همه‌ی خبرهای امروز
 • تمبر هندی ۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۲:۳۷

  درخت مقدس ماداگاسگار «قاتل» مادربزرگان چابهاری!

  زاهدان- تمر هندی گیاهی از خانواده‌ نخودها است و میوه‌هایی شبیه باقلا دارد که در«ماداگاسکار» به عنوان درختی مقدس و پادشاه درختان تلقی می‌شود اما در ایران و بندر چابهار بسیاری از مردم اعتقاد دارند که کاشت این درخت موجب کوتاهی عمر مادربزرگ ها می شود!

 • قاچاق انسان ۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۳:۰۳

  «قاچاق انسان» پدیده ای ناهنجار در مرز های شرقی

  زاهدان- اگر سفری به مرز های شرقی کشور داشته باشید به طور حتم شب هنگام خودرو هایی را در محور های جنوب این استان مشاهده می کنید که با سرعت های سرسام آور و هم چراغ خاموش و به مثابه یک شبح از کنار شما می گریزند.

 • سیستان و بلوچستان ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۵:۱۳

  ۹۰۴ کودک کار در سیستان و بلوچستان بار زندگی را به دوش می کشند

  زاهدان-سرما و گرما بر حضورشان در خیابان های شهر پشت چراغ قرمز،پیاده روها، پارک ها و غیره تاثیر ندارد.

 • توفان شن سیستان ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۱:۳۴

  با شدت گرفتن توفان

  باد های ۱۲۰ روزه زندگی مردم سیستان را بر باد می دهد

  زابل- بسیاری از ما این ماجرا را که صبح برای بیرون رفتن از خانه مجبور باشی توده انبوهــی از برف را کنار بزنی و راهی محل کار شــوی شنیده و یا دیده ایم، اما اینکه کوهی از شــن های روان با شلاق باد و توفان خودت و خانه ات را مدفون کنند، ندیده ایم! این روزها اما شنیده ایم که ده ها خانواده و هموطن زابلی مان با شدت گرفتن بادهای ۱۲۰روزه سیستان همه زندگی شــان زیر آوار شن دفن شده و زمینگیرشده اند و زندگی برایشان دشوار شده است.

 • هامون ۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۱:۰۵

  صیادان در تکاپو برای نجات صید

  «تالاب هامون» در سوگ ماهی ها نشست

  زاهدان- کاهش حجم آب هامون، نفس ماهیان را نیز در هامون به شماره انداخته است و از آنجا که به دلیل کاهش آب بسیاری از ماهیان در حال مرگ در پهنه هامون هستند لذا این بار صیادان تور خود را برای کمک به صید بر آخرین قطرات هامون گسترانیدند تا رزق و روزی خود را نجات دهند.

 • گرمای هوا ۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۱۱:۵۹

  برق در سیستان و بلوچستان کم می آورد

  زاهدان- مردم سیستان و بلوچستان در سال های متمادی ، قطعی برق را در شرایط نامناسب جوی و در گرمای ۵۰ درجه به کرات تجربه کرده و بسیاری از مردمان جنوب استان همچنان از افت ولتاژ، قطعی برق و خسارت به وسایل برقی منزل همچنان گلایه مند هستند.

 • سیستان و بلوچستان ۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۲:۵۳

  گذر بر بازار شیمیایی های زاهدان

  کسب و کار با طعم اسید

  زاهدان- سیستان و بلوچستان با گذشت ۳۵ سال از پیروزی انقلاب اسلامی از وجود گاز طبیعی محروم است و ساکنان آن مجبور به استفاده از نفت سفید برای گرم کردن خانه هایشان هستند و این موضوع موجب شده تا این استان به یکی از بازارهای مناسب برای صادرات بشکه و گالن های دست دوم بسیاری از کارخانجات صنعتی و شیمیایی تبدیل شود.

 • سیستان و بلوچستان ۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۱۵:۵۸

  قدس آنلاین گزارش می دهد

  نرخ بیکاری ۴۵ درصدی در سیستان

  زاهدان- در حالی که بنا بر اعلام سازمان آمار و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار سیستان و بلوچستان نرخ بیکاری این استان ۱۱ و نیم درصد عنوان می شود اما نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارند که این نرخ افزون بر ۴۵ درصد است.

