همه‌ی خبرهای امروز
 • نانوایی ۱۳۹۶-۰۶-۲۸ ۱۲:۳۹

  به دلیل کیفیت نامطلوب

  کیفیت نان در جوین صدای مردم و نانوایان را درآورد

  جوین-گلایه مردم ازکیفیت نامطلوب نان درشهرستان جوین بالا گرفته است.

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۶-۲۸ ۱۲:۳۲

  قدس از مشکلات حاشیه نشینان در مشهد گزارش می‌دهد

  زندگی در مدار صفر درجه!

  مشهد- سناریوی محلات حاشیه شهر مشهد داستانی تکراری و یک شکل دارد،از همت، دهرود و اسلام‌آباد گرفته تا قرقی در دو طرف جاده سیمان، سناریویی دارند که سال‌هاست با یک شکل و شمایل نوشته شده، اما هیچ عزمی از سوی مدیران جزم نشده تا این سناریوها اکنون به تراژدی تبدیل نشود.

 • راه اندازی داروخانه هلال احمر ۱۳۹۶-۰۶-۲۳ ۰۸:۴۱

  ۶ ماه از پرداخت آخرین حق بیمه به داروخانه دارها گذشت

  «شرکت‌های بیمه» نسخه داروخانه‌های خراسان رضوی را پیچیدند

  مشهد- به دلیل دیر پرداخت شدن حق بیمه‌ها به داروخانه‌ها از سوی شرکت‌های بیمه، معضلی جدید با عنوان خطر ورشکستگی و تعطیلی داروخانه‌ها نظام درمان را تهدید می‌کند، خطری که به اذعان آن‌هایی که دستی بر آتش تأمین دارو دارند، هر روز جدی‌تر می‌شود.

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۶-۲۱ ۱۷:۵۲

  گزارش قدس از وضعیت یکی از روستاهای پرجمعیت حاشیه شهر

  «دهرود» دیگر نه «ده» دارد نه «رود»

  مشهد-از تمام دار و ندار روستای «دهرود» حالا دیگر نه «ده» مانده است و نه «رود»! ساکنین «دهرود» امروز فقط میراثدار یک دنیا محرومیت از همه دار و ندار این روستا شده‌اند.

 • ساخت و ساز ۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۲:۲۹

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  ساخت ساز های غیر قانونی در محدوده های قانونی

  مشهد- حادثه پلاسکو در سال گذشته در زمره خاطرات تلخی است که هر زمان در ذهن ما بازخوانی شود ایمنی ساختمان های فرسوده را تداعی می کند، موضوعی که این روز ها در بدنه شهر مشهد به طور آرام در حال تنیده شدن است و سکوت مسئولان و مدیران شهری را نمی توان در این راستا توجیه کرد.

 • لوازم التحریر ۱۳۹۶-۰۶-۰۹ ۱۱:۰۶

  گزارش قدس از بازار دفتر و کتاب در آستانه سال تحصیلی جدید

  فروش نوشت افزار با تصاویر خارجی ممنوع است

  مشهد- جعبه‌های مداد رنگی، جامدادی، لیوان و قمقه آب، انواع تراش و پاک‌کن‌های جور واجور،دفترهای ۴۰ برگ،۶۰ برگ و ۱۰۰ برگ ساده و فانتزی و با طرح‌های مختلف و شاد در کنار انواع مداد سیاه و قرمز با شکل‌ها و اندازه‌های مختلف، در ویترین فروشگاه خودنمایی می‌کنند و تا چند روز دیگر در این مغازه‌ها به اصطلاح جای سوزن انداختن پیدا نخواهد شد و هر دانش آموزی سعی می‌کند از بهترین ترفندها برای متقاعد کردن پدر و مادر برای خرید بهترین و شیک‌ترین نوشت افزار مورد پسند خود در سال تحصیلی جدید استفاده کند.

