همه‌ی خبرهای امروز
 • مدرسه فرسوده دیروز ۰۹:۴۴

  ۱۶۰۰ کلاس در انتظار بازسازی

  سقف مدارس هرمزگان لرزان است

  بندرعباس- اواخر سال گذشته سقف دو مدرسه در هشتبندی و زهوکی در استان هرمزگان فرو ریخت و زنگ خطر بحران در این حوزه را به صدا درآورد.

 • مجتمع گردشگری دریایی ۱۳۹۶-۰۶-۲۷ ۱۰:۰۸

  ۷ استان کشور از مزیت دریا برخوردارند

  گردشگری دریایی غرق در نبود زیر ساخت ها

  بوشهر-گردشگری دریایی یکی از مهم‌ترین انواع گردشگری در کشور است و ۷ استان دارای مزیت قرارگیری کنار دریا هستند که تعدادی از این استان‌ها در نیمه جنوبی کشور قرار دارند

 • قرچک ۱۳۹۶-۰۶-۲۶ ۱۰:۲۳

  چشم‌انتظاری برای افتتاح یک پروژه

  امکانات درمانی«قرچک» نیازمند مرهم است

  قرچک- پروژه بیمارستانی ۹۴ تختخوابی قرچک در زمره طرح‌هایی است که سال‌ها مردم این منطقه چشم‌انتظار بهره‌بردار یاز آن هستند.

 • صنایع دستی ۱۳۹۶-۰۶-۲۴ ۱۲:۴۱

  با وجود بهره مندی از ۲۰ میلیون زائر در سال

  صنایع دستی قم خریدار ندارد

  قم- استان قم به دلیل بهره مندی بارگاه حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران و ویژگی های طبیعی و کویری دارای ظرفیت‌ های خوبی در زمینه گردشگری است که میلیون ها زائر و گردشگر از سراسر نقاط ایران و جهان را به خود جذب می کند اما با وجود این مزیت صنعتگران آن در رشته صنایع دستی از گمنامی خود در این بازار گلایه دارند.

 • زمان سیر قطار زاهدان به اصفهان و بلعکس مشخص شد ۱۳۹۶-۰۶-۲۲ ۰۹:۴۱

  با وجود گذشت ۱۶ سال؛

  قطار ارومیه- مراغه به مقصد نرسید

  ارومیه- از آذربایجان غربی به دلیل هم‌مرز بودن با سه کشور ترکیه، عراق و جمهوری آذربایجان به‌عنوان شاهراه ارتباطی ایران به اروپا یاد می‌شود اما ارومیه با وجود ضرورت و اهمیت توسعه زیرساخت‌های راه و حمل‌ونقل محروم از شبکه ریلی است.

 • برداشت سیب زمینی ۱۳۹۶-۰۶-۲۰ ۰۹:۳۲

  به دلیل نبود سیاست‌های حمایتی و صادراتی

  سیب زمینی اردبیل را دلالان برداشت می کنند

  اردبیل- افزایش قیمت سیب‌زمینی در سال جاری و صعود آن به بهای ۲۵۰۰ تومان این ذهنیت را برای هر مصرف‌کننده‌ای ایجاد می‌کند که کشاورزان از برداشت این محصول سود بسیار مناسبی دریافت کردند اما این موضوع تنها صورت‌مسئله است.

 • خودرو ۱۳۹۶-۰۶-۱۹ ۱۳:۵۸

  پس از ماه‌ها انتظار

  قفل چرخ خودروهای جزیره کیش باز شد

  بندرعباس-جولان خودروهای رنگارنگ باقیمت مناسب یکی از امتیازات مناطق آزاد کشور است که بسیاری از هم‌وطنان را برای بهره‌گیری از این امتیاز وسوسه می‌کند اما واقعیت این است که صدای دهل شنیدن از دور خوش است.

