همه‌ی خبرهای امروز
 • کهندل ۱۳۹۶-۱۲-۲۷ ۱۷:۳۹

  یک اقتصاددان در گفت و گو با "قدس آنلاین":

  ره آورد دولت در سال تولید و اشتغال فاجعه اقتصادی بود/ در سال گذشته اقتصاد اولویت آخر دولت بود

  بی تردید غرب به دنبال سرگرم کردن نظام جمهوری اسلامی بود تا ایران را به لحاظ اقتصادی در شرایط ضعف نگاه دارد اما دولت علی رغم همه کارشکنی های غرب به این باور نرسیده که غرب در پی نابودی ارکان اقتصادی و گسترش اعتراضات مردمی است.دولت همچنان به غرب امیدوار است، غرب به خوبی متوجه شده که درحوزاقتصاد می تواند برایران فشار بیاورد ودولت هم هنوز به این موضوع نرسیده که تنها با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و توجه به تولید ملی و جلوگیری از واردات کالاهای غیر ضروری است که می تواند اشتغالزایی کند وکشور را دشمنان در بسیاری از حوزه ها بی نیاز کند.

 • ۱ ۱۳۹۶-۱۲-۲۷ ۰۸:۱۴

  کارگران و کارفرمایان توافق نکردند

  پایان نافرجام نشست ۸ ساعته تعیین مزد کارگری

  نشست شورای عالی کار که نزدیک به ۸ ساعت به طول انجامید با عدم توافق نمایندگان گروه‌های کارگری و کارفرمایی نافرجام ماند.

 • بانک مرکزی ۱۳۹۶-۱۲-۲۶ ۱۱:۲۱

  بانک مرکزی تاکید کرد

  اصل و سود سپرده های ارزی باید با اسکناس ارز پرداخت شود

  بانک مرکزی اعلام کرد بانک ها سپرده های ارزی را باید به صورت اسکناس ارزِ سپرده گذاری شده، پرداخت کنند و علاوه بر این سود سپرده ارزی نقدی نیز ‌باید به صورت نقدی (اسکناس ارز) پرداخت شود.

 • سهام ۱۳۹۶-۱۲-۲۳ ۱۲:۰۰

  در معاملات امروز بازارهای جهان؛

  سهام آسیایی و دلار افت کرد/ نگاه نگران سرمایه گذاران چینی

  روز چهارشنبه با وحشت از تعرفه‌های جدید آمریکا، علی‌رغم داده‌های اقتصادی قدرتمند چین، سهام آسیایی و دلار افت کردند.

 • محصولات تراریخته ۱۳۹۶-۱۲-۲۳ ۱۰:۵۸

  نامه جمعی از اساتید اقتصاد کشاورزی در انتقاد از مدافعان محصولات تراریخته

  رمزگشایی از مصاحبه اخیر یکی از طرفداران تراریخته

  داغ شدن موضوع پیوستن به کنوانسیون (UPOV) در رسانه ها فرصت مغتنمی در اختیار آقای قره یاضی قرار داد تا با انجام یک مصاحبه دقیق بیشترین بهره برداری را از جریان ایجاد شده - در راستای تسهیل روند تولید محصولات تراریخته در کشور- بنمایند. در واقع ایشان با بهره گیری از ضرب المثل یک تیر و دو نشان قصد داشتند تا از یکسو خود را همسو با دلسوزان کشور در مقابله با سلطه و نفوذ بیگانگان بر بخش کشاورزی نشان دهند.

 • هواپیما ۱۳۹۶-۱۲-۲۱ ۱۰:۴۵

  از سوی سازمان هواپیمایی کشوری؛

  گزارش مقدماتی سقوط هواپیمای تهران - یاسوج منتشر شد

  سازمان هواپیمایی کشوری گزارش مقدماتی سقوط هواپیمای ای تی ار در حوالی فرودگاه یاسوج را منتشر کرد.

