همه‌ی خبرهای امروز
 • جعفری - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۱۱-۱۶ ۱۶:۱۵

  رییس انجمن مهدویت حوزه علمیه در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  مبارزه و تلاش خستگی ناپذیر امتحان فاطمی بود /فاطمه(س) الگوی امام عصر است

  ساحل عباسی

  حضرت زهرا با همه وجود از دین دفاع نمود، و در عین مظلومیت و غربت بر سختی ها استقامت نمود و در آخر جان خود را فدای ولی خدا و وصی نبی خدا نمود. تحمل و صبر حضرت مهدی برای دفاع از دین است .برای جامعه منتظر که الگوی خود را امام خود و حضرت زهراقرار داده است؛ مبارزه و دفاع از دین، مهمترین وظیفه است .

 • لنه مته سین - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۱۱-۱۰ ۰۹:۲۳

  بانوی تازه مسلمان دانمارکی از دلدادگی‌اش به ریحانة النبی می‌گوید

  در فاطمیه کامل شدم

  طیبه مروت

  «لنه مته سین» بیش از ۱۸سال است میهمان که نه! فرزند اسلام شده است. او خودش را دختر فاطمه زهرا(س) می‌داند و می‌گوید: گرچه دیر، اما «مادرم» را خوب یافتم. در میان تک تک واژگان خاطره گویی‌اش «مادرم فاطمه زهرا» را به زبان می‌آورد و عاشقانه از دخت رسول الله سخن می‌گوید.

 • آیت الله سیدمحمد غروی ۱۳۹۶-۱۰-۱۶ ۱۰:۱۶

  آیت الله سیدمحمد غروی در گفت وگو با «قدس»:

  مَثَل اغتشاشگران مَثَل «شاخ زدن به کوه» است

  سیدمهدی موسوی

  عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور گفت: بی شک برخورد دین و قانون با تخریبگران اموال مردم و بیت المال قاطعانه است.

 • یثربی ۱۳۹۶-۰۹-۲۷ ۱۳:۴۴

  بررسی موانع پیش روی وحدت حوزه و دانشگاه در گفت‌وگوی «قدس» با دکتر یثربی

  حوزه و دانشگاه گرفتار مدرک‌گرایی شده‌اند

  زهره کهندل

  زمانی‌که تصور می‌شد دانشگاه مظهر «نواندیشی» و حوزه مظهر «جانبداری از سنت» است و رویکردی تقابلی نسبت به‌هم داشتند، برای این‌که در جامعه چنین سوء‌تفاهم‌هایی پیش نیاید، حضرت امام خمینی(ره) بحث «وحدت حوزه و دانشگاه» و همسویی این دو نهاد را مطرح کردند. بر این‌اساس ۲۷ آذر، روز شهادت شهید مفتح که خود از دغدغه‌مندان وحدت این دو نهاد بود، به‌عنوان «روز وحدت حوزه و دانشگاه» در تقویم کشور ثبت شد.

 • خزانه داری آستان قدس ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۰۹:۵۱

  در گفت‌وگوی قدس با سرپرست خزانه‌داری کل آستان قدس رضوی بیان شد

  ناگفته‌های خزانه دل‌ها در بهشت هشتم

  محمدحسین مروج کاشانی

  در فرهنگ لغت فارسی واژه «خزانه» به معنای جایی است که اموال و نقود را در آنجا نگهداری می‌کنند و «گنج‌خانه» و «گنجینه‌خانه» از دیگر معانی این واژه است. خزانه‌دار نیز به نگهبان خزانه، صندوقدار، تحویلدار و... اطلاق می‌شود. در این میان خزانه‌داری به عمل و شغل خزانه‌دار گفته می‌شود و یکی از اداره‌ها و مجموعه‌های تحت نظارت حکومت‌ها و دولت‌هاست که درآمدها و عایدات حکومت در آنجا متمرکز می‌شود.

 • قرائتی ۱۳۹۶-۰۹-۱۴ ۱۴:۲۶

  تبیین شاخصه های پیروان راستین در گفت و گوی «قدس» با حجت الاسلام والمسلمین قرائتی

  پیامبر رحمت دوست دارد اینطور باشیم

  ملیحه پژمان

  سال‌ها بود زمین به کویر خشک تعصبات و عقاید باطل و مرداب خرافات، تبدیل شده بود که ناگاه در شبی فراموش نشدنی، باران رحمت الهی شروع به باریدن کرد و زمین تشنه را سیراب ساخت و گُلی زیبا، به نام محمد مصطفی(ص) در کویر حجاز، شکوفا شد.

