همه‌ی خبرهای امروز
 • ساخت بیمارستان ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۱۶:۴۹

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌وگو با قدس خبر داد

  کمبود ۲۷۰۰ تخت بیمارستانی در خراسان رضوی

  مشهد- اجرای «سیاست‌های سلامت» که از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده و خدمت رسانی در حوزه سلامت به مناطق محروم از اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد است و برنامه تحول نظام سلامت با این هدف در همه حوزه‌ها باید با قوت ادامه پیدا کند. این مطلب را رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار ما و در راستای معرفی برنامه‌های کاری خود عنوان می کند.

 • ساختمان ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۱۰:۴۱

  در گفت و گو با قدس بررسی شد

  سایه منافع نامشروع بر سازه‌های خراسان رضوی

  مشهد- منافع نامشروع عده‌ای از منفعت طلبان در کسوت مهندس، مانع از اصلاح شبکه ساخت و ساز در خراسان رضوی شده است به طوری که امضاهای صوری و سوءاستفاده از پروانه توسط مهندسان، ساختمان‌ها را در خراسان رضوی به سرپناه‌های ناایمن تبدیل کرده است.

 • اوقاف خراسان رضوی ۱۳۹۶-۰۸-۲۶ ۱۰:۴۴

  در گفت و گوی قدس با مدیر کل اوقاف خراسان رضوی تشریح شد

  واکاوی وقف‌های قرآنی تا نظارت بر دخل و خرج‌های موقوفات

  مشهد- برای واکاوی آنچه درخصوص «وقف» در استان خراسان رضوی اتفاق افتاده است گفت‌وگویی با حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی داشتیم تا زوایای پنهان این سنت حسنه و نحوه اداره موقوفات را برایمان تشریح کند.

 • کاروان زائرین پیاده مهاجر افغان و اتباع خارجی ۱۳۹۶-۰۸-۲۶ ۱۰:۴۳

  توصیه‌های بهداشتی برای زائران پیاده امام رضا(ع)

  مشهد- با نزدیک شدن به ایام دهه آخر صفر، دهها هزار نفر به قصد زیارت بارگاه علی بن موسی الرضا(ع) با پای پیاده به سمت مشهدالرضا حرکت می‎کنند. اگر شما هم عازم این سفر هستید، حتماً توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرید تا بتوانید، زیارتی در نهایت سلامت داشته باشید.

 • امام رضا (ع) ۱۳۹۶-۰۸-۲۶ ۱۰:۴۲

  هنرمندان تئاتر در گفت‌وگو با قدس:

  زندگی در مجاورت امام رضا(ع) برای هنرمند فرصت است

  مشهد- عشق معنا می شود در هوایی که عاشقان بسیار، از دور و نزدیک برای دیدارش همه تمنا می‌شوند، اما آن‌هایی هم که مجاورند، سراپا شوق و نیازند و لذا هنرمندان تئاتر مشهد از حس و حال خوب مجاورت با امام مهربانی‌ها و تأثیرش برآثارشان چنین روایت می‌کنند.

 • بخشدار مرکزی بجستان ۱۳۹۶-۰۸-۱۷ ۱۵:۱۳

  بخشدار مرکزی بجستان:

  ایجاد اشتغال و برگشت جوانان به روستاها به صورت جدی پی گیری می شود

  بجستان- بخشدار مرکزی بجستان گفت: با توجه به اینکه روستاها در حال خالی شدن از سکنه می باشند تلاش داریم برای نگه داشتن جمعیت در روستاها کارهایی از نوع خود روستا به روستائیان معرفی کنیم تا با ایجاد اشتغال پایدار جوانان را بتوانیم نگه داریم.

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۸-۱۷ ۰۹:۵۶

  عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با قدس:

  شهرداری‌ها برای منافع زودرس به فکر هوا فروشی نباشند

  مشهد- شورای عالی شهرسازی می‌گوید، ساختمان‌ها در کلانشهرها نباید بیشتر از ۶ طبقه ساخته شود، اما شهرداری‌ها مخالفند، به خاطر اینکه بر درآمد آن‌ها اثر منفی دارد و لذا عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامیدر این رابطه معتقد است شهرداری‌ها نباید برای منافع زودرس به فکر هوا فروشی باشند.

