چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان:

۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات به زلزله زدگان نردین میامی پرداخت می شود

خسارت ناشی از زلزله

سمنان- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان با اشاره به پرداخت ۳۰ میلیون ریال وام بلاعوض به زلزله زدگان روستای نردین میامی گفت: همچنین ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه نیز برای بازسازی ناشی از تخریب این زلزله به متضرران آن پرداخت می شود.

به گزارش قدس آنلاین، مهدی زندیه وکیلی اظهار کرد: بنا بر اعلام مسوولان، تا یک یا ۲ ماه آینده، سقف این تسهیلات به ۲۵۰ میلیون ریال افزایش می یابد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان تصریح کرد: علاوه بر این، تهیه نقشه و نظارت بر ساخت و ساز این واحدها، هزینه های صدور پروانه ساختمان، آوار برداری برای این واحد ها رایگان است و از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام می شود.

وی با بیان این که به دنبال وقوع زلزله گروه ‌های امدادی و بازسازی وارد منطقه شده و پس از فعالیت‌های امدادی، رسیدگی به آسیب دیدگان آغاز شد، اظهار داشت: خوشبختانه با توجه به این که بسیاری از واحدهای این منطقه با دریافت تسهیلات نوسازی و بازسازی در گذشته مقاوم سازی شد در این زلزله آسیب ندیدند و فقط واحدهای قدیمی و گلی و خشتی و غیر مقاوم دچار خسارت شدند.

زندیه وکیلی با بیان این که این زلزله به بیش از ۸۵۰ واحد مسکونی روستایی و تعدادی مدرسه و واحدهای دامداری خسارت وارد کرد، خاطرنشان کرد: در این زلزله، ساختمان این واحدها و نازک کاری آنان دچار ترک خوردگی شده بود و مردم احساس ناامنی می کردند، بنابراین کار اسکان موقت آنان انجام و هلال احمر چادرهایی را در اختیار گذاشته و وسایل و امکانات گرمایشی فراهم شده است.

گفتنی است؛ زلزله ای به قدرت ۴ و ۹ دهم ریشتر ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه روز چهارشنبه ۸ دی ماه روستای نردین و چند روستای دیگر بخش کالپوش شهرستان میامی را لرزاند.

این زلزله خوشبختانه خسارت جانی نداشت، اما به ۸۵۰ واحد مسکونی که بیشتر آن ها خشت و گلی بودند، خسارت هایی وارد کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.