همه‌ی خبرهای امروز
 • فداحسین مالکی ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۱۰:۲۹

  سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در افغانستان در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  گیر افتادن آمریکا در تله همسایگان افغانستان/ بعید نیست از دل داعش جریان دیگری علیه امنیت منطقه ایجاد شود

  ساحل عباسی

  داعش ابزار سیاسی ونظامی مورد حمایت آمریکا در منطقه برای پیاده کردن اهداف مثلث شوم است بعید نیست که از دل داعش جریان دیگری علیه امنیت منطقه به وجود بیاید همانگونه که داعش از دل جریانی مثل القاعده بیرون آمد.جایگزین کردن افغانستان به جای سوریه وعراق ترمیم شکستها وزخم های آمریکا دراین و کشور است. در واقع استراتژی غلط امریکا این کشور را در تله ایران , روسیه ،چین وحتی پاکستان قرار می دهد و آسیب پذیری آمریکا را در منطقه چندین برابر افزایش می دهد.

 • دکتر سعدالله زارعی ۱۳۹۶-۱۱-۰۳ ۱۶:۰۶

  کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  لحن نامه هنیه به رهبر انقلاب لحنی درون خانوادگی و مانند نامه فرزندی به پدر یا برادری به برادر بزرگتر است

  ساحل عباسی

  در متن نامه به صورت ضمنی به سکوت دولتهای عربی در قبال مساله فلسطین و میدان بازی که عربها برای یکه تازی امریکا واسرائیل در پرونده فلسطین به وجود آورده اند اشاره شده است.این نگرانی ها به حدی مهم است که رهبر جمهوری اسلامی ایران به عنوان رهبر کشور بسیار مهم وتعیین کننده در منطقه دائما بر موضوع مساله فلسطین تاکید می کنند و لزوم توجه به این سرزمین مقدس وآزاد سازی آن را مورد توجه قرار می دهند.

 • نقوی حسینی ۱۳۹۶-۱۰-۳۰ ۱۵:۳۰

  نقوی حسینی در گفت و گوی تفصیلی با «قدس آنلاین»:

  اظهارات رییس جمهور درباره لایحه بودجه ۹۷ نوعی گروکشی و راهی برای فرار دولت از مسئولیت است/مجلس طبق اصل ۷۵ قانون اساسی نمی تواند تغییری در ماهیت بودجه ایجاد کند

  یکی از ویژگی های آقای روحانی این است که در زمان پاسخگویی با فرار به جلو سعی در شانه خالی کردن از وظایفش دارد. بالاخره آقای رییس جمهور یک سری وعده های انتخاباتی داده اند که موظف به تحقق آن است. بنابر این در آن چه به عنوان لایحه به مجلس ارائه می شود ممکن است درصد بسیار ضعیفی جا به جایی ردیف صورت بگیرد.

 • عماد آبشناس ۱۳۹۶-۱۰-۱۸ ۱۲:۴۲

  کارشناس مسائل بین الملل در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  آمریکا به دنبال بدعت گذاری علیه حکومت های مخالف خود در شورای امنیت سازمان ملل است/بی نتیجه ماندن جلسه شورای امنیت علیه جمهوری اسلامی شکست فوق العاده سنگینی برای دولت آمریکا بود

  ساحل عباسی

  بی نتیجه ماندن جلسه شورای امنیت سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران شکست فوق العاده سنگینی برای دولت آمریکا به شمار می رود بنحوی که می توان گفت آبروریزی بزرگی برای آمریکاست. اروپایی ها در بر هم زدن برجام با آقای ترامپ همکاری نکردند ، از سوی دیگر ترامپ تلاش کرد تا قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی معرفی کند که با اعتراض کل جهان درمجمع عمومی سازمان ملل متحد مواجه شد.

 • قديري ابيانه ۱۳۹۶-۱۰-۱۶ ۱۱:۵۶

  دکتر قدیری ابیانه در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  ترامپ ایرانیان را تروریست خوانده اما خودش از اغتشاش گران حمایت می کند/دشمن به وسیله عده ای اغتشاشگر در حال ماهی گرفتن از آب گل آلود است

  از کسانی که دست پرورده غرب هستند و از سوی غرب مامور ایجاد اغتشاش هستند و بابت ان پول و ارز دریافت می کنند نباید توقع چندانی داشت خانم هیلاری کلیینتون دریکی از سخنانش به صراحت به این موضوع تاکید کرد که با صرف میلیونها دلار پنج هزار ایرانی را برای اهداف خود درداخل کشور آماده کرده است از این رو می توان دریافت آمریکاییها در حال حاضر گوش به زنگ هستند تا از اعتراضات به حق اقتصادی مردم به نفع اهداف خود سوء استفاده کنند وان را به ضدیت با نظام واغتشاش و ضربه زدن به کشور منتهی کنند.

