همه‌ی خبرهای امروز
 • ابوعزرائیل امروز ۱۰:۱۸

  لایک ... ابوعزرائیل!

  مجید تربت زاده

  اگر «داعش» و جنایت هایش نبود ، چه بسا امروز در دانشگاه محل کارش با دانشجویان رشته تربیت بدنی سروکله می زد. رزمنده امروز عراقی و استاد دانشگاه سابق مدتهاست که دیگر شهرت جهانی دارد. چهره ای اسطوره ای که تلاش دارد جواب داعشی ها را به سبک و سیاق خودشان بدهد و به نظر می رسد این ترفندش در جنگ روانی علیه آنها مؤثر هم افتاده است.

 • هاشمی شاهرودی دیروز ۱۴:۱۸

  آیت‌الله‌ هاشمی‌شاهرودی در جلسه مجمع تشخیص:

  نقش سپاه قدس و سرلشکر سلیمانی در ارتقای امنیت عراق ستودنی است

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نقش ایران به ویژه سپاه قدس و سرلشکر قاسم سلیمانی در ارتقای امنیت عراق را ستودنی دانست.

 • کوشکی و ابوالفتح دیروز ۱۱:۴۵

  کارشناسان در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  تحمیل برجامهای موشکی ومنطقه ای نیرنگ تازه ترامپ در برخورد با ایران

  متاسفانه دولتی ها به دلیل عدم نگاه واقع بینانه به مسائل بین المللی به تذکرات داده شده توجهی نکردند تا جایی که شاهد فعالیت آمریکاییها علیه ایران در موضوع برجام هستیم. یقینا بعد از آمریکا ،انگلیس ها وفرانسوی ها علیه ایران حرکت می کنند و مایلند همانگونه که توان هسته ای کشور را با دست خود نابود کردیم با پذیرفتن برجام موشکی توان موشکی امان را به دست دشمن نابود کنیم.

 • برجام دیروز ۱۱:۳۳

  آسوشیتدپرس گزارش داد

  شروط برجامی کنگره؛ ابدی‌کردن برجام، بازگشت تحریم‌ها و بازرسی‌های نظامی

  خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده طرح جدید که نمایندگان مجلس سنا برای تغییر برجام پیشنهاد داده‌اند خواستار ابدی‌سازی محدودیت‌های ایران در برجام، بازگشت خودکار تحریم‌ها علیه ایران و بازرسی از سایت‌های نظامی است.

 • اردوغان و جهانگیری دیروز ۱۰:۴۰

  در دیدار جهانگیری با رئیس جمهوری ترکیه تأکیدشد

  جهانگیری:همکاری‌ ایران و ترکیه به نفع صلح و ثبات منطقه است/ اردوغان: همه پرسی غیرقانونی در اقلیم کردستان عراق حرکت اشتباهی بود

  معاون اول رئیس جمهوری اسلامی کشورمان حفظ تمامیت ارضی کشورها، تقویت ثبات و امنیت منطقه و مبارزه با تروریسم را از اهداف مشترک ایران و ترکیه دانست و گفت: همکاری‌های دو کشور در این حوزه‌ها به نفع صلح و ثبات منطقه است.

 • السبهان دیروز ۱۰:۱۰

  گزارش از شخص

  عنصر نامطلوب

  مجید تربت زاده

  بیشتر از اینکه دیپلمات یا سیاستمدار به نظر برسد ، یک نظامی عالیرتبه سعودی است که این روزها و در ۴۰ سالگی ، وزیر مشاور در امور منطقه خلیج فارس به حساب می آید. با این پست و جایگاهی که لابد ولیعهد و همه کاره عربستان یعنی «محمد بن سلمان» برایش تراشیده است ، گستره خلیج فارس و امور مربوط به آن از یک سو تا چین و ماچین و روسیه و از سوی دیگر تا ترکیه ، لبنان ، سوریه و ... همانطور ادامه بدهید تا قلب اروپا و چه بسا قاره آمریکا ادامه پیدا می کند!

 • رئیسی دیروز ۰۹:۵۳

  در مراسم بزرگداشت آیت‌الله مهدوی کنی مطرح شد

  رئیسی: موشک برای نجنگیدن است، نه جنگیدن

  تولیت آستان قدس رضوی گفت: دشمنان به دنبال این هستند که قدرت موشکی‌مان را محدود نمایند، در حالی که موشک برای نجنگیدن است، نه برای جنگیدن.

