همه‌ی خبرهای امروز
 • گردشگر شهرستان جوین ۱۳۹۶-۱۱-۲۸ ۲۰:۵۷

  احیاء جاده ابریشم توسعه گردشگری را تضمین می کند

  جوین_ فرماندار شهرستان جوین اعلام کرد: اگر جاده ابریشم که شهرستانهای نیشابور، خوشاب، جوین، جغتای، گرمه و جاجرم را به استان های سمنان و گلستان وصل می کند احیاء شود رونق گردشگری و اقتصادی را تضمین می کند.

 • ایستگاه هواشناسی ۱۳۹۶-۱۱-۱۲ ۱۷:۲۹

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  نبود اداره هواشناسی مشکلی برای جوینی ها/ لزوم رسیدگی مسئولان

  جوین- با وجود پیگیری های مستمر برای تاسیس ایستگاه هواشناسی در جوین تاکنون اعتباری برای اجرای این طرح اختصاص نیافته است.

 • فرهنگ کتاب در گردش وقف شهرستان جوین ۱۳۹۶-۱۱-۱۲ ۱۷:۱۸

  امام جمعه شهرستان جوین:

  خدمات وقف در گردش کتاب بسیار ارزشمند است

  جوین_ امام جمعه شهرستان جوین ضمن قدردانی از مدیر کتابخانه وقف در گردش کفت: این عمل خیر خواهانه وقف در گردش کتاب های بایگانی شده بلااستفاده در منازل مانندسایر وقفیات صدقات جاریه به همراه دارد.

 • رشتخوار ۱۳۹۶-۱۱-۰۷ ۱۴:۲۵

  مردم و مسئولان محلی از مشکلات شهرستان رشتخوار می گویند:

  جاده‌ها بدون ایمنی، ورزشگاه‌ها بدون سقف، خانه‌های سلامت نیمه کاره

  رشتخوار - رشتخوار محروم ترین شهرستان استان خراسان رضوی است که به اذعان خیلی از مسئولان شهرستانی و استانی محرومیتی تاریخی را به همراه دارد، هرچند اقدامات ارزنده ای بعد از انقلاب اسلامی صورت گرفت ولی به دلیل عمق محرومیت هنوز هم مشکلات در مراکز شهری و روستاهای این شهرستان چنان روشن و آشکار هستند که جای تامل دارد.

 • رشتخوار ۱۳۹۶-۱۱-۰۴ ۰۹:۰۴

  استاندار خراسان رضوی:

  طرح های فولادی شهرستان رشتخوار فعال می شوند

  رشتخوار – استاندار خراسان رضوی گفت: با صدور مجوز فعالیت سه طرح فولادی در رشتخوار و رفع مشکلات زیست محیطی، شاهد تحول بزرگ صنعتی در سطح شهرستان خواهیم بود که این امر رونق تولید و اشتغال را در این شهرستان رقم می زند.

 • جمعیت روستایی تربت جام زیر سقف های فرسوده ۱۳۹۶-۱۱-۰۱ ۱۶:۴۵

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  جمعیت روستایی تربت جام زیر سقف های فرسوده

  تربت جام ـ مقاوم سازی مسکن روستایی در تربت جام به دلیل قرار گرفتن در مسیر گسل زلزله باید شتاب بیشتری به خود بگیرد، به طوریکه در حال حاضر حدود ۷۰ درصد منازل روستایی در تربت جام غیرمقاوم و زیرسقف های فرسوده زندگی می کنند، که توجه دولت را می طلبد.

 • شهرستان تربت جام ۱۳۹۶-۱۰-۲۴ ۱۵:۴۰

  قدس از امکانات بخش های شهر تربت جام گزارش می دهد؛

  پائین جام، نیازمند توجه مسئولان

  تربت جام _ بخش پائین جام با وسعت ۱۰ هزار کیلومتر یکی از ۵ بخش شهرستان تربت جام است که هنوز از نبود امکاناتی همچون گاز، راه مناسب و اماکن ورزشی رنج می برد و با گذشت ۱۴ سال از استقرار بخشداری در این منطقه نیازمند توجه مسئولان به این منطقه است.

 • آجیل شب یلدا ۱۳۹۶-۰۹-۳۰ ۱۸:۰۴

  فروشندگان آجیل، گرانی را به نوسانات نرخ ارز ربط دادند

  سنگینی هزینه شب یلدا بر دوش مردم

  مشهد- تنها چند روز تا شب یلدا به عنوان یکی از سنت‌های دیرینه ایرانیان باقی مانده است و از هم اکنون بازار خرید آجیل و میوه بخصوص برای عروس و دامادهای جدید رونق گرفته است تا کم کم مردم عادی هم به فراخور توان مالی بتوانند با تهیه اقلام شب چله مانند انواع آجیل، میوه و لبو در کنار خواندن اشعار زیبا از دیوان حافظ شبی خوش و به یادماندنی را برای خانواده خود رقم بزنند.

