همه‌ی خبرهای امروز
 • برق رسانی دیروز ۱۰:۱۰

  باوجود وعده‌های متعدد

  تب هزینه برق در خوزستان پائین نیامد

  اهواز-استان های خوزستان ،سیستان و بلوچستان،بوشهر، هرمزگان، یزد و کرمان ازجمله مناطق گرمسیر در کشور هستند که مردمان آن‌ها فقط چند ماه از سال را با آب‌وهوای معتدل سپری می‌کنند و باقی ایام را از گرمای شدید و نفس‌گیر هوا در رنجند.

 • نفس های اهواز به شمارش افتاد..‌‌. ۱۳۹۶-۰۹-۰۱ ۱۱:۱۳

  قصه خاک خوزستان به سر نرسید

  ریزگردها اهواز را از خواب غفلت بیدار نکرد

  اهواز- قصه پرغصه ریزگردها در خوزستان ماجرایی است که با وجود گذشت چند سال از وقوع آن هنوز راهکاری اساسی برای رفع این مشکل ارائه نشده و خاک و ریزگرد باید باز هم میهمان ریه مردم این خطه از سرزمینمان باشد.

 • اهواز خاک ۱۳۹۶-۰۸-۳۰ ۱۳:۵۷

  آسمان اهواز خاکی شد

  اهواز- روز سه شنبه میزان غلظت گردوغبار در اهواز به ۲۳ برابر حد مجاز رسید و آسمان این کلانشهر را خاکی کرد.

 • جاده /گزارش تصویری ۱۳۹۶-۰۸-۲۷ ۱۲:۵۶

  پروژه جاده مسجدسلیمان-بازفت با مشکل کمبود نقدینگی و کارگر مواجه است

  اهواز_ مدیر حوزه طرح های شرکت ساخت در خوزستان در پی اعتراض پیمانکاران پروژه جاده مسجدسلیمان_بازفت (گدار) گفت: اوراق بهاداری از سوی وزارت راه و شهرسازی اخیرا اعلام شده که ماه آینده به پیمانکاران پرداخت می شود.

 • نان ۱۳۹۶-۰۸-۲۴ ۱۰:۵۰

  سفره اهوازی ها در حسرت نان باکیفیت

  وقتی آب در نانوایی ها سلامت مردم را به خطر می اندازد

  اهواز-ناسالم بودن آب آشامیدنی در خوزستان با داشتن املاح بسیار شهروندان را ناچار به استفاده از دستگاه های تصفیه آب کرده است، این در حالی است که بسیاری از نانوایی های اهواز از همین آب و بدون دستگاه تصفیه آب در پخت نان استفاده می کنند.

 • لنج ۱۳۹۶-۰۸-۲۳ ۰۹:۵۴

  حکایت لنج های به گل نشسته

  شناورهای جنوب از گرانی سوخت می‌سوزند

  اهواز- شناور داری و اشتغال بر روی لنج ازجمله مشاغلی است که باپوست و گوشت مردم جنوب کشور عجین شده است و اقتصاد آن‌ها را با صید گره‌زده است.

 • امپراتور ۱۳۹۶-۰۸-۲۱ ۱۵:۳۶

  زنگ خطر رده سرخ برای «سمندر امپراتور»

  جانوری که فدای زیبایی اش می شود

  اهواز- خشکسالی، چشمه های خشک شده و آبشارهایی که در حال از بین رفتن است و از سوی دیگر آلودگی های آب دست به دست صید های غیر مجاز داده اند تا یکی از زیباترین نمونه های سمندر که متعلق به استان خوزستان  است از بین برود.  

 • ساختمانها ۱۳۹۶-۰۸-۱۸ ۱۳:۴۲

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  ساخت و سازهای بی روح در اهواز/ پیامد بی توجهی به طراحی شهری

  اهواز- در خیابان ها و کوچه پس کوچه های اهواز که قدم برداری شکل و شمایل ساختمان های شهر شباهتی به یکدیگر ندارند از سوی دیگر نوع معماری این ساختمان ها باعث شده ساکنین آن مشکلات عدیده ای داشته باشند.

