همه‌ی خبرهای امروز
 • مینو اصلانی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۱۱-۱۳ ۱۵:۰۵

  رئیس بسیج زنان در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  انقلاب اسلامی ایران احیا گر هویت زن در قرن گذشته بود / انتخاب نام خانوادگی زنان بر مبنای نام همسرشان در غرب نشانگر عدم وجود هویت ثابت زن در غرب است

  حضور زن در جامعه هنگامی موثر است که رسالت اجتماعی –فرهنگی وی با رسالت خانوادگی اش در تزاحم نباشد آنگونه که مقام معظم رهبری در خراسان شمالی فرمودند: چرا سبک زندگی ما به گونه ای است که زن مجبور به ایفای یکی از نقش های خود می شود یا مجبوراست یکی از نقش هاش را پر رنگ تر ایفا کند وبه سایر نقش هایی که برای او در عالم متصور است نپردازد. سبک زندگی واشتباهات راهبردی در زندگی زنان عامل این موضوع است اگر قرار است از توانمندی واستعدادهای خدادادی زن دردپیشرفت وتعالی جامعه استفاده شود باید الزامات و مقدمات آن هم فراهم شود.

 • صدیف بدری ۱۳۹۶-۱۱-۰۸ ۱۸:۴۹

  سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در گفت و گو با "قدس آنلاین":

  ۳۰ میلیارد تومان بودجه برف روبی در اثر سوء مدیریت شهرداری هیچ شد /اگر تهران تمام زمستان برف می بارید با چه چالش هایی مواجه می شدیم؟!

  تعلل در انجام وظیفه, عدم به کار گیری تجهیزات مورد نیاز در رفع ترافیک ناشی از بارش برف و عدم برنامه ریزیهای لازم از روزهای گذشته از مواردی است که بیانگر عملکرد نامطلوب مدیریت شهری در مواجهه با موضوعی به نام بارش برف است! جالب است با بودجه سی میلیارد تومانی برف روبی همچنان سطح بسیاری از خیابان های شهر قابل تردد نیست و تجهیزات برف روبی نیز در بسیاری از از مناطق برف گیر تهران مستقر نشده است. این وضعیت بیانگر آن است که شهرداری تهران با یک برف غافلگیر شد.

 • حدادعادل ۱۳۹۶-۱۰-۰۹ ۱۰:۰۰

  گفت وگوی منتشر نشده با دکتر غلامعلی حداد عادل:

  میگفتند تو برخلاف اسمت، عادل نیستی

  از حدود ساعت یک نیمه شب، این‌ها چون آن لاین وصل بودند به حوزه‌های انتخاباتی، هرچه می‌آمد این‌ها اطلاع می‌دادند و به صدا و سیما هم می‌دادند. این نوبت چون از فضای مجازی و از اینترنت و امثال آن استفاده می‌کردند، سریع‌تر انجام می‌شد. شمارش آرای انتخابات ریاست‌جمهوری کار دشواری نیست؛ چون فرض کنید که هزارتا رأی توی یک صندوقی باشد؛ به نام چهارتا کاندیدا ۸-۷ نفر هم پای صندوق هستند. این‌ها ظرف یک ساعت، یک ساعت و نیم تا دو ساعت می‌توانند بشمارند و نتیجه را اعلام بکنند. این حرف‌هایی که مثلاً به یک جاهایی تعرفه نرسیده، به یک جایی رسیده و زودتر تعطیل کردند یا دیرتر تعطیل کردند، این‌ها هیچ‌کدام سند نیست.

 • مظفری میانجی ۱۳۹۶-۰۹-۱۵ ۱۳:۲۳

  حجت الاسلام مظفری میانجی در گفت و گو با قدس آنلاین :

  عامل بودن پیامبر به آموزه های دینی اصلی ترین دلیل گرایش مردم به اسلام بود

  ساحل عباسی

  وی درخصوص چرایی مقبولیت پیامبر در بین مردم گفت: رفتارهای پیامبر به این دلیل بردل می نشست که خود عامل به آن بود.امروز برخی از مسولین نماد بی اعتمادی شده اند چرا که خود به آنچه می گویند عامل نیستند. بی شک یکی از دلایل گسترش و جهانی شدن دین مبین اسلاام توجه پیامبر به مکارم اخلاق بوده بنحوی که خود براین نکته تاکید داشته اند که من برای مکارم اخلاق مبعوث شدم .اگر خانواده؛نهادهای تربیتی وفرهنگی خود عامل به اخلاق باشند اگر اساتید اخلاق مدار باشند مسلما جامعه از خرد و کلان؛ کوچک و بزرگ با اخلاق خواهد شد وآن زمان است که ما به سیره اخلاقی ورفتاری پیامبر نزدیک می شویم.

 • انتقال خون ۱۳۹۶-۰۹-۱۱ ۰۸:۵۲

  رئیس سازمان انتقال خون ایران در گفت‌وگو با «قدس»:

  اعتقادی به خرید و فروش فراورده‌های خونی نداریم

  محمود مصدق

  نیاز به خون و فراورده‌های خونی ضرورتی است که بخش قابل ملاحظه‌ای از آن توسط اهدا کنندگان تأمین می‌شود.

