همه‌ی خبرهای امروز
 • 0 ۱۳۹۷-۰۹-۲۹ ۱۲:۰۱

  تهیه کننده انیمیشن "انقراض" در گفتگو با قدس آنلاین:

  نوجوان ایرانی، قهرمان ایرانی می‌خواهد

  زهره کهندل

  مسئله قهرمان سازی بسیار مهم است. بعد از اینکه اثری خلق می‌شود، دارید قهرمانی را می‌سازید، ما باید تلاش کنیم که ارتباط این قهرمان‌ها با مخاطب استمرار پیدا کند و برای ادامه و استمرار آن ها، نیاز است که این کاراکترها را وارد زندگی بچه‌ها کنیم؛ البته نباید انتظار داشت که با یکی دو شخصیت به نتیجه مطلوب برسیم اما باید از یک جایی شروع کنیم.

 • 0 ۱۳۹۷-۰۹-۲۹ ۱۱:۵۲

  نویسنده کتاب "زندانی دو دیکتاتور" در گفتگو با قدس آنلاین:

  قهرمان من از جنس مردم است

  جواد شیخ الاسلامی

  نکته دیگر اینکه، این شهید پنج بار و در مجموع به مدت هشت سال و هفت ماه در حبس بوده و بعد از انقلاب هم با شروع جنگ، به جبهه رفته و مدت چهار سال هم در اردوگاه تکریت11 زندانی بوده است. 

 • حمیدرضا سرشکاری ۱۳۹۷-۰۸-۲۸ ۱۵:۵۲

  حمیدرضا شکارسری در گفتگو با قدس‌ آنلاین مطرح کرد

  باید شبکه تلویزیونی شعر داشته باشیم

  آرش شفاعی

  یک شاعر و منتقد ادبی گفت:چه اشکالی دارد در کنار شبکه‌های خاص روشنفکری خودمان، شبکه تلویزیونی شعر داشته باشیم؟ اگر از صد نفر بتوانیم دو نفر را هم جذب کنیم، عالی است. آموزش شعر، روبه‌رویی با شعر و جریان‌های شعری را به مردم آموزش بدهیم و هیچ وقت هم سوژه کم نمی‌آوریم، من مطمئنم که اتفاق‌هایی خواهد افتاد.

 • 0 ۱۳۹۷-۰۸-۲۸ ۱۴:۵۰

  گفت‌وگو با سحر طوسی، دختر ماجراجویی که هر چند می‌ترسید امکان سفر به اروپا را از دست بدهد اما نتوانست قید سفر به عراق را بزند

  بی‌خیالِ  شینگن!

  قبلاً از سفر به عراق می‌ترسیدم، چون فکر می‌کردم با این سفر ممکن است به من ویزای شینگن ندهند، اما بعد با خودم فکر کردم «خب ندهند! من که اروپا رفته‌ام.» به نظرم می‌رسید که عراق باید هیجان‌انگیز و ناشناخته باشد.

 • محمدمهدی سیار ۱۳۹۷-۰۸-۲۷ ۱۴:۱۵

  با محمدمهدی سیار به بهانه قطعه «چه بگویم» که همکاری جدید او با فرید سعادتمند و سالار عقیلی است 

  غزل را با موسیقی آشتی دهیم 

  به نظرم موسیقیدانان و آهنگسازان خوب ما می‌توانند پیشنهادهای خوبی به شاعران امروز بدهند. یک فاصله‌ای میان این دو حوزه افتاده و غزل امروز یک مقدار از نظر ظرفیت‌های موسیقایی ضعیف شده است.

 • 0 ۱۳۹۷-۰۸-۲۶ ۱۵:۵۷

  گفتگوی قدس آنلاین با جانبازی که نانش را از نمکِ کویر درمی‌آورد و سفره‌اش به روی همه حیوانات باز است

  کار کردن را از مورچه‌ها آموختم!

  عباسعلی سپاهی یونسی

  «علی ناهید» می گوید: یک روز دیدم مورچه‌ها صبح تا شب برای خودشان یکی یکی دانه جمع می‌کنند، بعد می‌شود یک عالم؛ من هم کم‌کم کار می‌کنم، ولی بعدِ دو روز می‌بینم یک عالم کار کرده‌ام، این روزها کمتر از 15 ساعت کار نمی‌کنم.

 • 0 ۱۳۹۷-۰۸-۱۴ ۱۴:۴۵

  کارگردان مجموعه مستند "روزهای آزادی" در گفتگو با قدس آنلاین مطرح کرد

  ده تجربه تلخ از آزادی آمریکایی

  دیدن این فیلم نه فقط از نگاه جمهوری اسلامی بلکه از نگاه یک آدم ملی گرا هم می‌تواند کمک کند تا در تصمیم گیری‌های جمعی نسبت با آمریکا، هوشیارتر شویم.