ نفر از خدمه این لنج به اسارت دزدان سومالیایی درآمدند و تاکنون در چنگال آدم ربایان گرفتار هستند.

 • گرگان ۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۹:۰۴

  طرح ۱۴ ساله در ایستگاه نخست ایستاده است

  تله کابین گرگان مرگ نهارخوران یا تولد گردشگری؟

  گرگان- طبیعت بکر، آبشارهای زیبا و جاذبه‌های گردشگری ظرفیت جذب گردشگران استان گلستان را دو چندان می کند و از همین رو مسوولان را برآن داشته تا نسبت به احداث تله کابین اقدام کنند و حال این تصمیم با مخالفت بسیاری از دوستداران محیط زیست روبرو شده است.

 • شادگان ۱۳۹۵-۱۲-۲۰ ۱۸:۰۷

  نمک بر زخم طبیعت

  نیشکر کام تالاب شادگان را تلخ کرد

  قدس آنلاین- اهواز: تالاب بین المللی شادگان بزرگترین تالاب ثبت شده کشوربا بیش از ۵۰۰ هزار هکتار در جنوب خوزستان قرار دارد که معیشت بیش از ۱۰۰ هزار نفر از مردم محلی به آن وابسته است.

 • قاچاق پرنده ۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۸:۱۲

  هوبره در آستانه انقراض

  گستره قاچاق پرندگان از شرق تا جنوب کشور/دشت «سیر خون» دلش از دست قاچاقچیان خون است

  مشهد- «هوبره» از گونه پرندگان نادر و حفاظت‌شده‌ای است که به پرنده«بمب‌انداز» شهرت دارد اما علاقه شیوخ عرب به این پرنده موجب شده تا برای قاچاقچیان و صید این پرنده فرش قرمزی از شرق تا جنوب پهن شود.

 • گزارش باغستانهای قزوین ۱۳۹۵-۱۲-۱۷ ۱۸:۳۶

  تیشه منافع شخصی بر ریشه منافع عمومی

  مسوولان قزوین نفس شهر را بریدند

  قزوین- باغستان سنتی قزوین که قدمت آن به استناد تاریخ مکتوب به بیش از هزار و صد سال و به گمان بسیاری به دوران ساسانی می‌رسد، به وسعت حدود ۴۰۰۰ هکتار شهر را در بر گرفته بود اما متاسفانه آتش سوء مدیریت به جان آن افتاد و درختانش طعمه حریق و سپس به دست تبر به دستان افتاد.

 • ارومیه ۱۳۹۵-۱۲-۱۷ ۱۸:۳۵

  ۹ سال گذشت

  تله کابین ارومیه در ایستگاه بروکراسی اداری

  ارومیه- پروژه تله کابین ارومیه که ابتدا با نام بزرگترین تله کابین خاورمیانه از آن یاد می شد اکنون با گرفتار شدن در بروکراسی های پیچیده اداری و نبود همکاری دستگاه های اجرایی در همان ایستگاه نخست معطل مانده است.

 • مشهد ۱۳۹۵-۱۲-۱۷ ۱۸:۳۳

  مشهد الرضا(ع) به سفر زائران رنگ و طعم می بخشد

  رنگین کمان سوغات در سرزمین خورشید

  مشهد- زعفران یا طلای سرخ، انواع فرش و گلیم، محصولات ابریشمی، نمد، پیکره‌های سنگی، سنگ فیروزه و بسیاری از محصولات دیگر از جمله گیوه، چاروق، انواع مهر و تسبیح و بافته های مربوط به نشانه‌ها و پرچم های مذهبی از معروفترین سوغات و هدایای سرزمین خورشید است.

 • قشم ۱۳۹۵-۱۲-۱۷ ۱۸:۳۱

  پایان مشکلات تکراری

  جزیره قشم برای پذیرایی از گردشگران خانه تکانی کرد

  قدس آنلاین-بندر عباس: همه ساله به دلیل شرایط آب و هوایی خوب و همچنین زرق و برق بازار های خرید و نیز همجواری با آب های نیلگون خلیج فارس مسافران بسیاری را برای حضور در جزیره قشم دعوت می کند اما طی سال های گذشته همواره این سیل عظیم گردشگر با مشکلات بسیاری روبرو بوده است.

 • سیستان ۱۳۹۵-۱۲-۱۶ ۱۸:۱۶

  سیستان؛ آمیزه ای از تاریخ ، اسطوره و مذهب

  ورود آقایان به این زیارتگاه ممنوع است

  قدس آنلاین- زابل: سیستان گرچه از وجود امامزادگان بلافصل با معصومین(ع) محروم است، اما بقعه ها و اماکن متبرکه بی شماری را در خود جای داده است که نشان از ارادت قلبی و علاقه شدید مردم این خطه به نبی مکرم اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) است. از همین رو زیارتگاهی در این استان وجود دارد که می توان آن را متفاوت ترین زیارتگاه سیستان و شاید ایران بر شمرد.

