همه‌ی خبرهای امروز
 • 1 ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۳:۵۱

  دختر آیت الله سید عزالدین زنجانی در گفت وگو با قدس آنلاین:

  پدرم دین را با استدلال به ما آموخت / همه تلاش پدر این بود که علم دوستی از همان کودکی در وجود ما نهادینه شود

  نازلی مروت

  دکتر مریم سادات حسینی زنجانی گفت: مرحوم پدرم همیشه ما را به حفظ حجاب و حریم های شرعی تشویق می کردند اما هرگز بایدی برای نوع لباس و پوشش وجود نداشت. عضوهیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با اشاره به شیوه های تربیتی مرحوم آیت الله سید عزالدین زنجانی افزود: شیوه تربیتی آیت الله بگونه ای بود که نشاط کودکی و جوانی را از ما نگرفت.

 • آیت الله زنجانی(ره) خود را بدهکار مردم می دانست ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۱:۰۵

  آیت الله العظمی سید محمد حسینی زنجانی در گفت وگو با قدس آنلاین:

  آیت الله زنجانی(ره) خود را بدهکار مردم می دانست/ برای خواسته های به حق جوانان با مسؤولین درگیر می شد/ از زبان شعر برای هدایت جوانان استفاده می کرد

  نازلی مروت

  مرجع تقلید شیعیان گفت: مرحوم آیت الله العظمی سید عزالدین زنجانی زندگی خود را وقف جوانان کرد. آیت الله سید محمد زنجانی با اشاره به ویژگی های رفتاری پدرش در برخورد با جوانان افزود: مرحوم پدر با توجه به روایات فراوانی که برای جوانان شده و نیازی که در نسل جوان می دید خود را وقف جوانان کرد؛ گاهی برای آنها تفسیر می گفت و گاهی با شعر خوانی و مثنوی خوانی سعی در جذب جوانان داشت. وی با بیان انیکه مهمترین دغدغه آیت الله اشتغال و ازدواج جوانان بود، اظهار کرد: مرحوم پدر معتقد بود باید برای رفع مشکلات جوانان همت همگانی وجود داشته باشد.

 • حبیب اسماعیلی ۱۳۹۷-۰۲-۲۲ ۱۵:۲۵

  تهیه‌کننده سینمای ایران در گفت وگو با «قدس‌آنلاین»

  تبلیغات «طرح اکران افطار تا سحر» ضعیف است/ طرح اکران ماه رمضان به تهران محدود نباشد

  قدس آنلاین، صبا کریمی: مدیر مؤسسه پخش رسانه فیلمسازان معتقد است:«طرح اکران افطار تا سحر» رکن اصلی اکران در ماه رمضان است که اگر همراهی صدا و سیما و تبلیغات شهری را داشته باشد بیش از پیش موفق خواهد شد.

 • خسروپناه ۱۳۹۷-۰۲-۱۵ ۱۳:۳۵

  رییس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران در گفت و گو با «قدس آنلاین» تشریح کرد

  65سال اصرار «انجمن حجتیه» بر جدایی دین از سیاست/ دلیل فاصله گرفتن نیروهای انقلابی از انجمن حجتیه چه بود؟

  قدس آنلاین/ نازلی مروت: انجمن با هدف مبارزه با جریان نوپای بهاییت با رهبری مرحوم شیخ محمود حلبی بعد از کودتای مرداد 32 و با شعار تلاش برای «فراهم کردن زمینه ظهور امام عصر» شکل گرفت. انجمن حجتیه به عنوان یک جریان فکری، فرهنگی، اجتماعی تاریخ معاصر ایران است، توانست موافقان و مخالفان فراوانی را متوجه خود کند. اما آنچه باعث شد تا این انجمن با وجود همه پیچیدگی فکری پیروانش در حاشیه بماند، فاصله گرفتن آنها از خواست عموم مردم پس از پیروزی انقلاب اسلامی یعنی تشکیل حکومت اسلامی بود. حجت الاسلام دکتر عبدالحسین خسروپناه؛ رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران در گفت و گوی پیش رو به بررسی این جریان پرداخته است.