 • رشتخوار ۱۳۹۶-۰۹-۳۰ ۱۲:۵۲

  دوبند خاکی حوزه آبخیزداری روستاهای آبنیه و نوق کلنگ زنی شد

  رشتخوار -فرماندار شهرستان رشتخوارگفت: بند خاکی حوزه آبخیزداری روستاهای آبنیه و نوق با حضور کشاورزان، مدیران اجرایی و منابع طبیعی شهرستان با هزینه ۲۱۰ میلیون تومانی کلنگ زده شد.

 • گازرسانی ۱۳۹۶-۰۹-۲۷ ۱۳:۱۴

  اهالی ۳۴روستای صالح آباد چشم انتظار گاز

  صالح آباد – بخش محروم و مرزی صالح آباد با حدود ۴۲۰۰کیلومتر وسعت در شمال شرقی خراسان رضوی قرار دارد. فاصله مرکز این بخش تا مرکز استان ( مشهد) ۱۹۰ کیلومتر و تا مرکز شهرستان( تربت جام ) ۹۰ کیلومتر است که همین امر باعث محدودیت‌ها و محرومیت‌هایی برای این منطقه شده و مردم را در تنگنا قرار داده است که یکی از این محرومیت‌ها، نبود گاز شهری در روستاها و حتی کمبود گاز مایع و نفت در برخی موارد است.

 • قبض گاز ۱۳۹۶-۰۹-۲۷ ۱۳:۱۴

  گلایه خراسانی ها از ارقام قبض گاز ادامه دارد

  مشهد- بسیاری از شهروندان مشهدی به دلیل دریافت قبوض نجومی گاز نسبت به نحوه محاسبه آن انتقاد و اعتراض کردند.

 • مواد غذایی تقلبی ۱۳۹۶-۰۹-۲۷ ۱۳:۱۳

  قدس از تقلب در بازار موادغذایی گزارش می‌دهد

  وقتی سودآوری بر بازدارندگی قانون می‌چربد

  مشهد- به همان نسبتی که مواد غذایی از حساسیت بالایی به عنوان تأمین کنده نیازهای جسمی و سلامت مردم برخوردار است به همان میزان هم بازار تقلب در این حوزه داغ و متأسفانه سودآور است.

 • تربت جام ۱۳۹۶-۰۹-۲۵ ۱۱:۳۲

  ضرورت توجه به امور فرهنگی و اجتماعی از سوی مدیریت شهری تربت جام

  تربت جام ـ بی تردید خدمت رسانی شهرداری تربت جام در زمینه فرهنگی و اجتماعی باید با برنامه ای مدون صورت بگیرد و جای هیچ شکی نیست که تربت جام مهد علم و عرفان در زمینه های فرهنگی پیشتاز باشد بر همین اساس لازم است در این دوره مدیریت شهری به اقدامات فرهنگی و اجتماعی نیز توجه زیادی شود.

 • مسافت جوین - مشهد ۱۳۹۶-۰۹-۲۰ ۱۲:۰۰

  مسافت جوین-مشهد ۵۰ کیلومتر کاهش می یابد

  جوین- عضو شورای شهرستان جوین گفت: اتصال ۶ شهرستان گرمه، جاجرم، جغتای، جوین، خوشاب و فیروزه به شهرستان مشهد با ۱۵ کیلومتر آسفالت ۵۰ کیلو متر کاهش مسافت پیدا می کند.

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۹-۱۱ ۰۹:۱۴

  گزارشی از یک عتیقه فروشی

  «آنتیک»هایی که هر یک قصه‌ای دارد

  مشهد- در یکی از مجتمع های تجاری بزرگ و در لابه لای بازاری در قلمرو هنرمندان جوان و تازه به میدان رسیده که هم هنر می‌آموزند و هم هنرشان را به فروش می‌گذارند، هنوز چند دربند عتیقه فروشی ناب وجود دارد که چراغشان سو سو می‌زند.

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۹-۱۱ ۰۹:۱۳

  شهروندان مشهدی از عدم اعمال رأی دیوان عدالت اداری گلایه مندند

  آبونمان‌های میلیاردی همچنان در جیب شرکت گاز !

