شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۰

آیت الله صدیقی مطرح کرد

بی‌ تفاوتی دولت در قبال تجاوز به اخلاق و عفت خانواده در فضای مجازی

صدیقی

امام جمعه موقت تهران گفت: شبکه ها و فضای مجازی حریم اخلاق و عفت خانواده را مورد تجاوز قرار داده‌اند و متاسفانه دولت در این خصوص حساسیتی نشان نداده است.

به گزارش «قدس آنلاین»،   آیت الله صدیقی امام جمعه موقت تهران در همایش انقلاب و بصیرت که به همت بسیج شهرداری منطقه ۱۴ برگزار شد، در سخنانی ایمان را سرمایه اجتماعی جامعه دانست و افزود: ایمان در جامعه موجب  امانت،صداقت، عفت، پاکدامنی  شده  و اگر ایمان وجود نداشته باشد شیطان انسان را مورد هدف قرار می‌دهد و بر انسان سلطه پیدا می‌کند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه ایمان عزت دنیا و آخرت را فراهم می‌آورد و بی‌ایمانی ذلت دنیا و آخرت را موجب می‌شود، اظهار کرد: مسلمانان باید در سنگر ایمان قرار بگیرند تا شیطان قلب ایمان را هدف نگیرد و مسئولین نیز باید  با ایمان به خدا خدمتگزار مردم و حافظ بیت المال باشند.

آیت الله صدیقی با اشاره به آیه «یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اصْبِرُوا وَ صابِرُوا وَ رابِطُوا وَ اتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ», گفت: مفهوم از صابرو در این آیه آن است که باید مسلمانان دارای صبر اجتماعی بوده و در امور اجتماعی دشمن را شناخته  و جریان های دشمن را خنثی کنند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه خداوند در این آیه دستور می دهد که همه مومنین  حافظ کشور باشند، اظهار کرد: هر خانواده  دارای حریمی است  و فضاها و شبکه های مجازی حریم اخلاق  و مرز عفت  در خانواده را مورد تجاوز قرار می دهد اما متاسفانه دولت  در این خصوص حساسیتی نشان نداده و این مسائل مهمی است که باید مراقب باشیم که فساد اعتقادات ما را تهدید نکند.

وی برادری، صله رحم و چنگ زدن به ریسمان ولایت را از پیام ‌های «رابطو» در این آیه عنوان کرد و بیان کرد: باید همیشه سعی کنیم وادی محبت را طی کرده و در کانون اهل بیت دوست و برادر باشیم و از هر چیزی که مایه گله مندی می‌شود دوری کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم