همه‌ی خبرهای امروز
 • زباله ۱۳۹۶-۰۶-۲۸ ۰۹:۴۸

  برای طبیعت گیلان چه کردیم؟!

  رشت-استان گیلان با دارا بودن جاذبه‌هایی همچون شهرک تاریخی ماسوله و مناظر چشم نواز طبیعی همچون دریا، رودخانه‌ها، باغات سر سبز، مناطق ییلاقی و کوه‌های پوشیده از جنگل سالانه پذیرای حدود ۵ میلیون مسافر فصلی است.

 • تلف شدن ماهی ۱۳۹۶-۰۶-۲۷ ۱۰:۱۰

  ماهیان غضروفی در خطر انقراض

  بخت «سفید رود» سیاه شد

  رشت- رودخانه سفیدرود مهم‌ترین و بزرگ‌ترین بستر پرورش ماهیان غضروفی و استخوانی حوزه جنوبی دریای کاسپین است که به دلیل دست اندازی های فراوان این روز ها بخت آن سیاه شده است.

 • برداشت برنج از مزارع گیلان ۱۳۹۶-۰۶-۲۵ ۱۸:۵۵

  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی:

  نیازی به واردات برنج در فصل برداشت نیست

  ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت تا سال گذشته چهارماهه بود اما در راستای تنظیم و کنترل بازار به سه ماه تقلیل پیدا کرد که از شهریورماه اعمال‌شده است.

 • شالیزار ۱۳۹۶-۰۶-۲۱ ۰۹:۵۰

  واردات برنج نمک بر زخم شالیکاران می‌پاشد

  رنج «برنج» در شالیزارهای گیلان

  رشت-چنانچه از افزایش نهاده‌های کشاورزی، کم‌آبی و مشقت فراوان شالیکاران بگذاریم، این روزها واردات برنج که بنا بر گفته برخی نمایندگان از آن به‌عنوان مافیا باید یاد کرد، دسترنج برنجکاران گیلانی را هدف قرار داده است.

 • فومن ۱۳۹۶-۰۶-۲۰ ۰۹:۳۷

  «فومن» با انباشت مشکلات روبروست

  فومن- بررسی آمار و عملکرد بسیاری از ادارات در راستای توسعه با آنچه که دراین شهرستان مشاهده می شود دارای تفاوت فاحشی است تا آنجا که حسین اسماعیل پور فرماندار این شهرستان نیز به این نکته اذعان داشته و در این رابطه اظهار می کند: متاسفانه برخی دستگاه ها در طول سال های اخیر با ارائه آمار غیرواقعی سبب کاهش اختصاص بودجه به شهرستان فومن به نسبت سایر شهرستان های استان شده اند.

 • تالاب ۱۳۹۶-۰۶-۱۹ ۱۴:۰۷

  بشنو از نی چون حکایت می‌کند

  آتش تالاب خواری به جان انزلی افتاد

  انزلی- تالاب انزلی با مساحتی حدود ۲۰ هزار هکتار بین سه شهرستان انزلی ، صومعه‌سرا و رشت واقع‌شده و یکی از مهم‌ترین فرودگاه‌های پرندگان مهاجر بشمار می‌رود.

 • شفت ۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۵:۳۶

  طبیعتی که روح و روان را صیقل می دهد

  «شفت» رنگین کمان جاذبه های گردشگری گیلان

  رشت- شهرستان شفت ناحیه‌ای کوهستانی و تاقدیس مانند است که در منتهی الیه گوشه شرقی رشته کوه‌های تالش جای دارد. شفت جلگه‌ای سرسبز است که درختان انبوهی را در دل خود جای داده است.

 • رشت بازار ۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۱:۰۸

  جاذبه های سرزمین باران؛

  «رشتِ بازار» را از دست ندهید...

  رشت- «رشتِ بازار» یا همان «بازار بزرگ شهر رشت» در بافت قدیمی و مرکزی این شهر قرار دارد و مرکز فعالیتهای اقتصادی و بازرگانی استان گیلان محسوب می شود.

 • غذاهای گیلان ۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۴:۳۴

  سهم ناچیز پایتخت گردشگری غذایی ایران در جذب گردشگری خوراک؛

  رشت، شهر خلاق خوراک شناسی/ پایتخت گردشگری غذایی ایران صاحب برند می شود

  رشت- انتخاب شهر رشت بعنوان شهر خلاق خوراک شناسی از سوی یونسکو، نشان از پتانسیل بالای توریسم غذایی و گردشگری شهر رشت و استان گیلان است و این یک گامی اساسی به سوی یکی از مهم‌ترین اهداف، یعنی برند سازی رشت می باشد.