 •  صنعت چاپ و نشر ۱۳۹۶-۰۶-۰۹ ۱۱:۰۵

  فرسودگی ماشین آلات و دریافت مالیات بر ارزش افزوده سد راه صنعت چاپ

  مشهد- شروع هفته پیش رو مصادف با روز ملی صنعت چاپ در کشور است. صنعتی که به واقع یکی از فراگیرترین صنایع دنیاست. فراگیر از این جهت که کمتر جایی در زندگی روزمره انسان‌ها را می‌توان پیدا کرد که اثری از چاپ در آن نمایان نباشد با این تفاسیر آنچه که مسلم است صنعت چاپ و اکثر صنایع درگیر در آن معضلات و مشکلات خاص خودشان را دارند که البته باید برای برطرف شدن این مشکلات چاره اندیشی شود.

 • روستایی که بستنی تولید می کند ۱۳۹۶-۰۶-۰۹ ۱۱:۰۴

  قدس از زندگی روستایی با شکل و شمایل حاشیه نشینی گزارش می‌دهد

  «فریزی» روستایی خالی از امکانات

  مشهد- کمی بالاتر از هیاهوی ترافیک سنگین «خین عرب» و بعد از اینکه تمام انبارهای آهن خیابان «طرحچی» را پشت سر می‌گذاری به روستایی می‌رسی که هر چه قدمتش زیاد است، اما امکاناتش کم است! روستای «فریزی» گرچه حالا نام شهرک امام رضا(ع) را برگزیده، اما هنوز در برزخ شهر و روستاست.

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۱۳:۴۳

  قدس از همت گروه مردمی قرارگاه جهادی امام رضا(ع) گزارش می‌دهد

  آتش به اختیاری که رفع محرومیت حاشیه مشهد را هدف قرار داده است

  مشهد- چقدر تأسف برانگیز است در نزدیکی همین شهر مشهد که عنوان پر طمطراق بین‌المللی را نیز یدک می‌کشد، بسیاری از خانواده‌ها برای ضروری‌ترین نیازهای اولیه لنگ مانده‌اند.

 • فاضلاب ۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۱۳:۴۳

  اجرای شبکه فاضلاب خراسان رضوی پس از ۲۴ سال در جا می‌زند

  مشهد- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با بیان این مطلب که باتوجه به بحرانی که در بخش آب استان وجود دارد، به مراتب ایجاد شبکه‌های فاضلاب از سایر استان‌ها مورد نیازتر است، اظهار داشت: از ۲۴ سال قبل تاکنون که ایجاد شبکه‌های فاضلاب در شهرهای استان شروع شد به جز سبزوار که شبکه‌ای سنتی داشت در هیچ شهر دیگری شبکه فاضلابی وجود نداشت، متأسفانه باید عنوان کرد که بعد از ۲۴ سال از شروع پروژه‌های فاضلاب شهری، بیشتر از ۶۰ درصد نتوانستیم پیشرفت داشته باشیم که باید گفت تقریباً داریم در جا می‌زنیم. ما اگر بتوانیم ۷۰ درصد از آب را باز چرخانی کنیم، شرایط خیلی بهتر از این که هست خواهد شد.

 • فرم ۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۱:۳۹

  خانواده‌ها در گفت‌وگو با قدس خواستار شدند

  طرح لباس «فرم» دانش‌آموزان «نافرم» است

  مشهد- از هم اکنون با تکاپوی خانواده‌ها برای خرید ضروریات تحصیل مانند لباس فرم مدرسه، کیف و کفش، بوی مهر استشمام می‌شود.

 • ساز ستاد امور جوانان برای ۷۰هزار جوان تربت جامی کوک نیست ۱۳۹۶-۰۶-۰۳ ۱۵:۴۹

  ساز ستاد امور جوانان برای ۷۰هزار جوان تربت جامی کوک نیست

  تربت جام ـ تابستان هم در حال سپری شدن است و ستاد امور جوانان تربت جام با ۷۰هزار جوان همچنان در میان اما واگرهای دستگاههای متولی بدون برنامه مشخص و جامع سپری می شود و زمان های با ارزش بدون هدف گذاری مطلوب تلف می شود.دستگاهایی همچون اداره ورزش و جوانان، آموزش و پرورش و دیگر نهاد های عضو این ستاد هرکدام ساز خود رابرای جوانان می نوازند.

