همه‌ی خبرهای امروز
 • قدوسی دیروز ۱۵:۳۲

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با «قدس آنلاین» :

  گرو کشی از مشکلات مردم برای انصراف نمایندگان از طرح سوال / عدم پاسخگویی دولت، عامل بروز مشکلات کنونی

  مینا افرازه

  جواد کریمی قدوسی اظهار داشت: تحت فشار قرار دادن نمایندگان برای پس گرفتن سوال از رئیس جمهور درباره مشکلات اساسی کشور، از مصادیق دخالت قوه مجریه در کار قوه مقتنه است. قانون اساسی صراحتاً دولت را ملزم به پاسخگوئی درباره سوالات نمایندگان مجلس کرده است.

 • رهبری
۱۳۹۷-۰۴-۲۹ ۱۱:۳۷

  رهبر انقلاب: دولت در چشم مردم یک گروه توانا و کارآمد باشد/همانند تیم ایران مقابل اسپانیا باشید

  رهبر انقلاب در دیدار هیات دولت تصریح کردند: بایستی تصویر دولت در چشم مردم تصویر یک گروه توانا و کارآمدی باشد که دارند تلاش می‌کنند. حالا البته انسان تلاش که می‌کند همیشه موفق نمی‌شود، نفْس اینکه دارند تلاش می‌کنند و کار می‌کنند برای مردم جذاب است.

 • قطعنامه 598 ۱۳۹۷/۰۴/۲۷

  ایران در 27 تیرماه 1367 « قطعنامه 598 » را پذیرفت

  تلخ و شیرین‌ «جام زهر»

  مجید تربت زاده

  اینکه چه کسی و چرا در پشت پرده تصمیم به پذیرش قطعنامه می‌گیرد یا امام(ره) و دیگران را راضی به موافقت با پذیرش آن می‌کند حتی هنوز هم گاه و بیگاه، پرسش داغ میان جریان‌ها و شخصیت‌های مختلف است...

 • جمالی ۱۳۹۷-۰۴-۲۷ ۱۴:۵۱

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با «قدس آنلاین» :

  دولت باید لوایح بومی را در مجلس به تصویب برساند

  مینا افرازه

  محمد جواد جمالی اظهار داشت: لوایح چهارگانه همچون پالرمو پیش نیاز پیوستن به FATF و دستور کارگروه ویژه به ایران برای خارج کردن کشورمان از لیست سیاه هستند. و بنابر نظر رهبری و اعلام موضع مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد تهدید این لوایح برای امنیت ملی بررسی آنها در مجلس دیگر موضوعیتی ندارد.

 • منصور غلامی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۴-۲۷ ۱۴:۳۹

  وزیر علوم حرفش را پس گرفت:

  بازرسی آژانس از دانشگاه‌ها تصمیم شورایعالی امنیت ملی و لازم الاجرا بود/وزارت علوم در جریان قرار نداشت

  در حالی که وزیر علوم روز گذشته گفته بود هیچ بازدیدی از دانشگاه‌ها از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صورت نگرفته، امروز در حاشیه جلسه دولت ضمن تأیید صورت گرفتن این بازرسی مدعی شد دانشگاه علم و صنعت وزارت علوم را در جریان این اتفاق قرار نداده بود.

 • غضنفرپور ۱۳۹۷-۰۴-۲۷ ۱۳:۰۱

  خط‌ونشان رئیس دادگاه انقلاب برای اخلالگران بازار ارز و سکه

  رئیس دادگاه‌های انقلاب اسلامی تهران برای اخلالگران بازار ارز و سکه خط‌ونشان کشید و گفت: دادگاه انقلاب در رسیدگی به پرونده‌ این افراد چنان برخوردی می‌کند که درس عبرتی برای تاریخ باشد.

 • محمود واعظی ۱۳۹۷-۰۴-۲۷ ۱۲:۳۸

  واعظی تأیید کرد

  تغییرات در کابینه و تیم اقتصادی دولت انجام می‌شود/ ٨ بار تماس ترامپ برای دیدار با روحانی در نیویورک

  آرش خلیل‌خانه

  محمود واعظی انجام تغییرات در کابینه را تأیید کرد و گفت: رئیس‌جمهور برخی از اعضای کابینه را که در شرایط عادی انتخاب کردند، بررسی می‌کنند تا برخی از تغییرات انجام شود.