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۸-۱۶ ۱۳:۴۳

  رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در گفت و گو با قدس:

  گره ترافیک مشهد ناشی از فرهنگ رانندگی ضعیف است

  مشهد-رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به عزم این کمیسیون برای تصویب طرح فرهنگ شهروندی در صحن شورا، از آماده سازی این طرح ظرف دو تا سه ماه آینده خبر داد و گفت: قطعاً با تصویب این طرح مشکلات ۱۵ ساله مشهد در حوزه فرهنگ شهری اطلاح خواهد شد و شاهد برطرف شدن بخش عمده‌ای از معضلات اجتماعی و شهری مشهد خواهیم بود.

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۸-۱۶ ۱۳:۴۱

  گفت وگو با «حمیده بهارلو»هنرمند نقاش

  حضور در دنیای هنر؛ هیچ گاه دیر نیست

  مشهد- هنرآبستره به هنری اطلاق می‌شود که هیچ صورت یا شکل طبیعی در جهان در آن قابل شناسایی نیست و فقط از رنگ و فرم‌های تمثیلی و غیرطبیعی برای بیان مفاهیم خود بهره می‌گیرد. معمولاً در مقابل هنر فیگوراتیو استفاده می‌شود و شاید در معنای وسیعش می‌توان به هر نوع هنری اطلاق شود که اشیا و رخدادهای قابل شناخت را بازنمایی نمی‌کنند و به نوعی به هنرمدرن اطلاق می‌شود. هنری که هنرمندان در آن با اندیشه‌ای نو مخاطبش را به فکر و تعامل وادار می‌کند.

 • الودگی هوای مشهد ۱۳۹۶-۰۸-۱۵ ۱۲:۳۹

  در گفت‌وگو با قدس

  متهمان آلودگی هوای مشهد معرفی شدند

  مشهد-بحران آلودگی هوا بحرانی‌تر از آن است که بشود با یک خبر، مصاحبه و گزارش از کنار آن گذشت. شرایط تا آنجا سخت و هشدار دهنده شده است که دیگر باید لابه‌لای روزهای آلوده به دنبال یک روز پاک یا حتی چند ساعت داشتن آسمانی آبی باشیم! برای اینکه شرایط از اینکه هست خراب‌تر نشود، باید چاره اندیشی کنیم. البته خیلی خیلی زود.نکته‌ای که در بین صحبت‌های حمید صالحی، مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ملموس است.

 • نمایشگاه خوشنویسی ۱۳۹۶-۰۸-۱۴ ۱۲:۴۰

  در گفت‌وگویی «انوشیروان فروغی» با قدس عنوان شد

  هنرمند وارداتی نیست

  مشهد-انوشیروان فروغی یکی از خوشنویسان خراسانی که تاکنون نمایشگاه های بسیاری را در دنیا برگزار کرده است دل تنگی های بسیاری دارد و لذا به ما می گوید: مسئولان باید آگاه باشند که هنرمند را نمی توان از جایی وارد کرد!

 • کویر یونسی ۱۳۹۶-۰۸-۱۳ ۱۱:۵۴

  مسئول اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بجستان:

  صدها نفر از گردشگران و کویر نوردان مشهد از کویر یونسی بازدید کردند

  بجستان- مسئول اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بجستان گفت: روز گذشته صدها نفر از گردشگران و کویر نوردان شهر مشهد از کویر بکر و بسیار زیبای شهر یونسی بازدید کردند.

 • مدیر اموزش و پرورش بجستان در گفتگو با قدس انلاین ۱۳۹۶-۰۸-۱۱ ۲۱:۵۸

  مدیر آموزش و پرورش بجستان:

  مدیران و معلمین مدارس از حداقل امکانات موجود استفاده کنند

  بجستان- مدیر آموزش و پرورش بجستان گفت: با توجه به اینکه امکانات خوبی در برخی مدارس شهرستان موجود می باشد شایسته است مدیران تقاضای امکانات دیگر نداشته باشند.

 • محسن میرزایی ۱۳۹۶-۰۸-۰۹ ۲۲:۴۶

  هنرمند نقاش مشهدی در گفت‌وگو با قدس:

  هنر در جامعه امروزی زنده نیست

  مشهد- استاد «محسن میرزایی» متولد۱۳۴۲، یکی از هنرمندان شهرمان است که از سال ۵۷ باروح هنر آشنا شد. شروع این راه را از دیدن عکس ضحاک مار دوش در یکی از کتاب‌های دبستانی می‌داند و می‌گوید: این تصویر را نقاشی کردم و برادرم بعد از دیدن نقاشی از کارم تعریف کرد و همین تشویق سبب ادامه نقاشی شد.

