همه‌ی خبرهای امروز
 • راجح موسوی،سفیر عراق در ایران ۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۱:۳۳

  سفیر عراق در تهران عنوان کرد:

  بارزانی برای حل مشکلات کردستان به بغداد سفر کند نه اروپا

  سید راجع الموسوی، با بیان اینکه مبارزه با داعش به وحدت ملی عراق کمک کرد و آمادگی بیشتری داریم تا در صورت بروز دیگر حوادثی همچنان متحد باشیم، گفت: سوریه، لبنان و عراق جبهه‌های محور مقاومت هستند که با تقویت آن‌ها می توان دشمنان را مایوس کرد.

 • عربستان و اسرائیل ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۴:۲۳

  دبیر کل تجمع عربی و اسلامی  برای حمایت از گزینه مقاومت در گفت و گو با «قدس»:

   ‌آل سعود خادم صهیونیست‌هاست/ هدف اصلی وهابیت ضربه زدن به اسلام با نام اسلام است

  محمد فاطمی زاده

  «یحیی غدار» دبیر کل تجمع عربی و اسلامی برای حمایت از گزینه مقاومت، گفت‌: برخی از خاخام‌ها وهابیت را یکی از مذاهب یهود می دانند. وهابیت با اسلام به هیچ وجه ارتباط ندارد و آن‌ها مدعی ارتباط آن با اسلام هستند تا بدین وسیله با اسلام مبارزه کنند و آن را بد نشان دهند.

 • ناظم دباغ ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۴:۱۷

  نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران در گفت و گو با «قدس»عنوان کرد:

  همسایگان موافق نباشند، استقلال کردستان عاقلانه نیست

  روح الله فرقانی فدافن

  «ناظم دباغ» با اشاره به همه پرسی پیش روی اقلیم، گفت: باید رابطه خوبی با همسایگان داشته باشیم، حداقل یک یا دو کشور باید با استقلال ما موافق باشند وگرنه کار عاقلانه‌ای نیست. اگر مذاکره و گفتمانی در این باره نباشد جنگ روی می‌دهد.

 • الحشد الشعبی ۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۴:۴۷

  محسن حکیم، مشاور رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق؛

  «حشد الشعبی» آئینه ملت عراق است

  سید محسن حکیم، با اشاره به اینکه حشد الشعبی برگرفته از همه گروه‌های مردمی در عراق است، گفت: مسیحی‌ها، اهل تسنن، ایزدی‌ها، نیروهای کرد و شیعیان، در واقع همه گروه‌های قومی عراق در آن حضور فعالانه دارند؛ حشد الشعبی وجدان و آئینه ملت عراق است و یکی از مهمترین تضمین‌های استقلال یکپارچه و تمامیت ارضی عراق است.

 • زکزاکی را آزاد کنید ۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۴:۳۳

  عضو ارشد حرکت اسلامی نیجریه عنوان کرد:

  حامیان «شیخ زکزاکی» به حرکت انقلابی خود ادامه می دهند

  «ابراهیم سلیمان» عضو کمیته تعلیم و تربیت حرکت اسلامی نیجریه گفت: شیخ زکزاکی راهپیمایی روز جهانی قدس را از اواسط دهه هشتاد میلادی آغاز کرد و اکنون این راهپیمایی به کشورهای همسایه مانند نیجر، غنا، چاد و سنگال و برخی دیگر از کشورهای آفریقایی هم گسترش یافته است.

 • روز قدس ۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۶:۱۴

  سردبیر شبکه الکترونیکی الاردن العربی‌ عنوان کرد:

  «روز قدس» نماد تجمیع توان و اندیشه در راه آزادی فلسطین

  «محمد شریف الجیوسی»‌ سردبیر شبکه الکترونیکی الاردن العربی‌، گفت:هر اروپایی به صورت رسمی و یا ضمنی می‌پذیرد که صهیونیسم و رژیم آن در اسرائیل، رژیمی خصمانه، نژادپرست و توسعه‌طلب است.

 • آمریکا داعش ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۴:۵۳

  یک کارشناس سیاسی مصر مطرح کرد:

  برخی حکام عرب شاگرد کلاس درس آمریکا و اسرائیل هستند

  «نبیل سیف» کارشناس سیاسی مصری، گفت:هر چند داعش ساخته آمریکایی‌هاست اما متاسفانه اعراب از آن حمایت مالی می‌کنند. به زودی عناصر داعش به سوی حکام عرب بازخواهند گشت؛ حتی آن حکامی که با داعش بیعت کرده اند.

