همه‌ی خبرهای امروز
 • مرغهای تلف شده در اثر بیماری ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۱۲:۴۰

  گزارش قدس آنلاین از چالش های یک بیماری؛

  آنفلوآنزا یا نیوکاسل، مسئله این است! / شانه خالی کردن دامپزشکی ایلام و مسئولان بیمه از زیر بار مسئولیت

  ایلام- قصه مرغ و مرغداری ها در ایلام انگار تمامی ندارد. یک روز کاهش شدید قیمت، یک روز افزایش قیمت نهاده های دامی، یک روز آنفلوآنزا و یک روز شانه خالی کردن بیمه و مسئولان از زیر بار مسئولیت!

 • کسادی بازار ایلام ۱۳۹۶-۱۰-۲۵ ۱۲:۲۶

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  بازار بی رونق، رمق را از ایلام گرفته است

  ایلام- بازار، قلب تپنده جامعه و اقتصاد است، رونق بازار و گردش پول و سرمایه در آن، رشد اقتصادی و خروج از رکود را می تواند در پی داشته باشد.

 • بیمه شخص ثالث ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۵:۱۵

  بخشنامه ای که از اقشار ضعیف حمایت نمی کند؛

  حمایت بیمه مرکزی کاهش یافت/بیمه شخص ثالث با تقسیط حداقلی

  ایلام- بخشنامه اخیر بیمه مرکزی به تمامی بیمه های کشور مبنی بر کاهش تقسیط بیمه شخص ثالث به حداکثر ۶ ماه و پیش پرداخت ۲۵ درصد برای اشخاص حقوقی و ۵۰ درصد برای اشخاص حقیقی، دست بسیاری از اقشار ضعیف جامعه، مشاغل آزاد، تاکسیداران و رانندگان را به اصطلاح در پوست گردو گذاشته است.

 • رانش زمین چوار ۱۳۹۶-۰۹-۱۱ ۱۸:۳۰

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  بحران فرونشست!

  ایلام- در اثر زلزله یکشنبه شب ۲۱ آبان ماه سال جاری، بخشی از زمین های مسکونی شهر چوار در ۱۵ کیلومتری شهر ایلام فرونشست و ۵ واحد مسکونی را به کام فرو برد، این حادثه خوشبختانه هیچ تلفات جانی در بر نداشت اما وضعیت این قسمت از شهر چوار کماکان مبهم است و هر لحظه احتمال فرونشست مجدد و گسترده شدن را دارد.

 • مدرسه ۱۳۹۶-۰۸-۱۴ ۱۰:۵۶

  آسیب های نظام آموزشی تحصیل به شرط پول

  مدارس به بنگاه‌های زودبازده تبدیل شده‌اند

  ایلام - براساس اصل ۳۰ قانون اساسی؛ دولت موظف است وسائل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه فراهم سازد و وسائل تحصیلات عالی را تا سرحد خودکفائی کشور به طور رایگان گسترش دهد.

 • ترانس برق ۱۳۹۶-۰۸-۰۲ ۱۳:۵۲

  آپارتمان های ایلام در انتظار روشنایی

  ایلام- «برق» در جامعه امروزی به اندازه اکسیژن و آب برای زندگی بشر امروزی حیاتی و مهم شده است و بدون این انرژی زندگی برای انسان امروزی مقدور نخواهد بود، چرا که وابستگی به انرژی برق بیش از اندازه شده و هیچ وسیله ای در زندگی انسان نیست که به نوعی به برق و انرژی آن نیازمند نباشد.

 • مرز مهران ۱۳۹۶-۰۷-۳۰ ۱۰:۰۳

  مرز مهران معبر زائران ۱۳ استان می‌شود

  خانه‌تکانی ایلام برای پذیرایی از زائران حسینی

  ایلام- خروجی مرزی مهران در ۹۶ کیلومتری مرکز استان ایلام به‌عنوان محور اصلی ورود و خروج زائران عتبات عالیات ایران و عراق مطرح است و انتظار می‌رود در ایام اربعین امسال شمار ورود و خروج زائران از مرز مهران با افزایش ۲۰ درصدی به نسبت پارسال به حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برسد

 • جنگ ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۰۹:۴۴

  ارتزاق برخی افراد را به میدان مین می فرستد

  «ضایعات جنگی» چاشنی معیشت مرزنشینان

  قدس آنلاین- بنا بر آمار رسمی که در نیمه دهه ٨٠ اعلام شد، یک‌میلیون و ٣٨٠ هزار هکتار از زمین‌های استان خوزستان، بیش از ٤٠٠ هزار هکتار از زمین‌های استان ایلام، یک هزار و ٤٨٠ هکتار از زمین‌های استان کردستان، ٦٩١ هزار هکتار از زمین‌های استان کرمانشاه و ٥٩ هزار هکتار از زمین‌های استان آذربایجان غربی آلوده به مین و مهمات منفجرنشده باقیمانده از دوران جنگ بود.

