همه‌ی خبرهای امروز
 • مسعود پزشکیان نائب رئیس اول مجلس دیروز ۱۱:۴۸

  نایب رئیس مجلس مطرح کرد

  مدیری که سازمانی را نابود کرده فوق‌العاده مدیریت دریافت می‌کرد

  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که دسترسی به داده‌های صحیح راهکار مقابله با قاچاق و رشوه خواری است گفت: مدیری که سازمان را نابود کرده فوق‌العاده مدیریت دریافت می‌کند.

 • مقیمی ۱۳۹۶-۰۷-۳۰ ۱۲:۱۳

  رئیس اتحادیه پلاستیک تهران در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  با یک چهارم ظرفیت مان در حال تولید هستیم/ رکود اقتصادی میل کارخانه داران برای فروش ملک تجاری و واحد تولیدی خود را افزایش داده است

  وضعیت فعلی تولید ایران نشان می دهد نه تنها دولت از تولید کنندگان حمایت نمی کند بلکه با افزایش مالیات ها به نوعی سیاست سرکوب آنها را در پیش گرفته است. متاسفانه امروز درآمد بازاریان از کسانی که در خیابان ناصر خسرو تا گلوبندک مردم را با چهارپایان به صورت تفریحی جا به جا می کنند کمتر است. گاها از دوستان می شنویم حاضرند ملکشان را بفروشند و به جایش چهار تا قاطر بخرند بلکه درآمد بیشتری داشته باشند!!

 • واردات ۱۳۹۶-۰۷-۳۰ ۱۰:۴۳

  گزارش قدس از ۸عامل بازدارنده صادرات

  ۹۵درصد واحدهای تولیدی کشور صادرات گرا نیستند!

  زهرا طوسی

  محمد شریعت مداری وزیر صنعت در روز ملی صادرات با گلایه از ظرفیتهای مغفول حوزه تولید که بعد از ۳۰ سال همچنان سهم شاخصی از درآمد ارزی ندارند گفته است ۹۵ درصد تولید کنندگان کشور صادرات گرا نیستند

 • لوازم خانگی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۷-۲۹ ۱۴:۰۳

  رئیس اتحادیه لوازم فلزی آشپزخانه در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  بدهی های سنگین بازاریان خوش نام نشان دهنده رکود عمیق در اقتصاد است/ شدت رکود در ماه های اخیر سنگین تر شده است/ حدود یک سوم چک های بازاریان پاس نمی شود

  ظرفیت تولید در کشور به شدت کاهش یافته است. کارفرمایان به سختی قادر به پرداخت حقوق به کارگران هستند بنابراین در این وضعیت تولید کننده قادر به دریافت وام با سود هجده درصد برای افزایش و رونق تولید نیست. در حالی که تولید کننده ده درصد سود ندارد چگونه می تواند هجده درصد سود به دولت پرداخت کند. متاسفانه تا نهادینه شدن مالیات بر ارزش افزوده در کشور تمام ضرر و زیان آن برعهده تولید کننده است. امروز بازار سرشار از کارگاه های زیر پله ای هستند که با فرار مالیاتی و عدم پرداخت ارزش افزوده زیان جبران ناپذیری را به تولید کنندگان واقعی تحمیل می کنند.

 • نهاوندیان ۱۳۹۶-۰۷-۲۹ ۱۱:۴۷

  نهاوندیان بانک مرکزی را عامل معرفی دری اصفهانی به تیم هسته‌ای اعلام کرد

  محمد نهاوندیان با تکذیب معرفی دری اصفهانی به تیم مذاکرات هسته ای از جانب خود ، بانک مرکزی را عامل معرفی دری اعلام کرده است.

 • جهان بیگلری - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۷-۲۹ ۱۰:۵۹

  اقتصاددان و عضو اتاق بازرگانی از تبعات وامهای جدید خارجی می گوید

  برای گرفتن فاینانس‌ها ۱۵۰ صفحه تعهد دادیم

  جهان بیگلری گفت: قراردادهای فاینانسی خوب است به شرطی که جایگاه استفاده از آنها معلوم باشد. یعنی شما بدانید با چه شرایطی در حال گرفتن فاینانس هستید و این فاینانسها در کجا قابل استفاده است.

 • غلامحسین شافعی ۱۳۹۶-۰۷-۲۹ ۱۰:۴۳

  رئیس اتاق بازرگانی ایران

  سهم ایران از صادرات جهانی ۳۴ صدم درصد است

  رئیس اتاق بازرگانی ایران در مراسم روز ملی صادرات گفت: سهم ایران از صادرات جهانی با احتساب نفت ۳۴ صدم درصد و بدون نفت ۲۴ صدم درصد است.