 • شورای اسلامی شهر سبزوار ۱۳۹۶-۰۶-۰۳ ۱۴:۲۰

  با ترک جلسه توسط ۴ نفر از اعضای شورای شهر اتفاق افتاد

  شروع نا مبارک شورای شهر سبزوار/جلسه رسمی از رسمیت افتاد

  سبزوار- اول شهریور همزمان در سراسر کشور پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا آغاز به کار کردند و منتخبین مردم با برگزاری مراسم تحلیف و انتخاب هیات رئیسه عملا خدمتگزاری خود در یک دوره چهار ساله را شرو ع کردند اما شورای شهر سبزوار با اقدام ۴ تن از منتخبان سر نوشت دیگری داشت.

 • کانون ۱۳۹۶-۰۶-۰۲ ۱۲:۰۳

  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان«کانون» مشکلات ریز و درشت

  مشهد- کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان اگر چه در راستای بالندگی قشر مخاطب خود و پر کردن اوقات فراغت این گروه راه‌اندازی شد، اما تعداد کم این کانون‌ها در کلانشهر مشهد والدین را برای بهره بردن فرزندانشان از آموزش‌های این مراکز با مشکل روبه رو کرده است؛ به طوری که ظرفیت اداره کل کانون تکمیل شده و سایر کانون‌ها هم با خیل متقاضیان روبه رو هستند.

 • آبگرم ۱۳۹۶-۰۵-۳۱ ۲۲:۵۶

  خبرهای خوش برای بازگشایی تنها آب گرم قابل شرب ایران در فریمان

  فریمان- ۹ سال است که شاهان گرماب به دلیل آنچه که «مشکلات بهداشتی» عنوان می‌شود، در آن تخته شده است! در این مدت هر بار دلایل متعددی برای بسته ماندن این جاذبه طبیعی شهرستان فریمان از سوی مسئولان عنوان می‌شد و تعطیلی شاهان گرماب نزدیک به یک دهه طول کشیده است.

 • روز پزشک ۱۳۹۶-۰۵-۳۱ ۲۲:۵۳

  قدس به بهانه روز پزشک گزارش می‌دهد؛

  جهاد پزشکی برای خدمت به محرومان

  مشهد- شاید انتخاب اولین روز از شهریور ماه، سالروز تولد ابن سینا پزشک ایرانی به عنوان «روز پزشک» بهانه‌ای برای بزرگداشت مقام پزشکان و قدردانی از زحمات این قشر باشد، اما برای آن‌هایی که کار طبابت را نه برای پست و مقام وعنوان اجتماعی و درآمدهای نجومی، بلکه برای التیام درد و رنج محرومان و درمان بیماران نیازمند انتخاب کرده‌اند، یک روز کافی نیست و تمام روزهای سال باید به نام آن‌ها وبرای قدردانی از زحمات شبانه روزی و بدون چشمداشت آن‌ها باشد.

 • سیل ۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۱:۳۰

  گزارش قدس ۱۰ روز پس از حادثه

  ژرفای مشکلات سیل در روستای «ژرف» آشکار است!

  مشهد- سیل ویرانگر اخیر در خراسان رضوی که خسارت‌های زیادی به روستاییان بویژه در شهرستان‌های کلات و درگز وارد کرده بود آن قدر پیامد داشته و دارد که باز هم بشود از دل آن اخبار و گزارش‌های متنوع و متعددی مخابره کرد.

 • نمایشگاه کتاب ۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۱:۲۸

  قدس گزارش می‌دهد

  اما و اگرهای اجرای طرح تخفیف کتاب در مشهد

  مشهد- طرح تخفیف کتاب در سال‌های اخیر توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف افزایش سرانه مطالعه، ترغیب مردم به خرید کتاب و حمایت از کتابفروشان، در تابستان امسال ششمین مرحله این طرح اجرایی شده است.

