همه‌ی خبرهای امروز
 • اینستاگرام ۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۴:۱۲

  این‌روزها اینستاگرام بخشی جدانشدنی از زندگی بعضی دختران ایرانی شده است

  من و اینستاگرام و این‌همه خوشبختی...!

  مریم نیک‌پور

  در این مطلب همراهمان باشید تا باقی تیپ‌های شخصیتی اینستاگرامرها را بررسی کنیم و راهکارهای مناسب برای مقابله با بعضی‌هایشان را به شما بگوییم.

 • گوشی موبایل ۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۴:۵۱

  گوشی هوشمند برای نوجوانان از نان شب هم واجب‌تر شده است

  وای! گوشیم کو...؟

  ش. شجاعی

  آیا شما هم از آن‌دسته نوجوانان هستید که سرتان مدام در گوشی است و تا صدای بزرگ‌ترها بلند نشود، حاضر نیستید از پای گوشی بلند شوید؟ آیا ساعات زیادی را در شبکه¬های مجازی و بازی‌های آنلاین سپری می‌کنید؟ اگر این‌طور است، با مشاوره‌خونه این هفته همراه شوید.

 • اوقات فراغت ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۸:۰۸

  حتی در تعطیلات تابستان هم نمی‌توان یک نفس راحت کشید

  تبعید به کلاس‌های تابستانی

  فاطمه نیک

  خودتان را تصور کنید که تمام سال تحصیلی را درحالی‌که به میز و نیمکت و چراغ مطالعه متصل بودید، گذرانده‌اید، به این امید که بدون دغدغه و دردسر خاصی از خط پایان امتحانات به آسانی عبور کرده و همه روزهای تابستان پیش رو را خوش بگذرانید، غافل از این‌که پس از گذراندن امتحانات، هنوز کمرتان زیر بار نمره‌ها و گرفتن کارنامه راست نشده، والدین گرامی با فهرست بلندبالایی که به اندازه همه قد و هیکل برج میلاد است به‌سراغتان می‌آیند

 • اینستاگرام ۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۱۱:۵۰

  اینستاگرام بخش جدانشدنی از زندگی دختران ایرانی شده است

  تب هشتک

  تا صفحه را باز می‌کنم نمی‌فهمم زمان چطور دویده است و من نفس‌زنان به دنبالش هستم. نگاهم خیره به رنگ‌ها و تصاویر جذابش است و ذهنم در گیر و دار واژه‌های کپشن‌هایش. از وقتی آمد و نشست در گوشی‌های موبایلمان، چیزی فراتر از یک نرم‌افزار عکس‌محور بود. با خودش مد و فرهنگ‌های جدید آورد

 • مشاوره ۱۳۹۶-۰۴-۲۲ ۱۰:۴۸

  درباره سخت‌ترین کار دنیا که اسمش مرتب‌کردن اتاق و نظم‌داشتن است

  کمد آقای ووپی

  آیا شما هم از آن دسته نوجوان‌هایی هستید که اصولاً اعتقادی به نظم و نظافت ندارند؟ آیا اتاق شما شبیه کمد آقای ووپی است؟ آیا برای ورود به اتاق شما باید آمادگی هر چیزی را داشت و عبور از اتاق شما تا رسیدن به پنجره، از گذشتن از میدان مین هم دشوارتر است؟ آیا والدین شما هم به ستوه آمده¬اند و دیگر نمی¬دانند چه باید بکنند؟ اگر این‌طور است، با مشاوره خونه این هفته همراه شوید.

 • غول چراغ جادو ۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۰۹:۳۴

  چگونه به آرزوهای واقعی‌مان برسیم

  غول چراغ جادو را پیدا کن!

  اولین گام برای رسیدن به آرزو این است که آرزو کنیم. خیلی سخت بود؟! منظورم این است که باید بدانیم فازمان چی است؟ چیزهایی که آرزو می¬کنیم، همان چیزهایی باشد که لازمشان داریم. نشود کلی وقت بگذاریم و بعد که با زحمت و هزینه و هن‌هن‌کنان رسیدیم بالای قله، بفهمیم هدف، کوه کناری بوده است! یعنی: هدف¬گذاری درست!

 • مسافرت ۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۱۰:۵۵

  چگونه خاطرات مسافرت را جذاب‌تر کنیم

  سفر و خاطره‌بازی‌هاش

  این‌که بتوانیم خاطره‌های یک سفر را ثبت کنیم، خیلی مهم است و شاید پنجاه‌درصد از لذت سفر باشد، چون مدت‌زمانی که سفر رفته‌ایم می‌گذرد، اما سال‌ها با خاطراتش زندگی می‌کنیم. هرچه بهتر این خاطرات ثبت شده باشد، شیرینی سفر بارها و بارها زیر زبان‌مان می‌آید.

 • آرایش دختران ۱۳۹۶-۰۴-۱۷ ۱۱:۲۷

  درباره آرایش کردن دختران نوجوان و دردسرهایش

  دلم می‌خواد این شکلی باشم...!

  ستاره شانزده سال دارد و ماهرانه آرایش کرده است. او می‌گوید آرایش کردن را از هیچ‌کسی یاد نگرفته است و خودش تجربی آموخته، البته گاهی از روی دست مادرش هم تقلب می‌کند. او معتقد است آرایش آدم را بزرگ‌تر از آنچه که هست نشان می‌دهد و او عاشق بزرگ‌شدن است. می‌خواهد با ظاهرش به همه ثابت کند که دیگر بچه نیست

 • قیافه زشت ۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۳:۰۲

  دماغ گنده، صورت جوش‌جوشی

  اینم شد قیافه...؟!

