همه‌ی خبرهای امروز
 • کم آبی ۱۳۹۷-۰۳-۲۱ ۱۰:۱۹

  گزارش قدس آنلاین از مدیریت منابع آبی در اصفهان؛

  آژیر قرمز آب در اصفهان به صدا درآمد

  اصفهان- طی ماه های اخیر بارها از طریق رسانه های مختلف اعلام شده که وضعیت آب استان اصفهان در شرایط خطرناکی قرار دارد و لازم است تمام شهروندان نسبت به مصرف آب حساسیت بیشتری داشته باشند، اما آیا به همان اندازه که مسئولان از مردم مطالبه مدیریت مصرف آب دارند، خودشان هم در مدیریت منابع حداقلی آب استان دقت نظر دارند؟

 • حصارکشی سی و سه پل ۱۳۹۷-۰۳-۱۹ ۰۹:۵۹

  گزارش قدس آنلاین از نصب حصار بر دهانه‌های پل ۴۰۰ ساله در اصفهان؛

  حفظ سیمای سی و سه پل یا حفظ جان مردم؟

  اصفهان- در حالی که چندی پیش مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از رکورد زنی ۹۵ هزار نفری بازدیدها از دو بنای تاریخی چهلستون و عالی قاپو در روز جهانی موزه خبر داد، تصاویر متعددی از نصب دومین حفاظ آزمایشی در بخشی از بدنه سی و سه پل در فضای مجازی و رسانه ها منتشر شد.

 • روز قدس در اصفهان ۱۳۹۷-۰۳-۱۸ ۱۳:۲۲

  قدس آنلاین از حماسه روز قدس گزارش می دهد؛

  اصفهانی‌ها برای حمایت از پاره تن اسلام خروشیدند

  اصفهان- روز قدس روز دفاع از ملت مظلوم فلسطین و احیای فرهنگ ناب اسلام است، امروز مردم اصفهان به خیابان‌ها آمدند و در حمایت از پاره تن اسلام خروشیدند.

 • گرانی لبنیات ۱۳۹۷-۰۳-۱۲ ۱۰:۰۹

  گزارش قدس آنلاین از روند افزایش قیمت لبنیات در استان اصفهان؛

  گلایه اصفهانی‌ها از افزایش غیرقانونی قیمت محصولات لبنی/ دولت دست به جیب شود

  اصفهان- قیمت شیر و لبنیات در هفته‌های اخیر با حرکت چراغ خاموش برخی کارخانه های تولیدی و در سکوت سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان، پله های ترقی را در پیش گرفته است.

 • خانه تاريخي ۱۳۹۷-۰۲-۳۰ ۱۰:۴۰

  گزارش قدس آنلاین از خانه‌های تاریخی و روند مرمت آنها در اصفهان؛

  سایه تخریب بر سر ۱۳۰۰ خانه تاریخی اصفهان

  اصفهان- در استان اصفهان ۲ هزار خانه تاریخی وجود دارد که ۷۰۰ واحد این خانه ها در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است، اما بیش از دو سوم آنها در شرایطی نگهداری می‌شود که هم به لحاظ میراثی و هم شهری باعث شده آسیب‌های زیادی به این خانه ها و فضاهای شهری وارد شود.

 • اينترنت ۱۳۹۷-۰۲-۲۹ ۱۱:۴۱

  قدس آنلاین مشکلات ارایه خدمات اینترنت غیرحجمی را بررسی می‌کند؛

  گلایه اصفهانی‌ها از سرعت پایین و هزینه‌های بالای اینترنت

  اصفهان- موضوع اینترنت غیرحجمی که مدلی بین اینترنت نامحدود و اینترنت حجمی یا محدود است از دولت یازدهم و با هدف ترغیب مردم به استفاده از سایت‌ها و محتواهای داخلی فضاهای مجازی بر سر زبان‌ها افتاد، اما با واکنش‌های مختلف کاربران، اجرای آن در مردادماه ۹۶ برای بررسی‌های بیشتر به تعلیق درآمد.

 • 139410232008146456901734.jpg ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۰۹:۴۰

  قدس آنلاین از تنظیم بازار اصفهان همزمان با فرارسیدن ماه رمضان گزارش می دهد؛

  افزایش چراغ خاموش قیمت‌ها

  اصفهان- همه ساله در آستانه ماه مبارک رمضان قیمت برخی از کالاهای مصرفی افزایش پیدا می‌کند، کارشناسان بازار معتقدند اگر نظارت ها افزایش پیدا نکند، با افزایش تقاضا در ماه میهمانی خدا، امکان تشدید قیمت‌ها وجود دارد.

