دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۰

معاون استاندار یزد:

میراث فرهنگی استان اجازه لغو رزرو هتل دستگاه‌های اجرایی را در ایام اوج سفرها دارد

معاون استاندار یزد:

یزد- معاون عمرانی استاندار یزد گفت: با توجه به اهمیت گردشگری خارجی و به منظور اسکان این مسافران ، اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان اجازه لغو رزرو هتل دستگاه‌های اجرایی استان را در ایام اوج سفرها دارد .

به گزارش قدس آنلاین، سیدمحمدرضا سیدحسینی صبح دوشنبه درنشست ستاد اجرایی خدمات سفر مسافران نوروزی ۹۶ استان یزد اظهارداشت: با وجود ابلاغ مصوبه معاون اول رئیس جمهوری برای هماهنگی همایش‌ها، مسابقات و سمینارها به میزبانی دستگاه‌های مختلف استان در روزهای پرسفر با میراث فرهنگی ، برخی دستگاهها بی توجهی می کنند که باید میراث فرهنگی به صورت جدی ورود کند .
وی افزود: به دلیل کمبود امکانات اسکان و زیرساخت های هتل در این روزهای پیک سفر ، مسافران و گردشگران خارجی در رزو هتل ها و اماکن اقامتی بر مسافران داخلی و مسافران همایش های دستگاه های دولتی اولویت دارند.

سیدحسینی با اشاره به لزوم ساماندهی منازل شخصی که اقدام به اسکان مهمانان نوروزی می‌کنند تصریح کرد: در این خصوص میراث فرهنگی باید با همکاری اداره اماکن نیروی انتظامی این مراکز را سازماندهی کند تا شاهد اتفاق ناخوشایندی در نوروز نباشیم.
معاون استاندار خاطرنشان ساخت: دستگاه های خدماتی از هم‌اکنون به فکر برنامه‌های خود در زمینه حفاری باشند چون شهرداری‌ها در سراسر استان از ۱۵ اسفند به بعد اجازه حفاری به آنها نمی دهند و شهرداری ها نیز وضعیت شهرها را سرو سامان بدهند.

این مسئول گفت: متاسفانه در چند سال گذشته داعشی‌ها تلاش کرده‌اند چهره‌ای نادرست از شیعیان به نمایش بگذارند و کشور ما را ناامن جلوه دهند اما سفر راهنمایان ۴۵کشور جهان به استان یزد و دیدن فرهنگ و دین و مذهب ما می تواند زمینه ساز وارونه شدن شایعات درباره شیعه و ایران باشد.
سیدحسینی افزود: فرمانداران و شهرداران ، ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی را تشکیل دهند و برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند تا همچون سال گذشته در برخی شهرستان ها و در روزهای نخست نوروز غافلگیر نشویم.

معاون استاندار با اشاره به حضور میهمانان کنوانسیون بین‌المللی راهنمایان تورهای گردشگری در یزد گفت: این کنوانسیون برای یزد بسیار حائز اهمیت است و علاوه بر رونق فرهنگی ، این افراد می‌توانند به عنوان سفیران ایران برای باطل کردن برخی شایعات درباره فضای ایران باشند .
وی افزود: شهرستان های اردکان ، میبد ، ابرکوه و مهریز که بیشتر در مسیر راه مسافران قرار دارند باید بیش از سایر شهرستان ها دقت کرده و جدی تر وارد کار شوند تا بهتر بتوانند از مسافران نوروزی میزبانی و پذیرایی کنند. 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.