همه‌ی خبرهای امروز
 • عربستان یمن ۱۳۹۶-۰۶-۲۸ ۱۲:۴۹

  یک تحلیلگر انگلیسی عنوان کرد؛

  آل سعود؛ در سراشیبی سقوط

  «رابرت کارتر» تحلیلگر انگلیسی، گفت: در یمن اگر وبا، گرسنگی و یا هر بیماری دیگری جان شما را نگیرد، آنگاه یک بمب انگلیسی که به‌وسیله یک جنگنده پرتاب شده باشد، این کار را خواهد کرد.

 • البحرين ۱۳۹۶-۰۶-۲۲ ۱۱:۳۹

  یکی از رهبران جریان الوفاء الإسلامی بحرین عنوان کرد؛

  فرار آل‌خلیفه از پاسخگویی حصر شیخ عیسی قاسم با اتهام به ایران و قطر

  «شیخ مرتضی السندی» از رهبران جریان الوفاء الإسلامی بحرین، گفت:آل‌خلیفه برای تشدید فشارها علیه انقلابیون، اختیارات دستگاه های خود را برای شکنجه زندانیان سیاسی افزایش داده به همین دلیل، طی ماه‌های اخیر تخلفات غیراخلاقی فراوانی در برخورد با زندانیان سیاسی بحرینی صورت گرفته است.

 • بیت المقدس ۱۳۹۶-۰۶-۲۲ ۱۱:۳۳

  مدیر مرکز شرعی اسلامی بیروت عنوان کرد:

  سکوت مسلمانان در برابر اشغال قبله اول مایه ننگ است

  «شیخ حسین الخشن» مدیر مرکز شرعی اسلامی بیروت ، گفت: برای امت ما که یک میلیارد و نیم جمعیت دارد و از ثروت و امکانات و انرژی‌های خدادادی برخوردار است، سکوت در قبال قبله نخست خود، عار و ننگ می‌باشد.

 • فتح اللهی ۱۳۹۶-۰۶-۱۹ ۱۶:۵۹

  محمد علی فتح اللهی کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  سقوط داعش کارنامه بی آبرویی سعودی ها و مرتجعین عربی است/ حمایت های جمهوری اسلامی از جریان مقاومت باعث شد همه امکانات موجود زیر محور دولت قانونی سوریه هویت یابد

  ساحل عباسی

  مهمترین راهبردی که جمهوری اسلامی در همان آغاز بحران ورود داعش اتخاذ کرد و به جرات می توان گفت هیچ کشوری در اوائل حملات وفجایع داعش در کنار ایران نبود و همکاری سایر کشورها به تدریج آغاز شد پافشاری بر استحکام وباقی ماندن دولت قانونی و مشروع سوریه بر قدرت بود.جمهوری اسلامی ایران براین نکته تاکید داشت محور تمام فعالیتها در سوریه عبارت از حمایت از دولت قانونی خواهد بود چرا که با مستحکم ماندن این دولت قانونی می توان بر داعش وسایر گروه های تروریست پیروز شود.

 • نتانياهو ۱۳۹۶-۰۶-۱۹ ۱۱:۲۴

  عضو هیات رئیسه جنبش امل لبنان عنوان کرد:

  نتانیاهو در حمایت از داعش  به مسکو  سفر کرد

  دکتر «خلیل حمدان» عضو هیات رئیسه جنبش امل لبنان گفت: در عرصه بین الملل برخی کشورها حاضر به گفت‌وگو و برقراری رابطه با دمشق شده‌اند، این امر نشان دهنده موقعیت برتر دولت سوریه دارد.

 • اسرائيل ۱۳۹۶-۰۶-۱۹ ۱۱:۱۲

  استاد دانشگاه سیدنی در گفت و گو با «قدس» عنوان کرد

  رژیم صهیونیستی هم مانند نظام آپارتاید نابودشدنی است

  «دکتر تیم اندرسون» استاد دانشگاه سیدنی، گفت: بازی بزرگ‌تری در جریان است؛ بازی بزرگ‌تری که به دنبال کنترل بر کل منطقه است. آن‌ها در ادامه نابودی سوریه، بدنبال نابودی ایران هستند. بر این اساس آن‌ها استراتژی کلانی را دنبال می‌کنند تا بر دستیابی اروپا، روسیه و چین به منطقه احاطه پیدا کنند.

