همه‌ی خبرهای امروز
 • واریان ۱۳۹۶-۰۵-۲۷ ۱۰:۵۵

  چشم ها در این جاده جا می مانند؛

  کرج – چالوس، ۱۵۸ کیلومتر رویا/ سفر به واریان، تنها روستای آبی ایران

  رقیه توسلی

  ساری- اول سلام می دهم به شگون و فال نیکی که می گفتند دامنگیر است و بعد به آهستگی می رانم... در جاده ای که افسونگر است... وِردهای جادوگرانه می خواند... چوبِ سِحر دارد... محور کرج – چالوس را می گویم.

 • ساری ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۲:۰۹

  از ساری تا آستارا (۲)

  نازیبایی‌ها مسابقه گذاشته‌اند

  ساری- ننه جان گیلانی از ما می‌خواهد، دنبالش برویم مرغانه بین... سروقت دو جعبه بزرگ که دو مرغ کُرچِ پَرحنایی، روی تخم مرغ‌هایشان نشسته‌اند... کاملاً پف کرده... با چشمانی خواب آلود و بی‌اعتماد...

 • مازندران ۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۱:۲۵

  از ساری تا آستارا (۱)

  چشم اندازی به طنّازی خزر

  ساری- گوگل مپ می گوید یک سفر ساحلی هیجان انگیز از ساری تا آستارا در انتظارمان است.. و دریای خزر چشم انداز رویایی پنجره اتومبیل مان خواهد بود...از مازندران تا گیلان...

 • جشنواره نامه ای به امام رضا ع ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۲۰:۱۸

  دوازدهمین جشنواره بین المللی نامه ای به امام رضا(ع) در ایستگاه پایانی

  ساری- دوازدهمین جشنواره بین المللی نامه ای به امام رضا (ع)، پرمخاطب ترین جشنواره رضوی عصر یکشنبه با تجلیل از برترین ها به کار خود پایان داد.

 • داوران جشنواره نامه ای به امام رضا (ع) ۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۱:۵۰

  در گفتگو با داوران جشنواره نامه ای به امام رضا (ع) عنوان شد:

  همه آمده اند با «عشق نوشته» هایشان...

  ساری- برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره نامه ای به امام رضا(ع) بار دیگر بهانه ای را فراهم آورده تا ارادتمندان حضرتش با «عشق نوشته» هایشان به محضرش عرض ادب کنند.

 • منطقه سِرتا مازندران ۱۳۹۶-۰۴-۲۴ ۱۶:۵۴

  سفر به دیاری که توصیفش، کارِ سهراب و نیما و جلال است

  شاید مجنون، اهل «سِرتا» باشد

  ساری-مسخ سفر به ایتالیا و یونان و ینگه دنیا نباشیم؛ وقتی هنوز مازندران مان را کنجکاوی نکرده‌ایم... روستاهای سبز و مَشتی و میخکوب کننده‌اش را...

 • شنا ۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۱۶:۲۷

  سلامت در خزر دست‌وپا می‌زند

  مرگِ شنا...

  ساری- تابستان که باشد و مسافر شمال که باشی، هیچ‌گاه از لذت شنا، نخواهی گذشت و تا می‌توانی می‌روی دریا تا خستگی‌هایت را آب با خودش ببرد. اما موضوع شناگاه های آلوده فرصت شنا را از گردشگران گرفته و مرگ شنا را به دنبال داشته است.

 • مسکن محرومین ۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۴:۲۲

  خیرین مسکن ساز دست بکار شدند؛

  چند خشت مهربانی در «بالا آبدنگ»

  ساری- این روزها اگر سری به محلات فقیرنشین بزنیم، می بینیم خانه هایی نوساز آنجا خودنمایی می کنند. خانه هایی کوچک اما نونوار.

 • زباله ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۰:۵۸

  هیچ شخصی زیر بار مدیریت زباله‌های عفونی مازندران نمی‌رود

  آژیر قرمز پسماندهای عفونی به صدا در آمد

  ساری- آژیر قرمز پسماندهای عفونی مدتی است که در مازندران به صدا در آمده است و سلامت شهروندان و گردشگران را تهدید می‌کند اگرچه همچنان هیچ‌کدام از دستگاه‌های مرتبط با این موضوع زیر بار قبول مسئولیت نمی‌روند.

