شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۵

با محوریت «نقش امام حسین (ع) در مهدویت و امر ظهور»

سومین همایش سراسری مهدویت ویژه اربعین حسینی(ع) برگزار می‎‌شود

مهدویت

سومین همایش سراسری مهدویت با محوریت «نقش امام حسین (ع) در مهدویت و امر ظهور» به مناسبت ایام اربعین برگزار می‎شود.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از تسنیم ، مهدی میرمحمدی، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران ، با اشاره به ارتباط نزدیک حقیقت قیام امام حسین(ع) و قیام آخرالزمان گفت: در این همایش که به مناسبت راهپیمایی اربعین حسینی(ع) برگزار می‎شود، قشر فرهیخته دانشگاه و حوزه با ارسال آثار علمی، ادبی و هنری به رقابت می‎پردازند تا این همایش با کیفیت و گسترش بیشتری در مجامع علمی همراه باشد.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران اظهار کرد: این همایش به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران با همکاری کانونهای مهدویت دانشجویی کشور و پژوهشکدۀ مهدویت و آینده‎‌اندیشی مسجد مقدس جمکران برگزار می‎‌شود.

میرمحمدی در تشریح بخشهای مختلف این همایش یادآور شد: موضوع بخش علمی، «نقش امام حسین(ع) در مهدویت و امر ظهور» است که در قالب مقالات علمی پژوهشی و علمی ترویجی تعریف شده است. همچنین بخش ادبی در قالبهای شعر، داستان‎نویسی و قطعۀ ادبی (متن ادبی، دل‎نوشته، خاطره‎نویسی) و بخش هنری نیز در قالبهای عکس، گرافیک، طراحی، طراحی پوستر، تذهیب و نگارگری است.

وی با تأکید بر اینکه این همایش نخستین فراخوان آثار علمی، ادبی و هنری در سطح مجامع علمی (دانشگاهیان) و حوزویان با موضوع اربعین امام حسین(ع) است، افزود: علاقه‌‎مندان می‌‎‎توانند آثار خود را تا 12 آبان 1395 به صندوق الکترونیکی arbaeen95@chmail.ir ارسال کنند.

برپایه این گزارش، علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت آخرین اخبار به نشانی‌های زیر مراجعه کنند.

پایگاه اطلاع‎‌رسانی کانونهای مهدویت دانشجویی کشور: www.anwarmahdi.ir
مرکز انتظار موعود:  www.entezarm.ir
شبکه تلگرام: https://telegram.me/anwarmahdi 
شماره تماس: 66977171-021 و 66482670-021

همچنین مکان دبیرخانه دائمی واقع در تهران، خیابان انقلاب اسلامی، خیابان قدس، خیابان پورسینا، دانشکدۀ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران است.

یادآوری می‎شود دومین همایش سراسری مهدویت 4 ماه پیش در نهایت با دریافت بیش از 100 مقاله و 200 اثر ادبی و هنری در سطح کانونهای مهدویت دانشجویی و سایر دانشگاه‎های کشور با اهدای جوایز به نفرات برتر و ارائه مقالات برگزیده  در استان قم به پایان رسید.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.