 • سیدجعفر قنادباشی ۱۳۹۶-۰۶-۱۸ ۱۳:۱۵

  کارشناس ارشد مسائل آفریقا و سفیر سابق ایران در لیبی در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  انگلستان و رژیم صهیونیستی حامیان اصلی نسل کشی در میانمار هستند/دولت میانمار نه تنها حرکتی علیه کشتار مسلمانان انجام نداده بلکه عامل مهمی در سرکوب مسلمانان این کشور بوده است

  ساحل عباسی

  رژیم صهیونیستی نیز در میانمار همان خط مشی کلی خود را در مناطق مسلمان نشین دنبال می کند. سران صهیونیستی همواره از چنین فرصت هایی برای احقاق اهداف خود استفاده می کنند و با فروش اسلحه با دراختیار گذاشتن سلاح به دولتهای جنایتکاراز فرصت سرکوب مسلمانان استقبال می کند در حالی که بسیاری از کشورها از فروش تسلیحات به کشور میانمار تردید دارند.رژیم صهیونیستی از کشتار مسلمانان برای سودآوری و فرصت اقتصادی استفاده می کند و در میانمار با فروش سلاح های سرکوب گر سبک ونیمه سنگین این موضوع را به اثبات رسانده است.

 • اقلیم کردستان عراق ۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۳:۱۵

  «دکتر امین حطیط»، کارشناس مسائل استراتژیک :

  رژیم صهیونیستی پشت پرده تجزیه طلبی اقلیم کردستان است

  «امین محمد حطیط» کارشناس مسائل استراتژیک جهان عرب ، گفت: تل‌آویو به دنبال تجزیه و تقسیم تمامی امت عربی و اسلامی است. صهیونیست‌ها به خوبی می‌دانند که ارتش عراق یکی از ارتش‌هایی است که با قدرتی که به دست آورده است، می‌تواند در آینده برای آن‌ها در منطقه خطرآفرین باشد.

 • اليمن ۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۲:۵۴

  نویسنده و تحلیل‌گر مسائل غرب آسیا مطرح کرد:

  مقاومت یمنی ها فراتر از انتظار

  خانم کاترین شاکدام تحلیلگر سیاسی با بیان اینکه یمن فراتر از آنچه هرکسی فکرش را می‌کند، مقاومت کرده است، گفت: شمال یمن، با مقاومت علیه ستمگران، خودش را بازیافته است.

 • زارعی ۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۱:۰۰

  تحلیل یک کارشناس مسائل بین الملل از تحولات اخیر یمن در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  عربستان قصد دارد تا با اختلاف افکنی وایجاد شکاف در بین طوائف یمن به اهداف خود برسد/ حکومت سعودی به دنبال یک راه برون رفت آبرومندانه از یمن است

  ایستادگی مقاومت یمن خصوصا انصارالله و متحدان آنها باعث شد که مقاومت استمرار یابد. خوشبختانه امروز شاهد هستیم نیروهای مقاومت یمن هم در صحنه میدانی و دست یابی به تجهیزات وتسلیحات مدرن خصوصا موشک های دورزن به موفقیت های قابل توجهی دست یافته و توانسته معادله نظامی ومیدانی را تا حدود زیادی به نفع خود تغییر داده اند.

 • الحشد الشعبي ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۰:۰۴

  عضو ائتلاف ملی عراق عنوان کرد:

  حشدالشعبی سوپاپ اطمینان عراق است

  محمد فاطمی زاده

  «فادی الشمری» عضو ائتلاف ملی عراق، گفت: رسانه‌های غربی تلاش کردند که جایگاه حشدالشعبی را درمیان اهل تسنن عراق تخریب کنند اما زمانی که نیروهای مردمی وارد استان‌های سنی نشین شده و آحاد مردم را از چنگ تروریست‌ها آزاد کردند، سنی‌ها متوجه شدند که حشدالشعبی برای آزادی آن‌ها به میدان آمده است.