 • fatf ۱۳۹۷-۰۴-۲۶ ۱۷:۰۰

  با نظر مخالف مجمع تشخیص "کارِ FATF" یکسره شد + متن نامه

  مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای به شورای نگهبان ایراداتی جدی به "FATF" وارد کرده است. این ایرادات تقریباً نشان می‌دهد که هم شورای نگهبان و هم مجمع تشخیص با پیوستن ایران به گروه ویژه اقدام مالی مخالفند.

 • ساداتی‌نژاد ۱۳۹۷-۰۴-۲۶ ۱۶:۴۰

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با قدس آنلاین

  روحانی تغییر رویکرد را به عرصه عمل بکشاند /با تیمی که قرار بود براساس ظرفیت‌های برجام کشور را اداره کند نمی‌توان وضع موجود را مدیریت کرد.

  قدس آنلاین-ساحل عباسی:سید جواد ساداتی نژاد می‌گوید سیاستهای اقتصادی دولت همانند گل زدن به خود است، زمانی که دولت با چنین وضعی مواجه است یعنی در مسیری که طراحی کرده بود موفقیتی کسب نکرد و با عهد شکنی دشمن مواجه شده است. به نظر می رسد اولین اولویت دولت باید تغییرکادر اقتصادی باشد چرا که یقیناً با تیمی که قرار بود براساس ظرفیت‌های برجام اقتصاد کشور را اداره کند نمی‌توان وضع موجود را مدیریت کرد.

 • صباح زنگنه ۱۳۹۷-۰۴-۲۶ ۱۶:۱۳

  کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با قدس آنلاین:

  ترامپ در همراه کردن کشورها با تحریم نفت ایران موفق نبوده است/ معادلات جهانی براساس قوانین بین‌المللی تنظیم می‌شود نه با یک پیام توئیتری

  «سید صباح زنگنه» نویسنده و کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به تغییر موضع آمریکا در قبال تحریم نفتی ایران و بررسی برخی درخواست‌های معافیتی، گفت: بحث ممنوعیت و کاهش صادرات نفت ایران تحت معادلات بازار جهانی انرژی تنظیم می‌شود و کشورهایی که ده ها سال از نفت ایران استفاده کرده اند و پالایشگاه های خود را بر آن مبنا تنظیم نموده اند، حاضر نخواهند شد تا به حرف یک شخص یا کشور و یا حتی اقتصاد بزرگی مثل آمریکا عمل کنند.

 • FATF ۱۳۹۷-۰۴-۲۶ ۱۳:۲۹

  تلاش مسئولان برای کتمان ارتباط لوایح چهارگانه با FATF !

  کسری آصفی

  تردیدی وجود ندارد که ﺗﺼﻮﻳﺐ ﻟﻮﺍﻳﺢ ﭼﻬﺎﺭﮔﺎﻧﻪ، دﺭﺧﻮﺍﺳﺖ FATF ﺍﺯ دﻭﻟﺖ ﻭ ﻣﺠﻠﺲ ﺍﻳﺮﺍﻥ در قالب «برنامه اقدام» ﺍﺳﺖ، اما معلوم نیست برخی از مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس از جمله رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با چه توجیهی ارتباط این لوایح با FATF را تکذیب می‌کنند؟

 • کدخدایی ۱۳۹۷-۰۴-۲۶ ۱۳:۱۰

  عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگوی مشروح با «قدس آنلاین» عنوان کرد:

  گزارش مراجع چهارگانه در رد صلاحیت احمدی‌نژاد مؤثر بود/ فرزندانم ژن خوب ندارند/ نظارت استصوابی در جامعه خوب تبیین نشده است

