سه‌شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۳

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:

دینداری وسیاست ورزی مهم ترین جلوه زندگی انسان است

حجت الاسلام كاظم لطفيان

بیرجند- مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد: پردیس زندگی هر انسانی در برگیرنده معارف اجتماعی، سیاسی، دینی، اکتسابی و سایر بخش ها است که مهم ترین جلوه زندگی انسان یکی دینداری  و دیگری سیاست ورزی او است.

به گزارش قدس آنلاین حجت الاسلام کاظم لطفیان شامگاه دوشنبه در مراسم ترحیم و بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، با تسلیت سالروز وفات جانگداز حضرت معصومه (س) و درگذشت تاسف بار یار دیرین امام و مقام معظم رهبری آیت الله هاشمی رفسنجانی، اظهار داشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی بیش از ۶ دهه برای تثبیت نظام پر افتخار جمهوری اسلامی تلاش و مبارزه کرد و درگذشت این عالم فقید را به محضر امام و شهدا و مقام معظم رهبری، نسل اول، دوم، سوم و چهارم انقلاب اسلامی تسلیت می گوییم.

وی با اشاره به اینکه معرفت و شناخت ما درمورد حضرت فاطمه معصومه(س) معرفت ناقصی است، افزود: جایگاه کریمه اهل بیت قم را حرم اهل بیت می کند و به فرموده امام رضا(ع) از هشت درب که خداوند متعال برای ورود به بهشت تعبیه فرموده است یک درب آن به سوی مردم قم و به سوی زائران حریم مطهر و ملکوتی فاطمه معصومه(س) باز می شود.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد: پردیس زندگی هر انسانی در برگیرنده معارف اجتماعی، سیاسی، دینی، اکتسابی و سایر بخش ها است که مهم ترین جلوه زندگی انسان یکی دینداری  و دیگری سیاست ورزی او است.

لطفیان بیان کرد: در حال حاضر پای دین و سیاست به زندگی انسان باز می شود و در این عرصه ۵ بینش وجود دارد که بینش نخست بینشی است که دین و سیاست را بدون پیوند در عرصه عالم رها شده می داند و از آن تعبیر به سکولاریس یا همان جدایی دین از سیاستمی شود.

وی افزود: اگر قرار باشد دین در مقابل سیاست یا سیاست در مقابل دین قرار نگیرد وقتی که پا به پا برسد این دین است که پای منافع سیاسی باید قربانی شود.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد: بینش دوم بینش متعصبانه ای است که امروز جریان تکفیر این بینش نا کارآمد را متاسفانه مدیریت و راهبری می کند.

لطفیان بیان کرد: بینش سوم بینشی است که به پیوند دین و سیاست باور دارد اما اصالت را به سیاست می دهد و می گویند اگر قرار است دین یا سیاست یکی حذف بشود آن دین است که باید به پای سیاست حذف شود و دین یک متغیر در مقابل امر با ثباتی در نگاه آن ها به عنوان سیاست است.

وی افزود: بینش چهارم مولفه ای است که به پیوست عمیق دین و سیاست باور دارد اما این سیاست است که باید خودش را با معارف دینی، اسلامی و الهی تطبیق دهد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه انسان در حوزه سیاسی باید بینش دینی، الهی و اسلامی باید داشته باشد، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در عرصه سیاسی مسئله نفوذ را مطرح می کنند و عده ای به اصطلاح از سیاستمداران بی خرد می خندند که، مگر می شود مسله نفوذ را در عصر تکنولوژی در جغرافیا و ادبیات سیاسی یک کشور مطرح کنیم، آری نخستین ویژگی تشیع سیاسی از نگاه امام محمد باقر(ع) این است که از ویژگی ها شیعه سیاسی این است که دژهایی استوار و نفوذ ناپذیر هستند.

لطفیان بیان کرد: امام محمد باقر (ع) در مورد ویژگی دوم تشیع سیاسی می فرمایند: در عرصه سیاسی و اجتماعی امانت دار هستند و در   انقلاب اسلامی، مقام ولایت و رهبری یک امانت است که در اختیار ما قرار گرفته است و ما ماموریت خطیر جهانی خودمان را در حفاظت و حراست از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی برعهده داریم.

وی افزود: امام محمدباقر(ع) می فرماید کسانی که اهل اینکه شایعات در پردیس سیاسی می گوید نیستند و نگاهشان به ماهواره های دشمن برای نظام جمهوری اسلامی نیست .

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد: تشیع سیاسی این است که گوش به فرمان رهبری می باشد و به هیچ عنوان به شایعات پیرامونی در حوزه نظام جمهوری و دستاوردهای آن توجه نمی کند.

