دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۰

با اشاره به بیانات رهبری در جمع اساتید دانشگاه؛

طاهری : بیان موفقیت باعث افزایش سرعت پیشرفت علمی خواهد شد

سیدعلی طاهری

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: بیان واقعی و دقیق آمار پیشرفت‌های علمی در کشور باعث ایجاد امید میان مردم خواهد شد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایسنا ، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی طاهری ،‌ با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در جمع  از اساتید و نخبگان دانشگاهی در تأکید بر افزایش سرعت رشد علمی در دانشگاه‌ها، اظهار کرد: با توجه به وجود برخی مشکلات به ویژه در حوزه‌های اقتصادی کشور، اگر آمار موفقیت‌ها به صورت دقیق و واقعی به مردم داده نشود، ممکن است مشکلات موجب ناامیدی در میان مردم شود.

وی با بیان اینکه از موفقیت‌های کشور در سال‌های بعد از انقلاب تا به امروز در حوزه‌های علمی بوده است،‌ تصریح کرد: بیان آمار موفقیت‌های علمی در کشور می‌تواند انگیزه بسیار بالایی در مردم به ویژه جوانان ایجاد کند تا پیشرفت‌ها با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند .

این نماینده سابق مجلس با بیان اینکه فضای دانشگاه‌ها باید فضایی آماده برای جهش علمی باشد، خاطرنشان کرد: اگر اقداماتی در مراکز علمی دانشگاهی صورت گیرد که مانع پیشرفت‌های علمی شود به ضرر کشور است.

وی افزود: در سال‌هایی که فضای پیشرفت علمی در دانشگاه‌ها آماده بوده است، شاهد جهش علمی خوبی توسط جوانان نخبه در مراکز علمی و دانشگاهی بوده‌ایم.

طاهری گفت: وقتی زمینه و استعداد در جوانان دانشگاهی و اساتید نخبه در دانشگاه‌ها وجود دارد، می‌توانیم در زمینه‌های علمی با سرعت هرچه بیشتر برای جبران عقب‌ماندگی‌های قبل از انقلاب اقدام کنیم و ایجاد هر مانعی در این مسیر جفا به نظام ، کشور و مردم است.

این نماینده سابق مجلس تأکید کرد: دست‌اندرکاران مراکز علمی و دانشگاهی باید بیشتر از قبل به استعدادهای موجود توجه کنند تا با کشف استعدادها و پتانسیل‌ها و آماده کردن زمینه برای جهش علمی، شاهد رشد هرچه بیشتر علمی و فنآوری در کشورمان باشیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.