 • البحرين - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۹:۵۹

  فعال سیاسی بحرینی در گفت و گو با «قدس»:

  آل‌خلیفه دنباله‌روی سیاست‌های صدام معدوم است

  رامین حسین آبادیان

  «شیخ علی الکربابادی» فعال سیاسی بحرینی، گفت: آل‌خلیفه به تخریب تعداد زیادی از مساجد شیعیان مبادررت ورزید. بسیاری از مساجدی نیز که تخریب شدند، از سابقه تاریخی برخوردار بودند. برخی از این مساجد حتی پیش از سیطره آل‌خلیفه بر ارکان قدرت در بحرین، وجود داشتند. رژیم آل‌خلیفه به خوبی می‌داند که چنین مساجدی نمایانگر میراث دینی بحرین هستند.

 • محمود الزهار ۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۳:۵۸

  عضو ارشد حماس در گفت‌وگوی تفصیلی با بیت‌المقدس:

  ایران و حماس باید برای تحقق اهداف امت اسلامی همکاری کنند

  «دکتر محمود الزهار» با بیان اینکه برای آزادسازی سرزمین خود از اشغال اسرائیل منتظر صدور قطعنامه‌های سازمان‌های بین‌المللی همچون یونسکو هم نمی‌مانیم.، گفت: این سازمان‌ها چه در دفاع از حقوق فلسطینیان قطعنامه بدهند و چه ندهند، ما به دنبال آزادسازی سرزمین اشغال‌شده خود هستیم.

 • هشدار کردهای سوریه ۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۳:۵۳

  تحلیلگر ارشد روسیه ‌عنوان کرد:

  «فدرالیزه کردن» سوریه «امتیازدهی» به کردها است

  «اندرو کوربیکو» تحلیلگر ارشد روسیه، گفت: روسیه معتقد است که شبکه دیپلماتیک پیچیده‌ای که در اطرافش شکل گرفته و همچنین حضور نظامی ضد تروریستی­ اش در سوریه این امکان را فراهم می‌کند که در نهایت حضور همه بازیگران داخلی و خارجی در دستیابی به پیمان مذاکره (مصالحه)در حل جنگ سوریه تسهیل شود.

 • آمریکا اسرائیل ۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۰:۵۱

  عضو ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین، عنوان کرد:

  انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی، منطقه را به آتش می‌کشاند

  «نافذ عزام»، عضو ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین، گفت: بدون شک هیچ یک از تلاش‌ها برای سازش با رژیم‌ صهیونیستی به نتیجه نخواهد رسید، کما اینکه در گذشته نیز هیچ نتیجه محسوسی در این زمینه به دست نیامده است.

 • راجح موسوی،سفیر عراق در ایران ۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۱:۳۳

  سفیر عراق در تهران عنوان کرد:

  بارزانی برای حل مشکلات کردستان به بغداد سفر کند نه اروپا

  سید راجع الموسوی، با بیان اینکه مبارزه با داعش به وحدت ملی عراق کمک کرد و آمادگی بیشتری داریم تا در صورت بروز دیگر حوادثی همچنان متحد باشیم، گفت: سوریه، لبنان و عراق جبهه‌های محور مقاومت هستند که با تقویت آن‌ها می توان دشمنان را مایوس کرد.

 • عربستان و اسرائیل ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۴:۲۳

  دبیر کل تجمع عربی و اسلامی  برای حمایت از گزینه مقاومت در گفت و گو با «قدس»:

   ‌آل سعود خادم صهیونیست‌هاست/ هدف اصلی وهابیت ضربه زدن به اسلام با نام اسلام است

  محمد فاطمی زاده

  «یحیی غدار» دبیر کل تجمع عربی و اسلامی برای حمایت از گزینه مقاومت، گفت‌: برخی از خاخام‌ها وهابیت را یکی از مذاهب یهود می دانند. وهابیت با اسلام به هیچ وجه ارتباط ندارد و آن‌ها مدعی ارتباط آن با اسلام هستند تا بدین وسیله با اسلام مبارزه کنند و آن را بد نشان دهند.

