همه‌ی خبرهای امروز
 • محور ساری - تاکام ۱۳۹۶-۰۷-۱۹ ۰۹:۵۵

  اندر خم این جاده ایم، هنوز

  ساری – تاکام؛ کارگران همچنان مشغول بکارند

  ساری- دسترسی به راه یکی از شاخصه های توسعه یافتگی جوامع بشمار می رود و هر منطقه ای که راه های مواصلاتی آن از زیرساخت های خوبی برخوردار باشند، اقتصادش پیشرفت های شگرفی خواهد داشت.

 • روستای زروم ۱۳۹۶-۰۷-۱۸ ۱۸:۵۹

  زِروم، از جنگل سبز تا کوهستان سخت

  رنگ، اینجا حرف اول را می زند

  ساری- تا تابستان غزل های خداحافظی اش را نخوانده، باید زد به دلِ جاده... نمی شود آخر بگذاریم شهریور برود بی آنکه نصیبی از طراوت کوه و جنگل و دشت برده باشیم... از شکوه و کرشمه آفریده ها...

 • مازندران ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۲۰:۲۲

  نیمروزی بومگردی در لفور

  اُتراقی لذیذ در جنگل های هیرکانی

  ساری- در سوادکوه شمالی به سمت لفور و روستای «افراسی» در جاده ای جنگلی پیش رفتیم... بالای کوه... پیچ در پیچ... خاکی...

 • عزاداری ۱۳۹۶-۰۷-۰۹ ۰۸:۲۴

  آئین عزاداری در ایران

  «عشق» اینجا غوغا می‌کند

  قدس آنلاین-نخل گردانی، طبق کشی، طشت گذاری، دسته‌های شاخسی واخسی، زارخاک، گِل مالی، بیل زنی و...» تنها مشتی از خروارها جلوه‌ها و مراسم‌های عزاداری است که مردم شهرهای مختلف ایران در این روزها و شب‌های عزای سید و سالار شهیدان انجام می‌دهند.

 • مازندران ۱۳۹۶-۰۷-۰۳ ۰۸:۵۲

  مازندران با تنوع آئین‌های مذهبی همراه است

  «قلک شکنی» آئینی عاشورایی و یادگار دفاع مقدس

  مازندران- آئین قلک شکنی، ازجمله آداب و سنن مازندران در ایام محرم است که با شور و حال خاصی در هر گوشه از استان به عشق امام حسین(ع) در شب اول ماه محرم برگزار می‌شود.

 • مرال ۱۳۹۶-۰۷-۰۲ ۱۹:۳۵

  مرال ها در البرز، عاشقی می کنند

  رزم و بقا در جنگل های هیرکانی

  ساری- این روزها در البرز مرکزی، نمایش رزم و عشق و بقا برپاست... در ماهی که حیات وحش از شاخ و شانه کشیدن، قصه ها در خود دارد...

 • پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی مازندران ۱۳۹۶-۰۶-۲۵ ۱۸:۴۰

  پروژه‌های نیمه‌تمام در ورزش مازندران بیداد می‌کند

  ۲۰ سال در حسرت روبان قرمز

  کمتر مازنی را می‌شناسم که قصه پروژه نیمه‌کاره پیست دوچرخه‌سواری و سالن ۶ هزار نفری ماهفروجک ساری را ندیده و نشنیده باشد؛ طرحی که به نماد پروژه‌های نیمه‌تمام مازندران مبدل شده است. سازه‌ای که چندین مدیرکل و استاندار و نماینده را پشت سر گذاشته و دستان حمایتگری را به خودش ندیده و همچنان در حسرت بازگشایی و روبان قرمز می‌سوزد.

 • منطقه آزاد اقتصادی مازندران ۱۳۹۶-۰۶-۲۲ ۱۸:۱۵

  این پرونده خاک می‌خورد

  منطقه آزاد مازندران پشت دروازه سیاست

  ساری-نام منطقه آزاد اقتصادی مازندران چند سالی است که سر زبان‌ها افتاده و مدیران استانی بارها پُزش را به مردم این دیار داده‌اند؛ وعده‌ای که روی کاغذ مانده و درگیر سیاست‌بازی شده است.

 • کارخانه آرد ۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۰:۵۷

  مازندران دو برابر میانگین کشور، نانوایی دارد

  نان خورترین استان کشور

  ساری- مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور (مازندران، گلستان و سمنان) از دوبرابری تعداد نانوایی های مازندران نسبت به میانگین کشوری می گوید و تاکید می کند: باید از صدور مجوزهای بی رویه پرهیز کرد و در راستای کیفی سازی نان گام های موثری برداشت.

 • واریان ۱۳۹۶-۰۵-۲۷ ۱۰:۵۵

  چشم ها در این جاده جا می مانند؛

  کرج – چالوس، ۱۵۸ کیلومتر رویا/ سفر به واریان، تنها روستای آبی ایران

  رقیه توسلی

  ساری- اول سلام می دهم به شگون و فال نیکی که می گفتند دامنگیر است و بعد به آهستگی می رانم... در جاده ای که افسونگر است... وِردهای جادوگرانه می خواند... چوبِ سِحر دارد... محور کرج – چالوس را می گویم.

 • ساری ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۲:۰۹

  از ساری تا آستارا (۲)

  نازیبایی‌ها مسابقه گذاشته‌اند

  ساری- ننه جان گیلانی از ما می‌خواهد، دنبالش برویم مرغانه بین... سروقت دو جعبه بزرگ که دو مرغ کُرچِ پَرحنایی، روی تخم مرغ‌هایشان نشسته‌اند... کاملاً پف کرده... با چشمانی خواب آلود و بی‌اعتماد...