 • السعودية و اسرائيل ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۳:۵۱

  مدیر مرکز شرعی اسلامی بیروت عنوان کرد :

  برخی رژیم های عربی درصدد خلاص شدن از مسئله فلسطین به جای آزادسازی آن هستند

  شیخ «حسین الخشن» مدیر مرکز شرعی اسلامی بیروت، گفت: تفکر تکفیری و تروریسم صهیونیستی دو روی یک سکه هستند و هر دو در صدد تحقق یک نتیجه واحد هستند و آن هم تضعیف امت اسلامی و از بین بردن نقاط قوت آن است.

 • مهتدی ۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۱۲:۳۸

  سفیر اسبق ایران در لبنان در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  قدس سمبل هویت مسلمانان و مسیحیان جهان به شمار می رود / بسیاری از کشورهای عربی در توطئه بر علیه فلسطین با غرب و رژیم صهیونیستی همراه شدند

  مساله قدس و کل مساله فلسطین صرفا مساله فلسطینی ها نیست بلکه مساله ای است که به کل جهان اسلام مرتبط است. مسجد الاقصی نخستین قبله مسلمانان و سومین حرم شریف بعد از مکه مکرمه ومدینه منوره به شمار می رود بنابراین این مساله به هویت مسلمانان ارتباط پیدا می کند. قدس صرفا یک شهر یا یک تکه ای سرزمین نیست بلکه یک سنبل هویت و استقلال برای مسلمانان و مسیحیان به شمار می رود چرا که هم مسجد الاقصی و مقدسات اسلامی و هم مقدسات مسیحی در بیت الحم و کنیسه قیامت در قدس قرار دارند بنابراین نباید تصور کرد که این مساله صرفا اشغال یک سرزمین است که باید آزاد شود بلکه این مساله با هویت واستقلال جوامع اسلامی مرتبط است.

 • عربستان ترامپ ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۵:۴۳

  کارشناس علوم سیاسی آمریکا عنوان کرد:

  عربستان سعودی؛ ابزار تأمین منافع غرب در خاورمیانه

  گلن دوئر عضو هیئت‌علمی دانشگاه سدراویل آمریکا، گفت: دولت انگلیس، آل‌سعود را به عنوان متحد اصلی خود در خاورمیانه و شمال آفریقا می‌بیند. عربستان اگرچه از نظر دموکراسی و حقوق بشر نامطلوب است؛ اما به منظور حفظ اهداف دولت بریتانیا، بهترین وسیله برای حفظ ثبات در منطقه و مقابله با ایران است.

 • ارتش سوریه ۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۰:۴۹

  نائب رئیس اتحادیه علمای بلاد شام عنوان کرد:

  مرحله تجزیه سوریه را پشت سر گذاشته‌ایم

  « دکتر عبدالله کتمتو» گفت: وحدتی که اخیرا در سوریه شاهد آن هستیم تمام معادلات تروریست‌ها را به هم ریخته است و امیدوارم به زودی شاهد آزادسازی کل خاک سوریه از دست گروه‌های تروریستی تکفیری باشیم.

 • 1 ۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۰:۰۳

  مدیر شورای فرهنگی و رسانه اسلامی بحرین در انگلیس در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  مردم عراق هرگز حاضر نخواهند شد کشورشان به تبعید گاه آیت الله عیسی قاسم تبدیل شود/ محاکمه آیت الله قاسم از سوی آل خلیفه، یک اقدام صرفا فرقه گرایانه است

  "رژیم آل خلیفه پس از سلب تابعیت از آیت الله قاسم می کوشد تا ایشان را به خارج از کشور و در صورت امکان به نجف اشرف تبعید کند، ولی با مخالفت دولت عراق مواجه شد؛ که باید از موضع دکتر "حیدر العبادی" –نخست وزیر عراق- در رد این درخواست، که موضعی به جا و هوشمندانه است تشکر کرد.

 • ابوشریف - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۳-۰۴ ۱۲:۴۵

  نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران در گفتگو با «قدس آنلاین»:

  هدف اسرای فلسطینی از اعتصاب، نشان دادن چهره واقعی رژیم صهیونیستی است/ صهیونیست ها جز با اعمال فشار دست از نقض حقوق بشر علیه ملت فلسطین بر نمی دارند

  نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران گفت اسرائیل سعی دارد واقعیت اقداماتش را وارونه جلوه دهد که اسرای فلسطینی از طریق اعتصاب غذا، درصدد پرده برداری از تصویر واقعی این رژیم غاصب و تحقق خواسته های به حق خود هستند.