 • سیستان و بلوچستان ۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۱۱:۴۴

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  «دام قاچاق» در مرز های شرقی جولان می دهد

  زاهدان_استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی ایران و در همسایگی کشورهای پاکستان و افغانستان واقع شده است،این استان با توجه به مرزی بودن مسلمأ دارای موقعیت راهبردی و ترانزیتی قابل توجهی می‌باشد که بعضا نیز سبب قاچاق کالا به این استان و برخی نقاط کشور می‌شود.

 • سیستان و بلوچستان ۱۳۹۶-۰۴-۰۵ ۱۱:۲۴

  آیین های عید فطر در سیستان و بلوچستان/ ازدوختن کیسه برکت تا مراسم حلالیت و حنابندان

  زاهدان – عید فطر با آیین ها و آداب و رسوم زیبایش بار دیگر سفره خود را بر سرزمین سیستان و بلوچستان پهن کرد تا هر نفر به اندازه نیازش از این ضیافت الهی بهره مند و برخوردار شود.

 • جالق ۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۵:۲۷

  جای خالی صنایع پشتیبان در قطب تولید خرما؛

  خرمای جالق؛ محصول جهانی که شناسنامه ندارد!

  شهر «جالق» با وجود برخورداری از ظرفیت مناسبی در بخش کشاورزی نیازمند برنامه‌ریزی و حمایت بیشتر است.

 • سیستان ۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۱۴:۴۴

  منطقه آزاد سیستان مرهم زخم های اقتصادی جنوب شرق کشور

  زاهدان- خشکیدگی هامون و از بین رفتن ساز و کار کشاورزی و صیادی سال های متمادی است که دست نان آوران سیستانی را از سفره معیشت کوتاه کرده است و لذا بسیاری در این منطقه معتقدند تنها راه اندازی و ایجاد منطقه ازاد تجاری می تواند به معیشت این مردم صبور کمک کند.

 • میرجاوه ۱۳۹۶-۰۴-۰۲ ۱۱:۱۰

  قدس آنلاین گزارش می دهد

  قدیمی ترین شهر مرزی ایران در زیر غبار فراموشی/«میرجاوه» و دیگر هیچ!

  زاهدان- از زاهدان که به سمت شهرستان مرزی میرجاوه رخت سفر ببندیم به فاصله ۷۵ کیلومتر و پس از گذشت یک ساعت به شهری می رسیم که تنها واژه شهر را یدک می کشد و از کمترین امکانات برخوردار است.

 • سیستان ۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۱:۱۶

  بهشت باستان شناسان؛ برزخ امکانات/زیر ساخت های گردشگری سیستان و بلوچستان پوچ است

  زاهدان- سیستان و بلوچستان مقصد به عنوان مقصد گردشگری در سال ۹۶ منتخب شده است هر چند خبر خوب و مسرت بخشی است اما باید دید طبق ضرب المثل «خانه جاروب کن سپس مهمان طلب» چقدر آمادگی پذیرایی میمان را دارد؟

 • خاش ۱۳۹۶-۰۳-۳۰ ۱۱:۳۳

  استشمام بوی نامطبوع ۵۲ شهروند خاش را راهی بیمارستان کرد/گمانه زنی بر فعالیت آتش فشان تفتان

  قدس آنلاین-گروه استان ها: استشمام بوی نامطبوع به علت نامعلوم در خاش ۵۰ نفر را راهی بیمارستان کرد که در این راستا تعداد ۱۹ شهروند خاشی بستری شدند.

 • سیستان ۱۳۹۶-۰۳-۲۸ ۱۲:۱۵

  کانون سل ایران از امکانات تخصصی درمانی محروم است

  زاهدان- بر اساس آمارها هر ساله ۵۰۰ نفر در شهرهای شمالی سیستان و بلوچستان به عنوان کانون سل ایران به بیماری سل مبتلا می شوند که بی توجهی به این موضوع بسیاری از مردم کشور را درگیر خواهد کرد.