 • جانباز ۱۳۹۶-۰۳-۱۸ ۱۲:۵۸

  گفتگو با جانباز مخترع مازندرانی؛

  این مرد، دست هایش اکسیژن می سازد

  ساری- آن سال های دور، همیشه نزدیک است آقای رزمنده... به مرحمت شما و آن گردان و لشکری که رفت تا تانک، تا مین، تا خمپاره و ترکش، حالا ما اکسیژن ایران را تنفس می کنیم.

 • تب کنگو ۱۳۹۶-۰۳-۱۶ ۱۵:۱۳

  شناسایی هشت مورد مشکوک؛

  تب کریمه کنگو در مازندران به پیش می رود

  ساری- پخش تصاویر انتقال بیمار کلاردشتی مبتلا به تب کریمه کنگو در فضای مجازی، موجب نگرانی مازندرانی ها از شیوع این بیماری در شمال کشور شد.

 • فریم ۱۳۹۶-۰۳-۱۶ ۱۵:۱۰

  فَریم؛ اینجا کاشف می شوید...

  ساری- این جمله را از یک شمالی بپذیرید که « آدمِ قبل از دیدن فَریم دیگر هرگز همان آدم بعد از دیدن فریم نیست». سحر انگیزی و شکوهی در این سرزمین نهفته است که عقل و هوش هر مسافری را در دم می رباید. هر مسافری را.

 • الندان ۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۴:۴۹

  الندان؛ جشنواره طبیعت است

  سفر به سرزمین گل های لاجوردی

  ساری- در کرانه جنوبی دریای کاسپین، قصه هاست... قصه مرتفع ترین قله ایران... قصه ی کوه و دریا و جنگل و جلگه و بیشه و علفزار... قصه ی لَلِوا و نَقاره و سُرنا... قصه تِرشِ آش و کئی پِلا و چَنگل خِرشت... قصه ۱۲۰ دهستان و ۳۳۴۶ روستا که هر فصل تقویم بلدند دل طبیعت گردها را چه جور ببرند... قصه مازندران و دیاری که نیمایش را شاعر کرد...

 • تخلف انتخاباتی ۱۳۹۶-۰۲-۳۰ ۰۸:۳۶

  گزارش قدس آنلاین از بداخلاقی های انتخاباتی

  شعبات اخذ رای در برابر حضور مردم کم آوردند/حضور اموات تا خرید و فروش رای پای صندوق

  برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ایران اسلامی با سیل عظیمی از حضور مردم روبرو شد که تعدادی از شعبات اخذ رای در برابر تقاضای حضور مردم کم آوردند.

 • آزادراه تهران-شمال ۱۳۹۶-۰۲-۰۸ ۱۵:۰۰

  وعده پشت وعده

  بهره برداری آزاد راه تهران – شمال شاید وقت دیگر!

  پروژه آزاد راه تهران- شمال بعنوان یکی از بزرگترین و مهمترین پروژه های راه سازی کشور است که با گذشت ۴۳ سال از زمان مطالعات اولیه طرح، هنوز به بهره برداری نرسیده است.

 • دماوند ۱۳۹۶-۰۱-۱۵ ۱۷:۴۸

  مطالعات آتش فشان در انتظار اعتبار

  دیو خفته دماوند ناآرام شده است

  ساری: خروج گازهای آتشفشانی و دود و بخار غلیظ از دهانه دماوند زنگ خطری جدی را به صدا درآورده و مسئولان امر از جمله نمایندگان مجلس را به واکنش واداشته است.

 • مازدران/رصد خانه آلاشت ۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۰:۱۳

  رصد نقاط گردشگری مازندران

  رصد خانه«آلاشت»شما را تا کهکشان همراهی می کند

  ساری- مجموعه رصدخانه و آسمان‌نمای آلاشت به عنوان تنها رصدخانه استان‌های شمالی ایران و نخستین رصدخانه استان مازندران با هدف ایجاد طرحی آموزشی و افزایش جاذبه‌های تفریحی و توریستی در سال ۸۶ از سوی شهرداری آلاشت بر روی یکی از تپه‌های این شهر ساخته شد.