 • ناظم دباغ ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۴:۱۷

  نماینده اقلیم کردستان عراق در ایران در گفت و گو با «قدس»عنوان کرد:

  همسایگان موافق نباشند، استقلال کردستان عاقلانه نیست

  روح الله فرقانی فدافن

  «ناظم دباغ» با اشاره به همه پرسی پیش روی اقلیم، گفت: باید رابطه خوبی با همسایگان داشته باشیم، حداقل یک یا دو کشور باید با استقلال ما موافق باشند وگرنه کار عاقلانه‌ای نیست. اگر مذاکره و گفتمانی در این باره نباشد جنگ روی می‌دهد.

 • الحشد الشعبی ۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۴:۴۷

  محسن حکیم، مشاور رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق؛

  «حشد الشعبی» آئینه ملت عراق است

  سید محسن حکیم، با اشاره به اینکه حشد الشعبی برگرفته از همه گروه‌های مردمی در عراق است، گفت: مسیحی‌ها، اهل تسنن، ایزدی‌ها، نیروهای کرد و شیعیان، در واقع همه گروه‌های قومی عراق در آن حضور فعالانه دارند؛ حشد الشعبی وجدان و آئینه ملت عراق است و یکی از مهمترین تضمین‌های استقلال یکپارچه و تمامیت ارضی عراق است.

 • زکزاکی را آزاد کنید ۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۴:۳۳

  عضو ارشد حرکت اسلامی نیجریه عنوان کرد:

  حامیان «شیخ زکزاکی» به حرکت انقلابی خود ادامه می دهند

  «ابراهیم سلیمان» عضو کمیته تعلیم و تربیت حرکت اسلامی نیجریه گفت: شیخ زکزاکی راهپیمایی روز جهانی قدس را از اواسط دهه هشتاد میلادی آغاز کرد و اکنون این راهپیمایی به کشورهای همسایه مانند نیجر، غنا، چاد و سنگال و برخی دیگر از کشورهای آفریقایی هم گسترش یافته است.

 • روز قدس ۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۶:۱۴

  سردبیر شبکه الکترونیکی الاردن العربی‌ عنوان کرد:

  «روز قدس» نماد تجمیع توان و اندیشه در راه آزادی فلسطین

  «محمد شریف الجیوسی»‌ سردبیر شبکه الکترونیکی الاردن العربی‌، گفت:هر اروپایی به صورت رسمی و یا ضمنی می‌پذیرد که صهیونیسم و رژیم آن در اسرائیل، رژیمی خصمانه، نژادپرست و توسعه‌طلب است.

 • آمریکا داعش ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۴:۵۳

  یک کارشناس سیاسی مصر مطرح کرد:

  برخی حکام عرب شاگرد کلاس درس آمریکا و اسرائیل هستند

  «نبیل سیف» کارشناس سیاسی مصری، گفت:هر چند داعش ساخته آمریکایی‌هاست اما متاسفانه اعراب از آن حمایت مالی می‌کنند. به زودی عناصر داعش به سوی حکام عرب بازخواهند گشت؛ حتی آن حکامی که با داعش بیعت کرده اند.

 • السعودية و اسرائيل ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۳:۵۱

  مدیر مرکز شرعی اسلامی بیروت عنوان کرد :

  برخی رژیم های عربی درصدد خلاص شدن از مسئله فلسطین به جای آزادسازی آن هستند

  شیخ «حسین الخشن» مدیر مرکز شرعی اسلامی بیروت، گفت: تفکر تکفیری و تروریسم صهیونیستی دو روی یک سکه هستند و هر دو در صدد تحقق یک نتیجه واحد هستند و آن هم تضعیف امت اسلامی و از بین بردن نقاط قوت آن است.