 • جهادکشاورزی ۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۳:۰۱

  با وجود هشت هزار و ۳۰۰ هکتار باغ زیتون؛

  زیتون وارداتی خواب از چشم باغداران رودباری گرفت

  رودبار- استان گیلان با دارا بودن هشت هزار و ۳۰۰ هکتار باغ زیتون، دومین استان تولیدکننده زیتون است که با وجود زیتون های وارداتی و انتقال آفات از طریق آن ها با مشکلاتی روبرو شده است.

 • قزل الا ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۲:۴۲

  لزوم حفظ و حراست از قزل آلا در زیستگاه های طبیعی؛

  قزل‌آلای خال قرمز در فهرست سرخ جهانی/ صید غیرمجاز تهدیدی جدی برای آزاد ماهیان

  رشت- قزل آلای خال قرمز از حساس ترین ماهیان جهان است تغییرات اکسیژن، دما، وقوع آلودگی و بالا رفتن ذرات معلق در آب که در اثر وقوع سیل به وجود می آید و همچنین صیدهای غیرمجاز از عوامل مهم انقراض این گونه ارزشمند دریایی است.

 • گزارش دریا ۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۱۶:۳۷

  طرح سالم‌سازی دریا در پیشگیری از غرق‌شدگی موفق نبوده است

  آمار بالای غرق‌شدگان سواحل گیلان نگران‌کننده است

  گیلان- طرح سالم‌سازی دریا نتوانسته است در کاهش تلفات غرق‌شدگی مؤثر باشد و این در حالی است که آمار بالای غرق‌شدگان سواحل گیلان بسیار نگران‌کننده است.

 • تغییر کاربری ۱۳۹۶-۰۴-۱۲ ۱۴:۵۸

  تغییر کاربری اراضی گیلان به نفع کیست؟

  ویلا سازی در شالیزارها و مزارع چای

  ویلا سازی در شالیزارها و مزارع چای نه تنها فضای روستایی و اکوسیستم مناطق شمالی کشور را دستخوش تغییر کرده است بلکه امنیت غذایی و خودکفایی محصولات کشاورزی در استان گیلان را نشانه گرفته است، این در حالی است که دستگاه‌های دولتی سکوت کرده‌اند.

 • هلال احمر ۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۱۶:۵۲

  مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان:

  نجات ۱۳۰۰ نفر از حوادث جاده‌ای/ آمادگی مردم در برابر حوادث زیر ۱۰ درصد است

  رشت- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: در طرح تابستانی هلال احمر گیلان ۳۵۰ نفر در آماده باش برای امداد رسانی هستند. از ۱۷ هزار و ۵۵۸ نفر حادثه دیده که تحت پوشش خدمات ما بودند ۱۳۰۷ نفر نجات یافته از حوادث هستند که بیشتر از نوع حوادث جاده ای بوده اند.

 • آزولا ۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۰۹:۵۷

  برداشت آزولا از تالاب سوستان آغاز شد؛

  آزولا، بلای جان تالاب های گیلان/ مخاطرات زیست محیطی حیات آبزیان را تهدید می کند

  رشت- با توجه به مخاطرات زیست محیطی گیاه مهاجم آزولا ، جمع آوری فیزیکی این گیاه از سطح تالاب های استان گیلان باید به صورت جدی دنبال شده تا تالاب ها به عنوان سرمایه های طبیعی برای نسل های آینده حفظ شوند.

 • جشن گلریزان-ستاد دیه ۱۳۹۶-۰۳-۲۱ ۰۹:۴۸

  ۸۰۰ زندانی غیرعمد گیلانی امیدوار به کمک خیرین

  چشمان منتظر پشت میله‌های تنهایی

  رشت- هر ساله همزمان با ماه مبارک رمضان، چشمان منتظر زندانیان غیر عمد به دستان مهربان و بخشنده خیرانی دوخته شده است که با عمل خیر و سخاوتمندانه خود مثل همیشه خریدار آبروی زندانیان رها شده از بند گرفتاری‌ هستند و شادی بخش خانواده‌های نگرانی می‌شوند که در اوج سختی‌ها به امید چنین روزی با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کردند.

 • تخلف انتخاباتی ۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۰۸:۳۶

  گزارش قدس آنلاین از بداخلاقی های انتخاباتی

  شعبات اخذ رای در برابر حضور مردم کم آوردند/حضور اموات تا خرید و فروش رای پای صندوق

  برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ایران اسلامی با سیل عظیمی از حضور مردم روبرو شد که تعدادی از شعبات اخذ رای در برابر تقاضای حضور مردم کم آوردند.