 • مسکن مهر کردستان ۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۵:۳۷

  با وجود وعده اتمام کار تا مرداد ماه

  مسکن مهر آذربایجان غربی پایان کار نگرفت

  ارومیه- افزون بر ۱۰ سال از نخستین وعده اجرای مسکن مهر در آذربایجان غربی می گذرد و افرادی که سال ها پیش قرار بود در خانه خود ساکن شوند هنوز با شیرینی وعده های مسئولین سر بر بالین می‌گذارند ولی امروز گویی زمزمه تحقق مسکن مهر جدی تر از همیشه به گوش می‌رسد.

 • فرودگاه گناوه ۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۵:۳۵

  فرودگاهی با تاخیر ۴ دهه

  انتظار مسافران گناوه برای پرواز ۴۶ ساله شد

  بوشهر- موقعیت راهبردی تجاری وگردشگری بندر گناوه و وجود بزرگترین پایانه صادرات نفتی در جزیره خارک هر چند که موقعیت وامتیازی ویژه محسوب می شود اما حتی این امکانات هم برای احداث یک فرودگاه در بندر گناوه توجیه پذیر نبوده است و انتظار مسافران این بندر را برای پرواز ۴۶ سال به دنبال خود کشیده است.

 • خوابگاه دانشجویی ۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۹:۲۶

  قدس گزارش می دهد؛

  خوابگاه‌های دانشجویی شیراز نیازمند چشم‌های بیدار

  شیراز- نبود خوابگاه‌های استاندارد در شیراز همراه با نظارت نهادهای ذی ربط مشکل عمده دانشجویان است و از طرفی خانواده دانشجویان به دنبال مکانی امن برای فرزندانشان هستند تا از معضلات اخلاقی و فسادهای اجتماعی به دور باشند و عزیزانشان بتوانند با آرامش واقعی استراحت کنند و به امور درس و کارهای عملی- آموزشی بپردازند.

 • گندم ۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۸:۵۸

  گزارش قدس از تازه‌ترین تخلف سودجویان در استان فارس؛

  خاک آلود کردن گندم برای چند لقمه نان حرام!

  شیراز- خبر داغ رسانه‌ها طی در روزهای گذشته، پرده برداری از تخلف گندم نمای خاک فروش با کمک خبرنگار شیرازی بود.

 • مسجد ۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۱:۵۶

  در گفت و گو با طراح مسجد جامع دانشگاه امام حسین(ع) مطرح شد

  مسجدکالبدی‌ترین مفهوم محیط اسلامی است

  تهران- مساجد ایرانی با نقوش و طراحی های متفاوت هر یک در دل خود راز و رمزی از هنر و معرفت اسلامی دارند که باید رمز این معرفت پنهان را با طراحان آن بازگشایی کرد.

 • مدارس ۱۳۹۶-۰۵-۲۹ ۱۰:۲۱

  گزارش میدانی قدس از ده‌ها مدرسه فرسوده و نا امن کشور

  حال و روز رقت بار مدارس و ساز ناکوک سازمان نوسازی

  پس از ۱۲ ساعت رانندگی از مشهد، سرانجام دبستان و دبیرستان روستای قلعه کنگ را پیدا می‌کنم. همین کنار جاده اصلی چند کیلومتری زابل زهک است. در حال نوشیدن آب هستم که ناگهان صدای بوق یک تریلی در جا میخکوبم می‌کند، پسربچه‌ای ۸-۷ ساله در حال عبور از عرض جاده است.

 • خشکسالی ۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۲۰:۰۲

  بحران خشکسالی در ایران؛

  ورشکستگی آبی در کشور/ ۱۶ استان با خشکسالی دست و پنجه نرم می‌کنند

  این روزها کشاورز تا زمان نشستن به روز سیاه و سال‌های خشک، هیچ فاصله‌ای ندارد، او هم اکنون نیز در سال‌های خشک و بی ثمر است، اگر برای نجاتش آستین همت بالا زده نشود.