 • صنایع دستی ۱۳۹۶-۰۳-۲۶ ۲۳:۴۷

  صنایع دستی کم ارزش چینی، پاکستانی و ترکیه‌ای در بازارها جولان می دهد

  سایه فراموشی بر سر صنایع دستی سیستان و بلوچستان

  زاهدان- صنایع دستی خطه آفتاب از سوزن دوزی و سفالگری تا سکه دوزی و... با پنجه‌های طلایی و هنرمندانه اهالی این سرزمین خلق می‌شود و بسیاری از کارشناسان معتقدند که فعالیت در این صنعت هم ارزآوری دارد و هم عاری از آلودگی صنایع پرخطر است.

 • گرمای هوا ۱۳۹۶-۰۳-۱۹ ۱۲:۱۱

  با اجرایی شدن وعده ۴ ساله دولت

  تب سیستان و بلوچستان پائین می‌آید

  زاهدان- مردم سیستان و بلوچستان سال‌هاست که تقاضای کاهش قیمت تعرفه‌های برق را دارند و شاید این خواسته در زمره نخستین وعده‌های دولت یازدهم و البته وعده های کهنه دولتمردان بود که بنا بر گفته استاندار به نظر می رسد با اجرایی شدن این وعده ۴ ساله تب گرما در این استان فروکش کند.

 • گرمای هوا ۱۳۹۶-۰۳-۱۲ ۱۷:۲۰

  گزارش قدس از گرمای بی‌سابقه هوا در سیستان و بلوچستان

  هوا بس ناجوانمردانه گرم است!

  زاهدان- مردم سیستان و بلوچستان روزهای گرم و طاقتفرسایی را در ماه مبارک رمضان سپری می‌کنند و کمبود آب و قطع شدن مکرر برق، روز به روز در سراسر استان شدت یافته است به گونه‌ای که مردم روزه دار به علت قطعی برق وآب، برای شست‌وشو و نظافت ابتدایی نیزمشکل دارند.

 • تعرفه برق ۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۰۹:۱۲

  تعرفه برق این منطقه را گرمسیری محاسبه کنید

  مردم جنوب سیستان و بلوچستان در گرما پَر پَر می‌زنند!

  زاهدان- مجمع نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای خطاب به مهندس چیت چیان وزیر نیرو خواستار اعمال ۹ ماه تعرفه برق نوع گرمسیری نسبت به شهرهای جنوبی استان شدند.

 • گاز ۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۱:۰۰

  قدس آنلاین گزارش می دهد

  «قصه» پر«غصه» گازرسانی به سیستان و بلوچستان/مردم ۵ سال دیگر منتظر باشند

  زاهدان –از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون استان سیستان و بلوچستان جزو معدود استان هایی است که از نعمت گاز محروم بوده است تا اینکه به گفته خبرگزاری دولت این استان در دولت یازدهم گاز دار شد اما این خبر تنها نیمی از واقعیت است.

 • ملوانان چابهاری ۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۵:۲۳

  خانواده های صیادان کنارکی دست به نامه شدند

  اسارت ۲۵ ماهه صیادان چابهاری در چنگال دزدان دریایی/اقدام و عمل دولتمردان خبری نیست

  زاهدان- خانواده های صیادان کنارکی که بیش از ۲ سال همسران و فرزندانشان در بند دزدان سومالی هستند خطاب به رئیس جمهوری نوشتند:«همسران ما برای یک لقمه نان حلال به دریا رفتند که اسیر دزدان دریایی شدند و لذا امروز از شما طلب تدبیر و حمایت داریم.»

 • کاسپین ۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۳:۱۴

  مروری بر رفتار ضد و نقیض بانک مرکزی

  خشم سپرده گذاران در سیستان و بلوچستان«کاسپین»را به آتش کشید/مردم به دولت چگونه اعتماد کنند؟

  زاهدان-سرگردانی صدها هزار سپرده‌گذار کاسپین نشان داد عملکرد بانک مرکزی در قبال موسسات اعتباری و بانک‌ها بسیار ضعیف است و دولت یازدهم حتی از عهده مجوزی که خود داده برنمی‌آید و لذا این بی توجهی موجب شدتا در سیستان و بلوچستان خشم مردم شعله ور شده و منجر به آتش زدن شعبه شهید بهشتی در شهر زاهدان شود.