 • سخنرانی آیت الله علم الهدی در حرم رضوی ۱۳۹۶-۰۷-۲۹ ۰۹:۱۱

  آیت‌الله علم‌الهدی با انتقاد از ارائه آمارهای متناقض:

  تنها نسخه شکست دشمن دیوانه، تحقق اقتصاد مقاومتی است

  امام جمعه مشهد مقدس گفت: آقای مسؤولی می‌گوید: ۱.۵ میلیون شغل ایجاد کردیم اما مسؤول دیگری که متولی اشتغال در کشور است، می‌گوید: در بهترین حالت که به رشد اقتصادی برسیم، ۴۰۰ هزار شغل ایجاد می‌شود، مردم با این آمار متناقض چه کنند!؟

 • محمد حسن شجاعی فرد ۱۳۹۶-۰۷-۲۷ ۱۰:۵۰

  رئیس دانشکده خودروی دانشگاه علم و صنعت خبر داد

  فردی ۵۰۰ میلیون تومان گرفت که راهبرد صنعت ایران را بنویسد اما ننوشت

  رئیس دانشکده خودروی دانشگاه علم و صنعت گفت: سال ۸۱ به فردی ۵۰۰ میلیون تومان پول دادند که راهبرد صنعت ایران را بنویسد اما وی پس از دو سال اعلام کرد صنعت ایران نیازی به راهبرد ندارد زیرا دولت ها سلیقه ای عمل می کنند.

 • هواپیمای سوخو ۱۳۹۶-۰۷-۲۷ ۰۲:۵۶

  توسط آژانس هواپیمایی اروپا؛

  استفاده از محصولات فولادی ژاپن در هواپیماسازی اروپا تعلیق شد

  «آژانس ایمنی هواپیمایی اروپا» خواستار به تعلیق در آمدن استفاده از محصولات فولادی شرکت «کوبه استیل» ژاپن توسط شرکت های هواپیماسازی شد.

 • رجیستری موبایل ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۱۴:۵۴

  رئیس سابق اتحادیه دستگاه های مخابراتی در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  امیدی به موفقیت طرح رجیستری نداریم

  به نظر می رسد تنها راه جلوگیری از ورود موبایل قاچاق به کشور عدم دریافت ارزش افزوده ۹درصدی از وارد کننده است چرا که وارد کننده عملا نمی تواند این مبلغ را از مصرف کننده اخذ کند. بی تردید زمانی که موبایل با تعرفه ۵درصدی وارد شود دیگر توجیهی برای قاچاق ندارد بنابراین اجرای طرح ریجستری نمی تواند پایانی بر مشکلات حوزه موبایل بخصوص در موضوع قاچاق آن به کشور باشد.

 • موبایل ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۱۱:۴۳

  بر اساس طرح جدید از ۲۸ مهرماه؛

  ضوابط جدید فروش گوشی تلفن همراه در بازار

  یک مسئول در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از اجرای طرح ساماندهی فروش گوشی‌های تلفن همراه از ۲۸ مهرماه خبر داد و گفت:هر فردی که برای خرید گوشی وارد بازار می‌شود حتما باید کد گوشی را چک کند.

 • توتال ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۱۰:۴۲

  رئیس توتال اعلام کرد

  اما و اگرهای توتال برای توسعه گاز پارس جنوبی/اگر بتوانیم انجام می‌دهیم اگر نتوانیم متوقف می‌کنیم

  رئیس توتال با اما و اگرهای زیاد درباره توسعه فاز ۱۱ گاز پارس جنوبی اعلام کرد: اگر تحریم‌های آمریکا قوانینی داشته باشد که ما را مجبور به عقب نشینی کند ما مبجوریم تبعیت کنیم در مجموع اگر بتوانیم انجام می‌دهیم و اگر نتوانیم متوقف می‌کنیم.

 • یارانه ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۱۰:۱۸

  حمایت مجلس از پیشنهاد کمیته امداد

  طرحی برای حذف یارانه نقدی ثروتمندان

   زهرا طوسی

  رئیس کمیته امداد پرداخت یارانه‌ها را مانع کاهش فقر در جامعه می‌داند و معتقد است؛ دولت باید با قاطعیت از توزیع۴۰هزار میلیارد تومان نقدینگی جلوگیری کند.

 • بيكاري ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۱۰:۱۱

  تزریق پول به روستاها بدون استراتژی

  ناپایداری طرح اشتغال پایدار روستایی

  فرزانه غلامی

  دولت در هفته جاری آیین نامه استفاده از تسهیلات ۱۱ هزار میلیارد تومانی را تصویب کرد تا به جنگ بیکاری در روستاها برود. بر اساس این گزارش، نیمی از این رقم از محل صندوق توسعه ملی و نیمی از سوی بانک‌ها و دستگاه‌ها تأمین و با کارمزد ۴ تا ۶ درصد پرداخت خواهد شد.