 • سهام عدالت ۱۳۹۶-۱۲-۲۰ ۱۲:۰۴

  ارزش سهام عدالت ۲.۵میلیون تومان شد

  رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان این‌که ارزش سهام عدالت در بازار حدود ۲.۵میلیون تومان است، از دفع ۱۰۰ حمله سایبری به سامانه سهام عدالت طی یک سال گذشته خبر داد.

 • اشتغال ۱۳۹۶-۱۲-۲۰ ۱۰:۵۲

  واکنش ۳نماینده مجلس به میزان جذب تسهیلات ۱/۵میلیاردی

  ۹۷درصد وام اشتغالزایی به مناطق محروم وروستاها نرسید

  فرزانه غلامی

  دولت در ماه‌های پایانی سال گذشته و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، بهره‌گیری ۵/۱ میلیارد دلاری از منابع صندوق توسعه ملی را برای بهبود کسب و کار و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی، عشایری و شهرهای کوچک و کمتر توسعه یافته با جدیت، پیگیری کرد و در ماه¬های ابتدایی امسال از تصویب مجلس گذراند، اما دیروز رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، معتقد است دولت این فرصت مغتنم را از کف داده است.

 • 1 ۱۳۹۶-۱۲-۱۹ ۱۱:۵۲

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

  ادامه فعالیت ربیعی در وزارت کار به صلاح کشور نیست

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مجلس در مورد استیضاح وزیر کار کوتاه نمی‌آید، چون استمرار وضعیت کنونی و حتی یک روز ادامه فعالیت ربیعی به صلاح کشور نیست.

 • دلار ۱۳۹۶-۱۲-۱۹ ۰۸:۵۸

  نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران وچین با نقد طرح ممنوعیت ثبت سفارش واردات کالا با دلار آمریکا اعلام کرد

  برخی درآمدهای ارزی کشور صرف خرید املاک در اروپا وآمریکا می شود

  مجیدرضا حریری در گفت‌وگویی، در مورد ممنوعیت ثبت سفارش واردات کالا با دلار آمریکا گفت: این اقدام اثر خاصی در تجارت خارجی ندارد و بیشتر تصمیم سیاسی و نمادین است و اثر اقتصادی چندان ندارد.

 • شایق ۱۳۹۶-۱۲-۱۷ ۱۷:۰۸

  کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  بررسی اموال مسئولین عاملی در کاهش حس تبعیض اجتماعی میان مردم است/ نمی توان پذیرفت مدیری با حقوق سالانه ۶۰ میلیون تومان در شمال تهران خانه ای چند میلیاردی داشته باشد

  ساحل عباسی

  حتی اگر مسئولین همچنان تمایلی به بازگرداندن اموال نامشروع نداشته باشند به این نکته واقف باشند که مردم صاحبان مال حلال را از مال حرام به خوبی تشخیص می دهند، مطالبه گری حق مردم است اعم از جوان ومیانسال. مسلما یکی از راه های برون رفت از حس تبعیض اجتماعی جلوگیری از فساد مالی برخی از زراندوزانی است که با دست اندازی بر ثروت مملکت موجب ایجاد تبعیض اجتماعی وافزایش فقر عمومی شده اند.

 • فساد ۱۳۹۶-۱۲-۱۶ ۱۰:۰۳

  قدس برخی از تجربه های جهانی وتاریخی طرح های«مبارزه علیه فساد اداری» را بررسی می کند

  خطر شعار زدگی در کمین طرح«اعاده اموال نامشروع مسئولان»

  طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان» که دو هفته پیش در مجلس مطرح شد هنوز در گیرودار جمع آوری امضا به سر می‌برد و بر اساس آمارهای اعلامی از سوی برخی مسئولان شمار امضاکنندگان طرح به ۱۶۰ نفر رسیده است.

