همه‌ی خبرهای امروز
 • میزگرد بودجه ۱۳۹۶-۱۰-۱۶ ۰۹:۴۷

  میزگرد اقتصادی(۹) قدس با موضوع «بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ »:

  توسعه مناطق محروم درلایحه ۹۷ جایی ندارد

  فرزانه غلامی

  با تصویب کلیات لایحه بودجه سال آینده در کمیسیون تلفیق مجلس، نمایندگان در روزهای پیش رو به بررسی جزئیات این لایحه خواهند پرداخت. میزگرد قدس را در خصوص بررسی شاخص‌ها و جزئیات مهم اقتصادی لایحه ۱۱۹۴ هزار میلیارد تومانی دولت با حضور موسی‌الرضا ثروتی و علی بروغنی دو عضو شورای تنقیح قوانین مجلس و نمایندگان سابق مجلس در ادامه بخوانید:

 • مالباختگان کاسپین ۱۳۹۶-۰۸-۲۴ ۱۱:۳۹

  میزگرد اقتصادی(۸) قدس آنلاین با موضوع «بررسی وضعیت مالباختگان موسسه کاسپین»:

  دلایل ارزیابی غیرواقعی املاک موسسه کاسپین چیست؟ / چرا میزان تسهیلات پرداخت شده و افراد دریافت کننده این تسهیلات روشنگری نمی شود؟/ چرا مجوزهای صادر شده از سوی بانک مرکزی کتمان می شود؟

  اگر چه بانک مرکزی و در راس آن ولی اله سیف به صراحت مالباختگان را مقصر دانسته و آن ها را به واسطه سپرده گذاری در موسسات غیر مجاز نکوهش می کند. اما مالباختگان امروز و سپرده گذاران دیروز با دلایل و مدارکی که به تایید نمایندگان مجلس نیز رسیده است معتقدند: " این موسسات مجوز داشته اند که اگر چنین نبود چگونه ممکن است در سایت بانک مرکزی ثبت شده و نزد این بانک ذخیره سپرده قانونی داشته اند". در این زمینه پایگاه خبری قدس آنلاین در میزگردی که حدود سه ساعت به طول انجامید پای درد و دل ۵ تن از مالباختگان این موسسات نشسته است که متن آن در ذیل از نظرتان می گذرد:

 • میثم مهرپور ۱۳۹۶-۰۷-۱۵ ۰۸:۵۵

  میزگرد اقتصادی(۷) قدس آنلاین با موضوع چالش ها و توفیقات بانکداری بدون ربا در ایران با نگاهی به الزامات «ورود آستان قدس رضوی به عرصه بانکداری»:

  میر جلیلی: آستان قدس " گروه بانک اسلامی رضوی" ایجاد کند/ ابونوری: بانکداری امروز ما نیازمند سنت شکنی است

  سایه معضلاتی چون بیکاری و تورم چه با نفت ۷ دلاری و چه با نفت ۱۲۷ دلاری بر سر اقتصاد ایران سنگینی کرده است. موضوعی که شاید در گام اول اثبات کننده این نظریه باشد که مشکل اقتصاد ایران منابع نیست که اگر بود باید اوضاع و شرایط کشور با تغییرات قیمت نفت به عنوان بخش عظیمی از درآمدهای ارزی کشور دستخوش تحولات بزرگی می شد. سوال اساسی در اینجا این است که چرا منابع سرشار ما در برخی از سال ها هرگز نتوانسته است تغییرات چندانی در وضعیت اقتصادی کشور ایجاد کند؟

 • میزگرد اقتصادی ۱۳۹۶-۰۶-۲۵ ۱۴:۱۴

  میزگرد اقتصادی (۶) قدس با موضوع: « بررسی دلایل قیمت تمام شده بالا و ناتوانی رقابت­ پذیری تولیدات داخلی در عرصه بین­ المللی»

  وقتی «تولید» برای کشور گران تمام می شود

  شاید یکی از مهم­ترین مشکلات درون­ بنگاهی ما انجام نشدن مطالعات کافی برای ایجاد بنگاه باشد که این امر باعث شده، نوع تولید و فناوری و تجهیزات، صرفه اقتصادی نداشته باشد. در واقع این طرح‌ها چون در فهرست حمایت‌های دولتی بوده­، شکل گرفته ­اند و یا به خاطر اینکه فردی به دلیل دسترسی به بازار چون حس کرده که می­تواند، محصولی را تولید کند، وارد عرصه شده و اصولاً برخی انتخاب‌ها در واحدهای تولیدی از ابتدا اشتباه بوده است. در خصوص توفیق نیافتن واحدهایی که سالم کار می­کنند هم باید به اختلاف شرکا و رفتارهای سلیقه ­ای اشاره کرد.