همه‌ی خبرهای امروز
 • شهرداری اهواز ۱۳۹۶-۱۲-۲۴ ۱۷:۵۹

  خواب زمستانی شهرداری اهواز به پایان نرسیده؛

  خانه ای که نزدیک عید هم تکان ندارد

  اهواز- چند روز بیشتر به پایان سال و آمدن عید نمانده اما شهرداری اهواز هنوز در خواب زمستانی است، چراکه از بازسازی و زیبا سازی شهر و رفع معضلات شهری به شکل سطحی حتی برای خالی نبودن عریضه هم خبری نیست، اگر بازارهای این کلانشهر شلوغ نمی شد و دست فروش ها بساط نمی کردند نشانی از آمدن نوروز نداشت.

 • مهربانی ۱۳۹۶-۱۲-۲۱ ۰۹:۴۷

   واکسن مهربانی!

  اهواز_ هیچ واکسنی به اندازه مهربانی کردن و مهربانی دیدن قادر نیست جسم و جان انسان ها را در مقابل انواع نگرانی ها، ناراحتی ها و بیماری ها واکسینه کند.

 • مادر ۱۳۹۶-۱۲-۱۸ ۱۵:۵۶

  نوشتاری به بهانه روز مادر؛

  روزی که مادرم راه را از بیراهه نشانم داد

  اهواز_ در فرهنگ عشایر برای مادر واژه پیرزن به کار نمی برند بلکه از واژه شیر زن استفاده می کنند...

 • شهرداری ۱۳۹۶-۱۲-۱۴ ۱۰:۱۵

  در پی اعتراضات کارگران شهرداری به حقوق های عقب مانده؛

  مسکن های درد آور، حاصل وعده های بی عمل

  اهواز- از قرار معلوم خوزستان مقر نارضایتی حاصل از حقوق های عقب مانده کارگران و عادی شدن پایمالی حقوقی که احقاق نمی شوند است.

 • گردو خاک ۱۳۹۶-۱۱-۲۹ ۱۳:۲۰

  گله مندی آسمان از روزهای خاکی خوزستان؛

  این چتر، ماسک می خواهد!

  اهواز_ گفتند باران به خوزستان هم می آید؛ در میان این همه روزهای خاکی که دیگر آنقدر گوش ها را پر کرده است که حتی قیافه مردم و مسئولان را با شانه بالازدنی بی قید می بینیم...

 • خاک ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۱۲:۳۲

  اهواز؛ آسمانی با رنگ قهوه‌ای

   اهواز_ مدتی است که رنگ آسمان خوزستان پریده و دیگر آبی نیست؛ کودکان خوزستانی حالا باید برای رنگ آمیزی کردن آسمان و زمین‌ در نقاشی‌هایشان برای هر دو از رنگ قهوه‌ای استفاده کنند و در حسرت یک روز پاک باشند.

 • " عین ۲" خطری جدی برای سلامت مردم و محیط زیست ۱۳۹۶-۱۱-۱۸ ۱۴:۱۶

  حرمت شهر را شهروندانش نگه می دارند؛

  شهر ما خانه ما نیست!

  اهواز- شهر ما خانه ما قدیمی ترین شعار و نوشته ای است که برای نریختن زباله  و حفظ پاکیزگی شهر روی در و دیوار شهر و یا بدنه اتوبوس های شهری هم نقش بسته، مسئولیتی که در اهواز فراموش شده است...

 • حق شهروندی ۱۳۹۶-۱۱-۱۰ ۱۴:۵۲

  حقوق شهروندی پیش نیاز توسعه 

  اهواز_ نگاهی به کشورها و جوامع توسعه یافته و رفتارهای فرهنگی و اجتماعی شهروندان آنها و مقایسه آن  با رفتار شهروندان جوامع توسعه نیافته نشان می دهد که توسعه یافتگی ارتباط و نسبت مستقیمی با رفتارهای شهروندی دارد.

 • گرد و غبار ۱۳۹۶-۱۱-۰۳ ۱۰:۴۹

  خوزستان، زیرِ دست و پای غبار

  عیادت بیمار، ثواب دارد

  در علم طب آمده تنفس بیش از حد گرد و غبار، ریه ها را از کار می اندازد. از کار می اندازد چون ماهیت ریزگردها از گِل رُس است و رُس، سیلیس و سولفات دارد و فلزات سنگینی چون نیکل و سرب و کادمیم!

