پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۲

محسن رضایی در یزد:

اقتصاد با سیاست انقلابی سامان می گیرد/برای ریاست جمهوری پا جلو نمی گذارم

محسن رضایی

یزد- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر می‌گوییم نیروهای انقلاب وارد عرصه مدیریت کشور شوند به این معنی نیست که دنبال سهم خواهی هستند بلکه ۴۰ سال است که اقتصاد کشور را نتوانسته‌اند درست کنند و کنار هم نمی روند تا نیروهای انقلابی وارد عرصه شده و مشکلات اقتصادی کشور را همچون مشکلات دفاعی و امنیتی برطرف کنند.

به گزارش قدس آنلاین، محسن رضایی عصر پنجشنبه در دیدار با جمعی از پیشکسوتان سپاه یزدبا طرح این سوال که چرا حضور ایران در لبنان، عراق، یمن و نقاط دیگر منطقه احساس می‌شود و در دفاع و امنیت این پیشرفت‌ داشتیم اما در اقتصاد، اشتغال و معیشت مردم عقب هستیم بیان کرد: این عقب ماندگی‌ها به دلیل این است که برخی نمی‌گذارند سیاست‌های مقام معظم رهبری در این حوزه‌ها پیگیری شود و نیروهای انقلاب وارد شوند وگرنه اگر این اتفاق می‌افتاد نمی‌گذاشتند این مشکلات در کشور ایجاد شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: امروز متاسفانه در اداره کشور از موضع خودخواهی و تکبر استفاده می‌شود و تواضع و فروتنی وجود ندارد، متاسفانه آغوش بازی نیست که از توانمندی نیروهای مختلف استفاده شود.

رضایی خاطرنشان کرد: یک قدم بالاتر از مشارکت‌پذیری، مشارکت جویی است به این معنی که ما به سراغ افراد توانمند می‌رویم و از ظرفیت آنها استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه در مشارکت‌پذیری هم مشکل داریم، گفت: وقتی که این مشکلات باشد بخش زیادی از شایستگان و توانمندان کنار گذاشته می‌شوند و در حل مشکلات اقتصادی کشور از آنها استفاده نمی‌شود، موضوعی که در امنیت و دفاع کشور نبود ولی در اقتصاد و اشتغال به میزان زیادی دیده می‌شود.

رضایی تصریح کرد: گناه بزرگتر این است، کسانی که دستور مقام معظم رهبری را عمل نمی‌کنند، مشکلات را به گردن نظام می‌اندازند و می‌گویند نظام نمی‌گذارد ما کار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: می‌گویند چرا نظام نمی‌گذارد ما با آمریکا ارتباط برقرار کنیم، قطعا این اجازه را به آنها نمی‌دهیم، رهبری وقتی می‌گوید به آمریکا اعتماد نکنید برای این است که از آسمان آنها فقط آتش نازل می‌شود، رهبری می‌خواهد مسئولان ایران به سرنوشت مرسی و اردوغان دچار نشوند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بی‌اعتمادی ایران به آمریکا گفت: در زمان گروگان‌ها، زمان دولت سازندگی و زمان دولت اصلاحات و در برجام آمریکایی‌ها تست شدند و مذاکرات سنگینی با آنها انجام شد ولی در چهارمین مرتبه هم آنها کلک بزرگی زدند.

رضایی کلکی که در برجام آمریکایی‌ها زدند را «مکتوب علنی و تهدید پشت پرده» دانست و گفت: در روی کاغذ می‌نویسند که تحریم برداشته می‌شود ولی از طرف دیگر بانکهای جهانی را تهدید می‌کنند که عواقب ارتباط با ایران را خودشان باید پس دهند.

وی گفت: بهتر است که همه به رهبری و ملت ایران برگردیم و حماسه نهم دی هم همین را به ما نشان می‌دهد که تنها راه نجات از آسیب‌ها و خطرات، تکیه به رهبری و مردم است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: ۴۰ سال است که این آقایان امروز و فردا می‌کنند و اقتصاد کشور را معطل خود کرده‌اند، قطعا زمانی که ما روی پای خودمان بایستیم آمریکایی‌ها مجبور می‌شوند کنار بیایند و راه را برای ما باز کنند.

رضایی افزود: این عقب ماندگی‌ها در جامعه ما وجود دارد ولی گناه نابخشودنی این است که این عقب ماندگی‌ها را به گردن امام و رهبری می‌اندازند و می‌گویند ما می‌خواهیم مشکلات را حل کنیم ولی نگذاشتند.