 • زغال ۱۳۹۵-۱۲-۱۵ ۱۸:۰۳

  طبیعتی که زغال شد

  روز های سیاه جنگل های کویر در سایه بی تدبیری

  قدس آنلاین-جنگل‌های حارث‌آباد در سبزوار و همچنین درختچه های تاغ حاشیه سبزوار این روزها به مامن افرادی تبدیل‌شده که با آتش زدن تاغ زارها علاوه بر گرما بخشیدن به محفل قلیان سراها کیسه‌ای از سرمایه‌های ملی و منابع طبیعی برای خود دوختند

 • کارگران ۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۹:۲۵

  قدس پیگیری می کند

  سایه رنج بر سر کارگران کوره های آجر پزی«بوکان»

  ارومیه- کارگران کوره های آجرپزی حدفصل «بوکان» و شهر«سیمینه» استان آذربایجان غربی همه ساله در زمان فعالیت با مشکلات فراوانی ازجمله نامناسب بودن شرایط محیط کار و نبود امکانات بهداشتی روبرو هستند.

 • سوخت ۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۹:۱۲

  قاچاقچیانی که از سوخت کره می گیرند

  حکایت نفت کش های چهار پا/سوخت قاچاق در جاده های سیستان و بلوچستان می گریزد

  قدس آنلاین- زاهدان: منظره آشنای جاده های جنوبی سیستان و بلوچستان گریز وانت هایی است که سوخت قاچاق بار زده اند و در حالی که پلاک خودروها را با کارتن و پارچه پوشانده اند با افساری لجام گسیخته در جاده های استان می تازند تا سوخت های مازاد بر مصرف سایر ساکنان کشور را به مرز رسانده و به نان تبدیل کنند.

 • راهیان نور ۱۳۹۵-۱۲-۰۹ ۱۸:۵۹

  همسفر با راویان فتح

  عشق اینجا اوج پیدا می کند

  قدس آنلاین- خوزستان سرزمین عشق و حماسه و جلوه ایثار و مقاومت است و لذا از این رو همه ساله هزاران عاشق دل خسته با هدف بازخوانی خاطرات دفاع مقدس و تجدید میثاق با شهدا کوله بار سفر می بندند تا یاد شهدا و امام شهدا را با سفر به جبهه های جنوب زنده کنند.

 • طلاق ۱۳۹۵-۱۲-۰۹ ۱۸:۵۵

  آفت جدایی ظاهری به جان برخی خانواده های مازندرانی افتاد

  طلاق های صوری با هدف دریافت مستمری شایعه یا واقعیت؟

  استان ها-قانون حمایت از دختران بی سرپرست و دریافت مستمری به تازگی موجب شده تا برخی از بانوان با طلاق صوری از همسر خود جدا شده و سپس با جاری کردن صیغه دائم از این طریق مستمری برای گذران زندگی فراهم کنند هر چند که به گفته مدیر کل بهزیستی مازندران فقط نشانه هایی از این موضوع دیده می شود و به اثبات نرسیده است.

 • اوتیسم ۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۸:۰۲

  محبوس در خانه محصور در بی توجهی

  صدای کودکان قزوینی مبتلا به اوتیسم به گوش مسوولان نمی رسد

  قزوین- اختلال اوتیسم یا درخودماندگی نوعی اختلال رشدی از نوع روابط اجتماعی است که تا قبل از سه سالگی بروز می کند و علت اصلی آن هنوز به طور کامل شناخته نشده است.

 • خلیج گرگان ۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۷:۵۷

  قدس آنلاین گزارش می دهد

  «خزر» رژیم گرفت/خلیج گرگان آب می رود

  گرگان- بزرگترین خلیج دریای خزر، این روزها حال خوشی ندارد از آلودگی های زیست محیطی و تخلیه زباله های شهری در حاشیه خلیج که بگذریم، پسروی آب و خشک شدن آن نگرانی هایی را درباره آینده آن به وجود آورده است به خصوص که تجربه ای مانند دریاچه ارومیه نگرانی ها را بیشتر می کند.

 • امامزاده پیر مردان ۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۷:۴۹

  نقاط ناشناخته گردشگری مذهبی سمنان را بشناسیم

  «پیرمردان» امامزاده ای بر فراز ابرها

  قدس آنلاین-سمنان: آرامگاه امامزاده پیرمردان در استان سمنان و در روستای طرود بر بلندای قله کوهی قرار گرفته که بالارفتن از آن هم حال و هوایتان را عوض می کند و هم نوید زیارت دلچسبی را به شما می دهد ضمن اینکه در سفر به روستای طرود می توانید از همه جذابیت های منحصر به فرد این روستا دیدن کنید.

