همه‌ی خبرهای امروز
 • فلسفه اسلامی ۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۳:۰۲

  مروری بر زندگی و آرای نورالدین توپچو

  وقتی مسلمانان اخلاق را فدای پراگماتیزم آمریکا کردند

  نکته عجیب و قابل توجه در مورد نورالدین توپچو این است که او به دلیل انتقاداتی که به جریان ملی گرایی ترکی، جریان اسلام سنتی و جریان چپ انجام داد از سوی همه آن‌ها مطرود ماند!

 • تجزیه عراق ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۰:۱۳

  گزارشی از کلید خوردن تجزیه منطقه از  اقلیم / بخش چهارم

  نقشه های قدیمی برای تجزیه خاورمیانه

  مسعود صدر محمدی

  اگرچه رالف پترس با تهور خاص خود ارتش و دولت آمریکا را متهم به کم کاری در خصوص مسئله تجزیه عراق می‌کرد اما بعدها معلوم شد که سازمان سیا از همان آغاز اشغال عراق پروژه تجزیه این کشور را به عنوان یکی از دستور کارهای خود در نظر گرفته است.

 • فلسفه ۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۵:۲۹

  مدرسه تابستانی احیای معرفت در استانبول

  مدرسه تابستانی احیای معرفت استانبول دیدگاه پژوهشگران اسلامی به‌ویژه محققان و دانش‌پژوهان شرق آسیا نسبت به جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی ایران به عنوان نمونه‌ای از ایستادگی در برابر قدرت­‌های غربی قابل‌توجه بود.

 • مسجد الاقصى ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۴:۱۰

  نبرد ارتش‌های عربی و اسرائیل؛ انبان شکست و خیانت

  از زمان پیروزی مصر در 1953 تا جنگ 6 روزه در 1967، حوادث مهمی، تمرکز سیاسی و نظامی موجود در میان اعراب برای مقابله با اسرائیل را به طرز غیرقابل باوری منحرف کرده و آنان را تا چندین سال، مشغول درگیری‌های داخلی در بین خود کرد.

 • محمد مهدی رحیمی
۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۳:۵۹

   روز قدس اروپایی با طعم هسته ای

  پایتخت اتریش از جمله شهرهایی در اروپاست که به دلیل حضور قابل توجه مسلمانان، هر سال شاهد برگزاری راهپیمایی روز قدس است. اما سال 94 این راهپیمایی حال و هوای دیگری داشت چرا که به دلیل میزبانی دور نهایی گفتگوهای هسته ای و 1+5 هر روز در کانون توجهات رسانه های متعدد دنیا قرار داشت.