شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۱

مدیرکل بیمه سلامت خراسان رضوی:

۵۵ دفتر پیشخوان خراسان‌رضوی، دفاتر بیمه سلامت را صادر می‌کنند‌

بیمه سلامت

مدیرکل بیمه سلامت خراسان رضوی گفت: در حال حاضر، ۵۵ دفتر پیشخوان ‌دفاتر بیمه سلامت را صادر می‌کنند.

وی با بیان اینکه بالغ بر 62 درصد از جمعیت استان در قالب صندوق‌های بیمه‌ای تحت پوشش بیمه قرار دارند؛ افزود: در سال 93 با اجرای طرح تحول سلامت و بیمه سلامت همگانی رشد قابل توجهی در آمار بیمه شدگان تحت پوشش این اداره کل ایجاد شده است.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان رضوی اظهار داشت: در مجموع  سه میلیون و 798 هزار و 860  نفر شامل 458 هزار و 784 نفر از کارکنان دولت، یک میلیون و 976هزار و 729 نفر از روستاییان، 174 هزار و 348 نفر سایراقشار، ایرانیان 16 هزار و 877 نفر، بیمه سلامت یک میلیون 172 هزار و 122 نفر، تحت پوشش بیمه هستند. 

رمزی خاطرنشان کرد: در راستای تحقق اصل 44 قانون اساسی این اداره کل در حال حاضر‌ با 55 دفتر پیشخوان خدمات دولت در استان (20دفتر در مشهد و 33 دفتر در شهرستان‌ها) جهت صدور دفاتر بیمه قرار داد منعقد نموده است.

وی ادامه داد: میانگین عملیات بیمه‌گری ماهانه این دفاتر بالغ بر 160 هزار مورد بوده و عملا با برون سپاری این فعالیت می‌توان گفت که  226  نفر نیز مشغول به فعالیت در این دفاتر بوده و به طور مستقیم و غیرمستقیم این اداره کل نقش مثبتی در اشتغالزایی وکارآفرینی داشته است.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان رضوی اظهار داشت: این اداره کل تا پایان سال 93 جهت خرید خدمات درمانی با چهار هزار و 700 موسسه قرار داد منعقد کرده که از این تعداد چهار هزار و 415 مورد موسسات مستقل و غیر مستقل و 285 مورد مرکز بهداشتی درمانی روستایی و شهرهای زیر20 هزار نفر مجری طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع است.

رمزی گفت: جهت اجرای نظام ارزیابی و پایش موسسات طرف قراراد بازدیدهای منظم و دوره‌ای توسط کارشناسان اداره نظارت و ارزشیابی اداره کل و شهرستان‌ها و کمیته‌های همسویی بیمه‌ای استان در طول سال انجام گرفته است.

وی افزود: مجموع مراجعه بیمه شدگان تحت پوشش این اداره کل جهت دریافت خدمات درمانی به موسسات طرف قرارداد تحت پوشش 16 میلیون و 654 هزار و 363 مورد در سال 93 است که این رقم در مقایسه با سال گذشته به دلیل اجرای طرح تحول نظام سلامت رشد قابل توجه ای را داشته است.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان رضوی خاطرنشان کرد: با خرید خدمات درمانی در سال 93 و اجرای طرح تحول سلامت هزینه‌های ایجاد شده این خدمات برای این اداره کل بالغ بر 800 میلیارد تومان بوده که در مقایسه با سال 92 (425 میلیارد تومان ) رشد 88 درصدی داشته است.

رمزی گفت: در سال 93 دو طرح مهم شامل طرح تحول نظام سلامت و کتاب ارزش نسبی به  اجرا درآمد که تغییرات زیادی در کاهش پرداخت از جیب بیماران و رشد هزینه‌های سازمان را در برداشت.

وی ادامه داد: پیش بینی می‌شد که با اجرای طرح تحول و اجرای کتاب ارزش نسبی بین 40 تا 60 درصد در هزینه‌های سازمان بیمه سلامت  تاثیر داشته باشد.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان رضوی  اظهار داشت: جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت در انتهای سال 93 تعداد سه میلیون و 690 هزار و 26 نفر و در سال 92 این جمعیت دو میلیون و 975 هزار و 623 نفر بوده که دارای رشد 24 درصد است.

 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.