 • آب صنايع ۱۳۹۷-۰۲-۲۲ ۱۰:۱۳

  قدس آنلاین راهکارهای کاهش و مدیریت مصرف آب در صنایع استان اصفهان را بررسی می‌کند؛

  بازچرخانی آب، راهکاری برای روشن نگهداشتن تراکتور کشاورزان

  اصفهان- در کنار پدیده های جوی، حملات سایبری، بلایای طبیعی، بحران آب در سال جاری برای تمام دنیا اثر گذارترین ریسک به شمار می‌رود.

 • کارگر ۱۳۹۷-۰۲-۱۳ ۱۲:۰۹

  کارگران امنیت شغلی می‌خواهند/ لزوم تعامل سه ضلع کارگر، کارفرما و سازمان‌های بیمه‌ای برای رفع مشکلات

  اصفهان- استان اصفهان ۱۰ درصد از جمعیت کارگری کشور یعنی چیزی حدود یک میلیون و ۱۰۶ هزار نفر را در خود جای داده است که با احتساب ۲۳۵ هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی و خانواده این افراد، ۶۵ درصد جمعیت استان اصفهان را این قشر تشکیل می دهند.

 • شهر اصفهان ۱۳۹۷-۰۲-۰۶ ۱۰:۵۷

  توسعه گردشگری نجات‌بخش اقتصاد اصفهان

  اصفهان- در حالی که استان اصفهان با کمبود شدید منابع آبی رو به رو است و از طرفی ظرفیت ریه‌های آن برای احداث صنایع بزرگ پُر شده، در سال‌های اخیر گردشگری به عنوان موتور محرکه اقتصاد استان مطرح شده است.

 • حمایت از کالای ایرانی ۱۳۹۷-۰۱-۳۰ ۱۱:۲۷

  قدس‌آنلاین دلایل استقبال کم از کالاهای ایرانی را بررسی می‌کند؛

  وفاداری اقتصادی با حمایت از کالای ایرانی

  اصفهان- هفت سال از اولین نامگذاری اقتصادی سال در ایران می گذرد، «جهاد اقتصادی»، «تولید ملی و حمایت از کار وسرمایه ایرانی»، «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی»، «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل»، «اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال» عناوینی است که تا پیش از این سرفصل برنامه های کلان کشوری قرار گرفت.

 • سد زاينده رود ۱۳۹۷-۰۱-۲۷ ۱۰:۵۶

  کاهش ۷۰ درصدی منابع آبی چاه‌های اصفهان/ زنگ خطرها به صدا درآمد

  اصفهان- امسال کمبود بارش‌ها و به دنبال آن کمبود آب در استان اصفهان نسبت به نیم قرن اخیر بی سابقه بود، در حالی که بیش از ۲۰۰ روز از سال آبی جاری می‌گذرد، بارش ها در این استان نسبت به گذشته به یک سوم رسیده است.

 • 800px-Iranian_Handicraft_1.jpg ۱۳۹۷-۰۱-۲۲ ۰۹:۳۷

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  سایه قاچاق بر سر صنایع دستی اصفهان

  اصفهان- شهر اصفهان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی و شهر خلاق در این حوزه شناخته شده است، در سالی که به نام «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری شده، اهمیت تولید و عرضه صنایع دستی هنرمندان اصفهان در این شهر بیش از پیش شایان توجه است.

 • خطاهاي پزشكي ۱۳۹۷-۰۱-۱۵ ۱۰:۴۰

  گزارش قدس آنلاین از خطاهای پزشکی در اصفهان؛

  اکثر بیماران از پزشکان شکایت نمی کنند!

  اصفهان- جراحی پای سالم، جاگذاشتن وسیله جراحی در بدن بیمار، مرگ بیمار به دلیل نبودن پزشک جراحی که او را عمل کرده، مرگ بیمار بر اثر تشخیص نادرست عارضه از جمله قصور پزشکی به شمار می رود.

 • اعتراض کشاورزان ۱۳۹۷-۰۱-۱۴ ۱۱:۲۶

  برای احیای زاینده رود چه کردیم؟

  اصفهان- دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی استان اصفهان با ارسال نامه ای سرگشاده به دفتر قدس آنلاین در اصفهان به نکات ظریف و بسیار مهمی در خصوص آب و حقابه ها تاکید کرد.