 • مسعود میرکاظمی ۱۳۹۶-۱۰-۰۹ ۱۰:۱۵

  گفت و گوی «قدس» با دکتر مسعود میرکاظمی، وزیر سابق نفت:

  فتنه ۸۸ تحریمهای بی سابقه را ایجاد کرد

  آنچه که به عنوان فتنه ۸۸ اتفاق افتاد، اجماعی از ثروت‌های نامشروع داخل کشور بود که عده‌ای به دست آورده بودند، سرویس‌های بیگانه خارجی و آدم‌های نادان داخل بودند که بازیچه بیگانگان شدند و کشوری که در اوج اقتدار بود را به قهقرای رتبه جهانی بردند. البته این موضوع را کسانی که در خارج از کشور بودند بیشتر حس می‌کنند.

 • حدادعادل ۱۳۹۶-۱۰-۰۹ ۱۰:۰۰

  گفت وگوی منتشر نشده با دکتر غلامعلی حداد عادل:

  میگفتند تو برخلاف اسمت، عادل نیستی

  از حدود ساعت یک نیمه شب، این‌ها چون آن لاین وصل بودند به حوزه‌های انتخاباتی، هرچه می‌آمد این‌ها اطلاع می‌دادند و به صدا و سیما هم می‌دادند. این نوبت چون از فضای مجازی و از اینترنت و امثال آن استفاده می‌کردند، سریع‌تر انجام می‌شد. شمارش آرای انتخابات ریاست‌جمهوری کار دشواری نیست؛ چون فرض کنید که هزارتا رأی توی یک صندوقی باشد؛ به نام چهارتا کاندیدا ۸-۷ نفر هم پای صندوق هستند. این‌ها ظرف یک ساعت، یک ساعت و نیم تا دو ساعت می‌توانند بشمارند و نتیجه را اعلام بکنند. این حرف‌هایی که مثلاً به یک جاهایی تعرفه نرسیده، به یک جایی رسیده و زودتر تعطیل کردند یا دیرتر تعطیل کردند، این‌ها هیچ‌کدام سند نیست.

 • حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ۱۳۹۶-۰۹-۲۵ ۱۵:۲۳

  کارشناس مسائل بین الملل در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  طراحان کنوانسیون های بین المللی حامی صهیونیست جهانی هستند/ پیوستن به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم شمشیری دو لبه برای ایران است

  ساحل عباسی

  قدرتهای بزرگی چون آمریکا وانگلیس باهمکاری صهیونیسم جهانی پشت پرده چنین معاهداتی قرار دارندو با طراحی توافق نامه های بین المللی به دنبال تامین منافع خود هستند تا با اعمال قوانین خود مقررات مورد نظرشان را بر جهان حاکم کرده و کشورها را تحت سیطره قوانین خود قرار دهند.پیوستن به کنوانسیون های بین المللی نه تنها پیشرفتی برای ما به دنبال ندارد، بلکه عقب گرد از اصول وآرمانهای انقلاب به شمار می رود.

 • داود گودرزی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۶:۵۲

  رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  طهارت و تقوی دو بال پرواز دانشجوی بسیجی است/ رفتاهای سلیقه ای خلاف آرمان ها وتاکیدات امام و مقام معظم رهبری در خصوص دانشجویان است

  گودرزی در تبیین وظایف بسیجیان دانشجو تصریح کرد: تبیین فلسفه وجایگاه بسیج دانشجویی را تنها باید از منظر و دیدگاه امام خمینی و مقام معظم رهبری به نظاره نشست. امام خمینی با اهتمام به این موضوع که ملت ایران انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند اما براین نکته تاکید داشتند تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی همچنان نیازمند حضور همه جانبه مردم به خصوص جوانان فرهیخته وانقلابی است از این رو نهادینه کردن آرمانهای انقلاب نیازمند تربیت مدیرانی کارآمد است بنابراین امام براین نکته تاکید داشتند که دانشگاه مبداء تحولات است و دانشگاه باید حرکت ملت ایران را پرچمداری کند.