 • سیدمحمد بطحایی ۱۳۹۶-۰۸-۳۰ ۰۹:۴۱

  بطحایی در گفت‌وگوی اختصاصی با «قدس» تشریح کرد

  آخرین تصمیمات ادغام معاونت‌های آموزش و پرورش

  آرش خلیل خانه

  وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ما از آخرین تصمیمات در خصوص ادغام معاونت‌های آموزش و پرورش خبر داد.

 • مجید ابهری ۱۳۹۶-۰۸-۲۱ ۱۰:۲۲

  دکتر مجید ابهری آسیب شناس اجتماعی در گفتگو با «قدس آنلاین»:

  فروپاشی ارزش های معنوی وفقدان برنامه های مدیریتی از عوامل ارتکاب جرایم جنسی در جامعه است

  ساحل عباسی

  آشنا سازی کودکان با مسائل جنسی وخطرات واحتمالات و پیشامدها از ضرورتهای فرهنگی است که لازم است توسط والدین با بیان ونحوه درست به آنها گفته شود. این موضوع بیاد از طریق مشاورین خبره به دانش آموزان وکودکان آموخته شود چرا که عدم انتقال درست آن به کودکان ونوجوانان می تواند جنبه بدآموزی داشته و منجر به تحریک آنها شود بنابراین این موارد باید به اقتضای سنی و شناخت آنها از اندامهای جنسی صورت بگیرد مثلا به کودکان آموزش داده شود که برخی از نقاط بدن خصوصی است وکسی حق دست زدن ومشاهده آنها را ندارد.

 • نان ۱۳۹۶-۰۸-۰۳ ۱۱:۵۷

  رئیس اتحادیه نانوایان تهران در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  نان پخت تهران یکی از بی کیفیت ترین نان های کشور است/ افزودن نمک به آرد به دلیل عدم کیفیت آرد است/ نانواها چاره ای غیر از افزودن نمک به آرد ندارند

  افزایش نمک در نان ها که مورد انتقاد وزیر بهداشت بود به دلیل کیفیت پایین آرد است.هر چند به خودکفایی گندم رسیده ایم اما متاسفانه به کیفیت گندم توجهی نشده است. گندم به درجه یک ؛ دو و سه تقسیم می شود از این رو با توجه به اینکه تهران بخش اعظمی در مصرف آرد دارد از این رو فرمانداران و استانداران مازاد گندم خود را به تهران تحویل می دهند.

 • دکتر مجید ابهری ۱۳۹۶-۰۷-۱۶ ۱۵:۱۴

  دکتر مجید ابهری در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  خانواده اولین مدرسه آموزش و مبنای الگوهای رفتاری کودکان است/ ضریب هوش هیجانی و هوشی کودکان نیاز مراقبت از آنها را دو چندان کرده است

  ساحل عباسی

  کودکان باید با نگاه عاطفی ونوازش ضمن برقراری فضایی برای آموزشهای تربیتی رشد کنند.کودکان تا دو سالگی باید پدر ومادر را بشناسند و با معانی مختلفی از جمله دادن و ندادن؛ مفاهیم خوب، بد، زشت و زیبا و آنچه به آنها یا دیگران تعلق دارد آشنا شوند. خانواده اولین نهاد تربیتی برای رشد کودک است ومدرسه دومین کلاس تدریس تربیت واموزشهای اجتماعی و فردی به کودکان بعد از خانواده است که در جای خود از اهمیت ویژه ای در رشد و تعالی روحی ، تربیتی وآموزشی کودکان برخوردار است.

 • حجت الاسلام عباس نصیری فرد ۱۳۹۶-۰۷-۱۰ ۱۱:۲۳

  معاون بین الملل مجمع جهانی اساتید مسلمان در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  اقامه مجالس حسینی رمز وحدت و یکپارچگی جامعه اسلامی در برابر دشمنان دین خداست

  در واقع ائمه اطهار علیهم‌السلام با ترغیب مردم به اقامه مجالس حسینی از پراکندگی نیروها جلوگیری به عمل آوردند و توده‌‏های متفرّق را بسیج کردند و با ایجاد وحدت و یکپارچگی در میان آنها قدرت عظیمی را به وجود آوردند. حرکت خودجوش میلیونی مردم مسلمان ایران در نهضت شکوهمند انقلاب اسلامی در ماه محرّم و صفر به ویژه روزهای تاسوعا و عاشورا که لرزه بر اندام طاغوتیان می‌‏انداخت سرّ تأکید ائمّه اطهار علیهم‌السلام بر محور قراردادن امام حسین علیه‌السلام را روشن‏‌تر می‏‌کند.

 • شهید حججی ۱۳۹۶-۰۷-۰۴ ۱۶:۲۶

  حجت الاسلام محمد علی حججی راوی موسسه روایت سیره شهدا در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  تربیت دینی و اهتمام به فراگیری آموزه های قرآنی رمز رستگاری شهید حججی

  شهید محسن حججی هنگامی که متوجه به خطر افتادن باورهای اسلامی و نمادها و آثار اصیل دینی توسط دشمنان اسلام وعروسکان خیمه شب بازی کشورهای مرتجع غربی - عربی شد با آنکه خانواده و فرزند کوچکی داشت از همه دل بستگی های خود دل برید و به سمت دفاع از باورهای حسینی و یاری معصومین (علیهم السلام) رفت چرا که براین باور بود راه آنها حقیقی ،اصیل وخدایی است.