 • 1 ۱۳۹۶-۱۲-۱۵ ۱۸:۳۴

  کارشناسان مطرح کردند

  با فساد برخورد پیشگیرانه کنید

  مینا افرازه

  بسیاری از مفاسد و استفاده شخصی مسئولان از بیت المال و کسب اموال نامشروع طی یک پروسه زمانی رخ می‌دهد و باید از دستگاه‌های نظارتی پرسید چرا در این مدت زمان از بروز و شیوع چنین پدیده‌هایی جلوگیری نکرده‌اند؟ چرا که سوءاستفاده گران از بیت المال در غفلت و یا مماشات برخی دستگاه‌ها و افراد است که فرصت دست درازی به اموال بیت المال را می‌یابند.

 • مجلس - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۱۲-۱۵ ۱۱:۱۲

  25هزار میلیارد سپرده های مردم در موسسات مالی ورشکسته به چه کسانی وام داده شده است؟

  مجلس همچنان به دنبال تحقیق وتفحص از بانک مرکزی

  رشد مؤسسات مالی واعتباری غیرمجاز که در دهه 80شکل گرفت همچنان به عنوان یکی از معضلات فعلی اقتصاد کشور مطرح است و با وجود برخورد با این مؤسسات ترکش‌های آن تن اقتصاد ایران رامی لرزاند.

 • حاجی دلیگانی ۱۳۹۶-۱۲-۱۵ ۱۰:۵۲

  عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  مطالبه گری مردم ورسانه ها رمز موفقیت طرح بررسی اموال مسوولین است

  ساحل عباسی

  انتظار می رود مردم در کنار تمامی رسانه های موجود تا فضای مجازی با مطالبه گری به دنبال دریافت حق خود از اموال مسوولینی باشند که با رانت وفساد اقتصادی صاحبان ثروتهای باد آورده افسانه ای شده اند! امید می رود مردم وکارشناسان رسانه و خبرنگاران با کلید زدن طرح مطالبات از رئیس جمهور؛وزرا وسایر مسوولین نمایندگان مجلس را درانجام این مهم یاری کنند هر چند که به نظر می رسد مجلس همسو با دولت توانی در برابر اعاده مال مردم از دولتمردان ندارد اما برخی از نمایندگان جناح رو به روی اصلاح طلبان که در اقلیت هستیم تلاش می کنیم تا این تکلیف را منجر به وظیفه کرده و برای دریافت حق قانونی مردم واعاده آنچه از بیت المال به صورت نامشروع در اختیار برخی از مسوولین وخانواده هایشان قرار گرفته به بیت المال بازگردانده شود.

 • عبدالمجید شیخی ۱۳۹۶-۱۲-۱۴ ۲۰:۲۵

  واکنش مشاور وزیر اسبق کشاورزی به لایحه الحاق به کنواسیون حمایت از ارقام جدید گیاهی در گفت و گو با "قدس آنلاین":

  چنین لوایحی در راستای تصاحب ذخایر ژنتیکی و ترفندی برای به یغما بردن ذخایر ماست/ تجارت در کالاهای ریز با طرفی که با ما دشمنی دارد معامله خطرناکی است

  ما بزرگترین مجموعه تحقیقاتی در کشور در بخش کشاورزی را داریم اما اساتید کشاورزی و پژوهشگران ما در اصلاح نهاد و بذر به دلیل نبود بودجه بیکار هستند. اگر امکانات لازم در اختیار این افراد قرار بگیرد تمام بذرهای مورد نیاز کشاور از سوی این پژوهشگران قابل تولید است.