 • اهواز ۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۷:۴۷

  زندگی در برزخ شهر و روستا

  اهواز در زمره حاشیه دارترین شهر های درگیر با حاشیه نشینی است

  قدس آنلاین- اهواز:جنگ علاوه بر ایجاد خرابی و سوق دادن روستائیان مرز نشین به شهرهای اطراف حاشیه هایی را برای شهر ها آفرید که به علت نبود امکانات نوعی زندگی برزخی بین شهر و روستا برای این افراد ایجاد کرده است که گویا قصد دل کندن از کلان شهرهای ما را ندارد.

 • جندی شاپور ۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۷:۳۳

  کشاورزان آثار باستانی را شخم زدند

  آثار باستانی جندی شاپور خاک می خورد

  استان ها-اهواز: شهر باستانی جندی شاپور، در ۱۲ کیلومتری شهر دزفول در مجاورت روستای اسلام آباد واقع است و طی سال های گذشته زخم های عمیقی از بی مهری مسوولان و اهالی منطقه بر داشته است.

 • گل فشان ۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۷:۳۱

  ناشناخته های سیستان و بلوچستان گردشگران را فرا می خواند

  سفر به ناف ایران

  استان ها-زاهدان: تابلوی زیبای خلقت و آفرینش در جهان آن‌قدر رنگ و طرح چشم‌نواز بر بوم خود دارد که با سفر به هر نقطه از دنیا می‌توان شاهکار آفرینش را لمس کرد همچنان که در سیستان و بلوچستان زمین را واداشته تا سفره دلش را برای مسافران باز کند و با آن‌ها سخن بگوید.

 • محرومان ۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۷:۲۶

  توزیع شیر و برنج فاسد بین دانش آموزان هرمزگانی

  سبد حمایتی دولت به مناطق محروم تاریخ مصرف گذشته از آب درآمد

  بندرعباس-طرح سبد حمایت غذایی از طرف دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری که از طریق وزارت تعاون و آموزش و پرورش بین دانش آموزان رودان در استان هرمزگان تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل مصرف از آب درآمد.

 • جیرفت ۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۷:۲۰

  جنوب کرمان از بلای طبیعی در امان نیست

  سردرگمی در مدیریت بحران، نگرانی در دل مردم

  استان ها: بارندگی های اخیر در جنوب کشور طی چندین سال گذشته بی سابقه بود و هرچند باعث خوشحالی و شکرگذاری بسیاری از هموطنان ما در استانهای جنوبی شد در برخی مناطق موجب خساراتی به منازل مسکونی روستایی و زمین های کشاورزی شد.

 • ترافیک ۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۲۲:۵۵

  پاسگاه شریف آباد در دوراهی ماندن و رفتن

  پلیس راهور ترافیک ساز شد/گره کور ترافیک «شریف آباد» باز نشد

  استان ها: به گفته اعضای شورای اسلامی شهر شریف آباد یکی از عوامل به وجود آورنده مشکلات ترافیکی قرار گرفتن پلیس راه در مسیر راه این شهرستان است که با جابه جایی آن به ایوانکی حجم بسیاری از ترافیک کاسته می شود؛ اما معاون هماهنگ کننده ناجا ویژه شرق استان تهران این مساله را قبول ندارد.

 • اهواز - کراپ‌شده ۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۲۲:۴۸

  نمایندگان مجلس در واکنش به سفر رییس جمهور مطرح کردند

  خوزستان در انتظار اقدام و عمل دولتمردان

  استان ها-اهواز: با وجوداینکه خوزستان آخرین روز هفته گذشته تعدادی از اعضای هیئت دولت و رییس جمهور را به میزبانی پذیرفت و حکایت از توجه مسوولان برای همدلی با مردم این استان داشت اما این حضور نیز نتوانست مرهمی بر دل‌های نمایندگان مردم استان بگذارد ولذا حضور اعضای کابینه دولت در قالب شورای اداری و کارگروه مقابله با ریز گردها با واکنش‌های مختلفی همراه بود.

 • جهاد پزشکی - کراپ‌شده ۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۰۶:۳۰

  خدمات شهید شوشتری در سیستان و بلوچستان ادامه دارد

  تزریق امید به محرومان در بیمارستان های صحرایی سپاه

  استان ها: خدمت‌رسانی سپاه در حوزه‌های مختلف امنیتی، عمرانی، اشتغال‌زایی، بهداشتی و درمانی و فرهنگی توانسته است تا حدود زیادی موجبات رضایتمندی مردم مناطق دورافتاده و محروم سیستان و بلوچستان را فراهم ساخته و هزاران نفر از مردم مناطق این استان را در بیمارستان‌های صحرایی خود تحت درمان قرار دهد.