همه‌ی خبرهای امروز
 • متکدیان ۱۳۹۶-۱۲-۱۵ ۲۳:۰۲

  نیازمندان نیازمند شناسایی

  واردات متکدی رو به افزایش است

  قدس: تکدی گری و متکدیان ازجمله سوژه‌های نخ‌نما و البته با وعده‌های نخ‌نماتر از طرف مسئولان همراه است که نه‌تنها در هیچ‌یک از استان‌های کشور حل‌نشده است بلکه حالا باید متکدیان خارجی و تبعه برخی از کشورها ازجمله پاکستان، بنگلادش و یا افغانستان را به آن افزود./

 • معدن مهدی آباد ۱۳۹۶-۱۲-۱۵ ۲۳:۰۱

  مشکلات ادامه‌دار معدن کاران

  معادن بوشهر فرصتی که اشتغال ایجاد نمی‌کند

  بوشهر- استان بوشهر به سبب داشتن معادن، دسترسی به آب‌های آزاد، انرژی ارزان و نیروی انسانی توانمند و ماهر زمینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری در بخش صنایع معدنی دارد اما به نظر می‌رسد برخی مشکلات سد راه شکوفایی این پتانسیل‌ها بوده و نه‌تنها فعالیت واحدهای معدنی در اشتغال سهمی نداشته است بلکه خود دچار رکود و افزایش تعداد بیکاران شدند.

 • پاییز زیبای جنگل توسکستان استان گلستان- گزارش تصویری ۱۳۹۶-۱۲-۱۵ ۲۲:۵۸

  ثروتی که با بیکاری گره‌خورده است

  گلستان و رویایی به نام رونق

  گرگان- بر اساس اسناد تاریخی بندرگز قدمت ۵۰۰ ساله دارد و در دوران قاجار با ایجاد یک تجارت‌خانه یا انبار بزرگ کالا توسط روس‌ها این بندر قطب مهم اقتصادی و تجاری منطقه محسوب می‌شد.

 • صادرات ۱۳۹۶-۱۲-۱۵ ۲۲:۵۶

  به دلیل بروکراسی اداری

  مسیر صادرات برای قم هموار نیست

  قم- مقوله صادرات کالاهای غیرنفتی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی است که در استان قم این حوزه با مشکلات خاص و بروکراسی اداری روبروست.

 • لنج ۱۳۹۶-۱۲-۱۵ ۲۲:۵۴

  به دلیل گره خوردن اقتصاد مردم با دریا

  ممنوعیت کالای ته لنچی کرکره بازار جنوب را پائین کشید

  بوشهر-کالای ته لنجی یا ملوانی، کالایی است که صاحبان لنج و خدمه مجاز به واردات آن هستند که بسیاری از اهالی استان بوشهر از این طریق امرارمعاش می‌کنند

 • جاعل مدرک تحصیلی ۱۳۹۶-۱۲-۱۵ ۲۲:۵۴

  بازار خریدوفروش مدرک تحصیلی داغ است

  مهندس اجاره ای شیوه جدید درآمدزایی

  قدس: هر چند دیگر خرید و فروش مدارک تحصیلی خبر تازه ایی نیست اما عادی شدن مشکلات مانع آسیب زا بودنشان نمی شود.

 • گزارش تصویری از مه گرفتگی در جزیره کیش ۱۳۹۶-۱۲-۰۶ ۲۱:۵۲

  نخستین دهکده گردشگری حلال زیر ساخت ندارد

  جزیره هنگام غنی از گردشگر فقیر از امکانات

  بندرعباس-جزیره هنگام یکی از جزایر چهارده‌گانه خلیج‌فارس است که در همسایگی بزرگ‌ترین جزیره هرمزگان و جنوب جزیره قشم واقع‌شده است و بومیان منطقه این جزیره به‌صورت هنجام، هنیام تلفظ می‌کنند.

 • ۱۸ روز از زلزله کرمانشاه گذشت ! / گزارش تصویری ۱۳۹۶-۱۱-۳۰ ۲۳:۰۰

  زلزله‌زدگان کرمانشاه با مشکلات ریزودرشتی دسته و پنجه نرم می‌کنند

  مشکلات مردم زلزله‌زده نیازمند آوار برداری

  کرمانشاه- با وقوع زلزله در استان کرمانشاه سیل کمک‌های مردمی به سمت این استان سرازیر شد که ترافیک منتهی در جاده‌های این استان خود گواه حس نوع‌دوستی مردم ایران بود.

