دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۱

روسیه:

کمیسیون مشترک برجام مسائل مختلف اجرای برجام را بررسی می‌کند

برجام

یک دیپلمات ارشد روسیه روز دوشنبه گفته که نمایندگان ایران و گروه 1+5 در شسمین نشست کمیسیون مشترک برجام که فردا در وین برگزار می‌شود مسائل مختلف پیرامون اجرای این توافق را مورد بررسی قرار خواهند داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از فارس، «ولادیمیر وورونکوف»، نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی گفت که نمایندگان ایران و گروه 1+5 در نشست روز سه‌شنبه در وین مسائل مختلف پیرامون اجرای توافق هسته‌ای را مورد بررسی قرار خواهند داد. 

این دیپلمات روس که نماینده روسیه در ششمین نشست کمیسیون مشترک برجام خواهد بود به ایتارتاس گفت: «نتایج خلاصه خواهند شد و درباره مسائل فعلی اجرای برجام بحث خواهد شد.»

وی همچنین درباره اقدام واشنگتن در تمدید قانون تحریم‌های ایران گفت که واشنگتن و تهران در حال انجام مذاکرات دائمی بر سر این موضوع هستند. 

دیپلمات روس تأکید کرد که روسیه برجام را سندی مهم برای حفظ ثبات می‌داند و معتقد است که تمدید این قانون تأثیری بر اجرای این توافق نخواهد داشت.

وی درباره اینکه ترامپ بعد از ورود به کاخ سفید چه اقدامی را انجام خواهد داد گفت که «هیچ کس اطلاعی از برنامه سیاسی ترامپ ندارد». دیپلمات روس در ادامه اضافه کرد تبلیغات انتخاباتی موضوعی متفاوت از در دست گرفتن سکان امور است.  

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.