 • روادید ۱۳۹۶-۰۸-۰۹ ۲۲:۴۵

  کیسه دوزی کار چاق کن‌ها برای زائران اربعین

  مشهد- «درهای بسته کنسولگری عراق» در برابر «انبوه مشتاقان زیارت اربعین» موجب شده خیلی از دلالانی که برای سودجویی از این روزها کیسه دوخته‌اند، در این فرصت کیسه‌ها را از جیب زائران کربلا پر کنند.

 • مدیر آموزش و پرورش بجستان ۱۳۹۶-۰۸-۰۹ ۲۱:۴۳

  مدیر آموزش و پرورش بجستان:

  دانش آموزان و فرهنگیان امسال فریاد مرگ برآمریکا را رساتر سر خواهند داد

  بجستان- مدیر آموزش و پرورش بجستان گفت: امسال دانش آموزان و فرهنگیان با شرکت گسترده تر در راهپیمایی ۱۳ آبان فریاد مرگ برآمریکا و مرگ بر اسرائیل را رساتر سر خواهند داد.

 • جواد پناهی ۱۳۹۶-۰۷-۲۸ ۱۴:۵۴

  گفت و گو با استاد جواد پناهی در تحریریه قدس

  انتقاد قاری بین المللی از افول برخی برنامه های قرآنی

  مشهد- درد دل‌های یکی از قاریان بین المللی مشهد آن قدر شنیدنی است که تنها پایان یافتن زمان مصاحبه تو را به خود می‌آورد دردهایی که جز شرمندگی نمی‌توان برای درمانش نسخه‌ای پیچید.

 • حسین اسدی معاون فرماندار بجستان ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۲۱:۵۳

  معاون فرماندار بجستان:

  اولین موکب اربعین شهرستان بجستان تشکیل شد

  بجستان- معاون فرماندار بجستان گفت: برنامه ریزی برای تشکیل اولین موکب از شهرستان جهت خدمات رسانی به زائرین اربعین حسینی با حضور مسئولان در محل فرمانداری انجام شد.

 • پزشک قانونی مشهد ۱۳۹۶-۰۷-۱۹ ۰۷:۳۴

  آشنایی با پزشکی که درمان نمی کند

  نفس نکشیدن هم امضاء می خواهد

  مشهد- اگر خدای ناکرده یکی از دوستان و آشنایان شما فوت کند برای نفس نکشیدن وی هم نیاز به امضایی دارید که این امضاء توسط «دکتر سید محسن رضا زاده شجاعی» صادر می‌ شود یعنی رئیس سالن تشریح اداره کل پزشکی قانونی خراسان رضوی.

 • آلودگی هوای مشهد ۱۳۹۶-۰۷-۱۹ ۰۷:۳۲

  سهم مشهدی‌ها از هوای پاک ۶ ماه گذشته فقط ۹ روز بوده است

  مشهد- شنیدن این خبر که آلودگی هوا با افزایش ۴۲ درصدی مرگ ناشی از سیستم گوارش فوقانی و ۳۵ درصدی افزایش مرگ ناشی از سرطان‌های کبد، مثانه، مجاری ادراری و لوزالمعده همراه است، زمانی بغرنج‌تر به نظر می‌رسد که اعلام شود سهم مشهدی از هوای پاک سال ۹۶ فقط ۹ روز بوده است.

 • رشتخوار ۱۳۹۶-۰۷-۱۸ ۱۹:۰۳

  اعتراض نماینده خواف و رشتخوار به قطع سهمیه نفت مرز نشینان

  رشتخوار-نماینده خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی قطع سهمیه فرآورده های نفتی به مرز نشینان خراسان رضوی را خلاف مصوبه دولت دانست و از وزیر نفت جهت برقراری مجدد ارایه سهمیه سوخت مرزنشینان طبق روال قبلی و مصوبه هیئت دولت را خواستار شد.

 • با حضور تولیت آستان قدس رضوی مراسم سنتی شام غریبان حسینی در حرم امام رضا(ع) برگزار شد ۱۳۹۶-۰۷-۱۸ ۰۸:۳۹

  گفت و گو با نویسنده وکارگردان و بازیگر نمایش «بی کران»

  «بی کران» تماشاچی را به زیارت امام مهربانی‌ها می‌برد

  مشهد- در «بی کران» عاشقی باید محو شد، زلال، زلال بود تا بتوان این عشق را معنا شد. آن زمان زیر باران معرفتش، می‌توان در آرامش‌های بسیار آرام، آرام قدم زد.

 • خشکسالی ۱۳۹۶-۰۷-۱۸ ۰۸:۳۸

  رئیس مجمع نمایندگان استان خبر داد

  تشکیل تیم‌های حقیقت یاب در حوزه آب خراسان رضوی

  مشهد- رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی از تشکیل تیم‌های حقیقت یاب در حوزه آب استان خبر داد.

