شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۵

قولی که وزیر ارشاد به خبرنگاران داد

جنتی

قدس آنلاین _ سمانه بامشاد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به چند سوال حاشیه‌ای خبرنگاران در روز خبرنگار که به همین مناسبت از وی پرسیده شد، پاسخ داد.

به گزارش قدس آنلاین علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه مراسم «روزی برای خبرنگار» که به همت معاونت مطبوعاتی این وزارتخانه امروز شنبه ۱۷ مرداد در تالار وحدت در تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال یکی از اصحاب رسانه که پرسید اگر از روزنامه‌نگاران بخواهید که یک تصمیم بگیرند، آن چیست؟ گفت: تصمیم بگیرند همیشه واقعیت را منعکس کنند، بدون کم و زیاد. آن وقت من هم قول می‌دهم با تمام توان چه از نظر حقوقی و چه از نظر قانونی از آنها حمایت کنم. افتخار ما این است که خدمتگزار همه خبرنگاران و روزنامه‌نگاران باشیم.

وی به سوال یکی دیگر از خبرنگاران که گفت امروز که روز خبرنگار است، چه قولی به آنها بدهید که در روز خبرنگار سال بعد محقق شده باشد؟ افزود: قول می‌دهم که زمینه تصویب و اجرای قانون رسانه‌های همگانی را که به زودی جایگزین قانون مطبوعات خواهد شد، فراهم کنم و امیدوارم بتوانیم در زمینه بیمه هم قدم‌های مثبتی برای خبرنگاران برداریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سپس با اشاره به آغاز تدوین قانون برنامه ششم توسعه گفت: بنده مسئول شورای فرهنگ، هنر، ورزش، جوانان و خانواده در این برنامه شده‌ام که یکی از بخش های این شورا هم کمیته اختصاصی دارد به نام کمیته امور جوانان که به طور خاص به مساله جوانان می پردازد که ما در این زمینه فعالیت متراکمی داریم.

جنتی ابراز امیدواری کرد که با فعالیت در این کمیته بتواند شناخت بهتری از جوانان پیدا کند و برنامه‌های امیدبخشی در قالب برنامه ششم توسعه برای آنها تدوین کند.

وی همچنین از قطع یارانه رسانه هایی که از دستگاه‌های دولتی و مراکزی که از بودجه‌های ارتزاق می کنند، خبر داد و گفت: برنامه ما این است که یارانه فقط و فقط به بخش خصوصی پرداخت شود.

 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.