 • زمان زاده ۱۳۹۶-۱۲-۱۴ ۲۰:۱۷

  مدیر امور پژوهشی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی:

  افزایش نرخ ارز به صورت محدود و منظم می تواند اثرات مثبتی هم داشته باشد/ بی ثباتی در بازار ارز نااطمینانی در بازارهای دیگر را نیز گسترش می دهد

  اگر افزایش نرخ ارز متناسب با رشد تورم، باشد عملا روند طبیعی بازار بوده و این موضوع در همه بازارهای دیگر و در همه کالاها و دارایی های دیگر نیز رخ می دهد. اما گاهی افزایش های ناگهانی در بازار رخ می دهد که این یک بی ثباتی است و برای اقتصاد مضر است و باعث عدم اطمینان در بازار شده و فعالان اقتصادی نمی دانند یک ماه دیگر چه اتفاقی می افتد

 • هواپیما ۱۳۹۶-۱۲-۱۴ ۱۳:۰۶

  پایان معطلی ۲۰۰ مسافر ایرانی در فرودگاه بغداد با پرواز هواپیما به سمت ایران

  پرواز شماره ۳۰۷۴ بغداد-گرگان هواپیمایی زاگرس پس از معطلی ۳ ساعته مسافران در فرودگاه بغداد به سمت مقصد حرکت کرد.

 • 1 ۱۳۹۶-۱۲-۱۴ ۰۹:۵۶

  گزارش قدس از وضعیت خودروهای تولید کشور

  شرکت های خودروسازی با گران فروشی روی پا ایستاده اند

  فرزانه غلامی

  صنعت کهنسال خودروی کشور در آستانه ۶۰ سالگی، همچنان با انتقادات متعدد مردم و کارشناسان روبه‌روست؛ انتقاداتی که عمدتاً بر محور تولید گران و کیفیت ومصرف بالاغیرقابل دفاع میچرخد.

 • حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ۱۳۹۶-۱۲-۱۳ ۱۹:۵۷

  حمیدرضا ترقی در گفت و گو با "قدس آنلاین":

  عدم شفافیت قانون و نبود المان های مشخص در تشخیص فساد اقتصادی مانع اجرای طرح اعاده حق مردم از جیب مسوولین است

  ساحل عباسی

  برخورها باید مبتنی بر ضوابط مشخص وقانونی باشد تا اموال مشروع و نامشروع از هم تمیز داده شود که اموال از طریق رانت مسولیت وقدرت کسب شده یا از طریق رشوه ورانت اطلاعاتی!! از این روبه قدر کافی نیازمند ضوابط شفافی هستیم که با عدالت تداخل نداشته باشد؛ قوانینی که جاری کننده عدالت وتامین کننده حق مردم از بیت المال باشد, حقی که به صورت نامشروع در اختیار برخی از مسوولین قرار گرفته است. مسلما اموال کسانی که از راه خطایی کسب ثروت نکرده اند نیز موضوعی است که نباید مورد تهدید واقع شود.

 • مسافرت ۱۳۹۶-۱۲-۱۳ ۱۴:۰۱

  کارشناس ارشد اکوتوریسم در گفت و گو با "قدس آنلاین":

  افزایش هزینه های سفر باعث کاهش تعداد مسافرت ها نمی شود

  در سفر نوع هزینه کردن هم اهمیت دارد اما به این مساله هم اعتقاد دارم که در کشور ما شرایط سفر توسط برنامه ریزان باید به گونه ای مهیا شود که امکانات سفر برای همه مهیا باشد و هر فرد مطابق با بودجه خودش از یک نوع امکانات بهره مند شود.

 • قانون ۱۳۹۶-۱۲-۱۲ ۱۰:۵۳

  سرانجام این هفته طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان» به صحن علنی مجلس رسید

  اموال ۲۰هزار مدیر در غربال قانون

  حدود ۱۰ روزپیش طرحی دوفوریتی با نام «اعاده اموال نامشروع مسئولان» در مجلس از سوی تعدادی از نمایندگان مطرح شد و طبق آخرین خبرها این هفته به صحن علنی مجلس خواهد آمد، تاکنون ۱۰۲ نماینده این طرح را امضا کرده‌اند؛ در صورتی که برخی تأکید دارند این را همه نمایندگان مجلس باید امضا کنند.

