همه‌ی خبرهای امروز
 • معدن ۱۳۹۶-۱۰-۰۶ ۱۱:۱۴

  خام فروشی معادن سودی را بر سفره کردستانی‌ها نخواهد آورد

  سنندج- استان کردستان با ۳۵۰ پروانه بهره برداری معدنی از هشت هزار و ۳۹۱ پروانه صادر شده در کشور سهم چهار درصدی را دارا است. همچنین در این استان ۴۵ پروانه اکتشاف و ۴۰ گواهی کشف معدنی صادر شده است. از ۳۵۰ معدن کردستان از لحاظ اندازه و فعالیت ۳۴۰ مورد کوچک و ۱۰ مورد متوسط است معدن بزرگ فعال در کردستان نداریم.

 • فوتسال بانوان ۱۳۹۶-۱۰-۰۵ ۱۵:۱۲

  فوتسال بانوان و آینده روشن ورزش کردستان

  سنندج- فوتسال بانوان در سالیان اخیر در استان رشد قابل توجهی داشته است و بانوان فوتسالیست استان به خوبی توانسته‌اند در سطح کشوری توانایی‌های خود را در معرض دید قرار بدهند تا جایی که سال گذشته تیم پیروزی کامیاران به لیگ برتر فوتسال بانوان کشور صعود کرد اما بنا به دلیل مشکلات مالی باشگاه از حضور در ادامه کار انصراف داد.

 • شب یلدا ۱۳۹۶-۱۰-۰۲ ۱۲:۲۹

  کمرنگ شدن آیین شب چله کردستان (شه‌و زستان) در پس خاموشی کرسی‌های زغالی

  سنندج- شب یلدا یا شب چله(شه‌و زستان) در کردستان از دیر باز پا برجا بوده و یکی از عوامل مهم در استحکام بنیان خانواده‌ها در این دیار است، اگر چه شرایط اجتماعی، مهاجرت‌ها و تغییر بافت فرهنگی منطقه تا حدودی آداب و رسوم شب یلدا را در کردستان کمرنگ کرده است، اما هنوز این سنت دیرینه در قالب شب‌نشینی با نام شب چله یا شب زمستان به قوت خود باقی است.

 • نایسر 1 ۱۳۹۶-۰۹-۲۸ ۱۱:۱۴

  وضعیت بحرانی نایسر نیازمند توجه ویژه مسئولان

  سنندج- ناحیه منفصل شهری نایسر برای ساماندهی و رفع مشکلات نیازمند توجه ویژه و برنامه بلند مدت است. خدمات این شهرک در کنار رشد بی‌رویه و غیرقانونی شهرک سازی و خانه سازی بسیار ضعیف بوده و این امر موجب گلایه ‌مندی مردم شده است.

 • عسل ۱۳۹۶-۰۹-۱۸ ۱۳:۴۸

  لزوم برندسازی، ورود افراد غیرماهر و برگزاری دوره‌های آموزشی در زنبورداری کردستان

  سنندج- عسل همواره یکی محبوب‌ترین خوراکی‌های آشپزی و در عین حال داروی تسکین بسیاری از بیماری‌ها بوده است. در سرتاسر کره خاکی نیاکان ما از مزایای عسل به خوبی آگاه بودند. نخستین کاربردهای شناخته شده عسل در درمان‌های دارویی به حدود ۴۰۰۰ سال پیش بر روی لوحه‌های سنگی بر جای مانده از اقوام سومری باز می‌گردد.

 • بی آبی ۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۵:۲۱

  بحران بی آبی خطر جدی خشکسالی برای کردستانی‌ها‎

  سنندج- وجود بحران و بی­ آبی در دشت های ممنوعه مناطق قروه و دهگلان، بی­ بهره بودن مردم و کشاورزان شهرستان کامیاران از آب سد گاوشان، استفاده از آب های زیرزمینی و چاه­ ها برای آبیاری در دشت زریبار مریوان، آبیاری سنتی در مناطق مختلف استان و بسیاری مشکلات دیگر تهدیدهای بیشتری را متوجه منابع آبی کردستان می­ کند.

 • تالاب زریبار ۱۳۹۶-۰۷-۲۶ ۱۰:۰۴

  نبود مدیریت واحد در مریوان درد سر ساز شده است

  تالاب«زریبار» پناهگاه بی پناه

  سنندج-پناهگاه حیات وحش زریبار و تالاب بین المللی آن که بیست وسومین عضو تالاب کنوانسیون رامسر است دارای حجم تقریبی آب بیش از ۳۰ میلیون مترمکعب بوده و سرریز آب دریاچه از قسمت جنوبی با نام رودخانه مریوان خارج می شود.

 • عزاداری ۱۳۹۶-۰۷-۰۹ ۰۸:۲۴

  آئین عزاداری در ایران

  «عشق» اینجا غوغا می‌کند

  قدس آنلاین-نخل گردانی، طبق کشی، طشت گذاری، دسته‌های شاخسی واخسی، زارخاک، گِل مالی، بیل زنی و...» تنها مشتی از خروارها جلوه‌ها و مراسم‌های عزاداری است که مردم شهرهای مختلف ایران در این روزها و شب‌های عزای سید و سالار شهیدان انجام می‌دهند.

 • سالن ورزشی ۱۳۹۶-۰۶-۲۱ ۰۹:۵۲

  پروژه‌ای که ۱۲ ساله شد

  سکوهای ورزشی«گولان» چشم‌ انتظار اعتبار

  سنندج – سالن ورزشی شش‌هزارنفری شهر سنندج ازجمله پروژه‌هایی است که کلنگ احداث آن ۱۲ سال پیش‌بر زمین خورد اما باوجود گذشت از ۳ دولت اما هنوز پیشرفت آن به ۵۰ درصد نیز نرسیده است.

 • ایلام ۱۳۹۶-۰۶-۰۹ ۱۳:۰۴

  در بیجار مسئولین اهمیت چندانی به ورزش نمی‌دهند

  ورزش بیجار نشاط می‌خواهد

  سنندج- اگر این روزها سری به سالن‌های ورزشی بیجار بزنید، متوجه خواهید شد که چرا جوانان دیگر علاقه‌ای به ورزش ندارند یا برخی سالن‌ها به دلایل ناچیز تخریب‌شده است و با یک تعمیرات جزئی دوباره بازسازی و آماده استفاده می‌شود. متأسفانه در بیجار مسئولین اهمیت چندانی به ورزش نمی‌دهند که این مسئله هم به نبود اعتبارات کافی جهت بازسازی سالن‌ها و اماکن ورزشی برمی‌گردد.

 • جاده بیجار ۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۱۴:۰۱

  وعده ای که ۳۴ سال در دست انداز اعتبار گیر کرده است؛

  جاده بیجار-همدان از میان ۱۱ دولت گذشت

  سنندج- جاده مواصلاتی «بیجار-همدان» شاهراهی محسوب می‌شود که می‌تواند استان‌های کردستان، همدان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی را به یکدیگر متصل کند اما این جاده باوجود گذشت از میان وعده‌های ۱۱ دولت هنوز به سرانجامی نرسیده است.