 • شایعه پراکنی ۱۳۹۶-۱۱-۲۳ ۲۳:۰۱

  شایعات روح و روان مردم را می لرزاند

  زلزله در فضای مجازی

  تهران-دو زلزله اخیر تهران باوجوداینکه درهمان چندین ساعت اولیه موجب لرزش تن شهروندان شد اما متأسفانه شایعات و اخبار بی‌اساس با چاشنی تشویش اذهان عمومی هنوز هم پایان نیافته و روح و روان شهروندان را هر ثانیه می‌لرزاند.

 • کمبود آب ۱۳۹۶-۱۱-۱۵ ۱۰:۳۷

  عدم دسترسی ۷۷ درصد مردم چابهار به آب سالم بهداشتی

  سدهای سیستان و بلوچستان آب می‌رود

  چابهار- مجموعه دلگان ها از توابع بخش «نگور» و در جنوب استان سیستان و بلوچستان در ۷۵ کیلومتری شهرستان چابهار افزون بر دو هزار نفر جمعیت دارد که آبشخور حیوانات و ساکنان ۱۴ روستا با عنوان مجموعه دلگان ها یکی است.

 • معدنچی ۱۳۹۶-۱۱-۱۵ ۱۰:۳۷

  ۱۳۱ معدن از فعالیت بازماندند

  معادن بوشهر در خواب زمستانی

  بوشهر-استان بوشهر به سبب داشتن ظرفیت مهم مواد معدنی، دسترسی به آب‌های آزاد، انرژی ارزان و نیروی انسانی توانمند و ماهر زمینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری در بخش صنایع معدنی دارد اما به نظر می‌رسد برخی مشکلات سد راه شکوفایی این پتانسیل‌ها بوده و نه‌تنها فعالیت واحدهای معدنی در اشتغال سهمی نداشته است بلکه خود دچار رکود و افزایش تعداد بیکاران شدند.

 • هنوز زلزله زدگان چادر نشین اند ۱۳۹۶-۱۱-۱۵ ۱۰:۳۶

  اخبار اسکان موقت متناقض است

  اسکان زلزله‌زدگان کرمانشاه یک بام دوهوا

  کرمانشاه- باوجوداینکه استاندار کرمانشاه در ۲۱ دی‌ماه سال جاری و در نشست خبری خبر از پایان اسکان موقت و همچنین آغاز عملیات اجرایی اسکان دائم را داد اما سخنان نمایندگان مردم استان کرمانشاه و برخی دیگر از مسئولان حاکی از نکاتی است که با سخنان استاندار تناقض دارد.

 • منطقه زاگرس  ۱۳۹۶-۱۱-۱۵ ۱۰:۳۵

  سفر به ماسوله زاگرس

  کوهرنگ نقش خاطره بر ذهن گردشگران می زند

  شهرکرد - هرچند در بسیاری از مناطق کشور، روستاها به بکری سابق نیستند اما در چهارمحال و بختیاری روستاهای بسیاری وجود دارند که بافت قدیمی و زیبای روستایی خود را حفظ کرده‌اند.

 • مرکبات ۱۳۹۶-۱۱-۱۴ ۱۰:۳۰

  سومین قطب تولید مرکبات از قاچاق میوه خارجی گلایه دارد

  مرکبات خارجی رقیب تولیدات داخلی

  کرمان- استان کرمان در کنار باغ‌های گسترده پسته و خرما یکی از بزرگ‌ترین مجموعه باغ‌های مرکبات کشور را نیز در خود جای‌داده و این‌گونه است که یک‌سوم از باغ‌های میوه مثمر کشور در استان کرمان است.

 • محصولات کشاورزی ۱۳۹۶-۱۱-۱۴ ۱۰:۲۹

  تولیدات سمنان به ۱۰ کشور جهان صادر می‌شود

  محصولات کشاورزی کویر ایران در سبد صادرات

  سمنان-استان سمنان برای بسیاری از ایرانیان استانی شناخته‌شده و نامی آشنا است و اگر بگوییم که بیش از ۱۰ کشور جهان متقاضی دریافت محصولات باغی و زراعی آن هستند شاید با توجه به تصوری که برخی از ما به‌واسطه کویری بودن این استان داریم در ذهن نگنجد.

