همه‌ی خبرهای امروز
 • مدیریت جهاد کشاورزی تربت جام ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۳:۳۹

  در گفت و گو با مسئولان استانی و شهرستان تربت جام مطرح شد:

  کشت تکلیفی پائیزه در حسرت آب

  تربت جام ـ مدیریت جهاد کشاورزی تربت جام گفت: بیش از ۳۷۹ هزار هکتار از چغندر قند پائیزه تربت جام به عنوان کشت تکلیفی در انتظار اجرای یک مصوبه است که در ابتدای مهرماه توسط کار گروه آب و کشاورزی تربت جام به بهره برداران مصوبه دوماه شارژ رایگان آب داده شده بود اما در حال حاضر ضمانت اجرایی ندارد.

 • کویر یونسی ۱۳۹۶-۱۱-۱۴ ۰۹:۵۹

  معرفی یک جاذبه گردشگری؛

  کویر یونسی نزدیکترین جاذبه کویری گردشگری به مرکز استان خراسان

  بجستان_ کویر یونسی یکی از نزدیکترین جاذبه های گردشگری کویری به مرکز استان خراسان رضوی می باشد که می تواند گردشگران زیادی را به خود جذب نماید.

 • باسوادی ۱۳۹۶-۱۱-۰۸ ۱۰:۱۹

  در گفت و گو با معاون اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی مطرح شد:

  اتمام بی سوادی در استان تا سه سال آینده

  تربت جام ـ معاون اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: از جمعیت ۶ میلیون نفری  استان خراسان رضوی ۱۵۹هزار نفر بی سواد شناسایی شده است که از نظر سنی  بین ۱۰تا ۴۹ سال داشته و تاکنون توانسته ایم ۵۳ هزار نفر را در دوره های سواد و انتقال و تحکیم و حلقه های کتابخوانی جذب نمایم و در ۳سال آینده بی سوادی در استان به اتمام خواهد رسید.

 • دادستان عمومی بجستان ۱۳۹۶-۱۱-۰۲ ۱۵:۱۶

  دادستان عمومی بجستان:

  استفاده از اتباع خارجی در کارگاه های بجستان پیگرد قانونی دارد

  بجستان_ دادستان عمومی بجستان گفت: پس از گزارش های واصله از بکارگیری اتباع افغانی در کارگاهی در بجستان و دستگیری آنان به همه واحدهای تولیدی شهرستان اعلام می کنیم بکار گیری اتباع خارجی پیگرد قانونی دارد.

 • زرافشان ۱۳۹۶-۱۰-۲۸ ۱۶:۰۴

  دستگیری متخلفین شروع به شکارآهو درجغتای

  جغتای- مسؤول نمایندگی محیط زیست جغتای گفت: مامورین یگان محیط زیست جغتای موفق به دستگیری متخلفین شروع به شکارآهودر حاشیه پناهگاه حیات وحش میاندشت این شهرستان شدند.

 • فرماندار تربت جام در گفتگوبا قدس آنلاین ۱۳۹۶-۱۰-۲۸ ۱۵:۱۷

  تربت جام شهرستان کم برخوردار خراسان رضوی

  تربت جام ـ شهرستان تربت جام با جمعیت بیش از ۳۰۰هزار نفر و همجواری با کشورافغانستان و ترکمنستان و بیش از ۱۲۶ مفاخر علمی و ادبی یکی از بزرگترین شهرستان های خراسان رضوی که علی رغم ظرفیت های معدنی و کشاورزی همچنان از شهرستان های کم برخوردار محسوب می شود.

 • رئیس اموزش و پرورش بجساان ۱۳۹۶-۱۰-۲۵ ۱۴:۵۷

  رئیس آموزش و پرورش بجستان تاکید کرد:

  خبرنگاران به آموزش و پرورش کمک کنند

  بجستان_ رئیس آموزش و پرورش بجستان گفت: با توجه به رسالتی که رسانه ها دارند بررسی نقاط قوت و ضعف این نهاد بسیار ارزشمند و در خور توجه بوده و مطمئنا رسانه ها می توانند  کمک کار آموزش و پرورش نیز باشند.

 • آرامستان تربت جام با کمبود فضا مواجه است ۱۳۹۶-۱۰-۱۰ ۱۵:۵۸

  آرامستان تربت جام با کمبود فضا مواجه است

  تربت جام- رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی تربت جام گفت: آرامستان بهشت نبی (ص) تربت جام که گلزار شهدا هم در آن واقع شده، حدود هزار و ۴۰۰ قطعه ظرفیت خالی دارد و با همین روالی که پیش می رود تا ۲ یا ۳ سال دیگر پر خواهد شد.