وی افزود: مگر همین‌ها نمی‌خواستند مشکل هسته‌ای را رفع کنند، پس چرا نشد، رهبری هم که حمایت کامل در ارتباط با این پرونده انجام دادند ولی اقدامات آنها نتیجه بخش نبود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: امروز یک مرتبه دیگر نیاز داریم که ارزش‌های انقلاب را وارد کشور کنیم و راه انقلاب را در اقتصاد، صنعت، کشاورزی، شهرسازی و موارد مختلف دیگر باز کنیم و نیروهای انقلابی را وارد صحنه کنیم.

رضایی ادامه داد: معطل آمریکا و استکبار شدن هیچ نتیجه‌ای غیر از معطل شدن برای این کشور ندارد و در طول این ۴۰ سال هم ما به مراتب نتیجه این معطل ماندن را دیده‌ایم.

وی بیان کرد: امروز هیچ راه حلی برای تحول در اجراییات کشور نمی‌بینم جز اینکه همان روحیات و تفکرات بیاید و در زمینه اقتصاد و اداره کشور فعال شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به تشکیل جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: اخیرا این جبهه در کشور ایجاد شده و از آنها بر می‌آید که این کار یک کار خوب است و می‌تواند نتیجه بخش باشد.

برای ریاست جمهوری پا جلو نمی گذارم

رضایی با اشاره به اینکه برای انتخابات ریاست جمهوری به هیچ وجه هیچ قصدی ندارم و پا جلو نمی‌گذارم، گفت: وقتی دیدم اقتدار نظام در داخل و سوریه و عراق و جاهای دیگر مورد تهدید قرار گرفته بهترین کار را این دیدم که وارد سپاه شده و در کنار رهبر انقلاب قرار گرفته و شعار لبیک یا خامنه‌ای(مدظله العالی) سر دهم.

وی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی و اینکه فشار به مردم این قدر در جامعه زیاد است واقعا ناراحت کننده است و باید نسبت به رفع آن اقدامات لازم انجام شود، گفت: تهدیدات دیگری هم از جمله بحران آب و کویر و محیط زیست ما را تهدید می‌کند و باید در زمینه عبور از این تهدیدها از نیروهای توانمند، جوان و انقلابی استفاده لازم را ببریم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه عیب محاکمه نشدن سران فتنه مشخص نشدن بسیاری از مسائل و واقعیت‌ها برای مردم دانست و گفت: من هم از آقای لاریجانی این موضوع را خواستم و ایشان گفتند پرونده هنوز باز است، احتمال قوی می‌دهم که ملاحظاتی در این زمینه وجود دارد.

رضایی با بیان اینکه سران فتنه باید محاکمه شوند، گفت: من هم طرفدار این هستم که محاکمه سران فتنه انجام شود و درسی در تاریخ به وجود آید که دیگر چنین کاری را انجام ندهند.

وی در ارتباط با آمار رشد اقتصادی که دولت بیان می‌کند و عدم تطبیق آن با زندگی مردم، گفت: بانک مرکزی رشد اقتصادی را ۴.۷ درصد عنوان کرده و مرکز آمار رشد اقتصادی کشور را ۶.۴ اعلام کرده که نزدیک‌تر است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: مسئله دوم این است که وقتی فروش نفت را از این رشد کم می‌کنیم، به ۴ درصد می‌رسیم به علاوه اینکه این ۴ درصد هم با رشدهای واقعی که در دنیا مد نظر قرار می‌گیرد تفاوت‌هایی دارد.

رضایی افزود: تفاوت این است که وقتی در دنیا از رشد صحبت بیان می‌شود دو علامت دارد که شامل افزایش سرمایه‌گذاری و کاهش بیکاری است که ما این دو علامت را در جامعه نمی‌بینیم.

وی خاطرنشان کرد: در ۹ ماهه امسال سرمایه‌گذاری خاصی صورت نگرفته و خود دولت هم می‌گوید بیکاری داریم، اساس این که رشد ایجاد شده یک موضوع بادآورده‌ای است که به دلیل افزایش قیمت نفت است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: علت اینکه این عدد با زندگی مردم تطبیق ندارد به دلیل همین است که این رشد بر اساس یک موضوع بادآورده‌ای رخ داده و گذری است، رشد اقتصادی زمانی که به واسطه رونق در صنایع و تولید و افزایش آمار اشتغال رخ دهد، مشکلات مردم را رفع می‌کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.