 • برنج ‌آلوده ۱۳۹۶-۱۱-۱۴ ۱۰:۲۹

  پاسخ مسئولان در راستای رفع نگرانی شهروندان

  برنج‌های آلوده در زنجان شایعه نیست واقعیت است

  زنجان- ۵۰۰ تن برنج آلوده اروگوئه‌ای اواخر سال گذشته وارد استان زنجان شد اما در ۱۸ اسفندماه سال ۹۵ طی نامه‌ای از طرف شرکت بازرگانی دولتی ایران به استان‌ها اعلام شد که این برنج‌ها تا زمان وصول نتایج آزمایشگاهی و صدور مجوز قابلیت مصرف کالا بدون هیچ دخل و تصرف و به‌صورت جداگانه متعاقب دستورالعمل‌های مربوط و با رعایت اصول و مقررات بهداشتی، قرنطینه‌ای نگهداری شود.

 • کمبود آب ۱۳۹۶-۱۱-۱۴ ۱۰:۲۸

  با احداث آب‌شیرین‌کن

  عطش بندرعباس رفع می‌شود

  بندرعباس- استان هرمزگان و شهر بندرعباس باوجوداینکه در جوار منبع نامتناهی آب دریا قرار دارد اما ساکنان آن سال‌هاست که تشنه مانده و در حسرت رفع کم‌آبی و بهره‌مندی از آب شرب سالم هستند.

 • آتش سوزی جنگلی ۱۳۹۶-۱۱-۱۴ ۱۰:۲۷

  ۹۵ درصد آتش سوزی های جنگل های بلوط عمدی است

  روایت پر سوز و گداز زاگرس

  خرم آباد- جنگلهای بلوط استان لرستان در قلب منطقه زاگرس قرار گرفته اند و به اعتقاد کارشناسان به خطر افتادن آنها می تواند تاثیرات بسیار پیچیده ای بر روی اکوسیستم ناحیه زاگرس از جمله فرسایش خاک، تشدید بلایای طبیعی هم چون سیل و عدم توازن و تعادل اکولوژیکی از جمله ذخیره رطوبت و آب شود.

 • وزش باد ۱۳۹۶-۱۱-۱۴ ۱۰:۲۷

  منطقه فلات سیستان بالاترین پتانسیل استفاده از انرژی باد را دارد

  سیستان و بلوچستان غنی از ثروت فقیر از سرمایه‌گذار

  زاهدان-اگر به سیستان و بلوچستان سفرکرده باشید به‌احتمال‌زیاد از فنّاوری‌های ساده و سنتی که مبتنی بر انرژی باد است بهره بردید.

 • شهردار بوشهر ۱۳۹۶-۱۱-۱۰ ۱۶:۴۲

  شهردار غیرقانونی به‌طور قانونی شهردار شد

  انتخاب شهردار بوشهر در تلاطم اختلاف

  بوشهر-۲۰ آبان ماه امسال شورای شهر بوشهر در جلسه نوزدهم خود با ۶ رای موافق و ۳ رای ممتنع به استناد قانون جدید منع به‌کارگیری بازنشستگان، رای به پایان کار غلامعلی میگلی‌نژاد به عنوان شهردار بوشهر را صادر کرد.

 • مدیریت شهری ۱۳۹۶-۱۱-۱۰ ۱۶:۴۲

  قدس بررسی می کند

  مصوبات دولت در استان مرکزی از وعده تا عمل

  اراک- سفر رئیس جمهوری به استان مرکزی در آبان ماه سال ۹۵ انجام شد که رهاورد آن برای مردم این خطه ۵۴ طرح با ۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال مصوبه بود.

 • صیادان ۱۳۹۶-۱۱-۱۰ ۱۶:۴۰

  شیوه صید نیازمند تغییرات جدی است

  معیشت صیادان جنوب در تور مشکلات

  بندرعباس- استان هرمزگان در زمینه صید، تعداد بنادرصیادی، تعداد تعاونی ، بهره برداران و مراکز امورصیادی و همچنین صید ماهیان و انحصار ذخایر فانوس ماهیان رتبه اول کشور را به خودش اختصاص داده است اما با وجود این ظرفیت غنی اما واردات ماهی های خارجی و عدم حمایت لازم به منظور توانمند سازی صیادان معیشت آن ها را به خطر انداخته است.