 • بیابان ۱۳۹۶-۰۸-۱۶ ۱۳:۰۹

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  ارثیه شوم بیابان زدایی برای خوزستان/ سرطان محیط زیست درکمین استان

  اهواز- کسی شاید فکر نمی کرد خوزستانی که منبع آب است روزگاری با بیان زدایی دست و پنجه نرم کند اما حالا بیابان زدایی در استان خوزستان یکی از مهمان های خوانده شده از انتقال آب است که طرح هایش داد اهالی محیط زیست، مردم و دلسوزان را درآورده است هرچند فقط افسوس است که می ماند وقتی که این طرح ها به همان شکل پیگیری می شود...

 • کشاورزی ۱۳۹۶-۰۸-۱۵ ۱۵:۲۸

  نارضایتی کشاورزان از پرداخت نشدن پول گندم/ مسئولان: درصد بسیار جزئی پرداخت نشده است

  اهواز_مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۴ خوزستان در رابطه با کشاورزانی که کل مبلغ فروش گندم خود را دریافت نکرده‌اند؛ می گوید: با اقدام رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تا آخر این ماه کلیه مطالبات کشاورزان خوزستان پرداخت می شود.

 • خاک ۱۳۹۶-۰۸-۱۰ ۰۸:۵۵

  نسخه ریزگردها با آب پیچیده می شود

  اهواز_ معاون اجرایی و سخنگوی انجمن محیط زیست استان خوزستان عنوان می کند: اگر سدهابه صورت موقت باز شود و کانون‌های آبی پر از آب شوند کانون‌های ریز گرد به راحتی بساطشان جمع می شود.

 • غلظت ذرات معلق هوا ، گردوخاک ۱۳۹۶-۰۸-۰۹ ۱۷:۲۲

  آسمان خوزستان خاکی شد/گردوخاک مردم را غافلگیر کرد

  اهواز- صبح امروز سه شنبه وقوع پدیده گرد و خاک در آسمان خوزستان باعث غافلگیری مردم شد چرا که با وجود تجهیزات و تهمیدات هواشناسی، عدم پیش بینی غبارآلوده شدن هوای این استان برنامه ریزی روزمره بسیاری از مردم را دچار مشکل کرد.

 • عامل انتشار تصاویر شخصی در فضاي مجازي دستگیر شد ۱۳۹۶-۰۸-۰۷ ۱۵:۵۱

  وقتی فضای مجازی پا در کفش مدیران می کند

  اهواز- این روزها در فضای مجازی گروه هایی تحت عنوان «خدمات رسانی آب و فاضلاب اهواز» و «شهرداری» تشکیل شده که ابهامات بسیاری را به وجود آورده است به گونه ای که حتی مدیران روابط عمومی این ادارات از وجود این گروه های خبری اطلاعی ندارد.

 • شبکه ۱۳۹۶-۰۸-۰۷ ۰۹:۴۳

  بازاریابی های اینترنتی خوب یا بد؟

  اهواز- مسئول دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات بازاریابی اینترنتی می‌گوید: محور بازاریابی‌های اینترنتی دو سایت مربوط به مرکز اسناد و بازرگانی ایران است، شرکت‌های مجاز در آنجا ثبت‌شده و مشخص است، حدود ۲۱ شرکت در سطح کشور در حال فعالیت است که مجوز خود را از شرکت صنعت، معدن تجارت کسب کرده‌اند و در سطح استان‌ها فقط همین چند شرکت شعبه‌های مجاز دارند.

 • راسفند ایذه ۱۳۹۶-۰۸-۰۶ ۲۱:۳۷

  راسفندی ها دیگر بوی تعفن زباله ها را استشمام نمی کنند

  اهواز_روستای راسفند از توابع بخش مرکزی ایذه روستایی است که اکنون بیش از ۲۸ سال این روستا محل دفن زباله های شهرستان ایذه شده است، همچنین شهرکی در این روستا واقع شده که ۲۲ سال از عمرش می گذرد اما در این مدت چشمش به آسفالت گرم نشده است.