 • سید جعفر هاشمی فر، سردار سازندگی تربت جام ۱۳۹۶-۱۰-۰۴ ۱۰:۵۳

  گفتگو با سردار سازندگی تربت جام

  ۴ دهه از زندگی ام را صرف رفع محرومیت کردم

  تربت جام ـ منطقه تربت جام از بزرگترین شهرستان های استان خراسان رضوی است که علی رغم تلاش نظام جمهوری اسلامی هنوز غبار محرومیت بر آن نشسته و غیور مردانی از جنس «سیدجعفر هاشمی فر» آستین همت را بالا زده و توانسته چهار دهه از عمر خویش را صرف خدمت به مردم این منطقه کرد تا جایی که به او لقب سردار سازندگی تربت جام داده شده است.

 • حرم رضوی ۱۳۹۶-۱۰-۰۳ ۱۰:۱۰

  در گفت و گو با نمایندگان خراسان رضوی مطرح شد؛

  افزایش بودجه زیارت، توقعی که جلسات با رئیس جهمور هم بی نتیجه بود

  مشهد- در لایحه بودجه سال ۹۷ که بتازگی از سوی رئیس جمهور به مجلس ارائه شده است، سهم بودجه زیارت تنها ۱۵ میلیارد تومان به عنوان بودجه زیارت آن هم برای سه شهر مذهبی مشهد، قم و شیراز در نظر گرفته شده است. این در حالی است که طبق مصوبات قبلی می‌بایست ۱۰۰ میلیارد تومان که به صورت سالانه ۲۰ میلیارد تومان است به موضوع مهم زیارت اختصاص یابد.

 • مشهد ۱۳۹۶-۱۰-۰۲ ۱۰:۵۸

  ۹۰ درصد دختران دبیرستانی مشهد با کمبود ویتامین D روبرو هستند

  مشهد- وقتی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و متخصص تغذیه بالینی عنوان می‌کند که ۸۵ درصد زنان و مردان بزرگسال مشهدی از کمبود ویتامین D رنج می‌برند، مشخص است که باید برای جبران این کمبود تدبیری شایسته انجام داد.

 • رئیس هیات هندبال تربت جام ۱۳۹۶-۰۹-۲۶ ۱۷:۵۰

  هیات هندبال تربت جام بربلندای هندبال استان خراسان رضوی

  تربت جام ـ رشته ورزشی هندبال ازجمله رشته های ورزشی است که طرفداران خاص خودش را دارد هئیت هندبال تربت جام در راس این مجموعه باعث گردیده است که این رشته ورزشی افتخارات قابل توجهی برای ورزش تربت جام چه در مسابقات استانی وچه در مسابقات کشوری به ارمغان آورد.

 • بخشدار صالح آباد در گفتگو با قدس آنلاین ۱۳۹۶-۰۹-۲۱ ۱۰:۰۵

  جمعیت «صالح آباد» تربت جام ۵ درصد کاهش یافت

  تربت جام- بی توجهی به مشکلات اقتصادی ، خشکسالی های اخیر، بیکاری ،عدم اجرای طرح هادی از جمله عواملی هستند که بسیاری از روستاهای این منطقه مرزی خالی یا متروکه شوند؛ موضوعی که باعث شد بخشدار صالح آباد اعلام کند:« طبق آخرین سرشماری به عمل آمده سال ۹۵در صالح آباد، هم اکنون بیش از ۵ درصد از جمعیت روستایی کاهش یافته است».

 • زمین لرزه ۱۳۹۶-۰۹-۱۱ ۰۹:۱۵

  مدیر بحران شهرداری در گفت‌وگو با قدس:

  مشهد آمادگی مواجهه با زلزله را ندارد

  مشهد- ساختمان‌های نا ایمن در مشهد از زمانی مورد توجه واقع شد که موضوع آتش سوزی برج سلمان پیش آمد آن موقع حرف و حدیث‌ها در باره چگونگی مواجهه با آتش سوزی و ساختمان‌هایی که در معرض این آسیب هستند، زیاد بود و تیترهای مربوط به ایمن سازی تیتر اغلب رسانه‌ها شد.

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۹-۱۱ ۰۹:۱۳

  در گفت و گو با قدس واکاوی شد

  هیپنوتیزم به کمک علم پزشکی آمد/زیر تیغ جراحی بدون بیهوشی

  مشهد- در گذشته نه چندان دور وقتی واژه «هیپنوتیزم» به گوشمان میخورد، آدمی را مجسم میکردیم که با حرکت دادن یک پاندول مقابل چشمانش به خواب فرو میرفت و اسرار درونش را به زبان جاری میساخت؛ اما امروز معنی و مفهوم «هیپنوتیزم» متفاوت با گذشته است، زیرا با تغییر حالت هوشیاری و جهت دهی صحیح توسط هیپنوتیزم درمانگر طاقت و توان فرد در برابر سختترین دردها بالا رفته و حتی اعمال جراحی را برای جراح میسر می سازد.

