همه‌ی خبرهای امروز
 • زلزله ۱۳۹۶-۰۹-۱۱ ۰۹:۵۰

  کرمان هفته‌ای سه بار می‌لرزد

  لرزش گسل اضطراب در کرمان

  کرمان- زلزله بم و همچنین در طی ماه گذشته وقوع زمین‌لرزه در کرمانشاه یادآور انبوهی از خاطرات تلخ و غم‌انگیز برای بسیاری از هم‌وطنان بود و شاید از همین رو با لرزش زمین‌ در «هجدک» کرمان و باقدرت ‌۶.۱ ریشتری شاهد رعب و وحشت بسیاری از مردم بودیم.

 • قاچاق دام ۱۳۹۶-۰۹-۰۱ ۱۰:۳۳

  به دلیل واردات غیر قانونی از مرز های شرقی

  دام قاچاق مرزهای سلامتی را درمی‌نوردد

  کرمان- تب گریمه کنگو ازجمله بیماری‌هایی است که همه‌ساله در استان‌های شرقی ازجمله سیستان و بلوچستان و کرمان قربانی می‌گیرد و عامل انتقال این بیماری کشنده قاچاقچیانی هستند که دام‌های قاچاق و آلوده را از آن‌سوی مرزها به داخل کشور حمل می‌کنند.

 • بیمارستان ۱۳۹۶-۰۸-۰۶ ۱۰:۰۷

  به دلیل کمبود نیروی تخصصی

  مراکز درمانی جنوب کرمان نیازمند پرستاری است

  کرمان- استان پهناور کرمان دارای چهار دانشگاه علوم پزشکی است و دانشگاه علوم پزشکی جیرفت هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبار جنوب، کهنوج، قلعه گنج و منو جان را تحت پوشش دارد.

 • عشایر ۱۳۹۶-۰۷-۲۴ ۱۵:۳۳

  مناطق محروم مشق فقر می نویسند؛

  دانش آموزان عشایر در ییلاق مشکلات

  کرمان- هرچقدر از بالای شهر به پائین و یا از شهرها به سمت روستاها پیش برویم امکانات رفاهی و آموزشی به همان نسبت کاهش می‌یابد تا آنجا که سهمی برای عشایر به‌ویژه دانش آموزان باقی نمی‌ماند.

 • سونامی خشک در کرمان ۱۳۹۶-۰۷-۲۲ ۱۰:۱۳

  «سونامی خشک» درکرمان می تازد، همت مسئولین کجاست

  کرمان- هم اکنون تامین آب آشامیدنی کرمان در حالی در مرحله قرمز و هشدار قرار گرفته که درکنار غفلت تعجب انگیز و تاریخی که برای جلوگیری از کم آبی در این استان رخ داده ، همچنان برداشت بی رویه از منابع آبی ادامه دارد و بخش عمده محصولات کشاورزی کشور در استانی تولید می شود که چالش تامین آب دارد.

 • اتباع بیگانه ۱۳۹۶-۰۷-۱۸ ۱۰:۳۶

  قدس گزارش می دهد؛

  جلوگیری از تحصیل دانش آموزان اتباع بیگانه شایعه یا واقعیت؟

  کرمان- هفته گذشته خبری در فضای مجازی منتشر و دست‌به‌دست شد که حکایت از اخراج دانش آموزان دختر تبعه کشور افغانستان در استان کرمان داشت.

 • هامون جازموریان ۱۳۹۶-۰۷-۱۲ ۱۰:۰۰

  شاهرگ جازموریان زیر تیغ

  هلیل رود تحلیل می‌رود

  کرمان- بر اساس مستدات ۸۰ درصد آب تالاب جازموریان از طریق رودخانه هلیل‌رود تأمین می‌شود و ۲۰ درصد بقیه نیز توسط رودخانه بم پور سیستان و بلوچستان به این تالاب منتقل می‌شود حال مسئولان کرمان تصمیم دارند تا باهدف تأمین آب شرب مردم کرمان، در سرشاخه‌های هلیل‌رود در منطقه راور، سد احداث کرده و آب آن را به کرمان منتقل کنند موضوعی که به محل مناقشات بسیاری در این روزها تبدیل‌شده است.

 • عزاداری ۱۳۹۶-۰۷-۰۹ ۰۸:۲۴

  آئین عزاداری در ایران

  «عشق» اینجا غوغا می‌کند

  قدس آنلاین-نخل گردانی، طبق کشی، طشت گذاری، دسته‌های شاخسی واخسی، زارخاک، گِل مالی، بیل زنی و...» تنها مشتی از خروارها جلوه‌ها و مراسم‌های عزاداری است که مردم شهرهای مختلف ایران در این روزها و شب‌های عزای سید و سالار شهیدان انجام می‌دهند.

 • برداشت خرما ۱۳۹۶-۰۷-۰۴ ۰۹:۱۶

  ۳۰ درصد خرمای بم در جعبه‌های خارجی صادر می‌شود

  دست کشاورزان از صادرات کوتاه و خرما بر نخیل

  کرمان- شرق استان کرمان شامل شهرستان‌های بم، ریگان، فهرج و نرماشیر و یکی از قطب‌های اصلی تولید خرما استان و کشور به شمار می‌رود و خرمای مضافتی بم شهرت جهانی دارد.

 • معدنچی ۱۳۹۶-۰۷-۰۱ ۱۱:۵۰

  اینجا دل زمین درد دارد

  کرمان بهشت معادن؛ برزخ معدن کاران

  کرمان-صنعت زغال‌سنگ همچنان اسیر وعده‌ها و رکود بی‌سابقه در صنعت فولاد است این در حالی ست که واردات زغال‌سنگ همچنان ادامه دارد و کارگران نیز در انتظار حقوق مانده‌اند

 • کرمان ۱۳۹۶-۰۶-۲۶ ۱۳:۱۲

  نخستین سکونتگاه شهر کرمان در معرض تخریب

  سایه پروژه بام کرمان بر روی آثار باستانی سنگینی می‌کند

  کرمان- برخلاف نظر استاندار که از پروژه بام کرمان به عنوان چاه نفت یاد می کند اما بسیاری از دوستداران میراث فرهنگی نظری مخالف داشته و می‌گویند: پروژه‌هایی که یکی پس از دیگری کلید می‌خورند تا لرزه بر اندام تاریخ چند هزارساله ایران بیفکنند. این بار اما نوبت به نخستین سکونتگاه شهر کرمان رسیده است.

 • درخت میوه ۱۳۹۶-۰۶-۲۵ ۱۰:۲۳

  سفر به هند ایران؛

  جیرفت سرزمین همزیستی میوه های گرمسیری و سردسیری

  کرمان- جیرفت یا سرزمین هزار گوهر که تمدن آن ریشه در دل تاریخ دارد از دو واژه«جیر» به معنای پست و پایین و «افت» به معنی افتاده تشکیل شده که خود گواه اقلیم متفاوت این منطقه است