همه‌ی خبرهای امروز
 • گردشگري ۱۳۹۶-۱۰-۲۹ ۱۳:۲۸

  توجه به زیرساخت های گردشگری از شعار تا عمل مسئولان فاصله دارد

  توسعه زیرساخت ها با گره زدن بند ناف اقتصاد به گردشگری

  اصفهان- گردشگری به عنوان صنعتی سبز در جهان، عاملی برای رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی به شمار می رود، ایران نیز به لحاظ بهره مندی از انواع مختلف گردشگری از جایگاه قابل توجهی برخوردار است و می تواند از این صنعت درجهت دستیابی به توسعه پایدار استفاده کند.

 • کنارگذرشرق ۱۳۹۶-۱۰-۲۶ ۱۱:۳۳

  با آغاز کلنگ زنی قطعه سوم آزادراه کنارگذر شرق اصفهان صورت می گیرد

  کاهش ترافیک و تصادفات و تردد ۸۰ هزار وسیله نقلیه

  اصفهان-به گفته کارشناسان بخش راه و شهرسازی کشور، کنارگذر شرق اصفهان درکاهش آلاینده ها، تصادفات، ترافیک و برآورد تردد روزانه ۸۰ هزار وسیله نقلیه از این مسیر، نقشی مهم و گره گشا در راه های استان و کشور خواهد داشت .

 • اتوبوس ۱۳۹۶-۱۰-۲۵ ۱۰:۰۳

  قدس گزارش می دهد؛

  نیمی از اتوبوس‌های گازسوز اصفهان در خواب زمستانی

  اصفهان- آلودگی هوای شهر اصفهان این روزها به اوج خود رسیده است به طوری که در سال جاری در چندین نوبت مدارس این شهر را به تعطیلی کشانده است.

 • صنايع دستي اصفهان ۱۳۹۶-۱۰-۲۴ ۰۹:۳۱

  حرف و حدیث های صنایع دستی با برند اصفهان

  به نام اصفهان به کام چین

  اصفهان- اصفهان از گذشته های دور به عنوان مهد صنعت و هنر شهرت داشته و صنایع دستی آن آیینه تمام نمای هنروری اصفهانی ها بوده است.

 • مدارس تخريبي ۱۳۹۶-۱۰-۲۳ ۰۸:۵۱

  گزارش قدس آنلاین از وضعیت مدارس استان اصفهان؛

  ۱۹ درصد کلاس های درس نیازمند مقاوم سازی هستند

  اصفهان-مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان گفت: ۱۴.۹ درصد کلاس های استان اصفهان تخریبی، ۱۸.۹ درصد فضای کلاس ها بر اساس آیین نامه های موجود نیازمند مقاوم سازی و ۶۶.۲ درصد مستحکم هستند.

 • حرف مردم ۱۳۹۶-۱۰-۲۲ ۱۱:۱۷

  حرف مردم

  اصفهان- طی روزهای اخیر شهروندان اصفهانی در تماس هایی با قدس آنلاین مشکلات خود را مطرح کردند تا شاید مسئولان چاره ای برای رفع آنها بیندیشند.

 • تئاتر ۱۳۹۶-۱۰-۲۲ ۱۰:۵۵

  گزارش قدس آنلاین؛

  «تئاتر بزرگ شهر اصفهان» پروژه ای ۸ ساله که تا ۱۰ سال آینده هم ساخته نمی شود

  اصفهان- زنده است، نفس می کشد، کشان کشان خود را روی صحنه می برد و فریاد می زند که «هستیم » و این، خلاصۀ حیات تئاتر اصفهان است.

 • بناهاي تاريخي ۱۳۹۶-۱۰-۲۱ ۱۵:۰۵

  فعالیت هایی که برای آثار تاریخی خطر آفرین است

  داربست ها زخم هایی بر پیکر بناهای تاریخی

  اصفهان- نصف جهان است و عمارت هایی قدیمی که یک به یک سر از دل تاریخ بیرون آورده و در کنار کوچه یا خیابانی قد کشیده اند و هزاران چشم و دل را مدهوش و سرمست زیبایی خود کرده اند.