 • پدیده ریزگردها ۱۳۹۶-۰۷-۱۴ ۱۵:۳۴

  مسئولان جدی بگیرند

  ریزگردهای خارجی پشت دروازه‌های مشهد!

  مشهد- هوای شهر مشهد طی روز های گذشته با عدد شاخص ۱۰۶ دیروز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت.

 • فیلم ۱۳۹۶-۰۷-۱۴ ۱۵:۳۳

  گزارشی از پشت صحنه «زنانی که با گرگ‌ها دویده‌اند»

  مشهد- آرام رفتند وعده‌ای ماندند به صبوری و تماشا. چشم‌های بسیاری که سال‌ها در انتظار هستند. همه رفتن‌ها معنا می‌شود، آن زمان که یادآوری کنیم، ماندن تان ماناست، یکی از راه‌هایی که می‌تواند این عاشقی‌های بی‌ادعا را برای آیندگان ماندگار کند، هنر است. بخشی از این حس‌ها در فیلم سینمایی «زنانی که با گرگ‌ها دویده‌اند» به کارگردانی امیراطهر سهیلی این روزها، توسط کلمات جان می‌گیرند و به تصویر کشیده خواهد شد، که ایفای نقش اصلی توسط لعیا زنگنه انجام می‌شود.

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۷-۱۴ ۱۵:۳۳

  ترسیم آتش به اختیاری دیگر از نوع حجاب/اهدای چادر فاطمی توسط هیئت محبان حضرت زینب(س)

  مشهد- گفت‌وگوی ما درباره ترغیب شما برای رعایت حجاب نیست؛ بلکه نوعی تلاش فرهنگی است از جانب کسانی که شیوه‌ای قابل پذیرش برای کسانی ترتیب داده‌اند که بی هیچ اجباری و با خواست قلبی به استفاده از چادر روی آوردند. علاقه مندی آن‌ها برای استفاده از چادر نه برای «گوهری در صدف» بودن است نه برای تبعیت ازشعارِ «چادر مصونیت» است؛ بلکه کاملاً کاری دلی است که از سر انتخاب صورت می‌گیرد نه اجبار.

 • هنر های تجسمی ۱۳۹۶-۰۷-۱۴ ۱۵:۳۲

  در گفت‌وگو با پیشکسوتان هنرهای تجسمی عنوان شد

  حضور مردان در عرصه هنر کمرنگ شده است/خطر ثبت رشته‌های هنری به نام ترکیه

  مشهد- کافی است کمی به اطراف نگاه کنیم و آن زمان در خواهیم یافت که نقش زیبایی هنر سبب آرامشی است که نا خودآگاه بودنش،حال همه مان را بهتر می‌کند و اما این روزها سایه نگرانی در آن مشهود است.

 • قبض گاز ۱۳۹۶-۰۷-۱۴ ۱۵:۳۲

  پرداخت آبونمان قبوض گاز در هاله‌ای از ابهام

  مشهد- ابتدای شهریور ماه گذشته بود که با رأی هیئت عمومی دیوان عدالت اداری، اخذ آبونمان از مشترکین شرکت ملی گاز خلاف قانون تشخیص داده شد. هیئت عمومی دیوان بخشنامه شماره ۳/م/۸۴۲۰۳ مورخ ۲۶/۶/۹۱ ستاد هدفمند کردن یارانه‌ها و شرکت ملی گاز در خصوص اخذ آبونمان از مشترکین خلاف قانون تشخیص داده شد و این بخشنامه ابطال شد.

 • هشدار پلیس آگاهی گیلان ۱۳۹۶-۰۷-۰۶ ۱۱:۲۲

  دادستان عمومی بجستان:

  هشدار به خانواده ها درپی کشف کانال تلگرامی مستهجن در بجستان

  بجستان- دادستان عمومی بجستان گفت: کانال تلگرامی مستهجن با ۳۰۰ نفر عضو در روزهای اخیردر این شهرستان شناسایی و افراد خاطی دستگیر شدند.

 • ایستگاه صلواتی  ۱۳۹۶-۰۷-۰۳ ۰۹:۰۶

  جمع آوری نذورات در ایستگاه های صلواتی ممنوع است

  مشهد- رئیس شورای هیئات مذهبی مشهد با اشاره به برپایی ایستگاه ها و خیمه های عزاداری امام حسین(ع) در ایام دهه محرم در سطح شهر گفت: جمع نذورات توسط این ایستگاه ها در قالب صندوق نذورات ممنوع است.