جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۷

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند خبر داد:

آمادگی منطقه آزاد اروند برای برگزاری جشنواره ملی سفره ایرانی

جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند از آمادگی سازمان متبوع خود برای برگزاری جشنواره ملی سفره ایرانی و فرهنگ گردشگری خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از مهر، اسماعلی زمانی شب گذشته در جریان بازدید از جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگریگفت: این جشنواره با  همکاری مسئولان ملی و استانی در محل نمایشگاه دائمی منطقه آزاد اروند برگزار شد و امیدواریم تا این محل برای برگزاری جشنواره ملی انتخاب شود و بتوانیم با وسعت و امکانات بیشتری در این سالن جشنواره ملی را برگزار کنیم. 

وی درباره اهتمام سازمان منطقه آزاد اروند در زمینه گردشگری افزود: گردشگری به عنوان یکی از مسائل اصلی و اصول اقتصادی منطقه آزاد اروند مورد توجه ما است.

زمانی با بیان اینکه زیرساختهای گردشگری منطقه با توسعه اقتصادی منطقه هماهنگ خواهد شد، اظهار کرد: زیرساختهای لازم از جمله همین نمایشگاه برای ساخت کاملش به بخش خصوصی واگذار می شود، امید می رود در سال آینده نمایشگاه مناسبی برای آئین های متعدد و متنوع داشته باشیم.

وی تصریح کرد: در خصوص دیگر ساختارهای گردشگری منطقه از جمله هتل ها، رستورانها و مراکز گردشگری و تفریحی طبیعی از جمله رودخانه ها و سواحل آنها برنامه جامعی را در دستور کار سازمانی خود و با هدف توسعه گردشگری ملی و بین المللی داریم.

با تصمیم معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور هشتمین جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری در روزهای هشتم، نهم و دهم دی ماه جاری در قالب ۱۰۰ غرفه در محل نمایشگاه بین المللی منطقه آزاد اروند برپا شد، سازمان منطقه آزاد اروند به عنوان نماینده استان خوزستان متولی برگزاری این جشنواره با همراهی استانهای بوشهر، هرمزگان، جزایر خلیج فارس (کیش و قشم ) در قالب منطقه هشت است.

جشنواره غذا آئینی همگانی برای نمایش غذاهای بومی، محصولات غذایی و برندهای مطرح صنایع وابسته و انجام بحث های علمی و تخصصی در این زمینه است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.