همه‌ی خبرهای امروز
 • ایلام ۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۲:۲۹

  نماینده مردم دهلران و آبدانان عنوان کرد:

  ضرورت بسیج دولتمردان برای رفع مشکلات ایلام

  قدس: استان ایلام بنا بر گفته نماینده مردم دهلران و آبدانان در جایگاه سوم منابع نفت و گاز کشور قرار دارد اما باوجوداینکه بر روی چاه نفت خفته است اما متأسفانه در حصار برخی از محرومیت‌ها قرار دارد به‌گونه‌ای که شادمهر کاظم‌زاده برای قرار گرفتن این استان در مسیر توسعه خواستاربسیج مسئولان است.

 • گلیم ۱۳۹۶-۰۶-۱۰ ۱۷:۵۶

  صنعت آبا و اجدادی ایلام گرفتار مدرنیته!

  ایلام، خاستگاه ملی و جهانی گلیم / محصولات چینی بلای جان صنایع دستی

  ایلام- نامش با خودش است صنایع دستی؛ یعنی آنچه که ماحصل کار دست است و ماشین در آن دخالتی ندارد و ارزش آن نیز به همین است. وقتی نقشی با دست هنرمندی منقوش می شود ارزش هنری آن بیش از ارزش مادی آن است، ساعت ها کار کردن بر روی یک طرح و رنج فراوان برای خلق یک اثر ارزشمند است.

 • مرز مهران ۱۳۹۶-۰۶-۰۹ ۱۳:۰۳

  دغدغه‌های زائران اربعین در انتظار اقدام و عمل است

  «مهران» در تب و تاب میهمانی زائران حسینی

  ایلام همه‌ساله در ایام مختلف سال و به‌ویژه اربعین حسینی تعداد زیادی از زائران عتبات عالیات از مرز مهران خارج می‌شوند که البته با دغدغه‌های متعددی روبرو است.

 • پالایشگاه گاز ایلام ۱۳۹۶-۰۵-۳۱ ۱۱:۰۶

  دو قطب صنعت ایلام چشم انتظار یک تصمیم!

  توسعه فاز دوم پالایش گاز ایلام در اما و اگر/ پتروشیمی در انتظار خوراک

  ​ایلام- وقتی که مشعل پالایش گاز ایلام روشن شد و اولین مجتمع حوزه نفت و گاز استان وارد مدار تولید شده و پس از آن مجتمع پتروشیمی در سال ۸۱ بعنوان مکمل و مبدل تولیدات پالایش گاز کلنگ زنی شده و قول داده شد که این مجتمع ظرف سه سال به بهره برداری برسد و پس از آن طرح توسعه فاز دوم پالایش گاز ایلام مصوب شده که کماکان اما و اگرهای فراوان دامن هر دو مجتمع پالایش گاز و پتروشیمی را گرفته است.

 • ایلام ۱۳۹۶-۰۵-۱۹ ۱۳:۱۳

  مراسم روز خبرنگار در ایلام برگزار شد؛

  روز خبرنگار در ایلام از متن تا حاشیه

  ​ایلام- مراسم روز خبرنگار در ایلام عصر چهارشنبه و با یک روز تأخیر برگزار شد، مراسمی که هر ساله در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد اسلامی استان ایلام برگزار می شود.

 • پوار ۱۳۹۶-۰۵-۱۸ ۱۶:۵۳

  قصه پرغصه بحران آب پایان ندارد؛

  کوچ اجباری در انتظار روستانشینان/ «چوار» در عطش دست و پا می زند

  ​ایلام- بخش چوار یکی از بخش‌های شهرستان ایلام است و وجود منابع غنی نفت و گاز و وسعت جغرافیایی، طبیعت زیبا و زمین های حاصلخیز و مرغوب آن، نشان از ظرفیت بالای توسعه آن بوده و بیشترین صنایع نفتی و شرکت های صنعتی و تولیدی استان ایلام در این منطقه استقرار یافته است.