  مینا افرازه

  قدس آنلاین - عباسعلی کدخدایی الیادرانی سخنگو و عضو حقوقدان شورای نگهبان، متولد اصفهان است. وی تحصیلات خود را در رشته حقوق بین الملل تا مقطع دکترا سپری کرده است. کدخدایی همچنین جزو اساتید مطرح حوزه حقوق بین الملل بوده و عضو هیأت علمی دانشگاه  تهران می باشد. کدخدایی در تاریخ ۲۹ خرداد ماه ۹۵ طی حکمی از سوی آیت‌الله جنتی به عنوان مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد. وی همچنین از تیر ماه سال ۹۵ تاکنون در سمت سخنگوی شورای نگهبان نیز مشغول به کار است. سخنگوی فعلی شورای نگهبان پیشتر نیز از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۲ عضو شورای نگهبان، و از ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۲ قائم‌مقام دبیر شورای نگهبان، معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان و سخنگوی شورای نگهبان بود.

 • نوبخت ۱۳۹۷-۰۴-۲۶ ۱۱:۲۴

  سخنگوی دولت در نشست خبری عنوان کرد:

  تغییر یا جابجایی وزرا محتمل است/ بجز سقف اوپک نباید محدودیتی برای صادرات نفت ایران ایجاد شود

  آرش خلیل خانه

  سخنگوی دولت اعمال تغییرات در کابینه را امری محتمل خواند و گفت: ممکن است رئیس جمهور تشخیص دهد برخی وزرا باید جای خودشان را به دیگران بدهند یا برخی اعضای کابینه جابجا بشوند.

 • آزمایش بمب اتم ۱۳۹۷-۰۴-۲۵ ۱۸:۲۷

  نخستین بمب اتمی چگونه و کجا منفجر شد؟

  موفقیت شوم!

  مجید تربت زاده

  هیتلر متوجه نبود که بیشتر دانشمندان سرشناس این رشته، یهودی الاصل هستند. وقتی دستگیری، اسارت و یا اخراج یهودی‌ها از آلمان شروع شد، دانشمندان یهودی ترجیح دادند به کشورهای دیگر فرار کنند...

 • نقوی ۱۳۹۷-۰۴-۲۵ ۱۶:۵۰

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با «قدس آنلاین» عنوان کرد:

  لزوم جبران خسارت‌های ناشی از خروج آمریکا از برجام در بسته پیشنهادی / ظاهرسازی اروپا در حفظ برجام

  مینا افرازه

  سید حسین نقوی حسینی اظهار داشت: بسته پیشنهادی اروپا بایستی خسارت‌های ناشی از خروج آمریکا از برجام را جبران کند . شرکت‌های اروپایی علی‌رغم ادعاهای دولت‌های خود در حال خروج از ایران هستند و این امر نشان می‌دهد، که اروپایی‌ها عملاً هیچ اقدامی در جهت ادامه حضور این شرکت‌ها ندارند.

 • بهرام قاسمی ۱۳۹۷-۰۴-۲۵ ۱۲:۳۸

  سخنگوی وزارت امور خارجه عنوان کرد:

  تهران پیامی از طریق پوتین برای ترامپ نفرستاده/ شاید ترامپ برای مذاکره به ایران زنگ بزند

  آرش خلیل خانه

  سخنگوی وزارت امور خارجه اخبار منتشر شده در فضای رسانه ای و مجازی درباره ارسال پیام از سوی ایران برای ترامپ از طریق ولادیمیر پوتین را تکذیب کرد و گفت: اگر جایی و یا در محفلی سخنی گفته شده، گمانه زنی است. دیدار پوتین و ترامپ از پیش تعیین شده است و مسایل خودشان را دارند و در این خصوص ارتباطی با دولت روسیه نداشتیم.

 • دیدار ظریف با وزرای خارجه سه کشور اروپایی ۱۳۹۷-۰۴-۲۵ ۰۰:۳۱

  در سومین سالگرد امضای برجام

  دیپلماسی فرادولتی؛ تلاش نظام برای بازگرداندن توازن به سیاست خارجی

  آرش خلیل خانه

  در شرایطی که دولت روحانی بنابر دیدگاه و گرایشی که از گذشته به اروپا داشته‌اند و در سال 82 در توافق سعد آباد با مدیریت روحانی در کشوت دبیر شورایعالی امنیت ملی نمود پیدا کرد، پس از خروج ترامپ از برجام بار دیگر به کشورهای اروپایی تکیه کرده و تمرکز مذاکرات خود را بر ظرفیت مشخص این ضلع از توافق گذاشته است، در روزهای اخیر بخش دیگری از ظرفیت دیپلماسی کشور که در رده فراتر از دولت تعریف می‌شود پا به عرضه رایزنی‌ها و مذاکرات سیاسی و اقتصادی با ضلع دیگر و قدرت‌های شرقی حاضر برجام گذاشته‌اند تا توازن را دیپلماسی تک محوری دولت بازگردانند.

