همه‌ی خبرهای امروز
 • علی اکبر محمد ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۳:۱۴

  گفت‌وگوی "قدس" با نماینده جنبش امت اسلام آمریکا:

  غرب از الگوشدن ایران برای جهان می‌ترسد

  علی اکبر محمد، نماینده لوئیس فرخان رهبر جنبش امت اسلام آمریکا در همایش بین‌المللی افق‌نو حاضر شده و  این پنجمین سفر وی به ایران است. علی اکبر محمد همچنین نماینده جنبش امت اسلام در آفریقا بوده و از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۲، ۱۲سال را در غنا در غرب آفریقا برای تبلیغ اسلام گذرانده است. با وی به عنوان یک شهروند مسلمان آمریکایی و فعال اجتماعی به گفت‌وگو پرداختیم.

 • اسکات بنت ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۰:۳۹

  گفت‌وگوی "قدس" با افسر پیشین ارتش آمریکا و میهمان همایش بین‌المللی افق نو :

  قانون و فرهنگ بیش از حد آزاد زمینه‌ساز سقوط آمریکاست

  اسکات بنت، افسر پیشین ارتش آمریکا در بخش عملیات‌های ویژه و روانی و نویسنده کتاب «حقه‌بازی» است. کتابی که در آن در خصوص حمایت مالی تروریسم توسط عناصر سیاسی کشورش صحبت کرده که جنجال زیادی را موجب شد و حتی زندانی شدن وی را برای مدتی به همراه داشت. او منتقد بسیاری از سیاست‌های دولت آمریکا بوده و جنبه‌های تازه‌ای را از تلاش‌های کشورش برای بی ثباتی و کمک به تروریسم در منطقه افشا کرده است. در زمینه‌های مختلف همچون حمایت مالی آمریکا از تروریسم، نگاه افکار عمومی آمریکا به رژیم صهیونیستی و ایران به گفت‌وگو با وی پرداختیم.  

 • فواد ایزدی ۱۳۹۷-۰۲-۲۰ ۱۶:۰۳

  کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با " قدس آنلاین":

  آبی از اروپا گرم نمی شود/ اروپا قبل و بعد از برجام تابع آمریکا بوده است/ خرید نفت ایران و همکاری بانک ها و شرکت های اروپایی تنها تضمین به عدم خروج جمهوری اسلامی از برجام است

  ساحل عباسی

  اروپا با جلوگیری از مانع تراشی آمریکا می تواند به ایران در خرید نفت کمک کند واین موضوع و سایر موضوعات عنوان شده را به عنوان یک تضمین به ایران اطلاع رسانی کند. در غیر این صورت اگر اروپا نیز شروط جمهوری اسلامی ایران را نپذیرد دلیلی بر باقی ماندن در برجام وجود ندارد و علی رغم تحمیل خسارت های فراوان به جمهوری اسلامی ایران در نهایت درس عبرتی برای آمریکا باوران است که به هیچ وجه نمی توان به آمریکا اعتماد کرد و مشکلات بین ایران وآمریکا با نشستن پای میز مذاکره و امضای توافق نامه ای چون برجام قابل حل نیست

 • کواکبیان ۱۳۹۷-۰۲-۱۹ ۱۶:۳۶

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با «قدس آنلاین» :

  نباید فرصت زیادی برای مذاکره با اروپایی‌ها صرف کرد / همه اقدامات جمهوری اسلامی آماده اجراست

  مینا افرازه

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: نباید فرصت زیادی برای مذاکره با اروپایی‌ها صرف کرد و در مدت زمان یک هفته‌ای هم می‌توان به این نتیجه دست یافت که آیا اروپایی‌ها اراده جدی و قاطعی برای ایستادگی در برابر تحریم‌های آمریکا دارند یا اظهارات‌شان تنها در حد شعار است و با مختصر تطمیع مالی از سوی عربستان تمامی تعهدات را از یاد می‌برند.

 • ترقی ۱۳۹۷-۰۲-۱۹ ۱۵:۵۴

  کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با "قدس آنلاین ":

  یکی از دلایل امیدواری رییس جمهور به ادامه برجام شرمندگی وی در برابر مردم است/ امید بستن مجدد به اروپا مانند دویدن به دنبال سراب برای سیراب شدن است

  ساحل عباسی

  جای تعجب دارد که آقای رئیس جمهور بعد از مشاهده بد قولی ها وعدم تعهد چند باره آمریکا وغرب همچنان خوش بینانه از ارتباط با اروپا وبرآورده کردن مطالبات جمهوری اسلامی توسط اروپا سخن می گوید! بی شک اعتماد مجدد به غرب اشتباه وخسارت محض خواهد بود چرا که در دو سال گذشته اروپا به صراحت نشان داده که همه تصمیمات آنها وابسته به نظر آمریکاست. اینکه آقای رئیس جمهور انتظار دارد اروپا تا دوسه هفته آینده تمامی انتظارات جمهوری اسلامی ایران را در موضوع برجام برآورده کند دقیقا دنبال سراب دویدن وسیراب شدن از سراب است، بنابراین امید بستن به اروپا اقدامی اشتباه تر از سایر اقدامات انجام شده است.