  ش.شجاعی

  آیا تا به حال برایتان پیش آمده که به آیینه نگاه کنید و از آنچه می¬بینید، راضی نباشید؟ آیا تا به حال با خودتان فکر کرده¬اید که ای کاش قدتان یا رنگ پوستتان این‌طوری نبود؟ آیا تا به حال دلتان خواسته که چشم¬ها یا دماغتان را بکَنید و یکی دیگر جایش بگذارید؟ اگر این‌طور است، حتماً با مشاوره خونه این هفته همراه شوید.

 • کلاس تابستانی ۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۲۰:۴۳

  آشنایی با ویژگی‌های یک کلاس تابستونی خوب

  تابستان باکلاس شویم

  از هرطرف کلی کلاس تابستانی در حال سرک کشیدن هستند و به شما چشمک می‌زنند. اما با این‌همه کلاس تابستانی‌های رنگارنگ و متنوع کدام‌یک را انتخاب می‌کنید؟ کدام کلاس برای شما مناسب‌تر است؟ کدام کلاس ارزش وقت گذاشتن را دارد؟

 • 93 روز ۱۳۹۶-۰۴-۰۴ ۱۷:۴۳

  روزهای بلند تابستان رسید. دقیقاً می‌خواهید چکار بکنید؟

  ۹۳ روز

  فرق اساسی تابستان با بقیه فصل‌ها این است که برنامه‌ریزی برای تابستان دست خودتان است. یعنی صفر تا صد کار دست خودت است ولی خب، لازم است که در این مورد هم از خودت جنبه نشان بدهی. یعنی یک‌جورهایی ظرفیتش را داشته باشی و بتوانی با یک برنامه‌ریزی درست و اجرای صحیح، خودت را به بقیه ثابت کنی.

 • لجبازی نوجوان ۱۳۹۶-۰۳-۳۰ ۲۱:۴۵

  آیا شما هم اهل لجبازی هستید؟

  مرغم یه پا داره...!

  اعتصاب غذا، حرف‌نزدن با خانواده، انجام‌دادن کارها دقیقاً برعکس میل و نظر خانواده و سرپایینی‌رفتن شیب پیشرفت تحصیلی از مواردی است که جان می‌دهد برای لجبازی. البته عده‌ای راه‌های جدیدتری را در لجبازی کشف کرده‌اند و در مواردی نیز غلظت لجبازی را بالا می‌برند تا زمان آن کاهش پیدا کند و بعد از رسیدن به خواسته خود به زندگی عادی برگردند.

 • آموزش و پرورش ۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۶:۵۴

  همین امروز و فرداست که کارنامه‌هایتان با نمره‌های درخشان به دستتان برسد

  هی وایِ من...!

  همیشه سریال امتحانات، قسمتی پایانی به نام کارنامه دارد؛ قسمتی که مثل فیلمفارسی‌ها یک‌مرتبه تکلیف همه‌چیز در آن مشخص می‌شود. معمولاً همه دانش‌آموزان، حتی بچه درسخوان‌ها هم درمورد کارنامه و نمره‌های داخل آن حساسیت دارند و به‌خاطرش استرس زیادی را تحمل می‌کنند. البته گرفتن کارنامه یک‌طرف و تحویلش به بزرگ‌ترها یک‌طرف!

 • سیگار دختران ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۵:۴۱

  آیا سیگار کشیدن، حس قدرت و بزرگی به دختران می‌دهد؟

  من و سیگار، یواشکی...!

  قصه از آنجا شروع شد که یکی از کارخانه‌های معروف و عظیم سیگار، به این فکر افتاد که چرا نیمی از مردم دنیا، یعنی زن‌ها مشتری‌اش نیستند و بعد از کلی کنکاش و مشورت با جامعه‌شناسان و روانشناسان آن‌زمان، اولین تبلیغ تلویزیونی خود را ساخت. در آن ویدیو چنددقیقه‌ای، زن‌ها پلاکارد به‌دست برای گرفتن حقی زنانه که جامعه از آن‌ها گرفته بود در خیابان راهپیمایی می‌کنند و اعتراضشان بی‌پاسخ نمی‌ماند و حق خود را می‌گیرند، در آن لحظه زنی که لیدر و رهبر گروه است، سیگار روشن می‌کند و دیگران بعد از او پیروزی خود را با روشن‌کردن سیگار جشن می‌گیرند.

 • آره من بد! ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۲:۰۷

  تابه‌حال پیش آمده بزرگ‌ترها شما را با کسی مقایسه کنند؟

  آره من بد، بچه‌های مردم خوب...!

  آیا تابه‌حال برایتان پیش آمده که بزرگ‌ترها شما را با خواهر و برادرتان، یا با کسی در خانواده مقایسه کنند؟ در چنین مواقعی چه احساسی دارید و چه‌کار می‌کنید؟ آیا از کوره در می‌روید و با بزرگ‌ترها دعوایتان می‌شود؟ آیا دلخور می‌شوید و قهر می‌کنید؟ به بزرگ‌ترها چه می‌گویید؟ مشاوره‌خونه این هفته به شما کمک می‌کند تا چنین موقعیت‌هایی را مدیریت کنید. پس با ما همراه شوید.