سه‌شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۰ - ۱۷:۲۸

اختصاصی قدس انلاین

عکس و اسامی نمایندگان رد صلاحیت شده مجلس+عکس

علي مطهري

قدس انلاین – سعید کوشافر : امروز نتیجه بررسی هیاتهای اجرایی به کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام شد و باعث شد تا آن گروه از نامزدها که دارای شرایط لازم برای شرکت درانتخابات نیستند از گردونه رقابت کنار بروند .

.اما در این میان نتیجه تایید صلاحیت تعدادی از نامزدهایی که هم اکنون در مجلس شورای اسلامی حضور دارند و اتفاقا جزو نمایندگان شاخص مجلس هستند , حرف وحدیثهای زیادی را پیرامون شیوه بررسی صلاحیتها بوجود اورد , این در حالی است که طبق اعلام ستاد انتخابات تمام کسانی که به روند بررسی صلاحیت خود یا دلایل رد صلاحیت اعتراض دارند طی 4 روز میتوانند اعتراض خود را به ستادهای انتخابات اعلام نمایند.
***رد صلاحیت شده ها
اما درمیان شنیده های امروز اسامی تعدادی از نمایندگان و چهره های شاخص مجلس به چشم میخورد که رد صلاحیت شده اند , این اسامی بدون ذکر نام شهر محل نمایندگیشان , با توجه به اینکه ممکن است در حوزه دیگری نامزد شده باشند , به شرح زیر است :
علی مطهری نماینده تهران- حمید رضا کاتوزیان نماینده تهران- علی عباسپور نماینده تهران- علیرضا محجوب نماینده تهران- مجید نصیرپور نماینده سراب- غلامحسین اهری نماینده اهر و هریس-سلمان خدادادی نماینده ملکان- رضا علیزاده نماینده ورزقان- جلال محمود زاده نماینده مهاباد- نادر قاضی پور نماینده ارومیه- سلیمان جعفرزاده نماینده ماکو- علی زنجانی نماینده نقده- وکیل سپه نماینده پارس آباد- یونس اسدی نماینده مشکین شهر- محمد ضابطی نماینده نطنز- فاطمه آجرلو نماینده کرج-داریوش قنبری نماینده ایلام- موسی الرضا ثروتی نماینده بجنورد- محمدمهدی شهریاری نماینده بجنورد- مصطفی مطور زاده نماینده خرمشهر- خلیل حیات مقدم نماینده ماهشهر- سید فاضل موسوی نماینده خدابنده- پیمان فروزش نماینده زاهدان -یعقوب جدگدل نماینده چابهار و نیک شهر- داوود محمدجانی نماینده آباده-محمد حسن دوگانی نماینده فسا- سید احمدرضا دستغیب نماینده شیراز(فرزند فخرالدین)- علی اصغر حسنی نماینده لارستان-قدرت الله علیخانی نماینده قزوین-عبدالجبار کرمی نماینده سنندج- سید عماد حسینی نماینده قروه -اقبال محمدی نماینده سنندج-سید مهدی صادق نماینده آستانه- فرهاد دلق پوش نماینده آستارا- بهمن محمدیاری نماینده طوالش- هادی مقدسی نماینده بروجرد- محمد محمدی سلسه و دلفان-انوشیروان محسنی بند پی نماینده نوشهر و چالوس.
همچنین این گزارش حاکی است خانم ها سهیلا جلودارزاده نماینده سابق تهران، مریم بهروزی و آقای اکبر اعلمی، نماینده سابق تبریز هم رد صلاحیت شده‌اند.

همچین اسامی یوسف نژاد – بهمن شریف زاده – مهدی عیسی زاده – حمید خسته بند- کاظم دلخوش – اقبال محمدی – غلامحسین مسعودی ریحان - عبد الجبار کرمی - سیدناصر موسوی محمد محمدی هم درمیان رد صلاحیت شده ها شنیده میشود.

این افراد شامل نامزدهایی از هر دو گروه اصولگرایان واصلاح طلبان میباشد .

البته بر اساس گزارش های رسیده صلاحیت آقای محمد حسن دوگانی نماینده فسا توسط وزارت کشور مورد تایید قرار گرفته است
***تایید صلاحیت شده ها
اما درمیان تایید صلاحیت شده ها نیز اسامی افرادی از هر دو گروه به چشم میخورد ضمن اینکه تمام کسانی که نامشان در میان رد صلاحیت شده ها نیست , تایید صلاحیت شده اند.
الهه راستگو – عباس امیری فر – عباسعلی نورا – سید حسین هاشمی – محمد رضا خباز – محمد رضا تابش – محمد رضا سجادیان – محمد حسن مقیمی و مصطفی ذوالقدر از جمله کاندیداهای پر حرف و حدیثی هستند که صلاحیت انها تایید شده است .
***صلاحیت نامعلوم
 دراین میان گروهی هم هستند که هنوز نتایج صلاحیت انها رسما اعلام نشده و خودشان هم در این خصوص به نتیجه ای رسمی یا غیر رسمی نرسیده اند , که در این میان اسامی افرادی چون مسعود پزشکیان و فاضل موسوی به چشم میخورد ,کسانی هم هستندکه نامشان را هم درمیان رد صلاحیت شده ها و هم در میان تایید صلاحیت شده ها میتوان یافت که افرادی چون مصطفی کواکبیان و علیرضا محجوب از این دسته هستند.