 • آیت‌ الله صدیقی ۱۳۹۶-۰۷-۲۸ ۱۴:۵۴

  حجت‌الاسلام صدیقی در خطبه‌های نمازجمعه تهران:‌

  «سپاه پاسداران» خط مقدم مبارزه با داعش است/ اتفاقات پسابرجام مایه بصیرت مسئولان شود

  خطیب موقت نمازجمعه تهران با اشاره به اینکه «سپاه پاسداران» خط مقدم مبارزه با داعش است گفت: اتفاقات پسابرجام مایه بصیرت مسئولان شود.

 • برنامه‌های موشکی ایران ۱۳۹۶-۰۷-۲۷ ۱۲:۵۱

  سپاه پاسداران: توسعه‌ توان موشکی با شتاب بیشتری تداوم خواهد یافت

  سپاه پاسداران در بیانیه‌ای اعلام کرد که، "توسعه‌ی توان موشکی جمهوری اسلامی که در شرایط تحریم کامل رقم خورده است نیز با شتاب بیشتر، بدون وقفه ارتقاء و تداوم خواهد یافت."

 • سیدعباس صالحی ۱۳۹۶-۰۷-۲۷ ۰۹:۴۶

  در گفت‌وگو با قدس عنوان شد

  حمایت وزیر ارشاد از ثبت دهه کرامت در تقویم رسمی کشور

  آرش خلیل‌خانه

  سید عباس صالحی با تأکید بر حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ثبت دهه کرامت در تقویم رسمی کشور خبر داد و گفت: همه دستگاه‌های مسئول و حاضر شورای فرهنگ عمومی باید با نگاه مثبت به این طرح توجه کنند.

 • محمود حجتي ۱۳۹۶-۰۷-۲۷ ۰۹:۴۳

  وزیر جهاد کشاورزی:

  گندم‌کاران عذر دولت را بپذیرند

  محمود حجتی درباره خرید گندم تضمینی از گندم‌کاران، اظهارداشت: دولت برای خرید تضمینی ورود می‌کند و قیمت پیشنهادی آن حداقل قیمت است که قطعاً مورد رضایت تولیدکنندگان ما نیست. معتقدیم، بازار باید طوری شود که کار به اینجا نرسد.

 • محمود واعظی ۱۳۹۶-۰۷-۲۷ ۰۹:۳۷

  رئیس دفتر روحانی اعلام کرد

  تکذیب اختلاف میان جهانگیری با اعضای دیگر دولت/ هیچ حکمی برای قوچانی صادر نشده است

  رئیس دفتر روحانی اختلاف اسحاق جهانگیری با دولت و شایعاتی که درباره رابطه او با برخی اعضای کابینه و حتی شایعه خروج او را مطرح کرده بودند، تکذیب کرد و گفت: هیچ اختلافی بین اعضای دولت وجود ندارد و روابط ما تاکنون صمیمی بوده است.

 • دری اصفهانی ۱۳۹۶-۰۷-۲۷ ۰۹:۱۰

  بجز دری اصفهانی جاسوس دیگری هم در تیم مذاکره کننده وجود داشته است؟

  جاسوس دوم

  بعد از قطعی شدن جاسوسی دری اصفهانی در مذاکرات هسته‌ای، دولتمردان با ژست «به ما ربطی ندارد» تلاش می‌کنند تا مسئولیت این موضوع را از دوش خود بردارند؛ غافل از این‌که دیگر کار از کار گذشته و طرف مقابل با استفاده از اطلاعات جاسوسی ارائه شده توانسته متنی تهیه کند که در زمینه تحریم‌ها کاملاً به نفع طرف مقابل تهیه شود.

 • ترقی ۱۳۹۶-۰۷-۲۷ ۰۸:۴۵

  کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  اظهارات ترامپ شعار مرگ بر آمریکا را نهادینه کرد/ سخنان ترامپ در روزهای گذشته تحقق بیانات رهبری را به تصویر کشید

  آمریکایی ها گمان می کردند در نهایت فشارها و تحریم هایی که بر ایران تحمیل می کردند می توانند عامل تغییر رفتار نظام جمهوری اسلامی شوند، اما ملت ایران هرگز به تحریم های آمریکا اعتنایی نکرد و نشان داده بدون نیاز به قدرتها مسیر پیشرفت را طی خواهد کرد وهرگز دست از حمایت از مستضعفین منطقه و مقاومت برنخواهد داشت. یقینا استراتژی و مشی جدید آمریکا با پاسخ ملت ودولت ایران نتیجه ای نخواهد داشت هر چند که به ملت ایران فرصتی برای اتحاد و وحدت ملی حول محور رهبری داده است.

