همه‌ی خبرهای امروز
  • سیستان و بلوچستان ۱۳۹۶-۱۰-۰۵ ۱۵:۱۷

    واکاوی مشکلات مردم کویر همزمان با سفر رئیس جمهور

    سیستان و بلوچستان محروم نیست؛ مظلوم است

    زاهدان-مردم سیستان و بلوچستان در آذرماه امسال با خواسته‌های ریزودرشت که بر روی کاغذ نوشته بودند به استقبال رئیس‌جمهور رفتند تا شاید با برجسته‌سازی دل نوشته‌های خود بتوانند نظر دکتر روحانی را به این استان جلب کنند، استانی که بنا بر گفته نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه زاهدان کارهای زمین‌مانده زیادی دارد.

  • پوشاک قاچاق ۱۳۹۶-۱۰-۰۴ ۱۰:۰۸

    ۵۰ درصد پوشاک موجود در بازار قاچاق است

    شرق کشور ویترین پوشاک قاچاق

    زاهدان: پدیده قاچاق کالا به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل ایجاد رکود و تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی ازجمله مشکلاتی است که نه‌تنها با تلاش‌های دولتمردان پایان نیافته است بلکه به دلیل ریشه دواندن در اقتصاد کشور به بیکاری بسیاری از تولیدکنندگان دامن زده است.

  • سیستان و بلوچستان ۱۳۹۶-۱۰-۰۳ ۱۰:۱۱

    روستای کمب وضعیت مناسبی ندارد

    حاشیه‌های خاکستری بندر چابهار

    چابهار-بندر اقیانوسی چابهار اگرچه به‌عنوان عامل رشد و شکوفایی سیستان و بلوچستان و حتی کشور از آن یاد می‌شود که در پناه خود حاشیه‌های خاکستری دارد که ساکنانش از داشتن آب و برق نیز محروم مانده‌اند.

  • لایحه بودجه ۹۷ ۱۳۹۶-۱۰-۰۲ ۱۰:۵۹

    نمایندگان مردم عنوان کردند

    کاهش بودجه عمرانی = افزایش نگرانی مناطق محروم

    زاهدان- بودجه سال ۱۳۹۷ در حالی با کاهش برخی از اعتبارات و تخصیص‌ها پیشنهاد شد که این موضوع موجب نگرانی برخی از نمایندگان مردم به‌ویژه در استان‌های محرومی هم چون سیستان و بلوچستان شده است زیرا این افراد معتقدند که با این میزان بودجه نمی‌توان شکاف‌های محرومیت را ترمیم کرد.

  • روستای کلپورگان ۱۳۹۶-۰۹-۲۳ ۰۹:۳۸

    با ثبت جهانی سفال کلپورگان

    هنر ۷ هزارساله سیستان و بلوچستان جان می‌گیرد

    زاهدان- سفال کلپورگان در دنیا نظیر ندارد چراکه یک قطعه موزه‌ای و مربوط به دوران پیشاچرخ است که شیوه ساخت آن از هزاران سال پیش تاکنون دست‌نخورده باقی‌مانده است.

  • سیستان ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۱۰:۵۸

    مهاجران بیگانه مرزهای سلامتی را تهدید می‌کنند

    رد پای سل از «سیستان» تا «گلستان»

    قدس: توفان، سوءتغذیه و جدی نگرفتن علائم بیماری ازجمله عوامل مهم ابتلا به سل در منطقه سیستان است.

  • زائران پاکستان ۱۳۹۶-۰۸-۰۹ ۱۲:۱۵

    قدس از میزبانی زائران پاکستانی در ایران روایت می‌کند

    امتداد شور حسینی از میرجاوه تا کربلا

    زاهدان- زائران پاکستانی هم چون بسیاری از شیعیان نقاط جهان که شور و عشق حسینی دارند همه‌ساله با فرارسیدن ایام اربعین رنج سفری طولانی و سخت را به جان می‌خرند تا با گذر از مرز ایران واقع در شهرستان مرزی میر جاوه در استان سیستان و بلوچستان رهسپار کربلای معلا شوند.

  • سیستان و بلوچستان ۱۳۹۶-۰۸-۰۶ ۱۱:۳۸

    بهشت باستان شناسان در انتظار اقدام و عمل نشسته است

    تقویت گردشگری نسخه شفابخش اقتصاد سیستان و بلوچستان

    زاهدان- استان سیستان و بلوچستان با توجه به وجود مکان‌های باستانی جالب و خارق‌العاده و همچنین وجود مناطق طبیعی، سواحل آرام و زیبا و همچنین مردمانی مهربان و خونگرم پتانسیل بالایی درزمینهٔ جذب گردشگر نه‌تنها ایرانی بلکه خارجی را نیز دارد که این مهم از سوی استاندار سیستان و بلوچستان نیز وعده داده‌شده بود

  • سیستان و بلوچستان ۱۳۹۶-۰۷-۳۰ ۱۰:۰۴

    باوجود گذشت ۶ سال

    گذر از مشکلات مردم «اسفند» پلی از جنس اعتبار می‌خواهد

    ایرانشهر-روستای اسفند واقع در جنوب شهرستان دلگان و در ۸۰ کیلومتری این شهر و بخش جلگه چاه هاشم و هم‌مرز استان کرمان واقع‌شده است.