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۹-۱۱ ۰۹:۱۲

  مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی در گفت‌وگو با قدس:

  هویت تاریخی- فرهنگی مشهد زیر غبار منفعت طلبی دفن شد

  مشهد- نگاه به آثار تاریخی مشهد از دهه ۷۰ تاکنون بنا بر گفته مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، نگاهی مبتنی بر اقتصاد و در راستای کسب سود بوده، نه نگاهی فرهنگی.

 • راهداری ۱۳۹۶-۰۹-۱۱ ۰۹:۱۱

  معاون راهداری اداره کل راهداری خراسان رضوی در گفت‌وگو با قدس:

  کمبود اعتبارات، نفس راهداری را در جاده‌ها گرفته است

  مشهد- مشکلات پیش روی راهداری استان خراسان رضوی از جمله سوژه هایی است که در آستانه فصل سرما و با انگیزه بررسی علل مشکلات پیش روی راهداری، خبرنگار ما به سراغ معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این استان رفته است.

 • بیمارستان کودکان ۱۳۹۶-۰۹-۱۱ ۰۹:۱۰

  با پذیرش ۴ هزار بیمار در طول ماه

  بیمارستان «اکبر» مشهد نیاز های تخصصی و درمانی کودکان را پاسخ داد

  مشهد- تا دیروز کودکان بیمار شهرمان فقط می توانستند به بیمارستان دکتر شیخ (بانو سرور) مراجعه کنند و از بهترین خدمات تخصصی وفوق تخصصی برخوردار شوند با این حال به دلیل فضای کوچک و نامتناسب با شمار مراجعان هر از گاهی مشکل نوبت دهی، ویزیت بیمار و نبود تخت خالی و... به وجود می آمد که نه تنها بیماران، بلکه پرسنل را نیز تحت تأثیر قرار می داد.

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۹-۱۱ ۰۹:۰۹

  در گفت‌وگو با رئیس حوزه هنری خراسان رضوی مطرح شد

  جای خالی مارش پیروزی برای جبهه مقاومت

  مشهد-نماهنگ «صبح پیروزی۲» چند روز پس از پیروزی جبهه مقاومت بر فتنه تکفیری داعش، اتفاق قابل توجهی بود که حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی برای ساخت و انتشارش پیش قدم شد.

 • رنج دانشگاه دولتی تربت جام از مستاجری ۱۳۹۶-۰۹-۰۷ ۱۷:۱۶

  رنج دانشگاه دولتی تربت جام از مستاجری

  تربت جام- یکی از ارکان توسعه در هر جامعه ای دانشگاه می باشد و شهرستان تربت جام با داشتن ۶ دانشگاه عالی با رویکردهای به ظاهر متفاوت هنوز نتوانسته اند مسیر توسعه و پیشرفت را برای منطقه به ارمغان آورند و یکی از دانشگاه هایی که نقش بسزایی در شکوفایی پتانسیل های منطقه با حضور ۶ ساله اش داشته تنها دانشگاه دولتی مجتمع عالی کشاورزی و دامپروری تربت جام است.

 • باغ وحش وکیل آباد مشهد ۱۳۹۶-۰۹-۰۱ ۱۴:۳۱

  معاون محیط زیست خراسان رضوی در گفت‌وگو با قدس:

  بهبود وضعیت باغ وحش وکیل آباد منوط به سرمایه گذاری است

  مشهد-بزرگ‌ترین باغ وحش ایران در مشهد وجود دارد، اما همین «بزرگ‌ترین» هنوز برای انتقال و جانمایی درست آن تعیین تکلیف نشده؛ این در حالی است که مسئولان بارها قطعی بودن تغییر مکان این باغ وحش را از طریق رسانه‌ها اعلام کردند.

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۹-۰۱ ۱۳:۳۸

  وجود شیء نورانی این بار در مشهد خبرساز شد

  مشهد- انتشار اخبار و تصاویری از نقطه‌ای نورانی در آسمان شهر مشهد در شبکه‌های اجتماعی و مرتبط ساختن آن با ارسال امواج هارپ برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی را به واکنش وادار کرد تا جایی که برخی با ربط دادن این تصاویر به اتفاقات اخیر بویژه زلزله کرمانشاه برای مشهد نیز آینده‌ای مشابه را مطرح کردند.

