همه‌ی خبرهای امروز
 • حجاب ۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۱۰:۱۱

  همه اهمال دولت‌ها برای یک ارزش

  ۱۲ سال بی توجهی دستگاه های فرهنگی به عفاف و حجاب

  مریم احمدی شیروان

  ۱۲ سال از تصویب قانون عفاف و حجاب در شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌گذرد.قانونی که امید آن می‌رفت با تصویب آن دولتمردان نیز عزم خود را برای توجه جدی به یکی از اساسی‌ترین موضوعات جامعه اسلامی جزم کنند.

 • سند 2030 ۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۰۹:۰۳

  گزارش قدس از افشا گری های تازه از تعهد ایران به «بند پنجم» سند جنجالی:

  بقیه بندهای ۲۰۳۰ به قوت خود باقی است / دُم خروس ۲۰۳۰ بیرون زد!

  مریم احمدی شیروان

  معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان در پاسخ به این پرسش قدس که چرا ایران برای اجرایی کردن این بند از سند ۲۰۳۰ در آسیا و خاورمیانه انتخاب شده است می‌گوید: مسئولان ایران باید پاسخگو باشند که چرا این مسئولیت را پذیرفته‌اند و چرا طبق صحبت‌های خانم فلاحتی، معاون خانم مولاوردی، محرمانه و غیرعلنی این وظیفه به ایران محول شده است؟ علت اصلی این اتفاق نفوذ منطقه‌ای گسترده ایران است چرا که ایران کشوری دارای مقبولیت و قدرت است و دنیا هم در این زمینه قدرت، فرهنگ و جایگاه این کشور را قبول دارد، اما قبول این بند از سند، خلاف قرآن است چرا که قرآن به برابری جنسیتی اعتقادی ندارد

 • بیمه تکمیلی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۱۲:۱۸

  فرهنگیان در گفت و گو با قدس از نبود پوشش های مناسب بیمه تکمیلی می گویند

  فرانشیز سی درصدی و هزینه های چند برابری مانع اصلی رضایت فرهنگیان از بیمه تکمیلی

  بیمه تکمیلی فرهنگیان از سال ۸۹ تحت عنوان «بیمه طلایی» به اجرا درآمد و توانست بخشی از دغدغه‌های درمانی فرهنگیان را پوشش دهد. اما در این مسیر همواره با مشکلاتی مواجه بوده که ارتقای بیمه تکمیلی را به یکی از مطالبات رفاهی این قشر تأثیرگذار در جامعه بدل کرده است.

 • ثبت نام مدارس - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۱۲:۱۳

  گزارش قدس از تخلف آشکار مدارس در دریافت شهریه:

  شهریه های اجباری با ژست اختیاری!

  مسعود حیدری معینی

  بدون تردید یکی از مشکلات پیش روی بخش قابل توجهی از جامعه موضوع ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس است مشکلی که به ابعاد مختلف پیوند یافته و حالا برای خیلی‌ها به یک کلاف سردر گم تبدیل شده است، آن هم در قالب پولی است که تحت هر عنوان باید از جیب مردم پرداخت شود تا چرخ مدارس بچرخد.

 • زلزله ؛ مشهدیها امشب در خیابانها و سوله های بُحران میخوابند/تصاویر ۱۳۹۶-۰۱-۱۷ ۰۹:۰۲

  دلهره ۷.۵ ریشتری در مشهد خانه تکانی کرد/شهر از وضعیت عادی خارج شد

  مشهد- شایعه وقوع زلزله ۷ و نیم ریشتری در مشهد مقدس موجب ایجاد دلهره در بسیاری از شهروندان شد تا آنجا که بسیاری از ساکنان این شهر خانه ها و واحد های مسکونی را بامداد پنجشنبه به مقصد خیابان ها و بیابان های اطراف شهر ترک کردند.

