همه‌ی خبرهای امروز
 • مدارس پیش دبستانی ۱۳۹۶-۰۶-۲۸ ۱۲:۳۲

  مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در پاسخ به قدس:

  بهزیستی حق اعطای مجوز برای مراکز پیش دبستانی ندارد

  مشهد- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی درپاسخ به خبرنگار ما مبنی بر گلایه مردم از شهریه متفاوت و بالای ثبت نام در مراکز پیش دبستانی دارای مجوز از آموزش و پرورش اظهار داشت: اگر بهزیستی یا نهاد دیگری دارای مرکز پیش دبستانی است و مجوز صادر می‌کند، این اقدام غیرقانونی است.

 • رئیس شورای اسلامی شهر بجستان ۱۳۹۶-۰۶-۲۷ ۱۸:۲۷

  رئیس شورای شهر بجستان:

  جلسات علنی شورای بجستان با حضور خبرنگاران بر گزار می شود

  بجستان- رئیس شورای اسلامی شهر بجستان گفت: برای اولین بار برای اطلاع رسانی عموم مردم از برنامه ها و پی گیریهای شورای شهر جلسات این شورا با حضور خبر نگاران برگزار می شود.

 • کانونهای بحرانی بجستان ۱۳۹۶-۰۶-۲۰ ۱۵:۲۲

  پنج کانون بحرانی و پیشروی کویر در بجستان نیازمند توجه جدی مسئولان است

  بجستان- مسئول منابع طبیعی و ابخیز داری بجستان گفت: وجود ۵ کانون بحرانی در این شهرستان و پیشروی کویر با توجه به اقدامات خوب انجام شده توجه جدی تر مسئولان شهرستانی و استانی و حتی کشوری را می طلبد.

 • رشتخوار ۱۳۹۶-۰۶-۱۸ ۲۱:۵۲

  رییس صندوق کار آفرینی امید شهرستان رشتخوار خبر داد:

  پرداخت ۱۱ میلیارد تومان وام اشتغال از سوی صندوق کارآفرینی امید رشتخوار

  رشتخوار -رییس صندوق کار آفرینی امید شهرستان رشتخوار گفت: بیشترین تسهیلات اشتغال صندوق کار آفرینی امید به مبلغ ۱۱ میلیارد تومان با جذب بیش از ۲۰۷ درصد اعتبارات استان خراسان رضوی از این صندوق در شهرستان رشتخوار جذب شد.

 • مسئول اداره میراث فرهنگی بجستان ۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۲۲:۰۸

  مسئول اداره صنایع دستی میراث فرهنگی و گردشگری بجستان:

  بجستان بیشترین کاروانسراهای تاریخی را در خراسان رضوی دارد

  بجستان- مسئول اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری بجستان گفت: این شهرستان از بیشترین کاروانسراهای تاریخی در استان برخوردار است و برای جذب گردشگر و احیاء آنها باید بخش خصوصی را به کمک بطلبیم.

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۱۳:۴۴

  فرماندار مشهد در تحریریه قدس:

  مشکلات مشهد به چشم نمی آید

  مشهد- محمد رحیم نوروزیان فرماندار مشهد در حاشیه بازدید از مؤسسه فرهنگی قدس در جلسه‌ای صمیمانه با خبرنگاران قدس گفت: متأسفانه مشکلات این کلانشهر در سایه اسم مشهد گم شده است.

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۱۳:۰۳

  مشهد مقصدی کوتاه برای زائران

  مشهد- متاسفانه به دلیل عدم اطلاع رسانی و نبود آگاهی از ظرفیت های عظیم گردشگری و سیاحتی، بسیاری از حوزه های مستعد گردشگری شهری مشهد ناشناخته باقی مانده و با استقبال قابل ملاحظه ی گرشگران مواجه نیست.

 • شورا ۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۰:۰۹

  شهردار بجستان انتخاب شد

  بجستان- رئیس شورای شهر بجستان گفت: «حمیدرضا داورزنی» به عنوان شهر دار بجستان با اکثریت آراء شورای این شهر انتخاب شد.

 • معلول ۱۳۹۶-۰۶-۰۳ ۱۵:۰۶

  مدیر عامل مرکز نگهداری معلولین شهید کامیاب گناباد:

  مرکز نگهداری معلولین شهید کامیاب گناباد به کمک خیرین نیازمند است

  گناباد- مدیر عامل مرکز نگهداری معلولین شهید کامیاب گناباد گفت: برای نگه داری ۱۰۹ معلول این مرکز باید ماهانه ۱۴۰ میلیون تومان هزینه شود که با هشتاد میلیون تومان مرکز را اداره می کنیم.