لطفیان بیان کرد: مسله چهارم در تشیع سیاسی از نگاه امام محمدباقر(ع) مسله رازداری است  و اسرار انقلاب اسلامی در سینه انقلابی ها باید بماند و برای خودی ها این اسرار گفته شود و آنانی که روزی در کشور مسئولیت اصلی داشته اند و امروز به افشای اسرار و رازهای نظام مقدس جمهوری اسلامی می پردازند آنان باید مناسبات خودشان را با تشیع سیاسی از نگاه امام باقر(ع)  رقم بزنند.

وی افزود: در کشور ما وقتی صحبت از نهضت اسلامی و جبهه مقاومت می شود عده ای از کسانی که یک ذره اعتقاد به تقویت جبهه مقاومت ندارند می گویند به جای اینکه پابرهنگان داخل کشور را همت بکنیم چه ارتباطی دارد که در جبهه لبنان، سوریه، عراق، بحرین، یمن، افغانستان به جبهه مقاومت کمک کنیم.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد: امام صادق (ع) می فرمایند: شیعان ما اهل سخاوت هستند و این سخاوت در میان ما تنهای معنا پیدا نمی کند بلکه سخاوت و مهروزی ملت ایران در تقویت و بیداری جبهه اسلامی و در تقویت شکل گیری تمدن اسلامی تحقق پیدا می کند.

لطفیان با اشاره به مسله نفوذی که مقام معظم رهبری  بارها گوش زد می کنند، گفت: امام صادق (ع) می فرماید:شیعیان ما کسانی هستند که آنانی که از ما کینه به دل دارند را به همسایگی و دوستی خود فرار نمی خوانند.

وی افزود: بغضی که استکبار از انقلاب اسلامی دارد و بغضی که ما از استکبار داریم به هیچ عنوان نباید به سردی بگراید و آن تعبیر ظریف و ارزشمندی امام (ره) فرمود: آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و این تعبیر ظریف در راستای روایت امام صادق (ع) است که می فرمایند: کسانی که کینه از انقلاب اسلامی دارند اینها را به دوستی و همسایگی خود فراخوان نمی کنند.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه ظرفیت غرب رو به زوال است تصریح کرد: خود سیاستمداران آمریکای می گویند انقلاب اسلامی به منافع اقتصادی ما ضربه نزد بلکه ضربه معنای انقلاب اسلامی به ما زد و هیبت ما را نزد جهانیان شکست و آنان چرا کینه از رهبری و ولایت دارند زیرا می گویند ولایت فقیه تکنولوژی برتر ما را با اراده خود منهدم نموده است و به الهام ماورائی رهبری جمهوری اسلامی اعتقاد دارد اما آن وقت یک عده در کشور بگویند ولایت فقیه را قبول داریم به خاطره اینکه درقانون اساسی آمده است.

لطفیان بیان کرد: مرحوم آیت الله رفسنجانی به ولایت فقیه اعتقاد داشت نه از باب اینکه این ولایت فقیه در قانون اساسی آمده است بلکه ولایت مطلقه فقیه از متن قرآن مجید و از متن معارف اهل بیت عمت و طهارت است.

وی افزود: مسله اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب امسال را به عنوان سال اقتصاد مقاومتی همراه اقدام و عمل نامیده اند چیزی نیست که امروز در سپهر سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور یک بار متولد شده باشد بلکه برگرفته از معارف نورانی اهل بیت عصمت و طهارت است که امام صادق (ع) فرمودند: شیعه واقعی و شیعه اجتماعی و سیاسی کسی است که دست پیش دشمن دراز نمی کند اگر چه از گرسنگی بمیرد.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد: آرایش دشمن را باید امروز مردم ولایی و متدین و به این شایعات توجه نکنید و ببیند آرایش جبهه حق امروز در اختیار و دست چه کسی است.

لطفیان بیان کرد: دشمن شناسی یعنی اینکه حتی اگر یک روزی به ظاهر منافع ما را یا انقلاب اسلامی یا برخی انقلابی ها تحت تاثیر قرار داده باشند در دفاع از ارزش ها و آرمان ها و دفاع انقلاب اسلامی و رهبری ولایت فقیه هیچ رذالتی به خود راه ندهیم.

وی افزود: آنچه که نسل اول انقلاب اسلامی داشته است امروز نسل سوم و به ویژه نسل چهارم ما به آن نیازمند است  تقوا، اخلاص، بی هوایی و دشمن شناسی است که باید در این راه ثبات قدم، انس با خداوند متعال، ولایت مداری و دوری از نزاع، تفرقه، شکیبایی و بردباری داشته باشیم.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد: امیداوریم خداوند متعال تلاش و مجاهدت بیش از ۶ دهه حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی بر فضل و عنایت خودش به پروند اعمال شان ملحق گرداند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.