 • هانی زاده ۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۳:۴۶

  حسن هانی زاده، کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با «قدس آنلاین»:

  سوغات آمریکا؛ چراغ سبز ترامپ به کشتار مردم بحرین / اعتراض های مردمی نسبت به حکومت آل خلیفه افزایش می یابد

  علی رغم خواست رژیم آل خلیفه در ساکت کردن و کشتار علمای بحرین ثبات قدم و ایستادگی مردم این کشور منجر به طول کشیدن صدور حکم نهایی شیخ عیسی قاسم از علمای برجسته این کشور شد. صدور حکم شیخ عیسی قاسم و تعرض به وی، اعتراضات مردم بحرین و بسیاری از آزادگان جهان را برانگیخت. بسیاری از منتقدان و معترضان دولت بحرین مسئوولیت آنچه دراین کشور می گذرد را تماما متوجه حکام سعودی می دانند.

 • فلسطين ۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۲:۰۹

  عضو هیئت علما فلسطین عنوان کرد:

  رمز نابودی تروریسم تکفیری اتحاد و همدلی مسلمانان است

  «شیخ محمد قدوره» عضو هیئت علما فلسطین، گفت: با روشنگری‌هایی که علمای جهان اسلام انجام می‌دهند می‌توانیم هر چه زودتر آزادی بیت‌المقدس را ببینیم و با اتحاد بیشتر کشورهای اسلامی دیگر به آمریکا و سایر اشغالگران اجازه ندهیم تا به بهانه‌های واهی دست به غارت معادن و ذخایر نفتی منطقه بزنند.

 • یمنی ۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۲:۰۳

  استاد دانشگاه سیدنی مطرح کرد:

  وقتی تمساح برای کودکان یمنی اشک می‌ریزد!

  «دکتر تیم اندرسون» استاد دانشگاه سیدنی استرالیا، گفت: سکوت مدعیان حقوق بشر در قبال اقدامات تروریستی رژیم سعودی علیه شیعیان بی‌دفاع و بی‌گناه العوامیه نیز در نوع خود قابل تأمل است.

 • زینبیون شهید قادر ۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۱:۴۸

  فرزندان شهید مدافع حرم زینبیون از آرزوهای خود می گویند؛

  ماجرای پیکر شهیدی که با شهادت «سید زاهد» پیدا شد

  با ادامه دادن راه و تلاش‌هایی که پدرم برای اداره خانواده می‌کرد در کارگاهی مشغول کارم و مخارج خانواده را تأمین می‌کنم، سعی و تلاشم این است که خواهران و برادرانم در راه علم و دانش گام‌های موفقی بردارند. آرزوی دیدار با رهبری را داریم.

 • اليمن وباء الكوليرا ۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۴:۵۷

  مدیر نشریه آمریکایی وتران تودی در گفت‌وگو با بیت‌المقدس:

  دولت منتخب در یمن، تهدیدی مرگبار برای خاندان سلطنتی عربستان است

  جیم دابلیو دین مدیر یک نشریه آمریکایی، گفت: میان ایالات‌متحده و عربستان سعودی یک توافق غیرعلنی طولانی‌مدت وجود دارد. اگر عربستان سعودی اطمینان دهد که برای همیشه نفتش را به دلار  می فروشد، علاوه بر اینکه این اقدام می‌تواند پشتیبان بلندمدتی برای بالا نگه‌داشتن نرخ دلار باشد، آمریکا نیز دفاع ملی عربستان سعودی را تضمین خواهد کرد.

 • بحرین ۱۳۹۶-۰۲-۱۹ ۱۱:۴۴

  عضو ارشد مجلس علمایی بحرین عنوان کرد:

  انقلابیون بحرین خواستار عدالت هستند نه جنگ

  «شیخ محمدحسن خجسته» از رهبران شیعیان بحرین با اشاره به اینکه ما خواستار عدالت و ایجاد اصلاحات هستیم نه جنگ، گفت: اداره کشور به شکل جمهوری و دموکراسی از دیگر خواسته‌های مااست.