 • فرودگاه قم ۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۹:۳۵

  پس از گذشت ۶ سال بلاتکلیفی

  احداث فرودگاه قم همچنان تأخیر دارد

  قم- تفاهم‌نامه ساخت فرودگاه و دهکده گردشگری طرلاب در منطقه سلفچگان قم آذرماه ۸۹ بین شرکت ارم کیش و استانداری قم منعقد و عملیات اجرایی این فرودگاه نیز در بهمن‌ماه همان سال آغاز شد اما باگذشت ۶ سال از آغاز این پروژه همچنان شاهد تأخیر این پروژه هستیم.

 • خشکسالی ۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۹:۳۳

  ۱۶۵۰ روستا خالی از سکنه

  آفت بیکاری و خشکسالی ریشه زندگی در روستاهای سمنان را خشک می‌کند

  سمنان- بنا بر اعلام مقامات استانداری سمنان تعداد یک هزار و ۶۵۰ روستا در این استان خالی از سکنه است و اکنون آفت خشکسالی و بیکاری در حال خشک‌کردن ریشه زندگی در تعداد ۴۰۰ روستای باقی‌مانده در این استان است.

 • توفان ۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۹:۳۲

  به دلیل قرار گرفتن در کانون تولید ریز گردهای کشور

  حسرت نفس کشیدن در دل مردم ریگان/«توفان شن» قامت نخل های کرمان را خم کرد

  کرمان- تعطیلی مستمر مدارس، انسداد محورهای مواصلاتی و مدفون شدن بسیاری از روستاها در زیر تلی از خاک و ماسه و قطعی آب و برق تنها بخشی از مشکلات مردم شرق استان کرمان به‌واسطه وجود ریز گردها و توفان‌های شن است که ضرب‌آهنگ زندگی در این منطقه را کند و بسیاری از روستائیان را کوچ داده است.

 • گدایی مدرن - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۰۵:۴۷

  «قدس آنلاین» گزارش می‌دهد؛

  نفوذ به مخوف‌ترین مافیای پایتخت/بررسی سونامی و کلاف سردرگم جامعه

  اکرم سادات حسینی

  گدایی یا همان تکدی گری معضل جدی جامعه نابالغ شهری است که همچون تکثیر باکتری تصاعدی در حال افزایش است، دیگر نمی توان گفت که این افراد چه سطحی از فقر را بلعیده اند وقتی ماشین های چند صد میلیونی آنها را در سر چهارراه ها و گذرها سوار و پیاده می کند و به محل کارشان می رساند با این وجود از خودت می پرسی این فرد کارگر و ماشین پول ساز است و اجیر شده یا نمایشی تلخ را علنی به روی پرده شهر می برد؟

 • معلولان ۱۳۹۵-۱۲-۲۵ ۱۹:۰۱

  وعده عاشقی

  خانه فرشته ها در نوروز منتظر شماست/خانه دوست اینجاست

  مشهد- آسایشگاه معلولان فیاض بخش مشهد از جمله مکان‌هایی است که معنای سروده حکیم سعدی را با مضمون بنی آدم اعضای یکدیگرند متجلی کرده و به هر بازدید کننده‌ای فرصت فرشته شدن می‌دهد.

 • سیستان و بلوچستان - کراپ‌شده ۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۷:۳۷

  «هوتک»ها سراب حقوق شهروندی در سیستان و بلوچستان

  گودال‌های طبیعی آبشخور دام ها و روستائیان شده است

  ایرانشهر- هوتک در استان سیستان و بلوچستان به گودال‌های طبیعی می‌گویند که محل نگهداری آب‌های راکد و باران‌های فصلی است و در بخش‌های جنوبی این استان تنها آبشخور حیوانات و حتی انسان‌ها را تشکیل می‌دهد و درواقع سراب حقوق شهروندان روستایی در این استان است.