 • مکران ۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۱۰:۱۱

  نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با قدس عنوان کرد

  شکوفایی کشور در گرو اجرای طرح توسعه سواحل «مکران»

  زاهدان-توسعه سواحل مکران به عنوان یکی از سیاست‌های برنامه ششم توسعه کشور مطرح است و همه سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها موظف به همکاری در این خصوص شده‌اند.

 • تخلف انتخاباتی ۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۰۸:۳۶

  گزارش قدس آنلاین از بداخلاقی های انتخاباتی

  شعبات اخذ رای در برابر حضور مردم کم آوردند/حضور اموات تا خرید و فروش رای پای صندوق

  برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ایران اسلامی با سیل عظیمی از حضور مردم روبرو شد که تعدادی از شعبات اخذ رای در برابر تقاضای حضور مردم کم آوردند.

 • اسلام آباد مهرستان ۱۳۹۶-۰۲-۲۹ ۱۷:۰۴

  چشم مردم این روستا چه زمانی به روشنایی برق روشن می‌شود

  بی‌برقی مردم اسلام آبادِ مهرستان در ۱۰۰۰متری تیر برق!

  ایرانشهر- برق و آب امروزه مهم‌ترین نیازهای اولیه زندگی بشر است به طوری که زندگی کردن بدون آن برای انسان غیرممکن است.

 • بندر چابهار ۱۳۹۶-۰۲-۲۲ ۱۰:۵۵

  عمر این دولت هم به سر رسید؛ محور توسعه شرق به مقصد نرسید

  زاهدان- میانه‌ دهه ۱۳۶۰ بود که بحث توسعه منطقه‌ای در ادبیات اقتصادی کشور مطرح شد هر چند از برنامه دوم توسعه به بعد همواره احکامی درباره توسعه این محور در اسناد برنامه تکرار شد اما تاکنون این توسعه بنا بر ادعاهایی که مطرح بود به سرانجام نرسید.

 • کمبود آب ۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۰۷:۲۲

  روستاهای مناطق مرزی فراموش نشود

  ساز آب برای مردم قادرآباد سراوان ناکوک است

  سراوان- روستاهای کم آب و خشک سیستان و بلوچستان بخصوص قادرآباد ناهوک هر دو هفته با یک تانکر ده هزار لیتری آبرسانی می‌شوند، ولی این گونه آبرسانی نیز تکافوی نیاز روستاییان را نمی‌کند و آن‌ها مجبورند آب مورد نیاز خودشان را از قنات تأمین کنند.

 • سیستان/شهر سوخته ۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۱۰:۵۶

  گشت و گذار در قدیمی ترین و پیشرفته ترین شهر دنیا/سرزمینی که در آن سلاح یافت نمی شود

  زاهدان- شهر سوخته نام بقایای شهری باستانی است که در ۵۶ کیلومتری زابل در استان سیستان و بلوچستان و در حاشیه جاده زابل-زاهدان واقع شده است و گفته می‌شود پیشرفته‌ترین شهر جهان قدیم بوده است و حتی بسیار پیشرفته‌تر از شهر «کرت» که سینوهه در کتاب خود از آن یاد کرده است.

 • شیلات ۱۳۹۶-۰۲-۱۲ ۰۷:۴۴

  سیستان و بلوچستان سرزمین قابلیت ها/ اینجا ماهیان تشنۀ سرمایه گذاری اند

  زاهدان- استان سیستان و بلوچستان به دلیل برخورداری از سواحل کم نظیر و دسترسی به آبهای آزاد زمینه های مناسبی برای فعالیت شیلاتی و پرورش ماهی، میگو و صیادی دارد و می تواند نقش مهمی در افزایش اشتغال، ارز آوری و توسعه روستایی ایفا کند.