پنجشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۸

نماينده مردم اصفهان در مجلس:

آموزش هاي فني و حرفه اي نياز اساسي كشور است

نماينده مردم اصفهان در مجلس

قدس آنلاین: مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان به همراه معاونين و مدير حراست اداره كل با دكتر فولادگر رئيس كميسيون ويژه حمايت از توليد ملي مجلس و نماينده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي ديدار كردند.

به گزارش قدس آنلاین از اصفهان، در این دیدار نماينده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه آموزش هاي فني و حرفه اي نياز اساسي كشور است ، گفت: توانمندسازي جوانان به ويژه فارغ التحصيلان دانشگاهي براي رفع نياز صنايع به نيروي كار ضرورت دارد.

حمیدرضا فولادگر افزود: مشاركت صنعت در امر آموزش هاي مهارتي فني و حرفه اي باعث رونق و پويايي هرچه بيشتر بازار كار خواهد شد.

ابوطالب جلالي نیز در ادامه اين ديدار ضمن ارائه گزارشي از فعاليت هاي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان، در زمينه تدوين سند مهارت و نيازسنجي آموزش روستايي در راستاي اجراي آموزش هاي مهارتي بر اساس نياز بازار كار، ‌تجهيز و راه اندازي كارگاه هاي آموزشي انرژي خورشيدي، مميزي انرژي، آكواترونيك (مديريت منابع آب و فاضلاب)، بيوتكنولوژي و نانوتكنولوژي در راستاي فناوري هاي راهبردي و نوين با همكاري دستگاه ها و بخش هاي غيردولتي مطالبي را عنوان نمود.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان افزود: با توجه به محدوديت منابع آب و انرژي در استان، توانمندسازي كارجويان و شاغلين اين حوزه ها از اهميت خاصي برخوردار است.