 • 1 ۱۳۹۶-۰۹-۰۹ ۱۴:۴۴

  گفت‌وگوی جذاب و منتشر نشده از آیت‌الله محی الدین حائری‌شیرازی

  بزرگ‌ترین مشکلات با مناظره حل می‌شود

  رهبری و ولایت و عرصه‌های ابتلائات و آزمایش‌ها در این حوزه. اشاره به ظریف‌ترین موارد در روابط پیشین حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری، از جمله دلایل ارسال جواب نامه امام به ایشان برای صدا و سیما، از جمله مطالبی است که می‌تواند بررسی و پژوهشی ژرف را زمینه‌سازی کند.

 • سروری ۱۳۹۶-۰۹-۰۴ ۱۰:۴۶

  پرویز سروری چهره اصولگرا در گفت و گو با قدس تشریح کرد

  پشت پرده شهردار شدن احمدی نژاد

  مسعود بصیری

  با پرویز سروری درباره سالهای شهرداری احمدی نژاد، نشستن او بر کرسی اول اجرایی کشور، روی کار آمدن قالیباف و انتخابات گذشته گفت و گوی بی پرده‌ای داشته ایم که در ادامه می خوانید

 • قدیری ابیانه ۱۳۹۶-۰۸-۳۰ ۱۱:۳۵

  کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  سردارسلیمانی نماد عزت ، شکوه و عظمت حماسی ایران زمین است/ پیروزی جبهه مقاومت بر داعش، پیروزی بر آمریکا، ارتجاع منطقه و رژیم صهیونیستی است

  ساحل عباسی

  حال پیروزی بر داعش وشکست داعش پیروزی بر آمریکا اروپا ارتجاع منطقه و رژیم صهیونیستی است. پیروزی که جمهوری اسلامی ایران سربلند آن است.اقتدار ونفوذی که از جمهوری اسلامی نشان داده شد در کشورهای منطقه تا دریای مدیترانه موجب حیرت همه شد. ایران امروز دیگر تنها یک قدرت منطقه ای نیست بلکه یک قدرت جهانی محسوب می شود زیرا کشوری که بتواند توطئه های گسترده آمریکا، انگلیس؛ اروپا ،اسرائیل وارتجاع عرب را در هم بشکند و تروریست ها را مضمحل کند قدرتی جهانی محسوب می شود.این در حالی است که قدرتهای اروپایی و آمریکا روز به روز با مشکلات بیشتری دست به گریبان هستند.

 • حسین شیخ الاسلام ۱۳۹۶-۰۸-۲۲ ۱۱:۴۱

  مشاور وزیر امور خارجه در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  سناریوی تنش زایی سعودی ها در منطقه شکست مفتضحانه دیگری در کارنامه سیاسی آن هاست/ استعفای سعد حریری در خاک سعودی تحقیر بزرگی برای سعودی ها بود

  استعفای سعد حریری در خاک سعودی تحقیر بزرگی برای سعودی هاست چرا که آنها نتوانستند نزدیک ترین یار خود را مجبور کنند در خاک وطنش از سیاست های سعودی حمایت کند از این رو ناچار شدند او را در حالت خفقان وزندانی وبازداشت کنند، در صورتی که بهتر بود آقای حریری استعفایش را تقدیم رئیس جمهور لبنان کرده ودر یک مصاحبه تلویزیونی ملی از دلائل واستدلالات خود دفاع کند! استعفای نخست وزیر لبنان در خاک سعودی بیانگر فشار سران سعودی وتلاش برای ایجاد تنش و تشنج در لبنان و منطقه است.

 • سردار جوانی ۱۳۹۶-۰۸-۲۱ ۱۵:۰۴

  مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  حمله به ایران از سوی سعودی یک طنز تاریخی است/ حزب الله لبنان در کمتر از چند ساعت متجاوزین را پشیمان خواهد کرد

  عربستان می داند که لبنان یمن دوم نیست که بتواند در این کشور اعمال جنایتکارانه وتجاوزکارانه انجام دهد. حزب الله لبنان از قدرت عظیم و بازدارنده ای برخوردار است که با تمام قوت در برابرهر نوع تعرضی به لبنان ایستادگی کرده وپاسخ درخور و شایسته ای به متجاوز خواهد داد. امروزحزب الله لبنان قدرت بالفعلی است که با سهولت در برابر متجاوز می ایستد و در کمترین زمان سعودی ها و رژیم صهیونیستی را از تجاوز به خاکش پشیمان خواهد کرد.