 • مرغداری های ایلام ۱۳۹۶-۰۷-۲۲ ۱۴:۲۰

  در سال اقتصاد مقاومتی  فراموشی تولید و اشتغال؛

  صدای تیشه بر ریشه صنعت مرغداری ایلام به گوش می رسد

  ایلام – «مرغ» واژه ای آشنا برای همه مردم است و تولید کنندگان این پرنده خوشنام و خوشگوار در ایلام، این روزها کامشان به تلخی گراییده و دیگر مرغ در دهان آنها مزه ای ندارد و شاید دیدنش در سر سفره، آنان را نه تنها  مسرور نکند بلکه به یاد اقساط و بدهی بیاندازد!

 • ایلام ۱۳۹۶-۰۷-۱۸ ۰۹:۳۷

  وعده ای که تکرار می شود

  تعریض جاده ایلام در تنگنای اعتبارات

  قدس: شهرستان مهران طی سال‌های به عنوان دروازه عتبات عالیات مطرح شده است، اما نداشتن راه‌های ارتباطی مناسب، نبود امکانات رفاهی از جمله هتل‌های مجهز، محدود بودن فضای پایانه مرزی مهران بخصوص در ایام اربعین، و... از مهم‌ترین مشکلات شهرستان و مرز مهران است.

 • عزاداری ۱۳۹۶-۰۷-۰۹ ۰۸:۲۴

  آئین عزاداری در ایران

  «عشق» اینجا غوغا می‌کند

  قدس آنلاین-نخل گردانی، طبق کشی، طشت گذاری، دسته‌های شاخسی واخسی، زارخاک، گِل مالی، بیل زنی و...» تنها مشتی از خروارها جلوه‌ها و مراسم‌های عزاداری است که مردم شهرهای مختلف ایران در این روزها و شب‌های عزای سید و سالار شهیدان انجام می‌دهند.

 • مهران ۱۳۹۶-۰۷-۰۴ ۰۹:۱۷

  باوجود نزدیک شدن به بزرگ‌ترین راهپیمایی جهان اسلام

  وعده‌های مسئولان به نیمه‌راه مهران-کربلا رسید

  ایلام-وقتی روی تابلو کنار جاده می‌بینی نوشته کربلا۳۰۰ کیلومتر با تمام وجود وسوسه می‌شوی راهی شوی فقط به زیارت می‌اندیشی و چیز دیگری به ذهنت نمی‌آید...

 • ایلام ۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۲:۲۹

  نماینده مردم دهلران و آبدانان عنوان کرد:

  ضرورت بسیج دولتمردان برای رفع مشکلات ایلام

  قدس: استان ایلام بنا بر گفته نماینده مردم دهلران و آبدانان در جایگاه سوم منابع نفت و گاز کشور قرار دارد اما باوجوداینکه بر روی چاه نفت خفته است اما متأسفانه در حصار برخی از محرومیت‌ها قرار دارد به‌گونه‌ای که شادمهر کاظم‌زاده برای قرار گرفتن این استان در مسیر توسعه خواستاربسیج مسئولان است.

 • گلیم ۱۳۹۶-۰۶-۱۰ ۱۷:۵۶

  صنعت آبا و اجدادی ایلام گرفتار مدرنیته!

  ایلام، خاستگاه ملی و جهانی گلیم / محصولات چینی بلای جان صنایع دستی

  ایلام- نامش با خودش است صنایع دستی؛ یعنی آنچه که ماحصل کار دست است و ماشین در آن دخالتی ندارد و ارزش آن نیز به همین است. وقتی نقشی با دست هنرمندی منقوش می شود ارزش هنری آن بیش از ارزش مادی آن است، ساعت ها کار کردن بر روی یک طرح و رنج فراوان برای خلق یک اثر ارزشمند است.

 • مرز مهران ۱۳۹۶-۰۶-۰۹ ۱۳:۰۳

  دغدغه‌های زائران اربعین در انتظار اقدام و عمل است

  «مهران» در تب و تاب میهمانی زائران حسینی

  ایلام همه‌ساله در ایام مختلف سال و به‌ویژه اربعین حسینی تعداد زیادی از زائران عتبات عالیات از مرز مهران خارج می‌شوند که البته با دغدغه‌های متعددی روبرو است.