 • نمایشگاه نقاشی های کوچک ۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۶:۱۷

  مشهد ۲۰۱۷ قابلیت معرفی بزرگان عرصه هنرخراسان را دارد

  مشهد- «سونیا خواجوی» متولد۱۳۴۲ درمشهد است. اویکی از بانوان هنرمند دیار خراسان است که در هنر نقاشی دارای شیوه خاصی است و با اهتمام و پشتکار چند دهه تلاش توانسته است به جایگاه امروزدست یابد و معتقد است مشهد ۲۰۱۷ قابلیت معرفی بزرگان عرصه هنرخراسان را دارد.

 • ترافیک مشهد ۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۵:۴۱

  استاندار خراسان رضوی در گفت‌وگو با قدس عنوان کرد:

  تلاش برای کاهش مشکلات ترافیکی زائران در مشهد

  مشهد- تردد در محدوده حرم مطهر و خیابان‌های منتهی به آن ازجمله دغدغه هایی است که زائران در سلسله گزارش‌های «قدس» به آن اشاره کردند. در همین حال استاندار خراسان رضوی در گفت‌وگو با قدس در این خصوص گفت: اجرای طرح زوج و فرد در محدوده حرم مطهر به منظور کاهش آلودگی هوا و بار ترافیکی است.

 • خشکسالی ۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۱۲:۳۵

  عضو کمیته علمی سازمان ملل متحد در گفت و گو با قدس

  آب در خراسان رضوی تاراج می شود

  مشهد- نبود منابع و کاهش نزولات جوی در خراسان رضوی این استان را در سال های اخیر به یکی از استان های خشک کشور مبدل کرده است. مشکل کمبود آب استان فقط به کلان شهر مشهد محدود نمی شود و در دیگر نقاط استان نیز روستاییان و ساکنان شهرهای بزرگ و کوچک با مشکل نبود آب دست به گریبانند.

 • آزادی اسرا دفاع مقدس ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۳:۳۷

  در گفت و گوی قدس آنلاین با یک آزاده عنوان شد:

  دوران اسارت زمان مناسبی برای بازسازی و تزکیه نفس بود

  جوین- آزاده اهل شهرستان جوین دوران اسارت را زمانی برای بازسازی و تزکیه نفس می داند و می گوید: حضور افرادی همچون مرحوم ابوترابی با روحیه دادن نشاط، شادابی و روحیه محکم را به اسرا تزریق می کردند.

 • رشتخوار ۱۳۹۶-۰۵-۲۰ ۱۱:۱۸

  ساخت دوازدهمین مدرسه خیر ساز در رشتخوار آغاز شد

  رشتخوار - مدیر آموزش و پرورش شهرستان رشتخوار گفت: کلنگ احداث دوازدهمین مدرسه خیر ساز در دهستان باسفر با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان با حضور مسئولان محلی رشتخوار به زمین زده شد.

 • شهردار مشهد  ۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۳:۰۳

  شهردار مشهد در تحریریه قدس:

  ترافیک اطراف حرم مطهر رضوی روان می‌شود

  مشهد- وقتی شهردار مشهد از خلف وعده‌های دولت به عنوان قصه پر غصه یاد می‌کند، آب پاکی روی همه دغدغه‌هایی ریخته می‌شود که می‌توانست پرونده‌اش برای همیشه بسته شود، اما سایه‌اش همچنان بر روی این کلانشهر سنگینی می‌کند.

 • دهه کرامت ۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۳:۰۲

  در گفت‌وگو با قدس عنوان شد

  نمایندگان مجلس پیگیر ثبت دهه کرامت در تقویم رسمی باشند

  مشهد- ثبت دهه کرامت در تقویم روز شمار کشور چندی است که مورد توجه مسئولان قرار گرفته است. موضوعی که در صورت تصویب شورای فرهنگ عمومی می‌تواند به صورت رسمی ثبت تقویم شود. هرچند که تاکنون بحث ثبت دهه کرامت دو بار از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور رد شده است اما تلاش برای واقع شدن این مهم همچنان ادامه دارد.