 • مازندران ۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۱:۲۵

  از ساری تا آستارا (۱)

  چشم اندازی به طنّازی خزر

  ساری- گوگل مپ می گوید یک سفر ساحلی هیجان انگیز از ساری تا آستارا در انتظارمان است.. و دریای خزر چشم انداز رویایی پنجره اتومبیل مان خواهد بود...از مازندران تا گیلان...

 • جشنواره نامه ای به امام رضا ع ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۲۰:۱۸

  دوازدهمین جشنواره بین المللی نامه ای به امام رضا(ع) در ایستگاه پایانی

  ساری- دوازدهمین جشنواره بین المللی نامه ای به امام رضا (ع)، پرمخاطب ترین جشنواره رضوی عصر یکشنبه با تجلیل از برترین ها به کار خود پایان داد.

 • داوران جشنواره نامه ای به امام رضا (ع) ۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۱:۵۰

  در گفتگو با داوران جشنواره نامه ای به امام رضا (ع) عنوان شد:

  همه آمده اند با «عشق نوشته» هایشان...

  ساری- برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره نامه ای به امام رضا(ع) بار دیگر بهانه ای را فراهم آورده تا ارادتمندان حضرتش با «عشق نوشته» هایشان به محضرش عرض ادب کنند.

 • منطقه سِرتا مازندران ۱۳۹۶-۰۴-۲۴ ۱۶:۵۴

  سفر به دیاری که توصیفش، کارِ سهراب و نیما و جلال است

  شاید مجنون، اهل «سِرتا» باشد

  ساری-مسخ سفر به ایتالیا و یونان و ینگه دنیا نباشیم؛ وقتی هنوز مازندران مان را کنجکاوی نکرده‌ایم... روستاهای سبز و مَشتی و میخکوب کننده‌اش را...

 • شنا ۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۱۶:۲۷

  سلامت در خزر دست‌وپا می‌زند

  مرگِ شنا...

  ساری- تابستان که باشد و مسافر شمال که باشی، هیچ‌گاه از لذت شنا، نخواهی گذشت و تا می‌توانی می‌روی دریا تا خستگی‌هایت را آب با خودش ببرد. اما موضوع شناگاه های آلوده فرصت شنا را از گردشگران گرفته و مرگ شنا را به دنبال داشته است.

 • مسکن محرومین ۱۳۹۶-۰۳-۳۱ ۱۴:۲۲

  خیرین مسکن ساز دست بکار شدند؛

  چند خشت مهربانی در «بالا آبدنگ»

  ساری- این روزها اگر سری به محلات فقیرنشین بزنیم، می بینیم خانه هایی نوساز آنجا خودنمایی می کنند. خانه هایی کوچک اما نونوار.

 • زباله ۱۳۹۶-۰۳-۲۴ ۱۰:۵۸

  هیچ شخصی زیر بار مدیریت زباله‌های عفونی مازندران نمی‌رود

  آژیر قرمز پسماندهای عفونی به صدا در آمد

  ساری- آژیر قرمز پسماندهای عفونی مدتی است که در مازندران به صدا در آمده است و سلامت شهروندان و گردشگران را تهدید می‌کند اگرچه همچنان هیچ‌کدام از دستگاه‌های مرتبط با این موضوع زیر بار قبول مسئولیت نمی‌روند.

 • جانباز ۱۳۹۶-۰۳-۱۸ ۱۲:۵۸

  گفتگو با جانباز مخترع مازندرانی؛

  این مرد، دست هایش اکسیژن می سازد

  ساری- آن سال های دور، همیشه نزدیک است آقای رزمنده... به مرحمت شما و آن گردان و لشکری که رفت تا تانک، تا مین، تا خمپاره و ترکش، حالا ما اکسیژن ایران را تنفس می کنیم.

 • تب کنگو ۱۳۹۶-۰۳-۱۶ ۱۵:۱۳

  شناسایی هشت مورد مشکوک؛

  تب کریمه کنگو در مازندران به پیش می رود

  ساری- پخش تصاویر انتقال بیمار کلاردشتی مبتلا به تب کریمه کنگو در فضای مجازی، موجب نگرانی مازندرانی ها از شیوع این بیماری در شمال کشور شد.

 • فریم ۱۳۹۶-۰۳-۱۶ ۱۵:۱۰

  فَریم؛ اینجا کاشف می شوید...

  ساری- این جمله را از یک شمالی بپذیرید که « آدمِ قبل از دیدن فَریم دیگر هرگز همان آدم بعد از دیدن فریم نیست». سحر انگیزی و شکوهی در این سرزمین نهفته است که عقل و هوش هر مسافری را در دم می رباید. هر مسافری را.

 • الندان ۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۴:۴۹

  الندان؛ جشنواره طبیعت است

  سفر به سرزمین گل های لاجوردی

  ساری- در کرانه جنوبی دریای کاسپین، قصه هاست... قصه مرتفع ترین قله ایران... قصه ی کوه و دریا و جنگل و جلگه و بیشه و علفزار... قصه ی لَلِوا و نَقاره و سُرنا... قصه تِرشِ آش و کئی پِلا و چَنگل خِرشت... قصه ۱۲۰ دهستان و ۳۳۴۶ روستا که هر فصل تقویم بلدند دل طبیعت گردها را چه جور ببرند... قصه مازندران و دیاری که نیمایش را شاعر کرد...