  • گوشت قرمز ۱۳۹۶-۰۷-۱۹ ۰۹:۵۲

    به دلیل واردات بی‌رویه دام قاچاق

    «تب کریمه کنگو» در سیستان و بلوچستان پائین نمی‌آید

    زاهدان- هرروز خبر تازه‌ای از بیماری تب کریمه کنگو می‌رسد بیماری که یک عفونت ویروسی است و در گروه تب‌های خونریزی دهنده به شمار می‌رود.ز

  • نخلستان ۱۳۹۶-۰۷-۰۹ ۰۹:۵۰

    در اعتراض نمایندگان مردم جنوب سیستان و بلوچستان عنوان شد

    تأمین آب سروان به قیمت خشکاندن نخلیات باغداران!

    ایرانشهر- مدتی است انتشار خبرهایی از پروژه انتقال آب دشت شمس‌آباد به دهستان‌های دهک و اسفندک سراوان، اعتراض مردم بخصوص نمایندگان قنوات شهرستان را برانگیخته است.

  • عزاداری ۱۳۹۶-۰۷-۰۹ ۰۸:۲۴

    آئین عزاداری در ایران

    «عشق» اینجا غوغا می‌کند

    قدس آنلاین-نخل گردانی، طبق کشی، طشت گذاری، دسته‌های شاخسی واخسی، زارخاک، گِل مالی، بیل زنی و...» تنها مشتی از خروارها جلوه‌ها و مراسم‌های عزاداری است که مردم شهرهای مختلف ایران در این روزها و شب‌های عزای سید و سالار شهیدان انجام می‌دهند.

  • نخل‌های خرمشهر ۱۳۹۶-۰۷-۰۲ ۱۱:۳۲

    تامین آب شرب یا بیکارشدن صدها کشاورز

    به جای درست کردن ابرو چشم مردم را کور نکنید

    ایرانشهر- تامین آب شرب ۳۲ روستای سراوان با حفر چاه های عمیق و تامین این آب از قنوات این شهرستان موجب نارضایتی کشاورزان شده است چرا که به اعتقاد آن ها این اقدام منجر به از بین رفتن باغات و نخیلات این منطقه خواهد شد.

  • سیستان و بلوچستان ۱۳۹۶-۰۶-۲۸ ۰۹:۴۹

    سگ های ولگرد سلامت مردم سیستان را نشانه گرفتند

    زاهدان- در حالی که هفته های گذشته مردم اهواز برای حمایت و جلوگیری از کشتار سگ های ولگرد در مقابل فرمانداری این شهر تحصن کردند اما در استان سیستان و بلوچستان به واسطه مرگ تعداد ۶ شهروند بر اثر بیماری هاری مردمان این سرزمین خواستار تعیین تکلیف این حیوان های ولگرد هستند.

  • بيكاري ۱۳۹۶-۰۶-۲۵ ۱۰:۱۴

    نرخ بیکاری در سیستان و بلوچستان رکورد زد

    زاهدان- در حالیکه مسئولان کشور نرخ بیکاری در استانی هم چون سیستان و بلوچستان را کمتر از ۱۳ درصد عنوان می کنند اما بسیاری از مسئولان محلی از جمله حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی این استان را رکورددار بالاترین نرخ بیکاری در کشور دانسته و معتقد است دولت در زمینه اشتغالزایی توفیقی کسب نکرده است.

  • برق ۱۳۹۶-۰۶-۲۱ ۰۹:۵۴

    تعرفه جدید برق در سیستان و بلوچستان افت نکرد

    زاهدان- روز شنبه هفدهم تیرماه به دستور «حمید چیت چیان» وزیر نیرو اجرای تعرفه های جدید مناطق گرمسیری به استان سیستان و بلوچستان ابلاغ شد و با وجود اینکه مقرر بود تا این تعرفه ها در قبوض شهروندان اعمال شود اما بنا بر گفته بسیاری از مشترکان این اتفاق هنوز محقق نشده است.

  • سیستان/شهر سوخته ۱۳۹۶-۰۶-۲۰ ۰۹:۳۵

    پیشرفته ترین شهر جهان عاری از سلاح بوده است

    «شهر سوخته» نماد تمدن و صلح دوستی ایرانیان

    زاهدان-آثار مکشوفه در گورستان شهر سوخته حاکی از تمدنی قدیمی است که به اعتقاد برخی باستان‌شناسان این شهر را باید قدیمی‌ترین شهر دنیا دانست .

  • مدرسه کپری ۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۰:۰۳

    کلاس های کپری و رنج تحصیلی ادامه دارد

    رفع محرومیت مدارس سیستان و بلوچستان سراب یا واقعیت؟!

    زاهدان- کمتر از ۲۰ روز دیگر به بازگشایی مدارس باقی مانده ست و با وجود اینکه مسئولان سیستان و بلوچستان در طی سال های گذشته چندین بار جشن کپرزدایی برگزار کرده و وزرای سابق شعارهایی را در ارتباط با وضعیت بد آموزشی منطقه مطرح کردند اما به نظر می رسد اراده ملی برای رفع این محرومیت شکل نگرفته است.

  • تیس ۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۱۱:۵۴

    سفر به «پیل بند»، «غارهای بان مسیتی» و نقاشی های عجیب و غریب؛

    تیس قلعه رمز و راز «مکران»

    زاهدان- قدمت روستای تیس به ۲۵۰۰ سال قبل باز می گردد و نام این روستا در کتاب‌های فتوحات اسکندر مقدونی به عنوان «تیز» مشهور بوده و به مرور زمان به تیس تبدیل شده است.