 • مجلس - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۱۲-۱۱ ۱۹:۱۴

  ۷ویژگی اختصاصی طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان نسبت به قوانین سابق

  این گزارش به بررسی ویژگی‌های اختصاصی طرح دو فوریتی «اعاده اموال نامشروع مسئولان» در مقایسه با طرح «رسیدگی به اموال مسئولان» که چند سال پیش به تصویب نمایندگان مجلس رسید، می‌پردازد

 • چک ۱۳۹۶-۱۲-۱۰ ۰۹:۵۶

  کارشناسان در واکنش به رکوردزنی ۱۰ماهه چک های برگشتی اعلام کردند

  اعتبار سنجی، چاره چک های بی محل

  رکود، واردات بی رویه،ضعف اعتبارسنجی مشتریان چک‌های اقتصاد رابرگشت می‌زند؛حدود ۶سال از رکود مستمر ودامنه دار در بخش‌های مختلف اقتصادی از جمله تولید وصنعت می‌گذرد و این موضوع بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی را درگیر خود کرده است.

 • 1 ۱۳۹۶-۱۲-۰۹ ۰۹:۴۶

  قدس از ضعف دستگاه های نظارتی گزارش می دهد

  فرار مفسدان اقتصادی به بهانه ماموریت

  براساس اطلاعات موجود فساد چندین میلیارد تومانی در حالی در گمرک تهران به‌وقوع پیوسته که بار دیگر نهادهای نظارتی نتوانستند عملکرد به‌موقع برای جلوگیری از تخلف داشته باشند.

 • 1 ۱۳۹۶-۱۲-۰۸ ۰۹:۵۹

  مصوبه مجلس برای واریز حق بیمه به حساب خزانه در انتظار نظر شورای نگهبان

  کارگران، نگران انحراف منابع درمان

  فرزانه غلامی

  رهبر معظم انقلاب بارها بر نقش پررنگ کارگران در حفظ تولید ملی و بدنه نظام تأکید کرده و بهبود معیشت و ارتقای منزلت آنان را از مدیران قوا خواستار شده‌اند.

 • 1 ۱۳۹۶-۱۲-۰۷ ۱۰:۴۴

  برای نخستن بار در کشور انجام شد

  پرداخت اولین عیدی به بازنشستگان روستایی و عشایر

  برای نخستین بار در کشور، اولین گروه از بازنشستگان تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به همراه دیگر مستمری بگیران، حقوق و عیدی دریافت کردند.

 • پول ۱۳۹۶-۱۲-۰۷ ۱۰:۳۶

  مالیات عیدی و پاداش کارمندان و کارگران چقدر است

  چند نکته اساسی در مورد عیدی و پاداش سالیانه وجود دارد که کارمندان و کارگران باید بدانند.

 • پوشاک ۱۳۹۶-۱۲-۰۶ ۱۹:۱۳

  فرش قرمز مافیای پوشاک برای ورود برندهای ضعیف خارجی

  دبیر کارگروه مد و لباس کشور با بیان اینکه به‌ شدت مخالف ورود برندهای دسته چندم خارجی به کشور هستیم، گفت: برخی مراکز تجاری با مافیای پوشاک ارتباط نزدیک دارند و برای ورود برندهای خارجی ضعیف فرش قرمز پهن کرده‌اند.

 • fatf ۱۳۹۶-۱۲-۰۶ ۱۱:۲۴

  FATF در پی ایجاد زیر ساخت های حقوقی و بانکی سلطه جویانه است

  خطر خود تحریمی پیش پای مجلس

  مینا افرازه

  کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم و همچنین لایحه پالرمو از جمله مواردی است کهFATF بر اجرایی شدن آن در کشور تمرکز دارد و از سویی چون این لایحه در دستور کار مجلس برای تصویب قرار گرفته، بنابراین دادن فرصت دوباره به ایران در راستای تلاش بیشتر برای فشار آوردن به ایران است تا دستورهای آن را به کار بندد و منتظر نتیجه اقدام مجلس در این زمینه باشد.