 • سکه و ارز ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۱۶:۱۸

  در معاملات امروز بازار آزاد تهران؛

  افت دسته جمعی قیمت انواع سکه/دلار اندکی گران شد

  در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۸۴۰۰ تومان و طرح قدیم ۷۰۰۰ تومان ارزان شد و نرخ دلار با ۲ تومان افزایش به نرخ ۴۰۱۰ تومان معامله شد.

 • خودروی لوکس ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۰۳:۱۰

  کمیسیون صنایع مجلس با طرح ممنوعیت واردات کالاهای مشابه مخالفت کرد

  بهانه های مجلسی علیه اقتصاد مقاومتی

  فرزانه غلامی

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از عدم تصویب طرح ممنوعیت واردات کالاهای مشابه تولید داخل در این کمیسیون خبر داد؛ آن هم با این استدلال که تصویب چنین طرحی مصداق صدور حکم کلی و عامل نابسامانی اقتصاد، تضعیف فضای رقابتی و افزایش قیمت و کاهش کیفیت محصولات داخلی در نتیجه نبود رقیب خارجی است.

 • شمش طلا ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۲۳:۴۸

  اسپوتنیک؛

  روسیه طوری طلا ذخیره می‌کند که گویی فردایی وجود ندارد

  بانک مرکزی روسیه اخیرا با سرعتی بی‌سابقه به خرید شمش طلا روی آورده است؛ هدف از این سیاست‌گذاری پشتیبانی از اقتصاد روسیه در شرایط وقوع بحران است.

 • سیدمهدی میرمهدی ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۱۰:۵۲

  رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  طرح رجیستری به هیچ وجه به نفع مصرف کننده نیست/ اجرای طرح رجیستری با شرایط فعلی محکوم به شکست است/ همه برندهای موجود در بازار باید شامل این طرح شوند

  اولین تبعات طرح رجیستری در کشور افزایش قیمت موبایل خواهد بود به نحوی که من خریداری که تا پیش از اجرای این طرح گوشی را به قیمت یک میلیون تومان خریداری می کردم مجبورم آن را با بیست درصد گران تر خریداری کنم بنابراین به هیچ وجه نمی توان گفت که حقوق مصرف کننده دراین طرح لحاظ شده، تنها چیزی که دراین طرح دیده نمی شود حق مصرف کننده است.

 • بیکاری ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۱۰:۳۵

  امنیت شغلی ۹۵درصد کارگران درخطر

  وزارت کار مصادیق مستمر و غیرمستمر بودن مشاغل را اعلام کند

  فرزانه غلامی

  با لغو دوباره دستورالعمل ممنوعیت قراردادهای کار زیر یک سال از سوی دیوان عدالت اداری به نظر می¬رسد، مقوله حفظ و ارتقاء "امنیت شغلی" و "معیشتی کارگران" همچنان از دستور کار مسوولان خارج است.

 •  دلار و پوند ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۱۰:۲۲

  واکنش معکوس به اظهارات رئیس جمهور آمریکا

  بازار گول ترامپ را نخورد

  زهرا طوسی

  ارز با سخنان ترامپ علیه برجام ارزان شد و شاخص بورس نیز ۵۱۹ واحد رشد کرد تا بازار داخلی سرمایه و ارز و سکه روز با ثباتی را از سر بگذرانند.

 • مرسدس بنز ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۰۱:۲۳

  برای بازبینی ایربگ؛

  مرسدس بنز ۳۵۰ هزار خودرو در چین را فراخوان می‌کند

  شرکت خودروسازی مرسدس بنز از فردا بیش از ۳۵۰ هزار خودرو تولیدی خود را که در چین تردد دارند، برای بازبینی ایربگ فراخوان خواهد کرد.

 •  سهام عدالت ۱۳۹۶-۰۷-۲۲ ۰۹:۵۹

  قدس از چرایی بازدهی پایین شرکت ها گزارش می دهد

  رمزگشایی از ماجرای سود سهام عدالت

  فرزانه غلامی

  سود سهام عدالت بر اساس وعده جدید رئیس سازمان خصوصی سازی تا یک ماه دیگر به حساب مشمولان واریز می¬شود؛ مبلغی که قرار بود حدود ۲۰ روز پیش واریز شود، اما فلسفه پرداخت، فرمول محاسبه و نحوه پرداخت آن از نظر نمایندگان مجلس و برخی کارشناسان اقتصادی زیر سؤال رفته است.