 • یورت1 ۱۳۹۷-۰۲-۱۴ ۱۴:۱۸

  با میلاد میرزا باقری کارگردان فیلم مستند «زمستان یورت»

  مدیران محافظه‌کار در برابر ما سنگ اندازی می‌کنند

  تکتم بهاردوست: «زمستان یورت» کاری از میلاد میرزا باقری در جشنواره هشتم عمار به عنوان یکی از مستندهای جنجالی این جشنواره که به حادثه ریزش معدن یورت در ایام انتخابات ریاست جمهوری در سال 96 و وضعیت کارگران آن می‌پردازد، توانست توجهات بسیاری را به خود جلب کند. این مستند 40 دقیقه‌ای توانست جایزه‌ ویژه‌ هیئت داوران جشنواره عمار را در بخش مستند «نقد درون گفتمانی‌» دریافت کند.

 • حضرت علی اکبر ۱۳۹۷-۰۲-۰۸ ۰۹:۳۰

  آیت الله سید صمصام الدین قوامی در گفت وگو با قدس:

  حضرت علی اکبر(ع) الگوی حق طلبی جوانان است

  حضرت علی اکبر(ع) یکی از جوانان خوش نام بنی هاشم است و همچنان که امام حسین(ع) فرمودند به دلیل شباهت بیش از حد «خَلقاً و خُلقاً و منطقاً» به رسول الله مورد توجه صحابه پیامبر و تابعین بود. زیبایی صورت، او را یوسف آل عبا ساخته بود و وسعت روح و معرفتش، موجب شد تا در ماجرای دفاع از حریم خاندان وحی شهره عالم شود.

 • استون ۱۳۹۷-۰۲-۰۶ ۰۹:۴۱

  روایت طالب زاده از مصاحبه با فیلمساز شهیر آمریکایی

  الیور استون گفت آمریکا کشور زامبی‌هاست

  قدس‌آنلاین: نادر طالب‌زاده در گفت و گویی با تسنیم دربارۀ گفت و گوی خود را الیور استون فیلمساز شهیر آمریکایی صحبت کرده است. این گفت و گو را بخوانیم:

 • محمدپناه مدیر اداری مالی آستان قدس ۱۳۹۷-۰۲-۰۲ ۱۴:۳۲

  مدیر اداری و مالی آستان قدس رضوی در گفت و گو با "قدس" خبر داد

  اتکای ۹۰ درصدی آستان قدس رضوی به تولیدات داخلی

  محمدحسین مروج کاشانی

  مدیر اداری و مالی آستان قدس رضوی گفت: در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و توجه به تولید ملی، بیش از ۹۰ درصد از کالاهای عمده خریداری شده و خدمات دریافتی از تولیدات داخلی در سال ۱۳۹۶ تأمین شده است.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۲-۰۲ ۱۰:۳۰

  گفت‌وگو با برگزیده جوان جایزه ادبی داستان انقلاب

  نویسنده هوشمند کلیشه‌ها را کنار می‌گذارد

  زهره کهندل

  رمان «زمستان بی‌شازده» نوشته فاطمه نفری، رمان برگزیده هفتمین دوره جشنواره داستان انقلاب و تقدیری جایزه امیرحسین فردی، اسفند ۹۶ توسط انتشارات «سوره مهر» منتشر شد. در این رمان، قهرمان داستان از یک انقلاب بیرونی به یک انقلاب درونی می‌رسد به طوری که انقلاب اسلامی ‌و وقایع مرتبط با این رویداد تاریخی منجر به ایجاد تحول در شخصیت اصلی داستان می‌شود.