  مشهد- بیش از سه ماه از رأی دیوان عدالت اداری مبنی بر اینکه قانون خاصی برای اخذ آبونمان در قبوض گاز مشترکین وجود ندارد، می‌گذرد و با توجه به اینکه روابط عمومی دیوان عدالت اداری اعلام کرده است که هیئت عمومی دیوان بخشنامه ستاد هدفمند کردن یارانه‌ها و شرکت گاز ملی در خصوص اخذ آبونمان از مشترکین را خلاف قانون تشخیص داده و آن را ابطال کرده است اما هنوز بعد از این مدت قبوضی که برای مشترکین گاز صادر می‌شود با دریافت آبونمان همراه است!

 • ب های سطحی از توسعه شهری تربت جام جامانده است ۱۳۹۶-۰۹-۰۴ ۱۵:۳۳

  آب های سطحی از توسعه شهری تربت جام جامانده است

  تربت جام- خبر و فیلم شبکه های مجازی حاکی از بارش روز جمعه در تربت جام است که این امر میزان مسائل و مشکلات شهروندان را دوچندان کرد به هرحال بارندگی شدید درتربت جام نشان داد که علاوه بر اینکه امکانات جوابگوی جمعیت ۱۰۰ هزار نفرتربت جام نبوده بلکه طی سال های اخیر هدایت آبهای سطحی از توسعه شهری جامانده است.

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۹-۰۱ ۱۴:۳۰

  بازگشت «ساس» پس از نیم قرن به مشهد

  مشهد- شاید باورش سخت باشد که «ساس» با جثه‌ای در حد 3 تا 5 میلی متر از دراکولای فیلم‌های ترسناک هم خطرناک‌تر و مشکل سازتر باشد،حشره‌ای که اگر گرفتار آن شده باشی تازه متوجه خواهی شد که چرا به آن خون آشام خانگی می‌گویند.

 • خواب سنگین کامیون ها درکارخانه قند تربت جام ۱۳۹۶-۰۸-۳۰ ۱۱:۵۳

  خواب سنگین کامیون ها در کارخانه قند تربت جام

  تربت جام- فصل برداشت چغندر قند در تربت جام به عنوان قطب تولیدات محصولات کشاورزی در استان خراسان رضوی، وجود مشکلات هرساله برای این محصول استراتژیک و بلاتکلیفی کشاورزان در زمان تحویل باعث شد که کشاورزان چغندر قند قصه تلخ ماندن محصول بار دیگر برای کشاورزان تکرار شود و ظرفیت محدود این کارخانه باعث شده است تا قصه (صف های طولانی) این بار در کارخانه قند تربت جام تکرار شود.

 • حرم رضوی ۱۳۹۶-۰۸-۲۷ ۱۲:۰۰

  خدمت در شعاع خورشید ولایت

  امام غریبی که زائرانش غریب نیستند

  مشهد- در قلب مشهد مقدس مرجع حاجاتی قرار دارد که ورود به آن عطری بهشتی را در وجود انسان تراوش می کند و موجب تجلی عشق و ارادت هر انسانی می شود که دل در گرو ولایت دارد.

 • اعزام کاروان زائران پیاده از مشهد به کربلا/ عکس خبری ۱۳۹۶-۰۸-۲۶ ۱۰:۴۱

  مشهد الرضا(ع) میهمان دارد

  حال و هوای «شهر بهشت» برای استقبال از زائران

  مشهد- با پایان اربعین حسینی که خیل دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) از سراسر دنیا را روانه زیارت تربت پاک و مطهر سالار شهیدان حضرت اباعبدالله(ع) کرد و میلیون‌ها نفر در این مسیر با پای پیاده و چشم دل به زیارت شهدای کربلا شتافتند، اما هنوز از این غم جانسوز رها نشده‌اند که اکنون دل‌های مشتاقان ائمه اطهار(ع) رو به سوی شاه خراسان نهاده‌اند.

 • رئیس بازرسی شورای های حل واختلاف خوزستان ۱۳۹۶-۰۸-۲۶ ۱۰:۴۰

  کشمکش به اوج خود رسید

  مجتمع فرهنگی بیمارستان شهید هاشمی نژاد یک ساختمان با ۳ مستأجر

  مشهد- مجتمع فرهنگی بیمارستان شهید هاشمی نژاد طبق توافقی که بین مسئولان وقت دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل ارشاد اسلامی استان انجام شد به صورت مشارکتی ساخته شد. مشارکتی که زمین آن را دانشگاهی‌ها دادند و ساختش به ارشادی‌ها محول شد اما حالا این توافق به زمین مناقشه بین این دو دستگاه تبدیل شده است.

