همه‌ی خبرهای امروز
 • ارسال ریلی گندم دیروز ۱۲:۱۴

  ناعدالتی ها درحوزه ریلی بالا گرفت/ اخذ بهره ۳۰ درصدی از بدهی های معوق بخش خصوصی توسط دولت

  دبیرانجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل ریلی تصریح کرد: قضیه نابرابری سیاست‌های دولت در بخش حمل جاده‌ای و ریلی به این جا ختم نمی‌شود و دولت از بدهی‌های معوق بخش خصوصی ریلی بهره ۳۰ درصدی اخذ می‌کند. طبق قانون یک‌جانبه‌ای که از سال ۷۶ به نفع راه‌آهن به تصویب رسید، شرکت های خصوصی بخش ریلی ملزم به پرداخت بهره ۳۰ درصدی از بدهی‌های معوق خود به راه‌آهن هستند.

 • میزگرد اقتصادی 1 ۱۳۹۷-۰۲-۳۰ ۱۴:۵۵

  انتقاد یک اقتصاددان از سیاستهای اقتصادی دولت:

  سیستم اقتصادی کشور در خدمت واردات است/ پرداخت دلار ارزان به هفت میلیون نفر برای سفر به خارج از کشور خطرناک است

  ابراهیم رزاقی گفت: ما به تولیدکنندگان خارجی یارانه می‌دهیم. ارزش واقعی دلار با توجه به تورم‌هایی که در ایران است، حدود ۱۲ هزارتومان است. یعنی ۲۰۰ درصد سود در واردات است و در نتیجه همه تمایل دارند واردکننده باشند.

 • اتحادیه اروپا ۱۳۹۷-۰۲-۲۸ ۱۵:۴۳

  اروپا روند مقابله با تحریم‌های آمریکا را آغاز کرد

  گام محتاطانه کمیسیون اروپا برای خرید زمان

  قدس آنلاین/ آرش خلیل‌خانه: کمیسیون اتحادیه اروپا، به عنوان بازوی اجرایی این اتحادیه صبح امروز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد اجرای برنامه مبارزه با تحریم‌های آمریکا علیه تهران را برای محافظت از کمپانی‌هایی که در ایران تجارت می‌کنند را آغاز می‌گند. با این حال روند خروج شرکت‌های اروپایی و بین‌المللی از همکاری با ایران همچنان ادامه دارد. شرکت مرسک، بزرگترین شرکت کشتریرانی بین‌المللی دیروز اعلام کرد به همکاری خود با ایران پاران خواهد داد. پیش از آن شرکت توتال اعلام کرده بود به دلیل تحریم‌های آمریکا قرارداد خود با ایران برای توسعه میدان گازی پارس جنوبی را ترک خواهد کرد. چندین شرکت ایتالیایی مانند «انی» هم گفته‌اند از بازار ایران عقب خواهند کشید.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۲-۲۷ ۱۱:۵۴

  زنگنه: نامردی هم حدی دارد/ توتال برود، CNPC چین را جایگزین می‌کنیم

  وزیر نفت از امکان جایگزینی توتال فرانسه در فاز ۱۱ پارس جنوبی با شرکت چینی CNPC خبر داد و گفت: برای خروج توتال از قرارداد جریمه‌ای وجود ندارد اما مبلغی که توتال تاکنون در این قرارداد هزینه کرده است تا زمان اجرای کار، بازپرداخت نمی‌شود.

 • آخوندی ۱۳۹۷-۰۲-۲۷ ۰۹:۰۷

  وزیر راه و شهرسازی:

  امضافروشی در نظام‌مهندسی بیداد می‌کند/ لایحه جامع نظام‌مهندسی را به دولت داده‌ایم

  وزیر راه و شهرسازی گفت: بعضاً در یک نظارت اسم 300 مهندس قرار دارد، معلوم است که در این فرآیند امضافروشی دارد فریاد می‌کشد.

 • توتال ۱۳۹۷-۰۲-۲۶ ۲۲:۱۳

  اگر معافیت دریافت نکنیم، از پارس جنوبی کنار می‌رویم

  «توتال» هم جا زد

  شرکت «توتال» اعلام کرد با احیای تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران امکان ادامه حضور در پروژه توسعه میدان گازی پارس جنوبی را نخواهد داشت.

 • مسکن ۱۳۹۷-۰۲-۲۶ ۱۳:۵۱

  یک کارشناس مسکن در گفت و گو با «قدس‌آنلاین»:

  بازار مسکن، «حبابی» نیست

  قدس‌آنلاین/ فرزانه غلامی: یک کارشناس مسکن با رد حبابی بودن بازار در ماه‌های اخیر گفت: افزایش قیمت فعلی، معلول رخدادهای4 سال گذشته از قبیل رشد نقدینگی، رکود شدید بازار مسکن و کاهش نرخ بهره بانکی است.