 • گردشگری ایلام ۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۹:۳۵

  ظرفیت های بالقوه گردشگری ایلام قابلیت بالفعل شدن را دارد؛

  چالش های سرمایه گذاری در گردشگری/ اقتصاد گردشگر محور راهگشای توسعه ایلام است

  ​ایلام- جذب گردشگر و رونق صنعت توریسم، برای گذر از اقتصاد تک محصولی و نفتی، شایان توجه دولت ها و سرمایه گذاران بسیاری است. این صنعت که لازمه آن ایجاد زیرساخت های بسیاری است و می تواند راه گشای قفل اشتغال نیز باشد به سرمایه گذاری، توسعه زیرساخت ها، تبلیغات و معرفی جاذبه های آن نیازمند است.

 • ایلام ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۳۶

  قدس آنلاین بررسی می کند؛

  چالش انرژی در گیر و دار اقلیم ها/ افزایش دما توجیهی برای مصرف بی رویه نیست

  ​ایلام- ایلام دارای سه اقلیم گرم و خشک، معتدل و نسبتاً مرطوب و اقلیم سرد است؛ اما صرفاً قرار گیری در اقلیم سرد و یا گرم، نمی تواند بهانه ای برای افزایش مصرف انرژی باشد و همگان با توجه به محدویت منابع انرژی، بایستی در مصرف انرژی صرفه جویی کنند.

 • سرعتگیر ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۵:۲۴

  قدس آنلاین گزارش می‌دهد؛

  سرعت گیرهای شهر ایلام؛ کابوس رانندگان، بهشت تعمیرکاران!

  ایلام – این روزها وجود سرعت گیر در خیابان ها و بلوارهای شهر ایلام بیشتر از گذشته دیده می شود و رانندگان و صاحبان خودرو راهی جز تردد از روی آن ندارند، این سرعت گیرها که تعدادشان رو به فزونی است، در برخی نقاط مناسب اند و در برخی نقاط دیگر مایه دردسر و عذاب!

 • مرز مهران ۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۷:۳۵

  بودجه‌های قطره چکانی و زیرساخت‌های نامناسب

  ایلام برای تخصیص اعتبارات اربعین لحظه شماری می‌کند

  ضرورت تکمیل و آماده سازی زیرساخت‌های راهپیمایی عظم اربعین از چنان اهمیتی برخوردار است که ضرورت دارد هرسال پس از پایان ایام اربعین، کارهای اجرایی و زیربنایی سال آینده بلافاصله آغاز شود تا انبوه‌کارها به روزهای پایانی منتهی به اربعین معطوف نشود.

 • شهربازی غیراستاندارد ۱۳۹۶-۰۴-۱۹ ۱۶:۲۷

  برخی شهربازی‌های ایلام خودسرانه رفع پلمپ‌ می‌کنند

  بازی شهربازی‌ها با جان مردم

  ایلام - تابستان است و رفتن به شهربازی خصوصاً برای کودکان و خردسالان هیجانی فراموش‌نشدنی دارد، بی‌قراری بچه‌ها برای استفاده از وسایل مختلف بازی‌های هیجان‌انگیز، طبیعی است و در این میان والدین از ایمن بودن وسایل بازی نگرانی‌های بسیاری دارند.

 • ۳۴۰۰ میلیارد تومان کسری تکمیل زیرساخت های مسکن مهر ۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۱۸:۲۵

  قیمت تمام‌شده بالا، جانمایی نامناسب و طولانی شدن پروژه مشکل‌ساز شد

  مسکن مهر ایلام متقاضی ندارد

  ایلام- مسکن مهر ایلام چالش‌های بسیاری دارد؛ از کمبود زیرساخت‌ها، عدم جانمایی مناسب و ... که برای صاحبان آن‌ها و متقاضیان مشکلاتی را به وجود آورده است.

 • راه آهن ۱۳۹۶-۰۴-۱۱ ۱۵:۲۳

  مردم غرب کشور در انتظار شنیدن سوت قطار

  توقف ۴ ساله راه‌آهن ایلام در ایستگاه سرمایه‌گذاری

  ایلام- وعده‌ای که در آخرین روزهای دولت دهم به مردم ایلام داده شد و کلنگش را به زمین زدند، همچنان در ایستگاه اعتبارات باقی مانده است تا مردم غرب کشور در آرزوی احداث راه آهن بمانند.