 • ثروتی.jpg ۱۳۹۷-۰۲-۱۸ ۱۵:۰۳

  موسی الرضا ثروتی در گفت و گو با "قدس آنلاین":

  کلاه مجلس پشمی برای رئیس جمهور ندارد!/ طرح سوال از رئیس جمهور از سوی این مجلس دور از انتظار است

  ساحل عباسی

  متاسفانه رفتار نمایندگان مجلس با دولت غیر از مماشات چیزی نیست. مجلس درخصوص دولت واعاده مطالبات مردم بیراهه می رود چرا که تا کنون نتوانسته دولت را وادار به پاسخگویی در قبال عدم اهتمام به موضوعاتی چون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، فرار مالیاتی، پس گرفتن بدهی ها از بدهکاران بانکی و فساد سیستماتیک در دولت، حقوق های نجومی واشرافی گری مدیران کنند.

 • سعدالله زارعی ۱۳۹۷-۰۲-۱۸ ۱۱:۳۴

  دکتر سعدالله زارعی در گفت و گو با "قدس آنلاین ":

  عدم موضع رسمی جمهوری اسلامی ایران در موضوع برجام خدشه به حیثیت جمهوری اسلامی است

  ساحل عباسی

  هر چند دولت با صراحت معتقد است این مساله پاسخگوی مطالبات ما خواهد بود وما از طریق اروپاییان ودیگر طرف های مذاکره میتوانیم به مطالبات خود در برجام برسیم اما کارشناسان نسبت به این مساله بسیار بد گمان هستند وبا دیده شک به آن می نگرند چرا که رفتارهای دولتمردان اروپایی نشان داده که آنها دنباله رو سیاست های آمریکا علیه ایران هستند.

 • مهدی چمران ۱۳۹۷-۰۲-۱۰ ۱۰:۳۹

  اظهارات رئیس سابق شورای شهر تهران درباره شورای شهر پنجم و جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی

  جلسات«جمنا» با قالیباف و رئیسی/ نجفی کار خوبی کرد به دادگستری نامه داده است/ این چه رسمی است که هر کس سر کار می‌آید، می‌گوید «ویرانه تحویل گرفته‌ام»

  نائب رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی از برگزاری جلسات «اتاق فکر» این جبهه هر ۱۵ روز یکبار با حضور چهره‌های شناخته شده اصولگرایی خبر داد.

 • فداحسین مالکی ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۱۰:۲۹

  سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در افغانستان در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  گیر افتادن آمریکا در تله همسایگان افغانستان/ بعید نیست از دل داعش جریان دیگری علیه امنیت منطقه ایجاد شود

  ساحل عباسی

  داعش ابزار سیاسی ونظامی مورد حمایت آمریکا در منطقه برای پیاده کردن اهداف مثلث شوم است بعید نیست که از دل داعش جریان دیگری علیه امنیت منطقه به وجود بیاید همانگونه که داعش از دل جریانی مثل القاعده بیرون آمد.جایگزین کردن افغانستان به جای سوریه وعراق ترمیم شکستها وزخم های آمریکا دراین و کشور است. در واقع استراتژی غلط امریکا این کشور را در تله ایران , روسیه ،چین وحتی پاکستان قرار می دهد و آسیب پذیری آمریکا را در منطقه چندین برابر افزایش می دهد.

 • دکتر سعدالله زارعی ۱۳۹۶-۱۱-۰۳ ۱۶:۰۶

  کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  لحن نامه هنیه به رهبر انقلاب لحنی درون خانوادگی و مانند نامه فرزندی به پدر یا برادری به برادر بزرگتر است

  ساحل عباسی

  در متن نامه به صورت ضمنی به سکوت دولتهای عربی در قبال مساله فلسطین و میدان بازی که عربها برای یکه تازی امریکا واسرائیل در پرونده فلسطین به وجود آورده اند اشاره شده است.این نگرانی ها به حدی مهم است که رهبر جمهوری اسلامی ایران به عنوان رهبر کشور بسیار مهم وتعیین کننده در منطقه دائما بر موضوع مساله فلسطین تاکید می کنند و لزوم توجه به این سرزمین مقدس وآزاد سازی آن را مورد توجه قرار می دهند.