 • ساخت بیمارستان ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۱۶:۴۹

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌وگو با قدس خبر داد

  کمبود ۲۷۰۰ تخت بیمارستانی در خراسان رضوی

  مشهد- اجرای «سیاست‌های سلامت» که از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده و خدمت رسانی در حوزه سلامت به مناطق محروم از اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد است و برنامه تحول نظام سلامت با این هدف در همه حوزه‌ها باید با قوت ادامه پیدا کند. این مطلب را رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار ما و در راستای معرفی برنامه‌های کاری خود عنوان می کند.

 • ساختمان ۱۳۹۶-۰۸-۲۹ ۱۰:۴۱

  در گفت و گو با قدس بررسی شد

  سایه منافع نامشروع بر سازه‌های خراسان رضوی

  مشهد- منافع نامشروع عده‌ای از منفعت طلبان در کسوت مهندس، مانع از اصلاح شبکه ساخت و ساز در خراسان رضوی شده است به طوری که امضاهای صوری و سوءاستفاده از پروانه توسط مهندسان، ساختمان‌ها را در خراسان رضوی به سرپناه‌های ناایمن تبدیل کرده است.

 • اوقاف خراسان رضوی ۱۳۹۶-۰۸-۲۶ ۱۰:۴۴

  در گفت و گوی قدس با مدیر کل اوقاف خراسان رضوی تشریح شد

  واکاوی وقف‌های قرآنی تا نظارت بر دخل و خرج‌های موقوفات

  مشهد- برای واکاوی آنچه درخصوص «وقف» در استان خراسان رضوی اتفاق افتاده است گفت‌وگویی با حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی داشتیم تا زوایای پنهان این سنت حسنه و نحوه اداره موقوفات را برایمان تشریح کند.

 • کاروان زائرین پیاده مهاجر افغان و اتباع خارجی ۱۳۹۶-۰۸-۲۶ ۱۰:۴۳

  توصیه‌های بهداشتی برای زائران پیاده امام رضا(ع)

  مشهد- با نزدیک شدن به ایام دهه آخر صفر، دهها هزار نفر به قصد زیارت بارگاه علی بن موسی الرضا(ع) با پای پیاده به سمت مشهدالرضا حرکت می‎کنند. اگر شما هم عازم این سفر هستید، حتماً توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرید تا بتوانید، زیارتی در نهایت سلامت داشته باشید.

 • امام رضا (ع) ۱۳۹۶-۰۸-۲۶ ۱۰:۴۲

  هنرمندان تئاتر در گفت‌وگو با قدس:

  زندگی در مجاورت امام رضا(ع) برای هنرمند فرصت است

  مشهد- عشق معنا می شود در هوایی که عاشقان بسیار، از دور و نزدیک برای دیدارش همه تمنا می‌شوند، اما آن‌هایی هم که مجاورند، سراپا شوق و نیازند و لذا هنرمندان تئاتر مشهد از حس و حال خوب مجاورت با امام مهربانی‌ها و تأثیرش برآثارشان چنین روایت می‌کنند.

 • بخشدار مرکزی بجستان ۱۳۹۶-۰۸-۱۷ ۱۵:۱۳

  بخشدار مرکزی بجستان:

  ایجاد اشتغال و برگشت جوانان به روستاها به صورت جدی پی گیری می شود

  بجستان- بخشدار مرکزی بجستان گفت: با توجه به اینکه روستاها در حال خالی شدن از سکنه می باشند تلاش داریم برای نگه داشتن جمعیت در روستاها کارهایی از نوع خود روستا به روستائیان معرفی کنیم تا با ایجاد اشتغال پایدار جوانان را بتوانیم نگه داریم.

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۸-۱۷ ۰۹:۵۶

  عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با قدس:

  شهرداری‌ها برای منافع زودرس به فکر هوا فروشی نباشند

  مشهد- شورای عالی شهرسازی می‌گوید، ساختمان‌ها در کلانشهرها نباید بیشتر از ۶ طبقه ساخته شود، اما شهرداری‌ها مخالفند، به خاطر اینکه بر درآمد آن‌ها اثر منفی دارد و لذا عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامیدر این رابطه معتقد است شهرداری‌ها نباید برای منافع زودرس به فکر هوا فروشی باشند.

 • مشهد ۱۳۹۶-۰۸-۱۶ ۱۳:۴۳

  رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در گفت و گو با قدس:

  گره ترافیک مشهد ناشی از فرهنگ رانندگی ضعیف است

  مشهد-رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به عزم این کمیسیون برای تصویب طرح فرهنگ شهروندی در صحن شورا، از آماده سازی این طرح ظرف دو تا سه ماه آینده خبر داد و گفت: قطعاً با تصویب این طرح مشکلات ۱۵ ساله مشهد در حوزه فرهنگ شهری اطلاح خواهد شد و شاهد برطرف شدن بخش عمده‌ای از معضلات اجتماعی و شهری مشهد خواهیم بود.