جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۵

بیانیه وزیر خزانه داری آمریکا در سالگرد برجام

ایران ۳۰۰ حساب نزد بانک‌های خارجی باز کرد/ تاکید بر ادامه تحریم ایران

وزیر خزانه داری آمریکا

وزیر خزانه داری آمریکا با انتشار بیانیه ای به مناسبت یک سالگی برجام بر ادامه استفاده از ابزار تحریم در برابر ایران تاکید کرد و مدعی شد آمریکا در حال عمل به تعهداتش بر اساس برجام است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از تسنیم، جیکوب لو، وزیر خزانه داری آمریکا به مناسبت یک سالگی برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بیانیه ای صادر کرد و بر ادامه استفاده از ابزار تحریم در برابر ایران تاکید نمود.
در این بیانیه آمده است: «برنامه جامع اقدام مشترک که یک سال قبل در چنین روزی منعقد شد، یک دستاورد مهم بین المللی بود که موجب از بین رفتن تهدید ایران هسته ای و در عین حال مشخص شدن قدرت تحریم های اقتصادی  همراه با دیپلماسی سرسختانه در ایجاد جهانی امن تر شد. ما از طریق لغو تحریم های هسته ای آنگونه که در برنامه جامع اقدام مشترک آمده و ارائه دستورالعمل های روشن و به موقع به دولت و بخش خصوصی در باره تعاملات مجاز با ایران، در حال عمل به تعهداتمان بر اساس توافق هستیم. و ایران به لحاظ اقتصادی از توافق منتفع شده، فروش نفت این کشور افزایش قابل توجهی یافته، بیش از 300 حساب بانکی جدید در نزد بانک های خارجی گشوده، در حال مذاکره میلیاردها دلار خط اعتباری جدید است و شاهد افزایش سرمایه گذاری مستقیم خارجی به میزان بیش از 3 میلیارد دلار است. ما همچنان معتقدیم که برجام نه نگرانی های خارج از برنامه هسته ای ایران از جمله حمایت ایران از تروریزم و برنامه موشک های بالستیک این کشور را حل کرده و نه قرار بوده حل کند و به استفاده از ابزارهای مختلفمان از جمله تحریم ها برای مقابله با این رفتار ایران ادامه خواهیم داد. همانطور که به اجرای برجام ادامه می دهیم، قصد داریم در هفته ها و ماه های پیش رو با شرکای بین المللی مان همکاری کنیم.»

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.