 • منبع اب ۱۳۹۶-۰۸-۰۶ ۲۱:۱۹

  انفجار گاز در کوی رمضان اهواز جان گرفت

  اهواز-شب گذشته حادثه ای تلخ، ۳۰ مهر را برای مردم کوی رمضان اهواز تکرار کرد تا در ۵ روز دوبار به عزا بنشینند.

 • نمایشگاه عکس هفته دفاع مقدس ۱۳۹۶-۰۸-۰۶ ۱۱:۳۸

  یادمان‌های ایثار و شهادت درشان مردم اهواز نیست

  خوزستان پیشتاز در جنگ بازمانده از موزه دفاع مقدس

  اهواز- اگر خوزستان را پایتخت دفاع مقدس تصور کنیم احداث باغ‌موزه را می‌توان پایتخت این استان و سند افتخارآمیز آن دانست اما متأسفانه باوجوداینکه این استان درنبرد حق علیه باطل نسبت به سایر استان‌ها پیشتاز بوده است اما در حوزه ایجاد باغ‌موزه دفاع مقدس عقب‌مانده است.

 • درختان کنوکارپوس ۱۳۹۶-۰۸-۰۳ ۱۰:۲۲

  «کنوکارپوس» عامل نفس‌تنگی اهوازی‌ها

  اهواز- اگر فرصت کرده و میان اخبار سال‌های اخیر خوزستان از گردوغبار، تعطیلی مدارس، قطعی‌های مداوم برق و حاشیه‌های شورای شهر و شهرداری و آموزش‌وپرورش سرک کشیده باشید، از سال 90 یک نام در میان خبرهای این استان خودنمایی می‌کند «کنو کارپوس» درختی که قصه‌ها دارد و از شورای شهر، کارگروه استانداری تا متهمی ردیف اولی تنگی نفس‌های پاییز و باران اسیدی را به چالش کشیده است.

 • کتابخانه ۱۳۹۶-۰۸-۰۲ ۱۰:۲۰

  کتابخانه‌های اهواز از تعداد انگشتان دست تجاوز نمی‌کند

  یار مهربان و نامهربانی‌های شهروندان

  اهواز-  سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان خوزستان عنوان می‌کند: با رصد کلانشهر اهواز می‌بینید که اکثر مناطق این شهر فاقد کتابخانه است، به ازای هر ۱۰۰ نفر یک متر و ۴۰ سانتی متر فضای کتابخانه‌ای در اهواز داریم و درصد عضویت مردم در همین تعداد دو و دودهم است. یعنی از همان فضای موجود هم درست استفاده نمی‌شود.

 • اربعین ۱۳۹۶-۰۷-۲۹ ۰۹:۲۶

  ۴۰۰موکب در مرزهای خوزستان برپا شد

  شلمچه در تدارک میزبانی زائران حسینی

  اهواز– پایانه چذابه در ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز، و پایانه مرزی شلمچه در ۱۶ کیلومتری غرب خرمشهر ۲ کانون اصلی تردد زائران اربعین حسینی است

 • فولاد مبارکه ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۰۹:۳۵

  به دلیل زیان انباشته؛

  صنعت فولاد خوزستان شکننده است

  اهواز- گروه ملی یکی از شرکت‌های مهم فولادی کشور است که در سال ۱۳۴۲ در شهر اهواز تأسیس و بعد از انقلاب اسلامی این شرکت به علت برخورداری از خطوط و محصولات فرآیندهای نورد به شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران نام‌گذاری شد

 • آرمان ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۷:۵۰

  امیدهایی که با آتش آرمان خاکستر شد

  اهواز- بامداد ۱۷ مهرموسسه آرمان اهوازدر میان آتش سوخت تا اندک امید سرمایه گزاران و مالباختگان آن برای بازگشت سرمایه از دست رفته به خاکستر تبدیل شود...

 • عزاداری ۱۳۹۶-۰۷-۰۹ ۰۸:۲۴

  آئین عزاداری در ایران

  «عشق» اینجا غوغا می‌کند

  قدس آنلاین-نخل گردانی، طبق کشی، طشت گذاری، دسته‌های شاخسی واخسی، زارخاک، گِل مالی، بیل زنی و...» تنها مشتی از خروارها جلوه‌ها و مراسم‌های عزاداری است که مردم شهرهای مختلف ایران در این روزها و شب‌های عزای سید و سالار شهیدان انجام می‌دهند.