 • مدیریت واحد شهری ۱۳۹۶-۰۵-۰۲ ۲۳:۲۸

  اداره شهرها با قانون صد سال پیش

  مدیریت واحد شهری؛ ضرورت فراموش شده شهرنشینی نوین

  با نگاهی به تاریخ ایران می‌توان گفت، شکل نوین زندگی یا همان شهرنشینی سابقه چندانی ندارد و اگر هم به لحاظ ظاهری برخی از سکونت گاه‌های جمعی با روستاها تفاوت‌هایی داشته، اما از نظر قواعد حاکم بر رفتار ساکنان تفاوت محسوسی وجود نداشته است.

 • اقتصاد مقاومتی ۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۱۳:۳۵

  چرخ اقتصاد در البرز کند می چرخد

  کرج-رفع مشکلات واحدهای صنعتی و بازگشت صنایع راکد و نیمه راکد ازجمله موضوعات بحث‌برانگیز در طی سه سال گذشته در استان البرز بوده است.

 • باریجه ۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۱۲:۰۵

  «طلای سبز» کویر منتظر گوشه چشم مسئولان

  سمنان- در حالی که بخش اعظمی از نیروهای جوان کشور از بیکاری و نبود اشتغال گلایه مند هستند اما در میانه زمین های کویری ایران و در استان سمنان کاشت گیاهان دارویی فرصت مغتنمی برای کمک به معیشت مردم منطقه و همچنین اشتغال جوانان است که به این مهم توجه چندانی نمی شود.

 • خسارت کشاورزی ۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۲۲:۴۰

  روزهای سخت کشاورزان در صف دریافت خسارت بیمه

  اهواز- کشاورز برای اطمینان از نابود نشدن محصولاتش هیچ امیدی ندارد او بذر را می‌پاشد، آبیاری می‌کند و مراحل دشوار و پرهزینه داشت و پرورش محصول را به امید روزی که محصولش به بار بنشیند، انجام می‌دهد، اما قبل از روزهای طلایی برداشت یک بارش ناگهانی و سرمای زودرس می‌تواند، همه داشته‌های او را به نداری و حسرت تبدیل کند، به همین راحتی!

 • سرطان ۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۱۵:۵۶

  کمبود امکانات در کرمانشاه نمک بر زخم بیماران سرطانی می پاشد

  کرمانشاه- در استان کرمانشاه اما از سرطان پوست به عنوان شایع ترین سرطان شیوع نام برده می شود و پس از آن به ترتیب سرطان های سینه، معده، کولون، سرطان خون، مثانه، مری، پروستات، ریه، نای و مغز شایع ترین سرطان های استان هستند و متاسفانه ابتلا به این بیماری ابتدای مشکلات جبران ناپذیری است که گریبان خانواده ها را می گیرد.

 • مهار آتش سوزی در جنگل های معمولان ۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۱۵:۳۴

  ثروت سبز همدان در «آتش غفلت» خاکستر می شود

  همدان- قریب به ۵۰۰ هکتار از جنگل ها و اراضی طبیعی استان همدان در سال ۹۵ به خاکستر تبدیل شده است که بنا بر ادعای مسئولان قریب به اتفاق این آتش سوزی ها عاملی به جز انسان نداشته و متاسفانه موجب سوختن ثروت ملی این استان شده است.

 • پیاز ۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۱۵:۱۷

  پیاز هست؛ نظارت نیست

  بندرعباس- استان هرمزگان با وجود اینکه یکی از قطب های تولید پیاز است اما چندی وقتی اسیر نوسان قیمت های کاذب در سطح بازار و مراکز عرضه شده است.

 • آتش سوزی لنچ ۱۳۹۶-۰۴-۳۱ ۱۴:۱۴

  آخرین جزئیات آتش سوزی لنچ های بندر کنگان

  بوشهر-مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: در جریان حادثه آتش‌سوزی در بندر کنگان که ۱۳ فروند لنج در آتش‌ سوخت ۱۰ نفر از آتش‌نشانان و ملوانان مصدوم شدند.