 • مهران  اربعین ۱۳۹۶-۰۴-۱۰ ۲۳:۱۹

  بایسته‌های اربعین در بودجه ۹۶

  ۴ ماه تا اربعین؛ مهران فراموش نشود

  ایلام- امروز۱۰ تیر ماه ۱۳۶۵ سالروز آزاد سازی مهران بود و اکنون ۳۱سال از آزادسازی این شهر گذشته است، از روزی که رهبر فقید انقلاب حضرت امام خمینی(ره) فرمودند: «مهران را هم خدا آزاد کرد»، اما حالا پس از بیش از سه دهه، این شهر هنوز هم محرومیت‌های زیادی دارد.

 • طرح تحول سلامت ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۲:۳۲

  قدس آنلاین بررسی می‌کند؛

  طرح تحول نظام سلامت، ضعف‌ها و قوت‌ها

  ایلام- طرح تحول نظام سلامت، را باید با ضعف‌ها و قوت‌هایش دید از جذب پزشکان متخصص که مهم‌ترین دستاوردهای طرح تحول است تا افزایش ۴۴ درصدی ویزیت پزشکان خصوصی که از تبعات منفی اجرای این طرح بوده است.

 • ایلام ۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۹:۰۰

  متولیان امر به گلایه ها و نارضایتی های مردم پاسخ دهند؛

  تبدیل خیابان به پارکینگ اداری/ ترافیک بهانه است

  ایلام- اخیراً و با تصمیم شورای ترافیک استان و بدون در نظر گرفتن منافع مردم؛ یکی از خیابان های اصلی شهر ایلام با بلوک های سیمانی مسدود و به پارکینگ برای یکی از دستگاه های اداری استان تبدیل شده و موجب نارضایتی مردم به ویژه ساکنان و اهالی این خیابان شده است.

 • مرزبانان ۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۸:۴۴

  در گفت و گو با قدس آنلاین عنوان شد:

  هیچ گونه تحرک خرابکارانه در نوار مرزی غرب مشاهده نشده است/امنیت کامل مرزها

  ایلام - پس از عملیات های تروریستی داعش در تهران و شایعاتی مبنی بر درگیری هایی در مرزها استاندار ایلام گفت: تاکنون هیچ گونه تحرک خرابکارانه و مذبوحانه ای از سوی گروهک های تروریستی و داعش در این نوار مرزی مشاهده و گزارش نشده است.

 • مقابله با ریزگردها ۱۳۹۶-۰۳-۱۳ ۱۳:۱۷

  در ۱۳سال اخیر تنها یک طرح زیست محیطی مشترک اجرا شده است

  مشکلات امنیتی عراق مانع مهار کانون‌های گردوغبار

  ایلام- باوجود تلاش‌هایی که برای مهار کانون‌های گردوغبار در مرز مشترک ایلام و کشور عراق صورت گرفته است اما به دلیل مشکلات امنیتی، در طول ۱۳‌سال اخیر تنها یک طرح مشترک زیست‌محیطی اجرا شده است.

 • گرد وغبار ۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۶:۳۴

  لزوم تلاش مسئولان برای رفع مشکل ریز گرد ها

  مردم ایلام غبار تنفس می کنند!

  ایلام- روز پدیده گرد و غبار بار دیگر مناطق گوناگون ایلام را روز گذشته در بر گرفت و موجب آزار هموطنانمان شد.

 • تخلف انتخاباتی ۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۰۸:۳۶

  گزارش قدس آنلاین از بداخلاقی های انتخاباتی

  شعبات اخذ رای در برابر حضور مردم کم آوردند/حضور اموات تا خرید و فروش رای پای صندوق

  برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ایران اسلامی با سیل عظیمی از حضور مردم روبرو شد که تعدادی از شعبات اخذ رای در برابر تقاضای حضور مردم کم آوردند.