همه‌ی خبرهای امروز
 • درمان بیماری - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۸-۲۰ ۰۹:۴۶

  هزینه های درمان برای بیماران خاص و نادر کمرشکن است

  بازار داغ داروهای میلیونی و خواب سنگین بیمه ها

  محمود مصدق

  قیمت بالای داروهای بیماران خاص، سخت درمان و نادر از چالش‌های اساسی این بیماران و همچنین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. در واقع اکثر داروهای چنین بیمارانی وارداتی و بسیار گران هستند، بویژه داروهایی که تازه وارد بازارهای مصرف می‌شوند؛ در نتیجه تهیه آن‌ها برای این گونه بیماران و خانواده‌های آنان کاری بسیار سخت و حتی ناممکن به نظر می‌رسد.

 • حجاب ۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۱۰:۱۱

  همه اهمال دولت‌ها برای یک ارزش

  ۱۲ سال بی توجهی دستگاه های فرهنگی به عفاف و حجاب

  مریم احمدی شیروان

  ۱۲ سال از تصویب قانون عفاف و حجاب در شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌گذرد.قانونی که امید آن می‌رفت با تصویب آن دولتمردان نیز عزم خود را برای توجه جدی به یکی از اساسی‌ترین موضوعات جامعه اسلامی جزم کنند.

 • سند 2030 ۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۰۹:۰۳

  گزارش قدس از افشا گری های تازه از تعهد ایران به «بند پنجم» سند جنجالی:

  بقیه بندهای ۲۰۳۰ به قوت خود باقی است / دُم خروس ۲۰۳۰ بیرون زد!

  مریم احمدی شیروان

  معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان در پاسخ به این پرسش قدس که چرا ایران برای اجرایی کردن این بند از سند ۲۰۳۰ در آسیا و خاورمیانه انتخاب شده است می‌گوید: مسئولان ایران باید پاسخگو باشند که چرا این مسئولیت را پذیرفته‌اند و چرا طبق صحبت‌های خانم فلاحتی، معاون خانم مولاوردی، محرمانه و غیرعلنی این وظیفه به ایران محول شده است؟ علت اصلی این اتفاق نفوذ منطقه‌ای گسترده ایران است چرا که ایران کشوری دارای مقبولیت و قدرت است و دنیا هم در این زمینه قدرت، فرهنگ و جایگاه این کشور را قبول دارد، اما قبول این بند از سند، خلاف قرآن است چرا که قرآن به برابری جنسیتی اعتقادی ندارد

 • بیمه تکمیلی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۱۲:۱۸

  فرهنگیان در گفت و گو با قدس از نبود پوشش های مناسب بیمه تکمیلی می گویند

  فرانشیز سی درصدی و هزینه های چند برابری مانع اصلی رضایت فرهنگیان از بیمه تکمیلی

  بیمه تکمیلی فرهنگیان از سال ۸۹ تحت عنوان «بیمه طلایی» به اجرا درآمد و توانست بخشی از دغدغه‌های درمانی فرهنگیان را پوشش دهد. اما در این مسیر همواره با مشکلاتی مواجه بوده که ارتقای بیمه تکمیلی را به یکی از مطالبات رفاهی این قشر تأثیرگذار در جامعه بدل کرده است.

 • ثبت نام مدارس - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۱۲:۱۳

  گزارش قدس از تخلف آشکار مدارس در دریافت شهریه:

  شهریه های اجباری با ژست اختیاری!

  مسعود حیدری معینی

  بدون تردید یکی از مشکلات پیش روی بخش قابل توجهی از جامعه موضوع ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس است مشکلی که به ابعاد مختلف پیوند یافته و حالا برای خیلی‌ها به یک کلاف سردر گم تبدیل شده است، آن هم در قالب پولی است که تحت هر عنوان باید از جیب مردم پرداخت شود تا چرخ مدارس بچرخد.