 • کرج ۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۲:۴۳

  «بیلقان» تابلوی زیبای طبیعت با قاب تاریخی در استان البرز

  کرج-دهستان بیلقان درواقع آخرین حد محدوده شهری کرج محسوب می‌شود و بعدازآن روستاهای کناره جاده چالوس و در حاشیه رودخانه کرج واقع‌شده‌اند.

 • شهربازی ۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۲:۴۲

  کمبود اعتبارات «شهربازی» ارومیه را به بازی گرفته است

  ارومیه- دی ماه سال گذشته معاون فنی و عمرانی شهردار ارومیه از احداث و افتتاح شهربازی بزرگ ارومیه در اردیبهشت ماه سال ۹۶ خبر داد اما با فرا رسیدن سه ماهه دوم و گذشت یک ماه از تابستان امسال به نظر می رسد امیدی به بهره برداری این شهربازی نیست.

 • پرنده ۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۲:۴۱

  حقوق شهروندان کرجی در معابر عمومی ذبح می‌شود

  قدس: ساماندهی پرنده فروشی‌های سطح شهر کرج ازجمله اقداماتی است که در طی ۵ سال گذشته در دستور کار مسوولان خدمات شهری، دامپزشکی و بهداشت استان بوده است اما متأسفانه باوجود برگزاری جلسات متعدد در این راستا هنوز این موضوع به سرانجام قابل قبولی نرسیده است و شاهد ذبح حقوق شهروندان در معابر شهری هستیم.

 • مستند نگاری از وضعیت دو بیمارستان امام رضاو قائم مشهد ۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۲:۳۹

  بیمارستان های یاسوج فرسوده است

  یاسوج- احداث بیمارستان ۲۸۳ تختخوابی شهید جلیل شهر یاسوج در کهگیلویه و بویراحمد پس از گذشت ۱۱ سال همچنان به اتمام نرسیده و بیماران کهگیلویه و بویراحمدی برای معالجه و دریافت خدمات درمانی در استان های همجوار سرگردان و آواره اند.

 • سرازیری پساب به زاینده رود ۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۶:۳۰

  صادرات آب شرب و واردات پساب به البرز

  کرج-مدیر آب و منطقه‌ای البرز هفدهم مهرماه سال گذشته در ستاد مقاومتی استان از انتقال ۳۰ میلیون مترمکعب پساب غرب استان تهران به البرز خبر داد.

 • خورنج ۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۳:۰۲

  «خورنج» تاریخی ناپیدا در هاله‌ای از رمز و راز

  قدس آنلاین- پیرانشهر شهری تاریخی است که تعداد ۱۱۳ تپه باستانی دارد که این امر حاکی از تاریخی بودن منطقه و وجود تمدن های نیرومند و درخشان قبل از اسلام مانند تمدن ماننا، پارسوا، اورارتو، مادها، زاموا و تمدن اسلامی است.

 • پرستار ۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۲:۵۸

  کارانه پرستاران سمنانی یک ساله شد

  سمنان- مطالبات ۱۱ ماهه پرستاران بیمارستان کوثر سمنان و عدم تحقق وعده های مسئولان در پرداخت معوقات موجب تجمع بسیاری از پرستاران در آخرین روز های تیرماه و در مقابل استانداری سمنان شده است تا شاید گامی برای وصول مطالبات آن ها برداشته شود.

 • زیتون ۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۱۳:۱۴

  طارم زنجان قطب زیتون کشور؛

  زیتون کاران زنجانی در انتظار «برند سازی»

  زنجان- امروزه زیتون تولیدی در زنجان علیرغم نداشتن برند مخصوص به دلیل شرایط اقلیمی خاص و استفاده نکردن از سموم شیمیایی برای آفت زدایی طرفداران زیادی را در بازارهای داخل و خارجی برای خود دست و پا کرده است.