همه‌ی خبرهای امروز
 • آیت الله حسینی بوشهری-راهپیمایی 22 بهمن رشت ۱۳۹۶-۱۱-۲۲ ۱۳:۱۳

  آیت الله حسینی بوشهری در جمع پر شکوه راهپیمایان گیلانی:

  رهبر ما دلسوزترین فرد برای مردم و انقلاب اسلامی ایران است

  رشت- آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری در جمع راهپیمایان شهرستان رشت با بیان اینکه امروز دشمنان ما به دروغ و نیرنگ دایه عزیز تر از مادر برای ما شده اند گفت: یقین بدانید که رهبر ما دلسوزترین فرد برای مردم و انقلاب اسلامی ایران است.

 • توسعه زباله سوز-لاکان ۱۳۹۶-۰۹-۲۷ ۱۶:۰۵

  توسعه زباله سوز در لاکان از چاله به چاه افتادن است

  رشت- نبود برنامه ریزی مناسب در دفن و یا پسماند زباله ها در لاکان یکی از مناطق رشت و همچنین بوی نامطبوع این زباله ها این روزها باعث نارضایتی مردم این منطقه شده است.

 • خراطی ۱۳۹۶-۰۹-۲۶ ۱۱:۳۸

  نفس های آخر صنعت خراطی گیلان

  نبود الوار مناسب نان خراطان گیلانی را آجر کرد

  رشت- خراطی به عنوان یکی از مشاغل خطه سرسبز گیلان این روزها با مشکلات تهیه چوب مرغوب مواجه شده که روز به روز این صنعت را به نابودی می کشاند.

 • بحران زباله ۱۳۹۶-۰۹-۲۵ ۱۱:۱۰

  جنگل‌های گیلان در حال دفن

  زباله‌های رشت در برابر محیط‌زیست قد کشیدند

  قدس: زمانی دره‌ای بود به نام قرقاول، در میانه جنگل‌های انبوه «سراوان»در ۱۵ کیلومتری جنوب رشت اما با دفن زباله که طبق توافق سازمان محیط‌زیست و شهرداری رشت قرار بود به‌صورت موقت و به وسعت تنها ۲٫۵ هکتار باشد حالا دامنه دفن زباله‌ها به ۱۴ هکتار و به عمق ۷۵ متر رسیده است.

 • مشکلات تالاب انزلی ۱۳۹۶-۰۹-۲۳ ۰۹:۳۶

  به دلیل حجم بالای آلودگی

  وضعیت تالاب انزلی قرمز است

  رشت- فاضلاب‌های خانگی، صنعتی، بیمارستانی، ضایعات کشتارگاهی ، سموم آفات گیاهی، نخاله‌ها و پسماندها ، گیاهان مهاجم، تملک اراضی و بخش‌های انسان‌ساخت، انتقال آلودگی از دریا و رسوبات رودخانه‌ها عمده نیروهای تهاجمی‌اند که در شکل گیری بحران پیش روی تالاب اثرات متفاوتی دارند.

 • آیین های مذهبی در گیلان ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۱۱:۱۵

  رنگ و لعاب باورهای مذهبی گیلان در پوشش گرانبهای آیین های سنتی محرم

  رشت- آیین ها نمادی از اعتقادات ریشه داری است که یادگارهای پیشین است و علاوه بر اینکه بیانگر قدمت و پیشینه تاریخی جامعه مان است، گویای هویت فرهنگی نیز هست.

 • فرهنگ ترافيک ۱۳۹۶-۰۷-۲۴ ۱۵:۱۴

  خود کنترلی ؛ رفع معضل فرهنگ ضعیف رانندگی در گیلان است

  عمومی شدن فرهنگ صحیح رانندگی و ترافیک نیازمند عزم عمومی است

  رشت- فرهنگ مجموعه باورها و باورداشت های شکل گرفته در یک جامعه است که در بستر زمان انجام می گیرد و اگر امروز به دنبال رفع دغدغه های ایجاد شده در خصوص تغییر فرهنگ در جامعه هستیم باید آن را به روش خودش برطرف کنیم.

 • عزاداری ۱۳۹۶-۰۷-۰۹ ۰۸:۲۴

  آئین عزاداری در ایران

  «عشق» اینجا غوغا می‌کند

  قدس آنلاین-نخل گردانی، طبق کشی، طشت گذاری، دسته‌های شاخسی واخسی، زارخاک، گِل مالی، بیل زنی و...» تنها مشتی از خروارها جلوه‌ها و مراسم‌های عزاداری است که مردم شهرهای مختلف ایران در این روزها و شب‌های عزای سید و سالار شهیدان انجام می‌دهند.