 • سیدعلی ۱۳۹۷-۰۲-۲۶ ۱۱:۲۷

  معاون اسبق ارزی بانک مرکزی در گفت‌وگو با «قدس‌آنلاین»:

  تحریم «سیف» فاقد منطق حقوقی و اقتصادی است

  قدس آنلاین/ فرزانه غلامی: معاون اسبق ارزی بانک مرکزی، تحریم رئیس کل این بانک از سوی آمریکا را در تناقض با قوانین داخلی آن کشور، قوانین بین‌المللی و فاقد منطق حقوقی و اقتصادی توصیف کرد.

 • سیف ۱۳۹۷-۰۲-۲۵ ۲۰:۰۴

  در ادامه اقدامات خصمانه

  آمریکا «ولی ا.. سیف» را تحریم کرد

  وزارت خزانه‌داری آمریکا «ولی ا.. سیف» رئیس کل بانک مرکزی ایران را به اتهام حمایت مالی از مقاومت اسلامی لبنان و سپاه قدس تحریم کرد.

 • اروپا ۱۳۹۷-۰۲-۲۵ ۱۸:۴۶

  یک مقام ارشد اروپایی:

  همکاری‌های ایران و اروپا در بخش انرژی ادامه می‌یابد

  خبرنگار روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام ارشد اتحادیه اروپا، از ادامه همکاری های این اتحادیه با ایران در بخش انرژی به رغم احتمال اعمال مجدد تحریم های آمریکا خبر داد.

 • اقاطاهر ۱۳۹۷-۰۲-۲۵ ۱۴:۴۸

  رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی در گفت‌وگو با «قدس‌آنلاین»:

  قاچاق در حوزه مواد غذایی مثل قبل ادامه دارد

  قدس‌آنلاین/ فرزانه غلامی: رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: علیرغم اظهارات مسؤولان مبنی بر کاهش حدوداً 50 درصدی قاچاق، در حوزه مواد غذایی روند سابق قاچاق ادامه دارد.

 • چای شمال ۱۳۹۷-۰۲-۲۵ ۱۴:۲۹

  انتقاد مدیر اجرایی سندیکای کارخانه‌های چای شمال کشور از بی‌توجهی به تولید ملی

  تنها یک نهاد حاضر شده چای ایرانی بخرد

  قدس‌آنلاین/ فرزانه غلامی: مدیر اجرایی سندیکای کارخانه‌های چای شمال کشور از خرید 36 هزار و 656 تن چای سبز و پرداخت 92 میلیارد تومان به کارخانه‌ها در ازای این خرید خبر داد.

 • شهرایینی ۱۳۹۷-۰۲-۲۵ ۱۰:۲۷

  عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات مطرح کرد:

  تاسیس بانک مختص ایران با سهامدارانی از اروپا

  شاید برای اولین بار در طول تاریخ است که اروپا سعی دارد از زیر چتر آمریکا خارج شده و مستقل عمل کند؛ به نظر می رسد اروپا تا حد زیادی موتور محرک برجام است.

 • مرتضی افقه ۱۳۹۷-۰۲-۲۵ ۱۰:۰۲

  عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد شهید چمران اهواز در گفت و گو با "قدس آنلاین":

  بهره برداری از تضاد اروپا وآمریکا عامل شکوفایی مطالبات برجامی است/ اقتصاد ایران ظرفیت نرخ ارز بیشتر از ۷ هزار تومان را ندارد

  یقینا اتحاد کشورهای اروپایی در برابر آمریکا وحمایت آنها از شرکت های خصوصی اشان می تواند منجر به حفظ وتداوم برجام شود، به یاد داریم بعد از توافق برجام شرکت های خصوصی مشتاق اروپا برای سرمایه گذاری درایران با تهدیدات آمریکا صحنه را ترک کردند در حالی که دولتهای اروپایی می توانستند با حمایت از آنها عرصه را بر آمریکا تنگ کنند از این منظر امیدوار هستیم با توجه به خدشه دار شدن غرور و استقلال عمل اروپا آنها با اتحاد بیشتری در برابر آمریکا ایستاده دور جدیدی از ارتباط با ایران را آغاز کنند.

 • رشید فرخی ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۳:۵۳

  رئیس انجمن ملی خرمای ایران در گفت و گو با قدس آنلاین

  قیمتهای غیرمتعارف بالای شهر، ملاک نرخ گذاری خرما نیست

  قدس آنلاین/ فرزانه غلامی: رئیس انجمن ملی خرمای ایران گفت: برای تامین نیاز خرمای مردم با قیمت متعارف، در ماه رمضان و ماههای آینده مشکلی نداریم لذا دلیلی برای گران فروشی نیست.