 • نصوری ۱۳۹۶-۰۹-۰۶ ۱۵:۳۴

  معاون تبلیغ واطلاع رسانی مرکز تخصصی مهدویت در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  تاسیس اولیه حوزه های علمیه یکی از فعالیتهای امام حسن عسگری(ع) در دوران امامت شان بود

  ساحل عباسی

  رساله‌ها و نامه‌هایی از امام حسن عسگری در تاریخ ثبت شده است که آن‌ها را برای شیعیان، برخی منا طق شیعه‌نشین، یا افراد عادی فرستاده‌اند، حتی زمانی که در حصر عباسیان بودند و درنامه‌ها ضمن اشاره به معارف دینی و لزوم انجام احکام الهی، بسیاری از مسائل لازم و ضروری را یادآوری یا بر انجام برخی کارها پافشاری کرده‌اند که برای نمونه، می‌توان از نامه امام عسگری به علی‌بن حسین بابویه اشاره کرد که امام در این نامه برای ایشان دعا کردند و خداوند دعای ایشان را مستجاب کرده و شیخ صدوق را به او عطا کرده است.

 • تکفیری ها ۱۳۹۶-۰۹-۰۳ ۱۳:۳۲

  استاد علوم سیاسی در گفت‌وگو با «قدس» تبیین کرد

  آیندۀ داعش و تفکرات سلفی در خاورمیانه

  اردشیر پشنگ

  دکتر یحیی فوزی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است. او پس از سال‌ها تدریس درس جنبش‌های اسلامی، کتاب «جنبش‌های اسلامگرای معاصر: بررسی منطقه‌ای» را به رشتۀ تحریر درآورد که در آن تلاش کرده علل شکل‌گیری اندیشۀ سیاسی و روند تحولات این جنبش‌ها و جریانات را شناسایی کند.

 • فقه سنتی ۱۳۹۶-۰۸-۳۰ ۰۹:۴۴

  بررسی جریان‌شناسی مواجهه با فقه شیعی در گفت‌وگوی «قدس» با منصور میراحمدی:

  اشتراک نظر سنت‌گرایان و تجددگرایان در بی‌نیازی به «توسعه‌ فقه»

  آرزو زینالی

  منصور میراحمدی عضو هیئت‌علمی دانشگاه شهید بهشتی «توسعه‌ فقه» را تنها از طریق نگاه نوگرایان مُیسر دانسته و معتقد است: مهم‌ترین اقدام نوگرایان در زمینه‌ توسعه فقهی، اقدام روشی است.

 • حجت الاسلام جعفری - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۸-۳۰ ۰۹:۲۶

  رئیس انجمن علمی مهدویت حوزه در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  زیارت امام رضا موجب حرکت به سمت خوبی ها وفاصله گرفتن از رذائل اخلاقی است

  ساحل عباسی

  موضوع زیارت ،مکان زیارت و زمان زیارت تماما مواردی است که در پذیرش دعا وحال معنوی انسان تاثیر دارد ، همانند فضای معطری که ناخودآگاه انسان را معطر می کند چرا که با توجه به ولی خدا وایمان به خدا وجود انسان لبریز از عطر آرامش و عشق به معبود می شود. براین اساس انسان با زائر امام رضا شدن به داشته های خود پی برده و برای به دست آوردن نداشته های معرفتی وایمانی تلاش می کند وهنگامی که خود را در منظر امام می بیند واعمال خود را در محضر امام مورد میزان ومحاسبه قرار می دهد

 • تشرف مجاورین به حرم مطهر حضرت رضا(ع) با پای پیاده ۱۳۹۶-۰۸-۲۷ ۰۲:۱۷

  در گفت وگوی قدس با استاد فاطمی نیا عنوان شد

  امام رضا(علیه السلام) احیاگر سلسله امامت

  ملیحه پژمان

  همزمان با فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(علیه السلام) بی مناسبت نبود که به واکاوی آثار و برکات مجاهدت های آن حضرت در تداوم مسیر ولایت در گفت وگو با آیت الله سیدعبدالله فاطمی نیا بپردازیم.

 • اربعین ۱۳۹۶-۰۸-۲۰ ۰۹:۰۷

  حجت الاسلام میرباقری در گفت وگو با «قدس» تأکید کرد

  ضرورت حفظ دستاوردهای معنوی پیاده روی اربعین

  ملیحه پژمان

  اما یکی از مسائل مهم پس از اربعین حسینی حفظ دستاوردهای این روز با عظمت و آن پیاده روی‌های عاشقانه است؛ از همین جهت، حالا که این سفر معنوی به پایان رسیده باید چه نکاتی را مورد توجه قرار دهیم که این حرکت عرفانی در زندگی مان ماندگار شود؟

 • اربعین ۱۳۹۶-۰۸-۱۶ ۱۰:۲۶

  کارشناسان در گفت‌وگو با قدس تأکید کردند:

  اربعین؛ خط مقدم نمایشِ قدرت نرم شیعه

  آمنه مستقیمی

  بی‌تردید پیاده‌روی پرشور اربعین بویژه در سال‌های اخیر، یکی از شگفت انگیزترین اتفاقات بشری است که در کنار نمایش زیباترین جلوه‌های عشق به حضرت سیدالشهدا(علیه السلام) دنیایی از ناگفته‌ها در حوزه تمدن و سبک زندگی اسلامی را تصویر می‌کند به گونه‌ای که می‌توان از ورای این تجمع چندروزه و میلیونی در کربلا به عمق صلح آمیز و بشردوستانه بودن فرهنگ شیعه پی برد.

