یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۴

رئیس پلیس آگاهی خراسان شمالی:

قاتل فراری پس از ۳۱ سال در مشهد دستگیر شد

رئیس پلیس اگاهی

بجنورد- فردی که در سال ۱۳۶۴ طی یک نزاع و درگیری، فردی را به قتل رسانده بود، با تلاش ماموران پلیس آگاهی استان در مشهد شناسائی و دستگیر شد.

به گزارش قدس آنلاین، رئیس پلیس آگاهی خراسان شمالی ظهر یک شنبه گفت: در پی وصول دستوری از دادیاری اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد مبنی بر دستگیری فردی به هویت «غ.الف» به اتهام قتل عمد، در بررسی محتویات پرونده حکایت از آن داشت که در تیرماه سال ۱۳۶۴ یک مورد نزاع و درگیری دسته جمعی بین اهالی روستای کهنه قوچان رخ داده که در این بین شخصی به هویت معلوم بر اثر شدت ضربات وارده به ناحیه سر دچار ضربه مغزی شده و در بیمارستان فوت می کند.

سرهنگ رضا عرب زاده بیان داشت: در این رابطه چهار نفر از عوامل اصلی نزاع شناسایی و دستگیر شدند و با انجام تحقیقات از اهالی و شاهدان حاضر در صحنه، متفقاً اعلام داشتند یکی از عوامل نزاع به هویت«غ.الف» با وارد کردن ضربه چوب به سر مرحوم وی را به قتل رسانده است.

وی با بیان اینکه خود متهم اعلام کرده زمانی که به صحنه رسیده دعوا تمام شده بود و سایر متهمان دستگیر شده نیز اعلام داشتند «نمی دانند چه کسی ضربه را به مقتول وارد کرده است»، تصریح کرد: بازپرسی قوچان قرار بازداشت متهمان دستگیر شده را صادر که هیچ یک از آنها ارتکاب قتل عمد را نپذیرفته و صرفاٌ به حضور در نزاع و درگیری اقرار داشتند.

رئیس پلیس آگاهی خراسان شمالی همچنین خاطرنشان کرد: در تاریخ تیرماه سال ۱۳۷۲متهم «غ.الف» با اخذ وثیقه آزاد شد و تحقیقات در این خصوص ادامه داشته تا اینکه در سال ۱۳۷۷ با دعوت از متهمان و حضور آنها در دادگاه، قرار وثیقه متهم «غ.الف» به قرار بازداشت موقت تبدیل که متهم به محض اطلاع از حکم صادره از دادگاه خارج و از همان زمان متواری است.

سرهنگ عرب زاده با بیان اینکه در نهایت دادگاه متهم «غ.الف» را به قصاص نفس محکوم می کند، افزود: با ارجاع پرونده به پلیس آگاهی، اقدامات اطلاعاتی و میدانی آغاز، در نهایت مشخص شد فرزندان متهم در مشهد در حال درس خواندن می باشند که با استعلام بعمل آمده آدرس آن ها شناسائی و مأموران با اخذ نیابت قضائی به شهرستان مشهد اعزام و متهم را شناسائی و دستگیر کردند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه هیچ پرونده ای تا دستگیری مجرمان و حصول نتیجه از سوی دستگاه قضائی و نیروی انتظامی بسته نخواهد شد، گفت: این قاتل فراری پس از انجام کارهای نیابت به شهرستان بجنورد انتقال و به همراه پرونده قضائی به دادسرا معرفی و با قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.