همه‌ی خبرهای امروز
 • ظریف ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۸:۲۶

  ایرانی‌های طرفدار میانه‌روها باید تقویت شوند

  اندیشکده کارنگی یکی از مهم‌ترین و باسابقه‌ترین اندیشکده های آمریکایی است که هراز چندگاهی نیز درباره ایران و راهبردهای آمریکا در برابر ایران مطالب را منتشر می‌کند.

 • دکتر اصغر زارعی ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۷:۱۱

  کارشناس مسائل بین الملل در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  مواضع سران اروپا در قبال ایران قابل اعتماد نیست/ اختیار سران اروپایی در دست لابی های صهیونیستی است

  ساحل عباسی

  اروپایی ها در کلیت موضوعات با آمریکا مشترک هستند و اختلاف واضحی ندارند از این رو باید به افزودن برخی متمم ها و اصلاحیه ها بر برجام که بعضا از سوی اروپاییان مطرح می شود دقت کرد.برخی کشورهای اروپایی همانند انگلیس این موضوع را به صورت جدی دنبال می کنند وخواهان تحمیل برجام های دیگری به ما و اضافه کردن آمریکا به مذاکرات جدید هستند.

 • 1 ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۳:۳۰

  گفت وگو با دکتر وحید آگاه، استاد حقوق عمومی دانشگاه علامه طباطبایی

  استقلال، تمامیت ارضی و حقوق شهروندی خط قرمز هستند

  یوسفیان‌ملا به عنوان یکی از نمایندگان مجلس به این مسئله که تشکیل نظام پارلمانی باید در زمان رئیس‌جمهوری انجام شود که در پایان دوره خود قرار دارد تا برخورد حذفی با رئیس‌جمهور تلقی نشود اشاره داشته است. برای روشن شدن ابعاد حقوقی این موضوع با دکتر وحید آگاه، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت‌وگو نمودیم:

 • گوترش ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۱:۴۱

  مهر ابطال گوترش پای ادعای ریاض

  آرش خلیل خانه

  تیــری که سعودی ها در تاریکی برای متهم کردن ایران به ارســال ســلاح بــرای جنبش مقاومت یمــن پرتاب کرده بودنــد، با گزارش دبیرکل ســازمان ملل و رد ادعای ریاض به ســنگ خــورد.

 • ترامپ ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۱:۲۴

  آیا آمریکا از توافق هسته ای خارج می شود؟

  انفعال دولت، وسط پاس کاری کنگره و ترامپ

  مینا افرازه

  مهلت ۶۰ روزه کنگره آمریکا بــرای اعلام تصمیم درباره سرنوشت برجام به اتمام رسیده و در همین روزها باید کنگره موضع خود را اعلام کند.

 • سردار قاسم سلیمانی ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۰:۳۲

  آمادگی جنبش‌های مقاومت برای دفاع از مسجدالاقصی

  خاکریز بعدی حاج قاسم

  آرش خلیل‌خانه

  اقدام دونالد ترامپ در به رسمیت شناختن قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی درست در زمانی که شکست کامل گروه تروریستی سلفی، صهیونیستی داعش در منطقه اعلام شد پس از یک دوره طولانی آشفتگی و تفرق در سیاست کشورهای اسلامی، آن‌ها را بار دیگر به سوی اتفاق نظر و تمرکز بر موضوع اول جهان اسلام یعنی ارمان فلسطین سوق می‌دهد.

 • القدس ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۰:۳۰

  حجت الاسلام والمسلمین رئیسی مطرح کرد

  فاتحان خرمشهر و حلب، قدس را هم آزاد خواهند کرد

   محمود یوسف پور

  تولیت آستان قدس رضوی گفت: برای جوانان و فاتحانی که خرمشهر و حلب را آزاد کردند، بعید نیست یک روز هم قدس اشغالی را آزاد کنند.

 • ماکرون ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۰:۱۶

  دیپلماسی بدون تعادل ماکرون در برابر تهران

  آرش خلیل خانه

  پس از حضور بوریس جانسون در تهران، قرار است در آینده نزدیک همتای فرانسوی او ژان ایو لودریان و پس از او امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه نیز به ایران سفر کنند.

 • لغو تحریم ها ۱۳۹۶-۰۹-۲۱ ۱۳:۵۶

  گزارش «قدس» از باقی ماندن تحریم های بانکی در پسابرجام

  چک بانک ها برای برجام برگشت خورد!

  مینا افرازه

  جانسون در دیدارهای خود با مقامات دولتی کشورمان در حالی بر حفظ برجــام تأکید کرد که در ماه هــای اخیر این کشــور اقــدام به مسدودکردن حساب های برخی هموطنان کرده و حتی حســاب های جاری سفارت کشورمان نیز مسدود است و تاکنون اقدام جدی از ســوی این دولت برای حل این مشکل صورت نگرفته است.

 • مجلس نمایندگان امریکا ۱۳۹۶-۰۹-۲۰ ۱۱:۱۳

  ارائه طرحی جدید ازسوی نمایندگان آمریکا برای تحریم

  باز هم تحریمی دیگر علیه ایران!

  مینا افرازه

  چند تن از نمایندگان آمریکا در پی اتهام‌زنی‌های دوباره به جمهوری اسلامی با ادعای کمک به نیروهای نظامی یمن قصد دارند تحریم‌های جدیدی را به‌بهانه نقض عهدنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل به تصویب برسانند.

 • روحانی ۱۳۹۶-۰۹-۲۰ ۱۱:۱۱

  روحانی به ترکیه می رود

  مینا افرازه

  رئیس جمهور قرار است در روز سه‌شنبه ۲۱ آذرماه برای شرکت و سخنرانی در اجلاس فوق‌العاده سران سازمان درخصوص قدس شریف همکاری اسلامی به ترکیه سفر کند.

 • 1 ۱۳۹۶-۰۹-۲۰ ۱۱:۰۱

  زمان ادعا و شعار دولت ها گذشته است

  تکرار تجربه تلخ تغییرات بودجه ریزی

  آرش خلیل خانه

  حسن روحانی در مجلس اعلام کرد بودجه سال ۹۷ به‌روش متفاوتی تدوین شده و دولت او درنظر دارد یک تحول اساسی در بودجه‌بندی کشور اعمال کند که برمبنای حذف ردیف‌های فرعی که به‌گفته او دولت نظارتی بر آن‌ها ندارد و معلوم نیست چه‌کسی این بودجه‌ها را دریافت می‌کند خواهد بود و بنابراین تخصیص بودجه دستگاه‌ها و استان‌ها برمبنای عملکرد شکل خواهد گرفت.

 • ظريف ۱۳۹۶-۰۹-۲۰ ۰۹:۳۶

  ظریف:

  غیرقابل اعتماد بودن آمریکا کاملاً قابل پیش‌بینی است/ اروپا با همراهی با آمریکا اشتباهات گذشته را تکرار نکند

  وزیر امور خارجه کشورمان در یادداشتی برای یک روزنامه آمریکایی به اروپا هشدار داد، نباید با همراه شدن با دولت آمریکا در تضعیف برجام اشتباهات گذشته را تکرار کند.

 • فضلی و سویلو ۱۳۹۶-۰۹-۲۰ ۰۹:۳۲

  سفر وزیر کشور ترکیه به ایران

  فصلی نو در همگرایی بین تهران - آنکارا

  مینا افرازه

  وزیر کشور ترکیه در ادامه رایزنی‌های دیپلماتیک درباره مهم‎ترین مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین تقویت روابط دیپلماتیک، دیروز به تهران آمد و با مقامات جمهوری اسلامی دیدار داشت.

 • 1 ۱۳۹۶-۰۹-۲۰ ۰۹:۲۴

  تلاش وزیر خارجه انگلیس برای دیدار با مقامات قضایی ایران

  ماموریت غیر قانونی جانسون

  آرش خلیل خانه

  رسانه‌های انگلیس می‌خواهند موضوع جاسوس‌های دوتابعیتی را برجسته کنند که اگر جانسون موفقیتی در تهران بدست نیارود خوراک تبلیغاتی علیه ایران داشته باشند

 • رهبر معظم انقلاب ۱۳۹۶-۰۹-۱۹ ۱۳:۵۹

  رهبر معظم انقلاب:

  «علیرضا کریمی» عزت‌آفرینی کرد و برای یک هدف بزرگ از حق خود گذشت

  رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار علیرضا کریمی و خانواده‌ی او، از خودگذشتگی و عزت‌آفرینی این پهلوان جوان را مورد تجلیل و تقدیر قرار دادند.

 • سپاه محمد رسول الله ۱۳۹۶-۰۹-۱۹ ۱۳:۰۵

  بیانیه سپاه تهران بزرگ:

  آمریکا به دنبال تولد فتنه ای جدید در سطح منطقه است

  سپاه تهران بزرگ در واکنش به اقدام رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن «قدس شریف» به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی تاکید کرد: آمریکا به دنبال تولد فتنه ای جدید در سطح منطقه است.

 • روحانی مجلس ۱۳۹۶-۰۹-۱۹ ۱۱:۰۲

  روحانی در صحن علنی مجلس:

  عربستان دوستی غلط با صهیونیسم و بمباران یمن را قطع کند/ دست رزمندگان اسلام و مقاومت را می‌بوسیم/ اصلاح روند بودجه‌ریزی از امسال آغاز شد

  رئیس‌جمهور گفت: عربستان بمباران یمن را قطع کند، التماس برای رابطه دوستانه با صهیونیسم را قطع کند همین ما دو قطع از عربستان می‌خواهیم قطع دوستی غلط با صهیونیسم و قطع بمباران غیر انسانی در یمن.

 • علی لاریجانی ۱۳۹۶-۰۹-۱۹ ۰۹:۴۱

  لاریجانی در صحن علنی مجلس:

  اگر کشورهای عربی حساب خود را از آمریکا جدا نکنند ملت‌ها را مقابل خود خواهند دید

  رئیس‌ مجلس شورای اسلامی گفت:‌ هیچ یک از اقدامات روزهای اخیر به اندازه اقدام ناشیانه رئیس‌جمهور آمریکا در جابه‌جایی سفارت این کشور در فلسطین اشغالی قلوب مسلمانان را جریحه‌دار نکرد.

 • علی لاریجانی ۱۳۹۶-۰۹-۱۹ ۰۸:۴۷

  دیدار رئیس مجلس با وزیر امور خارجه انگلیس

  انتقاد لاریجانی از عدم همکاری انگلیس با ایران پس از برجام/ جانسون: ما در خصوص انحلال رژیم‌ها در منطقه اشتباهاتی داشتیم

  رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: انگلیس بعد از تصویب برجام، اقدام جدی برای همکاری اقتصادی انجام نداده و حتی مشکل بانکی سفارت ایران در لندن نیز حل نشده است.

 • حسن هانی‌زاده ۱۳۹۶-۰۹-۱۸ ۱۷:۲۶

  حسن هانی زاده در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  چراغ سبز سران مرتجع عربی رمز انتقال پایتخت رژیم کودکش به قدس است

  هر چند سران مرتجع عربی روی خوشی به تصمیم آمریکا و رژیم جعلی نشان دادند اما دنیا درحال مشاهده خیزش جدید اسلامی عربی در منطقه است. بی شک انتفاضه جدیدی در راه است که با سایر انتفاضه های سالهای ۱۹۸۷ و ۲۰۰۰ کاملا متفاوت است و محدود به زمان ومکان خاصی نخواهد بود. اقدام رئیس جمهور امریکا درخصوص بیت المقدس برآیند همکاری مشترک امریکا ،عربستان ورژیم صهیونیستی برای برهم زدن وحدت مسلمانان و ایجاد نفوذ گسترده رژیم صهیونیستی در منطقه به شمار می رود. قبل از اعلام پایتختی قدس توسط رئیس دولت آمریکا ؛دونالد ترامپ تایید این موضوع را از پادشاه عربستان ، اردن ،بحرین ورئیس امارات متحده دریافت کرده بود.

 • جانسون ۱۳۹۶-۰۹-۱۸ ۱۱:۰۱

  وزیر خارجه انگلستان امروز به ایران می‌آید

  پیدا و پنهان سفر جانسون به تهران

  آرش خلیل خانه

  سفر بوریس جانسون به تهران در یکی از حساس‌ترین مقاطع زمانی هم در روابط دو کشور و هم به‌لحاظ موضوعات و چالش‌هایی که در حوزه منطقه‌ای و بین‌المللی می‌تواند در دستورکار مذاکرات دو کشور قرار گیرد انجام می‌شود.

 • آیت الله خاتمی ۱۳۹۶-۰۹-۱۷ ۱۵:۳۹

  آیت‌الله خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

  راه درمان قضیه فلسطین تنها و تنها انتفاضه است/ با توان موشکی‌ خواب را از چشم ساکنان کاخ سفید می‌گیریم

  امام جمعه موقت تهران گفت: قدرت نظامی ما برای بازدارندگی است، برای اینکه گرگ‌های مستکبر خیال تجاوز را هم به ذهن خود راه ندهند.

 • قدیری ابیانه ۱۳۹۶-۰۹-۱۶ ۱۰:۴۴

  دکتر قدیری ابیانه در گفت و گو با "قدس آنلاین":

  غرب به دنبال افزایش اتحاد خود و ایجاد تفرقه در جهان اسلام است/ سعودی ها ابزار غرب برای عدم انسجام در جهان اسلام شدند

  ساحل عباسی

  امروز علمای وهابی شیعیان را کافر ومرتد اعلام می کنند وداشتن ارتباط با انها را مذموم اعلام کرده در حالی که با امریکا که اصولا اعتقادی به پیامبر اکرم ندارند متحد شده و حتی زیر یوغ آنان رفته اند و با صهیونیست ها که اصولا مطابق آموزه های کتاب مقدس خود "تلموت" هرغیر یهودی را حیوانی ناطق می داند که خانه اش طویله است همکاری می کنند! در حالی که علمای وهابی کشتن شیعیان را عامل رفتن به بهشت عنوان می کنند کشتن صهیونیست ها را حرام می دانند انها این جنایات را علیه شیعیان انجام نمی دهند بلکه برادران اهل سنت نیز از دست انان در امان نیستند. نمونه آن رفتارهای داعش و گروه های تروریستی در عراق وسوریه است که مورد حمایت سعودی قرار دارد.

 • رهبر انقلاب در دیدار میهمانان کنفرانس وحدت ۱۳۹۶-۰۹-۱۵ ۱۳:۰۶

  رهبر انقلاب در دیدار میهمانان کنفرانس وحدت؛

  امام خامنه‌ای: فلسطین آزاد خواهد شد/ امروز آمریکا و رژیم صهیونیستی "فرعون" هستند

  رهبر معظم انقلاب گفتند: اینکه آنها ادعا می‌کنند می‌خواهند قدس را پایتخت فلسطین اشغالی اعلام کنند، از عجز و ناتوانی آنهاست.

 • مهدی فضائلی ۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ۱۶:۱۴

  مهدی فضایلی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با «قدس آنلاین»:

  پیشنهاد دهندگان مذاکره موشکی ایران با غرب نابخردانه سخن می گویند

  ساحل عباسی

  بی شک نمی توان مسائل امنیت ملی کشور را به دلیل کج فهمی و بد فهمی عده ای به خطر انداخت.حال این سوال مطرح می شود آیا شما تضمینی برای از دست رفتن امنیت ملی در برابر حملات دشمن به این مرزو وبوم دارید؟ آیا اگر دستمان در برابر دشمن خالی شود امنیت وپیشرفت کشور تضمین شده است؟ آیا اصلاح طلبانی که این مسائل را تکرار می کنند حاضر به پرداخت بهای چنین موضوع خطیر وخطرناکی هستند؟

 • ظریف ۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ۱۱:۴۳

  خبرسازی سعودی‌ها لو رفت

  آرش خلیل خانه

  خبرسازی برخی رسانه‌ها و کانال‌های خاص در مورد درگیری لفظی شدید میان محمدجواد ظریف با عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان سعودی که طراحی شده بود تا تهران و ریاض را در آستانه یک نزاع سخت جلوه دهد خیلی زود با واکنش وزیر خارجه ایران خنثی شد.

 • ولایتی ۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ۱۱:۴۲

  از نسخه شرقی بلک واتر تا ۱۲ پایگاه نظامی آمریکا در سوریه

  آرش خلیل خانه

  اظهارات اخیر علی‌اکبر ولایتی درباره کیفیت حضور نظامی آمریکا در سوریه و برنامه‌های بلند مدت این کشور، پرده فضاسازی‌ها و جناجال آفرینی‌های مقامات رژیم صهیونیستی و آمریکایی در هفته‌های اخیر و تهدیدهای عریان آنها را در مورد واکنش به ادامه حضور نظامی ایران در سوریه را آشکار کرد.

 • مجلس ۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ۱۱:۴۰

  نگاهی به عملکرد و انتظارات از مجلس دوره دهم

  آیا بهارستان نشینان نمره قبولی می گیرند؟

  مینا افرازه

  عملکرد دوره فعلی و دوره های گذشته مجلس شورای اسلامی حاکی از کم کاری و عدم توجه مناسب به وظیفه نظارتی نمایندگان مجلس است.

 • داود گودرزی - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۶:۵۲

  رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  طهارت و تقوی دو بال پرواز دانشجوی بسیجی است/ رفتاهای سلیقه ای خلاف آرمان ها وتاکیدات امام و مقام معظم رهبری در خصوص دانشجویان است

  گودرزی در تبیین وظایف بسیجیان دانشجو تصریح کرد: تبیین فلسفه وجایگاه بسیج دانشجویی را تنها باید از منظر و دیدگاه امام خمینی و مقام معظم رهبری به نظاره نشست. امام خمینی با اهتمام به این موضوع که ملت ایران انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند اما براین نکته تاکید داشتند تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی همچنان نیازمند حضور همه جانبه مردم به خصوص جوانان فرهیخته وانقلابی است از این رو نهادینه کردن آرمانهای انقلاب نیازمند تربیت مدیرانی کارآمد است بنابراین امام براین نکته تاکید داشتند که دانشگاه مبداء تحولات است و دانشگاه باید حرکت ملت ایران را پرچمداری کند.