همه‌ی خبرهای امروز
 • شکار پرندگان مهاجر ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۱۰:۵۹

  روزانه ۲ هزار پرنده در مازندران شکار می شود

  پرندگان مهاجر قربانی معیشت روستائیان

  ساری- تالاب ها و زیستگاه های طبیعی مازندران همه ساله میزبان افزون بر یک میلیون پرنده مهاجر و شامل ۱۵۰ گونه است که متاسفانه به دلیل سودجویی برخی از افراد محلی این میزبانی با شکار بی رویه پرندگان مهاجر به زیر سوال رفته و بسیاری از میهمانان جان خود را در بر سر این سفره طبیعی از دست می دهند.

 • بازار تلفن همراه ۱۳۹۶-۰۸-۱۳ ۱۳:۱۲

  بدنبال اجرای طرح رجیستری اتفاق افتاد:

  رکود در بازار تلفن همراه مازندران

  ساری- جوانان و کسبه ی بسیاری در صنف تلفن همراه کشور به امرارمعاش مشغولند و چرخ زندگی بسیاری از خانواده ها از این کسب و کار می چرخد که با اعلام اجرای طرح رجیستری تلفن همراه و توصیه عجیب وزیر ارتباطات به مردم که گوشی تلفن همراه نخرید! این بازار دچار نوسانات فراوانی شد.

 • پایانه نفتی شمال ۱۳۹۶-۰۸-۰۶ ۱۱:۲۰

  ۶ سال در حسرت نفت

  پایانه نفتی شمال در کُماست

  ساری- پایانه نفتی نکا، تنها پایانه شمال ایران و پیشرفته ترین ترمینال نفتی کشورهای حاشیه خزر بوده که با توقف سوآپ طی شش سال گذشته، حالش نزار شده است.

 • محور ساری - تاکام ۱۳۹۶-۰۷-۱۹ ۰۹:۵۵

  اندر خم این جاده ایم، هنوز

  ساری – تاکام؛ کارگران همچنان مشغول بکارند

  ساری- دسترسی به راه یکی از شاخصه های توسعه یافتگی جوامع بشمار می رود و هر منطقه ای که راه های مواصلاتی آن از زیرساخت های خوبی برخوردار باشند، اقتصادش پیشرفت های شگرفی خواهد داشت.

 • روستای زروم ۱۳۹۶-۰۷-۱۸ ۱۸:۵۹

  زِروم، از جنگل سبز تا کوهستان سخت

  رنگ، اینجا حرف اول را می زند

  ساری- تا تابستان غزل های خداحافظی اش را نخوانده، باید زد به دلِ جاده... نمی شود آخر بگذاریم شهریور برود بی آنکه نصیبی از طراوت کوه و جنگل و دشت برده باشیم... از شکوه و کرشمه آفریده ها...

 • مازندران ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۲۰:۲۲

  نیمروزی بومگردی در لفور

  اُتراقی لذیذ در جنگل های هیرکانی

  ساری- در سوادکوه شمالی به سمت لفور و روستای «افراسی» در جاده ای جنگلی پیش رفتیم... بالای کوه... پیچ در پیچ... خاکی...

 • عزاداری ۱۳۹۶-۰۷-۰۹ ۰۸:۲۴

  آئین عزاداری در ایران

  «عشق» اینجا غوغا می‌کند

  قدس آنلاین-نخل گردانی، طبق کشی، طشت گذاری، دسته‌های شاخسی واخسی، زارخاک، گِل مالی، بیل زنی و...» تنها مشتی از خروارها جلوه‌ها و مراسم‌های عزاداری است که مردم شهرهای مختلف ایران در این روزها و شب‌های عزای سید و سالار شهیدان انجام می‌دهند.

 • مازندران ۱۳۹۶-۰۷-۰۳ ۰۸:۵۲

  مازندران با تنوع آئین‌های مذهبی همراه است

  «قلک شکنی» آئینی عاشورایی و یادگار دفاع مقدس

  مازندران- آئین قلک شکنی، ازجمله آداب و سنن مازندران در ایام محرم است که با شور و حال خاصی در هر گوشه از استان به عشق امام حسین(ع) در شب اول ماه محرم برگزار می‌شود.