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۱:۲۸

  وقتی که آتش به اختیار گروهی خودجوش سوژه می‌شود

  برآوردن ۸۸۹ آرزو با کمک اعضای «کمپین آرزوهای قشنگ»

  مشهد- سوژه شدن کسی و کسانی که تابحال همواره برای ما سوژه یاب بوده‌اند از آن دست سوژه‌هایی می‌شود که نوشتن برای آن خیلی سخت است. گروهی تلگرامی که پس از گزارش قدس از «۲۰ سال طویله خوابی پدر و دختر شیروانی» تازه وارد فضای مجازی شدند و حالا به لطف حضرت حق تعدادشان به بیش از ۵۰۰۰ نفر رسیده است.

 • پوست ۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۲۰

  قدس ازکلینیک‌های غیر تخصصی در مشهد گزارش می‌دهد

  وقتی پزشکان عمومی پا در کفش متخصصان پوست می‌کنند

  مشهد- در برهه‌ای از زمان زندگی می‌کنیم که علم هر روز دستاورد جدیدتری را به ما هدیه می‌دهد؛ از رفع بیماری‌های گوناگون گرفته تا روش هایی برای کاهش سرعت پیری و چروک شدن پوست و غیره. رسیدگی به پوست و حفظ آن راه‌های مختلفی دارد که یکی از این راه‌ها لیزر کردن پوست است.

 • زلزله ۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۱۸

  گزارش قدس ۱۳۰ روز پس از زمین لرزه خراسان رضوی

  پس لرزه های اجتماعی و اقتصادی گریبانگیر زلزله زدگان

  مشهد- به فاصله ۱۳۰ روز بعد از زلزله ۱۶فروردین گذشته که خسارات قابل توجهی بویژه در دو شهرستان فریمان و تربت جام و بخش رضویه برجای گذاشت، فرصتی پیش آمد تا گروهی از خبرنگاران رسانه‌های مختلف با حضور در برخی از روستاهای زلزله زده از نزدیک در جریان روند بازسازی و آماده سازی مسکن روستاییان آسیب دیده از زلزله قرار بگیرند. بازسازی که بارندگی سیل آسای اخیر نیز بر روند آن تأثیر گذاشته بود و حتی در برخی از روستاها خساراتی هر چند اندک وارد کرده بود.

 • تیر آهن ۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۱۷

  گزارش قدس از افزایش ۵۰ درصدی قیمت آهن در بازار مشهد

  یک پای این گرانی می‌لنگد!

  مشهد- گران شدن آهن آن هم در این رکود حاکم بر بازار ساخت و ساز مسکن از عجایبی است که گویا تنها در بازار ایران می‌توان آن را دید در حالی که با کاهش ساخت و ساز و به تبع آن عدم استفاده از مصالح ساختمانی مانند آهن آلات که یکی از کاربردهای اصلی آن در صنعت ساختمان سازی است انتظار است اگر قیمت این اقلام کاهش نمی‌یابد حداقل ثابت، باقی بماند.

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۳:۵۴

  در گفت‌وگوبا میهمانان امام مهربانی‌ها عنوان شد

  کلافگی زائران از طرح زوج و فرد در مشهد

  مشهد- زائرانی که با خودرو به مشهد می‌آیند، تردد در خیابان‌های اطراف حرم مطهر رضوی را به عنوان یکی از دغدغه‌های خود عنوان می‌کنند و از اینکه طرح زوج و فرد برای آن‌ها اعمال می‌شود، گلایه‌مند هستند.

 • انتخاب رشته‌ ۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۳:۵۳

  به دلیل نبود نظارت

  رشته «انتخاب رشته» به دست فرصت طلبان افتاد

  مشهد- کنکوری‌ها در دقیقه ۹۰ انتخاب رشته در به در دنبال مشاور یا مشاورانی هستند که بهترین انتخاب رشته را برای آن‌ها انجام بدهند. شهر هم پر شده از تبلیغاتی که شرکت کنندگان کنکور را به سوی مشاوران خود می‌خواند.