 • دیدار هیئت دولت با رهبیری ۱۳۹۷-۰۴-۲۴ ۱۴:۳۶

  در دیدار با هیأت‌ دولت مطرح شد

  تأکید رهبر انقلاب بر توانایی‌های کشور برای عبور از مشکلات/ لزوم کار و تلاش شبانه‌روزی مسئولان

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت با تأکید بر توانایی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی با کار و تلاش شبانه‌روزیِ همه مسئولان و همکاری و همراهی آحاد مردم تأکید کردند.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۴-۲۴ ۱۲:۴۶

  جلسه مهم رهبر انقلاب با اعضای دولت

  رهبر معظم انقلاب، اعضای هیات دولت را فراخواندند.

 • بهبهانی ۱۳۹۷/۰۴/۲۴

  چرا آیت الله «سید عبدالله بهبهانی» ترور شد؟

  بازوی فکری مشروطه

  مجید تربت زاده

  آیا او واقعاً خواستار مشروطه بود؟ آیا مخالفتش با استبداد جدی و قاطعانه بود؟ فردی که متهم به دریافت رشوه و مخالفت با نهضت تنباکو می‌شود چطور می‌تواند پس از مدتی از بنیانگذاران مبارزه با استبداد و مشروطه خواهی شود؟

 • روحانی ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۱۹:۴۱

  در پی محرز شدن تخلفات در واردات خودروهای خارجی

  رئیس جمهور به مردم گزارش داد

  حسن روحانی رئیس جمهور با انتشار بیانیه‌ای درخصوص تخلفات روی داده در جریان واردات غیرقانونی خودروهای خارجی، دستورهایی به دستگاه‌های اجرایی صادر کرد.

 • بیمارستان امام خمینی ارومیه - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۱۷:۳۱

  آذربایجان غربی در توسعه طرح‌های بیمارستانی رکورد زد/ احداث ۶۵۰ تخت بیمارستانی در ۲ سال

  با تکمیل و بهره‌برداری از ۴ طرح توسعه مراکز درمانی و بهداشتی در ارومیه، استان آذربایجان غربی به نرم کشوری ضریب تخت بیماستانی نزدیک می‌شود. راه‌اندازی مرکز فوق تخصصی بیماران سرطانی، پیوند مغز استخوان و شمیم درمانی در بیمارستان امام خمینی(ره) این شهر دیگر بیماران سرطانی نیازی به مراجعه به دیگر استان‌ها نخواهند داشت و کلیه خدمات تشخیص، درمان و مشاوره پس از درمان در داخل استان به آنها ارائه خواهد شد.

 • امیرانتظام ۱۳۹۷/۰۴/۲۳

  دو روز پیش «عباس امیر انتظام» در 86 سالگی درگذشت

  عزیزکرده سفیر آمریکا

  مجید تربت زاده

  در نامه سوم تیرماه 1358 که سفارت آمریکا در تهران صادر کرده، آمده است: «امیرانتظام یکی از مؤثرترین مدافعین عادی کردن روابط بین ایران و آمریکا در کابینه بازرگان بوده است...».

 • علوی تبار ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۱۴:۵۶

  علوی‌تبار، فعال سیاسی اصلاح‌طلب مطرح کرد:

  لزومی ندارد با دولت غرق شویم/ از قربانی‌کردن نباید ترسید

  فعّال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: اگر عمیق‌تر تحلیل کنیم، آن‌گاه راه‌های ما هم راه‌های دگرگون‌کننده و عمیق‌تری خواهند بود و هم متفاوت از راه‌هایی که تا به‌حال طی کرده‌ایم. از قربانی‌کردن هم نباید ترسید. اگر دولت نمی‌تواند این راه را بیاید، لزومی ندارد که با آن غرق شویم.