 • مقبره ۳۰۰۰ ساله در مصر ۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۱۱:۴۰

  اندیشمند جوان مصری عنوان کرد:

  مشترکات دینی و فرهنگی قاهره و تهران می تواند روابط سیاسی دو کشور را بهبود بخشد

  «دکتر ایمن یعقوب» با بیان اینکه امروزه باید به دنبال راهکاری مناسب بود تا برخی به فکر ساختن و برخی به فکر تخریب کشورهای مسلمان نباشند، گفت: مسلمانان مشترکات زیادی با یکدیگر دارند که می تواند سرمنشاء وحدت و یکپارچگی گردد.

 • وحدت ۱۳۹۶-۰۲-۰۶ ۱۸:۴۲

  رهبر جنبش مقاومت اسلامی قره باغ عنوان کرد:

  مرزهای کشورهای اسلامی با وحدت مسلمانان ایمن می‌شود

  «روشن احمدلی»ف گفت: اتحاد و وحدت ایجاد شده میان کشورهای اسلامی و تقویت محور مقاومت در مقابله با گروه‌های تروریستی و استعمارگران از برکات انقلاب اسلامی ایران است که توانست دشمنان را در رسیدن به اهدافشان ناکام بگذارد.

 • عربستان و اسراییل ۱۳۹۶-۰۲-۰۶ ۱۸:۱۱

  استاد دانشگاه واشنگتن مطرح کرد:

  صهیونیست‌ها و آل سعود هم می‌دانند که آمریکا متحدی غیرقابل‌اعتماد است

  «دکتر دنیل کروت» با بیان اینکه کشورهای نفت‌خیز خلیج‌فارس از جمله عربستان سعودی، برای آمریکا بسیار مهم‌تر از آن هستند که به طور مستقیم مورد اهانت قرار گیرند، گفت: منطقی است که بگوییم ممنوعیت ورود اتباع برخی کشورها از سوی ترامپ، اقدامی کاملاً ریاکارنه است.

 • فلسطين ۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۱۱:۳۱

  یکی از مجروحان حمله به کشتی مرمره عنوان کرد:

  انقلاب اسلامی ایران الگوی آزادی‌خواهان فلسطین در مبارزه با اشغالگران صهیونیستی است

  «هانی سلیمان» رئیس کمیته شکست محاصره غزه در لبنان، گفت: انقلاب اسلامی ایران الگوی آزادی‌خواهان فلسطین در مبارزه با اشغالگران صهیونیستی است و با حمایت‌ها و اقدامات صلح جویانه‌ای که انجام می‌دهد احترام به حقوق انسان دوستانه‌ مردم مظلوم فلسطین را عملا نشان می‌دهد.

 • فلسطين ۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۲:۲۳

  یک تحلیلگر لبنانی عنوان کرد:

  هر کس با «فلسطین» نیست، دشمن است

  «دکتر حکم امهز» سردبیر خبر شبکه المنار، گفت:بستن سفارتخانه‌ها جزئی از روند مقابله است که کشورهای عربی باید با جدیت این کار را انجام دهند. حداقل کاری که می‌توانند انجام دهند، عدم فروش نفت است. یکی دیگر از موارد هم تحریم خرید کالاهای آمریکا برای فشار بر واشنگتن است.

 • شهید صدر ۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۸:۰۳

  رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس عنوان کرد:

  اهل سنت بیش از شیعیان از آثار شهید صدر بهره برده اند

  حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد مبلغی، گفت: ما امروزه نیازمند یک نهضت اساسی برای رفتن به سمت آنچه شهید صدر به دنبالش بود یعنی مجتمعنا هستیم. اگر ایشان اقتصادنا را نمی‌نوشت ما در مرحله صفر بودیم؛ اگر ایشان فلسفتنا را نمی‌نوشت آن تطبیق‌ها را نداشتیم.

 • سهیل اسعد آرژانتین ۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۱۳:۵۳

  دکتر «سهیل اسعد» فعال فرهنگی آرژانتینی عنوان کرد:

  طنین آیات قرآن به برکت انقلاب اسلامی در آمریکای لاتین شنیده می شود

  یک فعال فرهنگی آرژانتینی، گفت: تجلیل رهبر انقلاب اسلامی ایران از مالکوم ایکس پیام قشنگی دارد و این مطلب را نشان می‌دهد که جنایت‌های آمریکا به شهروندان خودش رسیده است و دیگر فقط علیه افراد خارجی نیست؛ این فرد آمریکایی بود و صدها هزار نفر پیرو داشت.