 • عبور ازجاده نصر آباد ـ تربت جام ، جرئت می خواهد ! ۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۳:۰۲

  نماینده نیشابور:

  اداره راه و شهرسازی استان به قول خود عمل نکرد

  مشهد- جاده کاشمر، کوهسرخ و نیشابور که ۵۰ سال قدمت دارد و از ۱۳۰ کیلومتر این مسیر حدود ۶۰ کیلومتر آن در حوزه استحفاظی اداره راه کاشمر و بقیه در حوزه اداره راه نیشابور قرار می‌گیرد از جمله مسیرهای پر تردد زائران به مشهد مقدس است که از زمان ساخت تاکنون به جز تعریض چند پیچ خطرناک، اقدامی خاصی بر روی آن انجام نشده و حتی آسفالت آن نیز مربوط به سال‌های اول انقلاب است.

 • ورزش ۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۲:۱۲

  استعدادهای ورزشی بجستان با امکانات موجود در تقابل است

  بجستان- مسئول اداره تربیت بدنی و ورزش بجستان با نگرانی از اینکه استعداد های خوب ورزشی شهرستان با کمبود شدید امکانات در این شهرستان همخوانی نداشته و جای بسی تاسف و نا امیدی برای جوانان این شهرستان می باشد اظهار داشت: استعدادهای ورزشی بجستان با کمبود امکانات و اعتبارات در تقابل است.

 • تتاتر ۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۱۱:۵۳

  گفت و گو با «رضا حسینی» نویسنده و کارگردان پیشکسوت تئاتر مشهد

  داشتن تئاتر فاخر با اندیشه‌های معنوی نیازمند سرمایه گذاری است

  مشهد- «سیدرضا حسینی» هنرمند تئاتر شهرمان در دهه کرامت و در آستانه میلاد امام رضا(ع) نمایشنامه «حیاط خلوت» را هرشب ساعت ۱۹ در سالن بهار مجتمع امام رضا(ع) پارک ملت مشهد اجرا می‌کنداین هنرمند بیشتر مضامین کارهایش با محوریت زن و خانواده است در همین راستا گفت و گو با این هنرمند پرتلاش تئاتر مشهد را با هم می‌خوانیم.

 • نمایشگاه نقاشی های کوچک ۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۳:۰۸

  در گفت و گو با هنرمند نقاش و مجسمه ساز مطرح شد

  ضرورت بازبینی مدیرت هنری خراسان

  مشهد- «طاهره واحدیان موحد» متولد ۱۳۳۸ و دارای مدرک ممتاز کلاس‌های تخصص هنراست او که بیش از سه دهه به صورت جدی و حرفه‌ای نقاشی اولویت کاری‌اش بوده و هست حضور در ۶ نمایشگاه انفرادی و ۴۰ نمایشگاه گروهی را در کارنامه هنری خود دارد معتقد است: زمان بازبینی و جنبش اساسی در مدیریت هنر خراسان فرا رسیده است.

 • قطار گردشگری ۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۳:۰۷

  معاون گردشگری خراسان رضوی در پاسخ به قدس:

  زائران به دفاتر مجاز مراجعه کنند تا فریب نخورند

  مشهد- به دنبال چاپ گزارشی در خصوص وعده‌های توخالی برخی تورها و آژانس به زائران حضرت رضا(ع) و فریب آن‌ها، گفت و گویی با «معصومه توانگر» معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان خراسان رضوی صورت گرفت که از نظر می‌گذرد.

 • گلبهار ۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۳:۰۶

  در گفت و گو با امام جمعه گلبهار عنوان شد

  «گلبهار» نیازمند مرهمی از جنس درمان

  گلبهار- برای انعکاس مشکلاتی که در بزرگ‌ترین شهرک اقماری شرق کشور وجود دارد همین بس که بگوییم «گلبهار» یک شهر و هزار و یک مشکل! گرچه سیاست ایجاد شهرهای جدید در کشور جذب جمعیت حاشیه نشین و سرریز شهرهای بزرگی مانند مشهد بود، اما در گلبهار هنوز ابتدایی‌ترین نیازهای اولیه ساکنان رفع نشده است.

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۲:۵۰

  مجسمه‌سازمشهدی عنوان می کند:

  مجسمه سازی شغلی در غربت فرهنگی

  مشهد- «محمدحسین مأموریان»، متولد ۱۳۶۱ مجسمه‌ ساز است و دانش آموخته دانشگاه هنرهای زیبای تهران و۲۰ سال است که به صورت جدی این رشته را ادامه داده است. از این هنرمند آثار زیادی به چشم می‌خورد اما مجسمه «نوای مهر» در میدان فلسطین خادمی که نقاره می‌زند و بچه‌ها کنارش ایستاده‌اند و یا «فرشتگان من» مجسمه خانواده ایرانی قدیمی اواخر صفویه و اوایل قاجار با پوشش آن دوران که نگاه شان به سمت حرم است وبرای زیارت ایستاده‌اند و در ابتدای بولوار شارستان رضوی است که جزو مجسمه هایی است که ارادت این هنرمند شهرمان را به امام مهربانی‌ها یادآورمی شود.