 • کدخدایی ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۱۴:۴۵

  کدخدایی در نشست خبری اعلام کرد:

  شورای نگهبان لایحه پالرمو را رد کرد / مغایرت لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی با قانون اساسی

  مینا افرازه

  عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، از از مغایرت لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو با سیاست‌های امنیتی و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خبر داد. همچنین وی درباره لایحه الحاق ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد درباره مبارزه با جرایم سازمان یافته فراملی یا همان پالرمو اظهار کرد که شورای نگهبان پس از اینکه ایراداتی را نسبت به ترجمه لایحه داشت آنرا به مجلس ارجاع داد.

 • کدخدایی ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۱۳:۴۳

  سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به قدس آنلاین تأکید کرد:

  نظر رهبری درباره عضویت کشور درکنوانسیون‌های بین‌المللی برای تمامی دستگاه‌ها صائب است

  مینا افرازه

  عباسعلی کدخدایی تأکید کرد نظر مقام معظم رهبری در مورد عضویت کشور در کنوانسیون‌ها و معاهدات بین‌المللی که در دیدار نمایندگان مجلس با ایشان مطرح شد برای همه دستگاه‌ها از جمله شورای نگهبان صائب و حاکم است.

 • جلسه سران قوا ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۱۳:۳۳

  روحانی در پایان جلسه هماهنگی اقتصادی سران قوا اعلام کرد:

  ارز لازم برای کالاهای اساسی و ضروری مردم، تامین است/تعامل اقتصادی ایران با دنیا مثل گذشته تداوم می‌یابد

  رئیس جمهور در پایان جلسه سران قوا با اشاره به اینکه قریب به اتفاق کشورها زیر بار قانون داخلی آمریکا نمی روند، گفت: در زمینه انرژی، حمل و نقل، کالاهای اساسی و تولید، مشکلی برای کشور پیش نخواهد آمد وهمیشه زمانی پیروز شدیم که دولت و مردم در کنار هم بودند.

 • حسن بیگی ۱۳۹۷-۰۴-۲۲ ۱۹:۲۶

  بسته پیشنهادی اروپا برای انجام اصلاحات به اروپایی‌ها ارجاع شده است

  ابوالفضل حسن بیگی از ارجاع بسته پیشنهادی اروپا برای حفظ برجام به منظور اصلاح و تکمیل آن خبر داد.

 • خط آهن ارومیه ۱۳۹۷-۰۴-۲۲ ۱۹:۱۲

  شمارش معکوس برای پایان انتظار ۱۷ ساله اتمام یک پروژه ملی

  ارومیه یک گام تا اتصال به راه آهن سراسری فاصله دارد

  استان آذربایجان شرقی به عنوان تنها مسیر اتصال کشور به ترکیه و اروپا و اقتصادی ترین محور ترانزیت و صادرات کالا به سه کشور همسایه، یعنی ترکیه، آذربایجان، جمهوری خود مختار نخجوان و البته کردستان عراق یکی از راهبردی‌ترین استانهای کشور به شمار می‌رود اما به دلایل مختلف از جمله ناامنی‌های دهه‌های گذشته و درگیری بودن به صورت مستقیم با جنگ ۸ ساله ایران و عراق در بسیاری از شاخص‌های توسعه از دیگر مناطق کشور عقب مانده است.

 • روحانی ۱۳۹۷-۰۴-۲۲ ۱۷:۲۸

  از سوی محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه برای رییس جمهور ارسال شد:

  ۱۲ بسته اجرایی برای مقابله با تحریم ها در چارچوب برنامه جامع

  در پی دستور رییس جمهور به سازمان برنامه و بودجه برای ارائه راه حل های پیشنهادی برای مقابله با دور جدید تحریم ها در اجلاس مدیران کشور، دکتر محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه در نامه ای به رییس جمهور ۱۲ بسته اجرایی را در قالب برنامه جامع پیشنهادی مقابله با آثار تحریم‌ها در آینده ارائه کرد.