 • محمد حسینی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۱:۵۰

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت و گو با "قدس آنلاین":

  پرداخت پاداش میلیونی به مدیران، قانونی است

  فرزانه غلامی

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، پرداخت پاداش ۶۰۰ میلیونی پایان خدمت به ۲۰۰ مدیر دولتی را قانونی دانست و گفت: این پرداخت مطابق قانون قبلی بوده و این افراد هم در سال گذشته با سابقه خدمت حدودا ۳۰ ساله بازنشسته شده اند.

 • بیژن عبدی ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۰:۳۵

  یک کارشناس اقتصادی در گفت و گو با "قدس آنلاین":

  تحرک موتور اقتصاد کشور در گرو حضور مدیران جهادی است/ نگاه بینشی- ارزشی گام اول مدیریت جهادی است

  ساحل عباسی

  نگاه بینشی -ارزشی گام اول برای مدیریت جهادی است، جوان بودن و با انرژی وبا انگیزه کار کردن و شناخت تحولات وتغییرات روز و آگاهی از اهداف ونیت های دوستان ودشمنان انقلاب ضرورتی است که باید درانتخاب مدیران لحاظ شود. نیروی جهادی اهل کار است از این رو محدودیت زمانی برای کار قائل نیست، رفتاری مشابه رفتار برخی از مسوولین دولتی ندارد که ساعت ده صبح سر کار برود و چهار بعداظهر هم راهی منزل شود! مسوول جهادی از ابتدای روز به دنبال تحقق مطالبات مردمی است وحتی حین ورود به منزل وزمان استراخت نیز به دنبال راه هایی برای باز کردن گره از مشکلات جامعه است.

 • ایرباس ۱۳۹۷-۰۲-۲۳ ۱۴:۴۸

  با پذیرش لغو قرارداد فروش هواپیما به ایران

  «ایرباس» جا زد

  شرکت ایرباس که ماه گذشته به‌دلیل کاهش تقاضای بین المللی ناگزیر شد بخشی از برنامه‌های تولیدی خود را کاهش دهد، نیاز بیشتری به سفارشات ایران جهت خرید جت‌های پهن‌پیکر دارد. ایران ۵۳ فروند هواپیمای پهن‌پیکر از ایرباس و ۳۰ فروند از بوئینگ سفارش داده که هنوز ساخته نشده‌اند.

 • زولبیا بامیه ۱۳۹۷-۰۲-۲۳ ۱۴:۲۳

  رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی تهران در گفت‌وگو با «قدس‌آنلاین»

  زولبیا بامیه امسال بین ۱۲ تا ۱۴ هزار تومان است/ بخاطر ارزانی، سلامت خود را به خطر نیندازد

  قدس آنلاین/ فرزانه غلامی: رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی تهران، قیمت هر کیلو زولبیا و بامیه را در ماه رمضان، برای واحدهای درجه یک ۱۴ هزار تومان و واحدهای درجه دو ۱۲ هزار تومان اعلام کرد.

 • ایران قطر ۱۳۹۷-۰۲-۲۳ ۱۳:۵۴

  پس از 13 سال وقفه، کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و قطر برگزار می‌شود

  گام تازه «تهران» و «دوحه» برای همکاری منطقه‌ای

  قدس‌آنلاین: پس از 13 سال وقفه، ششمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و قطر با حضور محمد شریعتمداری روزهای 23 و 24 اردیبهشت ماه جاری در دوحه برگزار می‌شود.

 • مسکن و ویلا ۱۳۹۷-۰۲-۲۳ ۱۲:۴۶

  نائب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک:

  ویلا، خانه خالی نیست که از آن مالیات بگیریم

  قدس آنلاین/ فرزانه غلامی: نائب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک گفت: تلقی «خالی بودن» ویلاهای تفریحی و خانه‌های ییلاقی با هدف اخذ مالیات، اشتباه و با فلسفه طرح مالیات‌گیری از خانه های خالی  در تضاد است.

 • مجلس ۱۳۹۷-۰۲-۲۳ ۱۱:۱۰

  جهانگیری خبر داد

  دستور رهبر انقلاب به دستگاه‌ها درباره تنظیم بازار ارز

  قدس آنلاین: معاون اول رئیس‌جمهور امروز در جلسه غیرعلنی مجلس از دستور رهبر انقلاب به دستگاه‌ها درباره تنظیم بازار ارز خبر داده است.

 • بازار طلا ۱۳۹۷-۰۲-۲۲ ۱۳:۳۰

  بازار رها شده است، دولت غافل نماند

  جلوی خروج طلا را بگیرید

  قدس آنلاین: فعالان و دست‌اندرکاران صنعت طلا و جواهر از خروج طلا از کشور در ابعاد گسترده خبر می‌دهند و ضمن اظهار نگرانی از این اتفاق، معتقدند که باید تدبیری برای این امرکه پس از نوسانات بازار ارز ایجاد شده، اندیشید.