 • طلا ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۲:۵۰

  کارگاه‌های ساخت طلا در مشهد تخته شدند

  مشهد- بنابر گفته رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد به دلایلی از جمله ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده، اکثر کارگاه‌های ساخت طلا تعطیل و یا با کمترین ظرفیت مشغول به کارند و از ۳۶۰ کارگاه ساخت طلا در مشهد ۱۶۰ واحد طی چهار سال اخیر به طور کامل تعطیل و تنها ۲۰۰ واحد فعال است.

 • فیلم ۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۳:۱۰

  گفت و گو با «راضیه سراجی»فیلمساز مشهدی

  امام رضا (ع) سختی‌ کار را برایم آسان می‌کند

  مشهد- راضیه سراجی متولد ۱۳۶۳ مشهد و کارشناس و فارغ التحصیل رشته سینما است. این روزها با فیلم «بازهم سکوت» توانست به دوازدهمین جشنواره فیلم رضوی در یزد راه پیدا کند.

 • شهرام ناظری ۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۳:۰۰

  در گفت و گو با دادستان و امام جمعه قوچان

  دلایل جلوگیری از برگزاری کنسرت شهرام ناظری تشریح شد

  مشهد- کنسرت موسیقی شهرام و حافظ ناظری طبق اعلام برگزار کنندگان این مراسم قرار بود عصر روز جمعه گذشته در سالن کارگران شهرستان قوچان برگزار شود اما مسئولان شهرستان بارها از به تعویق افتادن این کنسرت خبر داده بودند. عصر جمعه نیز مردم پس از حضور در محل اجرای کنسرت متوجه پلمب سالن کارگران قوچان شدند و پس از ساعت‌ها انتظار محل را ترک کردند.

 • تهذیب ۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۷:۵۳

  گفت‌وگو با استاد علیرضا قزی «نقاش، نگارگر، تذهیب کار»

  گل و مرغ جایگاه معرفتی در هنرسنتی- اسلامی دارد

  مشهد- آغاز رسمی نقاشی گل و مرغ ایرانی به دوره صفوی باز می‌گردد. در این عصر، به سبب پایان حمایت دربار از نقاشی و ظهور حامیان خصوصی، آغاز به کار مستقل هنرمندان، تأثیرپذیری از نقاشی هند و نقاشی اروپایی و رگه‌هایی از نقاشی چینی، نوعی نقاشی عینیت‌گرایانه موسوم به «گل و مرغ» در قالب تک‌ برگ آغاز شد و در انتهای دوره به محصولات کاربردی همچون قلمدان‌ها راه یافت.

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۳۳

  گفت‌وگو با استاد پیشکسوت قالیبافی علی ذریه حبیب

  هنرمند درجه یک قالیبافی کشور هنوز بیمه نیست!

  مشهد- بسیاری از مردم بر این باورند هنرمندی که در کشورنمونه شدیا از یونسکو نشان افتخار گرفت به طور حتم نانش در روغن است اما اگر به شما بگوئیم که در همین شهر خودمان از همین دست هنرمندان داریم که حتی بیمه هم نیستند شاید باورتان نشود!

 • قطب خربزه کشوربا مشکل برند سازی و بازار فروش مواجه است ۱۳۹۶-۰۴-۳۰ ۱۲:۵۱

  قطب خربزه کشور با مشکل برند سازی و بازار فروش مواجه است

  تربت جام ـ خربزه یکی از محصولات بومی تربت جام است که توانسته نقش به سزایی در اشتغال شهرستان ایفاء کند به طوری که در زمان فصل کاشت تا برداشت بیش از ۵۰۰ هزار نفر مشغول به فعالیت هستند اما آنچه را که توجه بیشتر مسئولان برای این محصول می طلبد برند سازی و بازار فروش است.

 • انتقال خون ۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۱۶:۰۱

  خراسان رضوی با بحران خون روبه‌روست

  مشهد- مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی از کمبود خون و همچنین فرسودگی ساختمان های این سازمان در استان خراسان رضوی خبر داد.