 • خاک ۱۳۹۶-۱۰-۳۰ ۱۵:۲۸

  ریزگردها باز هم مدیران اهواز را غافلگیر کرد؛

  مدیریت بحرانی که مدیریتش هم غبار گرفته است

  اهواز_برای خوزستانی چه فرقی می کند ریز گرد اجنبی باشد یا وطنی آنچه به او می رسد سوزش ریه است و هوای خاکی که حالا میان بی مدیریتی بزرگترین نهاد مدیریت، بحران تمامی ندارد و روز به روز بدتر می شود.

 • پسته ۱۳۹۶-۱۰-۰۵ ۱۵:۲۹

  چوب دو سر باخت؛

  «نخلستانهای خوزستان» یا «پسته رفسنجان»

  اهواز_ مدتی است همهمه های انتقال آب کارون در میان مردم و اهالی رسانه پیچیده است، خبرهای خوبی هم از این حیث به گوش نمی رسد از اعتراضات گاه و بیگاه مردم تا ترک جلسه شورای اداری با حضور معاون اول رئیس جمهور توسط نمایندگان شهرهای مختلف خوزستان، هر روز در صفحه اول سایت ها و روزنامه های استانی، محلی خودنمایی می کند.

 • جنگل ۱۳۹۶-۱۰-۰۴ ۱۸:۰۱

  دلسوزان درختان شکسته و افتاده

  اهواز_ طرح تنفس جنگل یا همان توقف بهره برداری تجاری از جنگل‌های شمال، بعد از مصوبه سال ۹۲ هیات وزیران به طور جدی در کشور پیگیری شد،این طرح بهمن ماه سال گذشته در جریان تصویب برنامه ششم توسعه، با کش و قوس‌های فراوان در مجلس نهایی شد و پس از ابلاغ به مرحله اجرا درآمد.

 • زیست ۱۳۹۶-۱۰-۰۲ ۱۳:۴۲

  تیر خلاص دولت محیط زیستی بر پیکر عرصه‌های طبیعی ایران

  اهواز_ حسن روحانی نام دولت خود را محیط زیستی گذاشت و انتظار می‌رفت که در این دولت کمی بیش از سایر دولت‌ها که نامی از محیط زیست به زبان نمی‌آورند، به مسایل توسعه پایدار و حفظ محیط زیست توجه شود.

 • الودگی ۱۳۹۶-۱۰-۰۲ ۱۲:۳۵

  «آلودگی هوا» ابزاری سیاسی برای سیاستمداران و سم مهلک برای مردم!

  اهواز_ آلودگی هوای کلانشهرها اگرچه به واقع جان هزاران انسان را می گیرید و شاخص های آلودگی هوای کلانشهرها تنفس را برای بیماران قلبی و عروقی و سکته مغزی سخت کرده و میزان مرگ و میر در این دو گروه را افزایش می دهد اما در میان سیاستمداران فقط به ابزاری برای تصفیه حسابهای سیاسی تبدیل شده است!

 • گردشگران نوروزی در پارک طبیعی و مجموعه گردشگری هفت حوض مشهد ۱۳۹۶-۰۹-۲۹ ۱۸:۲۹

  ناامنی پارک‌های اهواز آرامش را از مردم گرفته است

  اهواز _عضو شورای اسلامی شهر اهواز با انتقاد از نبود امنیت در پارک‌های اهواز گفت: آرامش مردم در پارک‌ها سلب شده است که این موضوع تبعات خود را بر سلامت روان خانواده‌ها خواهد گذاشت.

 • کلانتری ۱۳۹۶-۰۹-۲۷ ۱۵:۳۸

  عیسی کلانتری رفتار خارج از حدود متعارف

  اهواز_ در میان افراد طرف گفتگوی عیسی کلانتری معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست ، وی اگر یکی از آنها را در هیأت «وکلای قانونی مردم» می دید ،صد البته به احترامش از جای خود بر می خاست و به سخنانش فارغ از درستی یا نادرستی آن گوش می سپرد.

 • کنعانی ۱۳۹۶-۰۹-۲۴ ۱۲:۵۷

  به تو هیچ ربطی نداره!؟

  اهواز_ به تو هیچ ربطی نداره...بی ربط ترین و مزخرف ترین جمله ای که می توان به یک نماینده مجلس و وکیل قانونی مردم یک شهر و یا استان گفت.

 • دهقان فدا کار ۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ۱۵:۲۷

  دهقان فداکار قصه های کودکی مان

  اهواز_ گرامی باد یاد و خاطره دهقان فداکار قصه های کودکی مان، ازبرعلی حاجوی یا همان ریزعلی خواجوی خودمان که سالها اسمش را هم به غلط صدا زدیم...