 • جنگل ۱۳۹۷-۰۲-۲۱ ۱۶:۱۸

  رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها:

  کیفیت جنگل‌های کشور افت کرده است

  قدس آنلاین- محمود مصدق: رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ازافت کیفیت جنگل‌های کشور خبر داد و گفت:این موضوع ریشه در تغییر اقلیم و تداوم خشکسالی‌ها دارد.

 • آلبرت ۱۳۹۷-۰۲-۲۱ ۱۴:۱۰

  یک اقتصاددان در گفت و گو با «قدس آن‌لاین» :

  بانک مرکزی اقتدار خود را از دست داده است/ عملکرد «سیف» و تیم او، ضعیف بوده است/ نرخ ۱۵ درصدی برای سپرده‌های بانکی، نمایشی است

  قدس آن‌لاین/فرزانه غلامی: یک اقتصاددان گفت: هر چند نرخ ۱۵ درصدی برای سپرده‌های بانکی، نمایشی و ساختگی است اما فعلا تعادل را به بازار سپرده‌ها باز گردانده است لذا نباید از سوی شورای و اعتبار تغییر کند.

 • وزیر نفت ۱۳۹۷-۰۲-۲۱ ۱۳:۵۴

  وزیر نفت:

  دیگر نمی‌توانند ما را بخاطر بنزین تحت فشار قرار دهند

  قدس آنلاین: بیژن زنگنه وزیر نفت در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما حضور یافت و در خصوص آخرین وضعیت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران گزارشی ارائه کرد.

 • سکه و ارز ۱۳۹۷-۰۲-۲۰ ۱۴:۲۰

  قیمت سکه در مرز ۲ میلیون تومان/قیمت طلا کاهش یافت

  هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در آخرین روز معاملاتی در بازار تهران،​­ ۲ میلیون و ۳۹ هزار تومان و طلای ۱۸ عیار ۱۹۵ هزار و ۴۰۰ تومان معامله شد.

 • میدان گاز خلیج فارس ۱۳۹۷-۰۲-۲۰ ۱۳:۴۴

  "قدس" گزینه های روی میز کشور در قبال کاهش صادرات نفت را بررسی می کند

  تحریم نفتی و فرصت های بهره وری

  زهرا طوسی

  دبیر کمیسیون انرژی مجلس در گفت و گو با خبرنگار قدس تأکید می‌کند که مجلس و دولت نه تنها برای خروج ازبرجام بلکه حتی برای وضعیت‌های بدتر از این هم برنامه‌های از پیش تعیین شده در دستور کار خودشان داشتند. کوروش کرم پور تصریح می‌کند: حتی اگر کشورهای اروپایی هم بخواهند راه آمریکا را بروند همانند آنچه در طول ۴۰ سال گذشته نسبت به ایران انجام دادند ما برای آن هم برنامه داریم.

 • یوسفیان ملا ۱۳۹۷-۰۲-۱۹ ۱۶:۴۱

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «قدس آنلاین» :

  معلوم نیست دولت با طرح ارزی کمیسیون اقتصادی موافقت کند

  مینا افرازه

  عزت الله یوسفیان ملا اظهار داشت: از آنجاییکه تاکنون کمیسیون اقتصادی در رابطه با جزئیات طرح ارزی به موافقت و نقطه مشترکی نرسیده است هنوز جزئیات آن روشن نیست. طرح ارزی کمیسیون اقتصادی، طرحی زمان بر است و مشخص نیست که آیا دولت با این طرح موافق خواهد کرد یا نه.

 • میزگرد اقتصادی 1 ۱۳۹۷-۰۲-۱۹ ۱۶:۰۳

  عضو هیات علمی دانشگاه تهران در گفت و گو با "قدس آنلاین":

  خروج آمریکا از برجام تاثیری بر اقتصاد ایران ندارد

  قیمت ارز در روزهای اخیر با التهاباتی همراه خواهد بود اما خروج آمریکا از برجام تاثیر چندانی بر افزایش قیمت ارز نمی گذارد و در روزهای آتی با افزایش حبابی قیمت مواجه خواهیم شد. در نهایت می توان امیدوار بود تا شش ماه دیگر اتفاق خاصی در نتیجه خروج آمریکا از برجام رخ نخواهد داد از این رو باید منتظر رفتارهای سایر کشورها باشیم ودر صورتی که اروپا هم از آمریکا تبعیت کند باقی ماندن در برجام به هیچ وجه قابل قبول نیست و تنها راه نجات اقتصاد کشور تکیه بر سیاست های اقتصاد مقاومتی است.