 • آقاخانی ۱۳۹۷-۰۱-۳۱ ۱۴:۲۸

  کارگردان و طراح و مجری طرح «چهار فصل تئاتر» در گفت‌وگو با "قدس":

  تئاتر شهرستان‌ها بر مدار غریزه و استعداد می‌گردد

  صبا کریمی

  بتازگی طرحی با عنوان «چهار فصل تئاتر» در حوزه هنری در دستور کار قرار گرفته است که براساس آن پروژه‌ای با محوریت تربیت نمایشنامه‎‌نویس و تقویت نمایشنامه‎‌نویسی در استان‌ها و شهرستان‌ها اجرایی خواهد شد. اجرا و برگزاری این پروژه برعهده ایوب آقاخانی، نمایشنامه‌نویس، کارگردان و مدرس دانشگاه است، وی همچنین مدیر دفتر مطالعات پژوهشی و راهبردی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری است و قرار است این طرح را در شهرهای مختلف کشور با هدف ترتیب نمایشنامه‎‌نویس و تولید نمایشنامه اجرایی کند؛ به همین منظور با وی در خصوص ویژگی‌های این طرح گفت و گو کردیم.

 • بهاری ۱۳۹۶-۱۲-۱۸ ۱۵:۳۱

  استاد حوزه و کارشناس مسایل دینی در گفت و گو با "قدس آنلاین":

  مقام مادری و مربی گری زن شاخصه اصلی خیر کثیر بودن زن است/ مادر ائمه خیر کثیر و الگوی تربیت کننده ای برای همه زنان عالم است

  ساحل عباسی

  دامن زنی که مرد را به معراج می رساند صاحب ارزش و اقتدار است از این رواست که امام خمینی (ره) در تمهیدی ویژه این بانو را الگوی زنان جهان بخصوص زنان مسلمان عنوان می کنند. اگر روز تولد حضرت زهرا سلام الله علیها روز زن عنوان شده به دلیل آن است که ایشان نماد بی نظیر برای کل عصار است.زنانی که از الگویی چون حضرت فاطمه علیها السلام پیروی کننند هرگز به بن بست کشیده نمی شوند

 • جعفری - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۱۱-۱۶ ۱۶:۱۵

  رییس انجمن مهدویت حوزه علمیه در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  مبارزه و تلاش خستگی ناپذیر امتحان فاطمی بود /فاطمه(س) الگوی امام عصر است

  ساحل عباسی

  حضرت زهرا با همه وجود از دین دفاع نمود، و در عین مظلومیت و غربت بر سختی ها استقامت نمود و در آخر جان خود را فدای ولی خدا و وصی نبی خدا نمود. تحمل و صبر حضرت مهدی برای دفاع از دین است .برای جامعه منتظر که الگوی خود را امام خود و حضرت زهراقرار داده است؛ مبارزه و دفاع از دین، مهمترین وظیفه است .

 • لنه مته سین - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۱۱-۱۰ ۰۹:۲۳

  بانوی تازه مسلمان دانمارکی از دلدادگی‌اش به ریحانة النبی می‌گوید

  در فاطمیه کامل شدم

  طیبه مروت

  «لنه مته سین» بیش از ۱۸سال است میهمان که نه! فرزند اسلام شده است. او خودش را دختر فاطمه زهرا(س) می‌داند و می‌گوید: گرچه دیر، اما «مادرم» را خوب یافتم. در میان تک تک واژگان خاطره گویی‌اش «مادرم فاطمه زهرا» را به زبان می‌آورد و عاشقانه از دخت رسول الله سخن می‌گوید.

 • آیت الله سیدمحمد غروی ۱۳۹۶-۱۰-۱۶ ۱۰:۱۶

  آیت الله سیدمحمد غروی در گفت وگو با «قدس»:

  مَثَل اغتشاشگران مَثَل «شاخ زدن به کوه» است

  سیدمهدی موسوی

  عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور گفت: بی شک برخورد دین و قانون با تخریبگران اموال مردم و بیت المال قاطعانه است.