 • زائران پیاده امام رضا(ع) ۱۳۹۶-۰۸-۲۶ ۱۰:۴۰

  همپای زائران پیاده در جاده‌های منتهی به مشهدالرضا(ع)

  مشهد-با نزدیک شدن به ایام پایانی ماه صفر، زائران امام هشتم پای پیاده خود را در مسیرهای منتهی به مشهد می‌رسانند و یکی از مسیرهای پر تردد در این روزها، ورودی مشهد از سمت شمال کشور است، مسیری ۱۲۰ کیلومتری که شاهد حضور عاشقان امام هشتم(ع) است.

 • اعزام کاروان زائران پیاده از مشهد به کربلا/ عکس خبری ۱۳۹۶-۰۸-۲۶ ۱۰:۳۹

  ساعتی با زائران پیاده امام رضا(ع) در مسیر جاده عشق

  این ارادت پایانی ندارد

  مشهد- از کودک و جوان گرفته تا پیرمرد و پیرزن همه قدم در مسیرعشق گذاشته‌اند تا با پای پیاده خودشان را به محضر امام مهربانی‌ها برسانند.جاده عشق اگرچه ناملایمات و کاستی هایی به ظاهر دارد، اما هدف آن قدر مقدس و والاست که ماه صفر به دهه پایانی‌اش نرسیده، خود به خود عاشقان آقا امام رضا(ع) را رو به مشهد و حرمش راهی می‌کند.

 • قالیبافان صالح آباد سهمی ازبیمه وصادرات آن ندارند ۱۳۹۶-۰۸-۲۱ ۱۱:۵۳

  قالیبافان صالح آباد سهمی از بیمه و صادرات ندارند

  تربت جام- هنر فرش بافی یکی از هنرهای اصیل ایرانی در تربت جام است اما فعالان این حوزه از کمترین مزایا که همان بیمه است محروم اند.

 • زینب حطیطه ۱۳۹۶-۰۸-۱۷ ۱۲:۱۴

  قدس آنلاین گزارش می دهد

  چشم انتظاری هفت روستای "زور زمند" جغتای برای جاده آسفالت

  جغتای - هفت روستای "زور زمند" جغتای، چشم انتظار نگاه مسوولان برای آسفالت جاده است که با حضور نماینده مردم جغتای وبرخی از مسؤولان جغتای، بار دیگر مشکلات این روستاها گوشزد شد.

 • حرم تا حرم ۱۳۹۶-۰۸-۱۷ ۰۹:۵۹

  پروژه آزادراه «حرم تا حرم» از ۲ دولت عبور کرد

  قدس: پروژه آزادراه حرم تا حرم در مهرماه سال ۸۹ باهدف اتصال آزادراه مشهد به قم، افزایش ایمنی و کاهش مدت‌زمان سفر زائران بارگاه ملکوتی امام هشتم و کاهش میزان مصرف سوخت آغاز شد و بر اساس طرح اولیه، قرار بود تا پایان دولت دهم این پروژه ۴۹۳ کیلومتری به بهره برداری برسد.

 • بازار رضا ۱۳۹۶-۰۸-۱۷ ۰۹:۵۴

  مروری بر حال و روز بازار بزرگ رضا در مشهد

  رونق اگر نیست، رکود هست

  مشهد- اگر این روزها گذرتان به بازاررضا افتاده باشد و با نگاه خریداری به آن نگاه کرده باشید، قطعاً دلتان به حال میراث ارزشمندی که آن را خیلی ارزان می‌فروشیم، سوخته است. با کمی گشت و گذار در حوالی این بازار در خواهید یافت که سایه سازه‌های غول آسای آهنی بر این بازار سنگینی می‌کند.

 • قلک ۱۳۹۶-۰۸-۱۶ ۱۳:۴۴

  رمزگشایی قلک‌های خیریه در برخی مدارس مشهد

  مشهد- توزیع قلک‌های مربوط به یک خیریه در برخی مدارس ناحیه ۶ آموزش و پرورش مشهد پرسش هایی از جمله مجوزدار بودن این مؤسسه را در ذهن شماری از اولیا ایجاد کرده است.

 • راهرو خوابی بیماران دربیمارستان قائم مشهد ۱۳۹۶-۰۸-۱۶ ۱۳:۴۴

  با پیگیری های قدس محقق شد

  پایان راهرو خوابی بیماران در بیمارستان قائم

  مشهد- حتماً خوانندگان گرامی به خاطر دارند که سال گذشته، بیمارستان قائم(عج) با توجه به قدمت ۵۰ ساله و فرسودگی بخش‌ها و تجهیزات و... با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کرد و طبعاً بیماران نیز از آسیب‌های آن بی‌نصیب نماندند.