 • سرلشکر صفوی ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۱۶:۲۵

  سرلشکر صفوی:

  ترامپ قدرت سپاه را از نظامیان خود در منطقه سؤال کند

  دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: به رئیس جمهور آمریکا پیشنهاد می‌کنم قدرت سپاه را از نظامیان خود در منطقه سؤال کند و بداند که سپاه یکی از ارکان قدرت دفاعی و ملی ایران است.

 • مهدوی کنی ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۱۵:۰۷

  گفت و گوی منتشر نشده با مرحوم آیت الله محمدرضا مهدوی کنی

  اعتدال واقعی

  آنچه می‌خوانید، گوشه‌ای از خاطرات مرحوم آیت‌الله شیخ محمدرضا مهدوی‌کنی است که در آخرین جلسه مصاحبه با «مرکز اسناد انقلاب اسلامی» در اسفند ۱۳۷۹ بیان شده و برای اولین بار در ویژه نامه روایت امروز روزنامه قدس منتشر شده است.

 • محسن رضائي ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۱۱:۵۶

  رضایی در جمع خبرنگاران:

  ادامه برجامِ مرده و بی‌روح فایده ندارد/ با نقض برجام برخورد می‌کنیم/ ایران در آزادی کرکوک دخالتی ندارد

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر کوچکترین نقضی در برجام صورت بگیرد، قطعا برخورد مناسبی خواهیم داشت زیرا ادامه برجام مرده و بی‌روح برای ما فایده ندارد.

 • رهبر معظم انقلاب ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۱۱:۱۷

  رهبر انقلاب صبح امروز در دیدار نخبگان جوان:

  بلاهت ترامپ ما را از مکر آمریکا غافل نکند/ اگر طرف مقابل برجام را پاره کرد ما آن را ریزریز می‌کنیم/ از اروپایی‌ها قبول نمی‌کنیم که با حرف زور آمریکا هم‌آواز شوند

  جمعی از استعدادهای برتر و نخبگان جوان کشور صبح امروز با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

 • آقای دوربینی ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۰۹:۴۸

  عاشقانه های «آقای دوربینی»

  مجید تربت زاده

  همه ماجرا در یک چیز خلاصه می شود : عشق! « حسین آقا» عشق دوربین است و سرآغاز ماجراهای عاشقانه او با دوربین ، به روایتی ، بر می گردد به سال ۱۳۵۴ ... چشمش که افتاد به دوربین های فیلمبرداری،شور و شوق جوانی و دوربین های دلربا کار خودشان را کردند، جرقه عشق زده شد و «حسین آقا» ، یک دل نه ، صد دل عاشق جمال معشوق شد! اما شب هنوز به آخر نرسیده بود که فاز این عاشقی عوض شد ... .

 • نوبخت ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۰۹:۴۶

  نوبخت از هزینه‌های بالای خرید گندم و از بی کیفیتی نان گفت

  یارانه ۶۵۰ تومانی نان

  آرش خلیل‌خانه

  نوبخت با اشاره به اینکه ۸ میلیون ۸۷۰ هزار تن گندم از گندم کاران خریداری شده است، اظهار داشت: ارزش این مقدار گندم ۱۱ هزار و ۵۹۱ میلیارد تومان بوده که تا این لحظه ۸۵۲۵ میلیارد تومان، معادل ۷۴ درصد طلب کشاورزان پرداخت شده و ۳۰۶۶ میلیارد تومان آن باقی مانده که آن نیز پرداخت خواهد شد.

 • عباس جعفری دولت آبادی ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۱۶:۲۱

  جزئیاتی از پرونده چند متهم امنیتی از زبان دادستان تهران

  از توهین سهیل عربی به مقدسات تا نامه‌نگاری دیوید کامرون با نازنین زاغری

  دادستان تهران جزئیات و توضیحاتی در خصوص پرونده برخی محکومان امنیتی از جمله «نازنین زاغری، رضا شهابی و سهیل عربی» ارائه داد.