 • اینترنت ۱۳۹۶-۰۷-۲۰ ۱۱:۰۲

  وزیر ارتباطات:

  ساماندهی تعرفه اینترنت در ۱۰۰ روز اول اجرا می‌شود

  وزیر ارتباطات گفت: به وعده‌مان برای ساماندهی تعرفه اینترنت ثابت و همراه در ۱۰۰ روز اول دولت عمل خواهیم کرد.

 • محمد نهاوندیان ۱۳۹۶-۰۷-۲۰ ۱۰:۲۶

  معاون اقتصادی رئیس جمهور در پاسخ به قدس:

  نوسان‌های «ارز» متأثر از عملیات‌های روانی است

  آرش خلیل‌خانه

  معاون اقتصادی رئیس جمهور نوسان‌های بازار ارز در روزهای اخیر را تحت تأثیر عوامل روانی دانست و تأکید کرد: پیش‌بینی ما این است که آرامش بازار ارز ادامه پیدا خواهد کرد.

 • محمد لاهوتی ۱۳۹۶-۰۷-۱۹ ۱۶:۲۴

  رییس کنفدراسیون صادرات ایران در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  سیاست های غلط در حمایت از تولید منجر به افزایش قاچاق شده است/ وجود کوله بری در مناطق مرزی کشور به دلیل وجود محرومیت و تفاوت های درآمدی است

  ما در کشور قوانین متعددی داریم که برخی از آن ها می توانند قانون های موجود را دور بزنند. برای مثال ما بازارچه های مرزی، مناطق ویژه اقتصادی و واردات کوله بری داریم که تمام این ها به نوعی از محرومیت هایی که در نواحی مرزی رخ داده است یا تفاوت های درآمدی مردم ناشی می شود. دولت ها هم به نوعی یا موضوع را متوجه نشدند و یا نخواستند که با این نوع محرومیت و تفاوت برخورد کنند. یعنی برای اینکه اشتغال حداقلی ایجاد کنند برای افرادی که در آنجا زندگی می کنند.

 • خط فقر ۱۳۹۶-۰۷-۱۹ ۱۲:۵۴

  احتمال تغییر در روش تعیین دستمزد

  سبد معیشت جایگزین تورم می شود

  زهرا طوسی

  هیاهوی سال گذشته برای افزایش دستمزد۱۱ میلیون کارگر در کشور با افزایش ۵/۱۲ درصدی خاتمه یافت و این قشر همچنان در قعر خط فقر ماندند.

 • کشتی آرای ۱۳۹۶-۰۷-۱۹ ۱۱:۲۴

  رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  بازار طلا تحت تاثیر نوسانات ارزی/ گرانی طلا هیچ ارتباطی به کاهش نرخ سود سپرده های بانکی ندارد

  بی شک بازار طلا وسکه در داخل کشور تحت تاثیر افزایش یا کاهش قیمت ارز است از این رو پیش بینی می شود با افزایش قیمت ارز در چند روز آینده شاهد افزایش قیمت طلا و سکه باشیم. پیش بینی های جهانی نشان می دهد قیمت طلا به دلیل عدم نوسانات سیاسی یا اقتصادی در سطح جهانی تغییری نداشته باشد اما نوسانات ارزی مثبت یا منفی در روزهای آتی می تواند بر کاهش یا افزایش قیمت طلا موثر باشد.

 • بافت فرسوده ۱۳۹۶-۰۷-۱۸ ۱۳:۵۲

  زندگی ۱۵درصد تهرانی‌ها در بافت فرسوده/وعده دولت برای ورود جدی‌تر

  ۵درصد مساحت شهر تهران بافت فرسوده است که ۱۵درصد جمعیت را در برگرفته است؛ ۳۲دستگاه هم متولی برون رفت از این وضعیت هستند اما در عمل، نوسازی از برنامه پیش بینی شده بسیار عقب تر است.

 • آخوندی ۱۳۹۶-۰۷-۱۸ ۱۲:۴۵

  در همایش مسکن تشریح شد

  روایت آخوندی از بزرگترین مداخله دولتی در بخش مسکن/ مسکن دیگر موتور محرک اقتصاد نیست

  وزیر راه و شهرسازی سال‌های ۸۶ تا ۹۲ را دوران بزرگترین مداخله دولت در بخش مسکن دانست و گفت: اینکه می‌گویند مسکن موتور محرک اقتصاد است و با تزریق پول و یک مداخله اقتصاد را راه بیندازید اشتباه است همانند قبل زندگی مردم مختل و بدتر خواهد شد.