دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۴

نماینده ولی فقیه در استان سمنان:

ترویج فرهنگ رضوی در جامعه نسل جوان را از هجمه های فرهنگی مصون نگه می دارد

آیت الله شاهچراغی امام جمعه سمنان

سمنان- نماینده ولی فقیه در استان سمنان بر ضرورت ترویج فرهنگ رضوی در جامعه تأکید کرد و گفت: ترویج فرهنگ رضوی در جامعه نسل جوان را از هجمه های فرهنگی مصون نگه می دارد.

به گزارش قدس آنلاین، آیت‌الله سید محمد شاهچراغی عصر دوشنبه در دیدار با اعضای شورای هماهنگی فرهنگ رضوی در دفتر امام جمعه سمنان بر ضرورت اجرای برنامه‌ها و طرح‌های فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ رضوی تأکید و اظهار کرد: با اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی باید مردم را با سیره و فرهنگ رضوی آشنا کرد و مردم و بویژه نسل جوان را به پیروی از سیره و اخلاق امام رضا(ع) تشویق کرد چراکه پیروی از سیره امامان سبب می‌شود جامعه در مسیر درست هدایت شود و بسیاری از مشکلات آن حل شود.

وی ادامه داد: باید نسل جوان را با فرهنگ رضوی بیشتر آشنا کرد تا نسل امروز جامعه از این طریق کمتر تحت تاثیر هجمه‌های فرهنگی قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان با بیان اینکه امروز جامعه از قرآن دور شده است بر ضرورت انس بیشتر مردم به این کتاب الهی تأکید کرد و افزود: باید این کتاب آسمانی را در بین مردم  و بویژه نسل جوان ترویج داد.

آیت‌الله شاهچراغی با اشاره به نقشه‌های مختلف دشمنان علیه ملت بزرگ ایران و به‌ویژه نسل جوان تصریح کرد: امروز دشمن از طریق جنگ نرم و تهاجم فرهنگی قصد انحراف و گمراهی جوانان را دارد بنابراین انس بیشتر با این کتاب الهی نقشه‌های دشمنان را خنثی می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه امروز سیره زندگی امام رضا(ع) بهترین الگو برای سبک زندگی است، اضافه کرد: امروز باید جوانان و نوجوانان کشور ما با سیره زندگی ائمه اطهار(ع) به ویژه امام رضا(ع) آشنا شوند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت توجه به اقامه نماز اول وقت و ترویج آن در میان جوانان تصریح کرد: اقامه نماز اول وقت از تأکیدات امام هشتم است.

آیت‌الله شاهچراغی با اشاره به قرار گرفتن استان سمنان در مسیر حرم مطهر رضوی تصریح کرد: خدمت به زائران آن امام همان یکی از افتخارات مهم مردم استان سمنان است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.