همه‌ی خبرهای امروز
 • عباس زارع- کرج ۱۳۹۸-۰۲-۱۷ ۱۰:۴۶

  دولتی شدن شهرداری‌ها و کاهش اختیارات شوراها با لایحه "مالیات بر ارزش افزوده"

  عباس زارع، رییس شورای شهر کرج

  البرز- در حالی که شوراها یا به تعبیری پارلمان‌های محلی در جوامع پیشرفته ماکتی از دولت‌های محلی هستند و گستره‌ای از نهادها اعم از شهرداری، پلیس، راهنمایی و رانندگی، آموزش و پرورش، مخابرات و... زیر سیطرۀ نظارتی نمایندگان مردم و به دور از موازی‌کاری و عملکرد جزیره‌ای به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند اما حیطۀ اختیاراتِ شوراهای اسلامی در کشورمان روز به روز تقلیل یافته و می‌رود که فقط نام و عنوانی از آن باقی بماند.

 • روزنامه ها ۱۳۹۸-۰۲-۱۲ ۱۲:۵۷

  تبلور ناعدالتی در توزیع آگهی‌های نشریات/ضرورت ورود دستگاه‌های نظارتی به عملکرد ارشاد البرز

  البرز- در حالی که انتظار اهالی رسانه البرز از اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی این استان نگاهی عادلانه و برابر در اجرای طرح های حمایتی است اما این مهم متاسفانه به بوته فراموشی سپرده شده است.

 • گل ریحان-1 ۱۳۹۸-۰۲-۱۱ ۱۱:۰۵

  نماینده البرز ناکام شایسته لیگ آزادگان

  لیگ برتر جایی برای دو" گل" نداشت

  مجتبی علی مردانی

  البرز- لیگ یک فوتبال ایران در حالی با معرفی دو تیم صعود کننده به لیگ برتر فوتبال ایران به پایان رسید که گل ریحان نماینده استان البرز علیرغم همه شایستگی ها از رسیدن به بالاترین سطح فوتبال باشگاهی ایران جا ماند.

 • گل ریحان ۱۳۹۸-۰۱-۲۴ ۱۲:۲۹

  فرصت گرانبهای "گل ریحان" برای لیگ برتری شدن

  مجتبی علی مردانی

  البرز- لیگ دسته اول فوتبال ایران در حالی به روزهای سرنوشت ساز وحساس خود نزدیک شده که چندین تیم از جمله گل ریحان البرز داعیه صعود به لیگ برتر را دارند.

 • شهبازی ۱۳۹۸-۰۱-۱۷ ۱۴:۰۹

  سردار و عملکردی که منعکس نشد

  مهدی عسگری مورودی

  البرز- توفیق در مدیریت بحران ها، پیش از آنکه تابع برنامه ریزی و اقدام به موقع باشد، مستلزم ایجاد بسترهای لازم در مقوله ی امنیت روانی مردم است و اگر این مهم محقق نگردد، تلفیق همراهی مردم با روند اجرایی بحران زدایی با انحراف مواجه شده و شاهد هدر رفت بخشی از توان مدیریتی در دفع بحران خواهیم بود.

 • بورس دچار به کم تحرکی نقدینگی ۱۳۹۸-۰۱-۰۷ ۱۶:۳۹

  راهبـرد؛ گمـشده اقتصـاد ۱۳۹۷

  اصغر نعمتی، اقتصاددان و استاد دانشگاه

  البرز- در حالی سال ۹۷ را پشت سر گذاشتیم و وارد سال جدید شده ایم که برای مردم و اقتصاد کشور سالی سخت و دشوار رقم خورد.

 • کرج ۱۳۹۷-۱۲-۲۷ ۱۱:۱۹

  مروری بر تحولات مدیریت شهری در البرز

  احکـام ناکـام

  البرز- بی شک مدیریت شهری در استان البرز بویژه در شهر کرج را می توان پرچالش ترین حوزه مدیریتی استان، در سال ۹۷ نامید، چرا که تحولات گسترده این حوزه پس از انتخابات شورای پنجم و پوست اندازی بسیاری از شوراها، دامنه ی خود را نه تنها به سال ۹۶ منحصر نکرد بلکه تداومی چشمگیر در سال جاری داشت.

 • گل ریحان ۱۳۹۷-۱۱-۱۵ ۱۰:۲۸

  بازگشت نماینده البرز به جمع مدعیان لیگ یک

  اوج گیری دوباره "گل ریحان" با گذر از نام‌ها

  مجتبی علی مردانی

  البرز- لیگ دسته یک فوتبال ایران دوسوم بازی های فصل جاری را پشت سر گذاشته واین در شرایطی است که نماینده البرز با گذر از روزهای سخت وپرفشار نیم فصل نخست و اوج گیری دوباره خود را به عنوانی یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر مطرح کرده است.

 • فردیس ۱۳۹۷-۱۱-۰۸ ۱۰:۳۰

  مروری بر جنجال‌های مدیریت شهری در فردیس

  نوپای پُرحاشیه

  مهدی عسگری مورودی

  البرز- پاییز سال ۹۵ که پیگیری انتزاع مدیریت شهری فردیس از کرج توسط برخی مدیران این دو شهرستان شکل جدی تری به خود گرفت، بسیاری از کارشناسان و فعالان سیاسی و اجتماعی، مخالفت خود با این مهم را ابراز داشتند.

 • مقاومت ۱۳۹۷-۱۰-۲۲ ۱۳:۱۵

  خداحافظی"مقاومت البرز" با رتبه‌های دورقمی لیگ برتر فوتسال

  مجتبی علی مردانی

  البرز- نماینده البرز پس از چند سال حضور در لیگ برتر فوتسال ایران و کسب رتبه های دو رقمی امسال ترک عادت کرد و با حضورش در جمع ۸ تیم نخست عملکردی متفاوت را رقم زد.

 • استاندار البرز ۱۳۹۷-۱۰-۰۸ ۰۹:۴۲

  بررسی چالش‌ها و فرصت‌های پیش‌روی استاندار البـرز

  سربازی سـردار در منطقه "خاص"

  مهدی عسگری مورودی

  البرز- انتخاب شهبازی بعنوان استاندار البرز حاکی از آن بود که دولت رویکرد بومی گزینی - در استان هایی که مدیریت عالی اجرایی در آن همواره با چالش هایی همراه بوده - را از اولویت انتخاب خود خارج کرده و بیشتر تمایل به بکارگیری مدیران غیر بومی دارد تا جایی که طرح نام برخی گزینه های توانمند بومی و آشنا به استان نیز مانع اجرای چنین رویکردی نشد.