 • مازندران ۱۳۹۶-۰۱-۱۲ ۱۰:۱۱

  آشنایی با هنر ۱۱ هزار ساله

  «لاک تراشی» ریشه در ذوق و هنر پیشه وران مازندران دارد

  ساری- به دلیل سکونت مردم مازندران در دل مناطق جنگلی و پردرخت و شناختی که جنگل نشینان از انواع درختان داشتند، ساخت لوازم زندگی روزانه از چوب مورد اقبال و توجه ویژه ای قرار داشت.

 • موزه های مازندران ۱۳۹۶-۰۱-۱۱ ۱۰:۲۹

  موزه های مازندران را چقدر می شناسید؟

  میهمانی در خانه موزه«نیما یوشیج»/آشنایی با دست ساخته های مهندسان صفوی

  ساری- موزه های مازندران تونلی به تاریخ و زمان گذشته است که بسیاری از آداب و رسوم ایرانیان به ویژه در این خطه سبز کشور را بازخوانی می کند.

 • مازندران/اقیانوس ابر - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۱-۱۰ ۱۰:۳۹

  سفر به بام شرقی مازندران

  «اقیانوس ابر»تنها مکانی که بدون پرواز می توان پا بر روی ابر ها گذاشت

  ساری- یکی از این مناطق ییلاقی استان مازندران روستای دیدنی«فیلبند» است که به بام شرقی استان مازندران معروف است و در فصل بهار و پاییز، در یک نیم روز ممکن است همه پدیده های جوی از قبیل ابر، مه، باران، برف، تگرگ و رگبار و ناگهان رنگین کمان و هوای صاف و آفتابی را بدون حتی یک لکه ابر در این روستا تجربه کنید.

 • مازندران/راه اهن ۱۳۹۶-۰۱-۱۰ ۱۰:۳۴

  هم نشین با کوه، جنگل،تاریخ و معماری

  عبور از «پل ورسک» با قدیمی ترین شیوه لوکوموتیورانی/ راه آهن شمال معماری شگفتی آفرین است

  ساری-معماری اعجاب اور مسیر راه اهن شمال در مسیرکوهستان و جنگل جاذبه ای است که حتی برای گردشگران خارجی هم جذاب است و پل ها و تونل هایی که با گذشت ۸۰سال همچنان پابرجا ،محل تردد غول های اهنی هستند که روزانه دهها بارمسیر را طی می کنند و سازه هایی که با ابتدایی ترین ابزار بشری در دل کوه و جنگل ساخته شده اند حتی برای معماران و مهندسان امروز هم شگفتی سازند.

 • مازندران/قلعه کنگلو ۱۳۹۶-۰۱-۰۹ ۰۸:۲۹

  همسفر با عقاب قلاع ایران

  قلعه«کنگلو» شاهکار نظامی دوران ساسانی/«دژ قرمز» دروازه هایش را بر روی گردشگران گشوده است

  ساری- دژ «کنگلو» از قلاع و استحکامات دفاعی ایران است که به شکل بال دو عقاب و با بهره گیری از تکنیک های بومی ساخته شده و دارای معماری منحصر بفرد است.

 • مازندران ۱۳۹۶-۰۱-۰۷ ۰۹:۵۰

  آشنایی با جاذبه های مذهبی ایران

  امامزادگان مازندران گنجینه ای معنوی در دل طبیعت

  ساری- استان مازندران بنا بر گفته مدیر کل اوقاف و امور خیریه دارای ۱۲ هزار و ۹۹۹ موقوفه و ۱۷۱ هزار ۴۱۶ رقبه است که ظرفیت بسیار مطلوبی برای گردشگری مذهبی در این استان فراهم کرده است و همه ساله خیل عظیمی از گردشگران و زائران را به خود جلب می کند.

 • مازندران ۱۳۹۶-۰۱-۰۵ ۱۰:۰۸

  سفر به شمال ایران

  مازندران جلوه ای بی مانند از نقاش طبیعت/نگین سبز ایران برای گردشگران آغوش گشوده است

  ساری- جاذبه های طبیعی و تاریخی استان مازنداران به گونه ای است همه ساله به ویژه در ایام تعطیلات میلیون ها گردشگر را به سوی خود جذب می کند و همچون نگین سبزی در شمال ایران می درخشد.