 • لاريجاني ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۱۴:۳۴

  لاریجانی در مصاحبه با شبکه ان تی وی:

  ایران برنامه‌ای مدون برای ادامه فعالیت‌های هسته‌ای دارد

  رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه ایران در برابر سناریوهای مختلف آمریکا مشخص است، ما کاری می‌کنیم که آمریکایی‌ها پشیمان شوند.

 • اکبر رنجبرزاده ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۰۹:۳۲

  گزینه‌های احتمالی وزارتخانه‌های نیرو و علوم

  عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از مشخص‌شدن گزینه‌های احتمالی دو وزارتخانه نیرو و علوم خبر داد.

 • علي لاريجاني ۱۳۹۶-۰۷-۲۴ ۱۱:۱۴

  لاریجانی در دیدار با دبیر اجرائی سازمان پیمان منع آزمایش هسته‌ای:

  برای برجام هزینه‌های زیادی متحمل شده‌ایم /ایران در صورت عدم بهره‌مندی از برجام نسبت به توافق هسته‌ای تجدیدنظر می‌کند

  رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر قرار باشد با رفتار نادرست ترامپ، ایران بهره‌ای از برجام نبرده و صرفا هزینه بپردازد، حتما در این موضوع تجدیدنظر خواهیم کرد.

 • 1 ۱۳۹۶-۰۷-۲۴ ۱۱:۰۶

  نگاهی به بازی مرموز متحدان اروپایی واشنگتن

  شریکان دزد، رفیقان قافله

  آرش خلیل خانه

  نشریه «نیویورکر» در یادداشتی به‌قلم «رابین رایت» تحلیل‌گر این رسانه ازقول ظریف مدعی شد وزیر خارجه ایران گفته درصورتی‌که تحریم‌های جدید اعمال نشود و دیگر کشورها نیز در تعامل با ایران مخصوصاً ازلحاظ اقتصادی باقی بمانند، ایران شاید بتواند تصمیم آمریکا برای تأیید نکردن پایبندی به برجام را تحمل کند.

 • دری اصفهانی ۱۳۹۶-۰۷-۲۴ ۱۰:۳۹

  جاسوسی یا عمل مجرمانه؟

  مجید تربت زاده

  داستان «عبدالرسول درّی اصفهانی» و جاسوسی کردنش حالا یک سال را پشت سرگذاشته و رسانه ها و مسئولان مختلف توانسته اند ( شما بخوانید اجازه پیدا کرده اند) ته و توی ماجرا را در آورده و شفاف تر در باره آن حرف بزنند. مردی که تا پیش از اینها یک کارشناس ارشد امور بانکی و اقتصادی محسوب می شد و لابد یک گوشه این کُره خاکی ، نانش را در می آورد و سرش فقط توی حساب و کتابهای بانکی و اقصادی خودش و شرکتهای طرف حسابش بود.

 • گفتگوی قدس آنلاین با «حسینعلی امیری» معاون پارلمانی رئیس جمهور ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۱۸:۳۹

  حسینعلی امیری:

  سخنان خارج از آداب ترامپ، آمریکا را بیش از پیش منزوی می‌کند

  معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد: سخنان خارج از آداب دونالد ترامپ رئیس جمهور تازه کار آمریکا علیه مردم ایران و توافقنامه بین المللی برجام، آمریکا را در جامعه جهانی منزوی می کند.

 • امیر سرلشکر موسوی ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۱۸:۲۸

  سرلشکر موسوی:

  آنچه در ارتش پس از پیروزی انقلاب رخ داد، شبیه «معجزه» است

  فرمانده کل ارتش با اشاره به پیشرفت های ارتش در طول ۳۸ سال گذشته گفت: آنچه در ارتش ما در ۳۸ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی رخ داده، چیزی شبیه معجزه است.

 • توپ ۱۵۵ میلیمتری عاشورا ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۱۶:۱۲

  با حضور سرلشکر موسوی

  توپ ۱۵۵ میلیمتری عاشورا رونمایی شد

  توپ ۱۵۵ میلیمتری چرخدار عاشورا با حضور فرمانده کل ارتش رونمایی شد.

 • پدافند غير عامل استانداري چهارمحال و بختياري ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۱۴:۳۰

  حمیدزاده خبر داد

  ورود سازمان پدافند غیرعامل به پرونده "تراریخته‌"

  معاون پارلمانی سازمان پدافند غیر عامل گفت: تلاش ما برای استفاده حداکثری از توانایی‌های جوانان است.