 • زمستان ۱۳۹۶-۱۱-۱۰ ۱۶:۳۸

  نگاهی به آداب و رسوم مردم خمین در زمستان

  آئین برفی و خداحافظی با سرما برکت می‌آورد

  اراک- مراسم کرده به کوه (کرد علی) جشن سنتی خداحافظی با سرما است که پنجم تا ۱۵ بهمن هرسال طی آیینی سنتی در روستای رباط مراد از توابع شهرستان خمین به نشانه به پایان رسیدن اوج سرما برگزار می‌شود.

 • غار کتله خور ۱۳۹۶-۱۱-۰۸ ۱۳:۴۵

  غار «کتله خور» زیبای خفته استان زنجان

  زنجان- غارها جزو ذخایر طبیعی و ملی کشورها محسوب می‌شوند آنها منابعی غنی از آب، هوا و جذب گردشگر هستند از این رو در بسیاری کشورها همواره مورد توجه قرار دارند.

 • گردشگری ۱۳۹۶-۱۱-۰۸ ۱۳:۴۳

  به دلیل کمبود هتل های لوکس

  هتل های بی ستاره در سرعین فروغ بیشتری دارند

  اردبیل- سرعین یکی از شهرهای گردشگری و پرطرفدار در استان اردبیل است که از تمامی نقاط ایران و جهان مشتری دارد.

 • دریای جنوب ۱۳۹۶-۱۱-۰۸ ۱۳:۴۳

  دغدغه دوستداران محیط‌زیست نسبت به شیرین سازی آب دریا

  آب‌شیرین‌کن‌ها کام دریا را تلخ می‌کنند

  بندرعباس- باوجوداینکه بهره‌برداری از پروژه‌های بدون ارزیابی محیط‌زیست در سال‌های اخیر فجایع جبران‌ناپذیری را در محیط طبیعی و به‌ویژه محیط‌زیست دریایی کشور به بار آورده است اما همچنان شاهد هستیم که وزارت نیرو با جدیت پروژه‌های آب‌شیرین‌کن در خلیج‌فارس را دنبال می‌کند.

 • اینچه برون ۱۳۹۶-۱۰-۳۰ ۲۲:۰۶

  شهر مرزی گنبد کاووس در انتظار تبدیل به بندر خشک است

  اینچه برون نسخه شفا بخش اقتصاد گلستان

  قدس: «اینچه برون» شهری مرزی در شهرستان گنبدکاووس است که نقشی سوق الجشیی در تاریخ معاصر منطقه ایفا کرده است. راه آهن گرگان-اینچه برون به طول ۸۸ کیلومتر ایران به همسایگان شمالی متصل می کند. این منطقه به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد، می تواند به عنوان بندرخشک بخشی از بار کشتی های بنادر نزدیک خود را بپذیرد ودر روند تجارت تسهیل گر باشد.

 • عیادت از کودکان بستری در بیمارستانها ۱۳۹۶-۱۰-۲۹ ۲۲:۰۰

  تخت‌های بیمارستانی فرسوده شدند

  تأمین نیروی متخصص تنها مرهم حوزه بهداشت و درمان اردبیل

  اردبیل- اگر تاکنون گذرتان به بیمارستان علوی اردبیل افتاده باشد و یا از مقابل آن رد شدید به‌طور حتم ازدحام و ترافیک غیرمنطقی در برابر در ورودی این بیمارستان و حتی بخش‌های درمانی به شما القا می‌کند که جمعیت بیماران و مراجعه‌کنندگان نسبت به امکانات موجود همخوانی ندارد.

 • پیست اسکی ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۲۲:۰۱

  پیست اسکی «دیزین» و «خور» ورزشکاران را فرامی‌خواند

  البرز معجون جاذبه‌های گردشگری تابستانی و زمستانی

  کرج-شمال استان البرز کوهستانی و جنوب استان کویری است و همه‌ساله با بارش برف معجونی از جاذبه‌های گردشگری در انتظار گردشگران و طبیعت گردان است.

 • بیکاری ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۲۱:۵۸

  طبق ادعای نمایندگان مبنی بر آماربیکاری ۶۰ درصدی

  نرخ بیکاری در سیستان و بلوچستان رکورد شکست

  زاهدان-در حالی که بنا بر اعلام مرکز آمار نرخ بیکاری در برخی استان ها تک رقمی شده و در برخی از استان ها نیز مانند سیستان و بلوچستان از ۱۳ درصد تجاوز نمی کند اما نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نرخ بیکاری در برخی از شهر های این استان را ۴۰ و حتی ۶۰ درصد اعلام می کنند.