 • کویر یونسی ۱۳۹۶-۰۹-۲۹ ۱۱:۱۲

  بهترین منطقه گردشگری کاشان کم‌ترین خدمات را دارد

  رنج‌های ناتمام گردشگران در کویر مرنجاب

  کاشان- تنوع اقلیمی در منطقه کویری مرنجاب آران و بیدگل در استان اصفهان که مهمترین منطقه در جذب گردشگران به شمار می‌رود موجب شد تا ۱۶ سال پیش این محل از سوی مسئولان میراث فرهنگی و گردشگری به‌عنوان سایت گردشگری تبدیل شود .

 • افتتاح ایستگاه مفتح خط 2 قطار شهری مشهد ۱۳۹۶-۰۹-۲۸ ۱۱:۰۳

  با وجود انتظار ۲۰ ساله

  قطار شهری اصفهان مشتری ندارد

  اصفهان- خط یک قطارشهری اصفهان، شمال و جنوب شهر را به هم وصل می‌ کند و با توجه به مسیر لذا بسیاری از کارشناسان و متولیان شهر بر این باور بودند که بدون شک استقبال مناسبی از آن انجام می شود اما شواهد و همچنین گفته های مسئولان در حال حاضر گویای نکته دیگری است.

 • آران بیدگل ۱۳۹۶-۰۹-۲۵ ۱۱:۱۰

  مناطق گردشگری نسخه شفا بخش اقتصاد محلی است

  آران و بیدگل غنی از گردشگر فقیر از امکانات

  اصفهان- شهرستان آران و بیدگل با حدود ۱۲۳اثر تاریخی ثبت‌شده و تعدادی قابل‌توجهی نیز اثر در حال ثبت، جایگاه سوم درزمینهٔ بناهای تاریخی در استان اصفهان را داراست.

 • همایش فرش دستباف ۱۳۹۶-۰۹-۲۰ ۱۱:۰۵

  صادرات فرش ۵۸درصد کاهش یافت

  گره مشکلات بر تاروپود فرش اصفهان

  اصفهان- سالانه ۴۰۰هزار مترمربع فرش دست‌باف در استان اصفهان با ۲۹۰ هزار بافنده تولید می‌شود که ۱۲و هشت‌دهم درصد تولید فرش دست‌باف کشور را به خود اختصاص داده است.

 • اصفهان ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۱۱:۰۰

  یادگار دوران قجری در حال تخریب

  آسیاب «ناژوان» اصفهان خاک می ساید

  اصفهان- عبور رودخانه زاینده‌رود از قلب شهر اصفهان موجب شکل‌گیری آسیاب‌های متعددی در اطراف این رودخانه شده است که آسیاب ناژوان را به عنوان تنها بازمانده آسیاب های آبی در این شهر می توان نام برد.

 • کاشان ۱۳۹۶-۰۷-۱۴ ۱۴:۴۷

  واقعه شهادت سلطان علی بن محمد باقر (ع) بازخوانی شد

  آئین قالیشویان مشهد اردهال میراث معنوی ایران

  کاشان- مراسم قالیشویان نمایش واقعه شهادت سلطان علی بن محمد باقر (ع) در سال ۱۱۳ هجرت در سرمین مشهد اردهال و نحوه به خاکسپاری این امامزاده توسط اهالی فین کاشان است که هر ساله با تعصب و غرور خاصی معمولا در یکی از روزهای میان نهم تا پانزدهم مهرماه برگزار می‌شود که به روز قالیشویان معروف است.

 • عزاداری ۱۳۹۶-۰۷-۰۹ ۰۸:۲۴

  آئین عزاداری در ایران

  «عشق» اینجا غوغا می‌کند

  قدس آنلاین-نخل گردانی، طبق کشی، طشت گذاری، دسته‌های شاخسی واخسی، زارخاک، گِل مالی، بیل زنی و...» تنها مشتی از خروارها جلوه‌ها و مراسم‌های عزاداری است که مردم شهرهای مختلف ایران در این روزها و شب‌های عزای سید و سالار شهیدان انجام می‌دهند.