***شهرستانها 
اخبار رسیده از شهرستانها نیز حاکیست که در استان اصفهان از 431 کاندیدا , 300 نفر تایید صلاحیت شده اند , در بوشهر از میان 47نامزد , 36 نفر , استان تهران از 1066 کاندیدا , 747 نفرو همه نمایندگان اقلیتهای مذهبی تایید صلاحیت شده اند.
*** مشهد
شنیده‌ها از منابع موثق در فرمانداری مشهد و استانداری خراسان رضوی حاکی از رد صلاحیت 30 نفر از 167 کاندیدای نام نویسی شده است. همچنین 17 کاندیدا به دلیل عدم احراز شرایط لازم از شرکت در انتخابات نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه مشهد محروم شدند. به این ترتیب در مجموع 47 نفر از 167 نفری که برای شرکت در این انتخابات از حوزه انتخابیه مشهد ثبت نام کرده‌بودند، در این مرحله حذف شدند.

البته ناگفته نماند که حجت الاسلام نظافت بنا به دلایل نامشخص یک روز قبل از اعلام نتایج بررسی صلاحیت‌ها از نامزد شدن برای انتخابان مجلس از حوزه انتخابیه مشهد انصراف داده بود.

***ایلام

هفده نفر از 58 نامزده شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان ایلام رد صلاحیت شدند.
به گزارش خبر آنلاین، در میان 17 نامزد رد صلاحیت شده استان ایلام چهره های شاخص محلی از جریان های مختلف سیاسی دیده می شود.
در این بین داریوش قنبری نماینده اصلاح طلب مجلس هفتم و هشتم شاخص ترین چهره است که بعد از اعلام نتایج اولیه اعلام کرده که نسبت به رای صادر اعتراض خواهد کرد.
علی اکبر متین دیگر نامزد رد صلاحیت شده است. محمدباقر محمدی مدیر کل سابق هلال احمر استان و نامزد حامی دولت، رضا افسرده و محمد رضا جاور نامزدهای اصلاح طلب دیگر رد صلاحیت شدگان مطرح از استان ایلام هستند.
عبدالحسن نوریان دیگر رد صلاحیت شده است.
با این حساب تا اینجا و بر اساس نظر هیات اجرایی در استان ایلام 41 نامزد تایید صلاحیت شده برای 3 کرسی این استان در مجلس نهم به رقابت خواهند پرداخت.

***گیلان

از مجموع 200 نامزد استان گیلان 130 نفر تایید صلاحیت شدند و 70 نفر صلاحیتشان مورد تایید هیات اجرایی قرار نگرفته است.
از حوزه انتخابیه رشت، روح الله قهرمانی چابک، استاندار سابق گیلان و سفیر کنونی ایران در کویت و ناصر امینی مدیر عامل شرکت و آب و فاضلاب این شهر رد صلاحیت شده اند. در میان رد صلاحیت شدگان دیگر این شهر چهره شاخصی دیده نمی شود.
در این حوزه مجموعا 6 نفر رد صلاحیت شده اند.
در حوزه انتخابیه لاهیجان ایرج ندیمی نماینده دوره های ششم و مشاور معاون پارلمانی دولت و هادی صدیق معاون پارلمانی سابق سازمان تربیت بدنی رد صلاحیت شده اند. از این حوزه مجموعا 7 نفر رد صلاحیت شده اند.
در حوزه انتخابیه انزلی که در مجموع 2 نفر رد صلاحیت شده اند، نام هادی حق شناس نماینده دوره هفتم مجلس به چشم می خورد.
در حوزه انتخابیه لنگرود نیز در 6 نفر رد صلاحیت شده اند که شاخص ترین چهره‌های آنها علی عباسپور و احسان مهرزاد از شخصیت های سیاسی این شهر هستند.
از رودسر و املش 2 نفر رد صلاحیت شده اند که آنها نیز تا کنون مسئولیت اجرایی قابل توجهی نداشته اند.
از آستار فرهاد دلق پوش نماینده دوره هشتم و شاپور مرحبا نماینده ادوار گذشته مجلس رد صلاحیت شده اند.
از حوزه انتخابیه رودبار آقایان حکیمی و گلشنی از نمایندگان ادوار گذشته مجلس رد صلاحیت شده اند.
از این حوزه انتخابیه در مجموع صلاحیت 7 نفر مورد تایید قرار نگرفته است.
از حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه در مجموع 5 نفر رد صلاحیت شده اند که مهدی صادق، نماینده کنونی مجلس، کیانونش دقیقی نماینده دور هفتم و حسن شاخصی نماینده ادوار مجلس شناخته تر از دیگران هستند.
در میان 9 رد صلاحیت شده حوزه انتخابیه تالش، نام عسگر اسلام دوست نماینده دور هفتم مجلس دیده می شود.
در حوزه انتخابیه فومن و شفت 4 نفر رد صلاحیت شده اند که در این میان رسول جماعتی نماینده دوره ششم مجلس و محمد رضا خاکسار شهردار پیشین رشت و غلامرضا خاکسار عضو کنونی شورای شهر رشت از دیگر عضو رد صلاحیت شده شناخته شده تر هستند

 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.