 • ميدان نقش جهان ۱۳۹۷-۰۱-۱۴ ۱۰:۳۵

  نوروز ۹۷ در اصفهان چه گذشت؟

  اصفهان- با تمام اشتیاقی که برای آمدنش داشتیم و به خاطرش زندگی را نونوار کرده و غبار از دل و خانه زدودیم، به یک چشم بر هم زدنی گذشت؛ آری «نوروز» را می گویم!

 • روستای باغ میران ۱۳۹۶-۱۲-۲۳ ۱۴:۱۸

  روستای ۱۴۰۰ ساله باغ میران قطب گیاهان دارویی دیار نصف جهان

  اصفهان- به گفته تاریخ فرهنگ گز دکتر سجادی، روستای ۱۴۰۰ ساله باغ میران به عنوان قلعه با استحکام و با قدمت، محل استقرار نادرشاه در جنگ با افاغنه بوده و دامنه وسیع، قلعه، برج و بارو و دیگر اماکن که هنوز پابرجاست، مورد استفاده در جنگ قرار گرفته است.

 • سردار معصوم بيگي ۱۳۹۶-۱۲-۲۲ ۱۲:۱۰

  فرمانده انتظامی استان اصفهان در جمع خبرنگاران مطرح کرد:

  اراذل و اوباش خط قرمز پلیس اصفهان

  اصفهان- فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: با صدای رسا اعلام می کنم که تحرک اراذل و اوباش خط قرمز پلیس اصفهان است، اوباش باید بدانند اصفهان جای رذل گری نیست، از این رو هر دستی به روی مردم قمه بکشد را با تیر می زنیم.

 • 48724_593-1.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۱۷ ۱۶:۰۱

  گزارش قدس‌آنلاین از تجمع اعتراض آمیز کشاورزان در اصفهان؛

  دود کم آبی‌ها در چشم کشاورزان شرق اصفهان/ کشاورزان فریاد حقابه خواهی سر می‌دهند

  اصفهان- وضعیت بارش‌ها امسال در اصفهان اسفناک است، طی سال‌های گذشته این شرایط بسیار نامطلوب بوده به طوری که بسیاری از مسئولان هشدار دادند با توجه به کاهش بارندگی‌ها، اگر مدیریت درستی نداشته باشیم، احتمالاً سال آینده با مشکل تامین آب شرب نیز مواجه خواهیم شد.

 • روستای درخت سپیدار ۱۳۹۶-۱۲-۱۳ ۰۹:۰۸

  گزارش قدس آنلاین از روستای بیدشک اصفهان؛

  روستایی که به پایگاه هوایی تبدیل شده است

  اصفهان- روستای بیدشک در نزدیکی دامنه‌های منتهی به کوهستان کرکس است، در گذشته های دور درختان بید و بیدمشک زیادی در این روستا وجود داشته که به مرور زمان درختان بیدمشک از بین رفته ولی فعلا درخت بید باقی مانده است، به همین دلیل نام این روستا به «بیدشک» شهرت یافته است.

 • پوشاک خارجی ۱۳۹۶-۱۲-۰۷ ۱۱:۱۸

  قدس‌آنلاین در آستانه نوروز بازار مد و لباس را در اصفهان بررسی می‌کند؛

  بازار در تصرف پوشاک نامتعارف / متولیان پوشاک استحاله فرهنگی را جدی بگیرند

  اصفهان- کافی است سری به بازار بزنید، به سونامی مانتوهای شیشه‌ای بر خواهیدخورد که با تمام ظاهر نازیبای خود توانستند فرهنگ ایرانی را بشکنند و له کنند، مانتوهایی که نه تنها با فرهنگ ایرانی مغایرت دارند، بلکه در برابر دین ما نیز قد علم کرده‌اند و به مخالفت با آن برخاسته‌اند.

 • انس با قرآن ۱۳۹۶-۱۲-۰۶ ۱۱:۲۰

  در اصفهان؛

  شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم برگزار می شود

  اصفهان- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: مصلای شهر اصفهان در دهمین روز از اسفندماه سال جاری میزبان برگزاری شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم است.

 • سميرم ۱۳۹۶-۱۲-۰۳ ۱۵:۳۸

  آخرین خبرها از پنجمین روز سانحه هواپیمایی تهران – یاسوج؛

  توقف عملیات جستجو و انتقال پیکرهای سایر جان باختگان به دلیل اوضاع نامساعد جوی

  اصفهان- عملیات جستجو و انتقال بقیه پیکرهای جان باختگان سانحه هوایی تهران- یاسوج در صورت مساعد شدن وضعیت جوی از سر گرفته می شود.