 • معصومه نور محمدی ۱۳۹۶-۰۸-۱۹ ۱۶:۴۱

  گفت و گو با معصومه نورمحمدی، از دانشجویان پیرو خط امام درباره زندگی در سفارت آمریکا در تهران

  وقتی برگشتند گفتند با یک دختر رنجر درگیر شدیم!

  این حرکت بین بچه‌های فعال چند دانشگاه بود که از قبل از انقلاب هم ارتباطاتی با هم داشتند؛ یعنی ارتباطات بچه‌های مذهبی با فعالیت‌هایی از قبیل کوهپیمایی، ارتباطات داخل دانشگاه یا حتی فیلم‌هایی که در جمع‌های دانشجویی نشان می‌دادند.

 • رجبی دوانی ۱۳۹۶-۰۸-۱۵ ۱۹:۴۲

  دکتر محمد حسین رجبی دوانی در گفت وگو با «روایت امروز»:

  مراسم اربعین حسینی نباید دولتی شود

  ۱۳۷۸ سال از حرکت جابر بن عبدالله انصاری در حرکت از مدینه به سوی کربلا در اربعین حسینی به قصد زیارت بار گاه منور امام حسین (ع) می‌گذرد. در طول تاریخ حاکمان و سفاکان زمان تمام سعی خود را براین داشتند که از زیارت اباعبدالله (ع) و زنده نگه داشتن قیام عاشورا جلوگیری کنند اما به قدرت الهی نه تنها چنین اتفاقی صورت نگرفته است بلکه اکنون شاهد عمق نفوذ آن قیام در کشورهای اروپایی و آمریکایی هستیم. در طول این سالیان، امامان معصوم همواره به زیارت امام حسین (ع) در روز اربعین تأکید داشتند و به این منظور سیره و آداب مخصوص به زمان خود را داشته‌اند.

 • ترقی ۱۳۹۶-۰۷-۲۷ ۰۸:۴۵

  کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  اظهارات ترامپ شعار مرگ بر آمریکا را نهادینه کرد/ سخنان ترامپ در روزهای گذشته تحقق بیانات رهبری را به تصویر کشید

  آمریکایی ها گمان می کردند در نهایت فشارها و تحریم هایی که بر ایران تحمیل می کردند می توانند عامل تغییر رفتار نظام جمهوری اسلامی شوند، اما ملت ایران هرگز به تحریم های آمریکا اعتنایی نکرد و نشان داده بدون نیاز به قدرتها مسیر پیشرفت را طی خواهد کرد وهرگز دست از حمایت از مستضعفین منطقه و مقاومت برنخواهد داشت. یقینا استراتژی و مشی جدید آمریکا با پاسخ ملت ودولت ایران نتیجه ای نخواهد داشت هر چند که به ملت ایران فرصتی برای اتحاد و وحدت ملی حول محور رهبری داده است.

 • مهدوی کنی ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۱۵:۰۷

  گفت و گوی منتشر نشده با مرحوم آیت الله محمدرضا مهدوی کنی

  اعتدال واقعی

  آنچه می‌خوانید، گوشه‌ای از خاطرات مرحوم آیت‌الله شیخ محمدرضا مهدوی‌کنی است که در آخرین جلسه مصاحبه با «مرکز اسناد انقلاب اسلامی» در اسفند ۱۳۷۹ بیان شده و برای اولین بار در ویژه نامه روایت امروز روزنامه قدس منتشر شده است.

 • هانی زاده ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۱۰:۳۲

  دکتر حسن هانی زاده در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  سخنان ترامپ انشای نتانیاهو برای وی بود که از سوی یک کابوی آمریکایی قرائت شد/ توافق برجام بین ایران وامریکا به پایان رسیده است

  سخنرانی ترامپ ثابت کرد که موضوع برجام بهانه ای بیش نیست و رئیس جمهور امریکا به شدت از نفوذ معنوی جمهوری اسلامی ایران در منطقه خشمگین است زیرا امریکا در طول هفت سال گذشته ودر ده ماه اخیری که از ورود دونالد ترامپ به کاخ سفید می گذرد نتوانسته به اهداف تغییرات جغرافیایی در خاورمیانه برسد. حضور قدرتمندانه جمهوری اسلامی ایران وکمک ایران به محور مقاومت نتوانست اهداف آمریکا وهم پیمانانش را در منطقه به چالش کشید از ای رو باید گفت سخنرانی ترامپ تنها تخلیه خشم وی از ملت ایران بود.