 • بقایی ۱۳۹۶-۰۸-۰۲ ۰۹:۵۶

  با سرهنگ طیب بقایی‌مقدم، رزمنده پیشکسوت دوران دفاع مقدس:

  معجزه الهی را به چشم خود دیدم

  محبوبه رضوی‌نیا

  سرهنگ بازنشسته ارتش، طیب بقایی‌مقدم، رزمنده دلاوری است که در طی سال‌های دفاع مقدس با تعداد ۱۲۶ ماه حضور فعال در مناطق عملیاتی و خنثی‌سازی میادین مین از جمله در «گروه مهندسی رزمی‌۴۱۱ بروجرد گردان ۴۳۶» و «گردان مهندسی ۴۳۰ لشکر۳۰ پیاده گرگان» به خدمت مشغول بوده است. او این روزها مشغول گردآوری و نوشتن خاطرات خود با عنوان «وقتی سایه‌ها جان می‌گیرند» است.

 • صفین ۱۳۹۶-۰۷-۲۹ ۰۹:۳۸

  دکتر رجبی دوانی در گفت وگو با «قدس» تبیین کرد

  «صفین»؛ بهترین دلیل بر ردّ دکترین مذاکره با جبهه باطل

  آمنه مستقیمی

  جنگ «صفین» و آنچه به امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) تحمیل شد و تا امروز هم اسلام و مسلمین از آن ضربه می‌خورند، از جمله مهم‌ترین درس‌هایی است که یادمان می‌دهد معاویه‌ها همیشه ایام هستند، این ماییم که نباید فریب قرآن‌هایی را که هر زمان با شکلی خاص بر سر نیزه می‌شود را بخوریم!

 • آیت الله عالمی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۷-۱۱ ۱۵:۰۵

  عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  رسالت امام سجاد افشای ظلم وفساد حاکمان جور بود/ علی رغم خفقان حکومت، امام معارف الهی را به بهترین شیوه به مردم آموزش داد

  ساحل عباسی

  امام سجاد علیه السلام علی رغم تمامی مصیبت ها وآلامی که به ایشان تحمیل شد و با توجه به خفقان موجود در دستگاه حکومت بنی امیه هیچ گاه از ترویج فرهنگ اسلامی ، توحید،و اخلاقیات غفلت نکردند.روایات واحادیث معتبری که از امام سجاد علیه السلام به ما رسیده بیانگر دقت نظر وتوجه ایشان به مسائل فقهی واخلاقی است. صحیفه مبارکه سجادیه که اثری ماندگار از آن امام همام است آنقدر ارزشمند است که در کنار نهج البلاغه که برادر قرآن ناکیده می شود ،خواهر قرآن نامیده می شود واین لقب بیانگر عظمت صحیفه مبارکه سجادیه است.

 • حجت الاسلام جعفری - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۷-۰۸ ۰۱:۲۳

  عضو هیأت علمی و معاون پژوهشی مؤسسه آینده روشن در گفت و گو با "قدس آنلاین":

  اولویت بندی افراد در زندگی برخی را عاشورایی و عده ای را از یاری امام محروم کرد/ انتظار ما برای حل مشکلاتمان از سوی امام سدی در برابر ظهور امام زمان(ع) است

  غلامی همچون عون زمانی که امام حسین علیه السلام در دشت کربلا به او می گوید که دشمن با توکاری ندارد تو آزادی برو و زندگی کن به امام میگوید: بدون شما زندگی نخواهم داشت، خونم را به خون شما آغشته می کنم ودست از یاری شما نمی کشم چون غیر از بودن کنار شما عزت وآبرویی ندارم. بی گمان عون مصداق یک یار واقعی است در حالی که بسیاری از آقا زاده ها وصحابی زاده های آن عصر احساس نیازی برای یاری وهمراهی امام نکردند و نسبت به قیام امام بی تفاوت بودند.

 • صابر جعفری ۱۳۹۶-۰۷-۰۶ ۱۳:۰۹

  ریاست انجمن علمی مهدویت حوزه در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  عبرت های عاشورا درس های بزرگ پیش روی ما در عزیز یا ذلیل شدن است/ عدم اعتماد به دشمن یکی ازعبرتهای تاریخی برای مسلمانان است

  ساحل عباسی

  دشمن هر زمان که در صحنه عمل شکست خورده ازطریق جنگ نرم وبا فریب افکار عمومی به دنبال آماده سازی خود برای یک حمله بزرگ تر است. گاهی دشمن امان نامه می دهد تا دربین صفوف حق هزیمت ایجاد کرده ومقاومت آنها را بشکند.در جریان کربلا دشمن درصدد بود تا با امان نامه حضرت علی اکبر وعباس را به سمت خود فرا بخواند شاید ازاین طریق بتواند اتحاد عاشوراییان را خدشه دار کند تا با غوغا سالاری ادعا کنند که یاران امام حسین نیز از او جدا شدند. ایجاد جنگ روانی از مهمترین حربه های دشمن است هر چند که اگر امان نامه ای بدهند هیچ گاه به آن پایبند نخواهد ماند.