 • سید مهدی ناظمی قره باغ ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۳:۴۵

  یک دعوت

  اهواز_ من نمی دانم کشور ما اکنون بیشتر زلزله تجربه می کند یا ژاپن، ولی قطعاً این هست که کمتر کشوری در دنیا به اندازه ما از زلزله و سیل و بلایای مشابه آسیب می بیند...

 • کالای ۱۳۹۶-۰۹-۰۵ ۱۳:۱۱

  مرغ همسایه

  اهواز_ ما ایرانیان که قاعدتا می بایست هنر نزد ما باشد و بس! علاوه بر هنرها و خصلت های مثبت و منفی که داریم سه خصلت و مشخصه ی مهم دیگر نیز داریم که کمتر شاید بدان پرداخته شده باشد.

 • زلزله ۱۳۹۶-۰۹-۰۴ ۱۳:۴۳

  زلزله ای که هیچ کس برایش گریه نکرد!

  اهواز_ روایت هایی که از آنجا می رسد بسیار دلخراش است...

 • سید مهدی ناظمی قره باغ ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۱۳:۰۹

  زلزله و ولوله

  اهواز_ زلزله تأسف بار استان کرمانشاه، بار دیگر نشان داد در جامعه ای زندگی می کنیم که حواشی بر متن آن غلبه دارد و حتی در حادترین شرایط، نمی توانیم به تشخیص اولویتها و ضرورتها برسیم...

 • بدوی ۱۳۹۶-۰۸-۲۴ ۱۲:۰۶

  حبیب اهواز شهید شد

  اهواز_ عصر دلگیر یکی از روزهای آبان ماه ٩٦، تکیه گرفته ام درختی را مقابل خروجیِ فرودگاه اهواز، مسافرم رخ می نماید، دستی به سینه می گذارم و دستی از بُهت به سر، پای رفتن ندارم، این بار مسافرم آرام خوابیده است آخر در یک تابوت بهشتی، مزیّن به شمایل شهید و بیرق میهن، نجوا می کنم با خود، «حاج حبیب» خوش آمدی برادر...

 • استقرار پاویون ایران در نمایشگاه نفت و گاز عمان و ترکمنستان ۱۳۹۶-۰۸-۱۵ ۱۴:۳۵

  فستیوال سازه های صنعتی و تحولی در نگاه صنعت نفت

  اهواز- نُهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان امسال با حال و هوایی متفاوت تر...

 • خاک ۱۳۹۶-۰۸-۱۳ ۱۱:۱۴

  دوباره ریزمرگ؛

  ما هنوز هم هوا نداریم با آنکه هوایش را داشتیم!

  اهواز_ اوایل دهه۸۰بود که ریزگردها میهمان خوزستان شدندو آبی آسمانش را شکلاتی کردن، کام مردم اما در روزهای گردو خاکی شیرین نشد نفس ها تنگ تر شد...

 • شورای شهر ۱۳۹۶-۰۸-۱۲ ۱۱:۳۶

  لزوم تجلیل از بزرگان اقوام خوزستانی

  اهواز - محمد هادی قنوات عضو شورای پنجم اهواز گفت: تجلیل و تکریم بزرگان اقوام خوزستانی یک امر لازم و شایسته است که مرجب افزایش همبستگی اجتماعی در سطح استان خواهد شد.

 • سید مهدی ۱۳۹۶-۰۸-۰۷ ۱۴:۵۴

  هراس از خود

  اهواز_ ظاهر امر چنین است که نویسنده ای می نویسد و خواننده ای می خواند.

 • شلمچه ۱۳۹۶-۰۸-۰۷ ۱۴:۰۳

  تجلی شیعه با پای پیاده در مسیر کربلا

  اهواز- این روزها در شلمچه مردم آماده می شوند و کوله بار می بندند تا بروند، مثل همان وقتها که ۸ سال طول کشید اما این بار نه برای جنگ. پیاده روی کیلومترها راه، به اسم اربعین و به عشق آزادگان کربلا...

 • منبع آب ۱۳۹۶-۰۸-۰۳ ۱۶:۴۸

  منبع آب آب ندارد! شقایق جان ندارد!

  اهواز- خانه اینجا جای امنی نیست ....

 • خوزستان ۱۳۹۶-۰۸-۰۲ ۱۲:۳۲

  خوزستان و دیگر هیچ

  اهواز- محرومیت، مظلومیت و تبعیض این سه کلیدواژه طلایی بخوبی گویای وضعیت بحرانی خوزستان است. وضعیتی که نتیجه سیاستگذاری‌های غلطی است که در دهه‌های گذشته، تدوین شده‌اند. سیاستگذاری‌هایی که سرنوشت شومی را برای استان خوزستان رقم زدند و خوزستان را در سراشیبی سقوط قراردادند.