همه‌ی خبرهای امروز
 • شهر سنندج ۱۳۹۶-۱۰-۰۲ ۱۳:۴۶

  نگاه انتقادآمیز یک عابر پیاده به وضعیت عبور و مرور سنندج

  سنندج- حکایت شهر ما مثل قصه آن پادشاهی است که دستور داد از هر کور و شل و کچلی یک سکه مالیات بگیرند. گزمه‌ها به مردی می‌رسند که طاس بود و همین که جلو رفتند دیدند یک چشم هم ندارد و وقتی مرد پا به فرار گذاشت دیدند شل هم هست و گزمه‌های ذوق زده هم گفتند: نجنب که گنجی!

 • آموزش ۱۳۹۶-۱۰-۰۲ ۱۳:۳۷

  حلقه مفقوده آموزش و پرورش کردستان

  سنندج- در آموزش و پرورش استان کردستان توجه بیشتر به کمیت با مصادیقی همچون توسعه مدارس، توسعه کلاس‌های درسی، توسعه شاخه‌ها و رشته‌های تحصیلی، پوشش تحصیلی، درصد قبولی و شاخص‌هایی از این دست سال‌ها تمرکز بر کیفیت بخشی را در اولویت های بعدی قرار داده بود.

 • اورامان ۱۳۹۶-۱۰-۰۲ ۱۳:۳۶

  اورامان و پتانسیل‌های بالقوه گردشگری زمستانی

  سنندج- وجود جاذبه‌های گردشگری در هر منطقه یکی از مهم‌ترین علت‌های ورود گردشگر به آن منطقه است. گردشگری یکی از رویکردهای جدید توسعه اقتصادی هر منطقه و استان در حال توسعه است و از مفیدترین راهکارهای مورد توجه می‌توان رونق‌بخشی به مناطق روستایی را نام برد.

 • کشاورزی استان کردستان ۱۳۹۶-۰۹-۱۳ ۱۰:۴۱

  جاماندن کشاورزی کردستان از قافله فناوری روز

  سنندج- بخشی از دانش، فناوری‌ و تکنولوژی امروزی در رابطه با کشاورزی است، با توجه به رشد وترقی این فناوری‎ها، تأخیر ماه و سال در تعریفی صحیح از نیازها و مشکلات کشاورزی استان کردستان جایز نیست، از دیگر سوی کشورهای مدرن و پیشرفته در زمینه کشاورزی -که معیار برتری آن‌هاست- با توجه به نقش‌آفرینی و افزایش میزان بهره‌وری در عرصه تولیدات و محصولات کشاورزی‌شان اعم از باغی و زراعی با انتقال آن علوم پیشرفته به نحوی که منجر به تغییر و دگرگونی اساسی در ساختارهای کشاورزی ما شود، موافقت نخواهند کرد.

 • دورمیدان سنندج ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۶:۰۷

  همه‌ راه‌ها به دور میدان ختم می‌شود

  دور میدان، مرکز جهان است

  سنندج- برای یک مسافر یا رهگذر تازه‌وارد، ده‌ور مه‌یان یا دور میدان یا همان میدان انقلاب سنندج چیزی جز یک میدان بسیار کوچک قدیمی با آن عمارت کلاه‌فرنگی شرق میدان و تندیس نه چندان خوش‌ریخت وسط آن نیست و انبوه دستفروشان و سیگارفروشان و کارگران در اطراف آن. اما برای یک سنندجی، این «دور میدان» کوچک چیزی است شبیه میدان آزادی تهران، نقش‌جهان اصفهان، پیکادلی لندن، تیان‌آن‌مِن پکن، کنکورد پاریس یا میدان سرخ مسکو که معیار رفاقت سنندجی‌ها را هم گاه بر اساس مثلی قدیمی با آن می‌سنجند!