 • شورا مشهد ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۵:۴۴

  در میزگرد قدس با اعضای شوراهای فرادستی خراسان رضوی مطرح شد

  مشهد روستای سیاسی پیشرفته/مسئولان با وظایف شوراها غریبه‌اند

  مشهد- ساختار نظام شورایی را شاید بتوان مترقی‌ترین نوع دموکراسی دانست. هرچند که در سابقه چهار دوره برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نواقص بسیاری دیده می‌شود که بسیاری از آن‌ها به خلأهای قانونی برمی‌گردد، اما در عین وجود کاستی‌ها، چنانچه به نظام شورایی پر و بال بیشتری داده شود و توجه بیشتری به آن شود، قطعاً می‌توان از ظرفیت‌های پنهان آن استفاده بهینه‌ تری کرد.

 • رشتخوار ۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۳:۰۶

  پروژه‌ها نیمه‌کاره رشتخوار مدت‌هاست به حال خود شده است

  نیمه‌کاره هایی که فرسوده شده‌اند

  رشتخوار -پروژه ها نیمه کاره رشتخوار مدتهاست به حال خود رها شده و این پروژه ها به دلیل نبود اعتبار یا عدم پیگیری مسئولان در حال تخریب وفرسوده گی قرار دارد.

 • کنکور ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۶:۲۶

  ردپای مافیای تحصیلی در خراسان رضوی

  حتی یک خراسانی در جمع تک رقمی‌های کنکور نبود

  مشهد- تب کنکور حالا حالاها فروکش نمی‌کند. پیش از کنکور و بعد از آن استرس‌های ناشی از امتحان و اعلام نتایج همچنان سطح آدرنالین کنکوری‌ها را بالا می‌برد، اما روز گذشته که نتایج کنکور اعلام شد همه شوکه شدند. نبود نام حتی یک خراسانی در رتبه‌های برتر چنان شوکی به دست اندرکاران مرتبط با آموزش متوسطه و کلاس‌های کنکور و کنکوری‌ها وارد کرد که باورمان نمی‌شد با این همه بگیر و ببند کلاس‌های کنکور و با وجود این همه تبلیغات تلویزیونی وبرگزاری همایش‌های تحصیلی و دریافت پول‌های گزاف واقعاً کسی از استانی به این بزرگی رتبه تک رقمی نیاورده باشد.

 • شهردار ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۶:۲۵

  رقابت ۶ نفره نامزدهای شهرداری مشهد به ۳ نفر کاهش می‌یابد

  مشهد-واکاوی برنامه نامزدهای منتخب شهرداری مشهد در روزهایی که فهرست آن‌ها جزو اخبار داغ مدیریت شهری است از آن دست سوژه هایی است که هر روز نقل زبان‌هاست.

 • چرا عمر هزارساله آثار تاریخی تربت جام به ثبت جهانی نمی رسد؟ ۱۳۹۶-۰۵-۱۴ ۱۵:۵۶

  آثار تاریخی تربت جام به ثبت جهانی نمی رسد؟

  تربت جام ـ ثبت جهانی آثار تاریخی در فهرست یونسکو می تواند علاوه بر جلب توجه نگاه جهانیان به آثار تاریخی کشورمان به حفظ ونگهداری آنها کمک کند. با این حال مشخص نیست چرا برخی از نقاط تاریخی تربت جام برای ثبت جهانی در صف طولانی قرار گرفته که سالها نوبتشان نمی شود وعمر هزار ساله آن ها از جمله مجموعه تاریخی شیخ الاسلام احمد جامی کفاف جهانی شدن نمی دهد.

 • فوتبال ۱۳۹۶-۰۵-۱۴ ۱۵:۵۵

  فوتبال در محلات گناباد به خاطره ها پیوست

  گناباد-در گذشته نه چندان دور در هر کدام از محلات مرکز شهر گناباد فوتبال به شکل شورانگیزی دنبال می‌شد. تیم‌های هما ،شاهین ،عقاب وقیام از همین محلات مرکزی شهر شکل گرفته بودند.