 • نقوی حسینی ۱۳۹۶-۱۰-۳۰ ۱۵:۳۰

  نقوی حسینی در گفت و گوی تفصیلی با «قدس آنلاین»:

  اظهارات رییس جمهور درباره لایحه بودجه ۹۷ نوعی گروکشی و راهی برای فرار دولت از مسئولیت است/مجلس طبق اصل ۷۵ قانون اساسی نمی تواند تغییری در ماهیت بودجه ایجاد کند

  یکی از ویژگی های آقای روحانی این است که در زمان پاسخگویی با فرار به جلو سعی در شانه خالی کردن از وظایفش دارد. بالاخره آقای رییس جمهور یک سری وعده های انتخاباتی داده اند که موظف به تحقق آن است. بنابر این در آن چه به عنوان لایحه به مجلس ارائه می شود ممکن است درصد بسیار ضعیفی جا به جایی ردیف صورت بگیرد.

 • عماد آبشناس ۱۳۹۶-۱۰-۱۸ ۱۲:۴۲

  کارشناس مسائل بین الملل در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  آمریکا به دنبال بدعت گذاری علیه حکومت های مخالف خود در شورای امنیت سازمان ملل است/بی نتیجه ماندن جلسه شورای امنیت علیه جمهوری اسلامی شکست فوق العاده سنگینی برای دولت آمریکا بود

  ساحل عباسی

  بی نتیجه ماندن جلسه شورای امنیت سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران شکست فوق العاده سنگینی برای دولت آمریکا به شمار می رود بنحوی که می توان گفت آبروریزی بزرگی برای آمریکاست. اروپایی ها در بر هم زدن برجام با آقای ترامپ همکاری نکردند ، از سوی دیگر ترامپ تلاش کرد تا قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی معرفی کند که با اعتراض کل جهان درمجمع عمومی سازمان ملل متحد مواجه شد.

 • قديري ابيانه ۱۳۹۶-۱۰-۱۶ ۱۱:۵۶

  دکتر قدیری ابیانه در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  ترامپ ایرانیان را تروریست خوانده اما خودش از اغتشاش گران حمایت می کند/دشمن به وسیله عده ای اغتشاشگر در حال ماهی گرفتن از آب گل آلود است

  از کسانی که دست پرورده غرب هستند و از سوی غرب مامور ایجاد اغتشاش هستند و بابت ان پول و ارز دریافت می کنند نباید توقع چندانی داشت خانم هیلاری کلیینتون دریکی از سخنانش به صراحت به این موضوع تاکید کرد که با صرف میلیونها دلار پنج هزار ایرانی را برای اهداف خود درداخل کشور آماده کرده است از این رو می توان دریافت آمریکاییها در حال حاضر گوش به زنگ هستند تا از اعتراضات به حق اقتصادی مردم به نفع اهداف خود سوء استفاده کنند وان را به ضدیت با نظام واغتشاش و ضربه زدن به کشور منتهی کنند.

 • مسعود میرکاظمی ۱۳۹۶-۱۰-۰۹ ۱۰:۱۵

  گفت و گوی «قدس» با دکتر مسعود میرکاظمی، وزیر سابق نفت:

  فتنه ۸۸ تحریمهای بی سابقه را ایجاد کرد

  آنچه که به عنوان فتنه ۸۸ اتفاق افتاد، اجماعی از ثروت‌های نامشروع داخل کشور بود که عده‌ای به دست آورده بودند، سرویس‌های بیگانه خارجی و آدم‌های نادان داخل بودند که بازیچه بیگانگان شدند و کشوری که در اوج اقتدار بود را به قهقرای رتبه جهانی بردند. البته این موضوع را کسانی که در خارج از کشور بودند بیشتر حس می‌کنند.

 • حدادعادل ۱۳۹۶-۱۰-۰۹ ۱۰:۰۰

  گفت وگوی منتشر نشده با دکتر غلامعلی حداد عادل:

  میگفتند تو برخلاف اسمت، عادل نیستی

  از حدود ساعت یک نیمه شب، این‌ها چون آن لاین وصل بودند به حوزه‌های انتخاباتی، هرچه می‌آمد این‌ها اطلاع می‌دادند و به صدا و سیما هم می‌دادند. این نوبت چون از فضای مجازی و از اینترنت و امثال آن استفاده می‌کردند، سریع‌تر انجام می‌شد. شمارش آرای انتخابات ریاست‌جمهوری کار دشواری نیست؛ چون فرض کنید که هزارتا رأی توی یک صندوقی باشد؛ به نام چهارتا کاندیدا ۸-۷ نفر هم پای صندوق هستند. این‌ها ظرف یک ساعت، یک ساعت و نیم تا دو ساعت می‌توانند بشمارند و نتیجه را اعلام بکنند. این حرف‌هایی که مثلاً به یک جاهایی تعرفه نرسیده، به یک جایی رسیده و زودتر تعطیل کردند یا دیرتر تعطیل کردند، این‌ها هیچ‌کدام سند نیست.