 • یک ۱۳۹۶-۱۲-۰۲ ۲۰:۰۱

  آخرین اخبار از محل سقوط هواپیمای تهران-یاسوج

  عملیات جستجو و انتقال پیکرهای جان باختگان بازهم متوقف شد/ امکان پرواز بالگرد به هیچ وجه وجود ندارد

  اصفهان- امدادگران و نیروهای عملیاتی در چهارمین روز از عملیات جستجو موفق به انتقال بقایای پیکرهای ۷ تن از جان باختگان سانحه هوایی تهران- یاسوج شدند.

 • 1490898.jpg ۱۳۹۶-۱۲-۰۲ ۱۵:۰۵

  پیکرها به صورت زمینی به پایین منتقل می شوند؛

  کندی انتقال پیکرهای جان باختگان سانحه هوایی به علت اوضاع نامناسب جوی

  اصفهان- عملیات جستجو و انتقال پیکرهای جان باختگان سانحه هواپیمای تهران- یاسوج، به علت بدی اوضاع جوی و برف و کولاک، به کندی پیش می رود.

 • یک ۱۳۹۶-۱۲-۰۱ ۱۳:۱۴

  پیدا شدن لاشه هواپیما و پایان چشم انتظاری خانواد ه‌های داغدار/ انتقال و شناسایی اجساد قربانیان به زودی آغاز می شود

  اصفهان- ساعتی پیش خبر پیدا شدن لاشه هواپیمای ای‌تی‌آر ۷۲ مسافربری تهران- یاسوج اعلام شد و پایان چشم‌انتظاری خانواده‌های داغدار با پیدا شدن لاشه هواپیمای تهران یاسوج رقم خورد.

 • قاچاق ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۰:۰۹

  گزارش قدس آنلاین از پوشاک قاچاق در اصفهان؛

  تیرخلاص بر تولید و اشتغال / هر ۹ کالای وارداتی یک جوان را بیکار می کند

  اصفهان- این روزها آخرین روزهای سالی است که قرار بود همه‌ ما الگوی «اقتصاد مقاومتی» را به برنامه زندگی‌مان اضافه کرده و به افزایش تولید و اشتغال جوانان کمک کنیم، اما وقتی در کوچه و بازار قدم می‌زنیم و سر در مغازه‌ها و پشت ویترین‌ها تعدد مارک های خارجی را می‌بینیم، تازه می فهمیم چقدر زندگی ما خالی از اقتصاد مقاومتی است، به خصوص وقتی متوجه می‌شویم سالانه ۲۰۰ هزار تن پوشاک قاچاق به کشور وارد می‌شود.

 • IMG10075343.JPG ۱۳۹۶-۱۱-۲۳ ۱۰:۱۵

  تراژدی بحران آب ادامه دارد

  قصه تلخ آب فقط دامنگیر کشاورزان شرق اصفهان

  اصفهان- امسال برای چندمین سال متوالی کشاورزان اصفهانی با بی آبی دست و پنجه نرم می کنند، مشکلی که آن را نتیجه بی‌تدبیری مسئولان می دانند.

 • ترافیک شدید در مسیر طرقبه و شاندیز مشهد/گزارش تصویری ۱۳۹۶-۱۱-۱۴ ۱۱:۳۳

  قدس آنلاین راهکارهای بازشدن قفل ترافیک اصفهان را بررسی می کند؛

  از ویترین فروشی شهرداری تا تک سرنشینی خودروها

  اصفهان- افزایش ترافیک و به دنبال آن تشدید آلودگی هوا طی سالهای اخیر به یکی از مهمترین مشکلات فراروی کلانشهرهای ایران تبدیل شده است، در این میان خیابان های شهر اصفهان گویی کلاف های سردرگمی برای شهروندان شده اند.

 • فضای مجازی ۱۳۹۶-۱۱-۰۸ ۱۲:۴۶

  گزارش قدس آنلاین از فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی؛

  کلاهبرداران فضای مجازی در کمین مردم / ۵۰درصد کودکان زیر ۷ سال تبلت دارند

  اصفهان- حدود سه دهه است که فضای مجازی وارد کشور شده و مردم استفاده های خوبی از آن در عرصه های علمی کرده اند اما این پدیده هم همچون سایر پدیده های وارداتی با خود آسیب هایی در عرصه های فرهنگی و اجتماعی به همراه داشته است.