 • مرال ۱۳۹۶-۰۷-۰۲ ۱۹:۳۵

  مرال ها در البرز، عاشقی می کنند

  رزم و بقا در جنگل های هیرکانی

  ساری- این روزها در البرز مرکزی، نمایش رزم و عشق و بقا برپاست... در ماهی که حیات وحش از شاخ و شانه کشیدن، قصه ها در خود دارد...

 • پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی مازندران ۱۳۹۶-۰۶-۲۵ ۱۸:۴۰

  پروژه‌های نیمه‌تمام در ورزش مازندران بیداد می‌کند

  ۲۰ سال در حسرت روبان قرمز

  کمتر مازنی را می‌شناسم که قصه پروژه نیمه‌کاره پیست دوچرخه‌سواری و سالن ۶ هزار نفری ماهفروجک ساری را ندیده و نشنیده باشد؛ طرحی که به نماد پروژه‌های نیمه‌تمام مازندران مبدل شده است. سازه‌ای که چندین مدیرکل و استاندار و نماینده را پشت سر گذاشته و دستان حمایتگری را به خودش ندیده و همچنان در حسرت بازگشایی و روبان قرمز می‌سوزد.

 • منطقه آزاد اقتصادی مازندران ۱۳۹۶-۰۶-۲۲ ۱۸:۱۵

  این پرونده خاک می‌خورد

  منطقه آزاد مازندران پشت دروازه سیاست

  ساری-نام منطقه آزاد اقتصادی مازندران چند سالی است که سر زبان‌ها افتاده و مدیران استانی بارها پُزش را به مردم این دیار داده‌اند؛ وعده‌ای که روی کاغذ مانده و درگیر سیاست‌بازی شده است.

 • کارخانه آرد ۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۰:۵۷

  مازندران دو برابر میانگین کشور، نانوایی دارد

  نان خورترین استان کشور

  ساری- مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور (مازندران، گلستان و سمنان) از دوبرابری تعداد نانوایی های مازندران نسبت به میانگین کشوری می گوید و تاکید می کند: باید از صدور مجوزهای بی رویه پرهیز کرد و در راستای کیفی سازی نان گام های موثری برداشت.

 • واریان ۱۳۹۶-۰۵-۲۷ ۱۰:۵۵

  چشم ها در این جاده جا می مانند؛

  کرج – چالوس، ۱۵۸ کیلومتر رویا/ سفر به واریان، تنها روستای آبی ایران

  رقیه توسلی

  ساری- اول سلام می دهم به شگون و فال نیکی که می گفتند دامنگیر است و بعد به آهستگی می رانم... در جاده ای که افسونگر است... وِردهای جادوگرانه می خواند... چوبِ سِحر دارد... محور کرج – چالوس را می گویم.

 • ساری ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۲:۰۹

  از ساری تا آستارا (۲)

  نازیبایی‌ها مسابقه گذاشته‌اند

  ساری- ننه جان گیلانی از ما می‌خواهد، دنبالش برویم مرغانه بین... سروقت دو جعبه بزرگ که دو مرغ کُرچِ پَرحنایی، روی تخم مرغ‌هایشان نشسته‌اند... کاملاً پف کرده... با چشمانی خواب آلود و بی‌اعتماد...

 • مازندران ۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۱:۲۵

  از ساری تا آستارا (۱)

  چشم اندازی به طنّازی خزر

  ساری- گوگل مپ می گوید یک سفر ساحلی هیجان انگیز از ساری تا آستارا در انتظارمان است.. و دریای خزر چشم انداز رویایی پنجره اتومبیل مان خواهد بود...از مازندران تا گیلان...

 • جشنواره نامه ای به امام رضا ع ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۲۰:۱۸

  دوازدهمین جشنواره بین المللی نامه ای به امام رضا(ع) در ایستگاه پایانی

  ساری- دوازدهمین جشنواره بین المللی نامه ای به امام رضا (ع)، پرمخاطب ترین جشنواره رضوی عصر یکشنبه با تجلیل از برترین ها به کار خود پایان داد.

 • داوران جشنواره نامه ای به امام رضا (ع) ۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۱:۵۰

  در گفتگو با داوران جشنواره نامه ای به امام رضا (ع) عنوان شد:

  همه آمده اند با «عشق نوشته» هایشان...

  ساری- برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره نامه ای به امام رضا(ع) بار دیگر بهانه ای را فراهم آورده تا ارادتمندان حضرتش با «عشق نوشته» هایشان به محضرش عرض ادب کنند.