 • گرگان ۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۹:۰۴

  طرح ۱۴ ساله در ایستگاه نخست ایستاده است

  تله کابین گرگان مرگ نهارخوران یا تولد گردشگری؟

  گرگان- طبیعت بکر، آبشارهای زیبا و جاذبه‌های گردشگری ظرفیت جذب گردشگران استان گلستان را دو چندان می کند و از همین رو مسوولان را برآن داشته تا نسبت به احداث تله کابین اقدام کنند و حال این تصمیم با مخالفت بسیاری از دوستداران محیط زیست روبرو شده است.

 • ارومیه ۱۳۹۵-۱۲-۱۷ ۱۸:۳۵

  ۹ سال گذشت

  تله کابین ارومیه در ایستگاه بروکراسی اداری

  ارومیه- پروژه تله کابین ارومیه که ابتدا با نام بزرگترین تله کابین خاورمیانه از آن یاد می شد اکنون با گرفتار شدن در بروکراسی های پیچیده اداری و نبود همکاری دستگاه های اجرایی در همان ایستگاه نخست معطل مانده است.

 • مشهد ۱۳۹۵-۱۲-۱۷ ۱۸:۳۳

  مشهد الرضا(ع) به سفر زائران رنگ و طعم می بخشد

  رنگین کمان سوغات در سرزمین خورشید

  مشهد- زعفران یا طلای سرخ، انواع فرش و گلیم، محصولات ابریشمی، نمد، پیکره‌های سنگی، سنگ فیروزه و بسیاری از محصولات دیگر از جمله گیوه، چاروق، انواع مهر و تسبیح و بافته های مربوط به نشانه‌ها و پرچم های مذهبی از معروفترین سوغات و هدایای سرزمین خورشید است.

 • قشم ۱۳۹۵-۱۲-۱۷ ۱۸:۳۱

  پایان مشکلات تکراری

  جزیره قشم برای پذیرایی از گردشگران خانه تکانی کرد

  قدس آنلاین-بندر عباس: همه ساله به دلیل شرایط آب و هوایی خوب و همچنین زرق و برق بازار های خرید و نیز همجواری با آب های نیلگون خلیج فارس مسافران بسیاری را برای حضور در جزیره قشم دعوت می کند اما طی سال های گذشته همواره این سیل عظیم گردشگر با مشکلات بسیاری روبرو بوده است.

 • زغال ۱۳۹۵-۱۲-۱۵ ۱۸:۰۳

  طبیعتی که زغال شد

  روز های سیاه جنگل های کویر در سایه بی تدبیری

  قدس آنلاین-جنگل‌های حارث‌آباد در سبزوار و همچنین درختچه های تاغ حاشیه سبزوار این روزها به مامن افرادی تبدیل‌شده که با آتش زدن تاغ زارها علاوه بر گرما بخشیدن به محفل قلیان سراها کیسه‌ای از سرمایه‌های ملی و منابع طبیعی برای خود دوختند

 • کارگران ۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۹:۲۵

  قدس پیگیری می کند

  سایه رنج بر سر کارگران کوره های آجر پزی«بوکان»

  ارومیه- کارگران کوره های آجرپزی حدفصل «بوکان» و شهر«سیمینه» استان آذربایجان غربی همه ساله در زمان فعالیت با مشکلات فراوانی ازجمله نامناسب بودن شرایط محیط کار و نبود امکانات بهداشتی روبرو هستند.

 • طلاق ۱۳۹۵-۱۲-۰۹ ۱۸:۵۵

  آفت جدایی ظاهری به جان برخی خانواده های مازندرانی افتاد

  طلاق های صوری با هدف دریافت مستمری شایعه یا واقعیت؟

  استان ها-قانون حمایت از دختران بی سرپرست و دریافت مستمری به تازگی موجب شده تا برخی از بانوان با طلاق صوری از همسر خود جدا شده و سپس با جاری کردن صیغه دائم از این طریق مستمری برای گذران زندگی فراهم کنند هر چند که به گفته مدیر کل بهزیستی مازندران فقط نشانه هایی از این موضوع دیده می شود و به اثبات نرسیده است.

 • اوتیسم ۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۸:۰۲

  محبوس در خانه محصور در بی توجهی

  صدای کودکان قزوینی مبتلا به اوتیسم به گوش مسوولان نمی رسد

  قزوین- اختلال اوتیسم یا درخودماندگی نوعی اختلال رشدی از نوع روابط اجتماعی است که تا قبل از سه سالگی بروز می کند و علت اصلی آن هنوز به طور کامل شناخته نشده است.

 • خلیج گرگان ۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۷:۵۷

  قدس آنلاین گزارش می دهد

  «خزر» رژیم گرفت/خلیج گرگان آب می رود

  گرگان- بزرگترین خلیج دریای خزر، این روزها حال خوشی ندارد از آلودگی های زیست محیطی و تخلیه زباله های شهری در حاشیه خلیج که بگذریم، پسروی آب و خشک شدن آن نگرانی هایی را درباره آینده آن به وجود آورده است به خصوص که تجربه ای مانند دریاچه ارومیه نگرانی ها را بیشتر می کند.

 • امامزاده پیر مردان ۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۷:۴۹

  نقاط ناشناخته گردشگری مذهبی سمنان را بشناسیم

  «پیرمردان» امامزاده ای بر فراز ابرها

  قدس آنلاین-سمنان: آرامگاه امامزاده پیرمردان در استان سمنان و در روستای طرود بر بلندای قله کوهی قرار گرفته که بالارفتن از آن هم حال و هوایتان را عوض می کند و هم نوید زیارت دلچسبی را به شما می دهد ضمن اینکه در سفر به روستای طرود می توانید از همه جذابیت های منحصر به فرد این روستا دیدن کنید.

 • اهواز ۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۷:۴۷

  زندگی در برزخ شهر و روستا

  اهواز در زمره حاشیه دارترین شهر های درگیر با حاشیه نشینی است

  قدس آنلاین- اهواز:جنگ علاوه بر ایجاد خرابی و سوق دادن روستائیان مرز نشین به شهرهای اطراف حاشیه هایی را برای شهر ها آفرید که به علت نبود امکانات نوعی زندگی برزخی بین شهر و روستا برای این افراد ایجاد کرده است که گویا قصد دل کندن از کلان شهرهای ما را ندارد.

 • محرومان ۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۷:۲۶

  توزیع شیر و برنج فاسد بین دانش آموزان هرمزگانی

  سبد حمایتی دولت به مناطق محروم تاریخ مصرف گذشته از آب درآمد

  بندرعباس-طرح سبد حمایت غذایی از طرف دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری که از طریق وزارت تعاون و آموزش و پرورش بین دانش آموزان رودان در استان هرمزگان تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل مصرف از آب درآمد.

 • جیرفت ۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۷:۲۰

  جنوب کرمان از بلای طبیعی در امان نیست

  سردرگمی در مدیریت بحران، نگرانی در دل مردم

  استان ها: بارندگی های اخیر در جنوب کشور طی چندین سال گذشته بی سابقه بود و هرچند باعث خوشحالی و شکرگذاری بسیاری از هموطنان ما در استانهای جنوبی شد در برخی مناطق موجب خساراتی به منازل مسکونی روستایی و زمین های کشاورزی شد.

 • ترافیک ۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۲۲:۵۵

  پاسگاه شریف آباد در دوراهی ماندن و رفتن

  پلیس راهور ترافیک ساز شد/گره کور ترافیک «شریف آباد» باز نشد

  استان ها: به گفته اعضای شورای اسلامی شهر شریف آباد یکی از عوامل به وجود آورنده مشکلات ترافیکی قرار گرفتن پلیس راه در مسیر راه این شهرستان است که با جابه جایی آن به ایوانکی حجم بسیاری از ترافیک کاسته می شود؛ اما معاون هماهنگ کننده ناجا ویژه شرق استان تهران این مساله را قبول ندارد.