 • مسجد سلیمان ۱۳۹۶-۰۶-۲۷ ۱۰:۰۹

  شهروندانی در آرزوی مهاجرت

  مسجد سلیمان غنی از ثروت فقیر از امکانات

  اهواز- نخستین خط آهن خاورمیانه، نخستین کارخانه برق خاورمیانه، نخستین بیمارستان و مسکن مدرن خاورمیانه، فوران چاه شماره یک خاورمیانه و مسجدسلیمان با نفت متولد شد، اما در گذر زمان اکنون مسجدسلیمان که روزگاری نخستین نشانه‌های شهرنشینی در کشور در آن ظهور یافت، از در اختیار داشتن کمترین امکانات یک زندگی ساده شهری بی نصیب مانده و بسیاری از ساکنان آن در آرزوی مهاجرت از این شهر رویایی هستند.

 • نیشکر ۱۳۹۶-۰۶-۲۶ ۱۰:۲۲

  قطب تولید نیشکر فاقد کارخانه شکر

  رؤیای شیرین خودکفایی تلخ شد

  اهواز- رؤیای خودکفایی شکر ازجمله آرزوهای دولتمردان است که برخلاف این باور سرمایه‌گذاری و حمایت لازم از این صنعت به‌ویژه در مهد تولید شکر دیده نمی‌شود.

 • صنعت چین ۱۳۹۶-۰۶-۲۴ ۱۲:۳۹

  به دلیل ضعف در زیرساخت ها

  چراغ صنعت دزفول کم فروغ است

  دزفول-شهرک صنعتی دزفول عمری ۲۵ ساله دارد و در حال حاضر گذشت ربع قرن از راه اندازی این شهرک به خوبی غبار فرسودگی نشسته بر چهره اش را نمایان کرده است.

 • سیل ۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۲۱

  ضرورت احداث پایگاه امداد اضطراری در شهرستان باغملک

  اهواز- منطقه شهرستان باغملک به دلیل بارش باران های سیل آسا در ایام پاییز و بهار، بارش برف سنگین در ایام زمستان، نبود جاده های قابل دسترس برای کمک رسانی و ... نیاز این منطقه را به احداث پایگاه امداد اضطراری و اسکان دوچندان کرده است.

 • خسارت کشاورزی ۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۲۲:۴۰

  روزهای سخت کشاورزان در صف دریافت خسارت بیمه

  اهواز- کشاورز برای اطمینان از نابود نشدن محصولاتش هیچ امیدی ندارد او بذر را می‌پاشد، آبیاری می‌کند و مراحل دشوار و پرهزینه داشت و پرورش محصول را به امید روزی که محصولش به بار بنشیند، انجام می‌دهد، اما قبل از روزهای طلایی برداشت یک بارش ناگهانی و سرمای زودرس می‌تواند، همه داشته‌های او را به نداری و حسرت تبدیل کند، به همین راحتی!

 • دز ۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۰۹:۵۸

  پایان اخبار ضد و نقیض از شمار مفقودان گردشگران رودخانه دز

  جزئیات نجات ۱۷ گردشگر از باتلاق چال کندی دزفول

  دزفول-عصر پنجشنبه منابع محلی از غرق شدن یک گروه ۱۴ نفره کوهنورد و گردشگر در منطقه چال کندی دزفول هنگام شنا خبر دادند.

 • اهواز ۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۳:۱۱

  پای دل گفته های روستائیان اسماعیله

  اینجا قطعه ای از خوزستان است

  اهواز- مینی بوس از شهر کنده می شود جاده قدیمی که از شیشه ها پیداست و پیچ و خم هایی که بیشتر چرخ ماشین را نوازش می دهند خبر از نزدیک شدن به روستا می دهد به سمت روستایی می رویم که به تازگی نام بخش گرفته است. بخش اسماعیلیه ۵۰ روستا و ۱۸ هزار نفر جمعیت را در خود جای داده است.